NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Arizona - 22. listopadu 2021   04:00

Arizona
44:44' T. Boyd  (Gostisbehere, Keller) • 63:26' Capobianco  (Keller, T. Boyd)
Kings
Skilliter, Pollock – O’Quinn, Gibbons
Staples Center, Los Angeles
13 474 diváků
Arizona

Karel Vejmelka se raduje ze svého prvního vítězství v NHL! Dosud doplácel na špatnou formu Kojotů v tomto ročníku. S tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji úspěšný start do nového pracovního týdne!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 38:27 (12:8, 16:7, 8:10 – 2:2)
Zblokované střely – 8:15
Vyhraná vhazování – 27:18
Trestné minuty – 8:10
Hity – 15:8
Hokejisté Arizony vítězí na ledě Los Angeles Kings 2:1 v prodloužení! Skvělým výkonem k tomu přispěl český brankář Karel Vejmelka, jenž Kojoty držel zejména v prvních dvou třetinách, v níž byli Králové lepší. Skórovat však dokázali pouze jednou zásluhou Brendana Lemieuxe. V závěrečné dvacetiminutovce přišel zlepšený herní projev Yotes, který korunoval Travis Boyd, jenž usměrnil za Quickova záda puk po nahrávce Gostisbeherea. Za stavu 1:1 se tak muselo prodlužovat. Vítězství Arizoně trefil Kyle Capobianco, jehož gólovou střelu rozhodčí na první dobrou nepostřehli a ještě nechali hru nějakou dobu pokračovat. Nakonec však přišel signál od boxů časoměřičů, který trefu hostujícího zadáka potvrdil.
63:26'
Arizona právě vstřelila branku!
Tak tohle byla hodně kuriózní situace! KYLE CAPOBIANCO střílel z pravého kruhu. Trefil tyčku, od níž se kotouč odrazil do brankové síťky a rychle zamířil ven. Rozhodčí tak gól nepostřehli, byť se hráči Arizony radovali a hra ještě pokračovala. Anže Kopitar tak mohl na druhé straně najíždět sám na Vejmelku, který ho vychytal. Pak už se ale ozvala siréna, která sudím signalizovala, že Kojoti opravdu skórovali. Je tedy konec! Asistence: Clayton Keller a Travis Boyd.
63:02'
Prodloužení utíká a stále není rozhodnuto. Že bychom viděli nájezdy?
61:50'
Na druhé straně jeli dva domácí hráči sami na Vejmelku, ale gólem to neskončilo! Český brankář chytá skvěle!
61:37'
Nádhernou akci předvedl hostující obránce Shayne Gostisbehere. Ten si prohodil protihráče mezi bruslemi a směřoval sám na Quicka. Domácí brankář však vyšel ze souboje vítězně!
60:56'
Alex Iafallo nabral rychlost na levé straně, přebruslil protihráče, ovšem jeho ránu vyrazil Vejmelka!
60:25'
Adrian Kempe vhodil do útočného pásma Kellera a chytře vystavil hosty do ofsajdu.
60:19'
Kempe nahrál na osu Kopitarovi, který z mezikruží minul branku Yotes.
60:01'
Ve třetí třetině se hostům podařilo vyrovnat zásluhou Travise Boyda. Za stavu 1:1 se bude prodlužovat.

Střely na branku – 36:25 (12:8, 16:7, 8:10)
60:00'
60:00'
Ještě závěrečný nápor hostů. Loui Eriksson zakončoval do Quicka, k Lawsonovi Crousemu pak propadl puk už pozdě. I kdyby se trefil, gól by padl až po čase.
59:40'
Závar před svou brankou ukončil Karel Vejmelka, který si puk stáhl pod lapačku.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí části zápasu.
58:52'
Oba celky jsou už v plném počtu.
58:00'
Dvě minuty do konce. Při hře 4 na 4 jsme zatím žádnou šanci ani na jedné straně neviděli.
56:50'
Vyloučení na obou stranách. Na trestné lavici sedí hostující Loui Eriksson a domácí Rasmus Kupari.
56:16'
Kings jsou v plném počtu.
56:05'
Opět a domácí oslabení se už chýlí ke konci.
55:50'
Králům se povedlo vyhodit.
55:26'
Střela Jakoba Chychruna skončila na bruslích clonícího spoluhráče a puk se odrazil do rohu.
55:01'
Domácí vyhazují.
54:37'
Shayne Gostisbehere pálil velmi nebezpečně z osy kluziště! Quick předvedl výtečný zákrok špičkou levého betonu.
54:15'
Po reklamní přestávce si zahrají Kojoti přesilovku. Brendan Lemieux poslal ve snaze dostat se k puku k ledu Chychruna a je potrestán za nedovolené bránění.
53:43'
Domácí vyrazili do protiútoku. Alex Iafallo to zkoušel dobře, věděl, že pokud by z Vejmelky puk vypadl, tak před brankou už číhal Andreas Athanasiou. Gólman Arizony však drží kotouč v rukavici.
53:36'
Hosté se drželi v útočném pásmu. Od modré čáry střílel Cameron Dineen, Quick však puk vyrazil.
53:00'
Do střely Antoinea Roussela vložil hokejku bránící Athanasiou. Puk skončil v ochranné síti za brankou Kings.
51:54'
Jakob Chychrun drží puk za vlastní brankou, což se nelíbí domácím fanouškům. Ti bučí.
51:05'
Z dobré pozice mezi kruhy střílel Travis Boyd. Po zákroku Quicka přichází na řadu reklamní pauza.
50:41'
Šance na obou stranách! Nejprve zahrozili hosté, když Antoine Roussel střílel z levé strany na vzdálenější tyčku a Quick vyrážel kotouč lapačkou. K dorážce už poté přes snahu Kojotů nedošlo. Pak se hra otočila a Kings vyrazili do přečíslení 2 na 1. Alex Iafallo se snažil najít Andrease Athanasioua, ovšem ten před brankou obráncem tečovanou nahrávku netrefil.
49:19'
Alex Galchenyuk se z pravé strany natlačil až do bekhendového zakončneí, které skončilo na vyrážečce Quicka.
48:26'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Quicka.
48:07'
Vyrovnávací gól s Kings lehce zatřásl. Domácí nejsou v posledních desítkách sekund tolik aktivní.
47:10'
Rána Dysina Maya od modré čáry minula domácí branku.
46:07'
Hned po vhazování přišla rána Matta Roye, kterou schoval Vejmelka do lapačky.
46:04'
Karel Vejmelka přerušil hru po střele Adriana Kempeho. Následuje reklamní přestávka.
44:44'
Domácí byli potrestáni za neschopnost pojistit svůj hubený náskok dalšími góly! Clayton Keller přenesl krásnou žabičkou hru na levou stranu útočného pásma, kde byl Shayne Gostisbehere. Ten pak nahrál před branku TRAVISOVI BOYDOVI, který kotouč usměrnil mezi betony Jonathana Quicka. Gólman Kings se snažil v brankovišti roztáhnout, aby pokryl co největší prostor, ovšem mezi jeho nohama tak vznikla mezírka – 1:1. Asistence: Shayne Gostisbehere a Clayton Keller.
44:16'
Arthur Kaliyev nyní vyhodil Kings z útočného pásma. Puk nahrával moc daleko od obránce Määttäho.
43:21'
Cameron Dineen nahazoval puk na domácí branku z levé strany útočného pásma. Quick vyráží.
42:21'
Domácí odehráli téměř celou přesilovku v útočném pásmu, ale gól z toho nepadl. Rána Matta Roye od modré čáry, kterou ukryl ve výstroji Vejmelka, už přišla za rovnovážného počtu hráčů.
41:46'
Adrian Kempe se prokličkoval až před Vejmelku, který jeho výpadu odolal! Následně v brance neskončila ani dorážka Kaliyeva!
41:22'
Nástřel Kaliyeva tečoval vedle hostující branky Arvidsson.
40:41'
Kaliyev hledal na vzdálenější tyčce Anžeho Kopitara. Tne nedokázal usměrnit puk za Vejmelku.
40:16'
Hostující Phil Kessel je sice naštvaný, dvouminutovému trestu se ale nevyhne. Podle rozhodčích zahákoval Alexandera Edlera.
Hity – 11:6
Ve druhé třetině už alespoň jeden gól padl. K radosti domácích fanoušků ho ve 26. minutě zaznamenal Brendan Lemieux, který zakončil ranou z voleje spolupráci se spoluhráčem Lizottem. Kings jsou lepším celkem a měli i další příležitosti. Coyotes však drží ve hře o bodový zisk výtečně chytající Karel Vejmelka.
40:00'
39:22'
Alex Iafallo nahrál od zadního mantinelu před branku, kam mu najížděl Phillip Danault. Puk končí na výstroji Vejmelky, který drží Arizonu ve hře.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:05'
Právě Kaliyev nyní dostal přihrávku na levý kruh, ovšem jeho střela skončila v lapačce pozorného Vejmelky.
37:47'
Arthur Kaliyev dostal přihrávku za obranu, ovšem byl křižován a jít do zakončení si netroufl. Po objetí branky soupeře pak nedokázal přesně přihrát.
37:16'
Zakázané uvolnění domácích.
37:01'
Střely na branku – 26:15
36:02'
Anže Kopitar ukázal hokejovou chytrost. V rychlosti obkroužil branku a bekhendem se snažil zasunout puk za přesouvajícího se Vejmelku. Tomu však uvízl hrací předmět někde mezi betony!
35:49'
Práci si nyní přidělal Jonathan Quick. Tomu vypadl puk po nahození ze středního pásma a tak musel čelit dorážce Alexe Galchenyuka. Naštěstí pro Kings úspěšně.
35:17'
Hostující brankář si poradil s nepříjemnou střelou Alexe Iafalla, která byla skryta za bránícím hráčem. Vejmelka byl ale v rozkleku včas.
34:54'
Hosté soupeře poměrně na dlouho zavřeli v jeho obranné třetině. Obrana Kings však většinu střel stačila zablokovat a poslední pokus Claytona Kellera ztlumil ve výstroji Quick. Následuje reklamní přestávka.
33:10'
Anže Kopitar poslal do úniku Brendana Lemieuxe. Ten šel do bekhendové kličky a byť byl potažen Chychrunem, dokázal ještě v pádu zakončit do tyčky! Vylučovat za Chychrunův zákrok se ale nebude.
32:06'
Olli Määttä ještě vyhodil a teď už jsou domácí v plném počtu.
31:35'
Hosté se nemohou vrátit do útočného pásma. Kings hrají dobré oslabení.
30:42'
Domácí zaútočili v oslabení a Kopitar donutil Vejmelku přerušit hru.
30:29'
Mohlo být srovnáno! Ránu Jakoba Chychruna vyrazil Quick k Philovi Kesselovi, který poslal skákavý puk vedle téměř odkryté klece Kings!
30:05'
Blake Lizotte dostal dvě minuty za podrážení. Přesilovou hru si vyzkoušejí také Yotes.
29:25'
Teď už jsou hosté kompletní.
29:16'
Z levé strany vypálil Alex Iafallo. Gólman Arizony opět na místě.
29:02'
Hosté vyhodili.
27:55'
Anže Kopitar nabil na pravý kruh Arthurovi Kaliyevovi. Vejmelka se přemístil včas.
27:23'
Právě Jakob Chychrun dostal dvě minuty za přidržení Kempeho. Přesilovka pro domácí.
27:14'
Jakob Chychrun to zkoušel ze středního pásma. Quick byl ale pozorný.
26:01'
Z pravého kruhu střílel Dustin Brown a Vejmelka musel opět do akce. Tentokrát zase úspěšně.
25:38'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Teď už se domácí ujímají vedení! Hráči Kings získali puk v útočném pásmu u pravého mantinelu. Blake Lizotte si ním vyjel na osu a nabil na pravý kruh BRENDANOVI LEMIEUXOVI, který z první pálil nad levé rameno přesouvajícího se Vejmelky. Asistence: Blake Lizotte.
24:50'
Tentokrát výtečný zákrok Vejmelky, který vychytal Anžeho Kopitara. Ten zakončoval z bezprostřední blízkosti!
23:50'
Skóre mohl otevřít domácí Phillip Danault. Ten byl ke gólu blízko, Vejmelku však zachránila tyčka!
23:09'
Ránu Liama O'Briena srazil do ochranné sítě bránící Edler. Rozhodčím se pak nelíbil údaj na časomíře a nechali čas posunout o pár sekund zpět.
22:46'
Tohle vypadalo ze strany hostů nebezpečně. Na slotu tečoval kotouč Hudson Fasching, ovšem Quicka uchránil od složité práce obránce, jenž puk srazil mimo domácí tyče.
21:36'
Hned po buly přišla rána Arthura Kaliyeva, kterou Vejmelka pokryl a následně puk přikryl před dotírajícím Lemieuxem.
21:32'
Ryan Dzingel nedosáhl na dlouhou přihrávku spoluhráče a hostům je tak pískáno zakázané uvolnění.
20:54'
Viktor Arvidsson v první akci domácích ve druhé třetině. Jeho střela z pravého kruhu byla sražena nad branku.
Hity – 8:3
První třetina gól nepřinesla. Několik šancí ale ano a více jich měli asi domácí Kings. Kojoty však zatím drží brankář Karel Vejmelka, který si dokázal poradit i s únikem rychlonohého Athanasioua.
20:00'
19:58'
V samotném závěru první části měl ještě velkou příležitost hostující Phil Kessel. Ten nejprve zakončoval z mezikruží a Quick zakročil levým betonem. Následně ještě přišla dorážka stejného hráče z úhlu, proti které se brankář Kings dokázal přemístit!
19:19'
Domácí vyhráli buly v útočném pásmu. Edler pak nahrával doprava Andreasovi Athanasiouovi, který z první minul hostující branku.
19:13'
Vejmelka vyrazil do ochranné sítě puk po ráně Edlera. Máme tu ještě jednu reklamní přestávku.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:10'
Přihrávku mezi kruhy obdržel Tobias Björnfot. Do střely mu však vložil hokejku bránící hráč hostí.
17:56'
Od levého mantinelu vystřelil Ryan Dzingel. Quick vyráží.
16:58'
Obrana Arizony dokáže občas propadnout, což se děje celou sezónu. Proto jsou Kojoti v tabulce tam, kde jsou.
15:52'
Opět Vejmelka! Ten vykopl další pokus Athanasioua, tentokrát z levé strany, poradit si dokázal také s dorážkou Brendana Lemieuxe!
15:38'
Andreas Athanasiou ukázal svou rychlost a dostal se do samostatného úniku. Se zakončením mezi betony však nepochodil, Karel Vejmelka zatím Arizonu drží!
14:20'
Viktor Arvidsson sebral hostům kotouč a z pravé strany se hnal na Vejmelku, který jeho střelu pokryl! Dorážející Adrian Kempe pak netrefil puk dobře.
13:32'
Tempo hry šlo po poslední reklamní přestávce trochu dolů. Momentálně se na ledě neděje nic moc zajímavého.
12:50'
Střely na branku – 6:4
12:02'
Hudson Fasching zamířil za domácí branku, kterou objel a následně puk nahrával do ohně. K zakončení však nedošlo a k hracímu artiklu se dostali Králové.
10:47'
Zakázané uvolnění Kings. Hra se stěhuje před Jonathana Quicka.
10:12'
Vejmelka podržel v lapačce nahozený kotouč a zadal tak důvod k reklamní přestávce.
09:35'
Kojoti jsou kompletní.
09:18'
Dustin Brown si z rohu kluziště šikovně vybruslil až před Vejmelku, v čemž mu obrana hostí nekladla velký odpor. Český gólman Arizony svůj tým podržel!
08:13'
Teď už je z toho klasická situace 5 na 4.
07:48'
Ve výhodné přesilovce 4 na 3 hledal Anže Kopitar na vzdálenější tyči Viktora Arvidssona. Ten měl ale zablokovanou hůl a volný puk přikryl Vejmelka.
07:34'
Pokus Alexandera Edlera pokryl Vejmelka. Bude se ale vylučovat. Za držení jde na trestnou lavici hostující Travis Boyd.
06:12'
Tak přeci jen se bude vylučovat. Antoine Roussel s Adrianem Kempem dostali tresty za nesportovní chování. Hrát se bude na obou stranách ve čtyřech.
06:12'
V rohu za domácí brankou došlo ke strkanici. Hráči se tam totiž dohráli až po odpískaném ofsajdu. Aktivní byl především hostující Antoine Roussel, ovšem po zklidnění situace se to zřejmě více řešit nebude. Následuje reklamní přestávka.
06:01'
Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění. Po šesti minutách je tak hra poprvé přerušena.
05:10'
Alex Iafallo posílal od zadního mantinelu před hostující branku zajímavou přihrávku. Puk ale nebezpečným prostorem jen projel, aniž by ho někdo hrál.
04:07'
Dosud se hraje bez přerušení hry.
02:32'
Také Karel Vejmelka má na kontě první zákroky. Nejprve si poradil se střelou, kterou před ním tečoval Andreas Athanasiou. Poté pokryl pokus Dustina Browna z ostrého úhlu.
01:35'
Od modré to zkusil Jake Chychrun a Jonathan Quick si musel připsat další zákrok. Kojoti začali aktivně.
01:10'
Phil Kessel vypálil od modré čáry. Quick puk vyrazil mezi kruhy, odkud přišla další střela, tentokrát z hole Claytona Kellera. Brankář LA byl opět na místě.
00:01'

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – M. Roy, Edler, Clague, O. Määttä, M. Anderson, Björnfot – A. Kempe, Kopitar (C), Arvidsson – Athanasiou, Danault, Iafallo (A) – D. Brown (A), Kupari, T. Moore – Kaliyev, B. Lizotte, B. Lemieux.

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Wedgewood) – Mayo, Gostisbehere, Ljubuškin, Chychrun (A), Dineen, Capobianco – Keller, T. Boyd, Crouse – Kessel, Hayton, Galchenyuk – L. Eriksson, Beagle (A), Roussel – L. O'Brien, Dzingel, Fasching.

Rozhodčí: Skilliter, Pollock – O’Quinn, Gibbons.
Los Angeles Kings:
Hokejisté LA mají odehrálo 17 zápasů a se ziskem 18 bodů se v tabulce Západní konference nacházejí na devátém místě. Z posledních tří utkání Kings vydolovali jediný bod a opustili tak pozice, které by zaručovaly postup do play-off. Celek z Kalifornie dokázal bodovat na půdě Winnipegu, kde padl 2:3 až v prodloužení. Poté si připsal domácí porážky 0:2 s Washingtonem a 4:5 s Carolinou. Králové dlouhodobě postrádají kapitána Drewa Doughtyho a také talentovaného Quintona Byfielda.