NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Pittsburgh - 5. prosince 2021   04:00

Vancouver
Vancouver
26:19' Podkolzin (Ekman-Larsson, Boeser)
1:4
(0:0, 1:3, 0:1)
Pittsburgh
Pittsburgh
22:19' Guentzel  (Dumoulin, Letang) • 37:13' Guentzel  (Crosby, J. Carter) • 38:23' Guentzel  (Crosby, Letang) • 51:15' Crosby  (Letang, Guentzel)
Vancouver
Markovic, Brenk – B. Gawryletz, T. Gawryletz
Rogers Arena, Vancouver
18 422 diváků
Pittsburgh

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný nedělní den a u dalšího hokeje z NHL zase někdy na počtenou.
Česká a slovenská stopa v utkání
Jaroslav Halák (VAN) – náhradní brankář
Dominik Simon (PIT) – 0+0, bez účasti, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 9:53
Kdo se postavil do branky
Thatcher Demko (VAN) | 40 zákroků, 4 OG, 90,9% úspěšnost zákroků, odchytal 57:59
Tristan Jarry (PIT) | 22 zákroků, 1 OG, 95,7% úspěšnost zákroků, odchytal 60:00
Tři hvězdy zápasu
1. Jake Guentzel (PIT) – 3+1
2. Sidney Crosby (PIT) 1+2
3. Kris Letang (PIT) 0+3
Je dobojováno! Kanadský tým padá každým zápasem do hlubší krize a nepomůže tomu ani dnešní utkání, které dopadlo opět v jejich neprospěch. První třetina byla ještě docela vyrovnaná, o výsledku zápasu rozhodla především druhá poloviny druhého dějství, kdy zbytečná vyloučení dala příležitost Jakeu Guentzelovi dokonat hattrick. V tomto dějství se trefili i domácí. Jediným šťastným střelcem tohoto týmu byl dnes mladík Vasilij Podkolzin. Kdo jiný mohl zatlouct hřebíček do rakvce než Sidney Crosby, který ustanovil konečný výsledek na 4:1.

Počet střel na branku: 23 (7, 5, 11) – 44 (12, 22, 10)
59:58'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (John Marino – 2 min., hrubost).
59:51'
Domácí fanoušci začali pískat a já osobně se jim vůbec nedivím. Vancouver letos nehraje podle předpokladů a čím dál víc padá do hlubší krize.
59:29'
Tyler Motte to ještě zkusil ze slotu, ale puk se k Jarrymu vůbec nedostal. Hosté získali puk an svou stranu a pokusí se s ním dohrát tento zápas.
59:05'
59:01'
Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:56'
Penguins to dvakrát zkusili přes celé hřiště, ale ani jednou se nedokázali trefit. Jelikož hráli v oslabení, tak z toho nebylo žádné zakázané uvolnění.
58:36'
Penguins hrají toto oslabení s naprostým přehledem a nepouští svého soupeře do vyložené příležitosti.
58:02'
Už mohlo být rozhodnuto, ale jeden z hostujících hráčů se neprodral přes dva bránící hráče domácího týmu.
57:33'
Vancouver se drží na dostřel branky, ale Jarry je zatím bez práce. Čas na případný kontaktní gól se krátí.
57:05'
Canucks nebudou mít na ledě převahu jednoho hráče navíc, budou mít dokonce dva hráče. Thatcher Demko už zůstal na střídačce.
57:05'
Probíhá komerční přestávka.
57:05'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (John Marino – 2 min., nedovolené bránění).
56:36'
Drew O'Connor pouze prodloužil do útočného pásma a jako jeho spoluhráči z formace, tak i on zamířil na střídačku.
56:15'
Konec utkání se nám pomalu blíží a je už jisté, že Vancouver po dvou výhrách opět prohraje.
51:15'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Nedáš, dostaneš. SIDNEY CROSBY na sebe nalákal domácí formaci, tím udělal místo pro Letanga, který mu pak následně skvěle přihrál na zadní tyč. I takový brankář jako Demko neměl proti Crosbymu šanci. . Asistence: Kris Letang a Jake Guentzel.
50:37'
Jsme v posledních deseti minutách tohoto utkání. Vancouver zatím hraje o něco lépe, Penguins se sice snaží, ale bez úspěchu.
50:23'
50:06'
Zucker prohrál sprint, a tak tady máme další zakázané uvolnění. Tentokrát na druhé straně.
49:34'
Thatcher Demko schoval puk pod lapačkou a přerušil hru. Po krátké pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
48:56'
Sidney Crosby byl blízko vstřelení branky, ale levou šibenici domácí branky nemohl trefit. Škoda pro Penguins, škoda pro Crosbyho.
48:34'
Nepřesnost v rozehrávce domácího týmu znamená, že zakázané uvolnění. Hra se opět stěhuje před jeijch vlastní branku.
48:05'
Brock Boeser byl sice z úhlu, ale i tak to zkusil. Jenže na Jarryho si nepřišel, hostující brankář pokryl další střelu.
47:43'
Elias Pettersson neměl komu přihrát, a tak zvolil střelecký ale nepřesný pokus na Jarryho.
47:16'
Vancouver pomalu sází všechno do útoku. Přece jenom nemůže čekat, když prohrává o dvě branky.
46:47'
Oliver Ekman-Larsson to dostal za Demka. Tohle byla velmi tvrdá střela od modré, brankář ale nemusel zasahovat.
46:33'
46:19'
Canucks začínají být nebezpečnějším týmem v útočném pásmu, ale zatím je zlobí koncovku.
45:41'
Quinn Hughes rozehrál zajímavou šanci, kde byl na konci Boeser. Jenže tento domácí útoční nezakončil přesně.
45:14'
John Marino si zlomil hokejku, a tak si musel zajet pro novou. Penguins jsou na kotouči, takže počkají na výměnu.
44:52'
Třetí třetina je poměrně opatrná z obou stran. Penguins se už hnát nikde nemusím ale u Canucks bych to očekával.
44:26'
Jason Dickinson se snažil překvapit obránce soupeře, ale ten si ho všimnul a puk přihrál na druhou stranu hrací plochy.
43:36'
Teddy Blueger nahodil puk do útočného pásma, ale v cestě za ním nepokračoval. Stejně jako spoluhráči šel raději střídat.
43:11'
Úvodní minuty poslední třetiny jsou dost kouskované. Zatím nejsme svědky plynulé hry jako tomu bylo v předcházejících částech hry.
42:49'
Tanner Pearson si skvěle najel do prostoru mezikruží, odkuď vyslal pohotovou střelu. Jarry byl připraven zasáhnout a puk vyrazil.
42:27'
Tristan Jarry neriskoval a raději u tyčky podržel puk pod lapačkou. Tentokrát se bude vhazovat v útočném pásmu Canucks.
42:07'
Alex Chiasson si nepohlídal přejezd do útočného pásma a rozhodčí odpískal ofsajd. Puk se stěhuje s vhazováním do středního pásma.
41:39'
Kyle Burroughs si vyšlápnul na Zuckera, kterého poslal u mantinelu na led. Rozhodčí neposoudil tohle jako faul, hra může pokračovat.
41:15'
Domácí tým vstoupil do třetí třetiny poměrně lépe než soupeř, ale nezapomínejme, je to teprve úvod.
40:58'
Brock Boeser chtěl zrychlit kombinaci svého týmu, ale svou přihrávku adresoval mimo útočné pásmo.
40:30'
Tristan Jarry si vychutnal domácího Podkolzina a chytnul jeho střelu parádně do lapačky. Vhazovat se bude před jeho brankou.
40:08'
Třetina pravda je před domácím týmem. Uvidíme, jak se budiou domácí hráči prezentovat.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 5:59.
Je za námi velmi zajímavá prostřední část tohoto zápasu, která rozhodně nedopadla ve prospěch domácího týmu. První část třetiny byla ještě v pořádku, ale ve druhé části se začaly rozdávat na domácí straně trestné minuty a toho hosté dokázali využít. Jmenovitě to byl především Jake Guentzel, který se podepsal pod všechny branky hostujícího týmu. Penguins tedy vedou na ledě Canucks 3:1 a jsou blízko k zisku bodů.

Počet střel na branku: 12 – 34
40:00'
39:28'
Domácí tým se přece jenom pokusil o snížení, ale jejich protiútok do otevřené obrany se nepovedl. Soupeř se dokázal ubránit.
39:01'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:39'
Hráči Canucks působí odevzdaným dojmem a vůbec se nedokáží dostat do hry. Jsou to právě hosté, kteří hrají s naprostým přehledem.
38:23'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Conor Garland – 10 min. osobní trest).
38:23'
Tučňáci využili další přesilovou hru a opět u toho byl JAKE GUENTZEL, který si tentokrát najel na pravý kruh a přes domácího hráče prostřelil potřetí v zápase Thatchera Demka v brance soupeře. Třetina hrůzy pro domácí tým pokračuje – 3:1. Asistence: Sidney Crosby a Kris Letang.
37:56'
Kris Letang dostal na levé straně nabito, ale trefil pouze připraveného Demka, který puk vyrazil před sebe.
37:31'
Hosté stále hrají v početní výhodě dvou mužů. Canucks jsou pod velkým tlakem a je tady možnost, že jejich manko se bude prohlubovat.
37:13'
Hostující tým míří opět do vedení a netrefil se nikdo jiný než JAKE GUENTZEL, který si na levém kruhu udělal prostor a nechytatelně propálil Demka v domácí brance – 1:2. Asistence: Sidney Crosby a Jeff Carter.
37:05'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Motte – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
36:52'
Hosté mají obrovskou šanci se dostat opět do vedení, stačí jenom využít tuto početní převahu.
36:45'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Motte – 2 min., krosček).
36:32'
Hostující tým tlačí na domácí obranu a ta neuvěřitelně odolává. Thatcher Demko je můžem okamžiku.
36:14'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., sevření puku rukou).
35:33'
Za malý moment to bude už deset minut, kdy domácí tým vystřelil přímo na branku. Trenér Canucks nemůže být spokojen.
35:17'
Tohle bude zakázané uvolnění, hra se přestěhuje před Demka. Vhazovat se bude po jeho pravici.
34:53'
Conor Garland si zapomněl puk za sebou, proto se také potom dostal do nevýhody vůči dotírajícímu obránci, který ho o puk připravil.
34:30'
33:55'
Obrovská šance pro Vancouver, který opět orazítkoval konstrukci hostující branky. Tristan Jarry měl v tuto chvíli z pekla štěstí.
33:27'
Tohle nebude zakázané uvolnění, a tak hostující obránce musí hrát a zároveň si dávat pozor před útočníkem.
33:11'
32:46'
A další domácí vyhození až k brankáři Jarrymu, Vancouver přežije i toto oslabení.
32:19'
Canucks dnes hrají svá oslabení s přehledem, soupeř nemá šanci se z početní výhodu prosadit.
31:54'
Už se zdálo, že by Bo Horvat mohl vyhodit puk z pásma. To se nakonec podařilo pár sekund později Myersovi.
31:11'
31:11'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (J. T. Miller – 2 min., podrážení).
30:37'
Nils Höglander to zkusil z otočky bekhendovým způsobem, Jarry byl tímto zakončením překvapen a málem na puk nedosáhnul.
29:58'
29:57'
Jason Zucker vypálil ze slotu z první, Demko nemusel zasahovat, střela byla nepřesná a skončila mimo brankoviště.
29:25'
Jason Dickinson to zkusil v oslabení sám, ale jeho akce byla předurčena k zániku. Tohle byla smůla pro Canucks.
28:56'
Domácí brankář je pod obrovským tlakem, ale s pomocí jeho obránců dokáže všechny problémy vyřešit.
28:16'
Zajímavá přesilovka hostujícího týmu. V jednu chvíli jede tým, který je v oslabení sám na brankáře a poté je to i naopak.
27:58'
27:58'
27:45'
Domácí tým je v tuto chvíli lepším týmem, ale Jarry zůstává bez práce. To samé platí i o brankáři na druhé straně.
26:47'
Conor Garland se skvěle položil do přihrávky, která měla najít úplně volného spoluhráče na druhé straně. Obrana Penguins byla proti.
26:19'
Vancouver právě vstřelil branku!
Domácí tým se přece jenom dočkal. VASILIJ PODKOLZIN se skvěle postavil před hostujícího brankáře, kterému nejdříve stínoval a posléze před ním tečoval střelu od modré čáry, která zapadla za jeho záda – 1:1. Asistence: Oliver Ekman-Larsson a Brock Boeser.
26:16'
25:47'
Početní výhoda se domácímu týmu začíná krátit. Zdá se, že ji Vancouver nevyužije a bude i nadále dotahovat své manko.
25:22'
Domácí brankář si taky zahraje s pukem, ale v tomtto případě se ho jenom lehce dotkne. Canucks nesmí ztrácet čas.
24:53'
Quinn Hughes napřáhnul od modré ke střele, která nakonec k Jarrymu neprošla. Domácí projektil by zablokován pozornou obranou.
24:32'
Vancouver na nic nečeká a hned v úvodu přesilové hry se tlačí do zakončení. Ovšem musí si dávat pozor na chyby na modré čáře.
24:16'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Marcus Pettersson – 2 min., krosček).
23:46'
Na tahu jsou teď domácí hráči, ale ti se nedokáži dostat kloudnou akcí do útočného pásma. Takhle se ofenzivní hokej určitě nehraje.
22:19'
Už se zdálo, že se domácí tým ubrání, ale nakonec to nevyšlo. Střely Letanga s Dumoulinem ještě Demko zvládnul, ale posléze se k dorážce dostal JAKE GUENTZEL, který se na pravé straně nemýlil a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Asistence: Brian Dumoulin a Kris Letang.
22:11'
Conor Garland to opět zkusil sám a opět neúspěšně. Vancouver přišel o puk a opět se musí bránit.
21:47'
Domácí tým je hned v úvodu třetiny pod obrovským tlakem. Thatcher Demko sbírá jeden úspěšný zákrok za druhým.
21:28'
Vasilij Podkolzin se blýsknul inviduální akcí, která donutila Jarryho k zákroku. Hostující brankář ustál celou situaci a puk udržel.
21:05'
Kasperi Kapanen dostal puk do jízdy, který si ani nezpracoval a hned střílel. Demko se pouze podíval za sebe a ujistil se, že kotouč letěl nad branku.
20:34'
Následný protiútok hostujícího týmu skončil u pozorného brankáře Canucks, který puk schoval do své výstroje.
20:09'
Conor Garland se velmi rychle rozjel do útočného pásma, ale tam neměl podporu svých spoluhráčů a o puk přišel.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:03.
První třetina nám moc záživný hokej neukázala. Začátek utkání patřil domácím, prostřední a závěrečná část třetiny zase hostům. Úvodní branky jsme se ale zatím nedočkali. Uvidíme, co nám nabídne zbytek zápasu.

Počet střel na branku: 7 – 12
20:00'
19:01'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:17'
17:54'
16:17'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., podrážení).
15:54'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., sekání).
14:11'
První třetina se nám pomalu blíží ke svému konci a my ve Vancouveru stále čekáme na úvodní gól v tomto zápase.
13:37'
Hostující tým dnes vládne na vhazování. Penguins mají neskutečných 70%, domácí tým pouze 30%.
10:36'
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny a utkání zase začíná být dost vyrovnané. Ani jeden tým nechce udělat zbytečnou chybu.
06:47'
05:09'
Toto utkání je zatím chudší na střelecké pokusy. V současné době vede na střely domácí tým, který má na svém kontě pouze jediný střelecký pokus.
04:14'
Elias Pettersson se prokličkoval do zakončení, ale na Tristana Jarryho si nepřišel. Hostující brankář puk schoval ve výstroji.
03:27'
Kanadský tým začíná v tomto zápase přebírat kreativitu, hosté hrají v úvodu utkání docela za očekáváním.
02:12'
V úvodních desítkách sekund jsou aktivnější hosté z Pittsburghu. Vancouver se zatím drží zpátky a spíše vyčkává.
00:01'
Kdo se postaví do branky
Thatcher Demko (VAN) | 8-10-1, 2,91 obdržených branek na zápas, 90,8% úspěšnost zákroků, 0 čistých kont
Tristan Jarry (PIT) | 10-5-4, 1,96 obdržených branek na zápas, 93,3% úspěšnost zákroků, 3 čisté konta

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson, L. Schenn, Q. Hughes (A), Poolman, Burroughs – Garland, Horvat (C), Pearson – Boeser, J. T. Miller (A), Podkolzin – Höglander, Elias Pettersson, Dowling – Chiasson, Dickinson, Motte.
Trenér: Travis Green

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Friedman, Matheson – Rodrigues, Crosby (C), Guentzel – D. Heinen, J. Carter, Zucker – Kasperi Kapanen, Blueger, D. O'Connor – D. Simon, Lafferty, Aston-Reese.
Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Markovic, Brenk – B. Gawryletz, T. Gawryletz.
Týmové statistiky
Přesilové hry: 18,1% (16.) – 13,6% (26.)
Oslabení: 64,5% (32.) – 91,4 (1.)
Úspěšnost na vhazování: 51,80 (9.) – 50,6% (11.)
Vstřelené branky/zápas 2,42 (27.) – 2,78 (21.)
Obdržené branky/zápas 3,13 (23.) – 2,70 (9.)
Česká a slovenská stopa v týmech
Jaroslav Halák (VAN) | 6 zápasů, 0-0-4, 2,85 obdržených branek na zápas, 91,0% úspěšnost zákroků, 0 čistých kont
Dominik Simon (PIT) | útočník, 17 zápasů (1+3)
Pittsburgh Penguins
Hostující tým to má úplně obráceně. Po docela solidním začátku se Tučňáci pomalu propadají Východní konferenci. Před tímto utkání jim patři osmí místo se ziskem 25 bodů. Jestli jsme se bavili o vzrůstající formě Canucks, tak u Penguins se budeme bavit o (ne)formě, která už trvý tři zápasy. Jediné pozitivum pro tento tým je jejich první vzájemné utkání v letošní sezóně na ledě Pittsburgh, kde domácí vyhráli s přehledem o tři branky.

Koho sledovat
Sidney Crosby – útočník, 11 zápasů (2+6)
Jake Guentzel – útočník, 22 zápasů (10+10)
Marcus Pettersson – obránce, 19 zápasů (1+4)

Poslední zápasy
2. prosince 2021 | Edmonton – Pittsburgh 5:2
30. listopadu 2021 | Calgary – Pittsburgh 2:1 po nájezdech
28. listopadu 2021 | Pittsburgh – Montreal 3:6
27. listopadu 2021 | NY Islanders – Pittsburgh 0:1
Vancouver Canucks
Kanadský tým se protrápil úvodem sezóny a právě to utrpení jde poznat na průběžném umístění tohoto týmu v Západní konfenrenci, kde jsou Canucks na předposledním místě. Horším týmem jsou už jenom Kojoti z Arizony. Ovšem Ve Vancouveru se možná blýská na lepší časy. Po čtyřech prohraných zápasech se tým zvednul a dva poslední vyhrál. Není to moc, ale jako nějaký základ do budoucna to být může.

Quinn Hughes – obránce, 23 zápasů (2+18)
Bo Horvat – útočník, 24 zápasů (7+6)
Conor Garland – útočník, 24 zápasů (7+11)

2. prosince 2021 | Ottawa – Vancouver 2:6
30. listopadu 2021 | Montreal – Vancouver 1:2
29. listopadu 2021 | Boston – Vancouver 3:2
27. listopadu 2021 | Columbus – Vancouver 4:2
Hezké nedělní ráno, nejlepší hokejová liga na světě má na programu své další zápasy a my u toho nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na zápas mezi Vancouverem a Pittsburgh. Tímto utkáním vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.