NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Kings - 14. listopadu 2021   01:15

Winnipeg
Winnipeg
01:59' Connor (Stanley, Dubois) • 53:36' DeMelo (Copp, Stanley) • 60:32' Scheifele (Ehlers)
3:2
(1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Kings
Kings
04:02' Grundström  (T. Moore) • 34:22' B. Lemieux  (B. Lizotte, O. Määttä)
Winnipeg
Furlatt, Syvret – Cormier, Knorr
Bell MTS Place, Winnipeg
13 776 diváků
Kings

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!

3. Carl Grundström (LAK) – 1+0
Je za námi utkání mezi Winnipegem a Los Angeles. Na tento zápas budou lépe vzpomínat domácí, kteří si po výhře 3:2 po prodloužení připisují další dva body do tabulky. Vedení se ujali ve 2. minutě, kdy se prosadil Kyle Connor. V 5. minutě ale vyrovnal Carl Grundström a ve druhé periodě překlopil průběžný stav na stranu Králů Brenden Lemieux. Necelých sedm minut před koncem základní hrací doby srovnal v oslabení Dylan DeMelo, takže se šlo do prodloužení, které po dvaatřiceti vteřinách rozhodl Mark Scheifele.
60:32'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Po dvaatřiceti sekundách v prodloužení je rozhodnuto! Nikolaj Ehlers zavezl puk do útočného pásma, kde jej posléze nabídl na hůl MARKA SCHEIFELEHO. Útočník Jets vypálil bez přípravy naprosto přesně do horních pater brány. Vítězná série Los Angeles končí! 3:2 po prodloužení. Asistence: Nikolaj Ehlers.
60:12'
Na začátku prodloužení chtěl zahrozit Scheifele, jehož zakončení ale moc důrazné nebylo.
60:01'
Ve třetí třetině se domácí postarali o vyrovnání ve vlastním oslabení, když se trefil obránce Dylan DeMelo. Za stavu 2:2 jdeme tedy do prodloužení!
Střely na branku po 3. třetině: 21 – 28
60:00'
59:33'
Rozhodnout mohl střelou od modré čáry Neal Pionk, ale Petersen tento pokus viděl.
59:02'
V plném proudu už nám probíhá poslední minuta základní hrací doby. Hraje se ve středním pásmu.
58:26'
Svečnikov zabojoval u mantinelu. Mikey Anderson jej ale k přihrávce na brankoviště nepustil.
57:56'
Hellebuyck svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Vpřed se tak žene Josh Morrissey.
57:28'
Blake Lizotte dobře pracoval na brankovišti soupeře. Odražený kotouč ale mezi tři tyče neposlal.
56:42'
Ránu Logana Stanleyho od modré čáry Petersen vůbec neviděl. Šel do rozkleku, přičemž měl velké štěstí, že jej kotouč trefil.
55:58'
Do konce třetí třetiny už zbývají pouze čtyři minuty. Je pravděpodobné, že dnes uvidíme prodloužení.
55:19'
Edler založil útočnou akci, ve které pokračoval s kotoučem na hokejce Anže Kopitar. Slovinský útočník se ale k zakončení mezi třemi hráči soupeřova celku nedostal.
54:32'
Winnipeg se hnal dopředu i po skončení trestu, ale čárový rozhodčí viděl postavení mimo hru. Poslední komerční přestávka utkání je tady.
53:56'
53:36'
Domácí se nebáli zaútočit i v oslabení, nyní tedy máme znovu srovnáno! Andrew Copp přihrál přes celou šíři útočného pásma na hůl DYLANA DEMELA, jehož rána proskočila mezi betony hostujícího brankáře Petersena. 2:2. Asistence: Andrew Copp a Logan Stanley.
53:17'
Rasmus Kupari nedokázal trefit skákající kotouč těsně u brány. Následně domácí přes všechny čáry vyhodili.
52:45'
Úvod přesilové hry se hostům příliš nevydařil. Anže Kopitar byl až příliš nedočkavý, tudíž byl pískán ofsajd.
51:56'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., krosček).
51:48'
Olli Määttä bojuje jako lev v rohu kluziště o kotouč s Kylem Connorem.
51:08'
Dělovka Roye od modré čáry nezapadla mezi tři tyče. Třetí třetina se ale hraje v poměrně vysokém tempu.
50:18'
Riley Nash chyboval na útočné modré čáře. Neodehrál puk, a proto se do brejkové situace dostal Alex Iafallo. Útočník Los Angeles ale neuspěl, prostor u horní tyče netrefil.
49:38'
V obranném pásmu Winnipegu byla k vidění lehká potyčka. V hlavní roli se objevil střelec zatím rozdílové branky Brendan Lemieux.
49:14'
Rasmus Kupari se po levém křídle natlačil až před bránu, ale Connor Hellebuyck jej dokázal výtečně vychytat.
48:09'
Connor byl ve spolupráci s Natem Schmidtem hodně aktivní, ale do lepší palebné pozice se Winnipeg nedostal. Záhy se na druhou stranu dostal Kupari, jehož rána minula zhruba o dvacet čísel zadní tyč.
47:43'
Stanley vybídl po levé straně najetého Ehlerse, který střílel z nepříliš nebezpečné pozice. Petersen si ramenem dokázal černou gumu pokrýt.
46:58'
Josh Morrissey nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu. Znovu si hosté situaci nekomplikovali a touš okamžitě vyhodili.
46:19'
Znovu se hosté dostali z nejhoršího. Nyní mají dostatek času a prostoru na vystřídání.
45:41'
Pierre-Luc Dubois si pohlídal ofsajdové postavení a poté se proháčkoval do gólové pozice na levém kruhu. V opačném gardu chytající Cal Petersen ale lapačkou stačil zakročit.
44:54'
Rasmus Kupari přihrál na modrou čáru, odkud přišla střela. Ta ale zařízení minula, takže Connor Hellebuyck si mohl oddechnout.
44:36'
Rána Anžeho Kopitara příklepem byla sražená do ochranné sítě. Bude se vhazovat po pravici Hellebuycka.
44:06'
Před brankovištěm Los Angeles byl k vidění další závar. Hosté si ale poměrně rychle poradili i díky dobré defenzivní práci Kempeho.
43:39'
Pionk vybídl u modré čáry Dillona, jehož rána ale skončila jen na boční síti. Petersen zasahovat nemusel.
43:18'
Mikey Anderson vyčkává za bránou. Zatím ale podporu spoluhráčů nemá, a proto přihrávka ještě nepřišla.
42:26'
Ze strany Králů je začátek třetí třetiny velmi opatrný. Jde vidět, že se hosté nechtějí nikam bezhlavě hnát.
42:02'
Dustin Brown si cestičku do útočného pásma nenašel. Kotouč tak jen poslal k mantinelu.
41:26'
Anže Kopitar se dostal ke střele z levého křídla, bránu domácího týmu ale těsně minul.
40:56'
Na druhé straně se k puku nedokázal dostat Blake Wheeler, s nimž si zadáci Los Angeles poradili.
40:26'
K zakončení se dostával Alex Iafallo, ale těsně před ním zapracovali domácí obránci.
40:01'
Druhou třetinu načali lépe domácí, dobré čtyři minuty hráli na puku jen oni. Poté se ale Králové zvedli a následný průběh periody už patřil jim. Po zásluze se dostali i do vedení, neboť ve 35. minutě se do střelecké listiny zapsal Brendan Lemieux. Po čtyřiceti minutách tak mají hosté výraznou střeleckou převahu a vedou i o gól.
Střely na branku po 2. třetině: 12 – 24
40:00'
39:52'
Průnik Marka Scheifeleho osm sekund před sirénou zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
39:28'
Defenzivní úkoly si odvedl i velezkušený Alexander Edler, jemuž se ale následná rozehrávka nepovedla, a tak se pískalo zakázané uvolnění.
39:00'
Neal Pionk neměl komu přihrát. Kotouč tedy poslal jen do útočného pásma, kde ale hrají hosté.
38:31'
Závěr druhé periody se blíží. Winnipeg ztrácí branku, tudíž je logické, že se po zisku kotouče okamžitě žene vpřed.
37:59'
Hru uklidňuje Olli Määttä. Hosté mají stále kotouč pod kontrolou.
37:16'
Blake Lizotte srdnatě bojoval o černou gumu na útočné modré čáře. Králové jsou jako polití živou vodou.
36:39'
Carl Grundström už měl za sebou poměrně dlouhé střídání, a proto mezi dvěma obránci to nezkusil. Raději nahodil kotouč a jel střídat.
35:51'
Po vstřelené brance je Los Angeles při chuti. Znovu pobývalo v útočné třetině, ale rána Dustina Browna přesná nebyla.
35:35'
Jansen Harkins nahodil puk na brankoviště, jenže tam byli znovu úspěšnější hosté. Vzápětí touš opustil hrací plochu, takže nás čeká komerční pauza.
34:22'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Králové se poprvé v tomto utkání ujímají vedení! Blake Lizotte zavezl puk do útočného pásma ve velké rychlosti. Poté na kruhu zastavil a následně vystřelil. Jeho pokus se od betonu Connora Hellebuycka odrazil před osamoceného BRENDANA LEMIEUXE, který bez větších potíží úspěšně zakončil. 1:2. Asistence: Blake Lizotte a Olli Määttä.
33:41'
Domácí se dostali do dalšího zajímavého náporu, ale Josh Morrissey se od modré čáry zápěstím neprosadil.
33:05'
Bekhendová přihrávka Nikolaje Ehlerse letěla do předbrankového prostoru, tam ale skvěle zapracoval holí brankář Cal Petersen.
32:37'
K teči došlo ve středním pásmu ještě před červenou čárou, takže kanadský celek odehrál jen na zakázané uvolnění.
32:02'
Před brankovištěm Jets operoval i Adrian Kempe, jenž se ovšem k dorážce neprotlačil. Winnipeg se ubránil.
31:39'
Dustin Brown vyzkoušel pozornost domácího brankáře z nepříliš připravené pozice. Jeho rána zápěstím se neujala.
30:56'
Määttä přihrál na hůl Athanasioua, který se dostával po pravém křídle. Na obránce Morrisseyho si ale nepřišel.
30:09'
Kristian Vesalainen čekal na podporu Toninata, ale nakonec se jí nedočkal. Puk tak jen poslal na zadní mantinel.
29:34'
Střelec zatím jediné branky LA se dostal ke střele z pravého kruhu. Carl Grundström ovšem trefil jen připravenou Hellebuyckovu lapačku.
29:12'
Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny základní hrací doby. Ve Winnipegu se zatím hraje nerozhodně.
28:13'
Petersen zaváhal při rozehrávce za svou klecí. Winnipeg toho mohl využít, ale jeho kombinace nebyla tak rychlá, aby při ní stačil poslat puk do opuštěné svatyně.
27:42'
Střela Neala Pionka od modré čáry byla posunuta vysoko nad bránu. Žádnou větší šanci jsme zatím ve druhé periodě neviděli.
27:14'
Odražený puk Hellebuyck rychle rozehrál na obránce Pionka, který si poradil. Kupředu tak upalují domácí.
26:53'
Logan Stanley šikovně nabízel kotouč k zadní tyči, ale tam došlo pouze k teči hostujících obránců, kteří srazili hrací předmět do hlediště.
25:59'
Do otevřenější obrany Jets si to mířil Rasmus Kupari. Spolu s ním vpřed vyrážel i spoluhráč, ale Kuparimu kotouč utekl z hole.
25:15'
Hostující zadáci si nyní přihrávají ve vlastním pásmu. Záhy zřejmě podniknou protiakci.
24:32'
Phillip Danault nestačil dojet vyhozený kotouč, a proto je pískáno zakázané uvolnění. Těžiště hry se znovu přenáší před Cala Petersena.
23:59'
Blake Lizotte se snažil něco vymyslet, ale nezbylo mu nic jiného, než jen a pouze nahodit puk do útočné zóny. Na modré čáře bylo přehuštěno.
23:15'
Králové na začátku druhého dějství vůbec nestíhají. Winnipeg zatím drtivou většinu času hraje v útočném pásmu.
22:46'
Hned po vyhraném vhazování to od modré čáry zkoušel Nate Schmidt, který těsně minul bližší tyč.
22:12'
V útočné aktivitě pokračuje i Dubois. Los Angeles se zatím nemůže vymanit z tlaku soupeře.
21:41'
Dillon přenechal touš do tandemu právě Connorovi, jenž to zkoušel po ledě z mezikruží. Petersen včas zaklapl betony.
21:09'
Kyle Connor byl důrazný u mantinelu, ale kotouč nakonec proti přesile hráčů v bílých dresech vydolovat nedokázal.
20:49'
Na pravé straně útočného pásma se rozjel Blake Wheeler, jehož pokus ale pozorný Petersen vyrazil.
20:01'
Úvodní třetina nám nabídla poměrně vyrovnaný hokej. Brzy do vedení šli domácí zásluhou Kylea Connora, ale hosté odpověděli už v 5. minutě z hole Carla Grundströma. Poté hrály oba celky přesilovku, ale své možnosti nevyužily. Druhá perioda začne zhruba ve 2:12, tak zůstaňte s námi!
Střely na branku po 1. třetině: 10 – 14
20:00'
19:43'
Carl Grundström našel v předbrankovém prostoru Moorea, jenž ale svým bekhendem nedokázal zvednout puk dostatečně vysoko.
19:06'
Arthur Kaliyev si chystal puk k zakončení, ale proti jeho hokejce vyrazil Dillon, jenž si povinnosti v obranné třetině skvěle splnil.
18:30'
Dustin Brown se dostal k odraženému puku mezi kruhy, ale svatyni domácího celku minul. Nechybělo však moc a Kings mohli jít poprvé v duelu do vedení.
18:02'
Na konci třetiny je Winnipeg lehce aktivnějším týmem. Znovu mířil do útočných pozic, ale pískáno bylo postavení mimo hru.
17:42'
Prudká střela zápěstím v podání Dominica Toninata zaplavala na pravý beton hostujícího muže v masce.
17:27'
Přihrávka Tobiase Björnfota tečována nebyla. Muselo se tak pískat další zakázané uvolnění Kings.
17:06'
Teď se znovu chvíli hrát nebude, neboť nás čeká reklamní přestávka. Hra je přerušena po nahození Roye. Hellebuyck ukryl touš v lapačce.
16:29'
V tuto chvíli sledujeme spíše opatrný hokej z obou stran. Los Angeles posunulo puk do obranného pásma Jets.
15:52'
15:44'
Ani první přesilovka Winnipegu využita nebude. Přihrávku totiž zachytil ve středním pásmu Alex Iafallo, takže čas už domácím žádný nezbývá.
15:19'
V oslabení se ranou z kruhu připomněl Olli Määttä, domácí gólman ale vyrazil touš pravým ramenem.
14:47'
Dlouho si domácí přihrávali na levé straně útočného pásma. Pionk vybídl Ehlerse, jehož nahození bylo sraženo.
14:06'
Hned na začátku oslabení se hosté osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry. Rozehrává Hellebuyck.
13:52'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kale Clague – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
13:20'
Znovu si hosté rychle předali kotouč, ale střelu Alexe Iafalla z ostrého úhlu brankář Hellebuyck s přehledem vyrazil.
12:46'
Royova přihrávka našla Athanasioua, jehož rána zapadla pár centimetrů vedle zadní tyče.
12:10'
Domácí pořádně zatlačili. Střílené nahození Brendena Dillona bylo jemně tečováno, ale Petersen se dokázal včas přemístit.
11:20'
Už po skončení oslabení se ke střele od modré čáry dostal Andrew Copp. Cal Petersen zasáhl bez větších potíží.
10:56'
Žádná nebezpečná střela ale nepřišla, tudíž domácí už vyhazují kotouč přes všechny čáry.
10:31'
Kopitar si dlouho měnil puk s Royem, ale nakonec si střelu rozmyslel. Králové kombinují v útočném pásmu.
10:04'
Los Angeles se zatím ve své přesilovce pořádně v útočné zóně neusadilo. Nyní se navíc provinilo ofsajdem.
09:18'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jansen Harkins – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).
09:18'
Až nyní je hra zastavena. Na řadu přichází první komerční přestávka dnešního utkání.
08:59'
Dlouho se hraje bez přerušení, tentokrát v útočném pásmu operují Tryskáči.
08:25'
Matt Roy dostal zpoza brány šikovnou přihrávku. Rychle i zakončil, ale Connor Hellebuyck mezírku mezi betony pokryl.
07:57'
Moore táhl další akci hokejistů v bílých dresech, ale v rozhodující chvíli mu puk utekl z čepele.
07:32'
Tobias Björnfot si u mantinelu splnil defenzivní úkoly poctivě. Soupeře do střelecké pozice nepustil.
06:54'
Olli Määttä byl za svou klecí obrán o kotouč. Následně se musel rychle vracet před bránu, ale on i jeho spoluhráči nakonec tlaku Winnipegu odolali.
06:12'
Andrew Copp si najel k modré čáře, odkud i zápěstím vypálil. Petersen dával pozor, vyrážečkou puk posunul do rohu kluziště.
05:51'
Po šikovné kombinaci Kings se ke střele z mezikruží dostal Roy. Hellebuyck ale udělal rozklek poměrně rychle, tudíž podruhé v zápase překonán nebyl.
05:24'
Průnik Arthura Kaliyeva středem kluziště se nepovedl. Pro kotouč si tedy dojeli domácí obránci.
05:06'
Hosté teď jsou na kotouči. Drží jej ve vlastní třetině.
04:02'
Na začátku páté minuty máme srovnáno! Trevor Moore z vlastního pásma dostal puk do toho středního, kde získal prostor na pravém křídle CARL GRUNDSTRÖM. Útočník s číslem 91 poté parádně zavěsil hrací předmět do bližší šibenice. 1:1. Asistence: Trevor Moore.
03:31'
Hned po buly to zkoušel Kale Clague. Obránce Králů ale nedostal kotouč přes blokující hráče domácích.
03:05'
První střelecký pokus Los Angeles si připsal Kempe, který ale ze strany nepropasíroval černou gumu za pozorného Hellebuycka.
01:59'
Kotouč šel po ose Dubois – Stanley i o chvíli později. Tvrdou střelu obránce Jets dorazil do brány za ležícího Cala Petersena útočník KYLE CONNOR, který si zapsal už svůj jedenáctý gól v sezoně. 1:0. Asistence: Logan Stanley a Pierre-Luc Dubois.
01:44'
Pierre-Luc Dubois vybídl na modré čáře Stanleyho, jehož projektil zamířil několik desítek centimetrů vedle zadní tyče.
01:09'
Petersen následně musel pomoct za bránu, kde přesně rozehrál na hokejku Matta Roye.
00:47'
Rána Ehlerse z levé strany skončila na hrudi Petersena, který si připsal první úspěšný zákrok.
00:26'
O první útočnou akci se pokoušeli hosté, ale jejich předávka na modré čáře přesná nebyla.
00:01'
Utkání mezi Winnipegem a Los Angeles začne s mírným zpožděním. Jets dnes nastoupí v tmavě modrých dresech, Kings v bílých.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – N. Schmidt, Morrissey (A), Pionk, Dillon, DeMelo, Stanley – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Wheeler (C), Scheifele (A), Ehlers – Harkins, Lowry, Copp – Vesalainen, Riley Nash, Toninato.

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – M. Roy, Edler, Clague, O. Määttä, M. Anderson, Björnfot – D. Brown (A), Kopitar (C), A. Kempe – Iafallo (A), Danault, Athanasiou – T. Moore, Kupari, Grundström – Kaliyev, B. Lizotte, B. Lemieux.

Rozhodčí: Furlatt, Syvret – Cormier, Knorr.
Vzájemné zápasy

29.10.2021 Los Angeles – Winnipeg 2:3
Česká a slovenská stopa

Do zápasu nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.

LOS ANGELES KINGS

Marně bychom hledali tým s lepší formou v posledních dvou týdnech. Los Angeles sice na začátku sezony padlo šestkrát za sebou, ale od 30. října zvládlo hned sedm duelů v řadě. Po čtyřech domácích výhrách naplno bodovalo i v Torontu a poté na kluzištích Montrealu a Ottawy. Kings se tak momentálně nachází na osmé příčce Západní konference, nasbírali stejný počet bodů jako jejich dnešní soupeř. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Anže Kopitar, který už nasbíral 8 branek a 8 asistencí.

WINNIPEG JETS

Ve velmi vyrovnané Západní konferenci patří hokejistům Winnipegu šestá příčka. Svěřenci kouče Paula Mauriceho posbírali ve třinácti zápasech 17 bodů, na úplné čelo tak ztrácí pouhé tři body. Forma Tryskáčů není v posledních dnech a týdnech vůbec špatná. Winnipeg bodoval hned devětkrát z uplynulých deseti zápasů, po základní hrací době nestačil jen doma na Islanders. Předminule tento kanadský celek podlehl po nájezdech St. Louis, ale v minulém zápase už dokázal porazit 4:1 San Jose. Jednoznačně nejproduktivnějším hráčem Jets je útočník Kyle Connor s osmnácti kanadskými body na kontě.
Hezké nedělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Winnipegem Jets a Los Angeles Kings. Začínáme krátce po 1:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.