NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Buffalo - 24. října 2021   01:00

Devils
Devils
45:52' N. Hischier (D. Hamilton, Tatar) • 63:09' Zacha (Severson, Šarangovič)
Buffalo

Ze zápasu to bude všechno. Děkujeme za pozornost a přejeme dobrou noc!

Nico Daws (NJD) – 24 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,0%, odchytal 62:33
Dustin Tokarski (BUF) – 37 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,9%, odchytal 63:09.
Dnešní utkání sledovalo 13 158 diváků.
New Jersey nakonec zvrátilo průběh zápasu a porazilo Buffalo Sabres 2:1 po prodloužení! Hosté vedli od čtvrté minuty, kdy početní výhodu využil Dylan Cozens. Na vyrovnání Ďáblové čekali až do 46. minuty také při přesilové hře. Tu využil z dorážky Hamiltonovy střely kapitán Nico Hischier.

O osudu utkání muselo rozhodnout prodloužení. To si už vzal na starost český útočník Pavel Zacha, který se prosadil po přihrávce Damona Seversona parádní střelou zápěstím!

Střely: 39:25 (8:13, 14:6, 15:6, 2:0)
63:09'
Devils právě vstřelili branku!
Ďáblové vítězí v prodloužení a hrdinou je český útočník PAVEL ZACHA! Ten si vyměnil v útočném pásmu kotouč s Damonem Seversonem a nekompromisní střelou švihem překonal Dustina Tokarskiho. Jedná se o jeho třetí gól v prodloužení v kariéře, podruhé takto rozhodl zápas s Buffalem Sabres. Asistence: Damon Severson a Jegor Šarangovič.
62:38'
Vinnie Hinostroza odvedl dobrou práci v obraně a Jegoru Šarangovičovi neumožnil přihrát do předbrankového prostoru.
62:02'
Dylan Cozens si vybral až příliš velké sousto, přes dva protihráče neprošel blíže k brance.
61:10'
Do samostatného úniku pádil Jesper Bratt, ani tento Švéd ale zápas nedokázal rozhodnout! Puk bekhendem poslal vedle brány.
60:59'
Před branku se prokličkoval Rasmus Dahlin, bránu ale trefit vůbec nedokázal.
60:25'
První střelu měl na svědomí obránce domácích Dougie Hamilton, Dustin Tokarski ale puk chytil do své lapačky.
60:01'
Oba týmy dnes získají alespoň bod. Otázka je, kdo si odnese ten kýžený navíc?

Devis ve třetí třetině dokázai vyrovnat v přesilové hře, když poprvé v sezoně skóroval kapitán týmu Nico Hischier.

Střely: 37:25 (8:13, 14:6, 15:6)
60:00'
59:14'
Nahození Mariána Studeniče se nepovedlo a skončilo v hledišti.
59:06'
Zakázané uvolnění Devils.
59:00'
Zbývá poslední minuta třetí třetiny.
58:49'
Po střele Rasmuse Dahlina se k odraženému kotouči dostal John Hayden, Nico Daws však domácí tým zachránil od pohromy!
58:15'
Urostlý útočník Tage Thompson nabral rychlost ve středním pásmu a dostal se až do útočného, kde byla jeho střela ztečována do ochranné sítě.
57:58'
MIchael McLeod opět v ofsajdu, Ďáblům to zhatilo nadějný protiútok.
57:33'
Nahození Ryana Gravese bylo zblokováno pouze na hole hráčů Buffala Sabres.
57:11'
Po přihrávce od Anderse Bjorka tvrdě střílel Arttu Ruotsalainen, našel ale jen připraveného Nica Dawse, který puk vyrazil.
56:39'
Gauthier prošel do pásma a nahrál na Studeniče, který hledal ještě lépe postaveného Šarangoviče. Přihrávku ale poslal nepřesnou a přiliš prudkou.
56:11'
Zakázané uvolnění Šavlí.
56:03'
Dustin Tokarski podržel puk a hra je přerušena.
55:59'
Jesper Bratt zkusil přihrát zpoza branky, tam byl připravený ale pouze Rasmus Asplund. A to v plánu určitě nebylo.
55:37'
Teď to ale dokázal Kyle Okposo, který alespoň nahodil kotouč do útočného pásma, aby vystřídal.
55:17'
Devils dobře napadají a drží puk v útočném pásmu, obránci Buffala se nemůžou vymanit zpod tlaku.
54:21'
Komerční přestávka.
54:21'
Jenže se teď málem prosadil domácí forvard Frédérik Gauthier! Dustin Tokarski si ani nebyl jistý, jestli kotouč chytil a ohlížel se za sebe. Mohl si ale ulevit, puk měl ve své výstroji.
53:57'
Nahození Willa Butchera zblokoval Ty Smith do rohu. Buffalo ale i nadále zůstává u puku a rovněž se snaží skórovat.
53:21'
Jesper Bratt ze strany rychle nahrál na Dawsona Mercera, který okamžitě pálil. Branku trefit nedokázal.
53:00'
Oba týmy teď spíše nahazovaly puk do útočného pásma, kde byli pozornější obránci.
52:04'
Zemgus Girgensons v ofsajdu, na řade je komerční přestávka.
51:43'
Tomáš Tatar se dostal před bránu Tokarskiho a způsobil zde menší rozruch, který ale Buffalo ustálo. New Jersey ovšem začíná těmito výpady velmi nebezpečně kousat.
51:02'
Sraženou střelu Jespera Bratta dokázal vyrazit Dustin Tokarski betonem do rohu kluziště.
50:44'
Arttu Ruotsalainen rychle vystřelil zpoza několika těl, Nico Daws přesto dával pozor a puk vyrazil.
49:51'
Michael McLeod byl v postupu do pásma příliš pomalý, společně s Jannem Kuokkanenem tak byli v ofsajdu.
49:14'
Jimmy Vesey hodně dlouho otravoval Rasmuse Dahlina v rozehrávce, švédský obránce Buffala si se vším ale poradil.
48:33'
Drake Caggiula se nedokázal prokličkovat do útočného pásma, krátce za modrou mu puk unikl z hokejky.
48:18'
Puk skončil po teči od mantinelu v hledišti, je tu tedy prostor pro komerční přestávku.
47:44'
Znovu Skinner, tentokráte dostal přihrávku do podobné pozice a okamžitě vypálil. Nico Daws však dobře zakročil!
47:30'
Na druhé straně v mezikruží chtěl něco vymyslet Jeff Skinner, na vše byl ale sám, a tak se mu to nepodařilo.
46:55'
Devils ožili a měli další možnost! V ní se ocitl Frédérik Gauthier, jenomže Dustin Tokarski byl pozorný a puk vyrazil do bezpečí.
45:52'
Je vyrovnáno, také New Jersey skóruje z přesilové hry! A je to kapitán NICO HISCHIER, který se prosadil z dorážky. To vše po nepřesné střele Dougieho Hamiltona, kterému na modrou nahrával Tomáš Tatar. Slovenský útočník si tak připíše třetí asistenci v sezoně, je to 1:1! Asistence: Dougie Hamilton a Tomáš Tatar.
45:08'
Devils v trpělivé kombinaci. Pobídku Hamiltona k teči nikdo neškrtnul a puk v pohodě chytil Dustin Tokarski. Posléze se před ním strhla menší strkanice, kterou rozhodčí hned uklidnili.
44:30'
Střela Pavla Zachy krátce po vhazování nebyla přesná, Devils tím navíc přišli o útočné pásmo.
44:24'
Jesper Bratt střílel po zemi doufaje, že jeden z jeho spoluhráčů bude puk tečovat. K tomu ale kvůli faulu Rasmuse Dahlina na Johnssona nedošlo. Hostující obránce dostává dvě minuty za krosček.
43:35'
Přihrávka Michaela McLeoda nebyla nikým zachycena, navíc šla z vlastní poloviny, takže se jedná o zakázané uvolnění.
43:20'
Jimmy Vesey z otočky prověřil pozornost Tokarskiho, který i nadále míří za čistým kontem. Podává jistý výkon!
42:52'
Jegor Šarangovič se dokázal uvolnit mezi kruhy, odkud střílel zápěstím mimo bránu soupeře.
42:09'
Střela Dougieho Hamiltona byla vyražena pravým betonem Dustina Tokarskiho. Na dorážku už neměl Dawson Mercer dostatečně dlouhou hokejku.
41:38'
Robert Hägg se zmocnil puku ve středním pásmu a jelikož jeho spoluhráči nebyli připraveni zaútočit, tak jej jen nahodil za branku.
41:10'
Chyba v rozehrávce domácích obránců! Potrestat se ji pokusil Rasmus Asplund, ale brankář Nico Daws byl ve správný čas na správném místě.
40:27'
Domácí přeskupili složení útočných formací, uvidíme, jestli si to sedne. Teď nevyšla přihrávka McLeoda na modrou čáru.
40:01'
Závěrečnou dvacetiminutovku zahájil vyhraným vhazováním Kyle Okposo.
40:01'
Po další dvacetiminutovce se skóre hry nezměnilo. Buffalo i nadále v New Jersey vede díky trefě Cozense 1:0! Ve druhé třetině ale domácí tým značně přidal a měl velké možnosti. Nejblíže brance byli Šarangovič s Mercerem, oba trefili tyčku.

Střely: 22:19 (14:6 v této třetině)
Další třetina začne přibližně ve 2:58.
40:00'
39:29'
Po souboji Jegora Šarangoviče s Jacobem Brysonem zapadl kotouč mezi střídačky k televiznímu expertovi Bryci Salvadorovi, bývalému obránci Devils.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Na druhé straně to po přihrávce Pavla Zachy zkusil Nico Hischier, gólman Dustin Tokarski byl však pozorný a bezproblémově zakročil.
38:32'
Rasmus Dahlin dlouho držel puk na útočné modré a bruslil s ním ze strany na stranu, až nakonec vystřelil mimo tři tyče.
37:47'
Rasmus Asplund vystavil svůj tým mimo hru. Ofsajd.
37:12'
Puk v ochranné síti nad Tokarskim, bude se vhazovat v útočném pásmu Devils.
37:06'
Po nahození Siegenthalera se k dorážce dostal kapitán Devils Nico Hischier, z otočky ale nezamířil přesně!
36:28'
Do akce se řítil Vinnie Hinostroza, středem se pokusil nacpat před bránu. Tam narazil na dobře zorganizované obránce New Jersey.
36:02'
Za brankou Tokarskiho se poměrně nepříjemně srazili Andreas Johnsson a Will Butcher. Oba však v pořádku pokračují ve hře.
35:36'
Ďáblové se na druhé straně na chvilku usadili v útočném pásmu, k ničemu nebezpečnému se ale neprobojovali.
35:15'
Drake Caggiula míchal s pukem mezi kruhy a následně i vystřelil, přes Smithe ale puk neprocpal až k bráně.
34:40'
Po neúspěšném pokusu Siegenthalera se k puku dostal Frédérik Gauthier, který ovšem zamířil jen do boční sítě.
34:18'
Tvrdá střela od modré šla z hole P. K. Subbana, Tokarski připraven. Na programu je další komerční pauza.
33:57'
Jesper Bratt nahrával před bránu, kam si najížděl Pavel Zacha. Společně s ním se ale vracel bránící Jacob Bryson, který zabránil zakončení.
33:33'
Nebezpečné nahození Damona Seversona prošlo po lehké teči až na beton Dustina Tokarskiho. Ten zatím působí jistě.
33:08'
Ty Smith kombinoval s Kuokkanenem. Finský útočník pak zkusil na svého spoluhráče přihrát před bránu, puk ovšem brankoviště jen proskákal mimo.
32:44'
Z úhlu zkusil vystřelit Rasmus Dahlin. Doufaje, že se puk odrazí někam do nebezpečných prostor. To ale neklaplo.
32:40'
A další dobrá střelecká možnost Buffala, opět vše ale hasí debutant Nico Daws! Následuje komerční přestávka.
32:27'
A obrovská možnost i na druhé starně! Do samostatného úniku pádil Drake Caggiula, Nico Daws jej ovšem skvěle a sebejistě vychytal hokejkou.
31:56'
Devils unikli do přečíslení tři na jednoho! Zakončení se ujal Dawson Mercer, který byl opravdu rychlý. Ke smůle New Jersey ale trefil tyčku!
31:42'
31:26'
Teď ovšem nebezpečně a prudce vystřelil Kyle Okposo, zamířil však těsně nad břevno Dawsovy brány.
31:08'
Buffalo je v útočném pásmu, ale je drženo pouze u mantinelu, odkud se zatím nemůže dostat do šance.
30:45'
Michael McLeod vypíchl kotouč Dahlinovi a Devils se opět osvobodili.
30:23'
Ryan Graves vyhodil puk až za bránu Dustina Tokarskiho.
30:03'
Jimmy Vesey společně s Gauthierem zamířili do útoku v oslabení. Puk držel prvně jmenovaný, který získal pro svůj celek cenné sekundy.
29:42'
Domácí útočník Dawson Mercer se provinil nešťastným útočným faulem, dostává dvě minuty za podrážení.
28:53'
V předbrankovém prostoru se po pasu Haydena snažil uvolnit k zakončení Arttu Ruotsalainen, naštěstí pro domácí ho ale kotouč v rozhodující chvíli zradil.
28:43'
Buffalo v ofsajdu.
28:18'
Jimmy Vesey prokličkoval útočné pásmo a zkusil vystřelit, jenže přes hradbu těl kotouč neprocedil.
28:07'
Dylan Cozens nahrál před bránou na Hinostrozu, ten si ale puk musel zpracovávat ze vzduchu, a tak vše vyžadovalo více času. Nic z toho nakonec tedy nebylo.
27:47'
Po dalším přerušení následuje komerční přestávka.
27:42'
Nico Daws přikryl puk lapačkou a přerušil hru.
27:17'
Jak tohle neskončilo gólem?! Nejprve unikal Marián Studenič, který nepřekonal Dustina Tokarskiho ani z dorážky – při prvním pokusu mu totiž sjel puk z hole, následně zakončil nepovedeně. Krátce nato měl možnost Jegor Šarangovič, jenomže běloruský útočník trefil brankovou konstrukci!
26:12'
Rasmus Dahlin odvedl velmi dobrou práci v souboji se svým krajanem Johnssonem, kterého vytlačil mimo střelecké pozice.
25:20'
Po střele Nica Hischiera operoval v předbrankovém prostoru Tomáš Tatar, ani nadvakrát ale nedokázal protlačit kotouč za brankáře Tokarskiho!
25:17'
24:47'
Dougie Hamilton dobře zabojoval a zachytil výhoz Marka Pysyka, přesto se následně Sabres osvobodili.
24:31'
První šance New Jersey v přesilové hře! Nico Hischier nahrál na Tomáše Tatara, který ale zamířil jen do připraveného Dustina Tokarskiho.
24:15'
Drake Caggiula a Anders Bjork odvedli dobrou práci v oslabení, dostali totiž puk daleko od branky Tokarskiho.
23:43'
P. K. Subban neudržel kotouč na modré čáře, ten mu tedy ujel až do středního pásma. Domácí fanoušci už dávají najevo svou nespokojenost.
23:25'
Buffalo ale v oslabení začíná stejně jako před chvilkou – vyhozením přes všechny čáry.
23:17'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jacob Bryson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
23:12'
Marián Studenič v zajímavé pozici minul bránu soupeře!
23:07'
Ty Smith se uvolnil na levé straně ke střele zápěstím, Dustin Tokarski byl připraven a puk vyrazil.
23:00'
22:36'
Ne, Devils se početní výhoda vůbec nedaří. Buffalo dobře brání a rychle přistupuje k hráčům soupeře.
22:10'
Jesper Bratt neudržel puk v útočném pásmu, New Jersey musí s akcí začít odznovu.
21:45'
Rasmus Asplund vyhazuje puk až k brankáři Dawsovi. Hostující tým zatím brání výborně!
21:28'
Sabres se osvobozují, Ďáblům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
21:11'
Dopředu ale zamířilo Buffalo. Zakončovat se pokusil Kyle Okposo, přes obránce ovšem kotouč neprotlačil.
21:00'
Devils budou hrát první přesilovou hru. Dvě minuty za podrážení dostává Victor Olofsson.
20:24'
Po dlouhé přihrávce z obrany byl v útoku Zemgus Girgensons, prokličkoval se do lepší pozice, aby přihrál na spoluhráče. Nakonec z toho byla další střela na Dawse, nebezpečná ale příliš nebyla.
20:01'
Úvodní buly ve druhé třetině vyhrál Nico Hischier.
20:01'
Úvodní třetina je za námi. Buffalo zatím, poměrně zaslouženě, vede v New Jersey 1:0! Do vedení šlo již ve čtvrté minutě, když přesilovou hru využil Dylan Cozens. Devils poté skórovali v početní výhodě 6 na 5, ale branka nebyla ani po trenérské výzvě uznána pro nedovolené bránění brankáře Dustina Tokarskiho.

Střely: 8:13
Další třetina začne přibližně ve 2:06.
20:00'
19:53'
Poté, co Frédérik Gauthier vyhrál vhazování, se Devils provinili zakázaným uvolněním.
19:46'
Střela Rasmuse Dahlina byla ztečována do ochranné sítě nad bránou. Buffalo tak ještě získalo buly v útočném pásmu.
19:31'
Drake Caggiula se uvolňoval podél pravého mantinelu, nebylo mu ale umožněno přejet si do střelecké pozice.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:55'
P. K. Subban naznačil střelu a poté se pokusil o přihrávku, ta byla ovšem včas zastavena.
18:28'
Arttu Ruotsalainen se krásnou kličkou mezi obránci probojoval až do zakončení v předbrankovém prostoru. Nico Daws byl ovšem pozorný a kotouč chytá! To i proto, že finskému forvardovi pokus úplně nevyšel.
18:09'
Opět střílel aktivní obránce Ryan Graves, ale znovu mimo bránu Dustina Tokarskiho.
17:04'
Po přihrávce Olofssona zkusil vystřelit bekhendem Will Butcher, byl ale moc předkloněný a navíc v těžkém úhlu, takže z toho nic velkého nebylo.
16:33'
Devils nepříjemně napadali a několikrát se překvapivě dostali k puku. Když se ho tedy zmocnil Zemgus Girgensons, volil jistotu – zavezení do útoku a získání času na prostřídání spoluhráčů.
15:58'
Dawson Mercer od pravého mantinelu nahrával na Tomáše Tatara, který v těžké situaci promáchl kotouč.
15:21'
Studenič nahrál na modrou čáru Gravesovi, který z první vypálil. Puk šel po zemi mimo bránu soupeře.
14:49'
Domácí trochu zaváhali v rozehrávce z obrany a mezi kruhy střílel poměrně nebezpečně Kyle Okposo, Nico Daws byl však připraven.
14:26'
Michael McLeod sice ukázkově vyhrál vhazování v obranném pásmu, jeho spoluhráči ale poté odehráli puk na icing. Situace se tak zopakuje.
14:19'
14:19'
Nico Daws byl pozorný a do své lapačky chytil pokus Thompsona. Vyvolal tak další přerušení hry.
13:40'
Mark Pysyk bekhendem odehrál puk na střídačku svého celku. Na programu je vhazování před útočným pásmem Devils.
13:09'
Drake Caggiula nahrál na Kylea Okposa, který se pokusil o otočku. Při zakončení ale působil lehce dezorientovaně, a tak puk poslal mimo bránu.
12:53'
Nahození Ryana Gravese podržel Dustin Tokarski, po jehož pravici se tak následně bude vhazovat.
12:31'
John Hayden vyslal další střelecký pokus na Dawse, ten puk chytá a raději drží k přerušení hry. Buffalo je zatím aktivnější.
12:11'
Z rychlého protiútoku se ve velmi slušné příležitosti ocitl Vinnie Hinostroza, který naneštěstí pro Buffalo trefil pouze břevno Dawsovy brány! To byla dobrá možnost.
12:01'
Tvrdá střela Damona Seversona byla zblokována nad bránu.
11:36'
Dylan Cozens nahrál do střelecké pozice na Vinnieho Hinostrozu, jehož střelu vykopl Nico Daws betonem do bezpečí.
11:16'
Kotouč skončil na střídačce Buffala, vhazovat se bude v útočném pásmu Sabres.
11:03'
Ďáblové v ofsajdu, prostor tak dostává další komerční přestávka.
10:46'
Jacob Bryson se pěkně uvolnil kolem jednoho z bránících hráčů mezi kruhy, pak už ale nestihl vymyslet finální či předfinální fázi akce.
10:14'
Z dlouhé dálky nahodil kotouč do útočného pásma Will Butcher, to hlavně proto, aby jeho spoluhráči stihli vystřídat. Účel splněn.
09:47'
Drake Caggiula měl na holi druhou branku Buffala! Po střele Okposa se dostal k dorážce v zajímavé pozici, ale domácí brankář Nico Daws se včas přesunul a kotouč chytil.
09:29'
Ihned po buly zkusil vystřelit Pavel Zacha, z dobré pozice ale zamířil těsně vedle tyče!
09:26'
Máme tu první komerční přestávku zápasu.
09:26'
Rasmus Dahlin vyhodil kotouč do ochranné sítě, bylo to ale s přispěním teče, vylučovat se tedy určitě nebude.
08:57'
P. K. Subban vyprášil betony Dustina Tokarskiho, krátce poté střílel ještě Jonas Siegenthaler, tentokráte ale kotouč minul bránu Sabres.
08:45'
Mark Pysyk si velmi dobře počínal v orbaně, když donutil McLeoda zajet až do rohu.
08:23'
Oba týmy nyní sráží poměrně dost nepřesností, a tak často ztrácí puk v útočném pásmu.
07:32'
Zakázané uvolnění Buffala Sabres.
07:09'
Will Butcher nahrál do střelecké pozice na Thompsona, kterému zabránil v ideální střele bránící Ryan Graves.
06:24'
Nico Daws má zatím více práce než jeho protějšek, hosté to na něj nyní zkusili hned dvakrát v krátkém sledu, ale ani jednou z pravé strany nepochodili.
06:07'
Oba týmy hrají v plném počtu.
05:46'
V nebezpečné pozici mezi kruhy pálil Marián Studenič, Dustin Tokarski byl ale připraven a kotouč vyrazil!
05:27'
Střelecký pokus od modré vyslal Colin Miller, trefil ale jen obránce Smithe, který tak ušetřil Dawse od práce.
04:07'
Gól nebyl uznán ani po trenérské výzvě. Domácí střídačka tak dostává dvě trestné minuty, které odpyká Jimmy Vesey. Hrát se bude 4 na 4.
04:07'
A pozor, možná k žádnému vyloučení nedojde. Trenér domácích Lindy Ruff si vyžádal tzv. coach challenge. Bude ještě gól uznán?
04:07'
První vyloučení hostujícího týmu – Arttu Ruotsalainen dostává dvě minuty za hákování.
04:07'
Devils se snažili dotlačit puk do branky, nejblíže tomu měl Nico Hischier. Tomu se to dokonce povedlo, ale s kotoučem tam zároveň zatlačil i gólmana Tokarskiho, a tak gól nebyl uznán.
03:50'
Teď mají domácí výhodu, také je čeká přesilová hra.
03:19'
Sabres právě vstřelili branku!
Hostující tým využívá první přesilovou hru zápasu a ujímá se vedení 1:0! Po kombinaci na pravé straně nahrál Jacob Bryson na DYLANA COZENSE, který prudkou střelou zápěstím překonal Nica Dawse. Využitá početní výhoda! Asistence: Jacob Bryson a Kyle Okposo.
02:30'
Nyní se ale Frédérik Gauthier postaral o osvobození hráčů New Jersey.
02:18'
Skinner střílel z mezikruží, pokus byl ale zblokovaný. Sabres zůstávají v pásmu.
01:57'
Jeff Skinner se snažil velmi nepříjemně protlačit před branku. Jonas Siegenthaler byl donucen ho faulovat a dostává dvě trestné minuty za držení.
01:29'
První zákrok v NHL za sebou má Nico Daws, jeho pozornost prověřil Tage Thompson. Krátce nato se Buffalo dostalo do ofsajdu.
01:05'
Tečovaná střela Ryana Gravese zamířila vedle brány. Devils odstartovali aktivněji.
00:36'
První střelecký pokus zápasu si připsal obránce Ty Smith, puk byl ale sražený do rohu kluziště.
00:01'
Úvodní vhazování zápasu vyhráli domácí, konkrétně Michael McLeod.
00:01'
Utkání pochopitelně, jak je v NHL zvykem, začne o pár minut později. Předpokládáme v 1:08.
Sestavy týmů

V brance Devils si dnes svůj debut v NHL odbyde brankář Nico Daws, původně až čtyřka v organizaci! Blackwood a Bernier jsou zranění, Wedgewood chytal minulé utkání a New Jersey prohrálo, a tak přichází tato zajímavá šance. Do sestavy domácích se vrací obránce Ty Smith, slovenský útočník Marián Studenič rovněž bude hrát po chvilkové odmlce.

Na druhé straně dochází pouze k jedné změně, a to v brankovišti. Poté, co Craig Anderson chytal poslední zápas s Bostonem, dostává šanci Dustin Tokarski.

New Jersey Devils: Daws (Wedgewood) – Graves, D. Hamilton (A), Siegenthaler, P. K. Subban, Ty Smith, Severson (A) – Zacha, N. Hischier (C), Bratt – Šarangovič, M. McLeod, Kuokkanen – A. Johnsson, Mercer, Tatar – Vesey, F. Gauthier, Studenič.

Buffalo Sabres: Tokarski (C. Anderson) – Dahlin, Butcher, Bryson, C. Miller, Hägg, Pysyk – J. Skinner, Cozens, Hinostroza – R. Asplund, Tage Thompson, V. Olofsson – Bjork, Girgensons (A), Okposo (A) – Caggiula, Ruotsalainen, Hayden.

Rozhodčí: Joannette, Blandina – Knorr, Marquis.
Československá stopa v týmech

Pavel Zacha (NJD) – 3 zápasy, 1+1
Tomáš Tatar (NJD) – 3 zápasy, 0+2
Marián Studenič (NJD) – 1 zápas, 0+0
Christián Jaroš (NJD) – 2 zápasy, 0+0
Buffalo Sabres

Buffalo mnoho fanoušků překvapilo svým vynikajícím startem do této sezony. V úvodních třech duelech totiž bylo neporaženo. Nejprve si poradilo 5:1 s Montrealem, poté 2:1 po nájezdech s Arizonou a následně 5:2 s Vancouverem. První prohra přišla až v noci z pátka na sobotu, na Sabres si vyšlápl Boston, který vyhrál 4:1.

Bodově se nejvíce dařilo obránci Colinu Millerovi, který má na svém kontě už pět asistencí. Bilanci 2+2 ale mají lotyšský forvard Zemgus Girgensons a švédský útočník Victor Olofsson. Dvakrát skórovali také Kyle Okposo a Tage Thompson. Tři zápasy odchytal gólman Craig Anderson, jednou za něj zaskočil Dustin Tokarski.
New Jersey Devils

Ďáblové patří mezi týmy, které mají zatím odehrány jen tři zápasy. Všechny ale hráli na domácím ledě, včetně toho dnešního. Prozatím mají na kontě vítězství proti Chicagu a Seattlu, naposledy ale prohráli se silným Washingtonem Capitals. Jejich momentální skóre činí 9:9.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Jack Hughes, který ve dvou zápasech dal dva góly a na jeden přihrál. V zápase s Krakeny se ale zranil a svému týmu bude pár týdnů chybět. Stejně bodů má i obránce Ryan Graves (0+3). Brankářem číslo jedna měl být Mackenzie Blackwood, ten je ale od začátku sezony zraněný. Dvakrát tak chytal Jonathan Bernier, jenž se ovšem také zranil, a tak ho naposledy nahradila až trojka Scott Wedgewood.
Zdravím všechny fanoušky nejlepší hokejové ligy na světě! Dnes nás čeká zápas mezi New Jersey Devils a Buffalo Sabres. Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.