NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Pittsburgh - 8. dubna 2022   01:00

Rangers
Rangers
20:24' Vatrano (Kreider, Zibanejad) • 29:47' Panarin (Copp, Trouba) • 59:23' Dryden Hunt (Zibanejad)
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
Rangers
Šesťorkin (A. Georgijev) – R. Lindgren, A. Fox, K'A. Miller, Trouba, Braun, B. Schneider, Nemeth – Kreider, Zibanejad, Vatrano – Panarin, R. Strome, Copp – Lafreniere, Chytil, Goodrow – Motte, Brodzinski, Dryden Hunt.
Pittsburgh
Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang, M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel, Friedman – Guentzel, Crosby, Rust – Rakell, Malkin, J. Carter – Rodrigues, Blueger, Kasperi Kapanen – D. Heinen, Boyle, Angello – Hållander.

60:00'
Se sirénou vznikla další potyčka. Značně frustrovaný Friedman si vyřizoval účty s Kreiderem.
59:23'
Rangers právě vstřelili branku!
Odkrytou branku trefuje z obranné třetiny DRYDEN HUNT, který s velkou jistotou pečetí dnešní utkání. Asistence: Mika Zibanejad.
59:00'
Běží poslední minuta třetí třetiny. Pens se nevzdávají a stále pokračují se šesti hráči v poli.
58:40'
Matheson to zkusil ze středu modré čáry, ale puk do brankoviště neprošel.
58:15'
Nejspíše Strome nebo Copp minul branku střelou ze středního pásma. Pens se pohotově vrací před Šesťorkina.
57:05'
Hosté hrají bez brankáře a ihned po sražené střele jeden z domácích Rangers minul z obranného pásma odkrytou branku o pár centimetrů.
56:33'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Barclay Goodrow – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hrubost).
56:33'
A je to tu. Emoční stupeň přetekl a u střídaček se do sebe pustili Goodrow s Mathesonem. Původně celou záležitost ovšem vyprovokoval Malkin, který v klinči obdaroval Goodrowa pěstí.
56:03'
Znova Lenang! Tentokrát si bek Pens sjel hlouběji do pásma a střílenou přihrávkou pobídl do koncovky Guentzela na středu brankoviště.
55:43'
Letang si přiklepl puk s Letangem, jenž pohotové pálil. Byl v úhlu, kdy Šesťorkin jeho pokus viděl i přes clonícího Guentzela.
55:08'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Jonny Brodzinski – 2 min., hákování).
54:35'
S končícím trestem probíhá souboj o kotouč za brankou Jarryho. Domácí soupeře nijak neohrozili.
54:19'
Obranné čtyřce Penguins se během krátké doby podařilo dvakrát vyhodit.
53:42'
Po přerušení hry Jarrym se strhla u branky Pittsburghu další strkanice.
52:37'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Anthony Angello – 2 min., hrubost).
52:37'
Na ledě zůstává ležet Motte, který pocítil náraz od Angella. Motte jel v předklonu a trefil přímo rameno obra Penguins.
52:03'
Panarin z pravého křídla posunul kotouč na bližký kruh, odkud z první pálil Copp. Jarry puk vyrazil před sebe a Copp se ještě snažil dorážet, ale těsně předním zasáhla obrana Pens.
51:20'
Hosté se pokoušeli kombinovat v útočné třeitně, ale Rangers udrželi hru v přijatelné vzdálenosti od branky.
50:14'
Rakell po objetí branky poslal puk do brankového prostoru, kde se mu nabízel na hranici brankoviště bojující Rodrigues. Šesťorkin si ale našel skulinu a přihrávku ukryl do lapačky.
49:43'
Po dojetí puku okamžitě pálil Motte, kterého tvrdě atakoval Angello. Jarry byl pozorný a přerušil hru.
49:10'
Domácí jsou již v plném počtu a pobývají v útočném pásmu.
48:38'
Kapanen ukořistil kotouč na levém hrazení a na pravém křídle se mu nabízel Heinen! Přihrávka na Heinena ale neprošla přes položeného hráče Rangers.
47:52'
Ani nyní to první přesilové formaci nevyšlo a kouč Pens posílá druhou formaci.
47:27'
Přesilové pětce se teď nepodařilo přejít přes útočnou modrou. Malkin na levém křídle odražen.
47:04'
Domácí vyhazují až k Jarrymu.
46:40'
Po vhazování poslal Guentzel puk na Letanga, který si sjel na střed modré a tvrdou střelou zkusil své štěstí. Šesťorkin střelu ale viděl a úspěšně zasáhl.
46:34'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Jacob Trouba – 2 min., nedovolené bránění).
46:27'
Po vyhrané buly v obranném pásmu Rangers obloukem poslali puk do střední třetiny, jenže Dumoulin hru vrací rychle zpět.
46:13'
Ten ale nyní pokryl střelu Cartera, který odjíždí na střídačku s hlavou do vzduchu. Střelci Pittsburghu stále čekají na tu úvodní branku, která by týmu dala druhý dech.
45:38'
Hráči Penguins diskutují jak na střídačce, tak na ledě. Tématem může být taktika, jak překonat dosud bezchybného Šesťorkina.
45:27'
Třetí třetina má pomerně dobré tempo, které není příliš často přerušováno.
44:00'
Kotouč se po odrazu od zadního mantinelu dostal na hůl Zibanejada, který to okamžitě zkusil před levou tyčí. Tam se ale pohotově přemístil Jarry, kterému se podařilo puk udržet před brankovou čarou.
42:54'
Domácí se stáhli příliš moc k vlastní brance a dali tak prostor pro průnikovou přihrávku na Heinena, jenž z pravého křídla minul branku.
42:30'
Střely na branku 20:18.
41:57'
Rychlá souhra Pens! Guentzel si narazil puk a okamžitě jej zkusil dát najíždějícímu Malkinovi na levou tyč. Dobře zasáhl jeden z bránících hráčů, který puk srazil za branku, kterou Malkin nechtěně posunul.
41:14'
Ruhwedelova byla tečována těsně před Šesťorkinem. Po zásahu cizí hole šel puk pouze vedle pravé tyče a brankář Ranger nemusel zasahovat.
40:26'
Sražený puk Jarrym zkoušel zachytili u pravé tyče Goodrow, ale nedosáhl na něj.
40:01'
Ve druhé části bleskově udeřil Vatrano, který se vyhnul zmatkům před brankou a ve správnou chvíli si počkal na odražený puk, který záhy dorazil za brankovou čáru.

V polovině utkání Rangers udeřili znova, když si vytvořený prostor využil Panarin, který bekhendem rozvlnil síť za Jarryho zády.
40:00'
40:00'
Během pár desetin po závěrečné siréně přišel pas před levou tyč a domácí se už radovali ze třetí branky. Nicméně sudí okamžitě rozpažil a nedal žádný prostor pro diskuzi. Tato záležitost byla více než jasná.
39:36'
Ale na druhé straně útočil Zibanejad z pravého křídla, odkud svižnou přihrávkou hledal na levé straně Kreidera. To se mu sice povedlo, ale křídlo Rangers dostal puk na brusle.
38:36'
Rodriguesovo nahození dojel nejrychleji Rakell, který se snaží ke konci druhé části pokračovat v tlaku Pens.
38:10'
Vyhrané vhazování New Yorku přišlo přímo na hůl Millera, který z nápřahu mířil na Jarryho.
38:04'
Tlak Pittsburghu chtěl podpořit dlouhou rozehrávkou brankář Jarry, ale puk naservíroval ve středním pásmu pouze Panarinovi, který po kličce na pravém kruhu mířil na bližší tyč. Jarry zasáhl lapačkou a přerušuje hru.
37:08'
Před Šesťorkinem zůstal nepokrytý Guentzel, který bez připravy nastřelil pouze výstroj domácího brankáře!
36:30'
Kreider to zkoušel individuálně, ale po přejetí útočné modré přišel o kotouč.
35:40'
Rodrigues kontroloval puk za Šesťorkinem a zkusil vyjet před levou tyč a natlačit se do brankoviště, jenže tam stála trojice domácích hráčů, která mu jeho počin znemožnila.
34:53'
Po delším souboji ve středním pásmu získal puk Goodrow, ale Rangers se na útočné polovině dlouho neohřáli.
33:17'
Po Boylově střele přešli domácí do protiútoku, ale ani těm se nepodařilo zaměstnat brankáře Pens. Před Jarrym zastavil Coppovu střelu Friedman.
29:47'
Domácí navyšují vedení, a zároveň se jedná o 500 branku ARTĚMIJE PANARINA, jenž využil průjezdu Stoma, který zaměstnal jednoho z bránících hráčů Pens. Panarin si zpracoval puk a bekhendem překonal Jarryho. Asistence: Andrew Copp a Jacob Trouba.
29:35'
Krátce po buly Šesťorkin opět zasahuje. To už pálil od hrazení hladový Rodrigues.
29:23'
Ke střele se už chystail Dumoulin, jenže poprvé to nevyšlo, když ho vyclonil jeden z domácích Rangers. Bek Dumoulin si musel vylepšit pozici a tentokrát už z pravého kruhu prověřil Šesťorkina.
28:45'
Guentzel se přes pravé křídlo dostal do útočného rohu, ale po ztrátě stability o kotouč přišel.
27:48'
Po zaváhání v obranném pásmu Pittsburghu pohotově pálil od modré Fox, ale Jarry rychle zaklekl a puk skončil v jeho náruči.
26:55'
Panarin společně se Stromem zkusili napadat soupeře hluboko v pásmu, ale Pens se rychlými přihrávkami dostali rychle do útočné akce.
26:36'
Jarry zastavil svou výstrojí nahození Lafreniere z levého kruhu, čímž dává prostor komerční přestávce.
26:14'
Vytažený nováček Hållander to zkusil přes levé křídlo, ale jeho střelecký pokus přes bránícího hráče neprošel.
25:58'
Miller pálil od modré, jenže jeho střelu hosté zbrzdili. Nakonec se na kotouč dostal mezi kruhy Strome, kterému se ale nepodařilo divoký puk zkrotit.
24:48'
Kapanen za brankou získal kotouč a zvládl jej posunout na Heinena. Ten zkusil střelu z větší vzdálenosti, ale Šesťorkin zasáhl.
23:10'
Z otočky to v ostrém úhlu zkusil Rust, střela minula branku, ale hosté zůstávají v pásmu.
21:27'
Pens zasypali Šesťorkina dvěma střelami, ale Rodrigues ani Rakell úspěšní nebyli.
20:24'
Blesková branka domácích ve druhé třetině. Po šermovačce o kotouč v předbrankovém prostoru se puk dostal odrazem před pravou tyč na FRANKA VATRANA, který pohotově zakončil a vstřelil tak svou šestnáctou branku v sezoně. Asistence: Chris Kreider a Mika Zibanejad.
20:01'
V první třetině se oba celky příliš útočně nepředvely, čemuž také odpovídá bezbrankový stav 0:0.

Uvidíme, s jakou dravostí nastoupí Rangers a hostující Penguins do druhé části.
20:00'
18:53'
Domácí ale propadli a dopředu mohl vyrazit Carter, jehož pokus z povinnosti vyrazil Šesťorkin. Záhy se vytvořila protiakce Rangers, na jejímž konci byl Copp. Ten lehčí střelou pouze vyklepal betony Jarryho.
17:56'
Nemeth podržel hru za vlastní brankou a čekal až se zbylí Rangeři prostřídají. Krátce nato se domácí usadili v obranném pásmu soupeře.
16:46'
A ještě jednou Rodrigues, jenž si protáhl střídání. Útočník Pittsburghu po získání pásma zkusil skrýt svou střelu před bránícími hráči, ale Šesťorkin si proti puku vyrazil svou lapačkou.
16:08'
Poměrne slušný prostor měl před brankou Šesťorkina Rodrigues, který taženou střelou z prostoru mezikruží minul prostor u levé tyče.
15:44'
Kreider to zkusil střílenou přihrávkou z levého kruhu před vzdálenější pravou tyč, ale jeho spoluhráč na prudký pas nedosáhl.
15:27'
Vatrano si přes těsnou obranu dokázal protečovat puk za branku Pens, ale tam byli první obráncí hostí.
13:38'
Rakell měl za brankou Jarryho plné ruce práce před atakujícím Goodroewm, kterého mimo jiné podpořil český útočník.
13:00'
V pravém rohu obranného pásma Rangers se snažil získat kotouč Malkin, ale hra se mezitím přesunula do střední třetiny.
12:23'
Ani teď se domácím nedaří přejít do útočné třetiny, tohle oslabení Pens zvládají ve velké pohodě.
11:42'
Hráči v bílých dresech s tučnákem na prsou znova vyhazují a drží svého brankáře Jarryho poměrně v klidu.
11:13'
Tohle byl ofsajd přesilové pětky Rangers, která na modré čáře zaváhala.
10:42'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Rickard Rakell – 2 min., podrážení).
10:31'
Po přejetí útočné modré nic nevymýšlel Nemeth, jehož projektil zápěstím zachytil bez větších problémů Jarry. Komerční přestávka.
09:45'
Krátce po vhazování se měl ke střele Lindgren, jenže svižnou ránu úspěšně zablokoval vytažený Heinen.
08:27'
Před brankou si dobře počínal Chytil, jehož koncovku zápěstím srazil Jarry na Goodrowa. Ten se ještě snažil ohrozit branku Pittsburghu, ale trefil jen bránícího Mathesona.
07:38'
Po získání kotouče Rakellem v útočném rohu vytáhli hosté hru na modrou čáru, odkud záhy pálil Kris Letang.
06:25'
Z osy útočné třetiny mířil slibně Lafreniere, ale Jarry jeho příležitost odmítl jistým zákrokem.
04:24'
Po sražené střele Foxem pálil od modré čáry Matheson, ale jeho pokus už si bystrým okem pohlídal Šesťorkin.
03:57'
Lindgren se postavil proti střele Kasperi Kapanen a obranná čtyřka New Yorku vyhazuje.
03:41'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Jacob Trouba – 2 min., faul loktem).
02:15'
V těsné blízkosti brankoviště zkusil zakončovat bekhendem u levé tyče Heinen, jehož pokus Šesťorkin vytěsnil. Vzápětí od mantinelu zkusil štěstí z ostrého úhlu Pettersson.
01:30'
Naopak na druhé straně z rychlé protiakce pálil z vrchu levého kruhu Strome.
01:16'
Pens po nahození bojovali o kotouč na zadním hrazení, ale Miller s Troubou nenechali soupeře dostat se ke střelecké příležitosti.
00:23'
Po vyhraném vhazování Zibanejadem se Rangers nastěhovali do útočné třetiny. Jarry musel tahat rychlý zákrok proti střele Kreidera od levého hrazení.
00:01'

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – R. Lindgren, A. Fox, K'A. Miller, Trouba, Braun, B. Schneider – Kreider, Zibanejad, Vatrano – Panarin, R. Strome, Copp – Lafreniere, Chytil, Goodrow – Motte, Brodzinski, Dryden Hunt.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang, M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rust – Rakell, Malkin, J. Carter – Rodrigues, Blueger, Kasperi Kapanen – D. Heinen, Boyle, Angello.
New York Rangers s šestadevadesáti body setrvávají na příjemné čtvrté pozici Východní konference. Totožný počet bodů má také třetí Toronto.

V posledních pěti zápasech New York bral body hned čtyřikrát. Třikrát za vítězství proti domácím Devils 1:3, Red Wings 4:5 po prodloužení a v neposlední řadě proti dnešnímu soupeři Penguins 2:3. V utkání proti Flyers Rangers prohrávali ve třetí třetině o 0:3, ale i přesto dokázali utkání dotáhnout do prodloužení, kde byla nakonec šťastnější Philadelpia.
Pittsburgh Penguins má stejný počet odehraných zápasů, ale o čtyři body méně. Sedmé místo Východní konference a ztráta čtyř bodů na čtvrté Rangers.

Forma Pittsburgu je v pěti zápasech trochu horší, než dnešního soupeře. V posledních pěti utkání Pens zdemolovali a zcela roztrhali Rudá Kříla z Detroitu, kterým nasypali 11 branek! V posledních dvou zápasech s Coloradem ukázali Penguins bojovnost, ale v jednom případě to na Avalanche nestačilo. Ty porazili Pittsburgh 3:2 a 6:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.