NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Nashville - 2. února 2021   01:00

Tampa
Tampa
09:13' Palát (Stamkos) • 13:59' Gourde (T. Johnson, Cirelli) • 19:59' B. Point (M. Joseph, Sergačjov) • 27:23' Stamkos (Hedman, Killorn) • 59:44' Gourde (Goodrow)
5:2
(3:0, 1:0, 1:2)
Nashville
Nashville
42:53' Tolvanen  (Haula) • 45:41' Mikael Granlund  (Ellis, Josi)
Tampa
Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh (A), L. Schenn, Sergačjov – Stamkos (C), B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Goodrow, Gourde, Coleman – C. Foote, M. Joseph, Maroon.
Kozari, O’Rourke – MacPherson, Murray
Amalie Arena, Tampa
Nashville

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

3. Andrej Vasilevskij (TBL) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%
Je konec. Tampa Bay Lightning zvítězila nad Nashville Predators poměrem 5:2. V 10. minutě otevřel brankový účet tohoto utkání český útočník Ondřej Palát. Ve 14. minutě dostal Lightning do dvoubrankového vedení Yanni Gourde a nakonec necelé půl vteřiny před koncem třetiny zvýšil vedení na 3:0 Brayden Point. Ve druhé třetině přidal své jméno na střelecký účet také kapitán domácího celku Steven Stamkos a Tampa vedla 4:0. Do poslední periody utkání vstoupili hosté velmi aktivně a ve 43. minutě snížil Tolvanen. Ještě větší naději dal Nashvillu ve 46. minutě Granlund, jenž snížil na 2:4. Ovšem posléze Tampa Bay zapnula svůj motor a vše potvrdil šestnáct vteřin před koncem střelou do prázdné Yanni Gourde.
59:44'
Tampa právě vstřelila branku!
Definitivně je rozhodnuto, neboť domácí celek jde do vedení 5:2! YANNI GOURDE dokázal ve středu hrací plochy ukrást kotouč Romanu Josimu a následně svou střelou překonal také dalšího obránce a puk skončil v prázdné bráně. Asistence: Barclay Goodrow.
59:22'
Nyní se bojuje o kotouč v rohu kluziště na polovině Lightning a vypadá to, že tohle domácí už zvládnou.
58:53'
Ondřej Palát mohl definitivně rozhodnout o výhře Tampy, ale vypálil rovněž těsně vedle pravé tyče prázdné svatyně Predators!
58:23'
Tampa se sice dostala do přečíslení, ale domácí hráči se nedokázali pochopit a Nashville se dostalo ke kotouči.
58:11'
Po vhazování ve třetině Tampy se opřel do kotouče od modré Ryan Ellis, ale jeho tvrdá rána skončila pouze v lapačce Andreje Vasilevského.
58:06'
Blake Coleman ulovil puk ve středním pásmu, ale jeho následná střela těsně minula pravou tyč prázdné branky a je z toho jen zakázané uvolnění!
57:56'
Po buly v domácí třetině dokázali Lightning vyhodit kotouč do bezpečí.
57:46'
Oddechový čas pro hosty.
57:46'
Yanni Gourde sice vybojoval puk na své polovině, ale následně jej vyhodil pouze na zakázané uvolnění.
57:22'
Nashville Predators to zkouší bez brankáře v šesti!
56:57'
Lightning se dostali do přečíslení 2 na 1, ale Palátova přihrávka byla zblokována a český útočník se tak následně snažil zakončit sám, ale puk skončil pouze na betonu Juuse Sarose!
56:36'
Juuse Saros si posléze připsal další úspěšný zákrok proti střele z levého kruhu.
56:09'
Tampa Bay se snaží kontrolovat konec tohoto zápasu a nenechat hostům ani trochu naděje.
55:37'
Blake Coleman se snažil najít spoluhráče na levé straně, což se mu sice povedlo, ale následná přihrávka skončila pouze u obránce Predators.
54:59'
Andrej Vasilevskij si tentokrát připsal velmi důležitý zákrok proti střele Matta Benninga od modré čáry a následuje poslední komerční přestávka.
54:07'
Opět přišel jen ofsajd ze strany domácího celku a následuje buly ve středním pásmu.
53:18'
Posléze se ale Tampa Bay dopustila jen ofsajdu a následuje tak komerční přestávka.
53:03'
Lightning dokonce stíhají také střídat při držení kotouče v útočném pásmu a pálení na bránu soupeře. Následně Predators navíc vyhodili puk jen na zakázané uvolnění.
52:18'
Alex Killorn vypálil od modré tvrdou ránu a nyní to na ledové ploše vypadá, jakoby Tampa hrála přesilovou hru! Je v obrovském tlaku.
51:46'
Ke konci utkání, kdy je k vidění čím dál větší drama se na hrací ploše také pořádně přiostřilo a mantinel se neustále prohýbá.
50:54'
Lightning nyní doslova sevřeli svého soupeře ve třetině, ale Juuse Saros nemusel zasahovat proti dvěma nepřesným střelám.
50:16'
Tampa Bay ovšem po dvou obdržených gólech zapnula své tempo opět na vysoký stupeň a nyní drží puk v útočném pásmu.
50:00'
Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a Tampa vede nad Nashvillem 4:2.
49:14'
Nashville Predators se ale posléze dopustilo jen technické chyby a následuje tak komerční přestávka.
48:35'
Brayden Point skvěle dokázal udržet kotouč v pásmu soupeře, který posunul na Stamkose, jenž si okroužil bránu a vrátil mu puk, ovšem ten následně vypálil Point jen do připraveného Juuse Sarose.
47:14'
Tampa Bay Lightning chtěla rychle odpovědět, ale nyní je její soupeř na koni a domácí to mají úplně jisté.
45:41'
Nashville právě vstřelil branku!
Ovšem pozor, jelikož Predators jsou znovu ve hře, když snižují na 2:4! Ryan Ellis vypálil nepříjemnou střelu od modré a následně se před brankovištěm plné zmatku nejlépe zorientoval MIKAEL GRANLUND, jenž dokázal dostat kotouč za brankovou čáru. Asistence: Ryan Ellis a Roman Josi.
44:50'
Erik Černák vystřelil zpoza modré čáry a následně se Tampa dostala ke dvěma dorážkám, ale Juuse Saros dokázal chytit kotouč.
44:08'
Hosté pokračují v aktivní hře, ale nakonec se nedostali ke kotouči za bránou svého soupeře.
42:53'
Hostující celek na začátku třetí třetiy snižuje na 1:4! Erik Haula dokázal vybojovat puk za bránou soupeře a přihrál právě na hůl EELIHO TOLVANENA, který dokázal najít skulinku u levé tyče. Asistence: Erik Haula.
42:06'
Ondřej Palát se ocitl před bránou soupeře úplně sám, ale byl překvapen, že přihrávka došla až k jeho holi a nedokázal tak zakončit.
41:16'
Nepřesná přihrávka z hole domácího hráče, ale Nashville z toho nedokázal nic vážnějšího vytěžit.
40:40'
Alex Killorn se snažil vypálit na bránu soupeře, ovšem to se mu nakonec nepovedlo, jelikož mu kotouč odebrala obrana soupeře.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:58.
Druhá perioda je za námi a Tampa Bay vede s přehledem 4:0. Tentokrát přidal své jméno na střelecký účet také kapitán domácího celku Steven Stamkos. Muselo by se stát něco neskutečného, aby toto utkání Lightning nevyhráli.
40:00'
39:48'
Predators se posléze sice dostali do zakončení, ale to skončilo na betonu Vasilevského.
39:09'
Tampa se sice dostala do přečíslení, ale následná rána Michaila Sergačjova letěla pouze nad horní tyč Nashville.
37:52'
Victor Hedman se snažil nahodit puk na bránu z levé strany, ale Juuse Saros si dokázal poradit.
37:25'
Matt Duchene to zkoušel z levé strany, ale jeho rána byla pouze sražená do ochranné sítě.
36:33'
Juuse Saros musel vytáhnout další úspěšný zákrok proti střele z pravé strany, což se mu betonem povedlo.
35:02'
Foote vypálil z pravé strany neskutečně tvrdou střelu, která ale letěla těsně kolem pravé tyče.
34:24'
Michail Sergačjov mohl poslat Tampu do pětibrankového vedení, ale jeho ránu pod ruku dokázal Juuse Saros tak tak udržet!
33:24'
Andrej Vasilevskij je ale znovu hrdinou momentu, když ramenem vyrazil nepříjemnou ránu z první.
33:13'
Nashville Predators ale už při početní výhodě 5 na 4 stále drží kotouč ve třetině soupeře.
32:52'
Tampa Bay Lightning ale oslabení 3 na 5 zvládla naprosto skvěle a dokázala hned dvakrát vyhodit puk přes celé kluziště.
32:13'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., krosček).
32:02'
Následně už to bylo ovšem velmi nebezpečné před domácí svatyni, ale kotouč nakonec skončil těsně vedle levé tyče a Tampa se za cenu faulu osvobodila.
31:42'
Filip Forsberg znovu pálil, tentokrát z pravého kruhu, ale jeho rána pouze minula domácí svatyni a následně Tampa vyhodila puk pryč.
31:09'
Slovenský hokejista je dnes už podruhé vyloučen na trestnou lavici a jsou to zatím jediné dva fauly Tampy.
30:57'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., nedovolené bránění).
30:56'
Andrej Vasilevskij předvedl skvělý zákrok proti střele Filipa Forsberga, který si nohou zpracoval puk a snažil se zakončit ke vzdálenější tyči.
30:29'
Nashville Predators se dostalo dopředu po pravé straně, ale střelecký pokus z hole Matta Ducheneho trefil pouze obránce.
30:00'
Máme za sebou polovinu základní hrací doby a Tampa Bay Lightning naprosto drží Nashville Predators a vede vysoce 4:0.
28:53'
Ryan McDonagh sice nahodil puk zpoza modré čáry, ale ten nakonec vyskočil jen vedle levé tyče hostující brány.
28:16'
Tampa Bay je znovu v pásmu svého soupeře, ale tentokrát se vše obešlo beze střely a Nashville vyhodil puk.
27:23'
Domácí mužstvo využívá přesilovou hru a vede už 4:0! STEVEN STAMKOS nejprve získal kotouč v levém rohu kluziště, se kterým se dostal do levého kruhu a posléze naprosto čistým průstřelem zakončil k pravé tyči. Asistence: Victor Hedman a Alex Killorn.
26:41'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nick Cousins – 2 min., podrážení).
26:32'
Lightning jsou stále u kotouče, neboť přišla nepřesná přihrávka, která vyhnala domácí ze třetiny soupeře.
25:59'
Tampa Bay to ale ještě zkouší v šesti a Predators se zatím nedostali ke kotouči.
25:13'
Nepřesná střela z levého kruhu Nashville vyhnala z útočného pásma. Posléze navíc přišel faul Predators.
24:58'
Viktor Arvidsson z pravé strany nahodil puk na svatyni Vasilevského, který jej ale pouze vyhodil do ochranné sítě.
24:46'
24:30'
Anthony Cirelli posunul puk na Alexe Killorna, který ale z mezikruží pálil pouze vedle. Ovšem následně přišla rána Michaila Sergačjova, kterou tečoval právě Alex Killorn, ovšem Juuse Saros si poradil a chytil puk.
23:50'
Steven Stamkos se napřahoval na střelu v pravém kruhu, ale kotouč nedokázal trefit. Po chvíli se Tampa znovu dopustila ofsajdu.
23:03'
Tampa Bay Lightning se ale tentokrát dopustila technické chyby, neboť je z toho ofsajd.
22:46'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Erik Haula – 2 min., nedovolené bránění).
21:45'
Jarred Tinordi, se tentokrát zpoza brány snaží rozjet další akci, což se Predators podařilo a nyní drží puk v útočném pásmu.
21:16'
Ovšem domácí nedokázali nic moc vymyslet a posléze přišla střela Filipa Forsberga z levé strany, která ale minul svatyni Tampy.
20:44'
Nashville Predators se snažilo něco vymyslet za svou bránou a rozehrát útočnou akci, ale Tampa ukořistila kotouč ve středním pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:02.
První dvacetiminutovka je u svého konce a Tampa Bay Lightning zaslouženě vede nad Nashville Predators poměrem 3:0. V 10. minutě otevřel brankový účet tohoto utkání český útočník Ondřej Palát. Ve 14. minutě dostal Lightning do dvoubrankového vedení Yanni Gourde a nakonec necelé půl vteřiny před koncem třetiny zvýšil vedení na 3:0 Brayden Point.
20:00'
19:59'
Fantasticky zahraný protiútok domácích končí gólem a to pouze čtyři desetinky vteřin před závěrečnou sirénou první třetiny! Dva domácí hráči se dostali do úniku BRAYDEN POINT posunul kotouč na Mathiea Josepha, který ale místo střely mu kotouč vrátil a domácí útočník zakončil do prázdné brány. Asistence: Mathieu Joseph a Michail Sergačjov.
19:30'
Roman Josi se dostal s kotoučem do útočného pásma pozdě a Nashville se dopustilo ofsajdu.
18:50'
Viktor Arvidsson se nakonec dostal do velmi dobré příležitosti, když se objevil sám před bránou a dostal přihrávku od Johansena, ovšem následně zakončil jen do připravené lapačky Vasilevského!
18:18'
Ryan McDonagh pálil z levé strany, ale Juuse Saros předvedl jistý zákrok.
17:44'
Tampa Bay Lightning momentálně naprosto dominuje na ledové ploše a hosté budou velmi rádi, pokud půjdou do šaten pouze s dvoubrankovou ztrátou.
16:48'
Znovu měla Tampa velký tlak do brány soupeře, ale obrana Predators si dokázala poradit.
15:54'
Následně na druhé straně se dostal k teči Steven Stamkos, ale jeho pokus skončil v moci Sarose.
15:28'
Posléze už musel Andrej Vasilevskij zasahovat, když přišla nepříjemná střela od modré, která málem byla tečovaná, ale hostující útočník nedokázal zasáhnout puk před bránou Tampy.
15:12'
Filip Forsberg si obhodil obránce na levé straně, ale nedokázal vystřelit.
13:59'
Hosté sice přežili přesilovou hru, ale jen o pár vteřin po jejím konci dávají Lightning gól na 2:0! Anthony Cirelli z levé strany našel přihrávkou na pravé Tylera Johnsona, který dal puk před bránu, kde jen nastavil hůl YANNI GOURDE a zakončil přesně k levé tyči. Asistence: Tyler Johnson a Anthony Cirelli.
13:54'
13:24'
Steven Stamkos následně vypálil z levého kruhu, ale pouze do připraveného Juuse Sarose.
13:06'
Přihrávka Braydena Pointa skončila jen na holi soupeře a Predators do třetice vyhazují kotouč.
12:32'
Následně už se domácí sice dostali ke střele, ale ta šla vedle a posléze soupeř v oslabení opět vyhodil puk.
12:10'
Predators se po buly u své brány podařilo vyhodit kotouč do bezpečí a Tampa Bay se pro něj musí vrátit.
11:54'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., podrážení).
11:37'
Nashville Predators se snažil opět dostat ke střele na bránu Vasilevského, ale ten zatím musel čelit pouze třem střelám na bránu.
10:32'
Nashville Predators se snaží něco vymyslet a nejlépe rychle odpovědět, ale následná přihrávka v útočném pásmu z pravé strany nic nepřinesla.
09:13'
Máme tady úvodní branku utkání a domácí celek jde do vedení! Lightning se dostali do přečíslení a Steven Stamkos se snažil najít po levé ruce Paláta, ovšem Roman Josi skvěle zblokoval tuto přihrávku, posléze se ale kotouč několikrát poodrážel a nakonec jej dokázal zakončit do odkryté brány právě český hráč ONDŘEJ PALÁT! Asistence: Steven Stamkos.
09:03'
Nakonec už přišlo zakončení hostujícího hráče, které ale skončilo v moci Vasilevského.
08:39'
Nyní už je hra dlouhou dobu nepřerušená, ale je to především proto, že ani jeden celek se nežene bezhlavě do útočení.
07:26'
Lightning už v pěti hráčích napadají rozehrávku Nashvilu, který se ovšem do problémů nedostal a Filip Forsberg pálil z pravé strany, ale minul svatyni soupeře.
06:30'
06:06'
Predators se posléze opět dostali do pásma Tampy, ovšem domácím se znovu podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště.
05:49'
Posléze se Nashville Predators sice snažil něco vymyslet po pravé straně, ale nakonec se hosté dopustili chyby zakázaného uvolnění.
05:09'
Ovšem zatím ani přesilová hra ze strany Predators se nejeví nijak přesvědčivě a Lightning rovněž dostali puk do bezpečí.
04:30'
03:48'
02:37'
Tampa Bay Lightning sice má k dispozici přesilovou hru, ovšem Predators dokázali vyhodit kotouč do bezpečí.
01:48'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Jarred Tinordi – 2 min., držení).
01:27'
Opět se Nashville Predators dostal do pásma soupeře, ale rána tentokrát zpoza modré čáry minula bránu Tampy Bay.
00:38'
Viktor Arvidsson se už na začátku utkání dostal ke střele z levého kruhu, ale Andrej Vasilevskij si poradil.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh (A), L. Schenn, Sergačjov – Stamkos (C), B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Goodrow, Gourde, Coleman – Volkov, M. Joseph, Maroon.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Benning, Tinordi – Arvidsson, Johansen, Cousins – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – Tolvanen, Sissons, Trenin – Olivier, Haula, Grimaldi.

Rozhodčí: Kozari, O’Rourke – MacPherson, Murray.
Československá stopa

Jan Rutta (TBL)
Erik Černák (TBL)
Ondřej Palát (TBL)
Tampa Bay Lightning je momentálně v Centrální divizi na 5. místě s 9 body a skóre 19:14. Předposlední zápas hrála na ledě Caroliny, kde ovšem prohrála po prodloužení 0:1. Nashville Predators je aktuálně až na 7. pozici s 8 body a skóre 20:24. V předposledním utkání přivítal Chicago, které Nashville porazil 2:1 na samostatné nájezdy.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Tampa Bay Lightning a Nashville Predators. Naposled se spolu tato mužstva utkala předevčírem na ledě Tampy, která dokázala zvítězit těsně 4:3. Dnes se bude hrát opět na ledě Tampy. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.