NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Florida - 30. října 2021   01:00

Detroit
Detroit
22:15' Gagner (Stecher, Stephens) • 57:19' P. Suter (Seider, Fabbri)
2:3
(0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Florida
Florida
08:43' Luostarinen  (Nutivaara, Montour) • 18:49' Barkov  (Duclair) • 63:29' Barkov  (Huberdeau, Weegar)
Detroit
Pollock, Meier – Berg, Shewchyk
Little Caesars Arena, Detroit
15 593 diváků
Florida
Bobrovskij (S. Knight) – Weegar, Ekblad (A), Forsling, Gudas, Montour, Nutivaara – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Huberdeau (A), S. Bennett, Tippett – Marchment, Luostarinen, S. Reinhart – Vatrano, J. Thornton, Hörnqvist.

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký víkend.

Sergej Bobrovskij (FLA) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 63:29
Ani v tomto utkání Florida hořkost porážky nakonec nepoznala, i když tomu byla blízko. Panthers se v úvodní třetině dostali do dvoubrankového vedení, Detroit ho však postupně dokázal smazat a vynutil si prodloužení. V něm však o vítězi rozhodl Barkov, který se ve velké šanci nemýlil.

Střely na branku: 30 – 32.
63:29'
Florida právě vstřelila branku!
Red Wings obrat nedokonají. Huberdeau pěkným pasem mezi obránci vyslal do šance ALEKSANDERA BARKOVA a ten po kličce do bekhendu poslal puk do branky. Asistence: Jonathan Huberdeau a MacKenzie Weegar.
63:11'
Zajímavé přečíslení Red Wings branku nepřineslo. Leddy nedokázal zcela přesně najít hůl Larkina a ten netrefil branku.
63:02'
Florida byla v posledních střídáních aktivnějším, domácí se však zvládají bránit.
62:27'
Barkov dokázal připravit střeleckou pozici pro Ekblada, který od modré čáry minul branku.
61:40'
První zákrok v prodloužení si připsal Nedeljkovic. Hra pokračuje.
61:20'
Drobné nepřesnosti na obou stranách, stále se čeká na větší šanci.
60:45'
Ani první útočné snažení Red Wings střelu na branku nepřineslo.
60:21'
Barkov zavezl kotouč do útočného pásma, ale do zakončení se nepropracoval.
60:01'
Začalo prodloužení.
Detroitu se v závěru utkání podařilo vyrovnat, když se premiérového gólu v barvách Red Wings dočkal Pius Suter. Následovat bude prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:36'
Zadina nevyřešil přečíslení optimálně, přihrávkou z levého kruhu nikoho ze spoluhráčů nenašel.
59:03'
Domácím se podařilo dostat puk do středního pásma a bránící hráči mohou vystřídat.
58:45'
Florida se nachází v útočném pásmu, hraje se převážně kolem mantinelů.
58:20'
Hra má obrovské tempo a oba celky se pokouší rozhodnout ještě před prodloužením.
57:46'
Florida se okamžitě dostala do útočného pásma a pokusila se zareagovat. Sražená střela Verhaegheho zapadla na horní síťku branky.
57:19'
Detroit právě vstřelil branku!
Aréna bouří, v Detroitu je vyrovnáno! Seider vystřelil od modré čáry, PIUS SUTER před brankovištěm šikovně tečoval a puk propadl až za záda Bobrovského. Asistence: Moritz Seider a Robby Fabbri.
56:09'
Detroit musí pomalu začít sázet pouze na jednu kartu, závěr zápasu se blíží.
55:38'
Larkin se dokázal nacpat mezi dva obránce a dostal se do obrovské šance, kterou mu ale zlikvidoval Bobrovskij.
54:03'
Neuvěřitelný tlak Floridy a ještě neuvěřitelnější obětavost domácích hráčů. Hosté vyslali během krátké chvíle několik střel, většina z nich byla zablokována.
52:03'
Nedeljkovic drží Detroit nad vodou. Těsně před brankovištěm se ke dvěma střelám dostal Reinhart, brankář Red Wings v obou případech skvěle zasáhl betonem.
51:33'
51:27'
Florida se při snaze dostat do pásma dopustila postavení mimo hru. Domácí hráči v přerušené hře hodně diskutují s rozhodčím.
50:50'
Detroit se nyní úspěšně brání v oslabení. Ani jednomu týmu dneska přesilové hry nejdou.
50:00'
Tribuny bouří. Rasmussen se podél pravého mantinelu dostával do brejku, byl však podražen. Rozhodčí ale nechávají hru pokračovat.
49:33'
Hronek smolně narazil do Gudase a je vyloučen za nedovolené bránění. Bude se chvíli hrát ve čtyřech, následně dostane Florida šanci přesilové hry.
49:22'
Florida dokázala vyhazováním do středního pásma narušit tlak Red Wings, další skvělé zvládnuté oslabení.
48:32'
Z pravého kruhu střílel z první Larkin, trefil však pouze hráče před sebou.
48:30'
Domácí se usadili v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet.
48:08'
Po vyhraném vhazování se do zakončení z levého kruhu dostal Raymond, nicméně Bobrovskij si dobře vyjel a zasáhl svým tělem.
48:00'
Krosčekem se provinil Bennett a Red Wings se vrátí do početní výhody. Dokáží se v ní domácí konečně prosadit?
47:40'
Naměstnikov dokázal ze vzduchu sklepnout kotouč na branku, Bobrovskij byl pozorný a zasáhl.
46:59'
Florida se po krátké komerční přestávce vrátila klidnější a snaží se hrát jednoduše. Na domácích je cítit, že se budou tlačit více a více do útoku.
46:02'
Detroit nezvládl rychlý protiútok, když se při něm dostal do postavení mimo hru.
45:28'
45:00'
Detroitu ani tahle přesilová hra vůbec nevychází, Bobrovskij stále nemusel řešit nic vážného.
44:20'
Kotouč je u Nedeljkovice, domácí musí rozjíždět nový útok.
44:00'
Detroitu se zatím nepodařilo na delší dobu usadit v útočném pásmu, Florida se zvládá bránit.
43:28'
Tippett se pokoušel usilovně obrat o kotouč Seidera, až se dopustil faulu. Detroit bude hrát přesilovou hru!
43:02'
První formace Red Wings je v dnešním utkání znovu velmi aktivní a téměř pokaždé si dokáže vytvořit tlak.
42:19'
Hra se dostala rychle před Bobrovského, který musel lapit střelu Larkina lapačkou.
42:08'
Gudasovo nahození modré čáry proletělo kolem branky.
41:55'
41:16'
Další zákrok Nedeljkovice po střele od modré čáry. Brankář Red Wings přerušil raději hru.
41:03'
Nyní se již Panthers podařilo usadit v útočném pásmu a těžil z toho Hörnqvist, jenž z levého kruhu poslal puk na branku. Nedeljkovic byl pozorný a připsal si úspěšný zákrok.
40:39'
Red Wings zvládají i tohle oslabení velmi dobře, Florida nemá tlak.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:54.
Detroitu se podařilo ve druhé třetině zásluhou Gagnera snížit na rozdíl jednoho gólu, a tak je zápas stále otevřený. Dokáží domácí ve třetí části srovnat, a nebo si Florida dokráčí pro další vítězství?

Střely na branku: 18 – 24.
40:00'
39:55'
Florida si zahraje přesilovou hru, kterou si přenese i do třetí třetiny. Za podrážení je vyloučen Seider.
39:13'
Hra se rychle otočila a zasahovat musel Nedeljkovic. Verhaeghe mu z levého kruhu poslal puk do lapačky.
39:00'
Red Wings se po ubráněném oslabení propracovali do útočného pásma, kde se do šance dostal Larkin. Kapitán domácích ale z levého kruhu nezakončil nejpřesněji.
38:23'
37:50'
Kotouč je stále u branky Bobrovského. Velmi špatná přesilovka ze strany Panthers.
37:00'
Red Wings zvládají zatím oslabení velmi dobře, Florida se nemůže usadit v útočném pásmu.
36:23'
První přesilovou hru v zápase si nyní zahraje Florida. Za držení je vyloučen na dvě minuty Stephens.
36:20'
Duclair se před brankou dostal k teči, puk ale nesměroval nad břevno.
35:50'
Zápas se znovu dostal do solidního tempa a hra se přelévá z jedné strany na druhou.
35:05'
Po nahození Gudase je kotouč v lapačce Nedeljkovice. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
34:00'
První formace Floridy si dokázala v útočném pásmu vytvořit solidní tlak, chyběla tomu však větší snaha o střelbu.
33:13'
Suter se na druhé straně hřiště šikovně uvolnil a vystřelil přes hráče. Puk proletěl vedle levé tyče.
32:30'
Velmi blízko ke vstřelení branky byl nyní Marchment, jenž z levého kruhu trefil břevno!
31:29'
Bobrovskij zcela deptá elitní formaci soupeře. Do dalších slibných šancí se dostali Bertuzzi a Raymond, ani jeden z nich však nedokázal ruského gólmana překonat.
31:14'
Florida se dostala pod tlak a tak hosté zahráli kotouč raději na zakázané uvolnění.
30:22'
Velmi dobré střídání od druhé lajny Red Wings vyrovnání nepřineslo. Od modré to zkoušel Seider, jeho pokus ale nebyl z nejpřesnějších.
28:54'
Následně od modré čáry střílel Forsling, lapačka Nedeljkovice byla v pozoru.
28:46'
Reinhart dostal přihrávku zpoza branky do mezikruží a okamžitě pálil. Útočník Panthers však trefil pouze jednoho z obránců.
27:55'
Nyní to Panthers již vyšlo a Barkov prověřil pozornost Nedeljkovice nenápadnou střelou.
27:27'
Florida se ve druhé části trápí a nedaří se jí dostávat do útočného pásma. Nyní je odpískáno postavení mimo hru.
26:53'
Suter po vhazování rychle vypálil a donutil Bobrovského k zákroku.
26:24'
Zadina nabral rychlost ve středním pásmu, až se nakonec dostal ke střele přes obránce. Ten jeho ránu zablokoval.
26:09'
Nedeljkovic si nechtěl komplikovat situaci a rozhodl se po zalehnutí kotouče po nahození zpoza branky přerušit hru.
25:10'
Domácí hrají v úvodu druhé části ve velmi dobrém tempu a pokouší se svého soupeře zaskočit.
24:01'
Nechybělo mnoho a skóre se znovu měnilo. Střelu Reinharta z levé strany ale dokázal Nedeljkovic zlikvidovat.
22:15'
V Detroitu je to pouze o jednu o branku! Stecher od modré čáry nahodil puk na branku, SAM GAGNER dokázal tečovat a Bobrovskij nestihl zareagovat. Asistence: Troy Stecher a Mitchell Stephens.
21:19'
Gudas se po návratu z trestné lavice dostal do solidní příležitosti, z levého kruhu ale trefil pouze Nedeljkovice.
20:40'
Domácím se zatím nedaří usadit u branky Bobrovského, oslabení zvládá Florida na výbornou.
20:10'
Red Wings začínají druhou část v přesilové hře, kterou si přenesli z první třetiny.
20:01'
Po vyrovnané první třetině odchází do šaten rozhodně spokojenější Florida, která se dokázala dvakrát prosadit a má na svém kontě slibné vedení. O góly se postarali Luostarinen a Barkov.

Střely na branku: 11 – 10.
20:00'
19:46'
Skvělá individuální akce Raymonda gólem neskončila. Útočník Detroitu se dostal přes tři bránící hráče a střelou z mezikruží trefil pouze lapačku Bobrovského.
19:12'
Detroit si zahraje druhou přesilovou hru. Za držení je vyloučen na dvě minuty Gudas.
18:49'
Hosté po ubráněném oslabení odskakují svému soupeři na rozdíl dvou branek. Duclair své šance nevyužil, zpoza branky však poslal puk do brankoviště, odkud ho dokázal do branky nasměrovat ALEKSANDER BARKOV. Asistence: Anthony Duclair.
18:10'
V další šanci v přesilové hře se ocitl Larkin, který napálil kotouč pouze do ramene hostujícího gólmana.
18:00'
Chybná přihrávka a kotouč se dostal do středního pásma.
17:40'
Domácí se znovu usadili v útočném pásmu a pokouší se rozebrat obranu Panthers.
17:07'
Po rychlé kombinaci to z levého kruhu zkoušel Larkin. Bobrovskij však předvedl další spolehlivý zákrok.
16:44'
Naměstnikov se po skvělém uvolnění ve středním pásmu dostával do šance, a tak ho Montour raději podrazil. Přesilová hra pro Red Wings.
15:36'
Reinhart si udělal místo na pravém kruhu a ačkoliv nedostal ideální přihrávku, tak dokázal vystřelit alespoň bekhendem. Nedeljkovic si letící puk stáhl do své lapačky.
14:23'
Po přihrávce zpoza branky střílel z mezikruží Verhaeghe, branku trefit nedokázal.
13:57'
Raymond z levého kruhu poslal před branku střílenou přihrávku, kterou nakonec musel Bobrovskij neškodnit.
13:15'
V posledních střídáních se toho na hrací ploše příliš neděje. Oba týmy se střídají v držení kotouče a nedokáží se dostat do zakončení.
12:25'
Panthers od vstřelení vedoucího gólu působí sebevědomějším dojmem a velmi snadno se dostávají do útočného pásma.
11:35'
Tippett obdržel skvělý pas na pravý kruh a pohotově vypálil. Kotouč proletěl těsně kolem vzdálenější tyče.
10:33'
Bobrovskij si udělal dobrý výhled na střelu Hronka a podržel puk na své hrudi.
08:43'
Panthers se dostávají do vedení. Střelu od modré čáry šťastně tečoval EETU LUOSTARINEN a puk nasměroval přímo mezi betony Nedeljkovice. Asistence: Markus Nutivaara a Brandon Montour.
08:00'
Velké šance na obou stranách! Před Bobrovskym zůstal sám Bertuzzi, z těsné blízkosti ho ale nepřekonal. Na druhé straně se do úniku dostal Huberdeau, kličkou do forhendu si na brankáře Red Wings nepřišel.
07:32'
Verhaeghe z pravého kruhu nahodil puk do předbrankového prostoru, šance Floridy z toho nebyla.
06:35'
Hra je přerušena a na řadu přichází v zámoří komerční přestávka.
06:12'
Detroitu se nyní nedaří dostat kotouč z vlastního pásma. Nyní se domácí osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
05:30'
Nedeljkovic si našel na brankovišti odražený kotouč a přerušil raději hru.
05:19'
Montour se vydal na útočný výlet a dostal se až za branku Nedeljkovic. Přihrát před ní ale nedokázal.
03:29'
Red Wings v úvodních minutách zápasu mírně aktivnějším týmem a pokouší se dostat do vedení. Florida se zatím hledá.
01:39'
Výrazněji do akce musel nyní i Nedeljkovic, který betonem vychytal Tippetta, jenž střílel do odkryté klece.
00:43'
Detroit měl při úvodním střídání dvě slibné šance na vstřelení brzkého gólu. Bertuzzi ale v obou případech neuspěl.
00:01'

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – DeKeyser (A), Seider, Leddy, Hronek, M. Staal (A), Stecher – Bertuzzi, Dylan Larkin (C), L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Erne – Naměstnikov, M. Rasmussen, Zadina – Givani Smith, Stephens, Gagner.

Florida Panthers: Bobrovskij (S. Knight) – Weegar, Ekblad (A), Forsling, Gudas, Connauton, Montour – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Huberdeau (A), S. Bennett, Tippett – Marchment, Luostarinen, S. Reinhart – Vatrano, J. Thornton, Hörnqvist.

Rozhodčí: Pollock, Meier – Berg, Shewchyk.
Florida Panthers

Sedm zápasů, sedm výher a první místo v celé soutěži. Florida vstoupila do sezóny ve skvělé formě a zatím nenašla svého přemožitele. Problémy se však dostavily jinde, na pozici hlavního trenéra rezignoval Joel Quenneville.
Detroit Red Wings

Detroit má po sedmi odehraných zápasech na svém kontě čtyři vítězství a devět získaných bodů. Poslední dva duely zvládli Red Wings velmi dobře a dokázali dokráčet k výhrám – naposledy na ledě Washingtonu.
Přeji krásnou hokejovou noc a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu z NHL. Zatím neporažená Florida zamíří na led Detroitu, který letos zatím mile překvapuje. Kdo nakonec zvítězí?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.