NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Toronto - 31. října 2022   01:00

Anaheim
Anaheim
11:23' Silfverberg (Grant, Silfverberg) • 47:24' Zegras (Terry) • 53:01' Kulikov (Vatrano, Shattenkirk) • 62:15' Zegras (R. Strome)
4:3
(1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Toronto
Toronto
04:23' Matthews  (Nylander, Marner) • 17:50' Malgin  (Nylander, N. Robertson) • 40:45' Järnkrok  (Kerfoot, Brodie)
Anaheim
Lee, Bladina – Cormier, Gawryletz
Honda Center, Anaheim
16 084 diváků
Toronto

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!

3. Jacob Silfverberg (ANA) – 1+0
Je za námi dnešní duel mezi Anaheimem Ducks a Torontem Maple Leafs. Dva body ze zápasu nakonec berou domácí Ducks, i když to dlouho nevypadalo. Javorové listy totiž vedly na startu třetí části už o dvě branky, Anaheimu se však podařilo srovnat a v prodloužení rozhodnout o své výhře. Hrdinou zápasu se stal Trevor Zegras, který nejprve ve třetí části snižoval na 2:3 a následně v prodloužení rozhodl o výhře svého celku!

Anaheim tak dokázal protrhnout sérii proher, která se zastavila na čísle sedm. Šanci na další bodový zisk mají Ducks v noci z úterý na středu, kdy míří na led San Jose Sharks. Naopak pro Toronto jde o čtvrtou prohru v řadě, hosté nedokázali dotáhnout slibně rozjetý zápas a pokračují ve svém trápení na startu sezony. Zlomit sérii proher budou chtít Maple Leafs ze středy na čtvrtek, kdy je čeká na domácím ledě Philadelphie Flyers.
62:15'
Anaheim právě vstřelil branku! Domácí vítězí! Při přečíslení dva na jednoho vzal situaci na sebe TREVOR ZEGRAS, který ranou pod horní tyč rozhoduje dnešní duel! Asistence: Ryan Strome.
62:01'
Po nabídce Matthewse se natlačil do zakončení Marner, John Gibson vytáhl vynikající zákrok!
60:52'
Nylander to zkoušel individuálně, avšak neuspěl, na druhou stranu mohou mířit domácí.
60:17'
Za obranu hostů se dostal Terry, který však v tváří tvář Källgrenovi neuspěl!
60:01'
Na startu třetí části dokázali hosté uspět v oslabení a dostat se do dvoubrankového náskoku, nic nenaznačovalo dramatu. Kačeři však v dalších minutách dokázali díky brankám Zegrase a Kulikova srovnat, a tak zápas rozhodnutí po šedesáti minutách nenabídl. Čeká nás tedy nadstavba v podobě prodloužení!
60:00'
58:54'
Po vybojovaném kotouči od Engvalla se dostal k zakončení Giordano. Hostující obránce však svoji střelu poslal pouze do bloku domácí obrany.
57:00'
Tři minuty do konce základní hrací doby, podaří se ještě jednomu z týmů překlopit vedení na svoji stranu?
56:33'
Šikovnost ukázal Nylander, který se proháčkoval mezi domácími obránci a následně vypálil backhandem. Gibson měl po delším čase další práci a raději kotouč podržel pod svojí lapačkou.
55:06'
Domácí dokázali dostat kotouč za Källgrena. Po oslavě branky si však hosté vzali trenérskou výzvu, která byla úspěšná, a tak skóre zůstává nerozhodné!
54:59'
Rána Jonese sražena mimo led, následuje komerční přestávka.
54:39'
Marner váhal s přihrávkou tak dlouho, až ho o puk obral Shattenkirk a domácí tak mohou opět mířit kupředu.
53:01'
Anaheim právě vstřelil branku! Ducks srovnávají skóre! DMITRIJ KULIKOV dokázal rychle objet branku a zasunout kotouč za Källgrena! Asistence: Frank Vatrano a Kevin Shattenkirk.
51:19'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Parádní zákrok však tentokrát vytáhl John Klingberg, který se položil do přihrávky Malgina a překazil Torontu celou akci.
50:41'
Hosté jsou pod velkým tlakem ve své třetině, tvrdou dělovku vyslal na jejich branku Kulikov, Källgren připraven.
48:53'
Oddechový čas si vyžádal trenér hostů Sheldon Keefe, který uklidňuje své svěřence před závěrečnými jedenácti minutami základní hrací doby.
47:43'
Domácí vstřelená branka nabudila a rázem mohlo být srovnáno. Källgren však hosty podržel při pokusech Vatrana a Klingberga.
47:24'
Anaheim právě vstřelil branku! Domácí snižují! Po další ztrátě Marnera se dostal do samostatného úniku TREVOR ZEGRAS, který se po backhandové kličce nemýlil a snižuje náskok hostů na rozdíl jediné branky! Asistence: Troy Terry.
46:27'
Kerfoot zvolil při trestném střílení střelu, svojí ranou však branku domácích přestřelil, a tak skóre zůstává neměnné!
46:27'
Do samostatného úniku se dokázal prodrat Alexander Kerfoot, který byl při zakončení faulován a je nařízeno trestné střílení!
46:07'
Järnkrok poslal kotouč přes všechny čáry, po zakázaném uvolnění Maple Leafs se hra stěhuje před branku hostů.
45:30'
Po nabídce zpoza branky pálil opět Bunting, svojí ranou tentokrát branku vysoko přestřelil.
45:05'
Matthews dokázal obrat o kotouč jednoho z domácích a rychle najít Buntinga. Pohotovou ránu hostujícího křídelníka lapil Gibson svojí lapačkou.
44:47'
Hra je opět přerušena, tentokráte je pískán ofsajd hostům. Následuje komerční přestávka.
43:45'
Engvall se dokázal prodrat k zakončení, do něho mu ale sáhl na poslední chvíli Klingberg, a tak končí kotouč mimo led.
43:34'
Po nepřesné rozehrávce Tavarese je pískáno zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Källgrenem.
42:59'
Dostatek prostoru ke střele dostal Troy Terry. Domácí útočník však svým pokusem pouze orazítkoval mantinel za brankou.
41:56'
Matthews je zpět na ledě, Toronto je kompletní.
40:45'
Toronto právě vstřelilo branku! Hosté se prosazují v oslabení. Toronto se dostalo v početní nevýhodě do přečíslení dva na jednoho a hosté ho vyřešili skvěle. Kerfoot našel CALLA JÄRNKROKA, který uklidil kotouč za Gibsona. Asistence: Alexander Kerfoot a T.J. Brodie.
40:21'
Kämpf dokázal uspět v osobním souboji se Zegrasem a obral domácího útočníka o kotouč, díky tomu mohou hosté vyhodit.
40:01'
Na úvodním buly úspěšnější domácí, kteří mohou rozjet svoji přesilovkou kombinaci.
40:01'
Vše je připraveno na start třetí třetiny, jdeme na to!
Druhá třetina je minulostí, branku jsme v ní neviděli. Aktivnějším celkem byli rozhodně domácí, kteří zasypali Källgrena v brance Toronto čtrnácti střeleckými pokusy, avšak bez úspěchu. Nejblíže ke srovnání byl Troy Terry, který nastřelil tyč a Derek Grant, který byl však při zakončení v posledních sekundách druhé části faulován, a tak čeká Ducks hned na startu třetí periody druhá přesilová hra v zápase.
40:00'
39:56'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
Auston Matthews – 2 min., sekání.
39:56'
Král zachyboval při rozehrávce, čehož využil Grant, který se řítil sám na Källgren. Domácí útočník byl faulován Matthewsem a domácí celek tak čeká přesilová hra.
39:24'
Parádní kličku předvedl Filip Král, který díky tomu dostal svůj tým do útočného pásma. Tavares následně pouze nahodil kotouč na Gibsona, který raději podržel kotouč pod lapačkou.
38:12'
Z jedné pálil Comtois z pravého kruhu. Proti jeho ráně se dokázal Källgren a dalším pohotovým zákrokem drží Maple Leafs.
37:57'
Domácí jsou v posledních minutách a zásobují střeleckými pokusy hostujícího brankáře.
36:25'
Strome přiťukl kotouč Terrymu, který naznačil střelu, avšak ještě objel branku a pokusil se obtočit zpoza ní. Dobrý návrat do obrany předvedl Matthews, který do jeho zakončení strčil svoji hůl a zabránil nadějnému pokusu!
35:22'
Silfverberg zavezl kotouč do pásma, dokázal se zbavit svého strážce a pohotově vypálil. Jeho pokus končí v náruči hostujícího brankáře. Následuje komerční přestávka.
35:08'
Vyhození Shattenkirka končí až zakázaným uvolněním, hra se vrací zpět před Johna Gibsona.
34:11'
Kämpf se dokázal proháčkovat až před Gibsona, při střelbě mu však strčil do jeho pokusu hůl Benoit, a tak rána českého útočníka na branku Ducks nezamířila.
33:32'
Källgren musel vytáhnout další dobrý zákrok, tentokráte se vyznamenal proti ráně Vatrana, který zakončoval po nabídce Zegrase.
32:50'
Po rychlém přechodu hledal Kerfoot najíždějícího Matthewse. Tomu však přeskočil kotouč čepel, a tak ze slibné šance žádné větší ohrožení Gibsona nebylo.
31:56'
Po přihrávce od Sandina se zkusil vytočit před brankou Matthews. Hostující útočník dokázal prověřit Gibsona i v pádu, domácí brankář jeho pokus dokázal vyrazit do bezpečí.
31:25'
Na pravé straně útočné třetiny dostal prostor ke střele Troy Terry. Po ráně nejproduktivnějšího hráče domácích zacinkala tyč za zády Källgrena!
31:05'
Král je zpět na ledě, hosté jsou v plném počtu.
30:29'
Tvrdou dělovku vyslal od modré Shattenkirk. Källgren však celou dobu na jeho ránu viděl a betonem ji dokázal vyrazit mimo nebezpečnou zónu.
29:36'
Nahození Klingberga dolétlo až k brankáři hostí. Källgren dokázal včas reagovat, maskou kotouč vyrazil.
29:05'
Český obránce Filip Král si podržel nedovoleně protihráče, za což míří na trestnou lavici. Domácí Anaheim čeká první přesilová hra.
29:05'
Filip Král – 2 min., držení.
28:55'
Dobrou práci holí předvedl John Gibson, který přesně rozehrál a rozjel další akci domácích Ducks.
28:02'
Špatný přechod hostů do útočného pásma hatí další akci Maple Leafs, následuje další vhazování ve středním pásmu.
27:42'
Po delší pauze zahrozila první formace Maple Leafs. Bunting se pokusil vytočit se zpoza branky, jeho střela z otočky však minula domácí branku.
26:48'
Hra je opět přerušena. Po ráně Fowlera končí kotouč v náručí hostujícího brankáře. Vhazovat se bude po pravici Källgrena.
25:40'
Oběma týmům vázne v posledních minutách kombinace, sledujeme spousty nepřesností.
25:30'
Jones nabral rychlost a po přechodu útočného pásma rychle pálil. Källgren se dokázal proti jeho ráně rychle přesunout a vyrážečkou ji poslat mimo led.
24:00'
Po zasáhu Lundeström končí kotouč mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:20'
Klingberg je zpět na ledové ploše, domácí přesilovou hru soupeře přečkali.
22:06'
Po další kombinaci nezachytil Sandin kotouč na modré čáře, Toronto musí rozjíždět další akci ze středního pásma.
21:48'
Velký závar vznikl před Gibsonem. Tavares ani Marner však kotouč za domácího brankáře zasunout nedokázali.
20:20'
Druhá část nezačíná pro domácí celek dobře. John Klingberg zasáhl vysokou holí protihráče, a tak čeká hosty další přesilová hra.
20:20'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
John Klingberg – 2 min., vysoká hůl.
20:01'
Všichni aktéři jsou připraveni na ledové ploše, jdeme na druhou část!
Máme za sebou úvodní třetinu zápasu, která dopadla lépe pro hosty, kteří vedou 2:1. Toronto šlo do vedení hned v 5. minutě, kdy se podařila Maple Leafs využít přesilová hra díky Austonu Matthewsovi. Domácí ale dokázali reagovat o sedm minut později, kdy chybu hostů v obranném pásmu využil Jacob Silfverberg. Poslední slovo v úvodní periodě měli hosté, když dvě minuty před koncem uspěl v samostatném úniku Denis Malgin a vrátil opět kanadskému celku vedení. Celek z Ontaria byl i střelecky aktivnější, Gibsona hosté zasypali dalšími čtrnácti střeleckými pokusy, na druhé straně Källgren zasahoval úspěšně osmkrát.
20:00'
19:57'
Kämpf s odrazem od mantinel dostává kotouč daleko od hostující svatyně, to je z první třetiny vše.
19:47'
Dva těžké zákroky vytáhl na konci první periody Källgren. Vatrano měl velkou příležitost, když se k němu dostal kotouč mezi kruhy. Hostující brankář však udržel kotouč ve své náruči.
17:50'
Toronto právě vstřelilo branku! Hosté si berou vedení zpět! Do samostatného úniku se dostal DENIS MALGIN, který po dobře provedené kličce překonává Gibsona a vrací hostům vedení! Asistence: William Nylander a Nick Robertson.
17:23'
Po vytočená zpoza branky to zkusil Malgin, Gibson však utěsnil všechny mezírky u bližší tyče a nedovolil švýcarskému útočníkovi skórovat.
15:06'
Z nepřehledné situace u mantinelu propadl kotouč až na hůl Fowlera, který pohotově pálil. Källgren však jeho pokus celou dobu viděl a stačil reagovat pravým betonem.
13:45'
Do potyčky se dostali u modré čáry Shattenkirk s Buntingem. Celou situaci ocenili sudí dvěma minutami pro obě strany, pokračovat tak budeme ve hře čtyřech proti čtyřem.
13:45'
Kevin Shattenkirk – 2 min., hrubost.

Michael Bunting – 2 min., hrubost.
13:19'
Sandina se dokázal zbavit strážce a v útočné třetině dostal dostatek prostoru. Rozhodl se pro křižnou přihrávku, která ale nebyla úspěšná.
11:23'
Anaheim právě vstřelil branku! Domácí srovnávají! Po ztrátě Marnera v obranné třetině se dostal ke kotouči Grant, který rychle našel JAKOBA SILFVERBERGA před brankou. Švédský útočník v barvách Ducks pohotovou střelou nedal svému krajanovi na opačné straně žádnou šanci. Asistence: Derek Grant a Isac Lundeström.
10:58'
Po rychlém přechodu do útoku zakončoval zadovkou před Gibsona Kerfoot. Po jeho teči poskakoval kotouč po brankové čáře, za ní však nezamířil!
10:24'
Po nahození Sandina vznikla za brankou Gibsona drobná potyčka, kterou se však rozhodčím podařilo rychle roztrhnout. Následuje další komerční přestávka.
09:26'
Po nahození Shattenkirka se dostal do krkolomného zakončení Silfverberg, se svojí zadovkou si ale na Källgrena v hostující brance nepřišel.
08:09'
Hosté téměř minutu obléhali branku Gibsona, celý tlak však zhatila nepřesná přihrávka Buntinga, po které Toronto muselo opustit útočnou třetinu.
07:18'
Skvělou defenzivní práci odvedl hostující kapitán John Tavares, který dobruslil přečíslení hostů a obral čistě o kotouč Silfverberga.
06:40'
Po teči Brodieho končí kotouč mimo led, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
05:45'
Rychlost s pukem nabral Rielly, který hledal zadovkou před brankou domácích spoluhráče. Ani jeden z hráčů s javorovým listem na hrudi však na přihrávku nedosáhl.
05:16'
Zegras se šikovně zbavil protihráče, jeho následná žabička na Comtoise však kýženého adresáta nenašla.
04:23'
Toronto právě vstřelilo branku! Hosté přesilovou hru využívají! Marner zavezl kotouč do pásma, přenechal Nylanderovi, který našel na středu hřiště volného AUSTONA MATTHEWSE, který svojí třetí brankou v sezoně otevírá skóre zápasu! Asistence: William Nylander a Mitch Marner.
03:50'
Tavares ztratil kotouč u levého mantinelu, čehož domácí využívají k osvobození.
03:40'
Uvidíme první přesilovou hru v zápase. Henrique se provinil nedovoleně v souboji s Hollem a Maple Leafs čeká první přesilová hra.
03:40'
Adam Henrique – 2 min., hákování.
02:42'
Trochu prostoru dostal Auston Matthews a hned toho hostující kanonýr málem využil. Jeho prudká rána zápěstím orazítkovala horní tyč domácí branky!
02:33'
Nahození Marnera se odrazil kotouč před domácího brankáře. Dobrou práci odvedl Klingberg, který kotouč rychle odpálil před dotírajícím Matthewsem.
01:58'
Po rychlém přechodu do útočné třetiny se dostal ke střele Henrique, pohotová střela domácího útočníka proletěla těsně vedle branky.
01:28'
Po nahození Nylandera se kotouč nebezpečně odrazil před Gibsona. Domácí brankář raději podržel kotouč ve své lapačce a přerušuje opět hru.
01:10'
Brodie našel křižnou přihrávkou Tavarese, kterému ale kotouč uskočil. Po odpískaném ofsajdovém postavení se bude vhazovat ve středním pásmu.
00:59'
Fowler nastřelenou přihrávkou našel hůl McTavishe. Na jeho teč však dokázal Källgren reagovat a drží kotouč ve svém náručí.
00:02'
Úvodní buly zápasu vyznělo lépe pro hosty, kteří se okamžitě vrhají kupředu.
00:01'
Všichni aktéři jsou připraveni na ledové ploše. Nic nebrání tomu, aby dnešní duel odstartoval!

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Klingberg, Kulikov, Fowler (A), White, Shattenkirk, Benoit, Beaulieu – Terry, R. Strome, McTavish – Henrique (A), Zegras, Vatrano – Silfverberg (A), Lundeström, Grant – Comtois, Max Jones.
Trenér: Dallas Eakins

Toronto Maple Leafs: Källgren (Samsonov) – Brodie, Rielly, Holl, Sandin, Král, Giordano – Marner (A), Matthews (A), Bunting – Järnkrok, Tavares (C), Kerfoot – Nylander, Malgin, N. Robertson – Engvall, Kämpf, Aston-Reese.
Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Lee, Bladina – Cormier, Gawryletz.
TORONTO MAPLE LEAFS
Rozhodně povedenější start si představovalo i Toronto. Ambiciózní celek z Ontaria posbíral v devíti duelech pouze devět bodů a krčí se až na 14. místě Východní konference, to určitě není pozice, na které by se rádi svěřenci trenéra Keefeho pohybovali. Mužstvo Maple Leafs prošlo v létě opět řadou změn a vše si sedá, Torontu se hlavně nepovedl poslední týden, ve kterém prohrálo všechny tři svoje zápasy. Pověstná čtveřice ofenzivních lidrů zatím neukázala svoji útočnou sílu, která se očekávala. Především dvojice Mitch Marner a Auston Matthews. Vítěz Maurice Richard Trophy z předešlé sezony Matthews zatím nasázel do sítí soupeřů pouhé dvě branky, stejně je na tom i Marner. Sérii nepřiznivých výsledků budou chtít Maple Leafs zlomit v bitvě dvou trápících se týmů.

ANAHEIM DUCKS
Nepovedený vstup do sezony zažívá Anaheim. Ducks mají po osmi kolech na svém kontě pouhé tři body. Kačeři dokázali vyhrát pouze v úvodním zápase sezony, poté následovala série sedmi proher, kterou chtějí zlomit svěřenci trenéra Eakinse v utkání s Torontem. Ducks se trápí na obou stranách klužiště. Inkasovali už šestatřicet branek, což je druhé nejvyšší číslo v Západní konferenci. Ještě hůře na tom jsou v počtu nastřílených branek, když jich vstřelili pouhých šestnáct. V této statistice jsou nejhorší v celé NHL, a to mají Ducks v týmu vycházející hvězdy typu Trevora Zegrase či Masona McTavishe. Ne nadarmo se již začíná spekulovat o vyhazovu trenéra Eakins a dalších změnách týmů. Je jisté, že další dny budou v Anaheimu zajímavé, výhra nad silným Torontem by jistě výrazně celé situaci pomohla.

Ryan Strome – 4 body, 1+3
Zdravím všechny fanynky a fanoušky vrcholového hokeje. Vítám všechny u sledování zápasu nejprestižnější hokejové soutěže na světě NHL, která nabírá na obrátkách. Tentokráte proti sobě narazí Anaheim Ducks a Toronto Maple Leafs.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.