NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Colorado - 24. října 2021   01:00

Tampa
Tampa
26:34' M. Joseph (Cirelli, Killorn) • 43:44' Stamkos (Palát, McDonagh) • 57:25' B. Point (Hedman, Stamkos)
3:4
(0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

2:3 (SN)

Colorado
Colorado
09:02' Landeskog  (MacKinnon, Byram) • 31:51' Rantanen  (MacKinnon, Makar) • 49:50' MacKinnon  (Makar, Landeskog) • ' Makar

3. Nathan MacKinnon (COL) 1+2
Statistiky: Střely na bránu: 32-27; Zablokované střely: 12-7; Vhazování: 52%-48%; Hity: 43-32; Přesilové hry: 0/3-1/6; Trestné minuty: 14-8.
Steven Stamkos se stal druhým nejproduktivnějším hráčem v historii organizace Lightning, když dnes v noci o bod překonal Vincenta Lacavaliera a na svém kontě má 875 bodů. Tampě to však nakonec nebylo nic platné a prohrála po samostatných nájezdech. Tampa Bay zůstává jediným týmem v NHL, který ještě v první třetině nedokázal letos vstřelit gól, a v normální hrací době ještě ani jednou nevedla. Coloradu se naopak podařila ukončit série tří proher a Nathan MacKinnon vstřelil po svém návratu první gól. Konečný výsledek zápasu. Tampa Bay Lightning 3 Colorado Avalanche 4.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
Autorem vítězné branky je CALE MAKAR, který z pravého kruhu zamířil mezi betony Andreje Vasilevského! Colorado vítězí v Tampě 4:3!
Cale Makar zamířil rychlou střelou zápěstím mezi betony Andreje Vasilevského a Colorado vítězí!
Anthony Cirelli chtěl z mezikruží zamířit po ledě k pravé tyči, jenže Darcy Kuemper zasáhl levým betonem.
Nazem Kadri chtěl najít pátou díru mezi betony Andreje Vasilevského, ale nenašel. Dobrý zákrok.
Corey Perry chtěl u levé tyče skórovat bekhendem, jenže bránu minul a Darcy Kuemper nezasahoval.
Gabriel Landeskog zvolil podobný způsob zakončení a nad lapačkou brankáře vymetl pravý horní roh!
Steven Stamkos proměňuje poté, co si jel z levé strany před bránu a rychlou střelou vymetl přední levý horní roh!
André Burakovsky chtěl rychlou střelou zápěstím zamířit k levé tyči, jenže jeho střela skončila mimo.
Ross Colton si sjel z pravé strany před bránu a rychlou střelou zápěstím minul levý horní roh brány.
Mikko Rantanen dostal puk o levou tyč a záda Andreje Vasilevského do brány!
Brayden Point chtěl rychlou střelou z mezikruží vymést pravý horní roh brány, jenže lapačka Darcyho Kuempera byla proti.
Nathan MacKinnon chtěl zasunout puk u pravé tyče do sítě, jenže levý beton Andreje Vasilevského byl proti.
Victor Hedman naznačil střelu a poté rychlou střelou zápěstím zamířil k levé tyči pod vyrážečkou brankáře!
Samostatné nájezdy začínají.
Colorado nevyužilo v prodloužení obrovskou šanci, to samé ovšem platí o Lightning, kterým patřil závěr nastavení. Čekají nás nájezdy. Skóre po prodloužení zápasu. Tampa Bay Lightning 3 Colorado Avalanche 3.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:45'
Gabriel Landeskog zkusil rozhodnout na levém křídle střelou z ostrého úhlu, jenže Andrej Vasilevskij byl připravený a na přední tyči sevřel vkleče puk v náručí.
63:27'
Andrej Vasilevskij si připsal další zákrok a hra byla přerušena, protože Samuel Girard byl naražen hlavou na hrazení. Rozhodčí zřejmě nebudou vylučovat.
62:35'
Brayden Point teď vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a mohl rozhodnout, Darcy Kuemper ale ucpal prostor na přední tyči a zřejmě poté zasáhl maskou.
60:43'
Mikko Rantanen si vyměnil puk s Nathanem MacKinnonem a z mezikruží dobře mířil k levé tyči, jenže Andrej Vasilevskij ho vychytal levým betonem a poté si poradil i s jeho dorážkou!
60:01'
Lightning třikrát v zápase prohrávali, jenže třikrát v řadě dokázali vyrovnat, a tak je stejně jako proti Detroitu čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině duelu v Amalie Areně. Tampa Bay Lightning 3 Colorado Avalanche 3.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:25'
Tampa právě vstřelila branku!
BRAYDEN POINT vystřelil na vrcholu mezikruží poté, co zvedl hlavu, a nádhernou střelou zamířil pod vyrážečkou brankáře Darcyho Kuempera do vzdálenějšího levého horní rohu brány Avs! Asistence: Victor Hedman a Steven Stamkos.
57:18'
Andrej Vasilevskij opustil bránu a Lightning rozhodně na nic nečekají. Hra bez brankáře!
56:29'
Tyson Jost objel bránu Lightning a v blízkosti pravé tyče vystřelil z otočky zápěstím, střela se mu ale nepovedla a domácí brankář Andrej Vasilevskij nemusel zasahovat.
55:47'
Erik Černák vypálil na pravém křídle od modré čáry a Darcy Kuemper si málem srazil puk do vlastní brány, rychle se ale ohlédl a hokejkou ho na poslední chvíli stáhl pod sebe! Přestávka.
54:18'
Brayden Point nabral na levém křídle obrovskou rychlost a v blízkosti přední tyče se pokusil skórovat po ledě bekhendem, kotouč ale skončil za bránou Avalanche.
53:16'
Tyson Jost vyrazil na levém křídle do přečíslení dva na jednoho a měl obrovské množství času na to, aby se rozhodl, jenže přihrávka se mu vůbec nepovedla.
52:09'
Darcy Kuemper zastavil ránu Lightning z levého kruhu pro vhazování a po jeho zákroku vkleče nyní probíhá komerční přestávka. Colorado potřetí v zápase vede.
49:50'
Colorado právě vstřelilo branku!
NATHAN MACKINNON vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování po přihrávce Calea Makara z osy útočného pásma a fantastickou střelou bez přípravy zamířil do bližšího levého horní rohu sítě! Asistence: Cale Makar a Gabriel Landeskog.
49:45'
Ondřej Palát odpyká menší trest za podrážení, který dostal domácí brankář Andrej Vasilevskij. Přesilovka.
49:18'
Domácí Anthony Cirelli chtěl z levého křídla, kde dostal přihrávku do jízdy, nahodit puk z ostrého úhlu do ohně, jenže Erik Johnson se skvěle vrátil a srazil ho za bránu.
47:13'
Lightning měli několik příležitostí na to, aby skóre otočili, jenže Brayden Point se stahovačkou v pravém kruhu neuspěl, Ondřej Palát pálil mimo a Steven Stamkos byl zablokován. Colorado drží náskok.
46:11'
Erik Černák vystřelil na pravém křídle od modré čáry a jeho střela zápěstím byla přizvednuta vysoko do ochranné sítě. Po přerušení probíhá komerční brejk.
45:37'
Nathan MacKinnon nyní vystřelil v levém kruhu po zakázaném uvolnění Lightning ihned po vhazování, Andrej Vasilevskij byl připraven a kotouč podržel.
45:13'
Boris Katchouk na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Darcy Kuemper jeho pokus bez problému podržel v náručí. Erik Johnson se ho poté vydal zkrotit. Stav 2:2.
43:44'
Darcy Kuemper se sice stačil přesunout a ránu Ondřeje Paláta z pravého kruhu vyrazit, jenže český útočník puk vrátil před bránu a od levé brusle STEVENA STAMKOSE se odrazil do sítě – 2:2! Asistence: Ondřej Palát a Ryan McDonagh.
42:41'
J. T. Compher se snažil dostat ke kotouči v blízkosti pravé tyče, pod tlakem na něj ale nedosáhl a Andrej Vasilevskij ho zmrazil pod lapačkou. Hosté vedou 2:1.
40:53'
Ondřej Palát předvedl na levém křídle skvělý forčeking a málem se mezi dvěma protihráči protáhl před bránu, nakonec se mu to ale nepodařilo a Avs si oddechli.
40:01'
Lightning se sice dokázali po přestávce prosadit, jenže poté znovu inkasovali, a tak do závěrečné třetí třetiny vstupují s jednobrankovým mankem.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-16; Zablokované střely: 9-3; Vhazování: 50%-50%; Hity: 25-20; Přesilové hry: 0/3-0/5; Trestné minuty: 12-8.
Třetí třetina začne přibližně v 3:05.
Mikko Rantanen byl hlavní postavou druhé třetiny, když nejprve odpověděl na vyrovnávací gól Mathieua Josepha a těsně před koncem prostřední periody ho ošklivě sestřelil levou nohou. Skóre po druhé třetině utkání. Tampa Bay Lightning 1 Colorado Avalanche 2.
40:00'
39:33'
Mikko Rantanen byl vyloučen na dvě minuty za hrubost, stejně jako na opačné straně Alex Killorn. Hra 4 na 4.
39:33'
Mikko Rantanen nyní sestřelil levým kolenem Mathieua Josepha, který neměl tušení, že se blíží ostrý zákrok! Okamžitě se strhla obrovská mela.
39:00'
Do konce druhé třetiny utkání zbývá odehrát 1 minuta.
37:11'
Patrick Maroon vypálil z prostoru mezikruží a jeho střela mířila do levého horního rohu brány, Darcy Kuemper měl ale čistý výhled a vyrážečkou puk vyrazil mimo.
36:23'
Darcy Kuemper dokázal zastavit nahození Lightning z levého křídla a zmrazil puk pod lapačkou. Po přerušení hry následuje v Amalie Areně reklamní přestávka.
35:39'
Victor Hedman vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána s příklepem zamířila nad bránu Darcyho Kuempera, který má dnes i potřebné štěstí.
34:04'
Český útočník Ondřej Palát skvěle potáhl puk v blízkosti levé tyče a mohl skórovat do prázdné brány, jenže ji z blízkosti přestřelil! Stále 1:2. Darcy Kuemper nakonec úžasně zasáhl pravým betonem a předvedl spektakulární zákrok!
33:45'
Tyson Jost si počínal na útočné modré čáře zbytečně ledabyle a byl teď vyloučen za nedovolené bránění.
33:11'
Michail Sergačjov mohl skórovat během oslabení, když střelou z vrcholu levého kruhu mířil ke vzdálenější pravé tyči, Darcy Kuemper ale zasáhl levým betonem! Hokejisté hostí přežili šanci.
32:23'
Alex Killorn byl vyloučen na dvě minuty za krosček a Lightning jsou krátce po inkasování gólu do čtyř.
31:51'
MIKKO RANTANEN si najel v pravém kruhu na přihrávku Nathana MacKinnona z levého křídla a přečíslení dva na jednoho zakončil ránou bez přípravy, která prošla nad levým betonem přesouvajícího se Andreje Vasilevského do sítě! Asistence: Nathan MacKinnon a Cale Makar.
31:08'
Poprvé v dnešním zápase vzplanuly ve středním pásmu vášně a došlo na menší potyčku, do které se zapojilo několik hráčů. Po přerušení probíhá komerční přestávka.
30:31'
Erik Johnson vystřelil na pravém křídle z ostrého úhlu a Andrej Vasilevskij si připsal další zákrok poté, co jeho střelu zápěstím vyrazil do rohu ledové plochy.
28:49'
Nazem Kadri se dostal v blízkosti pravé tyče k odraženému kotouči a rychlou střelou zápěstím z ostrého úhlu zamířil vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány.
27:14'
Mikko Rantanen vypálil na bodu pravého kruhu bez přípravy a jeho ostrá rána mířila k přední tyči, Andrej Vasilevskij ale fantasticky zasáhl levým betonem! Skóre tak zůstalo nerozhodné!
27:06'
Nazem Kadri se natlačil v rychlosti z levého křídla až před bránu, kde ho Victor Hedman poslal k ledu. Držení.
26:34'
MATHIEU JOSEPH před bránou tečoval puk zády k bráně po střele Anthonyho Cirelliho z vrcholu levého kruhu pro vhazování pouze do vzduchu, jenže Avalanche nedokázali kotouč uklidit do bezpečí a domácí útočník ho z otočky poslal pod lapačkou Darcyho Kuempera k pravé tyči! Je to 1:1! Asistence: Anthony Cirelli a Alex Killorn.
25:27'
Tampa je jediným týmem z celé NHL, který ještě v letošní sezóně NHL nevstřelil gól v průběhu první třetiny. Jedním jediným týmem v NHL!
24:04'
Corey Perry číhal u pravé tyče na volný puk, aby se ho po nahození z pravého křídla pokusil dorazit do sítě, Darcy Kuemper byl ale připraven a kotouč zmrazil.
23:15'
Mikko Rantanen na pravém křídle šlápl do pedálů a na přední tyči zakončil zápěstím mimo. Oba týmy měly slibnou šanci, jenže z ní nakonec nebylo téměř nic.
22:47'
Lightning mohli skórovat během oslabení, když se řítili do přečíslení dva na jednoho, jenže Victor Hedman na levém křídle nevystřelil a přihrávkou nikoho nenašel.
21:46'
Nathan MacKinnon vystřelil na bodu levého kruhu po rychlé kombinační akci a jeho střela zápěstím mířila k přední tyči, kde Andrej Vasilevskij zasáhl pravým betonem.
20:30'
Anthony Cirelli hledal před bránou bekhendem Alexe Killorna, který se do zakončení nedostal a navíc poté fauloval. Rozhodčí ho vyloučili za nedovolené bránění.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-7; Zablokované střely: 4-1; Vhazování: 52%-48%; Hity: 13-11; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
Druhá třetina začne přibližně v 2:09.
Oba týmy si během úvodní části střetnutí zahrály dvě přesilové hry, ani jednu ale nevyužily, a tak jediný gól padl v rovnovážném počtu hráčů na ledě, když se v polovině první třetiny duelu prosadil z otočky Gabriel Landeskog. Skóre po první třetině zajímavého klání v Tampě. Tampa Bay Lightning 0 Colorado Avalanche 1.
20:00'
19:02'
Lightning rychle odpálili puk z obranného pásma a od prostoru trestných lavic se odrazil na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Andreje Vasilevského.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:17'
Michail Sergačjov vystřelil od modré čáry a Darcy Kuemper u levé tyče zasáhl pravým betonem, stejně jako proti dorážce Victora Hedmana z ostrého úhlu! Další příležitost není nevyužita.
16:59'
Pierre-Édouard Bellemare měl velice dobré střídání a na pravé straně obranného pásma dokázal vybojovat puk, který vysokým obloukem poslal k bráně Avalanche.
15:52'
Darren Helm si najel před bránu na nádhernou přihrávku z pravé strany a tečí puk posílal k levé tyči, jenže Andrej Vasilevskij předvedl výtečný přesun a vyrážečkou přiloženou k pravému betonu puk vyrazil! Darcy Kuemper na opačné straně zasahoval dvakrát. Komerční přestávka.
13:42'
Brayden Point posílal puk z levého kruhu nebezpečně před bránu a Darcy Kuemper stáhl odražený kotouč pod lapačku. Erik Johnson ovšem fauloval a byl vyloučen.
13:21'
Michail Sergačjov vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a Darcy Kuemper toho příliš neviděl, přesto dokázal kotouč udržet. Domácí se k dorážce nedostali.
12:35'
Steven Stamkos vybojoval puk za bránou a po jeho nádherné zadovce mohl u pravé tyče skórovat do prázdné sítě Corey Perry, jenže na poslední chvíli do jeho střely vložil hůl J. T. Compher a kotouč skončil v ochranné síti!
12:01'
Steven Stamkos vypálil na levém křídle bez přípravy a jeho rána s příklepem mířila k přední tyči, Darcy Kuemper byl ale připraven a puk vyrazil za bránu.
11:39'
Colorado bude hrát po komerční přestávce v oslabení. André Burakovsky vyloučen za nedovolené bránění.
10:55'
Erik Johnson vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a puk mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Andrej Vasilevskij ho ale vyrážečkou vyrazil.
09:02'
GABRIEL LANDESKOG sice nedokázal na první pokus u pravé tyče tečovat nahození Nathana MacKinnona z ostrého úhlu, jenže po rychlé otočce puk dostal přes levý beton Andreje Vasilevského do sítě! Avalanche vedou 1:0! Asistence: Nathan MacKinnon a Bowen Byram.
08:51'
Avalanche napálili puk do útočného pásma, jenže nedokázali přechod přes útočnou modrou čáru sladit dokonale a bylo jim tedy odpískáno postavení mimo hru.
08:18'
Vypadalo to, že se bude vylučovat na straně Colorada, nakonec se tak ale nestalo a Tampě bylo odpískáno postavení mimo hru. Vhazování v neutrální třetině.
07:57'
Boris Katchouk dostal na levém křídle puk do jízdy a od hrazení napřáhl k prudké ráně s příklepem, která minula přední tyč a skončila na ochranném skle.
06:45'
Lightning se dostali po více než šesti minutách hry k první střele na bránu, která přišla z pravého kruhu pro vhazování a Darcym Kuemperem byla vyražena mimo.
06:33'
Andrej Vasilevskij vyrazil obě střely Avalanche z prostoru mezikruží a další útočnou akci svěřenců Jareda Bednara zastavilo postavení mimo hru. Komerční přestávka.
05:46'
Vyloučený Michail Sergačjov je zpět na ledové ploše a Avs nevyužili ani jednou ze dvou úvodních přesilových her. Během druhé se dokonce nedostali ke střele.
05:24'
Colorado hraje většinu akcí po pravé straně a Lightning jsou na to skvěle připraveni. Pierre-Édouard Bellemare odvedl dobrou práci a puk se odrazil mimo ledovou plochu.
04:35'
Lightning zatím zvládají oslabení skvěle a v rychlém sledu se dvakrát podél střídaček vysvobodili. Avalanche se sice snaží, jenže se jim nedaří udržet v útočném pásmu.
03:46'
Logan O'Connor chtěl nyní vyvést kotouč poté, co ho vybojoval, jenže Michail Sergačjov ho zezadu zahákoval.
03:14'
Lightning přečkali úvodní tlak ze strany Avalanche, který byl výrazně podpořen přesilovou hrou hostí, a nyní jsou to domácí, kteří zvyšují obrátky a chtějí skórovat.
01:33'
J. T. Compher a poté Nathan MacKinnon se dostali do zakončení na pravém křídle, jenže Andrej Vasilevskij první pokus vyrazil, zatímco druhý podržel v náručí.
01:00'
Nathan MacKinnon si sjel z levého kruhu pro vhazování před bránu, kde nebezpečně míchal s pukem a na vzdálenější pravé tyči ho chtěl zasunout do sítě, jenže zakončení mu fantasticky znemožnil Ryan McDonagh! Parádní zákrok!
00:36'
Ondřej Palát forčekoval za bránou Avalanche tak usilovně, že jednoho z protihráčů podrazil. Menší trest.
00:01'
Avalanche vyhráli úvodní vhazování zápasu a jako první se mohli vydat směrem kupředu. Utkání mezi Lightning a Avalanche v Tampě bylo právě zahájeno.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Andrej Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Sergačjov, Šustr – Stamkos (C), B. Point, Palát – M. Joseph, Cirelli, Killorn – Perry, Colton, Maroon – Raddysh, Bellemare, Katchouk. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Colorado Avalanche: Kuemper (J. Johansson) – Makar, Byram, E. Johnson, Girard, R. Murray, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Jost, Kadri, Compher – L. O'Connor, M. Malcev, Ranta – Burakovsky, Jayson Megna, Helm. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Eric Furlatt. Čároví: Brad Kovachik, Andrew Smith.
Colorado Avalanche

Avalanche sice vstoupili do nového ročníku NHL vítězně, když na domácím ledě porazili Chicago 4:2, jenže poté prohráli třikrát za sebou a příliš se jim nedaří. Colorado se musí vypořádat s odchodem fantastického brankáře Philippa Grubauera a zatím se mu to nedaří. Organizace z Denveru inkasovala během série tří porážek v řadě v každém zápase minimálně čtyři góly. Hvězdný Nathan MacKinnon zaznamenal po svém návratu dvě asistence.
Tampa Bay Lightning

Lightning se vrátili po dvou venkovních zápasech zpět domů a snažili se vyhrát potřetí v řadě, jenže Florida byla proti a stejně jako o dva dny později Colorado domácí hokejisty Bay porazila 4:1. Nejproduktivnějším hráčem na domácí straně je kapitán Steven Stamkos, který zaznamenal během úvodních čtyř zápasů sedm bodů za tři góly a čtyři asistence. Špatně si nevede ani Victor Hedman, který má šest bodů za šest asistencí.
Tampa Bay nedokázala na úspěšný trip navázat a po návratu domů podlehla Floridě. Lightning se budou snažit odčinit poslední porážku proti Coloradu, které sice na úvod sezóny porazilo Chicago, jenže následně prohrálo třikrát za sebou. Do jeho sestavy už se ovšem vrátil Nathan MacKinnon a zaznamenal dvě asistence.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.