NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Colorado - 2. prosince 2021   01:30

Toronto
Toronto
04:31' W. Nylander (Tavares, Kerfoot) • 07:57' Spezza (Simmonds, N. Ritchie) • 14:24' Matthews (Marner, Bunting) • 32:44' Dermott (W. Nylander, Tavares) • 36:28' Tavares (Kerfoot, Brodie) • 40:44' Matthews (Marner, Bunting) • 48:41' Matthews (Muzzin) • 50:08' Engvall (Bunting, Rielly)
8:3
(3:1, 2:1, 3:1)
Colorado
Colorado
19:59' Girard  (MacKinnon, L. O'Connor) • 31:57' Kadri  (J. Johnson, Ničuškin) • 56:36' Kadri  (Landeskog, MacKinnon)
Toronto
Rank, St. Pierre – Murchison, Toomey
Scotiabank Arena, Toronto
18 931 diváků
Colorado
J. Johansson (Annunen) – Makar, D. Toews, Girard, Byram, E. Johnson, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – L. O'Connor, Newhook, Aube-Kubel – Helm, Jost, Jayson Megna.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji úspěšný start do nového dne a u dalšího hokejového přenosu zase někdy na počtenou.
3. William Nylander (TOR) – 1+1
Je dobojováno! Šlágr čtvrteční noci dopadnul lépe pro kanadský tým, který přehrál svého soupeře poměrně s přehledem. Hráči Toronta vyhráli vysoko 8:3 a pokračují ve své krasojízdě, kdy z posledních patnácti zápasů vyhráli rovných třináct utkání. Naopak Colorado bude muset na svůj nepodařený výkon rychle zapomenout, jelikož má před sebou back-to-back zápas v Montrealu.

Počet střel na branku: 41 (13, 11, 17) – 31 (11, 12, 8)
59:37'
Puk se stěhuje z hokejky na hokejku. V tomto utkání se už zřejmě žádné akce nedočkáme.
59:12'
Lidé v Torontu začínají tleskat svému týmu, který dnes předvedl parádní výkon. Potlesk si opravdu zaslouží.
59:01'
Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:31'
Na ledě je opět elitní formace Colorada, která by ráda vstřelila ještě jeden gól. Proti je ovšem pozorná domácí obrana.
58:06'
Wayne Simmonds byl pod tlakem, ale i přesto se podařilo zakončit. Jonas Johansson nemusel zasahovat, střela byla nepřesná.
57:42'
Alex Newhook byl sám, a tak se mu puk nepodařilo udržet. Toronto ho získalo opět pod svou kontrolu a může zaútočit.
57:16'
Colorado vysunulo své napadání až na hranici útočného pásma, ale je to k ničemu. Domácí tým se skvěle dostal přes tento blok dlouhou přihrávkou.
56:53'
Wayne Simmonds pouze nahodil puk za hostující branku. Tam se o něj porval jeho kolega z formace, bohužel neúspěšně.
56:36'
56:36'
Colorado právě vstřelilo branku!
Hosté se přece jenom dočkali a využili početní výhodu. NAZEM KADRI si skvěle najel do přihrávky Landeskoga a dokázal tečovat puk za záda domácího brankáře – 8:3. Asistence: Gabriel Landeskog a Nathan MacKinnon.
56:22'
Domácí tým ujel v oslabení. Spezza si skvěle počkal, aby ve správný moment přihrál Marnerovi, ale ten nakonec minul.
56:08'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Rasmus Sandin – 2 min., držení hole).
56:06'
Nathan MacKinnon se pral proti přesile a nakonec i vyhrál. Colorado může opět ohrozit skvělého brankáře Toronta.
55:33'
Pierre Engvall byl blízko své druhé branky v zápase, ale hostující obrana na poslední chvíli zakročila a puk odpálila do bezpečí.
55:16'
Nathan MacKinnon byl nachytán v ofsajdu, hra byla přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:05'
Probíhá komerční přestávka.
54:47'
Erik Johnson byl u puku jako první, akce soupeře předčasně končí. Colorado míří do protiútoku.
54:06'
Domácí tým si závěr utkání už užívá a velmi snadno si přihrává puk na krátké vzdálenosti. Colorado už jako by nekladlo odpor.
53:42'
Ani tohle rozhodčí nebude trestat. Jeden z domácích obránců podrazil jednoho z útočníků, hra pokračuje.
53:22'
Nazem Kadri se dlouho připravoval ke střele, aby byla následně zablokována mimo.
52:42'
Zápas už postrádá rychlejší tempo. Colorado působí odevzdaným dojmem a Torontu zřejmě takové vedení stačí.
52:22'
Nathan MacKinnon vypálil ihned po vhazování, ale jeho střela byla nepřesná. Domácí brankář nemusel zasahovat.
52:11'
52:11'
Jack Campbell viděl celou dobu na střelu Samuela Girarda od modré a puk schoval do své výstroje. Vhazovat se bude před jeho brankou.
51:42'
Jake Muzzin na jedné a Cale Makar na druhé straně mají v jednotlivých týmech nejvyšší čas na ledě.
51:13'
Pierre Engvall se opět dostal v útočném pásmu ke kotouči, ale tentokrát ho neudržel a nechal vyniknout hostující obranu.
50:49'
Toto utkání se už zřejmě bude jenom dohrávat. O vítězi utkání je rozhodnuto. Sám nevím, co by se muselo stát.
50:08'
Toronto právě vstřelilo branku!
Jak může být hokej jednoduchý nám právě ukázal domácí tým. Dvě přihrávky stačily na přechod do rychlého útoku, který zakončil pohotovou střelou PIERRE ENGVALL, který zvýšil vedení svého celku na 8:2. Asistence: Michael Bunting a Morgan Rielly.
49:48'
Oba týmy hrají v plném počtu.
49:32'
Alex Newhook zavezl puk do útočného pásma, ale ten tam moc nevydržel. Obrana Toronta ho zase dostala zpátky do bezpečí.
48:59'
Hosté z Colorada jsou dnes k nepoznání. Toronto i přes sníženou aktivitu v posledních minutách je jasně lepší a míří za vítězstvím.
48:41'
Tohle už začíná být zápas o jednom týmu. Muzzin přiklepnul puk AUSTONU MATTHEWSOVI, který překonal modrou čáru a pohotovou střelou si připsal tří branku v tomto zápase. A jak je zvykem, tak po hattricku začaly na hrací plochu létat kšiltovky – 7:2. Asistence: Jake Muzzin.
48:25'
Hrajeme opět ve čtyřech hráčích na každé straně. Jsme svědky opatrné hry, ani jeden tým nechce udělat chybu.
47:48'
47:48'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Michael Bunting – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Devon Toews – 2 min., držení hole).
47:29'
Nicolas Aube-Kubel byl nepříjemně dohrán na modré čáře, ale hra pokračuje. Toronto je nastěhované před brankou soupeře.
47:07'
Toronto mělo opět z pekla štěstí, jelikož rozhodčí přehlédnul hákování jednoho z domácích hráčů.
46:32'
Logan O'Connor ujel všem, ale na domácího brankáře nevyzrál. Ten vytáhnul parádní zákrok lapačkou.
46:06'
Tyson Jost nahodil puk do útočného pásma, ale už se mu jej nepodařilo dojet. Hráči Toronto míří na puk.
45:33'
Wayne Simmonds se skvělou stahovačkou zbavil obránce a vystřelil. Hostující brankář byl připraven zasáhnout.
45:02'
Colorado se nadechuje k tlaku na branku. Domácí hráči se nedokáži dostat na puk.
44:36'
André Burakovsky překonal obránce a vystřelil. Bohužel pro něj a jeho tým trefil jenom Ničuškina před brankou.
44:13'
Valerij Ničuškin sice zavezl puk do útočného pásma, ale tam nic nedokázal. Uvidíme, co jeho spoluhráči.
43:32'
Colorado se ubránilo, vystřídalo a může se pokusit ohrozit domácí branku, kterou dnes hájí skvělý Jack Campbell.
43:09'
Joey Anderson udržel puk proti přesile a zároveň udržel útočné pásmo. Hostující obrana musí být na pozoru.
42:36'
Nick Ritchie přebral puk ve svém pásmu, přejel střední pásmo, lehce se dostal do toho útočného, kde se odhodlal ke střele. Brankář Colorada byl připraven.
42:17'
Úvod třetí třetiny je zatím velmi kouskovaný. Zatím nejsme svědky plynulé hry z obou stran.
41:53'
Nedorozumění v rozehrávce Colorada, máme tady další zakázané uvolnění. Hra se opět stěhuje před hostujícího brankáře.
41:28'
Gabriel Landeskog se snažil přitvrdit hru, ale k ničemu to nevedlo. Toronto se i tak dokázalo ubránit.
40:44'
Domácí tým zásluhou AUSTONA MATTHEWSE odskakuje už do čtyřbrankového trháku. Domácí útočník dostal parádní přihrávku od Marnera, poté si položil brankáře a následně dokázal zasunout puk za jeho záda – 6:2. Asistence: Mitchell Marner a Michael Bunting.
40:29'
První útočná akce domácího týmu byla sice odražena, ale jenom za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude opět před hostující brankou.
40:02'
Hosté z Colorada mají před sebou velmi obtížný úkol, jelikož musí dotahovat tříbrankové manko. Uvidíme, zda se jim to podaří dotáhnout.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:36.
Druhá třetina opět dopadla lépe pro domácí tým, který sice nebyl lepším týmem, ale přesto dokázal udržet vedení v zápase a ještě o jednu branku odskočit. Hosté se dočkali kontaktní branky zásluhou Nazema Kadriho, ale to bylo z jejich strany v této části hry všechno. Ani ne za minuta opět Toronto odskočilo na rozdíl dvou branek po trefě Travise Dermotta. Poslední slovosi ale vzal John Tavares, který tři a půl minuty před koncem třetiny zvýšil vedení svého týmu na rozdíl tří branek. Toronto tedy vede 5:2 a je blízko k zisku dalšího vítězství v sezóně.

Počet střel na branku: 24 – 23
40:00'
39:52'
Marner se snažil ještě v samotném závěru něco vykouzlit. Jonas Johansson byl připraven zasáhnout.
39:29'
Jake Muzzin raději nic neriskoval a puk pouze do útočného pásma nahodil. Domácí obránce míří střídat, to samé dělají i jeho spoluhráči.
39:03'
39:01'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:41'
Přesilová hra se blíží ke svému konci a zdá se, že tento tým nevyužije ani tuto příležitost ke vstřelení branky.
38:19'
Další nepovedená akce z díly Colorada, které opět musí začít až od píky. V tomto případě od vlastního brankáře.
37:52'
Jejich střídání přichází až v tuto chvílí, kdy se puk dostal až za hostující branku. Akce Colorada tedy začne od jejich brankáře.
37:28'
Colorado od začátku přesilovky drží útočné pásmo, domácí tým nedokáže vyhodit puk, aby mohl vystřídat.
37:03'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (David Kämpf – 2 min., hákování).
36:45'
Hosté si tedy na kontaktní gól počkají, protože prohrávají už o tři branky. Rozhodčí bude ale vylučovat na domácí straně, a tak si hosté zahrají přesilovku.
36:28'
Tlak na rozehrávku hostujícího brankáře vyšel na jedničku. Jonas Johansson si sice poradil s první střelou, ale na dorážku JOHNA TAVARESE už byl krátký. Toronto odskakuje na rozdíl tří branek – 5:2. Asistence: Alexander Kerfoot a TJ Brodie.
36:03'
Hostující tým má na ledě opět elitní formaci, která se pokusí o další kontaktní gól v zápase.
35:32'
Colorado se ocitlo dvakrát v obrovské příležitosti, ale Jack Campbell dokázal podržet svůj tým skvělými zákroky. Parádní práce tohoto domácího brankáře.
34:59'
34:54'
První formace Colorada zavřela svého soupeře v útočném pásmu, ale jejich následné střely jsou stále nepřesné.
34:26'
Čím víc se blíží konec druhé třetiny, tím víc je hokej v Torontu zábavnější. Dočkáme se ještě v závěru třetiny nějaké branky?
33:49'
Cale Makar je dnes při chuti a střílí co to dá. Hostující obránce by měl zapracovat na přesnosti.
33:26'
David Kämpf se pokusil něco v útočném pásmu vymyslet, ale nakonec z toho bude pouze hostující protiútok.
32:44'
Domácí tým opět vyhrál vhazování, tentokrát v útočném pásmu. Puk se posléze rychle dostal před modrou čáru, kde byl připraven TRAVIS DERMOTT a ten propálil bezmocného brankáře Colorada – 4:2. Asistence: William Nylander a John Tavares.
31:57'
Co jsem predikoval, to se stalo skutečností. Hostující tým zatlačil na svého soupeře a s velkým štěstím se v tuto chvíli dokázal prosadit NAZEM KADRI, který snížil na rozdíl jediné branky – 3:2. Asistence: Jack Johnson a Valerij Ničuškin.
31:24'
Jedna střela střídá druhou. Domácí brankář je pod palbou hostujících střel, jenže většina z nich je poměrně dost nepřesná.
30:57'
Toronto nedokázalo navázat na povedenou první třetinu a je jenom otázka času, kdy jejich soupeř vstřelí kontaktní branku.
30:36'
Gabriel Landeskog se jako první dostal k odraženému puku a Colorado tak může vesele dál kombinovat v útočném pásmu.
30:22'
Auston Matthews byl v útočném pásmu sám a proti přesile soupeře nic nezmohl. Colorado se ubránilo.
30:01'
29:51'
Nathan MacKinnon si skvěle všimnul Cale Makara na modré čáře, ale tento mladík nedokázal propálit všechno co mu stálo v cestě.
29:22'
Jack Johnson potřeboval pomoct, a tak mu přijel pomoci jeho jmenovec Erik. Johnsonové to zvládli a domácí náznak útoku přerušili.
29:01'
TJ Brodie to skvěle vyřešil a dostal na malý moment puk do středního pásma. Do útoku teď míří domácí hráči.
28:37'
Devon Toews musí hrát, tohle nebude zakázané uvolnění. Na domácí branku se řítí další lavina.
28:12'
Cale Makar to zkusil, ale obranný val domácího týmu nepropálil. Colorado ale zůstává na puku a na dostřel branky.
27:47'
Jack Campbell si musel dát pozor před dotírajícím útočníkem. Všechno se nakonec povedla a brankář dokázal rozehrát.
27:26'
Samuel Girard se snažil vysunout do brejku svého spoluhráče, ale domácí obrana to skvěle přečetla a přihrávku zablokovala.
27:06'
Hosté jsou v některých fázích druhé třetiny poněkud lepším týmem, ale v zakončení stále nemají štěstí.
26:37'
Wayne Simmonds se pokusil o překvapení, když vystřelil skoro z nulového úhlu. Hostující brankář byl ale připraven.
26:28'
26:16'
Druhá třetina je zatím poměrně klidnější, než její předchůdce. Uvidíme, co nám ukážou další minuty.
26:00'
25:40'
25:22'
Gabriel Landeskog skvěle vysunul Samuela Girarda, který ale v souboji s brankářem prohrál. Škoda pro Colorado.
24:56'
Jonas Johansson si připsal první zákrok v této třetině, když puk po střele od modré vyrazil mimo brankoviště.
24:36'
Toronto je i v tomto ohledu lepší a drží se na dostřel hostující branky. Aktivní je především Marner a Matthews.
24:12'
Toronto si moc dlouho své výhodu neužilo a poprvé v zápase budeme sledovat hru ve čtyřech.
24:00'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (John Tavares – 2 min., hákování).
24:00'
Valerij Ničuškin se snažil překvapit domácí obranu, ale pokazil mu to jeho spoluhráč, který vjel do pásma dřív než on.
23:46'
Druhou početní výhodu začíná opět domácí první útok. Morgan Rielly dostal nabito, ale branku opět netrefil.
23:40'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Bowen Byram – 2 min., podrážení).
23:32'
Domácí tým dnes vládne na buly. Toronto má úspěšnost přes sedmdesát procent. Naprosto skvělé číslo.
23:13'
Valerij Ničuškin se snažil potrestat chybu Marnera, ale ten ji vzápětí napravil. Domácí útočník zablokovat střelu tohoto ruského útočníka.
22:47'
Tohle byl faul, ale rozhodčí nechává hru plynout a tohle trestat nebude. Domácí tým má obrovské štěstí.
22:33'
22:12'
Na závěr přesilovky přišel na led druhý útok Colorada, ale ani on nezměnil nic na průběžném stavu tohoto zápasu.
21:48'
Toronto hraje své oslabení naprosto s přehledem a zdá se, že první početní nevýhodu dokáže v tomto zápase přežít.
21:18'
Nezměnil to ani Nathan MacKinnon, který vůbec netrefil domácí branku. Posléze následuje vyhození přes všechny čáry.
21:03'
Cale Makar se dostal od modré čáře před domácí branku, ale nedokázal přesně zamířit.
20:46'
Tentokrát se nám představí devátá nejlepší přesilovka. Uvidíme, co nám hosté předvedou.
20:33'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Justin Holl – 2 min., sekání).
20:07'
Colorado prohrává o dvě branky a právě tento tým musí se pokusit dotáhnout na svého hostitele.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:40.
Máme za sebou velmi zajímavou úvodní třetinu tohoto utkání, kde zatím Toronto vede nad svým sokem z Colorada 3:1. Domácí tým vstoupil do zápasu správnou nohou. Zvlášť, když už po osmi minutách vedl o dvě branky zásluhou Nylandera a Spezzy. Další domácí branka padla pět a půl minut před koncem první třetiny, kdy chybu obrany potrestal Auston Matthews. Jenže to nebylo všechno, jelikož sekundu před koncem dokázal Samuel Girard propálit amerického brankáře v službách Toronta a snížil na rozdíl dvou branek.

Počet střel na branku: 13 – 11
20:00'
19:59'
Hostující tým se přece jenom dočkal. Jednoduchý přechod do útočného pásma, jednoduché přihrávka do druhé vlny na najíždějícího SAMUELA GIRARDA, který dokázal propálit domácího brankáře – 3:1. Asistence: Nathan MacKinnon a Logan O'Connor.
19:47'
19:39'
Morgan Rielly napřáhnul ke střele od modré, ale domácí obránce nebyl ve svém zakončení přesný.
19:16'
Domácí tým sice začal početní výhodu dobře, ale výrazně se neprosadil. To platí i o druhé minutě této přesilovky, která za chvíli skončí.
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:39'
William Nylander se snažil oslovit spoluhráče Marnera na zadní tyči, ale jeho přihrávka byla zablokována.
18:16'
Domácí tým i nadále drží pásmo. Nylander se skvěle postavil před branku, kde se prodral k dorážce. Johansson byl připraven.
17:56'
Toronto má osmou nejlepší přesilovku v lize, tak uvidíme. Začátek této výhody je poměrně povedený.
17:47'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Bowen Byram – 2 min., hákování).
17:31'
Boj o puk probíhá především ve středním pásmu, kde se hráči Colorada snaží o jeho zisk, ovšem bez úspěchu.
17:07'
Skvělá práce Toronta, které drží pásmo a ještě dokáže postupně prostřídat své formace.
16:59'
Travis Dermott skvěle udržel útočné pásmo a jeho tým je i nadále na dostřel hostující branky.
16:26'
Čtvrtá domácí formace taky dokáže zatopit a to se potvrdilo po této akci, kdy Johansson si připsal další zákrok v zápase.
16:09'
Tak tohle už smrdělo první brankou hostujícího týmu, ale nakonec domácí brankář dokázal zareagovat na teč a puk chytil.
15:56'
Snaha se Coloradu nedá upřít, ale Toronto je jednoduše lepším týmem a pokud se hosté dostanou do zakončení, tak končí na skvělém Jacku Campbellovi.
15:32'
Bowen Byram zkusil své štěstí od modré, ale domácího brankáře nepřekonal. Ten zatím svůj tým drží a Toronto vyhazuje puk.
15:16'
15:16'
Jack Campbell opět nic neriskoval a raději puk podržel v lapačce. Vhazovat se bude před jeho brankou.
15:03'
První třetina se nám pomalu blíží do svého závěru a toto tempo a výsledek jsme rozhodně nečekali.
14:24'
Obrovská chyba hostující obrany, která úplně zapomněla na AUSTONA MATTHEWSE, který zůstal osamocený před jejich brankou. Toho si všimnul Marner, který mu přihrál do vyložené šance, která byla využita – 3:0. Asistence: Mitchell Marner a Michael Bunting.
14:03'
Devon Toews dokázal skvěle přihrát svému kapitánovi, který se dostal před branku, ale v zakončení nebyl přesný.
13:41'
13:23'
Valerij Ničuškin se skvěle otočil a pohotově vypálil. Ruský snajpr orazítkoval pouze mantinel za brankou.
12:58'
Logan O'Connor zatlačil na domácí obranu, ale ta se dokázala ubránit. Ovšem tlak Colorado nekončí, bude následovat vhazování před jejich brankou.
12:29'
William Nylander dnes patří mezi nejnebezpečnější hráče domácího týmu. Toto tvrzení potvrzuje každé své střídání.
12:06'
Cale Makar musel zapnout dozadu, aby stihnul zablokovat rychlého Kerfoota. To se povedlo a Makar vyváží puk z pásma.
11:56'
Devon Toews podklouznul na modré čáře a Colorado tedy přišlo o výhodu útočného pásma, které musí vyklidit.
11:33'
První formace domácího týmu zatím dělá největší problémy. Colorado má v obraně obrovské problémy a je s podivem, že neprohrává o víc branek.
11:16'
Hostující tým toho má dost a brání se pouze za cenu zakázaného uvolnění. Hra se opět stěhuje před jejich branku.
10:36'
Jonas Johansson se blýsknul hned dvakrát za sebou, kdy nepustil nejprve střelu a poté dorážku za svá záda.
10:15'
10:04'
Další domácí střela, kterou měl tentokrát na svědomí Auston Matthews. Jenže ani tento domácí hráč netrefil hostující konstrukci branky.
09:36'
William Nylander si skvěle sjel před branku, aby ji následně ohrozil pohotovou střelou z první. Bohužel pro něj to byla nepřesná střela.
09:12'
TJ Brodie to vzal na sebe a dostal puk do útočného pásma. Obrana Colorada čelí dalšímu útoku.
08:49'
První třetina má docela rychlý spad. Kdo se rozhodnul sledovat toto utkání, tak se rozhodně nenudí.
07:57'
Domácí tým odskakuje do dvoubrankového vedení, tentkrát zásluhou čtvrtého útoku. Tlak této formace zakončil JASON SPEZZA, který se jako první dostal k odraženému puku, který dostal za záda hostujícího brankáře – 2:0. Asistence: Wayne Simmonds a Nick Ritchie.
07:03'
Gabriel Landeskog už skoro překonal brankáře, ale chyběla k tomu finální střela do odkryté branky. To se úplně nepovedlo.
06:41'
Colorado získává puk pod svou kontrolu a snaží se hru uklidnit. Toronto ale chce hrát aktivně a jejich rozehrávku napadá.
06:09'
Alexander Kerfoot se na levé straně dostal do útočného pásma, kde se snažil překvapit brankář Colorado. To se ale nepodařilo.
05:41'
Darren Helm se prodral do střelecké příležitosti, ale ani on neuspěl. Domácí brankář je zatím bezchybný.
05:22'
Na tahu jsou teď hostující hráči, kteří stále nedokázali navázat na povedené utkání z víkendu.
04:31'
Tak tohle byla nádhera. Tavares našel skvělou přihrávkou rozjetého WILLIAMA NYLANDERA, který si puk zpracoval, dostal se do pásma, zvednul hlavu a poprvé v tomto utkání překonal bezmocného brankáře – 1:0. Asistence: John Tavares a Alexander Kerfoot.
04:02'
Bowen Byram je na modré velmi aktivní, ale jeho aktivita je zatím skvěle čtena domácí obranou. Šikovný obránce se nedostává do střelecké příležitosti.
03:36'
Cale Makar podcenil celou situaci a toho málem využil opět domácí Matthews, který tentokrát branku ale netrefil.
03:23'
Jack Campbell má za sebou první úspěšný zákrok. Domácí brankář ale nic neriskoval a raději puk ponechal ve výstroji.
03:07'
Auston Matthews získal puk za hostující brankou, skvěle ji objel a ještě se dostal do zakončení. Parádní práce tohoto domácího útočníka.
02:24'
Úvod utkání zatím patří Torontu. Hráči Colorado se stále hledají a jsou o něco horším týmem.
01:52'
Toronto vysunulo své napadání a dělá rozehrávce Colorada velké problémy. Hosté to s obtížemi zvládají a míří do útoku.
01:20'
TJ Brodie si skvěle najel mezi kruhy a z první střílel. Jeho dělovka neměla ale potřebné parametry a skončila mimo.
00:47'
William Nylander donutil hostujícího brankáře k prvnímu zákroku v zápase. Ten musel puk vyrazit mimo branku.
00:12'
Šlágr dnešní noci před malou chvílí začal. Toronto na nic nečeká a hned se dostává do útočného pásma.
00:01'

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Hutchinson) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Dermott, R. Sandin – Marner, Matthews (A), Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Joey Anderson, Kämpf, Engvall – Simmonds, Spezza, N. Ritchie.
Trenér: Sheldon Keefe

Colorado Avalanche: J. Johansson – Makar, D. Toews, Girard, Byram, E. Johnson, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – L. O'Connor, Newhook, Aube-Kubel – Helm, Jost, Jayson Megna.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Rank, St. Pierre – Murchison, Toomey.
Česká a slovenská stopa v týmech
Petr Mrázek (TOR) | brankář, zraněný
Ondřej Kaše (TOR) | útočník, zraněný
David Kämpf (TOR) | útočník, 23 zápasů (3+4)
Colorado Avalanche
Na druhé straně barikády bude dnes v noci stát Colorado, které stejně jako Toronto nezažilo povedený vstup do nového ročníku. Vzestup Colorada je sice o něco pomalejší, ale už teď je znát, že tento tým bude v dalších zápasech postrachem jednolitvých týmů. Hosté dnes zahajují svůj třízápasový trip po Kanadě a jak nejlépe by mohli tento trip začít, než výhrou nad rozjetým Torontem.

Koho sledovat
Cale Makar | obránce, 16 zápasů (9+11)
Nazem Kadri | útočník, 18 zápasů (7+20)
Mikko Rantanen | útočník, 15 zápasů (10+8)

Toronto Maple Leafs
Na nepovedený vstup do nového ročníku zareagoval tento klub naprosto skvěle. Z posledních patnácti zápasů prohrálo Toronto pouze dva a v současné době patří mezi nejlepší týmy Východní konference. Lepší je jenom stále Florida, která je na prvním místě jenom o skóre. Hráči Maple Leafs budou určitě chtít navázat na povedený trip po západním pobřeží, kde všechny zápasy dokázali vyhrát s celkovým skóre 18:4.

John Tavares | útočník, 22 zápasů (10+12)
Auston Matthews | útočník, 20 zápasů (10+9)