NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Seattle Kraken - 13. října 2022   04:00

Anaheim
Anaheim
00:51' Terry (McTavish, R. Strome) • 38:24' R. Strome (McTavish, Zegras) • 49:56' Vatrano (R. Strome, Klingberg) • 53:23' Zegras (Terry, Klingberg) • 60:55' Terry (Gibson)
5:4
(1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)
Seattle Kraken
10:13' McCann  (Beniers, Schultz) • 20:38' Burakovsky  (Dunn) • 26:28' Bjorkstrand  (Schultz, Donato) • 44:09' Beniers  (Schwartz, Soucy)
Anaheim
Gibson (Stolarz) – Fowler (A), Klingberg, Kulikov, Drysdale, Beaulieu, Shattenkirk – McTavish, R. Strome, Terry – Henrique (A), Zegras, Vatrano – Comtois, Lundeström, Silfverberg (A) – Max Jones, Grant, Regenda.
StLaurent, Luxmore – Pancich, Apperson
Honda Center, Anaheim
17 530 diváků
Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – McCann, Beniers, Burakovsky – Schwartz (A), Wennberg, Bjorkstrand – B. Tanev, Gourde (A), Eberle – Donato, Wright, Kuhlman.

3. Mason McTavish (ANA) – 0+2
Tento dramatický zápas nabídl celkem devět branek, z výhry v prodloužení se mohou radovat domácí hokejisté. Cesta za body to snadná nebyla, protože značnou část zápasu byli hostující hráči aktivnější. Domácím se ve třetí třetině podařilo dát dva góly a srovnat na 4:4. Historicky poprvé v úvodním zápase sezony hráli Ducks prodloužení. Nakonec jej zvládli, protože se prosadil Troy Terry.
60:55'
Anaheim právě vstřelil branku!
Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas. Hosté svou šanci neproměnili, a pak Gibson rychle rozehrál na spoluhráče. TROY TERRY se dostal do brejku, a pak dokázal překonat brankáře. Asistence: John Gibson.
60:42'
Na výraznější šanci čekáme.
60:01'
60:00'
59:15'
Mnoho šancí k vidění není, uvidíme prodloužení.
58:48'
Ducks se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Zakončení se nepovedlo.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:33'
Domácí obrana vůbec nevěděla, kde je kotouč, ale nakonec John Gibson s velkou dávkou štěstí svou branku uhájil.
56:50'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, sledujeme dobrou hru Krakenů.
56:24'
Oliver Bjorkstrand zakončoval z první, jeho projektil kryje brankář.
55:37'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Jamie Drysdale – 2 min., hákování.
55:37'
Komerční přestávka, přesilovka hostů.
55:23'
Adam Larsson dostal puk před odkrytou část braky, ale puk netrefil podle představ.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav je vyrovnaný 4:4.
54:30'
Domácí hokejisté dokázali srovnat stav zápasu a pokouší se rozhodnou o své výhře ještě ve třetí třetině.
53:23'
Domácím to vyšlo a máme vyrovnáno, krásnou přesilovkovou kombinaci korunoval tvrdou ránou do hroní části branky TREVOR ZEGRAS. Asistence: Troy Terry a John Klingberg.
53:00'
Seattle vyhazuje přes všechny čáry. Domácí musí o útočné pásmo znovu bojovat.
52:29'
Fanoušci se už radovali z vyrovnání, ale kotouč se od tyče odrazil do hry. Nechybělo moc a domácí proměnili přesilovku.
52:20'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Ryan Donato – 2 min., hákování.
52:14'
Troy Terry ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře soupeře.
51:44'
22:41, tak vypadá statistika střel na branku, převahu mají jednoznačně hosté, kteří zatím drží vedení.
51:29'
Jamie Drysdale pálil od modré čáry, jeho pokus kryje celkem snadno brankář. Bude se vhazovat. Domácí cítí šanci na to, aby s výsledkem něco udělali.
50:58'
Komerční přestávka.
50:51'
Nyní se hraje spíše ve středním pásmu.
50:10'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině a je zaděláno na drama.
49:56'
Je sníženo na rozdíl jediné branky, krásnou ránou z kruhu do horní části branky dokázal kotouč poslat obranou Krakenů neobsazený FRANK VATRANO. Krásná akce domácích. Asistence: Ryan Strome a John Klingberg.
49:45'
Philipp Grubauer se vyznamenal proti střele soupeře, do výborné šance se dostal Terry.
48:59'
Na druhé straně se vyznamenal proti domácí střele Philipp Grubauer.
48:33'
Nádherná akce hostů, Jordan Eberle se dostal do zakončení, ale domácí brankář John Gibson vytáhl dobrý zákrok
47:50'
Jordan Eberle byl volný před brankou, dostal se do zakončení, ale jeho projektil byl zblokovaný do ochranné sítě.
46:44'
Po krátké přestávce pokračuje hra dál, domácí hokejisté mají aktuálně dvoubrankovou ztrátu.
46:44'
46:30'
Philipp Grubauer si výborně poradil se střelou domácích. Gólman nyní své spoluhráče dokázat podržet.
46:00'
Šest minut hry ze třetí třetiny je pryč a domácí hokejisté zjistili, že je nic snadného nečeká. Cesta za vyrovnáním bude komplikovaná.
44:09'
Seattle právě vstřelil branku!
Z kraje třetí třetiny navyšuje hostující celek své vedení, díky dorážce z bezprostřední blízkosti se dokázal prosadit obranou Ducks neobsazený MATTHEW BENIERS. Asistence: Jaden Schwartz a Carson Soucy.
43:50'
Domácí otočili směr hry, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.
43:16'
Jaden Schwartz si vybruslil před branku, ale spoluhráči mu nedokázali přesněji přihrát.
42:50'
Sledujeme rychlý hokej v úvodu třetí třetiny. Optickou převahu mají nyní sice domácí, ale nedaří se jim vyrovnat.
42:25'
Dvě dobré střelecké pozice si vypracoval hostující celek, ale ani jednu proměnit nedokázal.
42:10'
Maxime Comtois – 5 min., bitka.

Will Borgen – 5 min., bitka.
41:31'
André Burakovsky nemohl pokračovat v akci, dostal se do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
40:46'
Ducks vstoupili do třetí části aktivně, pokoušeli se něco vymyslet v útočném pásmu, ale marně. Obrana Krakenů byla pozorná.
40:27'
Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí celek ztrácí o jednu branku.
40:01'
Tři branky jsme viděli ve druhé třetině, všechny padly v přesilovce. Seattle si vypracoval vedení 3:1, v závěru třetiny dokázali domácí snížit. Uvidíme, co přinese poslední perioda.
40:00'
39:28'
Oliver Bjorkstrand mohl navýšit hostující vedení, ale minul odkrytou část branky.
39:15'
John Gibson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
38:24'
Další branka v přesilovce, po rychlém přenesení hry a předchozí neúspěšné akci hostů dokázali domácí snížit. Prosazuje se po pohledné akci dobře hrající RYAN STROME. Asistence: Mason McTavish a Trevor Zegras.
37:45'
S vypětím všech sil dokázal hostující celek vyhodit přes všechny čáry.
37:30'
Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.
37:14'
36:58'
Po zakázaném uvolnění se hra vrací před branku domácího celku. Ten marně hledá možnost, jak se dostat do útoku.
36:41'
Oliver Bjorkstrand pálil od modré čáry, domácí brankář kryje kotouč. Bude se vhazovat.
36:13'
Oliver Bjorkstrand šikovně protečoval kotouč do útočného pásma, ale obrana Duks si v pohodě dokázala poradit.
35:11'
Utkání pokračuje dál, hosté vedou střelecky 29:16, ale v posledních minutách na nějakou zajímavou šanci čekáme.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, komerční přestávka po domácím postavení mimo hru.
33:40'
Kevin Shattenkirk čekal na modré čáře na přihrávku, ale puk se k němu dostat nepodařilo.
33:12'
Domácí zkoušeli po rychlé akci středem bleskově zakončit, ale jejich pokus byl zblokovaný obranou.
32:29'
Po krátké přestávce se bude vhazovat před brankou Krakenů. Bránící se celek vybojoval kotouč. Pokud o rychlé přenesení hry nevyšel.
32:20'
32:04'
Jamie Drysdale výborně před brankou dokázal zblokovat Donatovu střeleckou pozici.
31:40'
Anaheim se usadil v útočném pásmu, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.
31:10'
Philipp Grubauer rozehrává rychle od své branky, nechtěl přerušovat hru. Následně jeho tým ale o útočné pásmo přišel.
30:37'
Jaden Schwartz pálil od modré čáry, jeho pokusu chyběla přesnost. Puk snadno získali domácí před svou brankou.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí hokejisté mají dvoubrankový deficit.
29:24'
John Gibson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí hráči marně hledají cestu, jak se dostat do útočného pásma stabilněji.
29:08'
Hraje se rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Spokojenější mohou být ti hostujícího celku.
28:18'
Alexander Wennberg dostal dobrou přihrávku před branku, ale nedokázal přesněji vypálit. Jeho akci chybělo přesnější zakončení. Následně neuspěl ani Oliver Bjorkstrand.
27:19'
15:25, tak vypadá aktuálně statistika střel na braku, více ze hry mají hostující hokejisté, kteří se dokázali prosadit už třikrát.
26:48'
26:28'
Lekci z produktivity dostávají domácí hokejisté. Seattle proměnil další přesilovky, rychlou střelou z horní hranice kruhu poslal kotouč do branky OLIVER BJORKSTRAND. Asistence: Justin Schultz a Ryan Donato.
25:38'
Ducks hrají hodně aktivně, drží hru daleko od vlastní branky.
25:22'
Hosté nehrají přesilovku špatně, ale zatím čekají na nějakou výraznější příležitost.
24:45'
Další přesilovou hru si zahraje hostující celek. Domácí následně rychle dokázali vyhodit.
24:45'
Max Jones – 2 min., podrážení.
24:01'
Carson Soucy jako obránce pálil od modré čáry, domácí obrana v čele s brankářem si dokázala poměrně snadno poradit.
22:58'
Trevor Zegras po individuální akci nedokázal poskakující kotouč zpracovat tak, jak by si představoval. Akce Ducks končí.
21:10'
Justin Schultz se dostal do další dobré pozice, ale trefil jen domácího brankáře.
20:38'
Hned z kraje druhé třetiny dokázali hosté proměnit přesilovku a jdou do vedení, rychlou střelou se prosazuje ANDRÉ BURAKOVSKY. Asistence: Vince Dunn.
20:01'
9:22, tak vypadá statistika střel na branku po první třetině, stav zápasu je vyrovnaný. Jako první se prosadili domácí, hosté vyrovnali.
20:00'
19:23'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Obrana si poradila.
19:00'
Cam Fowler – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
18:47'
9:22, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.
18:20'
Domácí zakončení od modré čáry byla zblokované, obrana Krakenů si dokázala poradit.
18:00'
Probíhají poslední dvě mnuty hry ve třetině, André Burakovsky rychle pálil, ale trefil brankáře,
17:08'
Do výraznější šance se domácí tým nedostal.
15:30'
Přesilovku hraje domácí celek, který se po delší době může usadit v útočném pásmu. Ale nedaří se mu.
15:08'
Jamie Oleksiak – 2 min., nedovolené bránění.
15:08'
Komerční přestávka, bude se vylučovat.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.
14:20'
Derek Grant jen nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing, a pak šel střídat.
14:00'
André Burakovsky si vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale nedokázal z hranice kruhu překonat brankáře soupeře.
13:15'
Isac Lundeström zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale nedokázal se prosadit. Shane Wright na druhé straně nadvakrát neprostřelil brankáře.
12:50'
5:17, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry i díky přesilovkám hosté.
12:39'
Seattle hraje nyní aktivně, snadněji se dostává do zakončení, ale domácí hráči se mohou spolehnout na svého brankáře.
10:50'
John Gibson kryje kotouč po střele soupeře, komerční přestávka.
10:13'
Hostující celek proměnil přesilovku a srovnává stav zápasu. JARED MCCANN byl volný na kruhu, dostal přihrávku a dokázal rychlou ránou trefit horní roh branky. Asistence: Matthew Beniers a Justin Schultz.
10:01'
Anaheim už hraje ve čtyřech.
09:38'
Domácí se brání velmi dobře, nedávají soupeři mnoho prostorou pro zakončení.
09:09'
Přes půl minuty mají možnost hráči Krakenů hrát přesilovku pět na tři. Domácí po vyhraném buly rychle vyhodili.
09:09'
Dmitrij Kulikov – 2 min., sekání.
08:50'
Hosté se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně.
08:13'
John Gibson kryje kotouč po střele soupeře z pravého kruhu, vhazovat se bude před jeho brankou.
07:51'
Krakeni vyhráli buly v útočném pásmu, a tak mohou kombinovat před brankou soupeře.
07:46'
Mason McTavish – 2 min., podrážení.
07:38'
Hosté mají ponechanou výhodu.
06:30'
Ryan Strome dostal kotouč do útočného pásma, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ..
06:06'
Střelecky vedou hosté 5:3, ale jako první se dokázal prosadit domácí celek.
05:25'
Shane Wright nadělal problémy obraně Ducks, následně si ale v rozhodující chvíli nedokázal poradit s poskakujícím kotoučem.
05:00'
Jeden z domácích hráčů si vybruslil před branku, ale obrana si dokázala poradit.
04:42'
Akci, kterou vedl Carson Soucy. zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:07'
Vince Dunn pálil jako obránce od modré čáry, jeho pokus nebyl špatný, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.
03:26'
Anaheim vhazoval ve svém obranném pásmu, následně rychle otočil směr hry, ale nedokázal nic vymyslet před brankou soupeře.
02:41'
Úvod zápasu vyšel domácím podle představ, sledujeme nyní klidnější pasáž hry. Ducks jsou aktivnější.
02:07'
Ryan Donato se dostal rychle po přechodu do středního pásma do zakončení, ale s jeho pokusem domácí brankář práci neměl.
00:51'
Parádní úvod do nového ročníku NHL prožávají domácí hokejisté, kteří se prosazují hned v úvodní minutě. TROY TERRY dostal výbornou přihrávku od spoluhráče a rychle zakončoval do horní části branky . Asistence: Mason McTavish a Ryan Strome.
00:20'
Alexander Wennberg zůstal malý moment volný před brankou, ale domácí brankář byl u kotouče první a přerušil hru.
00:01'
Zápas začne okolo 4:15.

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Fowler, Klingberg, Kulikov, Drysdale, Beaulieu, Shattenkirk – McTavish, R. Strome, Terry – Henrique, Zegras, Vatrano – Comtois, Lundeström, Silfverberg – Max Jones, Grant, Regenda.

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – McCann, Beniers, Burakovsky – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – B. Tanev, Gourde, Eberle – Donato, Wright, Kuhlman.
Poslední přípravný zápas oba kluby prohrály. Anaheim nestačil na Los Angeles vysoko 3:6 a po nepřesvědčivém výkonu padl Seattle s Edmontonem 3.5.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Seattle Kraken. Anaheim je tradiční účastník NHL, Seattle čeká druhá sezona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.