NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Florida - 16. ledna 2023   19:00

Florida
04:01' Montour  (M. Tkachuk) • 28:04' Bennett  (M. Tkachuk, Verhaeghe) • 40:34' Lundell  (Reinhart, Barkov) • 58:22' Verhaeghe  (M. Tkachuk, Forsling)

Utkání přihlíželo 15 251 diváků.
Florida v souboji tabulkových sousedů tahala za delší konec provazu, na ledě Buffala zvítězila 4:1.

Hosté v první i druhé třetině vstřelili po jednom gólu a vytvořili si tak solidní výchozí pozici pro třetí dvacetiminutovku. Na rozdíl tří branek nejprve upravil Anton Lundell. Kouzlo Bobrovského prolomil v 52. minutě dobře skrytou střelou od pravého mantinelu Alex Tuch, avšak na víc už se domácí nezmohli, při powerplay naopak inkasovali čtvrtý gól z hole Cartera Verhaegheho.

Svěřenci kouče Maurice vyhráli podruhé v řadě a v tabulce Atlantické divize se posunuli na čtvrtou příčku před dnešního soupeře.
59:38'
Ránu z vrcholku levého kruhu Sergej Bobrovskij vykopl levým betonem k Johnu Peterkovi, ten ale poskakující kotouč promáchl.
59:16'
V závěru přichází ještě jedno vyloučení do hostujících řad. Na lavici hanby usedl Ryan Lomberg, když u mantinelu krosčekem poslal k ledu Quinna.
59:03'
Na modrou dostal nabito Ilja Ljubuškin. Ruský zadák se nenechal dvakrát pobízet a vystřelil z voleje, ovšem o kus vedle levé tyče.
58:22'
Florida právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. Kotouč vybojoval Matthew Tkachuk a ještě ho posunul na CARTERA VERHAEGHEHO, jenž od obranné modré čáry mířil do odkryté klece soupeře neomylně. Asistence: Matthew Tkachuk a Gustav Forsling.
58:08'
Dylan Cozens zavezl kus černé gumy do útočného pásma a Ukko-Pekka Luukkonen vystartoval na střídačku. Domácí zkouší powerplay.
57:51'
Zakázané uvolnění Buffalu rozhodně nehraje do karet. Hra se stěhuje před Luukkonena a Granatova družina tedy nemůže pokračovat v tlaku.
57:08'
Tage Thompson rozjel po levé straně Jeffa Skinnera. Kanadský forvard si věřil na Aarona Ekblada, nicméně hostující zadák byl tím úspěšnějším.
56:42'
Hokejisté v bílých dresech pokračují v nahazování kotoučů do útočné třetiny, což jim v současné chvíli, vzhledem k výsledku, stačí.
56:17'
Rýsující přečíslení zabalil Aleksander Barkov. Kapitán Floridy neměl dostatek sil, proto po levém mantinelu jenom nahodil za bránu Luukkonena.
55:43'
Victor Olofsson tělem odmítl Brandona Montoura, načež poslal nahrávku na hokejku Tysona Josta, který z ostrého úhlu na Bobrovského recept nenašel.
55:11'
Poměrně dost volného prostoru dostal na modré čáře Owen Power. Využil tohoto faktu ke střele, puk proletěl o kousek nad horní tyčkou.
54:47'
Casey Mittelstadt se zbavil osobního strážce a postaral se přenesení hry doleva, kde Dylan Cozens zvládl zpracování, ovšem kličku na Ekblada nikoliv.
54:24'
Pod tlakem Ryan Lomberg nevymýšlel zbytečnosti a po levé straně kus černé gumy vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
53:56'
Po zisku kotouče vystartoval do protiútoku Grigorij Děnisenko. Jeden na jednoho proti Owenu Powerovi ale nebyl tím úspěšnějším hráčem.
53:22'
Kyle Okposo chtěl hrát směrem dopředu, jenže neměl na koho. Proto zacouval za vlastní bránu, kde počkal na vystřídání.
52:57'
Jako další se o slovo přihlásil Rasmus Dahlin. Sjel do levého kruhu, odkud vyprodukoval táhlou střelu ze zápěstí těsně nad břevno.
52:28'
Psychická výhoda je samozřejmě na straně domácích, kteří si dokázali, že je možné Bobrovského propálit. Tage Thompson poslal forhendový pokus vysoko nad břevno.
51:27'
Buffalo právě vstřelilo branku!
Šavle dramatizují utkání! Reinhartovi se nepovedlo vyhodit a k pravému mantinelu si vyjel ALEX TUCH. Křídelník elitní formace střelou na přední tyčku dokonale zaskočil Bobrovského, brankář toho navíc moc neviděl přes clonící Dahlina s Lundellem. Bez asistence.
50:53'
Ihned po vhazování vystřelil forhendem Kyle Okposo, hodně pomalý pokus Bobrovskij odpálil vyrážečkou do rohu kluziště.
50:27'
Mezi kruhy zůstal protihráči zcela opomenutý Casey Mittelstadt. Neváhal a střílel z první, avšak přímo do prostoru, kde byl v pokleku připravený gólman.
49:53'
Kotouč v ochranné síti, hra přerušena. Od modré pokusil štěstí Aaron Ekblad, úspěšný blok přidal do statistik Ilja Ljubuškin.
49:35'
Buffalo je v plném počtu. Jack Quinn strávil za katrem poměrně klidné dvě minuty, konkurent si žádnou větší šanci nevypracoval.
48:54'
Matthew Tkachuk párkrát zakvedlal s kotoučem u pravého mantinelu, načež vyslal křižný pas na Aleksandera Barkova, Fin střílel z první vedle pravé tyčky.
48:20'
Je zřejmé, že hosté berou přesilovku jako šance na dvě minuty vydechnout. Dopředu se zatím vůbec neženou.
47:57'
Šavle paradoxně mohly udeřit při vlastním oslabení, když soupeřům ujel Zemgus Girgensons, jenže Bobrovskij vychytal lotyšského útočníka i nadvakrát.
47:31'
Komplikace pro Buffalo. Dvouminutový trest si vykoledoval Jack Quinn, když v útočném pásmu přidržel o únik se pokoušejícího Luostarinena.
46:55'
Před obrannou modrou čárou přibrzdil Henri Jokiharju, čímž se zbavil forčekujícího Tkachuka, pak ale nepřesně rozehrál na Okposa.
46:22'
Aleksander Barkov viděl rozjetého Cartera Verhaegheho. Nahrávka mezi dva protihráče se nesetkala s úspěchem, zachytil ji Mattias Samuelsson.
45:52'
Do přehuštěného prostoru vystřelil Henri Jokijarhu. Sergej Bobrovskij nic neviděl a měl štěstí, že Marc Staal za něj práci vyřešil.
45:22'
Krátce před návratem Luostarinena střílel Jeff Skinner, do tvrdé střely obětavě zaklekl Radku Gudas. Hosté jsou kompletní, zůstávají napřed o tři branky.
44:57'
A znovu Tage Thompson, který si dokonce v levém kruhu dovolil zpracování, svižný pokus zápěstím Bobrovskij vytěsnil koncem lapačky.
44:29'
Konečně kloudná akce. Dylan Cozens završil pěknou kombinaci křižným pasem na Tagea Thompsona, ten rozvlnil jenom boční síť.
43:55'
Jenže hokejisté v modrých dresech mají obrovské problémy se získáním útočné třetiny. Krátce po Lundellovi vyhodil i Gudas.
43:19'
Pokud ještě Šavle chtějí pomýšlet na zdramatizování klání, měly by využít přesilovou hru, kterou jim Eetu Luostarinen nabídl podrážením.
42:46'
Ofenzivní složku celku podpořil Rasmus Dahlin. Dojel až za bránu soupeře a k levému mantinelu přihrál Tageu Thompsonovi, Anton Lundell v roli obránce uspěl jeden na jednoho.
42:22'
Taktéž kontr Floridy nebyl povedený. Matthew Tkachuk vyslal prudkou přihrávku na Aleksandera Barkova, hostující kapitán nezvládl zpracování.
41:55'
Domácí mužstvo působí směrem dopředu bezzubě. Tage Thompson příliš dlouho avizoval nahrávku na Jeffa Skinnera, Aaron Ekblad ji s přehledem vystihl.
41:24'
Brandon Montour rozjel po pravém mantinelu Antona Lundella, jenž se chtěl prosmýknout po pravém mantinelu, stopku mu vystavil Henri Jokiharju.
40:34'
S Buffalem je ještě hůře! Domácí ztratili útočné pásmo a soupeř vyrazil do přečíslení. Sam Reinhart s hlavou nahoře vymyslel parádní nahrávku na Antona Lundella a finský útočník propálil k levé tyči se marně přesunujícího Luukkonena. Asistence: Sam Reinhart a Aleksander Barkov.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Domácí potřebují přidat, protože ztrácí dva góly, a to zaslouženě, výsledek odpovídá průběhu střetnutí.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:59.
Střely na bránu po 2. třetině: 15 – 29.
Taktéž druhá třetina přinesla jedinou trefu, o níž se postarali Panteři, ti tak do závěrečné dvacetiminutovky nastoupí s dvoubrankovým vedením v zádech. Do střeleckých statistik se zapsal Sam Bennett, který po šťastném odrazu od Tkachukovi brusle propálil Luukkonena mezi levou rukou a tělem. Mauriceho družina zůstává střelecky výrazně aktivnějším týmem a odměna se dostavuje. Šavle potřebují přidat, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk.
40:00'
39:37'
Od pravého mantinelu Sam Reinhart vyslal střílený pas před bránu, kde hledal jmenovce Bennetta, tomu v pomýšlení na druhou trefu v utkání zabránil Jacob Bryson.
39:12'
Dramatické chvilky jsou u konce. Oba celky mohou vystřídat a srovnat své řady poté, co Bobrovskij chytil do lapačky oblouček Josta.
38:47'
Nejprve Nick Cousins v pravém kruhu naznačil střelu, aby nakonec zvolil křižný pas na Ryana Lomberga, jehož pokus Luukkonenovi i s notnou dávkou štěstí neprošel mezi betony.
38:25'
Carter Verhaeghe se kolem Henriho Jokijarhua protlačil za soupeřovu svatyni, z této pozice nepropasíroval přes Dahlina puk ke Tkachukovi.
37:41'
Jako vítr se Tage Thompson prohnal kolem Joshe Mahury. Puk ale posunul jen na dlouhou hokejku do prostoru, který měl Sergej Bobrovskij pod kontrolou.
37:29'
Neměl komu nahrát, proto Brandon Montour nahodil od modré čáry. Snadný zákrok lapačkou pro připraveného Luukkonena.
36:50'
Zákrok i pro Sergeje Bobrovského. Ruský gólman nenechal volný prostor u levé tyčky, zakončení Quinna pokryl ve výstroji.
36:27'
Zpoza osobního strážce zleva střílel Eric Staal. Ukko-Pekka Luukkonen mel dobrý výhled a předvedl pohotový zákrok pravým betonem.
35:51'
Druhý útok Šavlí v krátkém časovém sledu byl o poznání nebezpečnější, leč znovu neúspěšný, jízdu Zemguse Girgensonse překazil Radko Gudas.
35:19'
Při nahrávce zaváhal Aaron Ekblad. Avšak kanadský bek se skvěle vzpamatoval a rozjetého Dylana Cozense nepustil za záda.
34:55'
Poslední vteřiny početní převahy domácí sice strávili v útočné třetině, nicméně k další střele již nedošlo, snahu Okposa zastavil Anton Lundell.
34:20'
Přesilovky zatím nefungují ani jednomu celku. Jeff Skinner ztratil stabilitu a kus černé gumy daroval dobře reagujícímu Montourovi.
33:33'
Tage Thompson si stahoval kotouč do levého kruhu, s čímž však Sam Reinhart počítal a konkurenta čistě obral, posléze i úspěšně vyhodil.
33:13'
Na levém křídle dostal hodně volného prostoru Jeff Skinner. Přiblížil se bráně a mířil pod břevno, blokující Ekblad vyřešil situaci za Bobrovského.
32:53'
Florida míří do čtyř. Menší dvouminutový trest vyfasoval Nick Cousins, který spadl pod nohy Jacku Quinnovi, tohoto útočníka podrazil bez zasáhnutí puku.
32:21'
Středem se rozjel Jeff Skinner. K zakončení se nedostal, ukázkově mu totiž hrací předmět vypíchl Radko Gudas.
31:42'
Alex Tuch si počkal na doplnění a k pravému mantinelu nahrál Rasmusi Dahlinovi, jeho střela z první prosvištěla vedle pravé tyče.
31:14'
Do obranného pásma zacouval Dylan Cozens, aby měl více prostoru pro rozehrávku, po levém mantinelu přihrál osamocenému Jacku Quinnovi.
30:47'
Ovace tribun si vysloužil domácí kapitán Kyle Okposo, který si počkal na Aleksandera Barkova, kapitána soupeře srazil na mantinel tvrdým, leč čistým hitem.
30:22'
Za obrannou linii soupeře se chtěl schovat Rasmus Asplund. To se mu i povedlo, jenže se zpracováním vysokého obloučku od Dahlina si nevěděl rady.
29:38'
Nahození Givaniho Smitha z velkého úhlu brankáři mnoho starostí nenadělalo, kus černé gumy schoval do lapačky.
29:01'
A nebezpečná situace vzápětí i na druhé straně. Ryan Lomberg zleva nahrál mezi kruhy Grigoriju Děnisenkovi, proti jehož pokusu Luukkonen v poslední chvíli přirazil levou ruku k tělu.
28:46'
Buffalo bylo blízko tomu, aby se okamžitě vrátilo na dostřel. K dělovce napřáhl Alex Tuch, Sergeje Bobrovského zachránila branková konstrukce.
28:04'
Tak jsem to zakřikl, svěřenci kouče Maurice totiž odskakují do dvoubrankového náskoku! Verhaeghe nahrával před bránu a od brusle Tkachuka se touš šťastně odrazil k SAMU BENNETOVI, ten skóroval tvrdou ránou mezi levou ruku a tělo brankáře. Asistence: Matthew Tkachuk a Carter Verhaeghe.
27:44'
Nick Cousins nastartoval po pravé straně Grigorije Děnisenka, který na útočné modré čáře neuspěl kličkou proti Rasmusi Dahlinovi.
27:23'
Druhá třetina zatím není příliš atraktivní. Hosté hrají skvěle směrem dozadu, domácí se marně snaží dobýt jejich obrannou hráz.
26:57'
Po levém mantinelu vyzkoušel štěstí Kyle Okposo, stopku mu vystavil včasným dojetím ke konkurentovi Aaron Ekblad.
26:19'
Středem nabral velkou rychlost Marc Staal. Až do útočného pásma nedojel, v rozletu ho zastavil pozičně skvěle stojící Owen Power.
25:45'
Také druhá přesilová hra Floridy trvala kompletní dvě minuty. Alex Tuch je zpátky na ledové ploše a vydává se kolegům vypomoci v bránění.
25:03'
Znovu v akci Aleksander Barkov, který před bránu nahrál Carterovi Verhaeghemu, tomu se nepovedlo vytočit až před bránu.
24:47'
Aleksander Barkov dlouho čekal, aby nakonec zvolil nahrávku mezi kruhy, kde Matthew Tkachuk vypálil z krkolomné pozice vedle pravé tyče.
24:13'
Ani teď se zatím Mauriceho družině nedaří usadit v útočné třetině. Po pravém mantinelu zdárně vyhodil Mattias Samuelsson.
23:40'
Další oslabení pro Sabres. Alexu Tuchovi se vůbec nelíbil hit Erica Staala na spoluhráče a kanadského forvarda úplně zbytečně dohrál, dvě minuty jsou neoddiskutovatelné.
23:13'
Chybnou rozehrávku konkurenta vystihl Carter Verhaeghe. Dojel do levého kruhu, odtud vyprodukoval křižný projektil ze zápěstí mimo tři tyče.
22:48'
Od modré čáry nahazoval Radko Gudas. Dobře stál Ilja Ljubuškin, ruský zadák se prezentoval úspěšným blokem levou nohou.
22:05'
Buffalo je kompletní. Úvodní oslabení v utkání zvládlo bez problémů, soupeř si nevypracoval žádnou větší příležitost.
21:48'
Do levého kruhu dostal nabito Anton Lundell. Dělovou ránu vyslal z první, kus černé gumy napálil poměrně výrazně nad břevno.
21:22'
Do třetice Panteři navštívili útočnou třetinu, ovšem křižnou nahrávku Barkova vystihl pozorný Henri Jokiharju.
20:47'
Hráčům v bílých dresech se vůbec nedaří usadit v útočné třetině. Domácí se dvakrát v krátkém časovém sledu bezpečně osvobodili.
20:10'
Druhá třetina startuje přesilovou hrou Floridy, neboť po potyčce po siréně dostal Dylan Cozens oproti Matthewovi Tkachukovi o jeden dvouminutový trest za hrubost navíc.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:02.
Střely na bránu po 1. třetině: 8 – 14.
První třetina zápasu mezi Buffalem a Floridou nabídla jedinou branku, o kterou se postaralo hostující mužstvo. Stalo se tak na počátku 5. minuty, kdy Tkachuk zametl puk do brankoviště, odkud jej za brankovou čáru nasměroval dorážející Brandon Montour. Panteři zatím hýří větší aktivitou a jejich vedení je zasloužené, nicméně stále je to pouze o gól, takže nesmí usnout na vavřínech.
20:00'
20:00'
Se sirénou oznamující konec první třetiny přichází první tresty. Dylan Cozens za potyčku s Matthewem Tkachukem obdržel 2+2 minuty za hrubost, zatímco hostující forvard si vysloužil pouze dvě minuty. Florida bude hrát přesilovku.
19:51'
Poslední útok úvodní dvacetiminutovky podnikl levou stranou Dylan Cozens, z těžké pozice napálil puk jenom do brankového oblouku.
19:22'
Zpoza brány Matthew Tkachuk vymýšlel pas mezi kruhy, kde tušil o Ericu Staalovi, Owen Power ale výrazně zkušenějšího krajana pohlídal na jedničku.
18:46'
Florida pokračuje v útočení. Aleksander Barkov vyzkoušel žabičku napříč pásmem na Cartera Verhaegheho, ten promáchl naprázdno.
18:14'
Vysoko napadající Eetu Luostarinen vyvinul velký tlak na Rasmuse Dahlina. Švédský zadák si nakonec přeci jen poradil, po mantinelu přihrál Jostovi.
17:59'
Od modré čáry pálil český zadák Radko Gudas. Tvrdá střela se od hokejky Kylea Okposa odrazila do ochranné sítě.
17:27'
Po levém mantinelu jedoucí Ryan Lomberg musel střílet, protože ostatní spoluhráči se vydali na střídačku, z ostrého úhlu křižnou ránou minul.
16:55'
Velkou rychlost nabral ve střední třetině Carter Verhaeghe. Dostal se až za útočnou modrou čáru, kde jej ale zpacifikoval Henri Jokiharju.
16:29'
Ofsajd Panterů. Sam Bennett neudržel puk v pevném držení, nicméně do akce se zapojil, takže čárový rozhodčí musel přerušit hru.
15:57'
Hokejisté v bílých dresech bleskově otočili hru na opačnou stranu. Sam Reinhart nahrával mezi kruhy, kde Jacob Bryson zdárně odstavil Antona Lundella.
15:23'
Výborně zapracoval směrem dozadu Aleksander Barkov. Vyvinul velký tlak na Mattiase Samuelssona, jehož přiměl k chybné rozehrávce.
14:57'
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Grigorij Děnisenko zrychlil a vyvinul tlak na Dylana Cozense, jenž však soka udržel na zádech.
14:14'
Ofenzivu podpořil Brandon Montour, zatím jediný střelec zápasu. K pravému mantinelu jej ovšem tvrdě, ale čistě přišpendlil Henri Jokiharju.
13:53'
Alex Tuch si v poslední chvíli rozmyslel zakončení a nahrával do středu, kde viděl Tagea Thompsona, toho však nepustil ke střele Aaron Ekblad.
13:23'
Až do pravého kruhu dojel Aleksander Barkov. Odtud vyslal křižnou ránu, ta se mezi cílové zařízení těsně nevešla.
12:58'
Z vrcholku levého kruhu střílel Anton Lundell. Vyslal zajímavý projektil po ledě, ten prosvištěl těsně vedle pravé tyče.
12:23'
Puk v ochranné síti. Victor Olofsson dostal nabito do pravého kruhu, tvrdou dělovku Radko Gudas přizvedl do ochranné sítě.
11:57'
Lehce dezorientovaný Sergej Bobrovskij měl velké štěstí, že kotouč po střele Kylea Okposa zamířil poměrně výrazně vedle pravé části brankové konstrukce.
11:21'
Delší dobu se hraje bez přerušení. Rasmus Dahlin hledal obloučkem Tysona Josta, jehož zradilo zpracování.
10:55'
Rychle na druhou stranu, kde úřadují hokejisté Buffala. Kyle Okposo nahazoval na teč, Casey Mittelstadt usměrnil puk o kousek vedle levé tyčky.
10:17'
Krásným obloučkem se Sam Bennett zbavil pasivně bránícího soka, načež přihrál doprava Samu Reinhartovi, křižný projektil vyrazil Luukkonen vyrážečkou.
09:58'
Přestože Mattias Samuelsson zabojoval, tak na levé straně už puk neudržel v útočném pásmu, definitivně nad ním získal kontrolu až v tom středním.
09:21'
Anton Lundell nabral velkou rychlost po pravém mantinelu. Získal útočné pásmo, nicméně kličkou na střed proti Jacku Quinnovi neuspěl.
08:47'
Buffalo přitápí pod kotlem víc a víc. Jako další se o zakončení přihlásil Dylan Cozens, ránu nasměroval o pár čísel nad břevno.
08:14'
Blízko vyrovnání byl domácí kapitán Kyle Okposo, jenž obdržel nahrávku před bránu, avšak orazítkoval pouze pravou tyč, pokus dorážejícího Asplunda zastavil Bobrovskij společně s ležícím spoluhráčem.
07:55'
Tentokráte už Ukko-Pekka Luukkonen musel být v permanenci. Řešil snadnou situaci, oblouček Marca Staala skryl v lapačce.
07:26'
Hodně načas si dal s přihrávkou Aaron Ekblad. Nakonec našel Sama Bennetta, jehož ránu ze zápěstí zblokoval Power hokejkou.
06:57'
Z velkého úhlu pokusil štěstí Sam Bennett, blokující Henri Jokiharju přizvedl kus černé gumy do ochranné sítě.
06:22'
Situaci dvou proti dvěma řešil Zemgus Girgensons střelou, zakončení lotyšského útočníka však bylo hodně nepřesné.
05:57'
Útočné pásmo vybojoval pro Pantery Gustav Forsling. Mezi kruhy nahrál Aleksanderu Barkovovi, ten napálil prvního clonícího soka.
05:20'
Za nástřelem Matthewa Tkachuka po levém mantinelu startoval Grigorij Děnisenko. Svého osobního strážce předjel, ale u puku byl nejrychleji Ukko-Pekka Luukkonen, který rozehrál na Owena Powera.
04:39'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Dylan Cozens. Zkusil projet volnějším středem, na útočné modré čáře jej zastavil Aaron Ekblad.
04:01'
Důležitý první gól střílí Florida! Rozehrávku soupeře vystihl za bránou Matthew Tkachuk. Nadvakrát propasíroval touš přes Jokijarhua do brankoviště, kde Luukkonen nejprve předvedl zákrok pravým betonem, ovšem proti dorážce BRANDONA MONTOURA už byl bezmocný. Asistence: Matthew Tkachuk.
03:39'
Po pravém mantinelu nabral velkou rychlost Victor Olofsson. Jenže se mu nedostalo podpory a sám proti dvojici protihráčů neuspěl.
03:01'
Ihned po buly vypálil Gustav Forsling. Ukko-Pekka Luukkonen si našel místečko, odkud viděl na puk a s klidem ho schoval do lapačky.
02:46'
Zmatky v předbrankovém prostoru gólem neskončily. K dorážce se dostal Ryan Lomberg, ovšem kotouč nasměroval pouze do levého Luukkonenova betonu.
02:13'
Individuálně zkusil štěstí Jack Quinn. Jeho kličku ovšem vystihl Eric Staal a domácí forvard pak na kotouč, který vyletěl do vzduchu, rukavicí nedosáhl.
01:34'
Tak už ani Sergej Bobrovskij nemá v kolonce zákroků nulu. Výborně se přesunul k pravé tyčce a betonem zastavil pokus Cozense.
01:07'
Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou Sergej Bobrovskij. Vyrážečkou zastavil nahození Asplunda a umožnil hrát Montourovi.
00:49'
První úspěšný zákrok má na kontě Ukko-Pekka Luukkonen. Nahození od pravého mantinelu v podání Reinharta mu nenadělalo vážnější potíže.
00:10'
Utkání odstartovalo! Favorita hledat těžko, neboť oba týmy mají shodný počet bodů, i když je pravdou, že Šavle odehrály o tři zápasy méně.
00:01'

Buffalo Sabres: Luukkonen (Comrie) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – V. Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo (C), Girgensons (A), Asplund.
Trenér: Don Granato

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Reinhart, Barkov (C), Lundell – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Cousins, Luostarinen, Děnisenko – G. Smith, E. Staal, Lomberg.
Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Lambert, L'Ecuyer – Mills, Johnson.
Florida Panthers

Obhájce Prezidentovy trofeje pro nejlepší tým základní části prožívá kruté vystřízlivění. V tabulce má stejně bodů jako dnešní soupeř, horší skóre, a navíc odehrál o tři zápasy méně. Panteři už po pět utkání střídají výhru s porážkou, v doposud posledním střetnutí udělal Vancouver těsně 4:3. Produktivitě mužstva vévodí třiapadesátibodový Matthew Tkachuk.
Buffalo Sabres

S postupem Buffala to zatím příliš slibně nevypadá. V Atlantické divizi se nachází na čtvrtém místě, ovšem na třetí Tampu zaostávají rozdílem jedenácti bodů. Svěřenci kouce Granata naposledy úspěšně přerušili sérii tří porážek v řadě, když zvítězili 5:3 v Nashvillu. Nejproduktivnějším hráčem je Tage Thompson s 58 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný pondělní večer. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Buffalem a Floridou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.