NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Florida - 27. dubna 2022   01:08

Ukončeno
Boston
Boston
16:18' Haula (Pastrňák, T. Hall) • 16:24' T. Hall (Pastrňák) • 24:59' DeBrusk (B. Marchand, Bergeron) • 56:55' B. Marchand (Bergeron)
4:2
(2:2, 1:0, 1:0)
Florida
Florida
08:00' Forsling   • 19:59' S. Reinhart  (Giroux, Duclair)
Boston
Sestavy:
Ullmark (Swayman) – McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák (A), Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.
Rozhodčí
Pollock, Hanson – Barton, Alphonso
TD Garden, Boston
17 850 diváků
Florida
Sestavy:
Bobrovskij (S. Knight) – Weegar, Chiarot, Montour, Forsling, Gudas, Hägg – Giroux, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Acciari – Hörnqvist (A), Luostarinen, J. Thornton.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Statistické okénko

Střely na bránu: 38 – 21 | Přesilová hra: 0/3 – 1/2 | Trestné minuty: 8 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?

Linus Ullmark (BOS) – 19 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,5%, odchytal 59:55
Sergej Bobrovskij (FLA) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,9%, odchytal 58:02

Česká a slovenská stopa v utkání

Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 12:02
David Pastrňák (BOS) – 0+2, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:04
Radko Gudas (FLA) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 10:07

Tři hvězdy utkání

1. Jake DeBrusk (BOS) – 1+0
2. Taylor Hall (BOS) – 1+1
3. David Pastrňák (BOS) – 0+2
Utkání přihlíželo 17 850 diváků.
Boston potvrdil zlepšující se formu a na domácím ledě porazil nejlepší tým letošní sezóny Floridu výsledkem 4:2.

Medvědi nastupovali do závěrečné dvacetiminutovky s jednobrankovým vedením v zádech. Podle očekávání zvolili defenzivnější pojetí hry, které jim fungovalo dokonale, Panteři se za celých dvacet minut nedostali k jedinému vážnějšímu ohrožení Ullmarkovy svatyně. A to ani při powerplay, při níž naopak inkasovali rozhodující čtvrtý gól, ze středního pásma mířil přesně Brad Marchand.

Svěřenci kouče Cassidyho zvítězili potřetí v řadě a v tabulce Východní konference si pojistili šestou příčku, ve hře je ale ještě i čtvrté místo. Panteři si druhou prohrou po sobě zkomplikovali cestu za Prezidentskou trofejí, bodově nicméně stále zůstávají před Coloradem.
Konec zápasu.
59:57'
Je to jasné, Medvědi zvítězí! V závěrečných vteřinách ještě chtěl trefit prázdnou bránu Patrice Bergeron, domácímu kapitánovi zkazil radost z gólu blokující Robert Hägg.
59:13'
Erik Haula natáhl hokejku a píchl Barkovovi puk kolem pravé brusle do středního pásma. S Bostonem to vypadá velmi dobře, čas hraje proti Panterům.
58:46'
Střílenou přihrávku Jonathana Huberdeaua zprava Ullmark pravým betonem vyrazil do rohu kluziště. Po chybné přihrávce Weegara zkoušel přes celé kluziště štěstí Pastrňák, bránu minul výrazně.
58:24'
Zakázané uvolnění způsobil Taylor Hall, a to je samozřejmě další signál pro Sergeje Bobrovského k opuštění brány. Ještě předtím si trenér Brunette bere oddechový čas.
57:43'
Boston pokračuje v útočení. Erik Haula zkusil překvapit Bobrovského střelou z velkého úhlu k bližší tyči, ruský gólman však nechal beton přilepený u konstrukce.
56:55'
Bruins právě vstřelili branku!
S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Barkov hrál pod tlakem pouze na hokejku Bergerona, jenž ve středním pásmu posunul touš doleva na BRADA MARCHANDA, tomu poslání hracího předmětu do odkryté klece Panterů nedělalo větší problémy. Asistence: Patrice Bergeron.
56:46'
Florida je v útočném pásmu a kouč Andrew Brunette odvolává Sergeje Bobrovského na střídačku! Panteři poměrně brzy zkouší powerplay.
56:32'
Výborné čtení hry ukázal Linus Ullmark. Správně očekával, že Anton Lundell zkusí nahrát křížem k levé tyči Patricu Hörnqvistovi, puk navíc dokázal vyklepat z lapačky pro Carla. Hra pokračuje.
56:07'
Po postavení mimo hru přichází z domácích řad také zakázané uvolnění. Postaral se o něj Jake DeBrusk, jenž se snažil zřejmě o lehký oblouček do střední třetiny.
55:33'
Další akci Bruins zastavil hvizd čárového rozhodčího. Nick Foligno byl na útočné modré čáře příliš netrpělivý, do ofsajdu vystavil Curtise Lazara.
55:15'
Brad Marchand si hodil kotouč po pravém mantinelu a Radka Gudase si zkusil objet z druhé strany. Neuspěl, český útočník využil fyzických proporcí a protihráče udržel za sebou.
54:40'
Na vlastní pěst zkusil štěstí Eetu Luostarinen. V souboji tělo na tělo s Derekem Forbortem ale ztratil stabilitu a o kotouč přišel.
54:19'
Okamžitě po vyhraném buly Erika Hauly střílel David Pastrňák. Sergej Bobrovskij šel včas do pokleku, kus černé gumy uschoval mezi betony.
53:47'
Craig Smith za pravým kruhem zabrzdil a přenesl hru doleva na Charlieho Coylea, ránu příklepem z první vytáhl Bobrovskij do ochranné sítě.
53:31'
Hokejisté v bílých dresech sice možná mají převahu na puku, jenže není jim to nic platné, protože své vlastní obranné pásmo zatím Boston brání skvěle.
52:55'
Zkušeně si počínal Trent Frederic. Vyhodil až poté, co přejel červenou čáru, takže nemohla být řeč o icingu, hrát musel Sergej Bobrovskij.
52:28'
Noel Acciari vyzval k souboji jeden na jednoho Hampuse Lindholma. Zkusil kličku po levém mantinelu, na něj jej vzápětí domácí zadák přimáčkl.
51:54'
MacKenzie Weegar počkal za vlastní bránou, protože čtveřice jeho spoluhráčů se vydala na střídačku. Akci rozjel přes Barkova, tomu nevyšla klička na Smitha.
51:15'
Hra pokračuje v pěti na obou stranách. Sam Bennett se zapojil ihned po návratu z trestné lavice, když nahrál do levého kruhu Girouxovi, křižná střela skončila v Ullmarkově lapačce.
50:48'
Ne, ani Charlie Coyle nepřiblížil Boston blíže vítězství. Přestože Sergej Bobrovskij ztratil stabilitu, tak sedícího brankáře zasáhl do pravého betonu.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Boston hraje přesilovku a nehraji ji vůbec zle, nyní si Bergeron vylámal bekhendovým zakončením zuby na pravém betonu gólmana.
49:35'
Další dva skvělé zákroky ruského gólmana! Nejprve betonem vyrazil pokus Patrice Bergerona, aby následně levou rukou pokryl i dorážku Erika Hauly.
49:01'
Důležitý gól měl na holi David Pastrňák. Po zadovce Bergerona byl sám v levém kruhu, po rychlém zpracování vypálil na zadní tyč a Bobrovskij vytáhl povedený zákrok lapačkou.
48:49'
Jen co vypršel Forslingův trest, usedá za katr Sam Bennett. Ve středním pásmu zastavil rozjetého Hampuse Lindholma jen za cenu hákování.
48:14'
Na led se dostala i druhá přesilovková formace Bruins. Vyhození Weegara se snažil na modré zastavit Hampus Lindholm, kus černé gumy si ovšem zpracoval pouze do středního pásma.
47:57'
Netrvalo dlouho a Medvědi znovu okupovali útočné pásmo. Pře bránu nabízel kotouč David Pastrňák, Sergej Bobrovskij v nepřehledné situaci přikryl hrací předmět lapačkou.
47:16'
Charlie McAvoy viděl v levém kruhu volného Davida Pastrňáka, o něm ovšem moc dobře věděl i Aleksander Barkov, jenž střílenou nahrávku zastavil a touš poslal ven z obranné třetiny.
46:46'
Floridě výrazně zavařil v honbě za vyrovnáním Gustav Forsling. Přestože nebyl pod tlakem, tak zpoza vlastní brány vyhodil puk mezi diváky bez doteku plexiskla, dostal tedy trest za zdržování hry.
46:21'
Poměrně dlouho Gustav Forsling otálel s nahrávkou na Verhaegheho, ofsajdu nicméně Panteři unikli. Akce elitní lajny přesto neměla dlouhého trvání, očekávanou nahrávku před bránu zastavil McAvoy.
45:52'
Carter Verhaeghe přetlačil Hampuse Lindholma a posunul puk na Aleksandera Barkova, po jehož bekhendovém zakončení do Ullmarkova betonu zůstal kotouč volný před domácí svatyní, na icing jej chvíli poté odpálil Marchand.
45:16'
Přes clonícího Davida Pastrňáka MacKenzie Weegar pouze nahazoval za bránu, kde úřadoval Derek Forbort, obloučkem přenesl hru do středního pásma.
44:44'
Obrovské množství prostoru obdržel na levé straně Erik Haula, pro domácího forvarda jen škoda, že neměl dobrou rychlost. Tvrdou ránu příklepem Bobrovskij schoval do výstroje.
44:13'
Hosté se naopak znovu ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění. Ben Chiarot možná chtěl vyslat do úniku Antona Lundella, Fin úmysl kolegy nepochopil.
43:53'
Útočnou třetinu konečně navštívila i Florida, avšak nevymyslela nic světoborného, Hörnqvistovo nahození z úhlu mělo k úspěchu hodně daleko.
43:22'
Robert Hägg rozehrál ještě dávno před tím, než do něj naletěl Patrice Bergeron. Hra ve středním pásmu, Boston zůstává na kotouči.
42:41'
Mezi kruhy si najel Tomáš Nosek a od Nicka Foligna dostal solidní přihrávku do hokejky, český útočník v dobré pozice trefil obětavě blokujícího Weegara.
42:20'
Nejprve si Charlie Coyle vyměnil touš s Connorem Cliftonem, aby si následně po levém mantinelu obhodil Montoura, jenže pak při snaze o brzdu podklouzl, hrací předmět tak přenechal Gudasovi.
41:47'
Brad Marchand vymyslel nahrávku na modrou čáru, kde už číhal v nápřahu Charlie McAvoy. Bobrovskij zakročil levým ramenem, načež Forsling vyhodil puk na zakázané uvolnění.
41:19'
Z velkého úhlu útočil na svůj druhý úspěch v utkání Jake DeBrusk. Sergej Bobrovskij měl situaci pod kontrolou, kotouč zavadil pouze o boční síťku.
40:43'
Dobře si vedl za vlastní bránou Matt Grzelcyk. Ačkoli inkasoval tvrdý hit od Sama Bennetta, tak se udržel na nohou a po mantinelu nahrál Haulovi.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Boston se určitě pokusí udržet, případně ještě navýšit vedení, ale Florida potřebuje body, takže lze očekávat její zvýšenou aktivitu směrem do ofenzivy.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 3:05.
Druhá třetina přinesla jediný gól, o nějž se postaralo domácí mužstvo, to má tedy o krůček blíže výhře. Na sklonku 25. minuty vypálil od pravého mantinelu Marchand a Bobrovskij střelu pouze vyrazil, čímž umožnil gólovou dorážku Jakeu DeBruskovi. K vidění je utkání, v němž ani jeden z týmů nemá výrazně navrch, hra se po většinu času přelévá ze strany na stranu. Panteři si určitě jsou vědomi, že porážka jim může výrazně zkomplikovat cestu za Prezidentskou trofejí, po třináctizápasové sérii vítězství jsou dvacet minut od druhé prohry v řadě, parádní šňůru zvládla před pár dny přerušit Tampa.
Střely na bránu po 2. třetině: 22 – 18.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:45'
Pochvalu za defenzivní činnost zaslouží MacKenzie Weegar, který tušil, že Trent Frederic zkusí přenést hru na Nicka Foligna, touš píchl do střední třetiny.
39:12'
Aleksander Barkov si stáhl puk za sebe, aby mohl vyprodukoval o to svižnější střelu zápěstím. Ani tak na Ullmarka nevyzrál, švédský gólman bleskově máchl lapačkou.
38:41'
Útočná akce Floridy vypadala o poznání lépe. Patric Hörnqvist nahazoval od levého mantinelu do přehuštěného prostoru před bránou, Ullmark zkrotil kotouč až nadvakrát.
38:06'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Charlie Coyle viděl Craiga Smitha, avšak nahrávka na jeho osobu mu vůbec nevyšla, bez problémů ji pro sebe zpracoval Radko Gudas.
37:37'
Sam Reinhart nedokázal tečovat vyhození Sama Bennetta, takže rozhodčí odpískali zakázané uvolnění. Reinhart pak vrhl na spoluhráče zlostný pohled, byl si vědom, že měl poměrně dost času a mohl volit jiné řešení.
37:20'
Průnik Noela Acciariho levou stranou skončil neúspěchem. Sice přebruslil Foligna, ale za ním číhal Derek Forbort, který již soka za záda nepustil.
36:38'
Linus Ullmark neriskoval křižnou rozehrávku, zpoza vlastní brány posunul hru doprava na Brandona Carla. Ten již zkusil štěstí křížem, ve středním pásmu kotouč zachytil Verhaeghe.
36:02'
Florida skutečnosti, že hraje proti unavení pětici, nevyužila. Od levého mantinelu vystřelil Aleksander Barkov, Linus Ullmark jeho pokus lapil do lapačky.
35:49'
Tomáš Nosek si nevedl úplně ideálně, když chtěl dopřát sobě a spoluhráčům možnost střídání, jenže vyhodil až na zakázané uvolnění, takže si ještě pár vteřin na ledě pobyde.
35:23'
Erik Haula věděl, že sám proti dvěma nemá moc šancí na úspěch. Počkal na doplnění a zadovkou hledal Hampuse Lindholma, k němu se výborně stáhl Ben Chiarot.
34:55'
Ruský gólman ve službách Floridy se pro změnu zapojil do rozehrávky. Za vlastní bránou zachytil prudké vyhození McAvoye, kotouč zastavil pro Weegara.
34:21'
Skrytou střelou zápěstím přes obránce Nick Foligno neuspěl. Sergej Bobrovskij bleskově zareagoval a zapsal úspěšný zákrok pravým ramenem.
33:50'
Joe Thornton strávil na lavici hanby kompletní dvě minuty, Florida je kompletní. David Pastrňák se zkoušel vytočit před bránu, v klíčový moment mu puk sjel z čepele hole.
33:13'
Příliš dlouho dával David Pastrňák najevo, kam bude nahrávat. Jonathan Huberdeau vystihl pas na Brada Marchanda a kotouč vyhodil do bezpečné vzdálenosti od brány.
32:33'
Panteři si vypracovali příležitost i v nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Sam Reinhart přenechal touš Eetu Luostarinenovi, ten vyprodukoval příliš vysokou ránu zápěstím.
32:06'
Velkou rychlost nabral po levém mantinelu Curtis Lazar, obránci jeho tempu nestačili. Křídelník Bostonu nezpomalil a v plné rychlosti pálil švihem zleva na zadní tyč, bránu přestřelil.
31:49'
Medvědi mohou navýšit vedení ve své premiérové přesilové hře. Mimo hlavního dění hry fauloval Joe Thornton, bruslemi podrazil projíždějícího McAvoye.
31:23'
Úspěšný blok zapsal do statistik Brandon Carlo, zblokoval nahození Weegera od modré čáry. Souboj o hrací předmět následně panoval jiný domácí hráč Jake DeBrusk.
30:39'
Linus Ullmark chytá s velkým přehledem. Kolem clonícího Patrica Hörnqvista si našel skulinku, odkud viděl na střelu jiného Švéda Gustava Forslinga, touš skryl v lapačce.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Boston drží těsný jednobrankový náskok, který by jej s jistotou udržel na šestém místě Východu, Florida by si naopak porážkou zkomplikovala cestu za Prezidentovou trofejí.
29:53'
Druhá útočná lajna Bruins je zatím tou nejnebezpečnější. Nyní ovšem došlo k nedorozumění mezi Taylorem Hallem a Erikem Haulem, výsledkem je ofsajd.
29:14'
Carter Verhaeghe na sebe natáhl dva protihráče, načež nahrál mezi kruhy volnému Claudemu Girouxovi, tvrdá rána příklepem skončila na Forbortových bruslích.
28:47'
Z ostrého úhlu střílel forhendem Craig Smith. Sergej Bobrovskij měl přehled o situaci a bez problémů vyrážečkou odrazil kotouč za bránu.
28:26'
Nebezpeční dokáží být i Panteři. Ofenzivu podpořil MacKenzie Weegar, když si najel od modré do levého kruhu, aby z první vypálil těsně vedle bližší tyče.
27:39'
Čtvrtá útočná lajna Bruins se nenechala odradit jedním neúspěchem a další útočný nájezd dopadl výrazně nadějněji. Trent Frederic posunul puk do pravého kruhu na Connora Cliftona, jeho střelu Sergej Bobrovskij likvidoval vsedě a nadvakrát.
27:21'
Nick Foligno vybojoval útočné pásmo jen na pár vteřin. Okamžitě k němu přispěchal Radko Gudas, jenž konkurenta za svá záda nepustil a vrátil hru do střední třetiny.
26:47'
Rozehrávku zpoza vlastní svatyně Connor Clifton zvládl na jedničku. Ohlédl se přes rameno doprava, čímž zmátl Duclaira, doleva pak přihrál volnému Lazarovi.
26:24'
Většího počtu hráčů před Ullmarkem MacKenzie Weegar. Vyslal poměrně prudké nahození, ale přímo do středu brány, takže domácí gólman, i kdy toho moc neviděl, bez problémů zakročil.
25:30'
Jonathan Huberdeau zkusil žabičkou vyslat do úniku Aleksandera Barkova, hostující kapitán i přes velkou snahu nezvládl kotouč zpracovat.
24:59'
Bruins právě vstřelili branku!
Cassidyho družina je zase o krok napřed! Marchandovu překvapivou ránu zápěstím od pravého mantinelu Bobrovskij vyrazil jenom před sebe k JAKEU DEBRUSKOVI, pětadvacetiletý rodák z Edmontonu nasměroval forhendovou dorážku nechytatelně do pravého horního růžku. Asistence: Brad Marchand a Patrice Bergeron.
24:21'
MacKenzie Weegar si rozmyslel zakončení a po levém mantinelu nahrál Noelu Acciarimu, jemuž hrubě nevyšla klička na osu kluziště proti Coyleovi.
23:49'
Sám proti době rozestavené obranné řadě Bostonu neměl Sam Bennett moc šancí. Zabojoval srdnatě, leč nevyšla mu hned klička proti Grzelcykovi.
23:20'
Přestože Aleksander Barkov vyhrál buly, tak to byl Craig Smith, kdo se chopil touše, když předskočil Forslinga. Z otočky vypálil o kus vedle brány.
22:47'
Velkou rychlost nabral po pravé straně Taylor Hall. Nerozhlížel se kolem sebe a švihem vypálil na přední tyčku, tu jen o pár decimetrů minul.
22:21'
Do rozehrávky domácích se zapojil i gólman Ullmark, jenž zastavil vyhození za vlastní svatyni. Zkontroloval situaci a hrací předmět přenechal Carlovi.
21:38'
Domácí obránce Charlie McAvoy z pravého kruhu naznačil střelu, aby nakonec posunul touš mezi kruhy na Curtise Lazara, jeho ránu kryl Bobrovskij pravým betonem.
21:19'
Jonathan Huberdeau stále ještě může pomýšlet na Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče, ale potřebuje nutně bodovat, na McDavida ztrácí tři body. Nyní vypálil forhendem příliš vysoko.
20:52'
Panteři neuspěli a na druhou stranu vystartoval Craig Smith. Zkusil proniknout do šance po levém mantinelu, tělo před soka natlačil Ben Chiarot.
20:10'
Prostřední dějství je v plném proudu, tak pojďme na něj! Netrvalo dlouho a hosté získali výhodu útočného pásmo, Linus Ullmark se musí mít na pozoru.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 2:10.
Úvodní dějství zápasu mezi Bostonem a Floridou rozhodně nenudilo. K vidění byly čtyři góly, po dvou na každé straně. Skóre střetnutí otevřel v 8. minutě Gustav Forsling, jehož skrytou střelu spatřil Ullmark až v síti. Domácí dokonali obrat během pouhých šesti vteřin v 17. minutě. David Pastrňák nejprve připravil gól pro Erika Haulu, následně i pro druhého spoluhráče z lajny Taylora Halla. Přesto se odcházelo do kabin za vyrovnaného stavu, necelou vteřinu před koncem první třetiny využil přesilovou hru Sam Reinhart.
Střely na bránu po 1. třetině: 13 – 11.
20:00'
První třetina skončila.
19:59'
Florida právě vstřelila branku!
Svěřenci kouče Brunetteho to stihli, střílí gól čtyři desetiny před sirénou a vrací stav do vyrovnané podoby! Po zákroku Ullmarka zůstal kotouč nebezpečně blízko brány, z ostrého úhlu jej poslal za brankovou čáru pohotovou dorážkou SAM REINHART. Asistence: Claude Giroux a Anthony Duclair.
19:50'
V závěru úvodního dějství vyfasoval dvouminutový trest Brandon Carlo. Obránce Medvědů sekl přes hokejku Duclaira, jehož rozhodil při zakončení, Kanaďan trefil Ullmarkův položený pravý beton.
19:12'
Možnému přečíslení zamezil Brandon Carlo. Výborně vystoupil proti Lundellovi a zastavil nahrávku na Reinharta, načež přejel červenou čáru a vyhodil za bránu soupeře.
18:46'
Florida nechce odcházet do kabin se ztrátou, to je zřejmé. Aleksander Barkov dlouhým pasem hledal Anthonyho Duclaira, ten pouze protečoval do útočné třetiny.
18:22'
Po přerušení hry došlo před domácím brankovištěm k potyčce, při níž byli potrestáni menším trestem za hrubost čtyři hokejisté.. Z domácích řad Tomáš Nosek a Derek Forbort, z hostujících Joe Thornton a Patric Hörnqvist.
17:30'
Opaření Panteři zahrozili Jonathanem Huberdeauem. Linus Ullmark byl na svém místě a pokus z poměrně velkého úhlu skryl v lapačce.
16:24'
Bruins právě vstřelili branku!
Fantastické střídání druhé útočné lajny Bruins, ta střílí druhý gól v rozmezí šesti vteřin! Opět byly k vidění zmatky v defenzivě Panthers. David Pastrňák poslal do úniku TAYLORA HALLA, ten vyzrál na Bobrovského ránou nad jeho levé rameno. Asistence: David Pastrňák.
16:18'
Bruins právě vstřelili branku!
Začínáme od znovu, je vyrovnáno! Velkou chybu udělal Gudas, když vyjel proti Hallovi, čímž odkryl celou pravou stranu. Přihrávku obdržel Pastrňák, který nesobecky přenesl hru na ERIKA HAULU, finský forvard z první propálil marně se přesunujícího Bobrovského. Asistence: David Pastrňák a Taylor Hall.
15:46'
Vyznamenal se i gólman na druhé straně! Linus Ullmark si poradil s projektilem Cartera Verhaegheho, který na něj ujížděl z pravé strany, svižný pokus vytěsnil koncem lapačky!
15:21'
Směrem do ofenzivy odvedl Hampus Lindholm výbornou práci. Domácí bleskově otočili hru a Brad Marchand zleva přenesl hru doprava na Bergerona, střelu z první udržel Bobrovskij mezi betony.
14:48'
Velkou chybu vyrobil za vlastní svatyní Robert Hägg, když nalil touš na hokejku Charliemu Coyleovi. Sergej Bobrovskij zareagoval bleskově a ránu z pravého kruhu na bližší tyč udržel ve výstroji.
14:22'
Bitvu v rohu kluziště obranného pásma Panthers ovládlo bránící mužstvo. Z pod hokejek puk vyšťoural Brandon Montour a dostal jej alespoň do střední třetiny.
13:47'
Sam Reinhart vyhodil takovým způsobem, že nemohla být řeč o zakázaném uvolnění Derek Forbort musel pořádně zabrat, aby udržel na zádech Huberdeaua, což se mu povedlo a ještě zadovkou uvolnil Frederica.
13:14'
Charlie McAvoy naznačil střelu, aby ještě přenesl hru doleva na Pastrňáka. Následovala sklepávačka pod sebe na Hampuse Lindholma, ránu z první vyrazil Bobrovskij pravým betonem.
12:51'
Český útočník David Pastrňák ukradl puk Patricu Hörnqvistovi, přes nějž střílel z levého kruhu, švédský konkurent hrací předmět zvedl do ochranné sítě.
12:12'
Ben Chiarot nevymýšlel nic složitého a po zisku hracího předmět vyhodil po pravé straně na zakázané uvolnění. To pro hosty zatím není problém, na ledě je poměrně čerstvá pětice.
11:46'
Rychle na druhou stranu. Nick Foligno přetlačil Weegara a ještě dokázal nahrát kotouč mezi kruhy ke Curtisu Lazarovi, který trefil blokujícího Gudase.
11:12'
Robert Hägg zkusil rozšířit jméno krajana Gustava Forslinga na střelecké listině. I on střílel zleva na zadní tyčku, ale o poznání méně úspěšně, bránu minul.
10:40'
Vysunutý presink Antona Lundella málem přinesl kýžené ovoce. Obral o touš váhajícího McAvoye, přes Grzelcyka ale neúspěšně přenášel hru na Reinharta.
10:16'
Kapitán Patrice Bergeron rozjel po pravé straně Curtise Lazara, jenž získal na toušem plnou kontrolu a v rychlosti vypálil zápěstím nepřesně na zadní tyčku.
09:36'
Za brankou soupeře Erik Haula bekhendem posunul za sebe na Craiga Smitha. Ten zkusil vytočení zpoza brány a zasunutí puku k levé tyči, Bobrovskij zakročil betonem.
09:09'
Domácí chtěli odpovědět Davidem Pastrňákem. Český ostrostřelec vypálil šiplavou ránu od levého mantinelu, Bobrovskij puk s problémy vytěsnil lapačkou nad břevno.
08:00'
Florida právě vstřelila branku!
Početní převahu sice Panteři nevyužili, ale skórují jen pár vteřin poté! GUSTAV FORSLING neváhal a po zachycení kotouče kousek za levým kruhem vystřelil zápěstím na zadní tyč. A mohl se jet radovat, protože Ullmark přes Reinharta neviděl vůbec nic, kus černé gumy spatřil až v síti. Bez asistence.
07:50'
Úvodní oslabení ubránili Medvědi na jedničku s hvězdičkou. Soupeře nepustili k jediné střele, Erik Haula s okamžitě zapojuje do výpomoci v defenzivě.
07:32'
Černo-žlutí dokonce zahrozili při vlastním oslabení. Přes Bergerona a McAvoye touš obdržel na levé straně Brad Marchand, z ostrého úhlu na Bobrovského nevyzrál.
06:53'
A další úspěšné vyhození. Gustav Forsling sice ještě zastavil touš v útočném pásmu, avšak bleskově jej dobruslil Jake DeBrusk vyhození poslal po levém mantinelu.
06:15'
Potlesk fanoušků si vysloužil Brad Marchand. Nejenže přečetl křižný pas Aleksandera Barkova na Jonathana Huberdeaua, ale ještě ke všemu zvládl středem vyhodit.
05:41'
Florida si poprvé vytvořila souvislejší tlak, a hned vybojovala výhodu v podobě přesilové hry. Erik Haula v přebrankovém prostoru krosčekoval k ledu Duclaira.
05:23'
Obranné vyhození Charlieho McAvoye zachytil na modré čáře Ben Chiarot. Neváhal a okamžitě nahazoval před bránu, kde úřadoval Brandon Carlo.
04:38'
Do útočného pásma zavezl kus černé gumy Noel Acciari. V rohu kluziště jej ovšem protihráči zdvojili, útočník dlouhou kotouč neudržel.
04:14'
S velkým přehledem si ve vlastní obranné třetině počínal Radko Gudas. Nechal kolem sebe projet Nicka Foligna a křižně přesně rozehrál na Thorntona.
03:55'
Práci v defenzivě zvládl Trent Frederic na jedničku. Nabral rychlost rozjetého Anthonyho Duclaira, jemuž nakonec čistě vypíchl kotouč z pod hole.
03:21'
Hosté jsou nicméně připraveni trestat každé, byť menší zaváhání soupeře. Jonathan Huberdeau v situaci dvou proti dvěma hledal Sama Bennetta, který těsně na puk nedosáhl.
02:49'
Úvod střetnutí patří Bostonu, o tom není pochyb. Brad Marchand přenesl hru na nikým neatakovaného Charlieho McAvoye, ten pálil z první těsně vedle pravé tyče.
02:12'
Se střelou zápěstím z velkého úhlu neměl Sergej Bobrovskij žádné starosti. Byl to Hampus Lindholm, kdo se pokusil překvapit ruského gólmana.
01:45'
Forčekující David Pastrňák poslal na mantinel svého krajana Radka Gudase. Český zadák situaci ustál, navíc zvládl i pod tlakem rozehrát na Forslinga.
01:21'
Velká příležitost Medvědů skončila neúspěchem. Brad Marchand v přečíslení našel hokejku Patrice Bergerona, ten trefil pouze k pravé tyči výborně se přesunuvšího Bobrovského.
00:39'
Domácí forvard Brad Marchand posunul za sebe na Patrice Bergerona, ten ještě hrál za sebe na Grzelcyka. Rána zápěstím skončila v Bobrovského výstroji.
00:10'
Zápas mezi Bostonem a Floridou odstartoval! Medvědi opět s Davidem Pastrňákem v sestavě, Panteři usilují o přiblížení se Prezidentovy trofeje.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák (A), Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.
Trenér: Bruce Cassidy

Florida Panthers: Bobrovskij (S. Knight) – Weegar, Chiarot, Montour, Forsling, Gudas, Hägg – Giroux, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Acciari – Hörnqvist (A), Luostarinen, J. Thornton.
Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Pollock, Hanson – Barton, Alphonso.
Česká a slovenská stopa v utkání

Tomáš Nosek (BOS)
David Pastrňák (BOS)
Radko Gudas (FLA)
Florida Panthers

Panteři z Floridy jsou blízko velkému úspěchu, a sice zisku Prezidentovy trofeje, která se uděluje nejlepšímu týmu základní části. Florida je tři zápase před koncem na 120 bodech, na druhé Colorado, které odehrálo stejný počet střetnutí disponuje nadějným čtyřbodovým rozdílem. Brunetteho družina byla dlouho ve stínu Lavin, avšak najela na skvostnou vítěznou vlnu, ta se zastavila na třinácti utkáních, zatímco mužstvo z Denveru padlo už čtyřikrát v řadě, čímž pustilo úhlavního konkurenta před sebe. Ani vítězná šňůra Floridy už ale netrvá, v noci z neděli na pondělí utržila nepříjemnou domácí porážku 4:8 od Tampy Bay. Týmové produktivitě vévodí Jonathan Huberdeau se 115 body.
Boston Bruins

Medvědi z Bostonu zůstávají v bitvě o čtvrtou příčku Východní konference. Momentálně okupují šestou pozici s mankem tří bodů na Tampu a pěti na New York Rangers. Pozor si ovšem musí dávat i za sebe, sedmý Pittsburgh zaostává rozdílem pouhých dvou bodů, osmý Washington tří. Svěřenci kouče Cassidyho nabrali velmi solidní formu, když v předešlých pěti střetnutích prohráli pouze 0:4 s Pittsburghem, naposledy zvládli výsledkem 5:3 klání s Montrealem. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Brad Marchand se 76 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Bostonem a Floridou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud