NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Ottawa - 25. listopadu 2021   04:30

San Jose
San Jose
07:16' Nieto (Labanc, E. Karlsson) • 20:47' Hertl (T. Meier, M. Ferraro) • 39:29' Bonino (T. Meier, Couture) • 51:18' T. Meier (Balcers, M.-É. Vlasic) • 58:56' Couture  • 59:29' J. Middleton (Cogliano, E. Karlsson)
6:3
(1:1, 2:2, 3:0)
Ottawa
Ottawa
13:38' Norris  (B. Tkachuk, L. Thomson) • 34:38' B. Tkachuk  (Chabot, Zub) • 36:11' C. Brown  (Chabot, Stützle)
San Jose
Brenk, Anderson – Gibbons, Hunt
SAP Center, San Jose
10 076 diváků
Ottawa

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Dnešní utkání sledovalo 10 076 diváků.
Je konec. San Jose Sharks zvítězilo nad Ottawou Senators v poměru 6:3.
V 8. minutě otevřel brankový účet domácí Nieto, ale o šest minut později srovnal Norris a do první přestávky se šlo za stavu 1:1. Začátek druhé části se ale povedl domácím, když se po 47 vteřinách trefil Tomáš Hertl. Ve 35. minutě ale nejprve srovnal Tkachuk a o dvě minuty později otočil vývoj zápasu Brown. Nakonec ale půl minuty před odchodem do šaten srovnal Bonino. V 52. minutě vstřelil rozhodující branku Meier. V 59. a 60. minutě se trefili do prázdné Couture a Middleton.
59:29'
San Jose právě vstřelilo branku!
A ještě jeden puk končí v prázdné brance hostů. A je to právě JACOB MIDDLETON, který tak dává svůj první NHL gól v kariéře! Domácí získali puk ve své třetině a právě Middleton to zkusil přes celé kluziště a trefil se. Asistence: Andrew Cogliano a Erik Karlsson.
59:11'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Matt Nieto – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 2 min., hrubost).
58:56'
Pravděpodobně je hotovo, protože domácí jdou do dvoubrankového vedení! Thomas Chabot trestuhodně přišel o kotouč na své polovině, který mu ukradl LOGAN COUTURE a z otočky trefil prázdnou svatyni Senators.
58:49'
Timo Meierovi se povedlo vyhodit puk ze svého pásma.
58:19'
Ottawa to zkouší bez brankáře!
58:09'
Nyní se bojuje o puk za bránou Senators.
57:39'
Ottawa už ale jde opět směrem dopředu, ovšem pokus z levé strany z hole Tima Stützleho skončil vedle.
56:56'
Brent Burns předvedl fantastický obranný zákrok, kdy si lehl na led a hokejkou vypíchl puk soupeři v zajímavé příležitosti.
56:20'
Posléze se ale žralokům podařilo vyhodit puk a mohou vystřídat formace.
56:05'
Ottawa nyní sevřela soupeře v útočném pásmu a drží jej pod tlakem.
54:29'
Ottawa se dostala sice ke střele, ale pokus Joshe Norrise byl zblokován do ochranné sítě.
53:46'
Logan Couture z pokleku střílel z pravé strany, ale Matt Murray byl připraven.
53:36'
Žraloci pokračují v útočné hře a snaží se co nejdéle držet puk v pásmu Ottawy.
53:06'
San Jose ale už je opět v útočném pásmu, kde se snaží něco vymyslet, ale zakončení Logana Couturého skončilo v moci Matta Murrayho.
52:15'
Nyní tak musí Ottawa opět zapnout, pokud chce změnit svůj tragický bodový stav v tabulce, kdy má na kontě pouze 9 bodů, což je nejméně z celé soutěže.
51:18'
Domácí celek jde do vedení 4:3! Po bojích za bránou hostů se k puku dostal Rudolfs Balcers, který jej poslal do mezikruží na hůl TIMA MEIERA a ten vystřelil skvělou ránu do pravé šibenice. Asistence: Rudolfs Balcers a Marc-Édouard Vlasic.
50:00'
Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a stav je nerozhodný.
47:40'
Nyní čekáme na nějaký vážnější moment, neboť se spíše o puk bojuje.
46:26'
46:16'
45:38'
Chris Tierney se ocitl v dobré příležitosti, ale jeho zakončení letělo pouze nad bránu Reimera.
45:16'
Sharks se sice dostali ke střele, ale ta nepřinesla nic vážnějšího a skončila vedle brány soupeře.
44:26'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Alexandr Barabanov – 2 min., sekání).
44:26'
Connor Brown se v oslabení dostal do úniku, ale v obrovské šanci přestřelil!
44:16'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Austin Watson – 2 min., vražení na mantinel).
44:16'
Po tvrdém hitu u mantinelu se hned čtyři domácí hráči včetně Radima Šimka vrhli na Austina Watsona.
43:07'
Jacob Middleton vypálil tvrdou ránu a následně dorážel v obrovské šanci Jasper Weatherby, ovšem Matt Murray tentokrát podržel Ottawu skvělým zákrokem!
42:31'
42:02'
Přesilová hra se domácím moc nedaří a opět hosté vyhodili puk do bezpečí.
41:29'
Dlouho se domácí ve třetině soupeře nezdrželi, jelikož se odpískal ofsajd.
40:53'
Domácí se v přesilovce dostali sami z útočného pásma a musí ho tak dobýt znovu.
40:31'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 2 min., sekání).
40:01'
40:00'
39:29'
Domácí využívají přesilovou hru a půl minuty před koncem druhé třetiny srovnávají na 3:3! Couture našel u levé tyče Meiera, který z první posunul před bránu na NICKA BONINA a ten prostřelil brankáře Murrayho mezi betony a po osmnácti zápasech bez gólu v novém působišti se konečně dočkal. Asistence: Timo Meier a Logan Couture.
39:06'
Brent Burns nejprve vystřelil vedle brány soupeře a posléze se hostům podařilo vyhodit puk ze své třetiny.
38:52'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 2 min., vysoká hůl).
38:07'
Nikita Zajcev to zkoušel z pravé strany, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu San Jose.
37:45'
Matt Murray nyní musel být připraven na střelu domácího hráče, se kterou si poradil a následuje komerční přestávka.
36:11'
Ottawa právě vstřelila branku!
Hosté otáčejí vývoj utkání během minuty a půl! Domácí brankář James Reimer se totiž špatně přesunul po přihrávce Chabota a před CONNOREM BROWNEM číhala poloprázdná svatyně, čehož samozřejmě rád využil. Asistence: Thomas Chabot a Tim Stützle.
35:59'
35:40'
Tyč zazvonila po střele hostujícího hráče a San Jose mělo velké štěstí!
35:29'
Ottawa Senators se znovu snaží něco vymyslet a drží puk v útočném pásmu, neboť má přesilovou hru.
35:13'
34:38'
Velké štěstí na straně hostů a je srovnáno na 2:2! Thomas Chabot z levé strany poslal přízemně kotouč na vzdálenější tyč, kde se nacházel BRADY TKACHUK, který ztratil balanc, ale puk se mu odrazil od brusle do horní tyče a skončil za brankovou čárou. Asistence: Thomas Chabot a Arťom Zub.
33:59'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Noah Gregor – 2 min., podrážení).
33:13'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Alex Formenton – 2 min., sekání).
32:40'
Znovu musel zasahovat hostující gólman, tentokrát proti střele Erika Karlssona z levé strany.
32:31'
Jacob Middleton nyní vypálil ze středu a Tomáš Hertl se snažil dorazit puk před brankovištěm, ovšem Matt Murray jej přikryl lapačkou.
31:39'
Nyní se bojuje o puk především ve středu hrací plochy bez něčeho vážnějšího.
30:23'
Alexandr Barabanov dostal fantastickou přihrávku od Erika Karlssona, ale posléze nedokázal prostřelit Matta Murrayho.
29:56'
Matt Murray předvedl nejistý zákrok, kdy mu puk vypadl za záda, ale obrana Ottawy rychle zareagovala.
28:54'
Tato situace San Jose už hlasitě volala po gólu, ale zatím ke zvýšení náskoku nedojde!
28:16'
Timo Meier střílel z pravé strany, ovšem jeho pokus nepřinesl nic vážnějšího, neboť byl Matt Murray připraven u své pravé tyče.
27:17'
Žraloci se tentokrát dopustili jen zakázaného uvolnění a hra se přesune před bránu Reimera.
26:12'
25:59'
James Reimer měl problémy se střelou od modré, kdy mu puk vypadl z lapačky, ale toho Ottawa nedokázala využít.
25:02'
Brady Tkachuk pálil z levé strany celkem nebezpečně, ale jeho pokus nakonec skončil pouze vedle domácí svatyně.
24:12'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Alexandr Barabanov.
23:07'
23:06'
Lassi Thomson pálil z pravé strany, ale jen doprostřed brány, kde byl připraven James Reimer.
22:22'
Ottawa drží puk v útočném pásmu, ale zatím se nedostalo do žádné vážnější šance.
21:07'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Jacob Middleton – 2 min., sekání).
20:47'
Domácí celek si na začátku druhé periody bere vedení zpět na svou stranu a čeští fanoušci mohou slavit! Po přihrávce Meiera se totiž ke kotouči dostal TOMÁŠ HERTL a vystřelil přesně k levé tyči. Asistence: Timo Meier a Mario Ferraro.
20:15'
Hned v úvodu druhé třetiny přišel tvrdý souboj, po kterém se mantinel třásl ještě několik vteřin.
20:01'
20:00'
19:28'
Střela domácího hráče skončila jen vedle brány soupeře.
18:54'
Opět je hra přerušená a to po zakázaném uvolnění Senators.
18:20'
Thomas Chabot nedokázal prostřelit domácí blok zpoza modré čáry.
17:42'
Ottawu každopádně srovnávací branka hodně nakopla a nyní má ze hry o něco víc, než domácí soupeř.
17:09'
Victor Mete to zkoušel nenápadně z levé strany, ale jeho pokus neprošel na svatyni Reimera.
16:22'
Žraloci vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a následovat bude buly před svatyní Jamese Reimera.
14:48'
Znovu se hra přesunula do třetiny domácího mužstva, kde ale nepřišlo zakončení ze strany Senators.
13:38'
Takové zpracování puku sice zabolí, ale odměna je sladká v podobě gólu! Brady Tkachuk vystřelil z pravé strany a trefil JOSHE NORRISE do kolena, ovšem hostující útočník i přes bolest ucítil velkou šanci a zakončil do odkryté svatyně, čímž srovnal na 1:1. Asistence: Brady Tkachuk a Lassi Thomson.
13:05'
James Reimer si tentokrát musel připsat zákrok a následuje buly před jeho svatyní.
12:41'
Tentokrát přišel ofsajd ze strany Senators a následovat bude komerční přestávka.
12:26'
Nyní toho moc k vidění není, jelikož puk klouže ze strany na stranu bez něčeho vážnějšího.
10:38'
10:16'
Nick Bonino číhal u levé tyče na dorážku, ale Matt Murray se protáhl a betonem zneškodnil jeho zakončení.
10:07'
Logan Couture to zkusil z levé strany, ovšem Matt Murray byl připraven a chytil puk do své moci.
09:49'
Domácí tentokrát měli problémy udržet puk v útočném pásmu a Senators jej následně dokázali vyhodit přes celé kluziště.
08:46'
Alexandr Barabanov krátce po buly nebezpečně vystřelil skrytou ránu, ale ta vyplavala vedle levé tyče.
08:38'
08:38'
Ottawa Senators tentokrát byl důrazná do brankoviště a následně došlo k potyčce před svatyni žraloků.
08:02'
Alex Formenton mohl srovnat stav utkání po skvělé přihrávce Nikity Zajceva, ale následně nedokázal prostřelit domácího brankáře.
07:48'
Nyní skončil puk mimo hrací plochu a následovat tak bude komerční přestávka.
07:16'
Máme tady úvodní branku, kterou dává domácí celek! MATT NIETO vedl kotouč po pravé straně a vypadalo to na přihrávku bekhendem, ovšem nakonec zakončil forhendem fantasticky do levé šibenice a Matt Murray se marně natahoval. Asistence: Kevin Labanc a Erik Karlsson.
06:36'
Nyní se hraje nahoru dolů, ale o něco více ze hry má přece jenom domácí San Jose.
05:46'
Timo Meier se tentokrát opřel do odraženého kotouče, ale Matt Murray si připisuje další úspěšný zákrok.
05:02'
Rudolfs Balcers dostal kotouč na pravou stranu a následně střílel k levé tyči, ale tam byla vyrážečka Matta Murrayho.
04:22'
Lassi Thomson zkusil vypálit zpoza modré čáry na teč, ale domácí obrana si poradila.
03:16'
San Jose sice chvíli kombinovalo v útočném pásmu, ovšem následně puk odebral soupeř, který ale rovněž nevymyslel nic vážnějšího.
02:04'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Jacob Middleton – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Austin Watson – 5 min., bitka).
02:04'
Jacob Middleton se vrhnul do rvačky Austinem Watsonem a nakonec to byl domácí hráč, který povalil svého soupeře na ledovou plochu.
01:38'
Opět je hra přerušená a následovat tentokrát bude vhazování ve třetině Ottawy.
01:15'
Po zblokované střele hostů bude následovat buly před Jamesem Reimerem.
00:45'
San Jose Sharks se sice dostalo dopředu po pravém křídle, ale nebylo z toho nakonec nic vážnějšího.
00:01'

San Jose Sharks: J. Reimer (Hill) – B. Burns, M. Ferraro, E. Karlsson (A), J. Middleton, R. Šimek, M.-É. Vlasic – Balcers, Couture (C), T. Meier – Gregor, Hertl (A), Barabanov – Labanc, Weatherby, Nieto – Reedy, Bonino, Cogliano.
Trenér: Bob Boughner

Ottawa Senators: M. Murray (A. Forsberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Mete, L. Thomson, Holden – Sanford, Norris, B. Tkachuk (C) – C. Brown, Stützle, N. Paul (A) – Ennis, Tierney, Formenton – Watson, Gambrell, P. Kelly.
Trenér: D. J. Smith

Rozhodčí: Brenk, Anderson – Gibbons, Hunt.
Československá stopa

Radim Šimek (SJS)
Tomáš Hertl (SJS)
San Jose Sharks se v Pacifické divizi nachází na 5. místě s 19 body a skóre 46:51. Po domácí prohře 0:4 s Washingtonem Capitals přivítali žraloci ve své hale Carolinu Hurricanes. Domácí museli otáčet zápas, který nakonec vyhráli 2:1 po prodloužení.
Ottawa Senators je na tom hůř, neboť v Atlantické divizi je na poslední 8. pozici s 9 body a skóre 41:59. Po domácí prohře 0:4 s Calgary Flames zavítali Senators do Colorada, kde v přestřelce prohráli 5:7.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy San Jose Sharks a Ottawa Senators. Naposled se spolu tato mužstva utkala před měsícem na ledě Ottawy, kde ovšem San Jose zvítězilo těsně 2:1. Dnes se bude bojovat v SAP Centeru v San Jose. Úvodní buly je naplánováno na 04:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.