NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Nashville - 22. března 2023   00:00

Buffalo
Buffalo
23:36' Cozens (Peterka, Quinn) • 37:17' Ta. Thompson (Dahlin, V. Olofsson) • 47:45' J. Skinner (Tuch)
3:7
(0:2, 2:4, 1:1)
Nashville
Nashville
11:45' Tomasino  (Duchene) • 18:43' Duchene  (Tomasino, Lauzon) • 24:00' Novak  (Evangelista, Barrie) • 29:21' Evangelista  (Novak, Saros) • 30:01' Evangelista  (Sherwood) • 35:52' McDonagh  (Evangelista) • 57:37' Duchene  (McDonagh)
Buffalo
C. Anderson (36. Luukkonen) – Clague, Dahlin (A), Jokiharju, Power, Ljubuškin, Stillman – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – V. Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).

3. Thomas Novak (NSH) 1+1
Nashvillu se podařilo ukončit sérii tří porážek v řadě a vysoko vyhrát na ledě Buffala. Domácí dělali obrovské chyby v obraně a hráči Predators toho náležitě využili. Jmenovitě Luke Evangelista a Matt Duchene, kteří vstřelili shodně dva góly. Konečný výsledek tohoto pěkného klání. Buffalo Sabres 3 Nashville Predators 7.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:37'
Nashville právě vstřelil branku! MATT DUCHENE zamířil od vlastní obranné modré čáry do středu prázdné brány a Predators vedou krátce před koncem duelu 7:3. Asistence: Ryan McDonagh.
56:52'
Během pár okamžiků se dvakrát pískalo zakázané uvolnění. Nejprve proti domácím Sabres a pak Preds. Buffalo se odhodlalo navzdory stavu odvolat brankáře.
55:06'
Kiefer Sherwood zkusil vystřelit na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho pokus byl ale obranou zablokován.
54:21'
Thomas Novak číhal před bránou a nahození od modré čáry usměrnil vedle vzdálenější levé tyče brány. Střídající brankář Ukko-Pekka Luukkonen tak zatím neinkasoval.
52:19'
Nahození Predators opustilo ledovou plochu a pokračovat budeme ve hře po krátké reklamní přestávce. Predators si udržují slušný náskok.
50:51'
Casey Mittelstadt vzápětí skončil na ledové ploše, ani tentokrát se ale nevyučovalo. Hlasité bučení fanoušků.
49:46'
Owen Power byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle pronikal do útočného pásma a skončil na ledě, jenže rozhodčí se k odpískání faulu neodhodlali. Pokračuje se.
48:32'
Dylan Cozens mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase, Juuse Saros ale ukryl jeho bombu z vrcholu mezikruží v náručí a následuje krátká komerční přestávka. Už tedy padlo devět gólů.
47:45'
Buffalo právě vstřelilo branku! JEFF SKINNER se sice z blízkosti neprosadil, jenže poté se dostal k dorážce a jemným obloukem přehodil ležícího Juuseho Sarose na břiše! Asistence: Alex Tuch.
46:23'
Kiefer Sherwood vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a puk mířil do vzdálenějšího rohu brány, Ukko-Pekka Luukkonen ale zasáhl vyrážečkou.
45:27'
Cody Glass nedokázal u střídaček zachytit puk na útočné modré čáře a Predators museli rozehrávat zpoza vlastní brány. Za stavu a vedení 6:2 jim to ale určitě nevadí.
44:31'
Kevin Lankinen zastavil vkleče střelu od modré čáry a Henri Jokiharju byl vyloučen za vysokou hůl – 4 na 5.
43:40'
Mark Jankowski se snažil mezi dvojicí protihráčů protáhnout na ose útočného pásma před bránu, jenže byl rozhozen a nakonec se do zakončení nedostal.
42:42'
Střídající Ukko-Pekka Luukkonen vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Predators a rozehrál. Sabres se ale k ničemu nedostali a přišla střela z pravého kruhu.
40:56'
Casey Mittelstadt vystřelil na pravém křídle z ostrého úhlu a mířil do předního horního rohu brány, Juuse Saros ale našel jeho pokus v své lapačce. Přerušení.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-20; Zablokované střely: 7-5; Vhazování: 39%-61%; Hity: 14-11; Přesilové hry: 1/4-0/2; Trestné minuty: 9-13.
Třetí třetina začne přibližně v 1:57.
Po přestávce se tedy rozsypal pytel s góly a bohužel pro domácí publikum padly čtyři z šesti gólů do sítě Sabres. Predators dominují a vypadá to na jejich hladkou výhru. Buffalo má na zázrak posledních dvacet minut. Skóre po druhé třetině. Buffalo Sabres 2 Nashville Predators 6.
40:00'
39:52'
Peyton Krebs se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže Juuse Saros předvedl senzační semafor, na kterém zasvítila červená!
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:17'
Buffalo právě vstřelilo branku! TAGE THOMPSON vypálil bez přípravy na bodu levého kruhu a jeho bomba vymetla vzdálenější pravý horní roh brány takovou rychlostí, že se od sítě odrazil puk rychle zpět do hry a vypadalo to, že to byla tyč! Sníženo 2:6. Asistence: Rasmus Dahlin a Victor Olofsson.
37:03'
Colton Sissons zahodil hokejku a dostal dvě minuty za zahození hole nebo předmětu. Přesilová hra 5 na 3!
36:46'
Dante Fabbro byl vyloučen na dvě minuty za hákování a po přerušení hry následuje komerční přestávka – 1:6.
35:52'
Střídání v týmu Buffalo Sabres:
ze hřiště odchází Craig Anderson, přichází Ukko-Pekka Luukkonen.
35:52'
Nashville právě vstřelil branku! Útočník RYAN MCDONAGH se dostal v levém kruhu pro vhazování k odraženému kotouči a rychlou střelou zápěstím zamířil do vzdálenějšího horního rohu brány – 1:6! Asistence: Luke Evangelista.
34:44'
Juuse Saros ukryl nahození Sabres od modré čáry v lapačce a následuje komerční přestávka. Predators dominují a vedou na ledě tamního Buffala vysoko 5:1.
34:18'
Hodně dlouho se hraje bez přerušení a Sabres vypálili od modré čáry, následovala pak ještě střela z levého křídla, Juuse Saros ale oba pokusy vyrazil mimo síť.
32:19'
Jeff Skinner se řítil sám na bránu, před kterou rychle zamíchal s pukem, jeho zakončení z blízkosti ale těsně minulo pravou tyč brány!
30:38'
Matt Duchene dvakrát vystřelil v blízkosti levé tyče v rychlém sledu, Craig Anderson ho ale v obou případech vychytal a domácí fanoušci začali jásat. Konečně něco.
30:01'
Nashville právě vstřelil branku! A zase on. LUKE EVANGELISTA si najel na ose na nádherný oblouk za obranu, a přestože mu kotouč nepříjemně skákal, zkrotil ho a bekhendem z blízkosti zamířil k levé tyči brány! Asistence: Kiefer Sherwood.
29:21'
Nashville právě vstřelil branku! Aktivní LUKE EVANGELISTA převzal na vrcholu pravého kruhu přihrávku přes osu ledové plochy od Thomase Novaka a rychlou střelou zápěstím vymetl přední pravý horní roh brány! Na gólu se podílel také brankář. Asistence: Thomas Novak a Juuse Saros.
28:24'
Colton Sissons dostal mezi kruhy nádhernou přihrávku z levého křídla, jenže puk poté nedokázal dobře trefit a Predators měli štěstí, že nedošlo na střelu na bránu.
26:19'
Craig Anderson chtěl odpálit puk hokejkou, jenže podrazil jednoho z protihráčů. Komerční přestávka.
25:19'
John Peterka a Jack Quinn v rychlém sledu vypálili v prostoru levého kruhu pro vhazování, jenže Juuse Saros měl prostor na přední tyči pokrytý a obě střely vyrazil.
24:57'
Matt Duchene si najel na pravém křídle na pěknou přihrávku a střelou z úhlu zamířil mezi betony domácího brankáře ke vzdálenější levé tyči! Jenže tentokrát gólu předcházelo postavení mimo hru. Coach Challenge.
24:02'
Predators rychle získali zpět vedení o dva góly a Tage Thompson vyzval na bitku Kiefera Sherwooda. Oba borci dostali pět minut za bitku a bude se hrát tedy 5 na 5.
24:00'
Nashville právě vstřelil branku! Sabres absolutně propadli a THOMAS NOVAK se řítil sám na bránu, čehož také využil, když rychlou střelou zápěstím vymetl levý horní roh brány! Rychlá reakce a je to 1:3. Asistence: Luke Evangelista a Tyson Barrie.
23:36'
Buffalo právě vstřelilo branku! Craig Anderson sice vyrazil střelu Johna Peterky z pravého kruhu vyrážečkou, jenže DYLAN COZENS ho překonal bekhendovou dorážkou! Sabres se zapsali na střeleckou listinu a je to pouze o jeden gól. Stav je 1:2. Asistence: John Peterka a Jack Quinn.
22:07'
Tage Thompson vypálil bez přípravy na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho rána byla na přední levé tyči brány sražena do rohu ledové plochy v Buffalu – 0:2.
21:14'
Mark Jankowski byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Sabres si zahrají druhou přesilovou hru v zápase.
20:52'
Victor Olofsson se řítil na ose útočného pásma po nádherné kolmé přihrávce sám na bránu, jenže Juuse Saros ho vychytal fantasticky vyrážečkou!
20:16'
Rasmus Dahlin teď vypálil od modré čáry a před bránou se ocitl ve velké šanci John Peterka, jenže jeho střela z otočky minula přední levou tyč!
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-13; Zablokované střely: 4-1; Vhazování: 33%-67%; Hity: 12-5; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 0:57.
Sabres vykročili do zápasu aktivně a byli i herně lepším týmem, jenže Predators se dvakrát ostře zakousli, když nejprve otevřel skóre Philip Tomasino a na jeho gól krátce před přestávkou navázal Matt Duchene. Skóre po první třetině. Buffalo Sabres 0 Nashville Predators 2.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:43'
Nashville právě vstřelil branku! MATT DUCHENE si našel v pravém kruhu odražený kotouč po přihrávce přes osu ledové plochy a střelou bez přípravy propálil domácího brankáře! Predators 2:0. Asistence: Philip Tomasino a Jérémy Lauzon.
17:54'
Casey Mittelstadt na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho střela z úhlu skončila na oblouku brány. Puk skončil za bránou hostujícího týmu a stále je to tedy 0:1.
17:09'
Victor Olofsson se v mezikruží do zakončení nedostal a Kyle Okposo vzápětí nedokázal na útočné modré čáře zpracovat odražený kotouč. Sabres museli tedy zpět.
15:30'
Tyson Barrie vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a puk byl před bránou nebezpečně tečován, nakonec ale minul pravý horní roh brány domácích.
14:42'
Tage Thompson je neproduktivnějším hráčem svého týmu, nyní ale dostal dvě minuty za držení a po další komerční přestávce si zahrají první přesilovku Predators.
14:03'
Sabres se snaží hrát a jsou střelecky aktivnějším týmem, jenže Nashville dokázal udeřit z rychlého protiútoku a potrestat další špatnou rozehrávku domácího týmu.
11:45'
Nashville právě vstřelil branku! Matt Duchene na pravém křídle vybojoval puk, zatáhl ho do pásma a parádní přihrávkou přes osu útočného pásma oslovil PHILIPA TOMASINA, který vypálil bez přípravy na bodu levého kruhu a nad vyrážečkou přesouvajícího se Craiga Andersona zamířil k přední tyči! Je to 0:1. Asistence: Matt Duchene.
10:20'
Tyson Jost se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a skončila hodně plynulá pasáž hry bez přerušení. Zatím čekáme na úvodní gól. Následuje reklamní přestávka.
06:54'
Hokejisté Nashvillu přečkali úvodní oslabení v zápase a hrají v plném počtu. Sabres sice měli šance, jenže všechny tři střely domácích hokejistů zamířily mimo.
05:59'
Sabres nyní v rychlém sledu dvakrát vypálili z prostoru pravého kruhu pro vhazování, obě střely ale skončily mimo. Druhá byla sražena vedle předního rohu brány.
04:54'
Ryan McDonagh dostal dvě minuty za zdržování hry po vyhození puku přes ochranné sklo. Přesilovka Sabres.
04:29'
Jack Quinn si nádherně potáhl puk v levém kruhu pro vhazování na střelu a po ledě mířil ke vzdálenější pravé tyči, Juuse Saros ovšem zasáhl svým levým betonem.
03:13'
Luke Evangelista vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Craig Anderson včas sevřel své betony, aby si poradil i s následnou dorážkou Thomase Novaka! Obrovská příležitost Predators.
02:37'
Rasmus Dahlin převedl na levé straně obranného pásma hodně laxní rozehrávku a měl štěstí, že toho hostující Luke Evangelista nedokázal využít. Chyba napravena.
01:42'
Ilja Ljubuškin se snažil na levém křídle zavést puk do útočného pásma, jenže Sabres se nepovedl přechod přes modrou čáru a pískalo se postavení mimo hru.
00:52'
Sabres teď na levém křídle pěkně pronikli do útočného pásma, jenže přihrávka podél hrazení byla příliš prudká a na opačné straně sebrali kotouč hokejisté Predators.
00:01'

Buffalo Sabres: C. Anderson (Luukkonen) – Clague, Dahlin (A), Jokiharju, Power, Ljubuškin, Stillman – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – V. Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).
Trenér: Don Granato

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Barrie, McDonagh (A), Fabbro, Lauzon, C. Foote, Gross – Duchene (A), Glass, Tomasino – Evangelista, Novak, Sherwood – Co. Smith, Sissons (A), Trenin – Asplund, Jankowski, Afanasjev.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Graham Skilliter, Garrett Rank. Čároví: Brad Kovachik, James Tobias.
Nashville Predators

Hokejisté Nashvillu se budou muset obejít v zápase proti Sabres bez svého kapitána a nejproduktivnějšího hráče Romana Josiho, kterého vyřadilo ze hry zranění, stejně jako Filipa Forsberga nebo Ryana Johansena. Predators musí projít proměnou a do playoff se zřejmě nepodívají. Uvidíme, jaké změny provede Barry Trotz.
Buffalo Sabres

Tage Thompson kroutí v Buffalu Sabres čtvrtou sezónu a v letošní sezóně je nejproduktivnějším hráčem týmu. Pětadvacetiletý útočník Sabres letos vstřelil 42 gólů, ke kterým přidal 45 asistencí, a celkově má tedy na kontě už 87 bodů. Špatně nehrají ani Jeff Skinner nebo Alex Tuch, jenomže na playoff to letos zatím zkrátka nestačí.
Buffalo i Nashville se budou snažit ve vzájemném duelu ukončit sérii tří porážek v řadě a je tedy jen otázkou, kterému z týmů se to podaří. Oba týmy také spojuje fakt, že marně bojují o divokou kartu zajišťující playoff.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.