NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Carolina - 24. října 2021   01:08

Carolina
07:11' Fast  (J. Staal) • 13:35' Trocheck  (A. Svečnikov, A. DeAngelo) • 35:57' J. Staal  (Pesce, Kotkaniemi) • 47:05' Aho  (Trocheck, T. Teräväinen) • 56:13' Trocheck  (A. Svečnikov, Slavin)
Columbus
Hanson, Luxmore – Brisebois, Fournier
Nationwide Arena, Columbus
14 386 diváků
Carolina

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Utkání přihlíželo 14 386 diváků.
Carolina potvrdila výbornou formu a na ledě Columbusu zvítězila po přesvědčivém výkonu vysoko 5:1. Důležitý krok k vítězství udělali hosté už během první třetiny, v níž vstřelili dva góly zásluhou Jespera Fasta a Vincenta Trochecka, přičemž žádný neinkasovali. Ve druhé dvacetiminutovce snížil Boone Jenner, ale na jeho zásah ještě v témže dějství odpověděl Jordan Staal. V závěrečné části už znovu stříleli do černého pouze Hurikáni, výhru pečetili Sebastian Aho a svým druhým gólem Vincent Trocheck.

Svěřenci kouče Roda Brind'Amoura zvítězili i ve čtvrtém utkání nové sezóny a v tabulce Východní konference poskočili na třetí místo za New York Rangers a Floridu. Columbus je se ziskem šesti bodů osmý.
59:45'
Střetnutí se dohrává v útočném pásmu Caroliny. Za brankou zašlápl kotouč Jaccob Slavin a Texier nevyvíjí příliš velkou snahu ho vydolovat.
59:26'
Derek Stepan zavezl černou gumu do útočné třetiny, v ní ovšem hosté dlouho nepobyli, protože tentýž hráč následně svou nahrávkou našel jenom hokejku Bjorkstranda.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:27'
Závěr utkání Carolina stráví v přesilové hře, pokud ji nevyužije. Ještě loni hráč Hurikánů Jake Bean zahákoval rozjetého DeAngela.
58:02'
Výrazně více se finský gólman zapotil při zakončení Teräväinena z levého kruhu. Krajanovi v dresu soupeře ovšem výborně umenšil střelecký úhel a touš schoval ve výstroji.
57:44'
Se střelou Aha od levého mantinelu neměl Joonas Korpisalo velké problémy, ne příliš rychle letící kotouč ukryl ve své lapačce.
57:22'
Carolina se v závěru hokejem baví. Martin Nečas si troufl na Peekeho, jehož se zbavil, ale na dalšího obránce Werenskiho již nevyzrál.
56:13'
Carolina právě vstřelila branku!
Situace dvou proti třem nedělala Svečnikovovi s VINCENTEM TROCHECKEM žádné starosti. Ruský hokejista nahrál z levého kruhu mezi dvěma protihráči na střed americkému kolegovi, jenž vystřelil forhendem nad lapačku gólmana do levého horního růžku. Asistence: Andrej Svečnikov a Jaccob Slavin.
55:44'
Za obloučkem Harringtona vystartoval Jakub Voráček. Zpracování zvládl na jedničku, střelu z velkého úhlu nasměroval mimo tři tyče.
55:06'
Hokejisté Blue Jackets momentálně hrají výrazně lépe, než jak tomu bylo v přesilové hře. Kombinují v útočné třetině, ale zatím nepřichází zakončení.
54:49'
Kotouč v ochranné síti, hra přerušena. Obětavým blokem se prezentoval Derek Stepan, jenž skočil do tvrdé střely Peekeho od modré čáry.
54:33'
Hosté si mohou odškrtnout další ubráněné oslabení. Krátce po jeho konci střílel Grégory Hofmann, Andersen kotouč směřující nad bránu pohlídal očima.
53:44'
Joonas Korpisalo musel znovu zasahovat. Nyní řešil o poznání snadnější práci, Bear jej prověřil střelou ještě z vlastní poloviny kluziště.
53:20'
Zdá se, že domácí hráči už utkání prohráli v hlavách. V přesilové hře se jim vůbec nedaří, z jejich hokejek přichází velké množství nepřesností.
52:49'
V oslabení se do samostatného úniku dostal Sebastian Aho. Dotírající Werenski mu ale nedal potřebný klid na zakončení, slabou střelu Korpisalo vykopl pravým betonem.
52:09'
Zbytečné dvě minuty pro Iana Colea, Columbus si zahraje druhou přesilovou hru v krátkém časovém sledu. Zadák Canes přidržel Voráčka v momentě, kdy do brejku směřoval spoluhráč Kotkaniemi.
51:45'
Přesilová hra Blue Jackets zůstala nevyužita, hosté udělali další důležitý krok směrem k vítězství. Uvidíme, jestli se třeba kouč Larsen rozhodne zariskovat a odvolá gólmana.
51:12'
Z brány vystartoval Joonas Korpisalo, jenž odehrál puk mimo dosah Aha, nikoliv však Teräväinena. Ten nahrál krajanovi před bránu, Korpisalo napravil zaváhání parádním zákrokem pravým betonem.
50:36'
Oliver Bjorkstrand je dnes střelecky hodně aktivní. Vyzkoušel ránu zápěstím z pravého kruhu, Frederik Andersen včas máchl lapačkou.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Carolina navýšila vedení a momentálně vede o tři góly, to je před blížící se koncovkou komfortní náskok.
49:43'
Ofenzivu podpořivšího Vladislava Gavrikova sice Teuvo Teräväinen zastavil, ale jen za cenu nedovoleného zákroku. Proti ruskému bekovi si pomohl hákováním.
49:23'
do přehuštěného středu se vydal Jack Roslovic. Nahodil za bránu a sám se pokusil kotouč dojet, odstavil jej od něj čistým způsobem Bear.
48:40'
Frederik Andersen výborně zmenšil střelecký úhel Bjorkstrandovi a střelecký pokus k bližší, levé tyči, vyrazil lapačkou nad břevno.
48:16'
Krátce po inkasovaném gólu způsobili domácí hokejisté v brankovišti soupeře pořádný závar. Patrik Laine neprostřelil Andersena, Bjorkstrand pro změnu trefil ležícího Colea.
47:05'
Přestože přesilovka Hurikánů zprvu nevypadala vůbec dobře, tak těsně před jejím vypršením přišla důležitá čtvrtá branka! SEBASTIAN AHO využil prostor a s pukem najel mezi kruhy, odkud vystřelil zápěstím nechytatelně do pravé šibenice. Asistence: Vincent Trocheck a Teuvo Teräväinen.
46:43'
Výborné individuální akci Texiera chybělo jediné, dobré zakončení. francouzský forvard obkroužil bránu, ale střílel příliš brzy, jen do bočního oblouku brány.
46:17'
Skoro to vypadá, jako kdyby hrála oslabení Carolina. Hráči v bílém se nedokáží dostat ke své hře, natož pak do útočného pásma.
45:50'
Domácí útočí i v oslabení. Do přečíslení vystartoval Eric Robinson, který před bránou našel Kuralyho, ten trestuhodně přestřelil.
45:26'
Gustav Nyquist spoluhráčům situaci neusnadnil, naopak. Ve středním pásmu se chtěl vyhnout Trocheckovi, jenže při manévru zvedl hokejku a trefil Američana do obličeje. V tomto případě jsou dvě minuty neoddiskutovatelné.
44:39'
Tvrdý projektil Olivera Bjorkstranda vyrazil Andersen vyrážečkou před sebe. K dorážce Ian Cole nepustil Hofmanna.
44:23'
Do akce Columbusu se zapojil i gólman Joonas Korpisalo. Dojel pro volný puk za bránou a přes hokejku Niederreitera propasíroval černou gumu k Harringtonovi.
43:44'
Závěrečná dvacetiminutovka zatím probíhá v rychlém tempu bez přerušení, což pochopitelně vyhovuje spíše Carolině, jež je každou vteřinou blíže vítězství.
43:20'
Sám proti třem se vydal na zteč Gustav Nyquist. daleko se švédský forvard nedostal, ztroskotal hned na prvním soupeři, a sice Jaccobu Slavinovi.
42:59'
Tentokráte se Martin Nečas k puku dostal. Ukázal velkou rychlost, když prosvištěl kolem Peekeho, ale obkroužení brány mu nevyšlo.
42:29'
Vincent Trocheck naslepo poslal kotouč před bránu, kde tušil Martina Nečase. Český útočník se v tomto pohybu pochyboval, ale blíže měl ke kotouči Werenski.
41:46'
O zakončení se přihlásil Jakub Voráček. Vystřelil zápěstím zajímavě přes DeAngela, který ovšem pokus zpomalil a Andersen tak neměl moc práce se zákrokem.
41:21'
Do brejku vystartoval Nino Niederreiter. Od pravého mantinelu se sice natlačil před bránu, nicméně bekhendem zakončil slabě do betonu brankáře.
40:45'
Nicméně obrana Caroliny dnes funguje velmi dobře a nebude vůbec jednoduché ji prolomit. Jaccob Slavin vystavil stopku Lainemu.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Columbus určitě nesloží zbraně a zabojuje o body, času má ještě poměrně dost.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:57.
Hurikáni drží dvoubrankové vedení i po druhé třetině a mají skvěle nakročeno ke čtvrtému vítězství v sezóně. Ve 28. minutě sice Modrokabátníky dostal na kontakt využitou přesilovkou 5 na 3 Boone Jenner, avšak i hosté využili početní převahu, dvoubrankový náskok jim vystřelil zpět úspěšnou dorážkou kapitán Jordan Staal.
Střely na bránu po 2. třetině: 19 – 24.
40:00'
39:40'
Sebastian Aho společně s Teuvem Teräväinenem na dvojici dobře postavených obránců nestačili. zpětný pas Teräväinena vystihl Gavrikov.
39:11'
Nejproduktivnější hráč Columbusu Oliver Bjorkstrand si prodloužil střídání. Střílel z poměrně velkého úhlu od levého mantinelu, trefil boční síť.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:45'
Oliver Bjorkstrand na nic nečekal a dlouhou nahrávkou oslovil Grégoryho Hofmanna. Tomu chvíli zabralo zpracování, takže jej dojel a čistým způsobem obral Pesce.
38:21'
Pěknou individuální akci Patrik Laine nedotáhl do gólového konce. Kličku sice pěkně protáhl, ale bekhendovou střelu přesto Jaccob Slavin zvládl zblokovat.
37:46'
Snížení měl na hokejce Jegor Činachov! Po chybné rozehrávce Colea se objevil sám před gólmanem, forhendem ovšem zakončil pouze do jeho pravého betonu.
37:23'
Talentovaný Cole Sillinger si věřil na DeAngela. Kličku po své pravé ruce ovšem naznačoval dlouho dopředu, za záda konkurenta se neprocpal.
36:49'
Zach Werenski poslal puk za bránu soupeře, kde proti sobě svedli souboj Kuraly s Pescem, ze střetu vyšel vítězně hostující zadák.
36:30'
Columbus chtěl přispěchat s rychlou odpovědí, ale kličkujícího Jennera zastavil Jaccob Slavin, bez rozmýšlení pak vyhodil na zakázané uvolnění.
35:57'
Přesilovka využita, Carolina má zpět dvoubrankový náskok! Korpisalo neudržel Pesceho nahození od modré čáry, načež s rychlou dorážkou přispěchal JORDAN STAAL. Jeho zakončení mezi tři tyče nesměřovalo, avšak měl velké štěstí, protože puk skončil na levém betonu gólmana, ten si pak sám kotouč nasměroval do brány. Asistence: Brett Pesce a Jesperi Kotkaniemi.
35:17'
Elitní přesilovková lajna Canes zůstala na ledové ploše, ale nic zajímavého nevymyslela, naopak po další nepřesnosti osvobodil Blue Jackets Peeke.
34:43'
Po střele faulovaného Teräväinena si Korpisalo vůbec nebyl jistý, kam kotouč vyrazil. Obránci dorážku nedovolili, Werenski puk odpálil pryč z obranného pásma.
34:05'
Další trest do domácích řad. Český útočník Jakub Voráček nezachytil průnik Teuva Teräväinena, pomohl si proto lehkým háčkem, který však pozornosti rozhodčích neunikl.
33:49'
Vladislav Gavrikov měl velké problémy, ale nakonec kotouč propasíroval na hokejku Kuralyho, tomu nevyšla nahrávka na Texiera.
33:13'
Krátce po návratu Peekho z trestné lavice vystartoval do brejku Eric Robinson. Vypálil zápěstím, přes hokejku bránícího DeAngela se kotouč vznesl do ochranné sítě.
32:50'
Alespoň jednou nakonec Joonas Korpisalo musel zasahovat. Skvěle se přesunul k pravé tyči proti střele Martina Nečase, kotouč udržel mezi betony.
32:14'
Ne, tato přesilová hra Carolině zatím vůbec nevychází. S rozehrávkou neuspěl ani Sebastian Aho, přihrávku mezi kruhy správně očekával Zach Werenski.
31:50'
Ani napodruhé se Canes nezvládli udržet v útočné třetině. Nahrávku Sebastiana Aha napříč útočným pásmem vypíchl Oliver Bjorkstrand.
31:22'
Výbornou práci odvedl Alexandre Texier. Francouzský útočník dojel vyhození beana a u mantinelu získal několik cenných vteřin.
30:47'
Přesilovka i pro Carolinu, ta tak má dobrou možnost vzít si zpět ztracený dvoubrankový náskok. Hrou vysokou holí se provinil Andrew Peeke.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Columbus před malým okamžikem snížil na rozdíl jediného gólu, střetnutí je tak zase o něco dramatičtější.
29:45'
Konečně se hráči v bílém vymanili z obranného pásma a mohli i zaútočit. DeAngelo vyslal na zteč Martina Nečase, ten nevyzrál na Werenskiho.
29:17'
Klasické přesilové hře se Hurikáni ubránili, Brett Pesce je zpátky na ledové ploše. Okamžitě se zapojuje do hry, protože Blue Jackets zůstávají v tlaku.
28:30'
Přesilovka domácího mužstva samozřejmě pokračuje. Z levého kruhu nebezpečně střílel Patrik Laine, Frederik Andersen v poslední chvíli vystrčil levý beton.
27:19'
Columbus právě vstřelil branku!
Modrokabátníci přesilovou hrou o dva hráče nepohrdli a jsou na kontakt! Voráček poslal černou gumu do brankoviště, kde si ji našel BOONE JENNER, centr elitní formace propasíroval puk mezi betony Andersena až za brankovou čáru. Asistence: Jakub Voráček a Patrik Laine.
27:08'
Obrovská komplikace pro hostující mužstvo, protože třiadvacet vteřin po faulu DeAngela zastavil Pesce Voráčka jen za cenu držení. Blue Jackets mají k dispozici dlouhou přesilovku pěti proti třem.
26:45'
Columbus si zahraje premiérovou početní převahu. Menší dvouminutový trest vyfasoval Anthony DeAngelo, před brankou zahákoval Texiera.
26:24'
Domácí fanoušci ženou své oblíbence kupředu, tuší, že potřebují podporu. Frederik Andersen ovšem i nadále drží čisté konto.
25:55'
Na druhou stranu se vydal Jakub Voráček. Natlačil se mezi tři protihráče, těsně bráněný ovšem nezvedl puk bekhendem dostatečně.
25:20'
Vysoký oblouček Slavina si zpracoval Trocheck rukavicí. Poskakující puk zkusil trefit ze vzduchu forhendem, leč promáchl.
24:38'
Aniž by se podíval, tak Teuvo Teräväinen moc dobře věděl o Ahovi u pravé tyče, avšak všiml si ho i obránce Peeke, ten soka odvezl za bránu.
24:15'
Joonas Korpisalo neudržel nahození od modré čáry v podání Aha, ale nemusel smutnit, protože volného kotouče se chopil spoluhráč Harrington.
23:42'
Zpoza brány odjel Jordan Staal k pravému mantinelu. Z otočky poslal puk před Korpisala, kde Adam Boqvist v souboji hokejek přetlačil Fasta.
23:21'
Obránce Zach Werenski je znám svými ofenzivními choutkami. tentokráte mu ovšem rána od modré vůbec nevyšla, Andersen měl snadnou práci se zákrokem.
22:36'
Z velkého úhlu vyzkoušel pozornost gólmana Vincent Trocheck. Joonas Korpisalo se zaskočit nenechal, levé rameno měl přilepené k tyčce.
22:00'
Sebastian Aho sice udržel černou gumu v útočném pásmu, ale Andrej Svečnikov neměl šanci touš udržet proti dvěma obráncům. Nahodil za bránu a odjel vystřídat.
21:36'
Carolina rychle přenesla hru na druhou stranu. Jesper Fast našel u levého mantinelu Niederreitera, jeho střelu zápěstím udržel gólman ve výstroji.
21:13'
Frederik Andersen nechal práci na Jaccobu Slavinovi, jenž dojel za vlastní bránu rychleji než Patrik Laine a po mantinelu nahrál volnému Fastovi.
20:42'
Joonas Korpisalo zabránil třetímu gólu ve své síti. Tvrdou střelu Pesceho vyrazil pravým betonem, dorážka Staala zamířila nad břevno.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Slavin po vyhraném buly Aha nahodil za bránu soupeře, ke Korpisalo přenechal kotouč Boqvistovi.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:03.
Hokejisté Caroliny po první třetině vedou nad Columbusem o dva góly. Domácí vstoupili do utkání aktivněji, ale Hurikáni úvodní tlak soupeře přestáli a v 8. minutě sami udeřili, když se po nahrávce Staala prosadil z přebrankového prostoru Jesper Fast. Současnou podobu dal výsledku Vincent Trocheck, americký útočník šťastnou tečí Svečnikovovy střely využil přesilovou hru. Hráči Blues Jackets nehrají špatně, avšak soupeř jim během úvodní dvacetiminutovky udělil tvrdou lekci z efektivity.
Střely na bránu po 1. třetině: 7 – 11.
20:00'
19:45'
Sean Kuraly si netroufl na dva protihráče, proto zadovkou nahrál Grégorymu Hofmannovi, švýcarský forvard forhendem vysoko přestřelil.
19:22'
Velkou rychlost nabral Andrej Svečnikov, Boqvist jej stíhal marně. Střelu z pravého kruhu na zadní tyč Korpisalo udržel pod tělem, byť si zpočátku nebyl vůbec jistý.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:47'
Nino Niederreiter o sobě dává v první třetině hodně vědět. Po pravém mantinelu se prohnal kolem Peekeho, přes Harringtona se ovšem nedokázal natlačit a před bránu.
18:22'
Napříč celým pásmem hledal Jccob Slavin hokejku Niederreitera. Možnému třetímu gólu zabránil Korpisalo, touš odpálil vyrážečkou do bezpečí.
17:45'
Druhý útok Canes získal tlak v útočné třetině. Vincent Trocheck našel v pravém kruhu Martina Nečase, ten střelou z první těsně minul prostor u levé tyče.
17:26'
Brett Pesce na sebe navázal dva protihráče, aby následně našel mez kruhy volného Andreje Svečnikova, ten nezvládl přehodit pravý brankářův beton.
16:47'
V průběhu hry došlo k menší výměně názorů mezi Trocheckem a Nyquistem. Ke shození rukavic nedošlo, oba hráči nakonec odjeli k vlastní střídačce.
16:21'
Útočnou třetinu navštívili i hokejisté Blue Jackets. Ale jen na malý moment, Bjorkstrandovi zabránil v cestě Jordan Staal.
15:40'
Domácí hokejisté v plném počtu, Vladislav Gavrikov je znovu na ledě. Svého přečinu může litovat, protože soupeř navýšil náskok na dva góly.
15:17'
Hokejisté v bílých dresech se usadili v útočném pásmu. Kombinaci tří finských útočníků završil Jesper Kotkaniemi střelou z mezikruží vedle levé tyče.
14:30'
Minuta z druhé poloviny přesilovky je pryč, Columbus se zatím brání výborně. Nejprve vyhodil Voráček, následně i Jenner.
13:35'
To bylo rychlé! Hurikáni využili první polovinu přesilové hry za sedm vteřin, když kousek za modrou nahazoval Svečnikov a od těla uhýbajícího VINCENTA TROCHECKA se touš šťastně odrazil mimo dosah Korpisala. Asistence: Andrej Svečnikov a Anthony DeAngelo.
13:28'
Prvním vyloučeným hráčem zápasu je Vladislav Gavrikov, a to rovnou na čtyři minuty, protože po zásahu vysokou holí se v obličeji atakovaného Niederreitera objevil krvavý šrám.
13:07'
Pokud by Nino Niederreiter dal gól, tak by určitě platil. vystřelil pohotově bekhendem, ale ke své smůle přímo do gólmana.
12:30'
Carolina vstřelila branku, ta však neplatí! Střelu Skjeie vyrazil Korpisalo vysoko do vzduchu a Andrej Svečnikov ho sklepl za jeho záda vysokou holí, rozhodčí okamžitě rozpažil a nepůjde se ani poradit k videu.
12:10'
Sebastian Aho vyhrál buly a Brett Pesce nahodil puk do brankoviště. Souboj o puk ovládl Adam Boqvist, kotouč o mantinel vyhodil do střední třetiny.
11:52'
Icing vrací hru před Joonase Korpisala. Sean Kuraly zabojoval, nicméně velkou ztrátu na Iana Colea již stáhnout nezvládl.
11:33'
Eric Robinson naznačil střelu, aby následně z levého kruhu zadovkou nahrál mezi kruhy Coleovi Sillingerovi, jeho forhendové zakončení vyrazil Andersen pravým betonem.
10:40'
Pod tlakem Jaccob Slavin nevymýšlel žádné složitosti a napálil černou gumu přes všechny čáry na zakázané uvolnění, Bean za zády udržel Stepana.
10:18'
Za vlastní brankou podržel kotouč Andrew Peeke. Počkal na prostřídání formací, načež nahrál po mantinelu Bjorkstrandovi a sám si odjel odpočinout.
09:58'
S problémy, ale přece Nino Niederreiter udržel černou gumu v útočné třetině. Po mantinelu rozvinul akci na Jespera Fasta.
09:21'
Pěknou individuální akci Jakuba Voráčka zastavil jiný Čech Martin Nečas. Vystihl nahrávku před bránu a vyjel s pukem do středního pásma.
08:46'
Před bránou čekal na přihrávku Boone Jenner. najít jej zkusil Gustav Nyquist, přičemž v poslední chvíli zareagoval Ethan Bear a pas vystihl.
08:15'
Bude zajímavé sledovat, jak Columbus na inkasovaný gól zareaguje. Určitě by měl pokračovat v nastolené hře, kterou favorizovaného soupeře přehrával.
07:11'
Aktivněji vstoupili do zápasu domácí, přesto se vedení ujímá Carolina! Chybnou rozehrávku Boqvista vystihl za bránou Staal, který následně naservíroval puk před ni JESPERU FASTOVI, švédský útočník uspěl forhendovým pokusem k pravé tyči. Asistence: Jordan Staal.
06:32'
Nino Niederreiter si vyměnil puk se Svečnikovem, načež zkusil ránu zápěstím z velkého úhlu. Rozvlnil pouze boční síť.
06:11'
V úvodu utkání je vidět velké množství nepřesností, a to převážně na straně Canes. Další takovou si neodpustil Brady Skjei, jeho kolega Anthony DeAngelo zabránil Nyquistovi v cestě do úniku.
05:57'
Do hry se zapojil Korpisalo. Finský gólman zastavil nahození po mantinelu a černou gumu sklepl pro nikým neatakovaného beka Harringtona.
05:23'
Obrovskou chybu v rozehrávce vyrobil Ian Cole, když doslova nahrál na hokejku Patrikovi Lainemu, ten ve velké šanci přestřelil.
04:29'
Až v páté minutě se Joonas Korpisalo dočkal svého prvního zákroku. Z velkého úhlu ho prověřil Jesper Fast, Fin nezaváhal.
04:06'
Icing pro změnu na domácí straně. Jake Bean zkusil vyslat do úniku Grégoryho Hofmanna, jenže přecenil rychlostní schopnosti Švýcara.
03:40'
Krátce po vhazování vystřelil od modré čáry Adam Boqvist. Andersen zasahovat nemusel, puk letící vysoko nad bránu zkontroloval očima.
03:31'
Český útočník Martin Nečas se diví výroku sudího, jenž odpískal zakázané uvolnění. Forvard měl pocit, že by v rychlostním souboji zdolal Peekeho.
02:55'
Úvod střetnutí patří Columbusu. Útočnou třetinu obsadila třetí útočná lajna, talentovaný Rus Jegor Činachov mířil forhendem nad bránu.
02:20'
Za nahozením Harringtona po mantinelu dojel gólman Frederik Andersen. Zvedl hlavu a černou gumu poslal k holi volného Fasta.
01:44'
Do třetice s přechodem Blue Jackets přes útočné pásmo vše v pořádku. Mezi kruhy obdržel nahrávku Bjorkstrand, v poslední chvíli mu vypíchl puk Pesce.
01:12'
Další přerušení hry, tentokráte z důvodu postavení mimo hru. Oliver Bjorkstrand zvládl zpracování puku, ale ještě předtím přejel modrou čáru bez puku.
00:32'
Výsledkem snahy o získání útočného pásma je zakázané uvolnění. Nahrával Zach Werenski, Jakub Voráček na dlouhý pas nedosáhl.
00:10'
Zápas mezi Columbusem a Carolinou odstartoval! Úvodní buly opanoval domácí Boone Jenner, útočit tedy může Columbus.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Bean, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Peeke, Harrington – J. Voráček, Jenner (C), Laine – O. Bjorkstrand (A), Sillinger, Nyquist – Činachov, Roslovic, Texier – Hofmann, Kuraly, E. Robinson.

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Bear, Slavin (A), Pesce, Skjei, A. DeAngelo, Cole – T. Teräväinen, Aho, Kotkaniemi – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Lorentz, Stepan, Martinook (A).

Rozhodčí: Hanson, Luxmore – Brisebois, Fournier.

Jakub Voráček (CBJ)
Martin Nečas (CAR)
Carolina Hurricanes

Hurikáni jsou na tom oproti dnešnímu soupeři ještě o něco lépe. Mají na kontě stejný počet šesti bodů, avšak odehráli tři zápasy, což znamená, že ještě nepoznali hořkost porážky. Postupně porazili New York Islanders, Nashville a naposledy i Montreal, s nímž nemá dobré vztahy v důsledku snahy Canadiens získat Aha, aby následně zaúřadovala Carolina a do svých řad přetáhla Kotkaniemiho. Canes mají trojici nejproduktivnějších hokejisté, po pěti bodech nasbírali již zmíněný Sebastian Aho, Andrej Svečnikov a Teuvo Teräväinen.
Columbus Blue Jackets

Hokejisté Columbusu nevstoupili do nové sezóny vůbec špatně. Ve čtyřech zápasech získali šest bodů a v tabulce Východní konference jsou na pěkném pátém místě. Nejprve porazili Arizonu, zvládli i utkání s nově vytvořeným týmem ze Seattlu. Následně padli s Detroitem, ale náladu si okamžitě spravili vítězstvím nad New Yorkem Islanders. Larsenova družina má dobře nakročeno k tomu, aby vylepšila výsledek z loňské sezóny, kdy vůbec nepostoupila do play-off. Týmovou produktivitu vede Oliver Bjorkstrand se sedmi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Columbusem a Carolinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.