NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Arizona - 27. dubna 2022   02:00

Ukončeno
Minnesota
Minnesota
11:05' Hartman (Boldy, Kaprizov) • 44:51' J. Eriksson Ek (M. Foligno, Kaprizov) • 45:15' M. Foligno (J. Eriksson Ek, Greenway)
3:5
(1:0, 0:1, 2:4)
Arizona
Arizona
38:16' Strälman  (N. Schmaltz, Hayton) • 40:20' Jack McBain  (Strälman, Gostisbehere) • 42:56' Roussel  (Gostisbehere, Strälman) • 50:22' T. Boyd  (Gostisbehere, Kessel) • 58:41' Kessel  (N. Schmaltz)
Minnesota
Sestavy:
M.-A. Fleury (C. Talbot) – J. Middleton, Jordie Benn, J. Brodin, D. Kulikov, Merrill, Goligoski – Kaprizov, Hartman, Bjugstad – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Greenway, J. Eriksson Ek (A), M. Foligno (A) – Deslauriers, Jost, Duhaime.
Rozhodčí
Skilliter, Rank – Knorr, Flemington
Xcel Energy Center, St. Paul
Arizona
Sestavy:
K. Vejmelka (Säteri) – Gostisbehere, Strälman, Capobianco, J. Moser, Dineen, V. Söderström – N. Schmaltz, Hayton, T. Boyd – Carcone, N. Smith, Kessel – Roussel, Jack McBain, L. Eriksson – Imama, Galchenyuk, J. Jeník.
Přenos se aktualizuje automaticky

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Kdo se postavil do brankoviště?

Marc-Andre Fleury (MNS) – 21 zákroků, 4 OG, 84% úspěšnost, odchytal 56:12
Karel Vejmelka (ARI) – 35 zákroků, 3 OG, 92,1% úspěšnost, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa

Karel Vejmelka (ARI) – viz výše
Jan Jeník (ARI) – 0+0, -2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 7:58

Tři hvězdy utkání

1. Anton Strälman (ARI) 1+2
2. Shayne Gostisbehere (ARI) 0+3
3. Marcus Foligno (MNS) 1+1
Ryan Hartman ještě trefil beton Vejmelky a po závěrečném hvizdu se strhává strkanice. Kdo by to byl před utkáním řekl, že právě tyto dva týmy mohou zápas končit podobným stylem. Na Minnesotě je znát frustrace z porážky v poměru 3:5. Arizona předvedla málokdy vídanou věc a v poslední třetině nasázela čtyři branky. Na 13. pokus se tak dočkala vítězství v základní hrací době, které navíc vychytal český brankář Karel Vejmelka. Ten se nenechal rozhodit ani studenou sprchou v rozmezí 45. a 46. minuty, kdy inkasoval dva góly a stav byl rázem 3:3. Coyotes tak mají poměrně reálnou šanci, že nezakončí ročník na posledním místě.
Konec zápasu.
59:37'
Fiala málem vybojoval čtvrtý faul v utkání, tentokrát jsou sudí benevolentnější.
59:21'
Méně než 40 sekund před koncem si ještě Dean Evason vybírá čas na oddech. Wild už musí všechno tlačil na branku.
58:56'
Wild už samozřejmě nemají co ztratit, v šesti znovu dobývají. Skvělou šanci Kulikoval koncem vyrážečky vytáhnul Vejmelka, který nemá chvíli klidu.
58:41'
Arizona právě vstřelila branku!
Vypadá to, že je rozhodnuto. Nick Schmaltz totiž zvládl získat kotouč, předal ho na PHILA KESSELA a ten si užil krasojízdu k prázdné brance. Arizonu je třeba pochválit za relativně tuhou obranu, ze které tento gól ostatně vzešel. Asistence: Nick Schmaltz.
58:26'
Přenesení Kaprizova nezpracoval Gaudreau. Wild opouštějí třetinu.
58:05'
Drzý průnik Fialy, ale k zakončení nedošlo. Eriksson Ek už z mezikruží pálí, jenže znovu vedle.
57:38'
Stadion je na nohou, Wild tlačí na Vejmelku, ale střela Kaprizova neprošla přes Strälmana, který vyhazuje.
57:29'
Už dvě a půl minuty před koncem sáhnul Dean Evason ke hře bez brankáře. Dosti odvážný krok si bude moci lépe připravit během nadcházející komerční pauzy.
57:06'
Zakázané uvolnění, puk rychle dojel Merrill. To je bezesporu příležitost, jak získat kontrolu nad soupeřem.
56:42'
Na mantinelu zapracoval Nick Schmaltz a raději jde opět rychle střídat. Teď Arizona nemá prostor pro chyby.
56:05'
Zbývají méně než čtyři minuty, další útok rozjede Alex Goligoski. Wild potřebují zabrat podobně jako za stavu 1:3.
55:27'
Karel Vejmelka chtěl nyní pomoct s rozehrávkou, ale puk se kuriózně odrazil a český gólman ztratil orientaci. Měl štěstí, že situace neskončila inkasovaným gólem.
55:01'
Těsná situace v okolí modré čáry, sudí ovšem pustil hru. Greenway tak mohl vypálit ze slotu do hrudě Vejmelky, který odolává.
54:31'
Foligno opět oxidoval před brankou, ale byť se mu podařilo nahození Brodina tečovat, umístil puk jen mimo bránu.
53:45'
V mezikruží operoval Ryan Hartman, ale navzdory dostatku času mířil příliš vysoko a Vejmelka nemusel do akce.
53:30'
Goligoski se musí pokusit ještě jednou rozehrát. Minnesotě se v dnešním utkání početní převahy nedaří.
53:09'
Soupeři vysekl hokejku z rukou Barrett Hayton. Trochu zbytečný zákrok v situaci, která nic neřešila. Přesilovka pro Wild.
52:58'
Za branku vyrazil Travis Boyd a po jeho přihrávce velmi nebezpečně vypálil Nick Schmaltz. Fleury vyrazil nad sebe, ale k dorážce už nedošlo.
52:42'
Kvůli ofsajdovému postavení zazněla píšťalka, Wild už jsou v plném počtu.
52:00'
Minnesota se v pokračujícím oslabení brání na výbornou, ale Coyotes potřebují hlavně udržet svůj náskok a nedopustit únik. Tomu odpovídá jejich výkon.
50:22'
Trest za neúspěšnou trenérskou výzvu odpyká Nick Bjugstad.
50:22'
Arizona právě vstřelila branku!
Při přechodu do útočného pásma narazil Nick Schmaltz do Shaynea Gostisbehereho. Právě proto se situace tak dlouho zkoumala u videa. Branka nakonec platit bude, rozhodčí neshledali záběr, který by ukázal jednoznačný ofsajd. V pokračující akci už pak TRAVIS BOYD dokázal tečovat nahození od modré čáry, čímž znovu posílá Arizonu do vedení, tentokrát však v přesilovce. Asistence: Shayne Gostisbehere a Phil Kessel.
49:35'
Ryan Hartman padl pod nohy útočníka, na kterého zívala prázdná klec. Vyloučení je na místě, dvě minuty za podrážení.
49:28'
Přihrávka Hartmana byla hodně čitelná a Arizona měla obrovskou možnost! Jenže Jack McBain nezakončil, protože Hartman zatáhl za záchrannou brzdu.
49:14'
Nepříjemné nahození si pokryl Karel Vejmelka, šokovat ho zkoušel Jacob Middleton a zásluhou vysokého Nicka Bjugstada od toho nebyl daleko.
49:08'
Hosté nevědí, jak odpovědět. Victor Söderström musel pod tlakem zahrát na icing, což není nejlepší způsob, jak se znovu dostat k ofenzivním hodům.
48:39'
Dorážku Foligna si tentokrát Vejmelka pokryje, prvně jmenovaný mu už nadělal dostatek potíží.
48:18'
Hosté v plném počtu.
47:59'
Tato početní převaha se zatím Minnesotě nedaří, navíc přichází přerušení hry ve středním pásmu.
46:45'
Kevin Fiala zavezl puk do rohu a už se snaží sehrát akci s Kaprizovem. Ruského útočníka zastavil blok.
46:18'
Minnesota podpoří svůj nevídaný rozlet přesilovkou, Nick Schmaltz totiž hákoval.
45:15'
Minnesota právě vstřelila branku!
To je neskutečné. Během pěti minut jsme se dočkali čtyř branek, Minnesota stáhla dvoubrankové manko dokonce trefami v rozmezí 24 sekund. Tu zatím poslední vstřelil MARCUS FOLIGNO, který jen lehce sáhnul nataženou holí do započaté kombinace mezi Greenwayem a Erikssonem Ekem. Kotouč pomalu prošel kolem betonu Karla Vejmelky do sítě. Je srovnáno – 3:3! Asistence: Joel Eriksson Ek a Jordan Greenway.
44:51'
Minnesota právě vstřelila branku!
S góly se rázem roztrhl pytel. U mantinelu zvládl důležitý souboj Kirill Kaprizov. JOEL ERIKSSON EK posunul na Marcuse Foligna, který ještě z otočky neuspěl. Jenže jeho nezdar rychle napravil právě Eriksson Ek, když objel branku a nadvakrát zasunul puk za tyčku. Vejmelka už se v postoji nezvládl srovnat. Přichází tak rychlé snížení. Asistence: Marcus Foligno a Kirill Kaprizov.
42:56'
Arizona právě vstřelila branku!
Hrozivý začátek pro Minnesotu trvá. Francouz ANTOINE ROUSSEL udržel zadní nohu na modré čáře, takže mohl postupovat osamocen na Fleuryho, kterého překvapil krátkou kličkou a okamžitým posunutím puku mezi betony. Yotes zvládli za dvě a půl minuty více branek, než v celém dosavadním průběhu zápasu. To je pro ně důležitá psychická vzpruha a také podstatné navýšení vedení. Třetí bod v utkání získává obránce Strälman. Asistence: Shayne Gostisbehere a Anton Strälman.
42:26'
A další icing. Tak aby Arizona nezačala bránit příliš brzo, nemuselo by se jí to vyplatit.
41:58'
Prakticky z nulového úhlu dorážel střelu Kulikova Jordan Greenway. Vejmelka udržel pozornost a zasahuje i podruhé.
41:50'
Od modré nevýrazně nahodil Alex Goligoski, nemohl tak způsobit Karlu Vejmelkovi jakékoliv starosti.
41:40'
Zakázané uvolnění. Je jasné, že Arizona se výrazněji zatáhne do defenzivní ulity a bude záležet hlavně na Vejmelkovi, jak si s tím poradí.
40:20'
Arizona právě vstřelila branku!
To byl fofr. Už po 20 sekundách poslední části otáčí Coyotes stav. Znovu v tom má prsty Anton Strälman, když dokázal narýsovat prudký pas přesně do mezikruží. Mladík JACK MCBAIN si přihrávku našel a ideální tečí překonal Marca-Andreho Fleuryho. Nejenže pokořil věhlasného brankáře, který v dresu Minnesoty doma ještě neprohrál, ale zároveň vsítil svůj první gól v NHL. Asistence: Anton Strälman a Shayne Gostisbehere.
40:01'
Začala třetí třetina.
Poslední dvacetiminutovka odstartuje přibližně v 03:56.
Před brankovištěm ještě zůstal zaparkovaný Phil Kessel, jeho teč šla do protipohybu Fleuryho a scházely centimetry. Přesto musí být Arizona po dosavadním výkonu se stavem 1:1 spokojená. Zdálo se, že domácí mají utkání herně jasně pod kontrolou, jenže v posledních pěti minutách vsadili na defenzivu a opatrný přístup se jim nevyplatil, když skvěle umístěnou ranou vyrovnal Anton Strälman. Předtím předvedl několik zásadních zákroků Karel Vejmelka, čímž dává Yotes naději na vítězství.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:32'
Nick Schmaltz dostává ještě jedno střídání, tentokrát však v útočném pásmu nepředvedl pohlednou kombinaci a vypadá to, že třetina skončí za remízového stavu.
39:04'
Jako horký brambor vypustil Vejmelka střelu Kulikova, naštěstí pro Arizonu nikdo nestál poblíž brankoviště.
38:16'
Arizona právě vstřelila branku!
Daň za opatrnost vybírá ANTON STRÄLMAN. Nick Schmaltz ukázal svůj přehled, když si počkal na podporu z druhé vlny. Švédský obránce od něj dostal přesnou přihrávku a měl i dostatek času na to, aby zamířil ke vzdálenější tyči. Přestože se Marc-Andre Fleury snažil o maximální snížení střeleckého úhlu, na zákrok už nedosáhnul. Wild se musí znovu dostat do vedení, pokud chtějí utkání ovládnout. Asistence: Nick Schmaltz a Barrett Hayton.
37:17'
Za brankou už nedosáhl na kotouč Nathan Smith, čímž končí nadějný atak ze strany Coyotes. Wild se viditelně snaží dohrát periodu do konce za současného stavu.
36:47'
U mantinelu převzal puk Joel Eriksson Ek, neohřál se však v útočném pásmu dlouho. Minnesota stále vede pouze o jeden gól, což je zrádné skóre.
36:14'
Souboj Kirill Kaprizov versus Karel Vejmelka znovu vyzněl pro českého muže s maskou. Důležitý zákrok pro zbývající průběh zápasu.
35:43'
Jan Jeník se sebevědomě otočil kolem branky, nicméně Fleury si svou vzdálenější tyčku ohlídal a předvádí zákrok.
34:49'
Nádherná akce, kterou vedl Phil Kessel! Přenesl puk na Nicka Schmalze, ale nejproduktivnějšího hráče Arizony neskutečným přesunem vychytal Marc-Andre Fleury. Brankář veterán si připisuje nejlepší zákrok tohoto večera, navíc dorážející Travis Boyd trestuhodně minul prázdnou klec.
34:14'
Po pravé straně se protáhnul Victor Söderström, jeho zakončení nicméně nebylo z nebezpečných. Fleury bude rád, že si po delší odmlce sáhne na puk lapačkou.
34:00'
Po zdlouhavé kombinaci a po konci přesilovky vystřelil Jonas Brodin, ale byla to spíše z nouze cnost. Vejmelka si poradil a zahajuje komerční přestávku.
33:53'
Hosté v plném počtu.
32:59'
Kombinace domácích teď trochu drhne. O střelu se zasloužil Kaprizov, ale míří vedle a na modré čáře pak ztrácí kontrolu Goligoski.
32:18'
Vztekle se snažil Hartman odmítnout Mosera, který jej otravoval u mantinelu. To se také povedlo.
32:00'
Arizona začíná oslabení nejlepším možným způsobem. Po rozehrávce Fleuryho navíc přichází zakázané uvolnění a Kirill Kaprizov se musí se svou družinou stáhnout.
31:53'
Podrážení v obranném pásmu vykonal Shayne Gostisbehere. Jasné dvě minuty a přesilovka pro Wild.
31:49'
Přenesení hry sice nezvládl Frédérick Gaudreau, ale Kevin Fiala pak vybojoval třetí faul na svou osobu v tomto utkání.
31:19'
Střelu si ještě rozmyslel Jon Merrill a raději kombinuje s Fialou. Hosté vůbec nezachytávají tempo elitního útoku Wild.
30:50'
Tečované nahození zamířilo do rohu. I když Coyotes zabrali, stále nejsou schopní dostávat se do zajímavých míst pro zakončení.
30:14'
Vejmelka okamžitě předkládá kotouč na Capobianca, jemuž se ovšem dlouhý pas nepodařil. Ryan Hartman kontr nevytěžil.
29:25'
Do betonu Fleuryho pálí Michael Carcone. Tím končí strašlivá početní výhoda, kterou si Arizona akorát ublížila.
28:51'
Volný kotouč dojel za brankou Tyson Jost, takže vyhození pro něj nemůže představovat problém. Hosté jsou v křeči.
28:22'
Kombinace Arizony je velmi bezradná, ani Hayton nevypálil z nejlepší pozice. Domácí vyhazují a jsou blízko ubránění dlouhého oslabení.
27:34'
Kessel nechal puk za sebou, Shayne Gostisbehere se pak pokusil o rázný, ale nepřipravený příklep. Obrana před Fleurym zafungovala a Wild půjdou do čtyř.
27:23'
Velká šance pro Yotes. Kevin Fiala nabral puk bekhendem, vyhodil ho z obranného pásma mezi diváky a nabízí přesilovku pět na tři, která bude trvat 33 sekund.
26:24'
Napodruhé se sice Arizona dostala do útoku, ale pak jí pláchnul Fiala. V obrovské šanci se nachomýtl Frédérick Gaudreau a dává... ne! Karel Vejmelka předvádí další exkluzivní zásah, tentokrát držadlem hole.
25:46'
Bjugstad si po své šanci může odpočinout, protože Minnesota schytala trest za příliš mnoho bruslařů na hřišti.
25:30'
Karel Vejmelka se rozchytal k velkému výkonu! Znovu šel na něj sám Hartman, který ještě o puk přišel, nicméně rána dorážejícího Bjugstada už měla svělé parametry. Přesto Vejmelka zvládl vyrazit.
24:54'
S rozehrávkou se potýkal Dmitrij Kulikov. V rohu se snaží rozpohybovat hru Barrett Hayton, ale do cesty se mu postavil Ryan Hartman.
24:25'
Až nyní se Yotes zvládli dostat z největších potíží. Merrill pouze nahodil, jeho formace už musí z ledu.
23:48'
Pro Fialu získal souboj Jon Merrill, Švýcar našlápl dopředu. Ze středu pak mohl pálit Alex Goligoski, přičemž vyprášil Vejmelkův beton.
23:38'
Křizně vyhledal Shayne Gostisbehere dobře postaveného Antoineho Roussela. Francouz s přispěním obránce míří vysoko do ochranné sítě.
23:14'
Se štěstím prošel až do rohu Jack McBain, ale tam cesta útočníka Arizony také skončila.
22:41'
Těsně vedle letěla nadějná střela Jordieho Benna, znovu musel Vejmelka reagovat na nepříjemný odraz od zadního hrazení.
22:27'
Tyson Jost bude muset začít za vlastní brankou. Nahození Erikssona Eka ze středního pásma nicméně zpracoval na hrudi Karel Vejmelka.
21:55'
Přihrávku si nevyzvednul Moser, z protiakce zatím ovšem nevzniká výraznější rozruch.
21:29'
Ve chvíli, kdy skončila přesilovka, narýsoval Frédérick Gaudreau parádní pas. Marcus Foligno se natlačil k Vejmelkovi, který znovu vystavil závoru v podobě betonu. Parádní práce!
20:38'
Z pravého křídla sice pálil Kevin Fiala, ale do jeho pokusu ještě stihl sáhnout obránce. Na druhé straně vystrčil růžky Nick Schmaltz a Marc-Andre Fleury musel zapojit pravé rameno.
20:21'
Wild začínají v přesilovce, nicméně hned první kombinaci přečetl Anton Strälman a hravě vyhazuje.
20:01'
Začala druhá třetina.
Druhá část by měla započnout zhruba v 03:02.
Za zvuku sirény si Karel Vejmelka připsal ještě jeden fantastický zákrok, byť Ryan Hartman by patrně puk do sítě dopravil už po konci třetiny a branka by tak případně neplatila. Přesto Minnesota zásluhou druhého jmenovaného vede hubeným poměrem 1:0. Hartman se na počátku 12. minuty uvolnil k rychlému nájezdu a vymíchal nováčka v brance Yotes. Hosté předvedli velmi málo útočné aktivity, takže pokud se nezlepší, cesta ke dvěma bodům se jim nebude hledat snadno.
20:00'
První třetina skončila.
19:59'
Vteřinu a čtyři desetiny před koncem vychytal Vejmelka střelce Kaprizova! Důležitý zákrok českého gólmana, Arizona mohla prohrávat o dva góly.
19:40'
Hosté mohli mít svou velkou šanci v oslabení, jenže Barrett Hayton žádal přesnější přihrávku, aby mohl z hrany brankoviště zakončit.
19:28'
Požár před Vejmelkou pouze za cenu hákování hasil Janis Moser, který tak nabízí Wild třetí přesilovku. To není hezká vizitka pouštního klubu.
19:06'
Do souboje dlouhých holí musel jít Vejmelka, přičemž Fiala byl šikovnější. Vypadá to, že jeden z obránců se přitom dopustil faulu.
18:59'
Další suvenýr přistál na minnesotskou střídačku přesně 61 sekund před vypršením herního času pro první část utkání.
18:38'
Od zadního mantinelu odrazil puk Jordie Benn a Vejmelka na chvíli znejistěl, zda se puk nenachází za jeho betony. Jost už mezitím znovu rozehrával na modrou.
18:08'
Nepříjemně přes obránce pálí Jost, ale bývalý útočník Colorada míří mimo.
17:41'
Z otočky nahazoval velmi nepřesně Victor Söderström, ale Arizona se posléze k tlaku do brankoviště přece jen dostala. Fleury vytahuje zákrok betonem, pomohl mu i vracející se Alex Goligoski.
17:26'
Po delší době si na střelu sáhnul Marc-Andre Fleury, když musel dávat pozor na výpad Phila Kessela z pravé strany.
16:48'
V rohu nezpracoval Matthew Boldy, takže na mantinelu mohl bránit Nick Schmaltz. Puk znovu opustí třetinu a v rámci této přesilovky už se do ní nevrátí.
16:24'
A další vyhození, pouštní klub má za sebou zřejmě ty nejtěžší chvíle.
15:50'
Kaprizov prověřil beton Vejmelky, český brankář se pak fantasticky vyšponoval i proti dorážejícímu Hartmanovi. Brzy nato se Coyotes osvobozují.
15:30'
Skvělou kominaci měl vyšperkovat gólovou střelou Joel Eriksson Ek, ale letící puk nezasáhl čistě.
15:16'
Na trestnou lavici se odebral Anton Strälman, když za brankou podrážel právě rychlonohého Kirilla Kaprizova.
14:45'
Elitní pětka s Kaprizovem znovu Arizoně zatopila. Nejenže má obrovský tlak, ale navrch vybojovala přesilovou hru.
14:02'
Protože Joel Eriksson Ek neviděl další možnosti k rozehrávce, musel se otočit a vypálit. S takovým řešením počítal i Karel Vejmelka a dokonale se nalepil na přední tyčku.
14:02'
Po mantinelu postupoval Jordie Benn, ale brzy padá. Nepomohl mu už ani Jordan Greenway, takže tento útok Wild nemohl být úspěšný.
13:28'
Problém se zpracováním potkal Strälmana a urostlý zadák musel vyklidit pozice. Rozehrává znovu z hloubi vlastního pásma.
13:17'
Přes modrou čáru neproskotačil Bokondji Imama a černý předmět zakotvil na domácí střídačce. Coyotes potřebují zapracovat na přechodu středního pásma, přestože teď buly v útočné třetině získali.
12:54'
Puk se šourá až k Marcusi Folignovi, který se dnes zvládl vrátit do sestavy. Minnesota založila další atak a Vejmelka musel zapojit lapačku.
11:05'
Minnesota právě vstřelila branku!
Co se nepovedlo na jedné straně, to v dresu Wild dokonale předvádí RYAN HARTMAN. Dostal úžasnou přihrávku od mantinelu z hole Matthewa Boldyho, aby pak postupoval zcela sám proti Vejmelkovi. Janis Moser už nedokázal útočníka domácího celku otravovat natolik, aby přišel o kotouč, takže Hartman zvolil kličku do forhendu a zakončení pod horní tyčku. Minnesota otevírá skóre tohoto souboje. Asistence: Matthew Boldy a Kirill Kaprizov.
10:53'
U modré zaváhal Alex Galchenyuk, takže nevytěžil rychlý kontr.
10:16'
Přestože opticky působí Wild živějším dojmem, zatím mají pouhé dvě střely naproti čtyřem z produkce Arizony. Ve středním pásmu nezpracoval kotouč Antoine Roussel.
10:09'
Na tyčky to máme 1:1. Kaprizov vyslal do protiútoku Ryana Hartmana, který překvapil českého brankáře prudkou střelou. Ta se ovšem odráží od brankové konstrukce až do hlediště.
09:42'
U modré už nezachytil kotouč Nathan Smith, takže Arizona musí zařadit zpátečku.
08:54'
V dobré rychlosti sice najížděl domácí Dmitrij Kulikov, ale než se dostal přes modrou čáru, projeli přes ni jeho spoluhráči. Došlo tak k rychlé brzdě na pětníku.
08:42'
Nahození Antona Strälmana dokázal ještě získat Alex Galchenyuk, ale ani jeho dvojitá snaha nevede k překonání Fleuryho před první komerční přestávkou.
08:03'
Za branku se nacpal Jan Jeník, dokonce pak zvládl otočku v mezikruží. Sympatická aktivita českého útočníka ze čtvrté formace Coyotes.
07:17'
Kotouč už byl po dalekonosné střele od modré za Fleurym, ale Phil Kessel dojížděl do brankoviště příliš pozdě a puk se poté, co zasáhl pravou tyčku, vykutálel do záporného úhlu.
06:43'
Okamžitě se do útočné kombinace zapojil předtím vyloučený Nick Schmaltz, nepovedlo se mu nicméně dorazit volný puk po Fleuryho zákroku betonem.
06:12'
Krosovou přihrávku nezasáhl Gaudreau a hosté půjdou zpět do pěti. Toto oslabení ustáli relativně v klidu.
05:39'
Brodin musí začínat za vlastní brankou, moc času už nezbývá. Navíc Foligno byl příliš rychlý a píská se třetí ofsajd v utkání.
05:20'
Protože Joel Eriksson Ek neviděl další možnosti k rozehrávce, musel se otočit a vypálit. S takovým řešením počítal i Karel Vejmelka a dokonale se nalepil na přední tyčku.
04:50'
Až nyní se Wild usadili v pásmu, ale hned tu byla možnost Hartmana, který ovšem před brankovištěm vůbec nezasáhl puk.
04:19'
Výtečně se po buly zorientoval Anton Strälman a oslabení začíná vyhozením, po němž rozehrává Marc-Andre Fleury.
04:14'
Křižná přihrávka Kevina Fialy už neprošla. Předtím ovšem švýcarský útočník vybojoval přesilovku, neboť ho osekával Nick Schmaltz.
03:50'
Ponechaná výhoda pro Wild, na ledě i Kaprizov, který teď kombinuje s Fialou.
03:19'
Klička hrubě nevyšla Haytonovi a byl z toho dokonce protiútok na druhé straně. Za brankou se každopádně zaseknul Frédérick Gaudreau.
03:05'
Do mezikruží zamířil také Tyson Jost. Nadějnou akci dokázal vyřešit Cameron Dineen, o zbytek už se postaral pozorný Karel Vejmelka a přerušuje.
02:31'
Dostatek klidu na rozehrávku měl Jon Merrill, přesto přihrál jen kousek před sebe, kde stál Loui Eriksson.
01:57'
Hned od začátku bude při chuti Kirill Kaprizov, ovšem jeho drzý průnik středem nenašel pochopení u obránců Arizony, kteří ho zastavili bez faulu.
01:45'
Napadat nemohl Nicolas Deslauriers, protože předtím se nacházel v ofsajdovém postavení. Sudí přerušují hru.
01:29'
Rozehrávku soupeře obtěžoval marně Anton Strälman. Pak už se musí uchýlit na střídačku.
00:59'
O první pokus se zasloužil na straně Minnesoty Joel Eriksson Ek. Vejmelka se obejde bez zákroku, protože puk minul pravou tyčku.
00:38'
Z levé strany postupoval Nick Schmaltz, ale jeho střela do horních pater branky byla v tomto případě nepřesná. Pak se píská hostující ofsajd.
00:17'
Bekhendem nahodil za branku Loui Eriksson, ale Marc-Andre Fleury okamžitě vypomohl s rozehrávkou, čímž se vyhnul problémům.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Minnesota Wild: M.-A. Fleury (C. Talbot) – J. Middleton, Jordie Benn, J. Brodin, D. Kulikov, Merrill, Goligoski – Kaprizov, Hartman, Bjugstad – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Greenway, J. Eriksson Ek (A), M. Foligno (A) – Deslauriers, Jost, Duhaime.
Trenér: Dean Evason

Minnesota nastupuje se značně zredukovanou obranou. Pro zranění chybí Spurgeon i Dumba, útok navíc postrádá Matse Zuccarella, který je třetím nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Säteri) – Gostisbehere, Strälman, Capobianco, J. Moser, Dineen, V. Söderström – N. Schmaltz, Hayton, T. Boyd – Carcone, N. Smith, Kessel – Roussel, Jack McBain, L. Eriksson – Imama, Galchenyuk, J. Jeník.
Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Skilliter, Rank – Knorr, Flemington.
ARIZONA COYOTES
16. místo (Západ), 79 zápasů, 51 bodů, skóre: 193:303


Hosté budou v 80. utkání této sezony bojovat o to, aby nespadli na poslední místo celé soutěže. Post největšího otloukánka může připadnout Montrealu nebo právě Arizoně, neboť všechny ostatní týmy už dostatečně odskočily. Pouštní klub ovšem naposledy ukázal, že favority trápit umí, když zremizoval a následně ztratil duel proti St. Louis. Venku Yotes nastoupí poprvé od hrozivého debaklu s Calgary (1:9).

Na vítězství ovšem celek z Glendale čeká bezmála měsíc, v základní hrací době pak nezvítězil dvanáctkrát za sebou. Vizitku Arizony by mohl v závěru ročníku ještě vylepšit centr Liam O'Brien, který se po zranění v horní části těla v pondělí znovu zapojil do tréninku. Soudě podle vyjádření trenéra Tourignyho se však sedmadvacetiletý útočník vrátí do hry až v dalším klání s Dallasem.

Poslední zápasy:
Arizona – St. Louis 4:5 po prodloužení
Arizona – Washington 0:2
Arizona – Chicago 3:4 po prodloužení
Arizona – Carolina 3:5
Calgary- Arizona 9:1

TOP 3 nejproduktivnější hráči:
Clayton KELLER – 63 bodů (28+35)
Nick SCHMALTZ – 55 bodů (23+32)
Phil KESSEL – 49 bodů (7+42)

Česko-slovenská stopa:
Dmitrij JAŠKIN (útočník) – 12 zápasů, 0+1
Jan JENÍK (útočník) – 11 zápasů, 2+1
Karel VEJMELKA (brankář) – 50 zápasů, 89,97 %
Josef KOŘENÁŘ (brankář) – 2 zápasy, 91,43 %
Marek LANGHAMER (brankář) – v hlavním týmu nenastoupil
MINNESOTA WILD
2. místo (Západ), 79 zápasů, 109 bodů, skóre: 300:245


Předchozí těsné měření s Nashvillem (5:4 po prodloužení) vyneslo Wild na hranici 300 vstřelených branek. Stejné hodnoty dosáhly v této sezoně jen čtyři další týmy. Zároveň mužstvo trenéra Deana Evasona zaznamenalo rekordní sérii 10 zápasů s alespoň jedním získaným bodem.

V rámci své konference však už Minnesota nemůže dále stoupat. Colorado je na Západě jistým vítězem, Wild se tak musí ohlížet zejména za sebe, kdy na jejich chybu proti outsiderovi z Arizony vyčkávají hráči St. Louis a Calgary. Jistý zatím není start Jareda Spurgeona, klíčového obránce a nedávného nominanta na trofej Billa Mastertona. Kapitán Wild se zranil právě v duelu s Predators a nedohrál.

Poslední zápasy:
Nashville – Minnesota 4:5 po prodloužení
Minnesota - Seattle 6:3
Minnesota - Vancouver 6:3
Montreal – Minnesota 0:2
Minnesota - San Jose 5:4 po prodloužení

TOP 3 nejproduktivnější hráči:
Kirill KAPRIZOV – 103 bodů (45+58)
Kevin FIALA – 84 bodů (33+51)
Mats ZUCCARELLO – 79 bodů (24+55)

Česko-slovenská stopa:
Pavel NOVÁK (útočník) – v hlavním týmu nenastoupil
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud