NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Detroit - 28. října 2022   01:00

Boston
Boston
13:42' Coyle (Forbort, Marchand) • 31:53' Marchand (H. Lindholm, Pastrňák) • 42:55' Marchand (DeBrusk, Pastrňák) • 43:30' Cr. Smith (Nosek, Forbort) • 44:34' Pastrňák (Bergeron, H. Lindholm)
Detroit

Tímto se s vámi loučím a přeji hezký páteční den.

Filip Zadina (DET) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:33
Dominik Kubalík (DET) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 17:19
Filip Hronek (DET) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 23:03

Tři hvězdy utkání
1. Brad Marchand (BOS) – 2+1
2. Jeremy Swayman (BOS) – 28 zákroků
3. David Pastrňák (BOS) – 1+2
Dnešní utkání sledovalo 17 850 diváků.
O osudu celého utkání rozhodl začátek třetí třetiny. Boston se v něm dokázal třikrát střelecky prosadit a vypracoval si pohodlné vedení, se kterým hosté nedokázali nic udělat. Bruins poráží Red Wings na domácím ledě 5:1.
59:54'
Veleno je v závěru zápasu ještě vyloučen na dvě minuty za krosček.
59:31'
Suter využil v útočném pásmu volného prostoru a vystřelil z levého kruhu. Branku však švýcarský hokejista trefit nedokázal.
58:38'
Vyloučen je pouze Larkin a bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
58:38'
Na ledě vzplály emoce a hra je přerušena. Larkin si měl co říct se Zachou.
58:26'
Domácím se povedlo dostat puk k brance Hussa a hosté musí zakládat nový útok.
58:13'
Coyle po vhazování trefil Larkina holí do obličeje a je vyloučen na dvě minuty. Hosté dohrají zápas v početní výhodě.
58:10'
Chiarot je v posledních střídáních aktivní směrem do středu a často střílí. Tentokrát ho Swayman vychytal lapačkou.
56:12'
Zacha dokázal zaměstnat Hussa, který si připsal pěkný zákrok.
55:45'
Chiarot se vydal na útočný výlet, který se mu podařilo zakončit střelou. Swayman opět úspěšný. Boston je blízko dalšímu vítězství.
55:13'
Määttä vypálil od modré čáry a Swayman chvíli nevěděl, kde má kotouč. Nakonec ho našel pod svým betonem a přerušil hru.
54:06'
Suter si udělal prostor pod levým kruhem a pohotově vypálil. Puk skončil na boční síti.
53:58'
Swayman musel řešit ošemetnou situaci, když se mu dostal skákavý kotouč do brankoviště.
51:48'
Pastrňák se pustil do individuální akce, kterou dokázal zakončit střelou bekhendem. Puk však nasměroval vedle pravé tyče.
50:04'
49:58'
Swayman vytáhl další skvělý zákrok. Söderblom pálil z bezprostřední blízkosti, ale brankáře Bruins prostřelit nedokázal.
49:10'
Domácí již brání ve čtyřech lidech a podařilo se jim dostat kotouč ven z pásma.
48:32'
Larkin se na pravé straně dostal k dorážce a i on trefil pouze tyčku. Hosté mají nyní i hodně smůly.
48:21'
Nejdříve se Larkin pokoušel zasunout kotouč k bližší tyčce, Swayman však prostor úspěšně ucpal betonem. O chvíli později střílel Perron a trefil břevno.
48:04'
Oddechový čas pro tým Detroit Red Wings.
48:04'
Red Wings si zahrají přesilovou hru pět na tři. Za držení je vyloučen na dvě minuty Lindholm.
47:30'
Detroitu se nezdařilo založení útoku – zakázané uvolnění.
47:20'
Domácí se na začátku oslabení osvobozují, kotouč je u branky Hussa.
46:44'
Přesilovou hru si nyní zahraje Detroit. Za podrážení je vyloučen na dvě minuty Forbort.
46:20'
Hokejisté Detroitu se pokouší vrátit do zápasu a kombinují v útočném pásmu. Nepřichází však potřebné zakončení.
44:34'
Bruins právě vstřelili branku!
Boston využívá třetí přesilovou hru v zápase. Na levém kruhu se ke své oblíbené střele dostal DAVID PASTRŇÁK a mířil naprosto přesně. Husso se nestihl přesunout a zasáhnout. Asistence: Patrice Bergeron a Hampus Lindholm.
43:41'
Další přesilová hra pro Boston. Tentokrát na trestnou lavici usedá na dvě minuty Hronek.
43:30'
Domácí dělají výrazný krok k vítězství. CRAIG SMITH si pod pravým kruhem našel odražený kotouč a napálil ho do branky. Hosté nyní hrají hodně zmateně. Asistence: Tomáš Nosek a Derek Forbort.
42:55'
Přesilová hra je využita a Boston znovu vede o dva góly. Po střele Pastrňáka se k dorážce dostal BRAD MARCHAND a podruhé v zápase překonal Hussa. Skvělý vstup kanadského útočníka do sezóny. Asistence: Jake DeBrusk a David Pastrňák.
42:41'
Rasmussen smolně vyhodil kotouč do hlediště a je vyloučen. Útočník Red Wings sedí na trestné lavici dnes již potřetí.
41:22'
Boston vstoupil do třetí třetiny aktivně. Husso musel nyní zastavit střelu z velké blízkosti, i brankář Red Wings chytá velmi dobré utkání.
40:59'
Clifton dostal puk na modrou čáru a bez váhání vystřelil. Perron natáhl hůl a puk srazil do rohu.
40:25'
Detroitu se nepovedlo založit útok a je odpískáno zakázané uvolnění.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:00.
Ve druhé části se dokázaly střelecky prosadit oba týmy. Nejdříve ve 32. minutě prvním gólem v sezóně dal Bostonu dvoubrankové vedení Marchand, těsně před koncem druhé třetiny ale snížil Erne a zajistil, že poslední dvacetiminutovka bude pořádně dramatická. Podaří se Detroitu vyrovnat, a nebo si Boston své vedení pohlídá?

Střely na branku: 20 – 20.
40:00'
39:40'
DeBrusk z pravého kruhu posílal prudký pas před branku, kde se k němu dostal jeden z obránců a puk odpálil raději do rohu.
38:49'
Detroit právě vstřelil branku!
Hosté v závěru druhé třetiny snižují na rozdíl jednoho gólu. ADAM ERNE téměř od modré čáry vystřelil z otočky a puk překvapivě zapadl do branky. Asistence: Filip Hronek.
38:20'
Perron se pokusil Swaymana překvapit střelou z velkého úhlu. Ani tentokrát však brankář Bruins kotouč za svá záda nepustil.
37:22'
Bergeron šikovným pasem uvolnil na pravém kruhu Marchanda, kterému se ale tentokrát nepodařilo pohotově zakončit.
36:13'
Boston má nyní solidní tlak a pokouší se prosadit potřetí, Husso však svůj tým drží v zápase.
34:52'
Poprvé v sezóně se mohl prosadit Zadina, z velké blízkosti ale trefil pouze Swaymana.
34:33'
Střelou od modré čáry se prezentoval Seider, branku však těsně minul.
34:12'
Raymond hledal pasem z levého kruhu u vzdálenější tyče Larkina, tomu se však nepodařilo kotouč zpracovat.
32:49'
Přesilovou hru si nyní zahrají hosté. Za držení je vyloučen na dvě minuty Carlo.
32:40'
Ramussen se pokusil prosadit z levé strany, střela po ledě ale Swaymana nepřekonala.
31:53'
Bruins se dostávají v přesilové hře do dvoubrankového vedení. BRAD MARCHAND si návrat užívá a k asistenci přidává i gól. Kanadský útočník vystřelil z levého kruhu a trefil se přesně. Asistence: Hampus Lindholm a David Pastrňák.
31:30'
Hosté dokázali dostat puk ze svého pásma a Boston musí zakládat nový útok.
31:00'
Pastrňák pálil pohotově z levého kruhu. Husso se velmi rychle přesunul a tento pokus vyrazil.
30:49'
Bude se znovu vylučovat a opět bude potrestán Rasmussen, který se před chvílí vrátil na ledě. Tentokrát je vyloučen za krosček.
30:30'
30:22'
V oslabení mohl udeřit Kubalík, který to zkoušel z mezikruží. Beton Swaymana byl na správném místě.
29:45'
Husso úspěšně zastavil střelu z pravého kruhu a podržel svůj tým.
29:30'
Marchandovi se nepodařila přihrávka a hosté se osvobozují.
28:58'
Pastrňák se dvakrát pokoušel prosadit z levého kruhu, obě střely byly zablokovány.
28:30'
Hokejisté Bostonu budou moci při přesilové hře navýšit své vedení. Na dvě minuty je vyloučen Rasmussen.
27:00'
26:49'
Hronkova střela od modré čáry byla nepřesná a Swayman nemusel zasahovat.
26:30'
Detroitu se během přesilové hry nedaří usadit v útočném pásmu, Boston se velmi dobře a úspěšně brání.
25:50'
Domácím se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma.
25:24'
Chiarot hledal střílenou přihrávkou Zadinu, kterému se však nepovedlo kotouč nasměrovat na branku.
25:00'
Lindholm je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Detroit si poprvé v zápase zahraje přesilovou hru.
23:26'
Raymond se snažil prosadit individuální akci, nakonec byl ale vytlačen do rohu a ani nevystřelil.
21:35'
Rasmussen dostal puk do mezikruží, pohotovou střelu ale nenašel recept na Swaymana.
21:27'
Bostonu je odpískáno úmyslné postavení mimo hru, do kterého se dostal Pastrňák. Hra se přesune před branku Swaymana.
20:49'
Grzelcyk zavezl puk do útočného pásma a nahodil ho na branku, Husso byl pozorný a zasáhl betonem.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:02.
První třetina skončila lépe pro hokejisty Bostonu, kteří díky gólu Charlieho Coylea ze 14. minuty vedou 1:0. Detroit měl v úvodních dvaceti minutách pár slibných příležitostí a byl vyrovnaným soupeřem. Dokáže ve druhé části vyrovnat?

Střely na branku: 12 – 9.
20:00'
19:57'
Chiarot v závěru první třetiny vypálil tvrdě z modré čáry a trefil přesně prostor, kde byl postavený Swayman.
19:14'
Suter si vybojoval puk, sjel si na levý kruhu a vystřelil. Puk proletěl těsně kolem bližší tyče.
18:10'
Swayman drží Boston ve vedení! Po přečíslení se k dorážce dostal Kubalík, který však z předbrankového prostoru nedokázal brankáře Bruins překonat.
16:30'
Zadina dokázal najít před brankou Erneho, kterému však puk při zpracování odskočil a nakonec ani nevystřelil.
15:00'
Raymond se na druhé straně pokoušel prosadit střelou přes obránce, ta ovšem nebyla příliš přesná.
14:27'
Lindholm si udělal prostor na pravém kruhu a nebezpečně vystřelil zápěstím. Puk proletěl těsně nad brankou.
13:42'
Domácí se dostávají do vedení. CHARLIE COYLE se dokázal v útočném pásmu pohledně uvolnit a posléze z pravého kruhu prostřelil Hussa. Asistence: Derek Forbort a Brad Marchand.
13:05'
Detroit se dostal pod tlak, a tak raději hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
12:15'
Veleno zpoza branky hledal na brankovišti postaveného Coppa, jeden z obránců na poslední chvíli tento pas zablokoval.
10:49'
10:30'
Chiarot ukázal pořádnou bojovnost, v obranném pásmu se dostal ke kotouči a poslal ho rychle k brance Swaymana.
09:50'
Domácím se zatím nedaří usadit v útočném pásmu, hosté zatím zvládají oslabení na výbornou.
09:20'
Hosté se v oslabení vydali do přečíslení dva na jednoho, přihrávka Coppa z levé strany ale svého adresáta nenašla.
08:49'
Kubalík krosčekoval Bergerona a je vyloučen na dvě minuty. Přesilová hra pro Boston.
08:30'
A nyní zvonila tyčka. Söderblom dostal puk na pravý kruh, vystřelil zápěstím a trefil brankovou konstrukci. Red Wings byli blízko vedoucí brance.
08:02'
Obrovská chyba v domácí obraně nepotrestána. Po špatné rozehrávce se mezi kruhy dostal ke kotouči Erne, jenž měl před sebou pouze brankáře. Swayman skvělým zákrokem vyrážečkou zabránil gólu.
07:15'
Carlo zachytil puk na modré čáře a okamžitě ho poslal na branku, Husso dával pozor a bez problémů zasáhl.
06:52'
Tentokrát musel zasahovat Swayman, na kterého se pokusil vyzrát Suter. Švýcarský útočník puk za brankáře Bruins nedostal.
06:02'
Nosek se individuálně pokusil prosadit proti svému bývalému týmu, střela z pravého kruhu ale nebyla přesná.
05:35'
Dobré dvě střídání od Bruins, kteří si dokázali vytvořit tlak. Střelou od modré čáry se pokoušel prosadit Clifton, jeho pokus byl však sražen do ochranné sítě.
04:32'
Pastrňák v rohu vybojoval puk a těžit z toho mohl Krejčí, jenž si sjel před branku a vystřelil zápěstím. Husso jeho ránu vyrazil nad branku.
03:25'
Závar i před druhou brankou. Hosté se dostali k několika střelám, ani jedna ale v brance neskončila. Hodně aktivní byli v tomto případě Copp s Raymondem.
02:55'
Bergeron se v předbrankovém prostoru dostal k dorážce střely od modré čáry, Husso dokázal úspěšně zasáhnout.
01:59'
Zatím toho na ledové ploše k vidění mnoho nebylo, oba celky se teprve dostávají do tempa.
00:16'
Další nepřesnost na straně Bostonu, tentokrát se jedná o postavení mimo hru.
00:09'
Domácí začínají rychlým zakázaným uvolněním.
00:01'

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, H. Lindholm, Clifton, Forbort, Carlo, Zbořil – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Hall – Cr. Smith, Coyle, Zacha – Frederic, Nosek, N. Foligno.
Trenér: Jim Montgomery

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Määttä, Lindström, Hägg – Perron (A), Larkin (C), Kubalík – Raymond, Copp (A), Veleno – Erne, Rasmussen, E. Söderblom – Luff, P. Suter, Zadina.
Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Beach, Joannette – Nansen, Berg.
Přeji krásnou hokejovou noc! NHL je v plném proudu a i dnes nám nabídne pořádnou porci zábavy. V tomto přenose se zaměříme na duel hraný v Bostonu, kde se Bruins postaví proti Detroitu. Který tým se bude radovat z vítězství?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.