NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Toronto - 14. listopadu 2021   01:08

Buffalo
Buffalo
14:42' J. Skinner (C. Miller, Okposo) • 37:33' Tage Thompson (J. Skinner) • 50:47' J. Skinner (Tage Thompson) • 51:46' Dahlin (Ruotsalainen, Okposo)
4:5
(1:1, 1:2, 2:2)
Toronto
Toronto
02:43' Kämpf  (Kerfoot, Engvall) • 27:18' O. Kaše  (Tavares, Matthews) • 28:28' Bunting  (Muzzin, Spezza) • 49:22' Tavares  (Rielly, Marner) • 59:48' Rielly  (Kerfoot)
Buffalo
O'Donnell, McIsaac – Tobias, Baker
KeyBank Center, Buffalo
7992 diváků
Toronto
Woll (J. Campbell) – Brodie, Rielly, Holl, Muzzin, Liljegren, Dermott – W. Nylander, Matthews, O. Kaše – Marner, Tavares, Kerfoot – K. Semjonov, Kämpf, Engvall – N. Ritchie, Spezza, Bunting.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Joseph Woll (TOR) 23 zák., 4 OG, úspěšnost 85,2%, odchytal 60:00
Obrovskou radost ze střely Riellyho má zejména Joseph Woll, který si jen pár minut před touto trefou procházel těžkými okamžiky, kdy dvakrát v rychlém sledu inkasoval. Nakonec však jeho debut v NHL končí vychytanou výhrou.
Divoký závěr zápasu. Buffalo sice prohrávalo 2:4 a bylo v neskutečně složité pozici, ale domácím se povedlo dvěma góly v rozmezí 59 sekund vyrovnat a i v další části třetí třetiny byli lepším týmem. Jenže vedoucí gól ze svého tlaku nevytěžili a v samém závěru se hostům z Toronta povedlo vytvořit menší tlak na branku Sabres, využít ztráty kotouče soupeře a Morgan Rielly se stal hrdinou okamžiku, když střelou zpoza kruhů strhnul vítězství na stranu Maple Leafs.
59:48'
Toronto právě vstřelilo branku!
Tak to je obrovská smůla domácích! Ti ztratili u svého levého mantinelu kotouč, který okamžitě zamířil před kruhy na volného MORGANA RIELLYHO, jenž střelou do pravého horního rohu trefil sice břevno, ale kotouč se po pádu na led odrazil směrem do branky! Navíc je to teprve druhá branka, o kterou se v této sezoně postarala obrana Toronta. Avšak v nejdůležitější možný okamžik. Asistence: Alexander Kerfoot.
59:20'
Bunting šikovně nahodil puk od modré čáry na branku soupeře. Dell puk vyrazil před sebe, ale dorážka hostujícího týmu se neujala.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:13'
Dell zaváhal s rozehrávkou za vlastní brankou, trefil jen brusli spoluhráče, od níž se kotouč odrazil před branku. Tam se přiřítil Marner, který však trefil jen brankáře, jenž se stihl vrátit do brankoviště.
58:00'
Toronto se ubránilo, jeho protiútok však končí postavením mimo hru.
57:35'
Domácí mají kotouč za svou brankou s rozehrávakou trpělivě vyčkávají.
56:25'
Dell neměl dobrý výhled na kotouč a byl rád, že jej střela z pravého kruhu trefila do těla. Vůbec na střelu totiž nereagoval, neviděl ji.
55:45'
Tempo hry se po krátké pauze trochu zklidnilo. Oba týmy si jsou vědomé, že inkasovaná branka by nyní znamenala obrovský problém.
54:53'
Komerční pauza. Woll přerušuje hru po ráně Roberta Hagga od modré čáry. Tohle není zrovna debut v NHL, jaký si vysnil. Poslední nápor soupeře však zvládá a drží ještě Toronto ve hře o vítězství.
54:44'
Skinner sahá po hattricku! Jeho dělovka pár metrů od brankoviště však míří těsně vedle branky.
54:30'
Sabres jsou znovu v útočném pásmu a Toronto mělo nyní štěstí, že nebyl jejich hráč vyloučen za ne zcela čistý zákrok u bočního mantinelu.
53:45'
Pomáhá zakázané uvolnění Buffala po nepřesné přihrávce.
53:20'
Co nyní? Pravděpodobně to se honí v hlavách hráčů Toronta, kteří byli v posledních minutách pod těžkým tlakem a ani po komerční pauze se jim úplně nedaří z něj vymanit.
52:18'
Kotouč je v ochranné síti. Komerční přestávka. Toronto, a zejména Woll, nyní mohou trochu vydechnout.
52:11'
Domácí neskutečně ožili, dál se tlačí do střelby a Woll má plné ruce práce! Další dva těžké zákroky, kterými tentokrát zachránil své spoluhráče.
51:46'
Sabres právě vstřelili branku!
Woll sebral ze země hokejku jednoho ze spoluhráčů, ale v nekomfortní pozici nedokázal čelit pokračujícímu náporu soupeře. RASMUS DAHLIN jej prostřelil ranou od modré čáry a vyrovnává na 4:4! Asistence: Arttu Ruotsalainen, Kyle Okposo.
51:35'
Okposo hodně nepříjemně vypálil na brankáře Wolla, který navíc ztrácí hůl!
50:47'
A takhle by to šlo! Asplun sice skončil na zadním mantinelu na ledě, ale nenechal soupeře ukořistit kotouč. Ten se dostal zpět do prostoru před brankou a po rychlém pasu z pravého kruhu se prosadil na levé straně JEFF SKINNER, který prostřelil přesouvajícího se Wolla! Asistence: Tage Thompson.
50:15'
Buffalo nyní čeká hodně těžká práce. Dohnat ztrátu dvou branek bude složité, potřebují držet útočné pásmo a pálit ze všech pozic.
49:22'
Těsně před koncem přesilovky se hostům povedlo střelecky prosadit! Riellyho ránu od modré čáry protečoval JOHN TAVARES a Dell se za pukem po pádu na led pouze ohlédl. Neměl šanci na tuto teč před brankovištěm zareagovat. Asistence: Morgan Rielly, Mitchell Marner.
49:00'
Pokus domácích o protiútok v oslabení končí pouze postavením mimo hru.
48:30'
Sabres se povedlo vyhodit puk do bezpečí. Hosté se musí do útoku vracet.
48:12'
Nylander se snažil zakončit útok přes clonu spoluhráče, kotouč si ovšem cestu za záda Della nenašel. Hra je přerušena a vhazuje se v útočném pásmu Toronta.
47:26'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Arttu Ruotsalainen – 2 min., hákování).
47:07'
Oba celky v rychlém sledu zapsaly ztráty kotouče. Do útoku se řítilo opět Buffalo, ale střela jednoho z hráčů končí sražena až v ochranné síti. Na řadě je komerční přestávka.
45:57'
Přichází ovšem rychlý kontr a Caggiula si vybral trochu smůly, když branku Toronta pouze přestřelil! Z nejhoršího jsou však Sabres venku a snaží se převzít iniciativu.
45:40'
Domácí vytěsnili puk do středního pásma, ale dál se musí především bránit.
44:52'
Buffalo se až nyní vymanilo ze sevření soupeře a dostalo puk mimo své pásmo. Pouze však na chvilku, Woll si totiž vyjel z brankoviště a rozehrál až na útočnou modrou čáru.
44:17'
Tlak je ukončen přerušením hry, jelikož se puk dostal do ochranné sítě. Nakonec hosté zpřesnili mušku a Spezza dvakrát ohrozil brankáře Della, ten však drží naděje Buffala.
43:35'
Toronto je natlačeno do útočného pásma a ostřeluje branku soupeře. Kotouče však zatím létají zejména do zadního hrazení.
42:45'
Thompson se prodral mezi kruhy, zkusil vypálit, ale puk končí sražen až v ochranné síti.
42:03'
Zakázané uvolnění Toronta po nepřesné rozehrávce.
41:18'
První pokus o střelu vyslal Hinostroza, ale klec Toronta netrefil.
40:45'
Poslední třetina začala tak trochu ve zběsilém tempu, hráči obou týmů se prohání po celé délce kluziště.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:00.
Ve druhé třetině se Torontu povedlo odskočit do vedení o dvě branky díky trefám Kašeho a Buntinga. Buffalo však ještě neřeklo v tomto utkání poslední slovo, což potvrdil dvě a půl minuty před koncem této periody Thompson, jenž vsítil důležitou kontaktní branku, díky níž je o zápletku pro třetí třetinu postaráno.
40:00'
39:27'
Ještě jedno přerušení hry, o které se postaral na druhé straně Woll.
38:59'
Dell musel vytáhnout těžký zákrok proti nepříjemné střele rozjetého Matthewse, která k jeho štěstí končí na jeho hrudi. Raději přerušuje hru.
37:56'
Střelu Liljegrea sráží bránící Caggiula do ochranné sítě. Vhazuje se v obranném pásmu Sabres.
37:33'
Hodně důležitý gól domácích! TAGE THOMPSON se napřáhl zpoza pravého kruhu a propálil nejen dva bránící hráče, ale i brankáře Wolla! Buffalo díky tomu vsítilo kontaktní branku. Asistence: Jeff Skinner.
37:08'
Zakázané uvolnění, jehož se dopustili hostující hokejisté.
36:52'
Vhazuje se před brankářem Wollem.
36:35'
Skinner se to pokusil zvrátit, jenže jeho pouť skončila střelou zpoza pravého kruhu, přičemž žádný z jeho spoluhráčů se nedostal k dorážce.
36:00'
Sabres sice vedou na střely 17-11, ale utkání jim ve druhé třetině trochu protéká mezi prsty.
34:50'
Kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou domácích. Komerční přestávka.
33:45'
Hraje se v rychlém tempu ze strany na stranu. Oba týmy se snaží útočit rychlou kombinací, což s sebou přináší poměrně časté ztráty kotouče.
32:45'
Okposo se krásně prokličkoval skrz obranu, dokonce proskočil skrz dva soupeře, ale dostal se s pukem za branku a navíc se mu posléze nepovedla přihrávka před brankoviště. Zmařená šance domácích.
31:48'
Velká šance Buffala, kterou hasí těžkým zákrokem brankář Woll, jenž skončil při střele Hinostrozy na boku.
31:03'
Toronto se ubránilo a konečně může střídat. Puk navíc končí na jedné ze střídaček, což znamená komerční pauzu.
30:32'
Zakázané uvolnění Toronta.
30:10'
Snaží se o to. Jenže Butcher byl zblokován a záhy Okposo míjí branku Wolla.
29:00'
Sabres nyní potřebují nutně zabrat, vsítit kontaktní gól a zapoměnout na hrůzných 70 sekund, během nichž dvakrát inkasovali.
28:28'
Dell zcela bez šance! Rozehrávka hostů zpoza kruhů se odrazila z chumlu hráčů mezi kruhy do pravé strany, kde stál připraven MICHAEL BUNTING, před nímž zela zcela otevřená klec. Puk ještě pro jistotu přizvedl a poslal pod horní tyčku, kdyby se Dellovi náhodou povedl přesun betonem. Asistence: Jake Muzzin, Jason Spezza.
28:10'
Toronto se nadále tlačí do útoku, znepříjemňuje Buffalu hru forčekingem a vytváří na soupeře velký tlak!
27:18'
Hosté se vrací do vedení! Úspěšným autorem branky je přitom opět český hokejista! ONDŘEJ KAŠE se s pukem dostal do pravého kruhu, a byť nebyl v ideálním úhlu, povedlo se mu střelou nad ramenem brankáře Della dostat puk do sítě! Kaše se střelecky prosadil ve třetím utkání v řadě. Asistence: John Tavares, Auston Matthews.
26:08'
Kotouč vyletěl na jednu ze střídaček. Komerční pauza.
25:50'
Dahlin chtěl od modré čáry vyrazit blíž k levému kruhu, ale nechal puk za sebou a trochu zkomplikoval Buffalu postavení v útoku.
24:58'
Kaše se tlačil do šance a nakonec se mu i povedlo vystřelit poprvé v utkání na branku Buffala. Della však neprostřelil.
24:26'
Vysokou střelu Dahlina od modré čáry si Woll stáhl ze vzduchu lapačkou a přerušuje hru. První střela domácího týmu ve druhé třetině.
22:53'
Až nyní, kdy se hosté prezentovali dělovkou od modré čáry. Dell musel vyrážet letící puk betony.
22:33'
Byť Toronto strávilo poměrně dost času v útočném pásmu, ještě ani jednou ve druhé třetině nevystřelilo na branku.
22:17'
Kotouč končí na jedné ze střídaček. Vhazuje se znovu v obranném pásmu Buffala.
21:25'
Zakázané uvolnění Buffala vrátí hru před Della.
20:50'
Co musí Toronto jednoznačně zlepšit, je přechod středního pásma, což tomuto týmu dělalo v úvodní dvacetiminutovce velké problémy. Buffalo by naopak potřebovalo zlepšit koncovku, šancí si totiž vypracovalo dost, zatím ale z toho vytěžilo jen jednu branku.
20:15'
Druhá třetina začíná postavením mimo hru hráčů Toronta.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:07.
Úvodní třetina zápasu mezi Buffalem a Torontem přinesla dvě branky, z nichž z jedné se radoval český útočník David Kämpf. Buffalo však mělo herní převahu, kterou také přetavilo ve vyrovnávací gól Skinnera z 15. minuty. Stav je tak po 20 minutách vyrovnaný 1:1.
20:00'
19:30'
Snaha o přečíslení ze strany domácích nakonec vyzněla naprázdno. Asplundovi na levé straně se totiž nepovedlo vrátit přihrávku mezi kruhy a Sabres o kotouč přišli.
18:44'
Woll nakonec přerušuje hru po jedné ze střel od modré čáry. Sabres už vedou 13-5 na střely.
18:30'
Sabres se v závěru první třetiny dostávají k tlaku. Toronto se snaží úporně bránit.
17:27'
17:05'
Dvě střely Buffala, které ale obě zblokoval obětavě hrající Brodie.
16:45'
Toronto opět předvádí velmi kvalitní práci při oslabení. Soupeře takřka k ničemu nepouští.
15:58'
Hosté dostali puk až k zadnímu mantinelu soupeře a mohou v klidu prostřídat.
15:27'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Pierre Engvall – 2 min., hákování).
14:42'
Ale tentokrát už nedokázal domácím čelit! Na vině odraz puku po střele Millera z pravé strany od modré. Kotouč se totiž od zadního hrazení odrazil na levou stranu, odkud jej do odkryté klece poslal JEFF SKINNER. Woll neměl šanci se proti jeho zakončení přesunout do adekvátního postavení. Asistence: Colin Miller, Kyle Okposo.
14:09'
Krátce po buly se tlačil ke střele Okposo z levé strany, Woll byl však připravený a puk má ve své moci.
14:02'
Komerční přestávka po zákroku Wolla proti střele Pysyka od modré čáry.
13:30'
Velká šance Ritchieho, který se prodral ke kotouči před brankovištěm Buffala, ale jeho zakončení sráží Dell svou vyrážečkou mimo branku.
12:18'
Hosté vyhráli v útočném pásmu buly a do šance se rychle prodral Nylander, jenž byl ale mezi kruhy zblokován.
12:12'
Liljegren přijal puk po přejetí útočné modré, přiblížil se k pravému kruhu a střelou k horní tyči přinutil Della k obtížnému, ale hodně efektnímu zákroku lapačkou! Pěkný zásah domácího gólmana. Komerční přestávka.
11:47'
11:25'
Když už to vypadalo, že se Buffalu povede v útoku usadit, a dokonce dojde k šanci, končí puk opětovně ve středním pásmu, kde se navíc kvůli postavení mimo hru bude vhazovat.
10:58'
Ale ne na dlouho. Hosté odpálili puk daleko od své zóny. Skvěle zahrané oslabení.
10:50'
Až nyní pronikli domácí hráči do útočného pásma!
10:40'
Dell musel zasahovat proti střele Kerfoota a přerušit hru. Bude se vhazovat v obranném pásmu Sabres.
10:21'
Nejen, že Buffalo prohrálo buly a muselo hledat cestu zpět do útočného pásma, ale znovu ztrácí puk a Toronto šetří čas.
09:47'
Poprvé se vylučuje. Dvě minuty vyfasoval hostující Brodie za hákování.
09:10'
Nahození domácích za branku soupeře sbírá obrana Toronta. Ač Maple Leafs vedou díky šťastné brance, zatím toho příliš nepředvedli. Paradoxně jim dělá největší problém přechod středního pásma.
08:20'
Zatímco má první třetina svižné tempo, Buffalo vede na střely 5-1.
07:52'
Woll si počíhal na střelu zcela volného Cozense z levého kruhu. Betonem odrazil puk k opačnému mantinelu.
06:17'
Až ze středního pásma nahodil Mark Pysyk kotouč až k Josephu Wollovi, krátce poté končí puk v ochranné síti. Komerční pauza.
05:30'
Hraje se dlouho bez přerušení, ale zároveň i bez střel. Od gólu Toronta nedošlo ani k jedné střele na branku.
04:20'
O moc lépe nedopadl ani Ruotsalainen, jehož rána od modré byla zblokována Brodiem.
03:39'
Sabres musí útočit a pokusit se rychle odpovědět na jednogólové manko. Jenže Caggiula míjí z mezikruží branku soupeře.
02:43'
A právě DAVID KÄMPF, který přišel o českého parťáka, je autorem úvodní branky zápasu! Mířil s pukem mezi kruhy před brankoviště, kotouč se mu však odrazil od jednoho ze soupeřů tak šťastně, že putoval směrem na branku a Kämpf mu ještě přidal trochu na rychlosti, čímž jej dostal za záda brankáře Della, který nestihl na změnu směru kotouče zareagovat. Asistence: Alexander Kerfoot, Pierre Engvall.
02:25'
Kouč Maple Leafs ještě před zápasem promíchal sestavu, a tak Ondřej Kaše nenastupuje po boku Davida Kampfa, ale v první formaci s Nylanderem a Matthewsem.
02:00'
Vůbec poprvé je utkání přerušeno. Na vině je zakázané uvolnění Toronta.
01:21'
Buffalo je zkraje utkání aktivnější. Skinner to zkoušel z levého kruhu, ovšem nepovedlo se mu prostřelit dobře postaveného brankáře Toronta.
00:35'
Hinostroza se tlačil do první šance domácího celku, Woll si ovšem připisuje první zákrok v NHL.
00:01'
Brankář Joseph Woll v dresu Toronta dnes debutuje v NHL.

Buffalo Sabres: Dell (Tokarski) – Pysyk, Dahlin, C. Miller, Bryson, Hägg, Butcher – R. Asplund, Tage Thompson, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, Caggiula – Okposo, Eakin, Girgensons – Hayden, Ruotsalainen, Bjork.

Toronto Maple Leafs: Woll (J. Campbell) – Brodie, Rielly, Holl, Muzzin, Liljegren, R. Sandin – W. Nylander, Matthews, Bunting – Marner, Tavares, Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, Engvall – Simmonds, Spezza, N. Ritchie.

Rozhodčí: O'Donnell, McIsaac – Tobias, Baker.
V dresu Toronta se můžeme těšit na start dvou českých hokejistů Ondřeje Kašeho (3+1) a Davida Kämpfa (1+1). Naopak brankář Petr Mrázek dál figuruje na listině zraněných hráčů.
Buffalo je na tom, oproti začátku sezony, o poznání hůře. Sabres sice v posledním duelu porazili 3:2 Edmonton, ale předtím prohráli hned pět zápasů a propadli se tabulkou Atlantické divize na pátou příčku. Jejich forma není ideální a navíc se nemohou opřít o pořádnou podporu fanoušků, jelikož je poměrně dost trápí nízká návštěvnost zápasů. To je způsobeno mnoha faktory, mezi nimi i trejdem Jacka Eichela, který sice v této sezoně ještě nehrál, ale jeho ztrátu nesou příznivci Buffala poměrně těžko.
Lepší výchozí pozici má před zápasem Toronto, kterému patří druhé místo v Atlantické divizi. V posledních dvou zápasech se navíc Maple Leafs opírali o velmi kvalitní defenzivu a porazili Philadeplhii 3:0 a Calgary 2:1 po prodloužení. Napravili tím své nečekané zaváhání zkraje týdne, kdy doma podlehli Los Angeles 1:5.
Hokejisté Buffala přivítají v noci ze soboty na neděli na svém ledě Toronto. Bude se jednat o první vzájemný zápas obou celků v této sezoně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.