NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Detroit - 1. prosince 2021   01:00

Detroit
25:03' Zadina  (P. Suter) • 51:33' M. Staal  (Naměstnikov)
Boston
Joannette, Nicholson – Kovachik, Murchison
TD Garden, Boston
17 850 diváků
Detroit

To už je z mé strany vše. Přeji dobrou noc!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 42:16 (8:5, 17:5, 17:6)
Zblokované střely – 9:14
Vyhraná vhazování – 30:33
Trestné minuty – 4:8
Hity – 30:28
Hokejisté Bostonu dnes prohráli na domácím ledě s Detroitem 1:2. Medvědi padli i přesto, že vypálili na branku soupeře o 26 ran více než Red Wings. Hosté se však mohli spolehnout na vynikajícího brankáře Alexe Nedeljkovice, jenž si připsal 41 úspěšných zákroků. Nestačil pouze na ránu Davida Pastrňáka ve 46. minutě, který v přesilovce 5 na 3 srovnával na 1:1. Detroit vedl od 26. minuty, kdy svůj unik proměnil Filip Zadina. Rozhodující trefu si pak připsal v čase 51:33 Marc Staal, jenž při signalizované výhodě dorážel kotouč do odkryté branky.
59:42'
Domácí prohráli buly a Pastrňák rozjíždí asi poslední jejich akci z obranného pásma...
59:31'
Zakázané uvolnění hostí. Bruins si berou oddechový čas...
59:17'
Michael Rasmussen netrefil z levé strany prázdnou branku domácích! Puk olízl horní tyčku.
59:01'
Poslední minuta!
58:34'
Nyní je už branka Bostonu prázdná!
58:16'
Matt Grzelcyk od modré čáry minul branku. Puk navíc opustil útočné pásmo a domácí tak ještě nemohou sáhnout k power-play.
57:52'
Tentokrát byl Medvědům odpískán ofsajd. Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes dvě minuty.
57:37'
Taylor Hall svou přihrávkou po mantinelu zaskočil spoluhráče Reillyho a domácí tak přišli o pásmo.
57:09'
Ránu Nicka Foligna pokryl Nedeljkovic, jenž přerušil hru.
56:52'
Po nahození Foligna dorážel Craig Smith. Puk za brankovou čáru nedostal!
56:34'
Icing hostí. Hra se stěhuje před branku Detroitu.
56:30'
Kotouč skončil na střídačce Detroitu. Hostům tohle vyhovuje.
56:09'
Zbořilovi se nepovedla rozehrávka. Domácím tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.
55:57'
Rozhodčí se teď trochu upískli. Ullmark chtěl zastavit nahozený puk, ale ten neměl pod kontrolou. Hra byla přesto hvizdem přerušena.
55:19'
Grzelcykova rána byla sražena do ochranné sítě za brankou hostí. Poslední dnešní reklamní přestávka.
54:57'
Do konce třetí třetiny schází pět minut. Bruins hrají nešťastný zápas. Jsou v něm výrazně aktivnější, ale nedokáží svou střeleckou převahu vyjádřit brankově.
53:35'
Aktivní David Pastrňák obkroužil branku a nahrál na osu Mattovi Grzelcykovi. Jeho střelu vyrazil Nedeljkovic, který má na kontě už 40 zákroků!
53:06'
Tomáš Nosek zachytil puk u levého mantinelu a svou střelou prověřil Nedeljkovice. Ten byl na místě.
52:47'
Po střele Naměstnikova přerušil Ullmark hru. Reklamní přestávka.
51:33'
Detroit právě vstřelil branku!
Hosté se prosazují při signalizované výhodě! Ullmark za brankou rozehrál na Reillyho, který však v rohu kotouč ztratil. Následně došlo k avizovanému faulu, za který se mělo na straně Bostonu vylučovat. Red Wings ve výhodě vytáhli hru na modrou čáru, odkud přišlo nahození Gustava Lindströma. To tečoval Vladislav Naměstnikov, s čímž si Ullmark ještě poradil. Puk ale následně vyplaval před MARCEM STAALEM a ten ho poslal do odkryté klece – 1:2. Asistence: Vladislav Naměstnikov a Gustav Lindström.
51:20'
Střely na branku – 39:14
50:24'
Nick Leddy přenesl hru na Filipa Hronka, jehož rána z první prolétla těsně vedle levé tyčky z pohledu Ullmarka! Bruins jsou už kompletní.
50:04'
Do přihrávky Lucase Raymonda vložil hokejku Bergeron, který puk srazil do hlediště.
49:31'
Dylan Larkin z levého kruhu minul branku domácích. Teď už Detroit drží pásmo.
49:00'
Hosté se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu.
48:23'
Curtis Lazar podrazil Filipa Zadinu. První přesilovka pro Red Wings v zápase!
48:00'
Situaci nemuselo řešit ani video. Rozhodčí si vystačili s tím, co viděli. Utkání pokračuje.
47:58'
Domácí se chvíli radovali, ale tohle platit nebude! Taylor Hall se z pravé strany natlačil před branku, ale Nedeljkovice nepřekonal. Dorážka Pastrňáka už v brance skončila, ale mezitím právě Hall na hostujícího gólmana spadl a vše skončilo i posunutou klecí. Gól nemůže platit pro kontakt s gólmanem v brankovišti.
47:30'
David Pastrňák se mohl postarat o obrat! Taylor Hall ho našel pasem od levého mantinelu, ovšem Nedeljkovic dokázal na teč z bezprostřední blízkosti reagovat! Reklamní přestávka.
47:24'
Hosté jsou v plném počtu.
47:01'
Rána Craiga Smithe z vrcholu pravého kruhu byla sražena do ochranné sítě.
46:20'
Bruins právě vstřelili branku!
Přeci jen se domácí ve dvojnásobné přesilovce dočkali! V jejím závěru nahrál Charlie McAvoy z modré čáry Taylorovi Hallovi. Ten si počkal na ideální chvíli pro přihrávku na DAVIDA PASTRŇÁKA, jenž z levého kruhu z jedničky propálil Nedeljkovice – 1:1. Asistence: Taylor Hall a Charlie McAvoy.
46:02'
Hosté se osvobozují vyhozením!
45:37'
Taylor Hall se z pravé strany natlačil před Nedeljkovice. Ten si takzvaný teploměr (prostor mezi tělem a pravou rukou) pohlídal!
45:23'
Domácí budou hrát 61 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3! Marc Staal je vyloučen za hákování.
45:16'
Pastrňák nahrál Patricemu Bergeronovi, jehož ránu z osy kluziště zastavil Nedeljkovic. Ten následně také zalehl puk a neumožnil tak domácím dorážet.
44:24'
Vyloučen je ale jen Lindström za zákrok na Bergerona. Uvidíme přesilovku Bostonu.
44:24'
Gustav Lindström narazil na hrazení Patriceho Bergerona, za což se bude vylučovat! Následně ale došlo ke rvačce, do které se zapletl i David Pastrňák! Ten totiž najel do Lindströma a toho se zase přijel zastat Marc Staal!
44:08'
Nedeljkovic chytá také ránu obránce Dereka Forborta.
43:58'
Další příležitost pro Pastrňáka. Po posunutí od Forborta střílel z pravého kruhu. Alex Nedeljkovic puk zastavil semaforem!
43:42'
Foligno našel rozjetého Davida Pastrňáka. Ten zakončoval bekhendem z ostrého úhlu a branku netrefil.
42:28'
Filip Zadina se na levém křídle vyhnul Noskovi a dostal se do střelecké pozice na levém kruhu. Neprostřelil ale McAvoye a jeho následný pas před branku pak nenašel adresáta.
42:01'
Teď už je Detroit v plném počtu.
41:51'
Od modré čáry to zkusil Craig Smith. Nedeljkovic jeho střelu vyrazil.
41:06'
Ve vlastním oslabení zaútočil Sam Gagner, který donutil Ullmarka přerušit hru.
40:59'
Taylor Hall střílel zápěstím z levého kruhu. Nedeljkovic puk vyrazil k Pastrňákovi, který ho na pravém kruhu netrefil!
40:40'
Opět.
40:23'
Hosté vyhazují.
40:01'
Bruins zahájí třetí třetinu v početní výhodě. Na trestné lavici totiž sedí Michael Rasmussen, který dostal trest po skončení druhé části.
Hity – 19:24
Ve druhé třetině byli střelecky výrazně aktivnější hokejisté Bostonu, přesto se jde do šaten za stavu 0:1 v jejich neprospěch. Hosté se totiž prosadili hned z první střely na branku, kterou v prostřední dvacetiminutovce vyprodukovali. Ve 26. minutě poslal Suter do úniku Filipa Zadinu a ten proměnil. Medvědi se poté snažili vyrovnat, všechny jejich střely však pokryl zatím bezchybný brankář Nedeljkovic. Krátce před přestávkou navíc mohlo opět udeřit na druhé straně, když Leddy svou ranou rozezvučel tyčku.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Michael Rasmussen – 2 min., držení).
39:23'
Oba týmy jsou v plném počtu.
39:05'
Běží už poslední minuta druhé třetiny.
38:53'
Od modré čáry vypálil Filip Hronek. Ullmark vyrazil tečovaný puk před sebe, kde ho nedokázal dopravit za jeho záda Pius Suter. O chvíli později střílel Nick Leddy a za domácím gólmanem zvonila tyčka!
37:22'
Máme tu vůbec první vyloučení v zápase. Jedná se o oboustranné tresty za hrubost. Nick Foligno se dostal do křížku s Vladislavem Naměstnikovem. Hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.
37:15'
Craig Smith nedokázal prostřelit obranu soupeře a dopředu se řítí Rudá křídla...
36:44'
Po zakončení Vladislava Naměstnikova přikryl puk Ullmark.
36:22'
Dylan Larkin zavezl puk do útočného pásma a po jeho zadovce pálil z levého kruhu Tyler Bertuzzi. Ullmark předvedl dobrý zákrok lapačkou.
36:01'
Rozjetého Pastrňáka dokázal ubránit Marc Staal, který ho vytlačil za branku.
35:06'
Po přihrávce Davida Pastrňáka střílel z levé strany Taylor Hall. Nedeljkovic si připisuje další zákrok.
34:47'
Neprosadil se ani Patrice Bergeron. I jeho zakončení z předbrankového prostoru Nedeljkovic pokryl. Následuje poslední komerční pauza ve druhé třetině.
33:51'
Ránu Charlieho Coylea vykopl Nedeljkovic, ale při zákroku se dostal mimo brankoviště. Toho mohl využít Brandon Carlo, ovšem neprostřelil obranný val Detroitu v momentě, kdy se gólman teprve vracel do svého království!
33:21'
Od modré čáry vypálil Jakub Zbořil. Střelu českého obránce pokryl Nedeljkovic lapačkou.
33:04'
Hostům se teď daří solidně narušovat akce Bostonu a otupili tak nápor soupeře.
31:38'
Do střely Filipa Zadiny vložil hokejku Derek Forbort. Puk končí v ochranné síti za brankou Bruins.
31:10'
Střela Tylera Bertuzziho z pravého kruhu byla zablokována, ale volný kotouč si našel Lucas Raymond. Nejproduktivnější nováček ročníku u tyčky neprocpal kotouč za Ullmarka!
30:29'
Marc Joannette opouští led jen za pomoci kolegů a zdravotníka. Minimálně pro nejbližší minuty dopískal. Kendrick Nicholson si tak bude muset v roli hlavního rozhodčího vystačit sám.
30:29'
Hlavní rozhodčí Marc Joannette skončil na ledě poté, co ho v souboji s protihráčem nechtěně holí podrazil Jakub Zbořil. Při pádu si bohužel sudí ublížil a na plochu je volán zdravotník.
Střely na branku – 19:6
30:12'
Snadný zákrok Nedeljkovice proti propagační střele. Čas na další reklamní pauzu.
30:02'
Zápas se překlopil do své druhé poloviny. Detroit ve druhé třetině vystřelil pouze jednou na branku, přesto mu to stačilo k tomu, aby se ujal vedení.
29:07'
Mike Reilly střílel od modré čáry. Nedeljkovic puk viděl a přerušil svým zákrokem hru.
28:19'
Tyler Bertuzzi zamíchal v útočném pásmu s kotoučem na čepeli a pak vypálil švihem nad branku Ullmarka.
27:40'
Nick Foligno se pokusil prosadit po objetí branky. Nedeljkovic byl opět na místě. Medvědi nejsou spokojeni s aktuálním stavem a mají převahu.
27:26'
Nabídku Coylea tečoval bruslí Craig Smith. Puk končí v moci Nedeljkovice.
27:00'
Další nápor domácích ukončila zablokovaná střela McAvoye. Nyní už Detroit vyvezl kotouč.
26:18'
Po vhazování střílel Matt Grzelcyk. Puk srazil do rohu bránící Gagner.
26:13'
Domácí nasadili na led první formaci, která měla za úkol okamžitě odpovědět. Red Wings však její tlak přestáli. Definitivní tečku za ním udělal Alex Nedeljkovic, který schoval ve výstroji kotouč po ráně obránce Brandona Carla. Následuje reklamní přestávka.
25:03'
A gólman Bruins nezasáhne ani teď! Coyle přišel o puk u střídačky Detroitu, odkud Pius Suter posunul hrací artikl do jízdy FILIPOVI ZADINOVI. Ten najížděl sám na Ullmarka, kterého překonal kličkou do bekhendu. Asistence: Pius Suter.
24:35'
Domácí brankář Linus Ullmark zatím nemusel ve druhé třetině zasahovat.
23:25'
Výborně sehraný protiútok Bostonu! Akci podpořil i obránce Mike Reilly, který se z levé strany ocitl sám před Nedeljkovicem, ovšem ten dokázal střelu na bližší tyčku vytěsnit vyrážečkou!
22:45'
Pokus Erika Hauly si našel Nedeljkovic, který svým zákrokem přerušil hru.
22:15'
Domácí kapitán Bergeron nyní na střídačce vydýchává ránu, kterou schytal po střele Seidera. Není to ale nic, co by ho ze hry vyřadilo.
21:40'
Od modré čáry střílel Moritz Seider. Německý obránce však trefil jen bránícího Bergerona.
21:14'
Nahozený kotouč raději podržel hostující brankář Alex Nedeljkovic. Před branku totiž najížděl Charlie Coyle.
20:27'
Tomáš Nosek vybojoval puk na Lindströmovi, ovšem v rohu hřiště se sám ocitl v presu protihráčů a nic tak nevymyslel.
Hity – 12:13
Za námi je první třetina, která gól nepřinesla. Nebyla ani nijak extra zajímavá. Nabídla poměrně málo šancí. Za zmínku snad stojí akce Pastrňáka, který se natlačil před branku, ovšem zakončení do protipohybu těsně minulo tyč. V poslední minutě úvodní části pak ještě McAvoy netrefil před odkrytou hostující klecí Kuhlmanovu nahrávku.
20:00'
19:16'
Přihrávku Tomáše Noska posunul McAvoy doleva na rozjetého Karsona Kuhlmana. Ten se ještě snažil najít bekhendovým pasem právě Charlieho McAvoye, kterému kotouč před odkrytou klecí prošel mezi bruslemi!
19:00'
Je tu poslední minuta úvodní části zápasu.
18:16'
První třetina se pomalu chvílí ke svému konci. Brankáři jsou od poslední reklamní přestávky takřka bez práce.
17:11'
Od modré vypálil Derek Forbort. Kotouč pouze udělal šmouhu na zadním mantinelu.
16:20'
David Pastrňák projel na levém křídle do útočného pásma a našel Patriceho Bergerona. Ten z kruhu minul branku.
15:56'
Sražená střela Taylora Halla. Puk opustil hrací plochu a vhazovat se tak bude v obranném pásmu Red Wings.
15:26'
Teď je to takové neurovnané. Zbořil rozehrával na Noska, kterému kotouč přeskočil hůl a zkusit to mohou pro změnu hosté.
14:44'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje další z reklamních přestávek.
14:00'
Jakub Zbořil nejprve v obranném pásmu čistě obral o puk Erneho, ale následně kotouč ztratil. Ani hráči Detroitu však na něm dlouho nevydrželi.
13:02'
Z otočky to zkusil Taylor Hall. Nedeljkovic si připsal další úspěšný zákrok.
12:25'
Opět se potvrzuje, že Bruins spoléhají na svou první řadu. Byť v ní dnes schází Brad Marchand, dokáží soupeře zatlačit při téměř každém střídání.
11:48'
Dvě příležitosti Davida Pastrňáka! Ten se nejprve natlačil zleva až před branku, ovšem zakončení do protipohybu Nedeljkovice skončilo těsně vedle pravé tyčky! O chvíli později si s jeho další ranou z prostoru mezi kruhy poradil Nedeljkovic. Reklamní pauza.
11:18'
Tyler Bertuzzi si najel na křížnou přihrávku na levý kruh a ještě situaci vylepšoval nahrávkou na Dylana Larkina. Ten před odkrytou brankou netrefil ze vzduchu puk!
10:46'
Adam Erne posílal od zadního mantinelu před branku zajímavou přihrávku. Kotouč projel dpmácím brankovištěm, aniž by ho někdo zasáhl. Z levého kruhu pak pálil Jordan Oesterle, Ullmark si s jeho pokusem poradil.
09:14'
Givani Smith pálil z osy hřiště. Ullmark byl na místě.
08:30'
Na druhé straně to zkoušel Lucas Raymond. Ullmark vyrazil před sebe, dorážka už ale nepřišla.
08:20'
Po zablokovaném nahození McAvoye vydoloval před brankou puk Charlie Coyle. Zblízka však minul branku soupeře!
07:50'
Střely na branku – 5:1
07:24'
Je tu první reklamní přestávka v tomto zápase.
07:17'
Jake DeBrusk zavezl puk do útočného pásma a předal ho Curtisovi Lazarovi. Ten zleva střílel do betonů Alexe Nedejlkovice.
06:26'
První lajna Bostonu zavřela soupeře do obranného pásma. Po nahrávce Pastrňáka pálil z první mimo Patrice Bergeron.
05:50'
Nástřel obránce Grzelcyka nedokázal na vzdálenější tyčce tečovat Patrice Bergeron. Pokud by se mu to povedlo, byla by to gólovka!
04:43'
Domácí začali zápas pomaleji. Nyní nahrával Coyle puk na útočnou modrou, ovšem bránící Seider ho tečoval mimo dosah Forborta. Bruins se tak musejí pro kotouč vracet.
03:48'
Nahození od modré čáry tečoval před brankou Naměstnikov. Ullmark vyráží betony.
03:43'
Michael Rasmussen vypálil příliš vysoko. Kotouč zastavila ochranná síť za brankou Bruins.
03:10'
David Pastrňák vystavil domácí do ofsajdu. Hra přerušena.
03:05'
Bekhendový pokus Tylera Bertuzziho si pohlídal domácí gólman Linus Ullmark.
01:46'
Z pravého kruhu střílel Craig Smith. Hostující brankář Nedeljkovic přerušil hru.
00:05'
Puk skončil krátce po buly v ochranné sítě za brankou Detroitu.
Boston dnes vede jako trenér asistent Joe Sacco. Hlavní kouč Bruce Cassidy byl totiž umístěn do koronavirové karantény.
00:01'
Za námi je hymna USA a teď už se můžeme chystat na úvodní buly zápasu.
Bruins budou postrádat Brada Marchanda, který dostal třízápasový trest za zákrok na Olivera Ekmana-Larssona v nedělním duelu proti Vancouveru. Do elitní formace se tak posouvá Taylor Hall.

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy, Forbort, Carlo (A), Grzelcyk, J. Zbořil, M. Reilly – Pastrňák, Bergeron (C), T. Hall – Craig Smith, Coyle, N. Foligno (A) – Lazar, Haula, DeBrusk – Kuhlman, Frederic, T. Nosek.
Trenér: Sacco

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, Oesterle, Hronek, Leddy, G. Lindström, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Givani Smith, P. Suter, Fabbri – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Zadina, Rowney, Gagner.
Trenér: Blashill

Rozhodčí: Joannette, Nicholson – Kovachik, Murchison.
Československá stopa:
David Pastrňák (BOS) – 18 zápasů, 18 bodů (7+11)
Tomáš Nosek (BOS) – 18 zápasů, 4 body (2+2)
Jakub Zbořil (BOS) – 8 zápasů, 3 body (0+3)

Filip Hronek (DET) – 20 zápasů, 11 bodů (1+10)
Filip Zadina (DET) – 22 zápasů, 7 bodů (3+7)
Boston Bruins:
Medvědi odehráli 18 zápasů a s 22 body se nacházejí v tabulce Východní konference na desátém místě. Nutno říci, že sehráli o několik duelů méně než konkurenti. Naposledy Bruins zdolali 3:2 Vancouver, čímž napravili předchozí porážku 2:5 s NY Rangers. Boston trochu srážejí nevyrovnané výkony. Především se musejí spoléhat hlavně na produktivní první formaci Pastrňák – Bergeron – Marchand. Citelně totiž schází druhý centr, jakým léta býval David Krejčí.