NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Calgary - 5. února 2021   02:00

Winnipeg
Winnipeg
23:31' Appleton (Lowry, Perreault) • 33:59' Connor  • 39:09' Scheifele (Pionk, Perreault) • 58:38' Appleton (Perreault)

Jacob Markström (CGY) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 58:49
Connor Hellebuyck (Winnipeg) vyhrává 153. zápas v dresu Winnipegu a vylepšil tak rekord, o který se do současné doby dělil s Ondřejem Pavelcem. Domácí brankář si připsal několik důležitých zákroků, pomohla mu i branková konstrukce. Winnipeg bere body z tohoto zápasu díky povedené druhé třetině, kterou Jets vyhráli 3:0, celkově porazili Flames 4:1.
59:30'
Už se pravděpodobně nic nestane.
58:38'
Winnipeg právě vstřelil branku!
A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, do prázdné branky dopravil kotouč MASON APPLETON. Asistence: Mathieu Perreault.
58:00'
Sean Monahan netrefil podle představ, Jets vyhazují ze svého pásma.
57:30'
Hosté hrají v šesti.
57:05'
Elias Lindholm (Calgary) rozehrává od své branky, Jacob Markström čeká na správný moment, aby šel z branky.
56:50'
26:23, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.
56:23'
Nikita Nestěrov (Calgary) byl blízko skórování, ale jeho pokus se od tyče odrazil zpět do hry. Connor Hellebuyck měl nyní i štěstí.
56:10'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Dostáváme se do jeho finální fáze.
56:03'
Komerční přestávka.
55:46'
Mark Scheifele (Winnipeg) to vzal na sebe, důrazně se dostal do útočného pásma, ale výrazněji ohrozit branku nedokázal.
55:23'
Takticky hraje domácí celek velmi dobře, má puk pod kontrolou a získává cenný čas.
55:07'
Winnipeg hraje přesilovku, rozehrává od své branky a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu.
54:43'
Johnny Gaudreau (Calgary) hledal před brankou spoluhráče, přihrávka byla neúspěšná. Na druhé straně domácí situaci dva na jednoho nevyužili.
54:08'
Juuso Välimäki (Calgary) dostal kotouč do útočného pásma, ale vypálit nedokázal. Následně pálil Dominik Simon (Calgary), ovšem minul branku.
54:00'
Hostující celek se nyní dostal při pokusu přejít od útočného pásma do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.
53:46'
Nyní tedy uvidíme hru čtyři na čtyři, a pak zkrácenou přesilovku Jets.
53:46'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Elias Lindholm – 2 min., podrážení).
52:49'
Rasmus Andersson (Calgary) pálil, ale jeho pokus se od tyče odrazil zpět do hry, možná ještě brankář Connor Hellebuyck jemně zasáhl puk.
52:41'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min.).
52:05'
Dillon Dubé (Calgary) měl na hokejce velkou šanci, ale z pravého kruhu nedokázal hostující hráč prostřelit brankáře soupeře. Connor Hellebuyck (Winnipeg) své spoluhráče podržel.
51:14'
Oba týmy střídají, kotouč je za brankou Jets, kteří rychle rozehrávají a bleskově se dostali do útočného pásma. Jenže špatně, píská se postavení mimo hru.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu se zatím nezměnil, vedou domácí o dva góly.
49:19'
Rasmus Andersson (Calgary) byl u kotouče první, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Jets.
48:30'
Connor Hellebuyck (Winnipeg) si poradil s dalším pokusem soupeře. Flames mají momentálně převahu a pokouší se co nejrychleji snížit.
48:09'
Andrew Mangiapane (Calgary) hledal spoluhráče před brankou, jeho přihrávka nebyla špatná, ale obrana Jets si dokázala poradit.
47:05'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Mark Scheifele se dostal do útočného pásma, pokoušel se o zakončení, ale puk netrefil podle představ.
47:05'
Nikolaj Ehlers (Winnipeg) vložil hokejku do střely soupeře, pokus tak zblokoval a puk vypadl z hrací plochy. Komerční přestávka.
46:20'
Flames postupovali do útočného pásma dva na dva, ale nedokázali nic vymyslet.
46:00'
Šest minut hry ze třetí třetiny je pryč, hraje se rychlý hokej, který vyhovuje domácím. Ti vedou o dvě branky.
45:38'
Jacob Markström (Calgary) kryje další střelecký pokus soupeře, Mark Scheifele pálil z dobré pozice, ale neuspěl.
44:30'
Andrew Mangiapane (Calgary) sice dostal kotouč do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.
43:44'
Sledujeme rychlý hokej ve třetí třetině, zbytečně se nepřerušuje.
41:50'
Dominik Simon (Calgary) zvládl rozehrávku za svou brankou, domácí musí na nějakou výraznější šanci čekat dál v této třetině.
41:22'
22:18, tak vypadá statistika střel na branku. Více ze hry má domácí celek, který se dostal do dvoubrankového vedení.
40:31'
Nathan Beaulieu (Winnipeg) vypálil z dobré pozice, ale jeho pokus kryje brankář soupeře. Buly v útočném pásmu domácích.
40:01'
Utkání pokračuje dál třetí třetinou.
40:01'
Třemi góly ve druhé třetině dokázal domácí celek naprosto otočit stav zápasu i obrázek hry. Po čtyřiceti minutách vede Winnipeg nad Calgary 3:1. Střely na branku 21:18.
40:00'
39:09'
Aktivněji hrající domácí celek navyšuje své vedení. Neal Pionk pálil od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný. Před brankou se puk odrazil do míst, kde byl MARK SCHEIFELE. Jeho rána z ostré pozice si našla cestu do branky. Asistence: Neal Pionk a Mathieu Perreault.
38:22'
Kristian Vesalainen (Winnipeg) naručoval rozehrávku hostujícího brankáře, ten ovšem situaci zvládl.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Flames nyní zkouší vyrovnat, ale domácí obrana hraje zodpovědně.
37:03'
Kyle Connor (Winnipeg) se pokoušel dosáhnout na přihrávku od spoluhráče přes všechny čáry, ale na dlouhou přihrávku nedosáhl. Puk byl ale tečovaný, a tak se icing nepíská.
36:33'
Hostující brankář musel za svou branku, odkud rozehrává. Flames se tedy pokouší založit útočnou akci.
36:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Jets vedou o jednu branku.
35:41'
Jets mají převahu, diktují tempo hry, otočili průběh zápasu a mají více ze hry. Komerční přestávka
35:22'
Neal Pionk (Winnipeg) pálil od modré čáry, čekal, zda jeho spoluhráči tečují puk před brankou, nestalo se tak.
34:40'
Calgary se pokouší rychle odpovědět, ale nesmí zapomínat na obranu. Mark Scheifele (Winnipeg) se dostal do velké šance, ale brankáře Jacoba Markströma neprostřelil.
33:59'
Domácí celek otáčí vývoj zápasu a jde do vedení. Mikael Backlund přišel o puk v útočném pásmu, získal ho KYLE CONNOR. Ten se dostal do brejku, který dokázal šikovně proměnit. Winnipeg vede 2:1. Bez asistence.
33:19'
Sledujeme velkou hokejovou bitvu, hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, ale brankáře překonat nedokázal. Matthew Tkachuk (Calgary) zakončoval z otočky, ale trefil jen střed branky, kde byl gólman.
32:22'
Jacob Markström (Calgary) kryje ránu, kterou vyslal z pravé strany jeden z domácích hráčů. Následovat bude komerční přestávka.
31:16'
Blake Wheeler (Winnipeg) pálil z dobré pozice, jeho rána mířila na vzdálenější tyč, ale puk končí vedle branky.
31:00'
Sledujeme rychlý hokej, hra se zbytečně nepřerušuje, mnoho vyložených šancí v posledních okamžicích k vidění není.
30:19'
Neal Pionk (Winnipeg) pálil jako obránce od modré čáry, jeho pokus ale snadno dokázal brankář betonem vyrazit před sebe, a pak už hrála obrana.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, skóre je momentálně nerozhodné.
29:22'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Lowry si najel před branku, ale přihrávku spoluhráče neztečoval.
28:48'
Přesilovku hraje nyní domácí celek, který rozehrává od své branky. Flames rychle vyhodili puk přes všechny čáry, a pak znovu.
28:30'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Andrew Mangiapane – 2 min., nedovolené bránění).
28:03'
Blake Wheeler (Winnipeg) se pokoušel vést domácí útočnou akci, ale v útočném pásmu přišel o kotouč.
27:44'
Andrew Mangiapane (Calgary) to zkoušel individuálně, nakonec pálil jeho spoluhráč, ale prosadit se nedokázal.
27:29'
27:15'
Hostující celek se nyní nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu. Mnoho šancí si v početní výhodě tým nevypracoval.
26:43'
14:14, tak vypadá momentálně statistika střel na branku.
26:23'
Nyní začíná zkrácená přesilovka Flames.
26:10'
Velká šance i na druhé straně, ale Connor Hellebuyck rovněž své spoluhráče nyní podržel. Komerční přestávka.
25:58'
Jacob Markström (Calgary) vychytal soupeře. Nikolaj Ehlers (Winnipeg) měl před sebou odkrytou část branky, po přihrávce spoluhráče v situaci dva na brankáře nedokázal skórovat.
25:29'
Nejprve budeme hrát čtyři na čtyři, a pak budou mít Flames k dispozici zkrácenou přesilovku.
25:29'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Paul Stastny – 2 min., držení).
25:14'
Jets se dostali do útočného pozice, ale vypálit nedokázal. Následně se do brejku dostávali hosté.
24:44'
Přesilovku nyní hraje domácí celek. Jets mají vůbec poprvé v zápase k dispozici přesilovku.
24:25'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Nikita Nestěrov – 2 min., sekání).
23:31'
Z kraje druhé třetiny je vyrovnáno. MASON APPLETON se dokázal dobře zorientovat před brankou a v pádu dokázal před sebe dát hokejku, kterou poslal kotouč za záda brankáře. Asistence: Adam Lowry a Mathieu Perreault.
23:05'
Connor Hellebuyck (Winnipeg) musel za svou branku, odkud rozehrával. Následně po rychlé akci jeho spoluhráčů zakončoval Kyle Connor (Winnipeg) a brankář Flames byl pozorný.
22:45'
Nikolaj Ehlers (Winnipeg) se dostal do velmi dobré střelecké pozice, jeho pokus tak tak zastavil brankář Flames. Vhazovat se bude před jeho brankou. Jacob Markström podává zatím dobrý výkon.
22:07'
Blake Wheeler (Winnipeg) se nyní dostal do zakončení a s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Flames.
21:50'
Mnoho šancí ve druhé třetině momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
20:01'
Utkání pokračuje dál druhou třetinou. Hostující celek vstoupil do této části zápasu aktivně.
20:01'
Po první třetině vede hostující celek o jednu branku. Viděli jsme zajímavé momenty před brankou Jets i Flames, ale prosadit se zatím dokázal jen hostujcí Andrew Mangiapane.
20:00'
19:04'
Calgary právě vstřelilo branku!
V poslední minutě hry se prosazuje hostující celek. Střelu od modré čáry vyslal Juuso Välimäki a jeho pokus nechytatelně před brankou tečoval ANDREW MANGIAPANE. Asistence: Juuso Välimäki.
18:27'
Johnny Gaudreau (Calgary) mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, puk dál vybojovali hosté, kteří udělali pořádné zmatky v obraně Jets, ale prosadit se nedokázali. Juuso Välimäki neuspěl od modré čáry.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, zatím na první branku čekáme.
17:27'
Zakázané uvolnění Jets. Hostující celek tak získal vhazování v útočném pásmu.
17:11'
David Gustafsson (Winnipeg) se pokoušel v útočném pásmu něco vymyslet, ale nedočkal se potřebné podpory od spoluhráčů.
15:51'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme aktivní hru z obou stran, následně pálil Derek Forbort, ale neuspěl. Jacob Markström (Calgary) si poradil i s další střelou soupeře.
15:06'
Connor Hellebuyck (Winnipeg) pálil a jeho projektil zastavil brankář Flames. Buly v útočném pásmu domácích. Komerční přestávka.
14:36'
Josh Morrissey (Winnipeg) vedl útočnou akci domácích, ale ke střele přes soupeře se neodhodlal, a tak jeho tým přišel o kotouč, směr hry se tedy otáčí.
14:00'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, utkání musí bavit i fanoušky.
13:38'
Matthew Tkachuk (Calgary) to zkoušel individuálně, středem hrací plochy se dostal do útočného pásma, nabral rychlost, následně oklamal obránce, a pak vypálil. Connor Hellebuyck byl připravený a puk zastavil.
13:16'
Logan Stanley (Winnipeg) to vzal na sebe, jeho rána od modré čáry nebyla vůbec špatná, ale brankáře Calgary prostřelit nedokázal. Jacob Markström (Calgary) dobře viděl jeho ránu zápěstím.
12:40'
Logan Stanley (Winnipeg) pálil od modré čáry, jeho ránu kryje brankář.
11:52'
Jeden z hráčů Winnipegu se pokoušel dostat k puku mezi kruhy, tedy v dobré pozici pro zakončení, ale přihrávku od spoluhráče zpracovat nedokázal.
11:26'
Elias Lindholm (Calgary) znovu dostal hru do útočného pásma, ale ani tento útočný výpad nebyl zakončený střelou.
10:53'
Andrew Mangiapane (Calgary) to zkoušel individuálně, vypálit nedokázal, ale útočné pásmo udržel. Jeho spoluhráči kombinovali dál před brankou Jets, ovšem nezakončili.
10:25'
Komerční přestávka, a pak buly ve středním pásmu po ofsajdu Flames.
10:03'
Paul Stastny (Winnipeg) mohl přihrávat, ale vzal to na sebe, jeho akci zastavil dobrý zákrok brankáře.
09:41'
3:3, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.
09:17'
09:14'
Milan Lucic a Andrew Mangiapane kombinovali v útočném pásmu, ale vypálit nedokázali. Jednu ránu vyslali hosté.
08:40'
Flames hrají aktivně, vypracovali si dobré šance, ale Adam Lowry dokázal získat puk, a pak dostal hru do středního pásma, odkud nahodil na branku Flames.
08:07'
Jeden z domácích hráčů se obětavě položil do střely soupeře, pohotovým blokem pravděpodobně zabránil jistému gólu.
07:40'
Winnipeg se poměrně rychle zmocnil kotouče, a pak jej bleskově vyhodil přes všechny čáry.
07:24'
Další přesilovku hraje hostující celek.
07:17'
07:17'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Kyle Connor – 2 min., vysoká hůl).
07:10'
Matthew Tkachuk (Calgary) hledal dobrou přihrávkou spoluhráče před brankou, ale neuspěl.
06:17'
Až nyní se stabilněji hosté dostali do útočného pásma, to už přesilovka skončila. V početní výhodě hosté ani jednou nevypálili.
06:09'
05:34'
Dillon Dubé (Calgary) sice dostal puk do útoku, ale přihrávka na modrou čáru byla hodně nepřesná.
05:02'
Velmi dobře hraje Winnipeg při vlastním oslabení, mnoho šancí nyní Flames nemají.
04:25'
Rasmus Andersson (Calgary) se svými spoluhráči získal útočné pásmo, ale Winnipeg se rychle osvobodil, a pak po bleskové akci musel brankář Flames zasahovat.
04:09'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., držení).
03:40'
Jacob Markström (Calgary) vyjel za svou branku, odkud rozehrával na spoluhráče. Jeho tým ale nedokázal rychle přejet do útočného pásma.
03:00'
Flames vinou špatné přihrávky přišli o kotouč, a tak mohli hrát domácí, kteří ovšem neproměnili možnost na brejk.
02:39'
Dillon Dubé (Calgary) měl další zajímavou příležitost, ale nedokázal kotouč po přihrávce spoluhráče vypálit přesně.
02:07'
Kristian Vesalainen (Winnipeg) našel Stanleye, jehož pokus končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.
01:30'
Mark Giordano (Calgary) má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů, následně se pokoušel Derek Ryan (Calgary) vybojovat útočné pásmo, ale puk nezpracoval. Puk vyskočil z hrací plochy. Buly ve středním pásmu.
00:54'
Noah Hanifin (Calgary) rozehrává od své branky, následně se dostal do šance Dillon Dubé, jehož pokus z bezprostřední blízkosti kryje domácí brankář. Connor Hellebuyck si připsal důležitý zákrok.
00:01'
Úvodní třetina tohoto zápasu začala, jako první se do útočného pásma dostal domácí celek. Paul Stastny (Winnipeg) dobře vypálil, ale brankář Flames byl pozoroný
00:01'
Nyní už hymna Kanady.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, DeMelo, Forbort, Pionk, Stanley, Beaulieu – Copp, Scheifele, Ehlers – Connor, Stastny, Wheeler – Perreault, Lowry, Appleton – Vesalainen, D. Gustafsson, Lewis.

Calgary Flames: Markström (Rittich) – Giordano, R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Välimäki, N. Nestěrov – J. Gaudreau, Monahan, Mangiapane – M. Tkachuk, E. Lindholm, Dubé – Simon, Backlund, Leivo – Lucic, D. Ryan, Nordström..
Vzájemné zápasy

3.2.2021 Winnipeg – Calgary 3:2
2.2.2021 Winnipeg – Calgary 3:4 po nájezdech
15.1.2021 Winnipeg – Calgary 4:3 v prodloužení
Winnipeg Jets

Domácí Winnipeg je na tom o něco lépe. Po deseti odehraných zápasech má na svém kontě třináct bodů a patří mu třetí pozice Severní divize. Na vedoucí Montreal ztrácí jen tři body. Winnipeg dosud dostal jen třicet jedna branek. Hlavně na svém kluzišti však přichází o body. Nejproduktivnějším hráčem je Mark Scheifele s třinácti kanadskými body.
Calgary Flames

Hostující Calgary zatím nemůže být s průběhem letošního ročníku spokojené. Flames odehráli devět zápasů a vybojovali v nich devět bodů. S tímto ziskem patří Calgary šestá pozice Severní divize. Hůře je na tom už jen Ottawa. Calgary se trápí směrem do ofenzivy. Svým soupeřům dosud nasázelo jen dvacet šest bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.