NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Ottawa - 13. února 2021   21:00

Ottawa
27:29' Dadonov  (White, N. Paul) • 59:52' B. Tkachuk  (Reilly, Co. Brown)
Winnipeg
Furlatt, Nicholson – Nansen, Cormier
Bell MTS Place, Winnipeg
bez diváků diváků
Ottawa

Tímto se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu!
Zdálo se, že Ottawa v závěru tlačí vyrovnané utkání do prodloužení, ale z posledního útoku nečekaně udeřila a strhla vítězství na svou stranu!

Hity: 21 – 17
Neskutečné rozuzlení dnešní vyrovnané bitvy! Chyba v komunikaci mezi Connorem Hellebuyckem a obránci stále Winnipeg body, protože osm vteřin před koncem rozhodla trefa Bradyho Tkachuka, který tak vystřelil Ottawě nečekané a velmi cenné vítězství.
59:57'
Domácí oddechový čas a hra bez brankáře už je jenom zoufalým pokusem. Senators mohou slavit!
59:52'
Ottawa právě vstřelila branku!
Obrovská euforie na střídačce Senators! Connor Hellebuyck zachyboval, když zkrotil nastřelený kotouč, ale srazil ho do míst, kde nemohl hrát. Derek Stepan vzápětí nabil MIKEU REILLYMU, jehož střelu od modré čáry tečoval BRADY TKACHUK! Asistence: Mike Reilly, Connor Brown.
59:30'
Ke kotouči se za brankou dostal Nikita Zajcev, který čeká, až se jeho spoluhráči zformují.
59:06'
Winnipeg se usadil v útočném pásmu, ale střela Adama Lowryho od levého mantinelu Marcuse Högberga nezaskočila.
58:45'
Nikolaj Ehlers ztratil kotouč na druhé straně, načež ho prověřil Derek Stepan, jehož střelu do středu branky domácí strážce svatyně dobře viděl.
58:28'
Derek Stepan nedokázal nadvakrát přihrát z vlastní třetiny, ale domácí jeho zaváhání nepotrestali.
58:05'
Andrew Copp vrací kotouč na Dereka Forborta, který rozjíždí další útočnou akci ze svého pásma.
57:43'
Ottawa nahodila kotouč za branku Jets, kde se dobře zorientovali domácí obránci. Prodloužení visí ve vzduchu.
57:26'
Jevgenij Dadonov zkoušel tečovat šikovnou přihrávku od mantinelu, ale tentokrát se jeho teč neujala.
56:57'
Kotouč pro změnu opustil hrací plochu a bude se vhazovat ve středním pásmu. Komerční přestávka.
56:48'
Winnipeg ve středním pásmu zachytil rozehrávku Senators, ale nahozený kotouč k ničemu nevedl.
56:22'
Kyle Connor drží kotouč ve středním pásmu, načež Mark Scheifele nahodil puk za modrou čáru, ale tam ho sebrali obránci Ottawy.
55:59'
Winnipeg se v závěru základní hrací doby snaží strhnout utkání na svou stranu, leč marně. Ottawa se dobře brání.
55:37'
Vydařená pasáž Winnipegu vrcholí střelou Dereka Forborta, která byla sražena mimo a vzápětí pálí Neal Pionk do Marcuse Högberga.
54:30'
Artěm Anisimov si najel mezi kruhy a nakonec dokázal přes Nathana Beauliea vystřelit, ale domácí bek srazil jeho střelu do ochranné sítě. Komerční přestávka.
54:03'
Brady Tkachuk v útočném pásmu ztratil kotouč, zatímco Kyle Connor na druhé straně narazil na Thomase Chabota.
53:33'
Winnipeg drží hosty pod tlakem, ale ten je poměrně bezzubý. Marcus Högberg si nemusel připsat žádný složitější zákrok.
53:02'
Derek Forbort vyslal dvě střely od modré čáry, ale obě byly zablokované. Ottawa se osvobozuje.
52:38'
Tim Stützle se šikovně vysmýkl proti přesile domácích hráčů, ale pak neměl nikoho po boku, takže jen nahodil kotouč na branku.
52:04'
Nikita Zajcev si v rohu obranného pásma pohlídal Kylea Connora, kterému nedovolil přihrát na uvolněného Blakea Wheelera.
51:31'
Winnipeg se přece jen usazuje v útočném pásmu, ale točí hru u mantinelů a bez střelby.
51:00'
Oba týmy si počínají podobně, jelikož nahazují kotouče za branku, kde je však sbírají brankáři nebo obránci.
50:28'
Hra se přelévá ze strany na stranu, jenže s tím přichází i nepřesnosti v kombinacích, které brání střeleckému zakončení na obou stranách.
49:44'
Zahrozit se nepodařilo ani Winnipegu, jehož obléhání útočného pásma bylo jen optickou záležitostí.
49:13'
Ottawa pálí mimo tři tyčky, načež se oba týmy přetahují o kotouč ve středním pásmu, ale další šance nepřichází.
48:29'
Winnipeg sice dostal kotouč do středního pásma, ale jen na chvilku. Vzápětí se u levé tyčky ocitl osamocený Jevgenij Dadonov, který možná zbytečně moc vymýšlel a ve slibné pozici brankáře Connora Hellebuycka neohrozil.
47:55'
Nátlak Winnipegu končí, protože se Ottawa úspěšně osvobozuje a snaží se zamknout domácí defenzivu.
47:30'
Na druhé straně se do zajímavé šance prodral Kyle Connor, ale svou povedenou akci gólem nezavršil!
47:03'
Brady Tkachuk dostal nabito od Thomase Chabota, načež poslal svou střelu jen do betonu brankáře Winnipegu!
46:35'
Connor Hellebuyck se jen otáčel za střelou z levého kruhu, po které se Ottawa usazuje v útočném pásmu.
46:10'
Brankář Senators musel znovu zasahovat, načež se strhla menší strkanice a mela před jeho brankou. Komerční přestávka.
46:03'
Ottawa vyhazuje na další zakázané uvolnění, čímž se hra vrací před branku Marcuse Högberga.
45:56'
Krátce po vhazování si zkoušel Trevor Lewis vyjet z rohu kluziště a zasunout puk podél přední tyčky – neúspěšně.
45:45'
Thomas Chabot rozehrával pod tlakem, z čehož vzešlo zakázané uvolnění Ottawy. Úroveň zápasu narostla, ale gólů jsme zatím moc neviděli.
45:17'
Ve středu pásma si oba hráči role obrátily, ale dělovku Colina Whitea domácí brankář dobře viděl.
44:52'
Colin White znovu našel Jevgenije Dadonova, který tentokrát kotouč neusměrnil. Tlak Senators pokračuje.
44:16'
Přihrávka Adama Lowryho na modré čáře byla nepřesná a Winnipeg musí založit další útok zpoza své branky.
42:46'
Vhazování v obranném pásmu Ottawy vyznělo lépe pro domácí, ale přesnější střelecké zakončení stále chybí.
42:41'
Blake Wheeler zkoušel prověřit Marcuse Högberga, před nímž kotouč tečoval jeden z hráčů nad branku.
42:10'
Divoký začátek třetiny! Andrew Copp se ocitl v zajímavé pozici, ale měl kotouč na bekhendu, zatímco na druhé straně pálili Drake Batherson a Derek Stepan.
41:40'
Josh Morrissey nahazoval kotouč od modré čáry, ale jeho pobídka skončila jen na hokejce bránícího hráče.
41:13'
Ta se ubránila následné kombinaci Winnipegu, aniž by ho pustila do výraznější střelecké šance.
40:43'
Adam Lowry vystřelil tahem, leč jeho pokus zablokoval pohotový Thomas Chabot. Vhazuje se v pásmu Ottawy.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 19 – 20
Čtyřicet minut, dva góly a lepší hokej. Ve druhém dějství se úroveň zápasu zvedla po vedoucí brance Marka Scheifeleho, na kterou však odpověděl Jevgenij Dadonov. Oba týmy pak měly vydařený úsek, ve kterém si vytvořily střelecké pokusy, ale žádný už v brance neskončil.
40:00'
39:56'
Nahozený kotouč Ottawy nebyl pro domácí branku ničím nebezpečným.
39:27'
Ne na dlouhou dobu. Tim Stützle vyvezl kotouč přes modrou čáru, ale proti přesile dvou bránících hráčů neměl šanci.
39:05'
Útočná akce Jets byla pozastavena na modré čáře, ale na druhý pokus už se Winnipeg v útočném pásmu usadil.
38:41'
Ottawa vytlačila domácí až k jejich brance, ale znovu se musí bránit ostrému útoku Winnipegu.
38:19'
Winnipeg je v závěru první třetiny opticky lepším týmem, drží soupeře pod zámkem, ale chybí tomu gólové šance.
37:45'
Tentokrát Marcus Högberg střelu od modré čáry dobře viděl a ukrývá ji do svého náručí.
37:27'
Kolem hostující branky to létá o sto šest, ale Blake Wheeler svou střelu z mezikruží neusměrnil.
36:35'
Winnipeg je aktivní i v plném počtu hráčů na obou stranách, jenže střela od modré čáry byla sražena vedle branky.
36:21'
Josh Morrissey v závěru přesilovky prověřil Marcuse Högberga, který si připisuje další zákrok krátce nato. Hra je přerušena.
35:31'
Mark Scheifele hledal na levém kruhu Blakea Wheelera, který nedokázal trefit kotouč. Senators se znovu osvobozují!
34:50'
Jets se rychle vrátily, ale hrály jen v rohu kluziště, odkud se Ottawě podařilo vyhodit kotouč za branku.
34:22'
Winnipeg vyhrál vhazování, ale přihrávka Marka Scheifeleho zpoza branky jen projela útočným pásmem až k půlící čáře.
34:12'
Karty se obrací, protože hra se přestěhovala do středního pásma, načež se Nick Paul (OTT) dopustil háčku při bránění útočícího soupeře.
33:14'
Tim Stützle svou střelu do branky neusměrnil, což pro Thomase Chabota neplatí, ale tentokrát skvěle zasahuje Connor Hellebuyck.
32:49'
Thomas Chabot pálí od modré mimo tři tyče, stejně tak neuspěl ani Drake Batherson.
32:11'
Tim Stützle vlétl do pásma, ale jeho nepřesná přihrávka končí ztrátou kotouče a dalším vyhozením Winnipegu.
31:50'
Kotouč je za brankou Ottawy, kam ho domácí defenziva úspěšně vyhodila. Senators musí začít znovu od svého brankáře.
31:32'
Tim Stützle pobídl Bradyho Tkachuka, jenž pálí mimo tři tyčky.
31:11'
Hra je přerušena! Poté, co Connor Hellebuyck pokryl kotouč u své tyčky, Blake Wheeler (WPG) zbytečně strkal do soupeře a dostává dvě minuty za hrubost.
30:40'
Do zakončení se prodral Christian Wolanin, jehož ránu Connor Hellebuyck úspěšně kryje. Ottawa hraje po vyrovnání velmi dobře.
30:00'
Josh Norris pálí jen mimo branku, zatímco pokus Artěma Zuba zablokoval jeden z bránících hráčů Winnipegu.
29:35'
Zato na druhé straně hosté ujeli do přečíslení, které zakončil střelou z levé strany Mike Rielly, jehož pokus ukryl Connor Hellebuyck do lapačky.
29:15'
Winnipeg znovu kombinuje kolem branky Marcuse Högberga, leč bez střeleckého pokusu.
28:55'
Winnipeg se musí vracet pro kotouč až do svého pásma, protože Ottawa po vhazování vyhazuje puk.
28:28'
A Jets znovu chybují, načež Tim Stützle pobídl Drakea Bathersona, jehož zablokovaná střela míří do ochranné sítě!
27:29'
Vyrovnáno! Winnipeg ve vlastním pásmu zachyboval, načež Colin White dostal puk mezi kruhy a chytrou bekhendovou přihrávkou na zadní tyčku našel hůl JEVGENIJE DADONOVA, který jen usměrnil kotouč za Connora Hellebuycka. Asistence: Colin White, Nick Paul.
27:16'
Mike Reilly zkoušel ukrýt střelu od modré čáry za obránce, ale Connor Hellebuyck si ji dobře našel.
27:00'
V obranném pásmu Ottawy je odpískána hra vysokou holí. Následuje komerční přestávka.
26:34'
Na druhé straně pálil pro změnu Thomas Chabot, jehož tvrdé střele chyběla potřebná přesnost.
25:42'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Už to neplatí! MARK SCHEIFELE vyvezl kotouč do středního pásma, kde posunul kotouč na Kristiana Vesalainena, jenž mu vrátil kotouč k zadní tyčce, kde kanadský centr bezpečně doklepl puk do sítě. Asistence: Kristian Vesalainen.
25:20'
Zakázané uvolnění Ottawy vrací hru před Marcuse Högberga, který zatím odolává a drží čisté konto.
25:10'
Nahozený puk nedokázal Marcus Högberg zachytit, ale obrana Ottawy nepříjemnou situaci ustála.
24:45'
Okamžitě po vhazování se ke střele dostal zkušený Blake Wheeler, jehož pokus hostující brankář dobře viděl.
24:42'
Marcus Högberg si připisuje další zákrok proti střele Andrewa Coppa, která neměla příliš šancí na úspěch.
24:31'
Jevgenij Dadonov se do zakončení neprodral a hosté se musí rychle vracet na svou polovinu, kam se přesouvá Winnipeg.
23:52'
V prostoru před brankou se dostal ke střele z otočky Brady Tkachuk, jehož bekhendové zakončení míří vedle.
23:34'
Rychlý brejk Winnipegu zastavuje hvizd sudího – ofsajdové postavení.
23:09'
Na další výraznější šanci Ottawy čekáme. Winnipeg dobře brání, a když už se hosté dostávají ke střele, míří mimo tři tyčky.
22:46'
Senators se rychle vrací před branku Winnipegu, kde se domácí defenziva musí činit, ale zatím úspěšně odolává.
21:55'
Trošku jí ale pomáhá Ottawa, která se nezachycenou přihrávkou přes všechny čáry dopustila zakázaného uvolnění.
21:39'
Na tahu je Winnipeg, kterému se nedaří dostat kotouč do útočného pásma.
21:04'
Connor Hellebuyck se řádně zapotil! Nejprve pokryl střelu Thomase Chabota, načež si poradil i s dorážkou z druhé strany a do třetice také s lehkým pokusem od mantinelu.
20:26'
První dělovka Winnipegu od modré čáry byla zablokovaná obráncem Ottawy, která zahrozila nebezpečným nahozením Chrise Tierneyho.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 8 – 8
Už je tomu tak, zazněla siréna! V první třetině jsme na výraznější slibné šance čekali až do samotného závěru, ale oba brankáři jsou stoprocentní, a přestože je Winnipeg aktivnější, stav je stále bezbrankový.
20:00'
19:49'
Jets pokračují v aktivitě, ale zdá se, že se prvního gólu v této třetině nedočkáme.
19:23'
Winnipeg dohrává první třetinu v útočném pásmu, kde se mezi kruhy ocitl Kyle Connor, jehož nebezpečnou střelu Marcus Högberg kryje!
18:34'
Ottawa pokračovala v tlaku i po vhazování, ale pak ztratila kotouč a do přečíslení ujeli hráči Winnipegu. Mathieu Perreault se snažil z levého kruhu prostrčit kotouč na svého spoluhráče marně.
17:49'
Vydařená pasáž Ottawy, která vyslala dvě střely na branku, ale obě skončily na výstroji Connora Hellebuycka.
17:31'
Velmi dobrá práce Mikea Reillyho! Zadák Senators se dostal s pukem až za branku, kterou se pokusil obkroužit, ale nezasunul kotouče podél levé tyčky.
17:02'
Paul Stastny se pokoušel vyvézt kotouč do pásma, jenže narazil na Mikea Reillyho, který ho na vlastní modré odzbrojil.
16:42'
Zakázané uvolnění Ottawy stěhuje hru před její branku, kde se oba týmy staví na vhazování.
16:15'
Colin White ujel se svým parťákem do přečíslení dvou na jednoho, leč nezakončil ani nepřihrál. Velmi dobrá práce obránce Winnipegu!
15:53'
Elitní lajna Jets kombinovala v útočném pásmu, jenže jen v jeho rozích a zády k brance. Ottawa může zaútočit.
15:14'
Winnipeg dobře kombinoval v obranném pásmu soupeře, kde se Derek Forbort dostal k volnému kotouči a schovanou střelou donutil Marcuse Högberga zasáhnout!
14:39'
Logan Stanley pálí z rohu kluziště nepřesně. Rozhodčí vzápětí přerušují hru a čeká nás komerční přestávka.
14:11'
Tim Stützle vlétl do třetiny a se střelou se nerozpakoval, ale na domácího brankáře nevyzrál!
13:46'
Winnipeg se do další nebezpečné střely nedostal, tudíž se otevírá šance pro hokejisty Ottawy.
13:19'
Na druhé straně zakončil sraženou střelu z předbrankového prostoru Andrew Copp, jehož dorážku bekhendem likviduje ottawský brankář!
12:50'
Ottawa se dostala na útočnou polovinu, kde se puk odrazil k Nicku Paulovi, jenž z těžké pozice prověřil bekhendem brankáře Connora Hellebuycka.
11:37'
Rozhodčí pískají ofsajdové postavení Winnipegu, po němž následuje komerční přestávka.
11:30'
Connor Hellebuyck likviduje střelu od modré čáry, která nepatřila mezi ty nejnebezpečnější.
11:06'
Ottawa dobře bojuje na útočné polovině hrací plochy, jenže se jí nedaří získat puk do delší kombinace.
10:17'
Zajímavá střela v podání Tima Stützleho z levého kruhu donutila Connora Hellebuycka zasáhnout, ale na jednoho z nejlepších brankářů soutěže byla krátká.
09:31'
Ottawa si nahozeným kotoučem vybojovala vhazování v útočném pásmu. Na výraznější šanci však stále čekáme.
09:08'
Mason Appleton zakončil zajímavý brejk a přečíslení střelou z ideální střelecké pozice, ale do té mu vložil hůl skvěle se vracející Thomas Chabot.
08:15'
Vzápětí se Winnipeg dostává do ofsajdového postavení. Komerční přestávka.
08:12'
Ottawa dobře napadá, čímž komplikuje domácím rozehrávku, ale aktivnějším mužstvem jsou domácí.
07:43'
Škoda. Tucker Poolman neudržel kotouč v útočné třetině a musel se svými parťáky rozehrát až od své branky.
07:15'
Mark Scheifele dobře udržel útočné pásmo. Winnipeg zavřel Senators pod zámkem, ale nedaří se mu vytvořit střeleckou pozici.
06:40'
Hraje se převážně na polovině Ottawy, ale ani jedno z mužstev se nedostává do šancí. Chybí potřebná přesnost a nápaditost.
06:13'
Ottawa se vymanila z tlaku, načež Jevgenij Dadonov dobře zabojoval v rohu kluziště, jenže ke střele se nedostal.
05:47'
Mark Scheifele se nadvakrát do zakončení nedostal, přesto se Winnipeg rychle vrátil do útočné třetiny, leč bez zakončení.
04:50'
Chris Tierney vyvezl kotouč do třetiny a zadovkou z kruhu se snažil najít někoho ze svých spoluhráčů, jenže poslal puk na hokejku domácího obránce.
04:11'
Senators trošku vylekal nešťastný odraz od zadního mantinelu, který hostující brankář u své tyčky pohlídal.
03:38'
Lehký zákrok proti střele z levého kruhu si připisuje domácí brankář. Vhazuje se po jeho levici.
02:56'
Ottawa se do zakončení nedostala, naopak musela zařadit zpátečku, ale přečíslení Winnipegu dokázala zastavit.
02:29'
Kotouč ve středním pásmu opustil hrací plochu a hra je pochopitelně přerušena. Vhazování ve středním pásmu.
02:15'
Nátlak Winnipegu je u konce, na tahu jsou Senators, kteří rozehrávají zpoza své branky.
01:46'
Jets se konečně dostaly do třetiny, ale Marcus Högberg střelu od modré čáry dobře viděl.
01:07'
Winnipeg vzápětí převzal iniciativu, leč se mu nedaří vybojovat útočné pásmo a vytvořit si souvislý tlak.
00:25'
Ottawa okamžitě po vhazování zaútočila, načež Tim Stützle našel zpoza branky Dereka Stepana, jehož pokus Connor Hellebuyck lapil.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Beaulieu, Stanley – Ehlers (A), Scheifele, Copp (C) – Wheeler, Stastny, Connor – Appleton, Lowry, Perreault – Lewis, Vesalainen.

Ottawa Senators: M. Högberg (Gustavsson) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Reilly, Gudbranson (A), Wolanin – Co. Brown, Tierney, B. Tkachuk (A) – Dadonov, White, N. Paul – Batherson, Stepan, Stützle – Watson, Norris, Anisimov.

Rozhodčí: Furlatt, Nicholson – Nansen, Cormier.
Ottawa Senators
Ottawa se utápí v hluboké agónii, protože je naprosto jednoznačně nejhorším týmem celé soutěže, jelikož z patnácti duelů získala jen pouhých pět bodů. Jeden z nich vybojovala právě proti dnešnímu soupeři, který v prvním vzájemném střetnutí ročníku přehrávala, ale nakonec vedení těsně před koncem ztratila a následně padla v prodloužení. Aktuálně si Senators drží šňůru čtyř porážek za sebou, i když se jejich výkony přece jen trošku zlepšují. Naposledy ale schytali debakl právě od Winnipegu, který tak mohou dnes zkusit odčinit.

Winnipeg Jets
Winnipeg podává dostatečné výkony k tomu, aby byl na pozici zaručují postup do play off, ale rozhodně má na lepší umístění. Aktuálně by mohl zabojovat zejména o druhou příčku, protože o tu se dělí Montreal s Edmontonem, přičemž tyto týmy mají jen o bod více. Jets je tak můžou rozhodně dohnat, k čemuž by mu měl pomoci i dvojzápasovou s papírově slabší Ottawou. První zápas proti Senators zcela bez problémů zvládli a zvítězili jednoznačně 5:1, čímž potvrdili letošní dominanci proti hlavního městu Kanady. Dnes tak mají veškeré předpoklady k druhému vítězství za sebou.

Calgary vs. Winnipeg – 3:2
Winnipeg vs. Calgary – 4:1

Mark Scheifele 17 bodů (5+12)
Nikolaj Ehlers 16 bodů (9+7)
Kyle Connor 13 bodů (7+6)
Zdravím všechny hokejové fanoušky! V sobotních večerních hodinách nás čekají hned tři zápasy NHL, přičemž jeden z nich obstará Winnipeg a Ottawa. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.