NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : St. Louis - 9. května 2021   04:07

Vegas
Vegas
12:26' R. Smith (W. Carrier, Kolesar) • 13:32' Stephenson (Pietrangelo) • 44:11' R. Smith (Martinez, Pietrangelo) • 59:11' R. Smith
St. Louis

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Alec Martinez (VEG) – 0+1
Dnešnímu utkání přihlíželo 7 567 diváků.
Hokejisté Vegas zvládli i druhý vzájemný zápas se St. Louis v průběhu tří dnů. Blues tentokráte vyprovodili z domácího kluziště výsledkem 4:1.

Hrdinou večera se stal třicetiletý kanadský útočník Reilly Smith. Rodák z Toronta vstřelil svůj první kariérní hattrick v NHL a hlavně díky němu si Golden Knights připsali dva body do tabulky. Třetí trefou pečetil vítězství gólem do prázdné brány, kdy hosté ještě neúspěšně zkusili zdramatizovat střetnutí.

Svěřenci kouče DeBoera zvítězili potřetí v řadě a přiblížili se prvenství v Západní divizi. Udrželi čtyřbodový náskok před Coloradem, stále však platí, že Avalanche sehráli o jedno utkání méně. St. Louis zůstává čtvrté, jeho pozice se do konce základní části nezmění.
59:11'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Čepice na led, máme tu hattrick! Nepovedenou rozehrávku Faulka zachytil ve středním pásmu REILLY SMITH. Třicetiletý Kanaďan střelou přes obránce trefil prázdnou bránu a zaznamenal svůj první třígólový večer v NHL. Bez asistence.
59:03'
Byl to Marco Scandella, kdo nahodil puk za branku Fleuryho. Situaci pohlídal Shea Theodore, který dojel k puku nejrychleji a obloučkem jej poslal ven z obrnanné třetiny.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:37'
Hokejisty v bílých dresech zastavil odpískaný ofsajd. Colton Parayko si neporadil se zpracováním, s pukem skončil těsně za modrou čárou.
58:20'
Hosté získali pozici v útočném pásmu. To byl signál pro Villeho Hussa, jenž odjel na střídačku. Svěřenci kouče Berubeho zkouší powerplay.
57:49'
Z otočky pálil Tyler Bozak. Výbornou práci odvedl Chandler Stephenson, jenž zaklekl proti zakončení a dokázal jej zblokovat pravým kolenem.
57:28'
Hodně dlouho váhal Brayden Schenn s rozehrávkou. Podél forčekujícího Janmarka zkusil puk poslat po mantinelu Kyrouovi, před nějž však nabruslil Roy.
56:50'
I s notnou dávkou štěstí hokejisté Golden Knights přestáli další dvě minuty ve čtyřech. Tímto faktem udělali důležitý krok směrem k zisku dvou bodů.
56:26'
Přihrávka naslepo v podání Perrona nebyla dobrým řešením. Na modré totiž v tu chvíli stál Colton Parayko a ten na kotouč nedosáhl.
55:36'
Nevídanou minelu předvedl Ryan O'Reilly. Ke Kanaďanovi puk vyrazil Fleury, hostující kapitán ale forhendem netrefil zcela odkrytou bránu.
55:17'
Mike Hoffman viděl v levém kruhu osamoceného Perrona, ale černou gumu mu poslal na brusle. Zpracování nějaký čas zabralo, mezitím se Fleury stihl přesunout a střelu k bližší tyči vyrazit vyrážečkou.
54:45'
Pokud chtějí hosté pomýšlet na body, měli by tuto přesilovou hru využít. Za tělem nechal hokejku Zach Whitecloud, přes ni následně přepadl Hofmann. Ukázkové podrážení.
54:17'
Nahození z nouze vymyslel od pravého mantinelu Robert Bortuzzo. Když už nic, tak alespoň získal vhazování v útočném pásmu, protože Martinez zblokoval touš na hostující střídačku.
53:55'
Ale nestalo se tak. I Alex Pietrangelo si za svůj prohřešek odseděl na trestné lavici kompletní dvě minuty a je připraven pomoci spoluhráčům udržet vedení až do závěrečné sirény.
53:35'
Trest Perrona je minulostí a startuje krátká početní převaha St. Louis. To kombinuje v útočné třetině, šance na její využití tak žije.
52:53'
Scandella tentokráte místo rány nahrál parťákovi z obrany Justinu Faulkovi. křižný projektil mířící do horního rohu brány vytěsnil domácí gólman vyrážečkou.
52:32'
Hokejisté Blues bojují. Od modré čáry střílel Marco Scandella a tečovat zkoušel Jordan Kyrou. Neuspěl, o to měl Fleury snazší práci.
51:49'
Domácí si početní převahy dlouho neužili. Na lavici hanby totiž usedl zadák Alex Pietrangelo, jenž padl pod nohy Sanfordovi, tím jej podrazil.
51:24'
Trnitou cestu za bodovým ziskem hostům ještě více komplikuje David Perron. V útočném pásmu zbytečně narazil na mantinel McNabba, dvě minuty jsou v tomto případě neoddiskutovatelné.
51:23'
Nahození ještě ze středního pásma zachytil Marc-Andre Fleury bez větších problémů. Nic neriskoval a kotouč v ní podržel, čímž zapříčinil přerušení hry.
50:31'
Ville Husso si v posledních minutách na nudu rozhodně stěžovat nemůže. Nyní předvedl výborný přesun proti Stephensonovi, jehož pokus vykryl levým betonem.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Zlatí Rytíři vedou o dva góly a mají skvěle nakročeno k druhému vítězství nad St. Louis v řadě.
49:44'
Domácí kapitán Mark Stone vymyslel výbornou nahrávku do pravého kruhu, kam najel nikým neatakovaný Mattias Janmark. Švéd ztroskotal na pohotové lapačce Hussa.
49:19'
Dlouhou nahrávku McNabba zastavil Marco Scandella. S forčekujícím Smithem si nedělal žádné starosti, po pravé straně nahrál Bortuzzovi.
48:34'
David Perron dohrál tvrdým způsobem za brankou soupeře Theodorea. Kanadský obránce se však zapřel a tvrdý hit díky této skutečnosti lépe ustál.
48:12'
V nepřehledné situaci dokázal Ryan O'Reilly vystřelit příklepem k protější tyči. Fleury reagoval včas, i v tomto případě si pomohl vyrážečkou.
47:55'
Puk v ochranné síti, hra přerušena. Do střeleckého pokusu Jadena Schwartze lehl Chandler Stephenson, od jehož brusle se puk odrazil mimo hrací plochu.
47:34'
Do dobré pozice najel Robert Thomas. Nakonec vypálil z pravého kruhu, přičemž mířil na zadní tyč, Marc-Andre Fleury zakročil vyrážečkou.
46:52'
Tlak domácích ještě pokračoval. Finský gólman ve službách Blues levým betonem vyrazil pokus Tucha, následně výstrojí zastavil dorážku Martineze.
46:32'
Ville Husso při vyloučení Schwartze nemusel řešit žádnou složitější situaci. Hostující útočník naskočil na led a okamžitě se zapojil do výpomoci s defenzivou.
45:36'
Domácím návrat do útočné třetiny netrval dlouho. Na modrou dostal nabito Pietrangelo, ale volil ještě nahrávku Janmarkovi. Pokračuje kombinační hra.
45:15'
Zlatí Rytíři další rychle využitou přesilovku nezapsali. Naopak musel do defenzivy zacouvat Shea Theodore po vyhození Faulka.
44:26'
A další vyloučení na hostující straně. Menší trest za podrážení vyfasoval Jaden Schwartz, Kanaďan se provinil ve středním pásmu proti Royovi.
44:11'
To bylo rychlé! Bleskově využitá přesilovka posouvá Vegas do komfortnější pozice. Martinez přihrál k pravé tyči REILLYMU SMITHOVI, který si najel před bránu a nadvakrát propasíroval černou gumu za záda Hussa. Asistence: Alec Martinez a Alex Pietrangelo.
44:00'
S koncem trestů Carriera a Faulka přichází další vyloučení, tentokráte ale pouze na hostující straně. Jake Walman nedovoleným způsobem zabránil v pohybu Tuchovi.
43:46'
Hra ve čtyřech vyhovuje spíš domácí. Do otevřeného prostoru najel Mattias Janmark, švédský forvard vypálil švihem o pár čísel nad břevno.
43:20'
Dobrou nahrávku dostal mezi kruhy Jonathan Marchessault. Z první ale Hussa neprostřelil, následně v plné rychlosti sestřelil spoluhráče Krebse.
42:17'
Do útočného pásma najel s pukem na holi Alex Tuch. Z pravého kruhu zkusil střelu po ledě na vzdálenější tyč, Husso zakročil pravým betonem.
42:00'
Mimo dění hry došlo k potyčce mezi Williamem Carrierem a Justinem Faulkem. Oba dostali dvě minuty za nesportovní chování.
41:48'
Marc-Andre Fleury musel být znovu v pohotovosti, tentokráte po ráně Thomase. Lapačkou máchl včas, černou gumu v ní bez problémů udržel.
41:21'
Od levého mantinelu střílel Mattias Janmark. Švédský útočník hledal před brankou Roye, tomu v poslední chvíli zablokoval hokejku Scandella.
40:30'
Oba tresty jsou minulostí, zápas tak opět probíhá v plném poštu na obou stranách. Mark Stone vypálil levého kruhu bekhendem nepřesně.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Pokračuje hra ve čtyřech na obou stranách z důvodu vyloučení Alexe Pietrangela a Mackenzieho MacEacherna.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 6:00.
Prostřední dvacetiminutovka přinesla jediný gól, o který se v její poslední minutě postaral Colton Parayko. Kanadský obránce obral o puk krajana Theodorea a z předbrankového prostoru bekhendem poslal puk za záda bezmocného Fleuryho. K vidění je utkání, v němž mají Vegas střelecky výrazně navrch, přesto vedou o jediný gól. St. Louis momentálně tahá za kratší konec provazu, tuto skutečnost ovšem může změnit jediná akce.
Střely na bránu po 2. třetině: 21 – 7
40:00'
39:23'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Gól do šatny by mohl Blues pořádně nakopnout! COLTON PARAYKO obral o puk Theodorea, načež vyjel před bránu a bekhendem prostřelil Fleuryho mezi pravým betonem a vyrážečkou. Bez asistence.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:30'
Rozhodčí zdviženou pravicí signalizoval vyloučení. Fleuryho posléze zbytečně dohrál Clifford, načež se strhla menší šarvátka. Hrát se nakonec bude čtyři na čtyři, kromě signalizovaného faulu Alexe Pietrangela inkasoval dvě minuty také hostující Mackenzie MacEachern, který po přerušení hry vlétl na faulujícího domácího beka jako smyslů zbavený.
37:33'
Zničehonic mohl snížit Brayden Schenn! Vystartoval do brejku a žádný z protihráčů mu nestačil. Vypálil na lapačku Fleuryho, jenž skvěle prodal zákrok pro diváky, efektní zákrok si vysloužil potlesk na otevřené scéně.
37:13'
Z vlastní obrané poloviny vyslal vysoké nahození na bránu Shea Theodore. Cíl v podobě získání vhazování v útočném pásmu nesplnil, Husso totiž z lapačky vyklepal puk pro Bortuzza.
36:49'
Alex Tuch pravou bruslí ještě udržel hrací předmět na modré čáře. Mezi kruhy posléze objevil Smithe, jehož rána z první proletěla vysoko nad.
36:14'
Centr elitní lajny Chandler Stephenson na sebe navázal dva protihráče, aby následně přenesl hru na Marka Stonea. Domácí kapitán vystřelil u první do levého betonu Hussa.
35:47'
Keegan Kolesar sice zvládl buly, ale kotouč posunul za sebe příliš slabě, čehož využil Bozak. V situaci tři na tři hledal Schennovi, tomu zabránil v útočení čistým hitem McNabb.
35:25'
Nepřehlednou situaci vyřešil Ville Husso. Finský gólman si povyjel proti Smithovi, od nějž správně očekával zakončení. Na jeho pokusu si smlsnul lapačkou.
34:59'
Kanaďan dlouho kvedlal s kotoučem, nakonec zvolil přihrávku na modrou čáru Pietrangelovi. Přesilovka domácích je minulostí, ale tlak Vegas pokračuje.
34:26'
Velkou rychlost nabral Mattias Janmark. Přenesl hru do útočného pásma, z forhendové strany objevil za bránou soupeře Marchessaulta.
33:52'
V těžké pozici poslal Alec Martinez puk naslepo po mantinelu. Nejrychleji dojel k černé gumě Jake Walman, následoval další dlouhý výstřel.
33:20'
Úvod přesilovky Zlatým Rytířům nevyšel. Vyhození Sanforda ještě Theodore zastavil, ale po další chybě již odpálil touš přes všechny čáry Marco Scandella.
32:59'
Premiérovou početní převahu si zahrají domácí. Ve velké příležitosti Ryan O'Reilly zahákoval Whiteclouda, čímž mu znemožnil kvalitní zakončení.
32:15'
Centr druhé formace William Karlsson zkusil průnik středem kluziště. Vyřadil ze hry Schenna a Schwartze, ale na Paraykovi ztroskotal, Kanaďan zblokoval zakončení soka pravou nohou.
31:36'
Niko Mikkola udržel útočné pásmo, ale na na dlouho. Po mantinelu totiž našel pouze hokejku konkurenta Roye, ten už dokázal poslat hru do střední třetiny.
31:14'
Další nepříjemnosti vyřešil obránce Alec Martinez, který pravou bruslí zblokoval tvrdou ránu Roberta Thomase. Ven z obranné třetiny posléze poslal kotouč Janmark.
30:32'
Fleury se dočkal. Pátého zákroku celkově, druhého v průběhu prostředního dějství. Vyrážečkou vyrazil slabé zakončení Bortuzza.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Těžký zápas zatím prožívá Marc-Andre Fleury, který doposud zasahoval pouze čtyřikrát. O to těžší je zůstat v koncentraci.
29:51'
Peyton Krebs inkasoval úder vysokou holí od Schwartze, ale žádný z rozhodčích si tohoto momentu nevšiml. Ve tváři domácího forvarda je dokonce k vidění krvavý šrám.
29:22'
Od modré čáry střílel cíleně na teč Alec Martinez. V předbrankovém prostor změnil směr letu střely Mark Stone, ale ne dostatečně, Hussa zasáhla černá guma do výstroje.
28:33'
Icing vrací hru do obranného pásma Blues. Pod tlakem vyhazoval Mackenzie MacEachern, Kyle Clifford puk tečovat nedokázal.
28:19'
Přerušení hry způsobil Ville Husso. Do poslední chvíle počkal, co Chandler Stephenson, střelu do horních pater brány ukryl v rukavici.
27:49'
Na modrou dostal od Perrona nabito Marco Scandella. Houf hráčů stojících před bránou tento jednatřicetiletý Kanaďan nepropálil, Fleury mohl zůstat klidným.
27:16'
Před forčekujícím Krebsem ujel Jaden Schwartz za vlastní bránu. Odtud měl větší pole působnosti, po pravé straně zapojil do hry křídelníka Kyroua.
26:44'
Mike Hoffman nahodil černou gumu do útočného pásma a odjel střídat. Za brankou zastavil touš Marc-Andre Fleury, jenž s přehledem rozehrál na Theodorea.
26:20'
Velkou aktivitou v dnešním střetnutí oplývá Alex Tuch. Teď najel do šance z pravé straně, ve finále ovšem mezeru mezi Hussovými betony nenašel.
25:36'
Proti vystoupivšímu MacEachernovi udělal Shea Theodore kličku, jíž zároveň vystavil do ofsajdové pozice Krebse. Hra se stěhuje do útočné třetiny.
25:02'
Za obranu najížděl Mark Stone. Se zpracováním skákajícího kotouče si ale neporadil, místo samostatného úniku tak hrál za bránou hostující gólman.
24:44'
Pěknou individuální akci předvedl William Carrier. Prokličkoval skrze dvojici protihráčů, načež na modré uvolnil Whiteclouda. Zakončení po ledě Husso vykopl pravým betonem.
24:16'
Druhý gól v utkání chtěl zapsat do statistik Reilly Smith. Z vrcholku pravého kruhu neuspěl, křižný projektil poslal o kousek vedle vzdálenější tyče.
23:49'
Zakázané uvolnění vrací hru před Villeho Hussa. Marco Scandella hledal dlouhým pasem Davida Perrona, jenže útočník odjel na střídačku.
23:23'
Těsně před modrou čárou se Jordanu Kyrouovi postavil do cesty ještě Alex Pietrangelo. Tomu se útočník sice vyhnul, ale přirozeně zpomalil svůj pohyb. S tím už nepočítal Schwartz, který se přičinil o odpískání ofsajdu.
22:48'
Tylera Bozaka zradilo špatné zpracování. Kanadský forvard si bruslí kopl černou gumu až moc dopředu, čehož využil k zisku puku Zach Whitecloud.
22:06'
Velkou rychlost nabral středem Alex Tuch. Z dvou obránců si udělal kužely, načež švihem vypálil z mezikruží do lapačky připraveného Hussa.
21:33'
Kličkovaná Jonathana Marchessaulta nebyla úspěšná. Kanaďanovi odvážná klička po modré čáře nevyšla, člen druhého útoku způsobil postavení mimo hru.
21:11'
Defenzivně laděný Marco Scandella pravou bruslí poslal černou gumu do střední třetiny. Nicolas Hague zabojoval, ale hrál až ve střední třetině.
20:36'
Po zákroku Hussa lapačkou proběhlo vhazování v útočném pásmu Vegas. Chandler Stephenson posunul touš za sebe na Martineze, jehož dělovka rozezvučela mantinel za bránou.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, pojďme na ni! Na buly uspěl Keegan Kolesar, který zapojil do hry Alexe Pietrangela. Ten obloučkem poslal hru do útočného pásma.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:01.
První třetina nabídla dva góly. O oba se postarali domácí hokejisté, kteří tak disponují dvougólovým náskokem. Do vedení poslal Zlaté Rytíře kanadský útočník Reilly Smith, jenž využil bránícího Schwartze a od jeho bruslí poslal puk za brankovou čáru. Současnou podobu dal výsledku v oslabení Chandler Stephenson, jenž těžil z výborné práce Pietrangela a střelu z pravého kruhu namířil neomylně k bližší tyči.
Střely na bránu po 1. třetině: 10 – 3
20:00'
19:41'
Pohnout se skóre zkusil ještě v rámci první třetiny Jonathan Marchessault. Situaci dva na dva vzal na sebe, zápěstím vypálil těsně vedle pravé tyče.
19:17'
Snaha Aleca Martineze založit rychlý brejk nevyšla. Úmysl protihráče totiž přečetl pozorný Justin Faulk, který hokejkou zabránil v přihrávce na Stonea.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:44'
Vyhození Mikkoly protečoval do útočného pásma Zachary Sanford, o icingu tudíž v tomto případě nemůže být řeč. Hague musel zabojovat do obrany, dokázal na zádech udržet Kyroua.
18:11'
Krátce po buly, jež v útočné třetině vyhrál Tyler Bozak, střílel od modré čáry Jake Walman. Fleury na puk dobře viděl a schoval jej v lapačce.
17:39'
Zach Whitecloud zkusil vyslat do protiútoku Alexe Tucha. Rychlostní schopnosti spoluhráče však přecenil, výsledkem je zakázané uvolnění.
17:17'
Zkušený, již šestatřicetiletý Marc-Andre Fleury tentokráte vytasil vyrážečku proti projektilu Mikea Hofmanna. Černou gumu poslal do bezpečí za bránu.
16:48'
Postavení mimo hru zhatilo útočné snahy Berubeho družiny. Příliš netrpělivým byl Mackenzie MacEachern, ten přejel modrou dříve než spukem jedoucí Schenn.
16:27'
Shea Theodore za vlastní bránou nepustil Kyroua k puku. Ještě se stihl rozhlédnout a po mantinelu objevil na obranné modré čáře Janmarka.
15:59'
Od pravého mantinelu vystřelil kapitán Ryan O'Reilly. Jeho ránu Fleury vyrazil a následně si poradil i s nebezpečnou dorážkou v podání Schwartze.
15:24'
A nechybělo mnoho, aby Vegas přidali do sbírky i třetí kousek. Dobrou práci odvedl Tyler Bozak, jenž v poslední chvíli vypíchl kotouč Smithovi.
14:55'
Přesilová hra Blues je minulostí. Hosté na ni určitě nebudou vzpomínat v dobrém, protože kromě toho, že neskórovali, tak naopak druhou branku inkasovali.
13:32'
Zlatí Rytíři navýšili náskok při vlastním oslabení! Výbornou práci odvedl Pietrangelo, který nejprve vystihl rozehrávku, načež najel do útočného pásma a na pravé straně našel CHANDLERA STEPHENSONA, centr elitní lajny prostřelil brankáře ránou z první na bližší tyč. Asistence: Alex Pietrangelo.
12:55'
První přesilovou hru utkání si zahrají hosté ze St. Louis. Na trestnou lavici odjel domácí kapitán Mark Stone, jenž v obranném pásmu podrazil Perrona.
12:26'
Domácí hokejisté jsou za svou aktivitu odměněni vedoucím gólem. Šikovně si počínal REILLY SMITH, který pohotově vystřelil do brusle bránícího Schwartze, od níž se kotouč odrazil za záda překvapeného Hussa. Asistence: William Carrier a Keegan Kolesar.
12:17'
A i v tomto případě způsobil přerušení hry a na to navazující komerční přestávku Ville Husso. Ten sáhl pro nahozený kotouč Theodorem, který nepustil z lapačky.
11:55'
A další zákrok pro finského gólmana. Tentokráte proti Carrerovi, jehož našel napříč pásmem Smith. Fin se včas přesunul a hrací předmět udržel ve výstroji.
11:20'
Více volného prostoru využil Alex Tuch ke zpracování těžké nahrávky a k zamíření. Kotouč následně namířil do levého horního růžku, Husso vytěsnil projektil lapačkou nad.
10:36'
V krátkém intervalu naskočil znovu na led Jonathan Marchessault. K souboji jeden na jednoho vyzval Justina Faulka, americký bek si vedl lépe.
10:11'
V době, kdy se úvodní dějství přehouplo do své druhé poloviny, vyhodil Colton Parayko pod tlakem na zakázané uvolnění. Zachary Sanford ještě zabojoval, ale ztrátu na Roye nesmazal včas.
09:47'
Za vlastní brankou vybojoval černou gumu Alec Martinez. Velkou měrou mu pomohl rovněž Hague, Kyle Clifford byl proti přesile bez šance.
09:22'
Keegana Kolesara nyní zradilo zpracování. Pokud by si kotouč lépe připravil, tak mohl střílet, takto pouze odevzdal touš Bortuzzovi.
08:48'
Za prvním gólem vystartoval po pravé lajně Jonathan Marchessault. Úmysl nakonec vzdal a vycouval zpět do středního pásma, nepustil se do souboje proti třem protihráčům.
08:19'
Odvážná klička na modré čáře Zachu Whitecloudovi vyšla. Následně uvolnil v pravém kruhu Mattiase Janmarka, střela z první prosvištěla vedle levé tyče.
07:33'
Od modré čáry cíleně vystřelil na teč Marco Scandella. K teči došlo, ale pouze bránícím Martinezem, který puk vychýlil mimo bránu.
07:11'
Nahozený puk ještě ze středního pásma zpacifikoval Marc-Andre Fleury bez větších problémů v lapačce. Zprvu naznačil rozehrávku, na tu si nakonec netroufl.
06:50'
Střela od modré čáry Alexi Pietrangelovi vůbec nevyšla. Zasáhl prvního clonícího hráče, jímž byl dobře postavený člen čtvrtého útoku Mackenzie MacEachern.
06:23'
Sám proti třem zkusil Reilly Smith kličku do protipohybu Bortuzza. Beka překvapil, ale puk si nehodil ideálně, trefil soka do bruslí.
05:55'
První dvacetiminutovka se zatím hodně kouskuje. Skóre střetnutí chtěl otevřít Mark Stone, pokus zápěstím odpálil Husso vyrážečkou do ochranné sítě.
05:16'
Domácí v ní dlouho nepobyli, naopak do brejku vystartoval Kyle Clifford. Střelu švihem poslal do masky Fleuryho, jemuž povolily řemeny, a tak muselo dojít k dalšímu přerušení hry.
04:39'
Odvážný pas Reillymu Smithovi napříč pásmem vyšel. Kanadský útočník přenesl hru na Braydena McNabba, jenž zavezl puk o útočné třetiny.
04:05'
Nebezpečný projektil vypálil z vrcholku levého kruhu Ivan Barbašev. Ani tento Rus není prvním úspěšným střelcem, příklepem vypálil vysoko nad.
03:34'
Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou Marc-Andre Fleury. Nenechal se rozhodit napadajícím Thomasem a středem zapojil do hry Pietrangela.
03:04'
Byl to právě Kyrou, kdo zastavil dobře myšlenou přihrávku Tucha na Roye. Hru mohl okamžitě otočit, ale zvolil delší podržení kotouče na holi.
02:47'
Rychlý brejk Blues zatavil hvizd pomezního rozhodčího. Jordan Kyrou nabral moc velkou rychlost, přihrávku od Schenna převzal až za modrou čárou.
02:20'
Defenzivní povinnosti si Marco Scandella splnil na jedničku. Vystoupil proti domácímu kapitánovi Stoneovi, jemuž čistým způsobem vypíchl puk.
01:46'
Nahození Kegana Kolesara od levého mantinelu mělo daleko k přesnosti. Carrier se pokusil o teč, ale prudce letící kotouč minul.
01:21'
Za obranou si počkal na nahrávku Reilly Smith. Nevyšlo mu však úplně ideálně zpracování, čímž se vytlačil z ideální palebné pozice.
00:31'
Nahození za bránu v podání Marka Stonea zastavil hostující strážce svatyně Ville Husso. V klidu se rozhlédl a po mantinelu nahrál Bozakovi.
00:10'
Druhé dvojutkání mezi Vegas a St. Louis právě začalo! Na buly byl úspěšnější Chandler Stephenson, tudíž mohou útočit Zlatí Rytíři, kteří jsou v utkání favoritem.
00:01'

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Mark Stone (C), Stephenson, Krebs – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Janmark – Kolesar, W. Carrier.

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Faulk, Scandella, Parayko (A), Mikkola, Bortuzzo, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), Sanford – B. Schenn, Bozak, Schwartz – Kyrou, Thomas, Hoffman – MacEachern, Barbašev, Clifford.

Rozhodčí: Korazi, Brenk – Baker, Rudy.
St. Louis Blues

St. Louis Blues zvládlo bitvu o postup do vyřazovací fáze a je jisté, že narazí na první tým ze Severní divize, čili se tak může opakovat jeho souboj s Vegas. Posun tabulkou vzhůru je již nereální, čtyři zápasy před koncem čítá ztráta na Minnesotu šestnáct bodů. Svěřenci trenéra Berubeho v posledních čtyřech utkáních hned třikrát prohráli, ale ve všech případech až v nastaveném čase a tyto získané body hrály velkou roli v souboji s Arizonou o poslední postupovou příčku. Týmové produktivitě vévodí dvojice Ryan O'Reilly, David Perron s 51 body.
Vegas Golden Knights

Hokejisté Vegas míří v Západní divizi za prvenstvím. Tři zápasy před koncem základní hrací části mají na Colorado k dobru čtyři body, to však má ještě jedno utkání k dobru. Zlatí Rytíři v posledních pěti utkáních třikrát zvítězili a dvakrát prohráli, předtím drželi úctyhodnou sérii deseti vítězství v řadě. Naposledy si poradili v prvním domácím dvojutkání se St. Louis, velkou bitvu rozhodl v prodloužení Marchessault. Nejproduktivnějším hráčem týmu je jiný Kanaďan Mark Stone s 60 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné ráno. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Vegas a St. Louis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.