NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : St. Louis - 8. května 2021   04:00

Vegas
Vegas
13:23' R. Smith (Hague, W. Karlsson) • 39:52' Martinez (Mark Stone, Stephenson) • 46:52' N. Roy (Hague, Whitecloud) • 64:43' Marchessault (Tuch, Lehner)
4:3
(1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
St. Louis
St. Louis
18:08' R. O'Reilly  (Bozak, Faulk) • 34:34' Perron  (Sanford, Scandella) • 36:18' Schwartz  (Bozak, B. Schenn)
Vegas
Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Janmark, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Tuch, Krebs, N. Roy – W. Carrier, Kolesar.
Kozari, Brenk – Baker, Rodi
T-Mobile Arena, Las Vegas
7 567 diváků
St. Louis
Binnington (Husso) – Scandella, Faulk, Mikkola, Parayko (A), Walman, Bortuzzo – Sanford, R. O'Reilly (C), Perron – Schwartz, Bozak, B. Schenn (A) – Hoffman, Thomas, Kyrou – Clifford, Barbašev, MacEachern.

3. Reilly Smith (VEG) – 1+0
Blues v tomto zápase vedli 3:1, nakonec získávají bod, který znamená, že postupují do play-off. Na druhé straně se Vegas podařil důležitý comeback a získalo dva body. Vzhledem k tomu, že vyhrálo i Colorado, tak se situace v čele divize nemění. První i druhý tým mají další dva body.
64:43'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Gól! Vegas! Domácí dokonali obrat ve skóre. Z 1:3 srovnali na 3:3 a rozhodují v prodloužení. Tuch našel JONATHANA MARCHESSAULTA, který jel sám na brankáře a uspěl střelou k tyči. Asistence: Alex Tuch a Robin Lehner.
64:00'
Poslední minuta.
63:30'
Alex Pietrangelo (Vegas) trefil po individuální akci jen brankáře.
63:08'
Vegas nevyřešilo dobře situaci dva na jednoho. Rána končí vedle.
62:25'
Robin Lehner (Vegas) znovu vytáhl důležitý zákrok.
61:55'
Robin Lehner (Vegas) vychytal soupeře.
61:33'
Jonathan Marchessault (Vegas) minul branku. Následně Shea Theodore trefil jen brankáře.
61:05'
Jordan Kyrou (St. Louis) tentokrát už vypálil, branku neohrozil.
60:38'
Jordan Kyrou (St. Louis) to zkoušel individuálně, ale vypálit nedokázal.
60:34'
Chandler Stephenson (Vegas) se dostal do ofsajdu, buly ve středním pásmu.
60:23'
Kotouč mají domácí, kteří se nikam neženou a čekají na šanci.
60:01'
Prodloužení začalo, úvodní buly pro domácí.
60:01'
Začalo prodloužení.
Vegas dokázalo stav 1:3 srovnat na 3:3, a tak uvidíme prodloužení. V závěru třetí třetiny byl William Karlsson blízko, ale nedokázal překonat brankáře.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:35'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Blues. Vegas bude mít k dispozici buly v útočném pásmu.
59:18'
Blues hrají aktivně, chtějí rozhodnout.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:42'
Domácí celek pálil od modré čáry, Shea Theodore trefil jen soupeře před brankou.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:26'
Jonathan Marchessault (Vegas) vybojoval ve středním pásmu puk, ale neměl komu přihrát. Blues rychle otáčejí směr hry.
57:03'
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:42'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale do výraznější šance se dostat nedokázal.
56:05'
Alex Pietrangelo (Vegas) dostal puk do útočného pásma, Alex Tuch ale vypálit nedokázal. Následně se Blues osvobodili.
55:30'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Aktivněji nyní hrají hosté.
55:11'
Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry, jeho tvrdou ránu kryje Jordan Binnington.
54:33'
Chandler Stephenson (Vegas) vedl akci Vegas, ale neuspěl. Na druhé straně také hráč neproměnil velkou šanci. Stav je stále vyrovnaný.
54:19'
Robin Lehner (Vegas) rozehrávat nechtěl, raději podržel kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.
54:05'
St. Louis hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale domácí defenziva je zatím pozorná.
53:08'
Po střele Blues vypadl kotouč z hrací plochy, byl tečovaný mimo. Robin Lehner musí být pozorný, buly před jeho brankou.
52:50'
Blues nyní kombinují v útočném pásmu, hrají aktivně a dostávají domácí obranu do problémů.
52:16'
Jordan Kyrou (St. Louis) našel před brankou spoluhráče, který trefil brankovou konstrukci. Robin Lehner (Vegas) měl nyní kliku.
51:40'
Alex Pietrangelo (Vegas) to vzal na sebe, jeho rána končí vedle, stejně tak neuspěl Jaden Schwartz.
51:20'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější šanci čekáme.
51:11'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Blues.
51:04'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.
7 567 fanoušků sleduje tento zápas, nejvyšší návštěva v tomto ročníku NHL. Podle televizní společnosti ATT se jedná o nejvyšší návštěvu i v rámci basketbalové NBA.
50:54'
Domácí přesilovku neproměnili, a tak se hraje pět na pět.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
49:26'
Tvrdá rána obránce Vegas končí mimo branku. Gólman nyní zasahovat nemusel.
49:06'
Alec Martinez to vzal na sebe, jeho pokus kryje Jordan Binnington. Poradil si i s další střelou.
48:53'
Přesilovku hraje domácí celek, který se usadil v útočném pásmu.
48:41'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Justin Faulk – 2 min., nedovolené bránění).
48:41'
Komerční přestávka.
47:30'
Robin Lehner nyní podržel své spoluhráče, připsal si dva důležité zákroky proti střelám Blues.
46:52'
Aktivní hra se domácím vyplatila. Odražený kotouč dokázal do branky dostat NICOLAS ROY. Prosadil se střelou z otočky. Asistence: Nicolas Hague a Zach Whitecloud.
46:04'
Blues rozehrávají od své branky, ale do šance se po rychlém přenesení hry nedostali.
45:50'
Alex Pietrangelo (Vegas) se znovu dostal k zakončení, jeho rána byla zblokovaná.
45:33'
Domácí vybojovali buly v útočném pásmu. Alex Pietrangelo získal puk, ale vypálit nedokázal.
44:30'
Dva na jednoho ujížděli hosté, ale finální přihrávka postrádala přesnost. Následně Vegas vyhodilo jen na icing.
44:12'
Vegas sice zlepšilo hru, ale stále to na dobrou obranu Blues nestačí.
43:30'
Jordan Binnington (St. Louis) kryje ránu, kterou vyslal jeden z domácích. William Karlsson (Vegas) následně minul branku. Jonathan Marchessault také neuspěl.
42:45'
Mark Stone (Vegas) se pokoušel o kličku, ale soupeř jeho úmysl odhalil a puk získal. Domácí tedy nezakončili.
42:10'
Robert Thomas (St. Louis) rozehrává od své branky, následně pálil Peyton Krebs nepřesně.
41:29'
Zakázané uvolnění proti Vegas.
41:00'
Niko Mikkola (St. Louis) nahodil kotouč do útočného pásma, Robin Lehner musel za svou branku. Následně si obrana Vegas poradila.
40:30'
Domácí se pokoušeli dostat se do útočného pásma, ale obrana si v pohodě poradila.
40:01'
Utkání pokračuje dál třetí třetinou, Blues vede 3:2.
40:01'
David Perron a Jaden Schwartz poslali Blues ve druhé třetině do dvoubrankového vedení, v samotném závěru pak snížil obránce Alec Martinez.
40:00'
39:52'
Tvrdou ránou od modré čáry snižuje v závěru třetiny na rozdíl jediné branky ALEC MARTINEZ. Nyní se domácím vyplatila dobrá hra celé formace. Asistence: Mark Stone a Chandler Stephenson.
39:30'
Chandler Stephenson (Vegas) nedokázal z ostré pozice prostřelit brankáře.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry druhé třetiny.
38:34'
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, se kterou mohou být hosté maximálně spokojení.
38:19'
Domácí rána od modré čáry postrádala přesnost.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:30'
Vegas hraje mizerně, čehož dokonale využívají hosté a vedou už o dva góly. Navíc Blues pokračují v aktivní hře.
36:18'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Robin Lehner (Vegas) si tento moment za rámeček rozhodně nedá. Inkasuje lacinou branku a Blues už vedou o dva góly. JADEN SCHWARTZ se dostal k odraženému puku a jen ho nahodil na branku. Puk propadl až za brankovou čáru. Asistence: Tyler Bozak a Brayden Schenn.
35:40'
34:34'
Další chyba Vegas a Blues ji dokonale trestají. DAVID PERRON byl úplně volný, dostal přihrávku a prostřelil domácího brankáře mezi betony. Asistence: Zachary Sanford a Marco Scandella.
34:20'
Robin Lehner (Vegas) má kotouč za svou brankou, Shea Theodore (Vegas) rychle rozehrával, ale puk získali soupeři.
33:33'
Špatná rozehrávka Vegas znamená zakázané uvolnění, buly se vrací před Pandu, tedy Robina Lehnera.
33:00'
Puk po střele domácích končí mimo hrací plochu, kam byl ztečovaný. Buly před brankou Blues.
32:47'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, Alex Pietrangelo (Vegas) pálil od modré čáry, jeho projektil poměrně snadno kryje Jordan Binnington.
31:20'
Jordan Binnington (St. Louis) kryje puk, komerční přestávka.
30:20'
Blues nyní rozehrávají od své branky, dostali se do útočného pásma, ale rána končí vedle.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, stav utkání je stále vyrovnaný.
29:47'
Zach Whitecloud (Vegas) pálil z horní části mezikruží, Jordan Binnington ukryl kotouč do rukavice. Komerční přestávka.
29:24'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.
28:53'
Mark Stone (Vegas) se marně pokoušel získat puk v útočném pásmu. Následně David Perron vypálil a Robin Lehner musel zasahovat.
28:31'
Jordan Binnington (St. Louis) rozehrává od své branky, následně ale jeho tým špatně vyhodnotil situaci a je z toho jen icing.
27:32'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas.
27:22'
27:13'
Další vyhození.
26:47'
Mattias Janmark (Vegas) dobře vyhodil kotouč přes všechny čáry, a tak mohou jeho spoluhráči vystřídat. Blues musí znovu o útočné pásmo bojovat.
26:10'
Vegas znovu dostalo kotouč ze svého pásma pryč.
25:51'
Brayden Schenn (St. Louis) začal akci, kterou zakončoval tvrdou ránou Mike Hoffman.
25:30'
Vegas vybojovalo puk a rychle vyhazuje přes všechny čáry.
25:21'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Karlsson – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
24:34'
Marco Scandella (St. Louis) to zkoušel od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.
24:10'
Brayden McNabb (Vegas) minul od modré čáry branku.
23:46'
Mattias Janmark (Vegas) dostal puk do útočného pásma. Následně pálil Shea Theodore hodně nepřesně.
23:20'
Vegas se dostalo do útočného pásma, ale ke střele se tým nepropracoval.
22:56'
Chandler Stephenson a Ivan Barbašev se dostali do kontaktu, ale hra pokračuje dál.
22:40'
Zatím na nějakou výraznější šanci ve druhé třetině čekáme.
22:10'
Jordan Kyrou (St. Louis) pálil z dobré pozice, ale Zach Whitecloud dokázal jeho akci zastavit. Následně se tedy směr hry otáčí.
21:16'
Brayden Schenn (St. Louis) se dostal do střelecké pozice, ale minul branku.
20:51'
Vegas se dostalo do útočného pásma, ale rána od modré byla nepřesná.
20:31'
Utkání pokračuje za nerozhodného stavu druhou třetinou.
20:01'
Reilly Smith (Vegas) poslal Vegas do vedení, v závěru třetině po hrubce domácích, při vlastním oslabení, srovnal Ryan O'Reilly.
20:00'
19:37'
Alex Pietrangelo (Vegas) minul branku ránou od modré čáry.
18:08'
Hrubka domácích a hosté okamžitě trestají. Tyler Bozak dostal hru do útočného pásma, poslal puk před branku, kde byl zcela volný RYAN O'REILLY. Ten v pohodě prostřelil brankáře Vegas. Asistence: Tyler Bozak a Justin Faulk.
18:00'
Závěr první třetiny odehraje domácí celek v přesilovce. Buly před brankou Blues.
17:54'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Mackenzie MacEachern – 2 min., vysoká hůl).
17:24'
Vegas má ponechanou výhodu.
16:48'
Blues se dostali do útočného pásma, ale střeleckou pozici si hosté nedokázali vypracovat. Dobře si nyní počínala obrana Vegas.
16:12'
Reilly Smith (Vegas), autor první branky v zápase, se znovu dostal do útočného pásma. Jeho ránu dokázal zblokovat obránce. Buly v útočném pásmu Vegas.
15:50'
Brayden McNabb (Vegas) dostal dobrou přihrávku od spoluhráče, ale puk nedokázal zpracovat tak, aby mohl pálit z první.
15:15'
Colton Parayko (St. Louis) pálil a jeho pokus zblokovala obrana Vegas, Robin Lehner zasahovat nyní nemusel.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Domácí se dostali znovu do střelecké pozice, kapitán Vegas zakončoval a Jordan Binnington kryje puk.
14:24'
Mark Stone (Vegas) pálil, Jordan Binnington byl připravený. Komerční přestávka.
13:23'
Domácí celek se dostává do vedení. Po šikovné přihrávce Haguea byl u druhé tyče volný REILLY SMITH. Rána se mu nepovedla, ale nadvakrát trefil puk a ten se doklouzal do branky. Asistence: Nicolas Hague a William Karlsson.
13:00'
Jaden Schwartz (St. Louis) vybojoval puk, Colton Parayko (St. Louis) pálil od modré čáry a trefil jen brankáře.
12:23'
Marco Scandella (St. Louis) vybojoval kotouč v obranném pásmu, dostal hru do střední části hrací plochy, ale jeho spoluhráči na šanci zatím čekají.
11:36'
Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek si zatím výraznější šanci nevypracoval.
11:13'
Keegan Kolesar (Vegas) se pokoušel dostat do útočného pásma, ale přes obránce se do šance propracovat nedokázal.
11:02'
Jake Walman (St. Louis) se dostal do zakončení, Robin Lehner kryje jeho pokus. Komerční přestávka.
10:37'
Jednu jedinou střelu vyprodukoval domácí celek během přesilovky. Do výraznější šance se Vegas nedostalo.
10:34'
10:13'
Něco málo přes dvacet vteřin zbývá z domácí přesilovky, Vegas na svou výraznější šanci momentálně zatím čeká. Buly před jeho brankou.
09:26'
Blues dostali hru do středního pásma. St. Louis se velmi dobře brání.
09:12'
Domácí rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočného pásma.
08:45'
Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry, ale nedokázal výrazněji ohrozit branku soupeře. Následně Jonathan Marchessault minul.
08:33'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, přesilovka pro Vegas.
08:33'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Thomas – 2 min., podrážení).
08:12'
Alex Tuch (Vegas) po rychlé přihrávce vypálil, ale trefil jen brankáře.
07:55'
4:3, střelecky je mírně aktivnější domácí tým.
07:13'
Robin Lehner (Vegas) má puk za svou branku, vyjel pro něj, a pak rozehrál. Do výraznější šance se Blues nedostali, a tak mohou domácí otočit směr hry.
06:36'
Alex Tuch (Vegas) se marně natahoval po přihrávce spoluhráče, sledujeme klidnější pasáž hry. Blues rozehrávají od své branky.
06:12'
Jordan Kyrou (St. Louis) pálil z dobré pozice, Robin Lehner si povyjel a jeho ránu dokázal zastavit.
05:00'
Shea Theodore (Vegas) rozehrává od své branky, oba týmy střídají. Špatné přenesení hry Vegas znamená zakázané uvolnění.
04:37'
Brayden Schenn (St. Louis) se dostal dvakrát před brankou do zakončení, nejprve si poradil brankář Vegas, pak byla rána zblokovaná.
04:03'
Domácíá protečovali kotouč do útočného pásma, ale zakončit dokázal až o něco později Nicolas Roy. Jordan Binnington kryje jeho ránu, buly před brankou Blues.
03:15'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější šanci čekáme. Colton Parayko (St. Louis) minul branku ránou od modré.
02:50'
Alex Tuch (Vegas) postupoval do útočného pásma, Robert Bortuzzo (St. Louis) k němu dobře přistoupil a nenechal jej vypálit.
02:17'
Blues rozehrávají od své branky, Marco Scandella (St. Louis) se dostal do útočného pásma. Ale jeho spoluhráči vypálit na branku nedokázali.
01:51'
Buly v útočném pásmu Vegas, domácí celek začal aktivně.
01:26'
Chandler Stephenson (Vegas) to vzal na sebe, s jeho pokusem si poradil brankář Blues.
00:30'
Alex Pietrangelo (Vegas) vypálil z dobré pozice, jeho pokus vyrazil hostující brankář před sebe, a pak už hrála obrana.
00:01'
Úvodní buly pro hosty, zápas začíná.
00:01'

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Janmark, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Krebs, N. Roy – W. Carrier, Kolesar.

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Scandella, Faulk, Mikkola, Parayko, Walman, Bortuzzo – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Schwartz, Bozak, B. Schenn – Hoffman, Thomas, Kyrou – Clifford, Barbašev, MacEachern.

Rozhodčí: Kozari, Brenk – Baker, Rodi.
Vegas Golden Knights odehráli 52 zápasů s bilancí 28-9-2-13 a získali 76 bodů. V tabulce Západní divize jsou na první pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři. Poradil si s Coloradem 5:2, v prodloužení s Arizonou Coyotes 3:2 a a 3:2 v prodloužení s Minnesotou. Tým nestačil na Arizonu 0:3 a a Wild 5:6.
St. Louis Blues odehrálo 51 zápasů s bilancí 17-7-8-19 a získalo 56 bodů. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři. Poradil si s Minnesotou Wild 4:3 a 5:4 v prodloužení a Anaheimem Ducks 3:1. Tým nestačil na Wild 3:4 v prodloužení a Anaheim Ducks 2:3 v nájezdech.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League, V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a St. Louis Blues.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.