NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Ottawa - 14. října 2022   01:00

Buffalo
Buffalo
24:31' Peterka (Cozens) • 27:25' Dahlin (Krebs, Okposo) • 59:18' Olofsson  • 59:33' Olofsson (Ljubuškin)
4:1
(0:1, 2:0, 2:0)
Ottawa
Ottawa
10:16' B. Tkachuk  (Batherson, Brännström)

3. Victor Olofsson (BUF) – 2+0
Hokejisté Buffala se radují z vítězného vstupu do nové sezóny! Ottawu zdolali 4:1. Hosté přitom po první třetině vedli, v 11. minutě se o to postaral přesným švihem Brady Tkachuk. Ve druhé části se však Šavlím podařilo průběh zápasu otočit. Ve 25. minutě zužitkoval John Peterka pohlednou spolupráci s Cozensem a vyrovnal. O tři minuty později pak Rasmus Dahlin zblízka zužitkoval nabídku Krebse zpoza branky. V závěrečné dvacetiminutovce se skóre dlouho nehýbalo. Sens pak na konci logicky zkusili hru bez gólmana, za což je ale hned dvakrát v poslední minutě potrestal Victor Olofsson.

Olofsson je tak se dvěma zásahy jednou z hlavních postav zápasu. Tou druhou byl brankář Craig Anderson, který pochytal 35 střel kanadského týmu.
59:33'
Sabres právě vstřelili branku!
Hosté to ještě jednou zkusili bez brankáře a opět je za to trestá VICTOR OLOFSSON! Švédský útočník tentokrát trefil prázdnou klec dokonce od obranné modré čáry – 4:1. Asistence: Ilja Ljubuškin.
59:18'
VICTOR OLOFSSON trefil ze středního pásma od pravého mantinelu prázdnou branku a zřejmě rozhoduje! Bez asistence.
59:01'
Poslední minuta!
58:30'
Branka Ottawy je prázdná! Anderson se vrhal po hlavě na svou brankovou čáru a s pomocí obrany odolal!
57:56'
Nahození Henriho Jokiharjua viděl Forsberg v poslední chvíli a lapačkou puk vyrazil za branku.
57:38'
Domácí nyní sbírají cenný čas v útočném pásmu.
57:00'
Claude Giroux se dostal do brejku. Z pravé strany najížděl na Andersona, který střelu na vzdálenější tyčku vytěsnil vyrážečkou!
55:54'
Jack Quinn rozjel napravo nabrusleného Alexe Tucha. Jeho ránu zápěstím vyrazil ramenem Forsberg.
55:25'
Craig Anderson vyrazil střelu Travise Hamonica. Poté si poradil také s ranou Alexe DeBrincata. To už hru přerušil.
54:58'
Nyní se k Forsbergovi došoural kotouč po vhazování. Hostující gólman ho opět schoval pod lapačku a tak je tu čas na poslední dnešní reklamní přestávku.
54:53'
Jokiharju se snažil vysunout Victora Oloffsona, který puk nezpracoval. Ten se doklouzal až k brankovišti Sens, kde ho přikryl Forsberg.
53:42'
Forsberg schovává puk v lapačce a tak tu máme další reklamní přestávku.
52:30'
Na druhé straně se Anderson položil na led proti Timovi Stützlemu, který se z levé strany tlačil do domácího brankoviště. Gólman Buffala mu kotouč vypíchl!
52:09'
Zemgus Girgensons si sjel na křížnou přihrávku spoluhráče a z levé strany bez přípravy vypálil. Forsberg se přemístil rychle a zabránil gólu!
51:37'
51:06'
Sens se znovu osvobozují.
50:36'
Hosté opět vyhazují. Přesilovky dnes zatím ani jednomu z týmů moc nejdou.
50:10'
Dahlin nabil doleva Thompsonovi. Jeho střela byla zablokována a hosté vzápětí vyhodili.
49:36'
Mathieu Joseph zasáhl vysokou holí Brysona. Domácí budou hrát přesilovku.
49:03'
Aktivní střídání domácího týmu. Hosté se až nyní osvobodili.
48:41'
Na levém křídle se dostal k puku Kyle Okposo. Jeho střelu z dálky pokryl Forsberg.
48:04'
Domácí brankář našel ve výstroji puk po ráně Alexe DeBrincata z pravé strany. Následuje reklamní pauza.
47:53'
Od pravého mantinelu to zkoušel Erik Brännström. Anderson vyrazil kotouč maskou.
47:00'
Domácí chybovali v rozehrávce, což mohl trestat Brady Tkachuk. Z levé strany mířil jen do bočního oblouku branky!
45:17'
Casey Mittelstadt si s pukem vybruslil až na osu hřiště. Hosté však jeho střelu zablokovali.
44:44'
Domácím pískán další icing. Fanouškům se to moc nelíbí, protože vedle vracejícího se Zuba sprintoval Okposo. Pískat se to asi nemuselo.
44:00'
Dylan Cozens se dobře zorientoval a přihrávkou z otočky nabil na ránu od modré Rasmusovi Dahlinovi. Forsberg musel do akce.
43:33'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před jejich branku.
42:57'
Od modré čáry střílel Nick Holden. Anderson jeho pokus vyrazil.
41:24'
Buffalo je v plném počtu.
40:10'
Hosté pokračují v přesilové hře, kterou rozdělila přestávka.
40:01'
Statistiky po 2. třetině:
Střely na bránu: 24 – 25 | Přesilová hra: 0/3 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 6
Další třetina začne přibližně ve 3:09.
Ve druhé třetině se Šavlím podařilo otočit skóre z 0:1 na 2:1. Ve 25. minutě vyrovnal John Peterka, který po parádní kombinaci s Cozensem vstřelil svůj první gól v NHL. O tři minuty později si pak Rasmus Dahlin najel na nabídku Krebse zpoza branky a zblízka skóroval. Domácí poté přežili dvojnásobné oslabení a také samostatný nájezd Tima Stützleho. V roli dotahujícího týmu tak zůstávají Sens.
40:00'
39:59'
Domácí zahrozili v oslabení! Z levé strany tvrdě pálil Zemgus Girgensons. Forsberg vyrazil puk jen před sebe a v brankovišti se zmateně otáčel. Dojíždějící Rasmus Asplund toho ale nedokázal využít.
39:43'
Thomas Chabot objel hráče, který mu lehal do střely. Už ale nedokázal zakončit dostatečně kvalitně na to, aby překonal Andersona.
39:29'
Hosté kompletní.
39:23'
Casey Mittelstadt bránil Bradyho Tkachuka vleže a nakonec ho nohama podrazil. Síly na ledě se na 5 sekund vyrovnají, pak bude hrát přesilovku Ottawa.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:45'
Puk směřoval od Cozense na pravý kruh, odkud pálil Victor Olofsson. Forsberg měl lapačku dostatečně rychlou.
38:23'
Nahození Rasmuse Dahlina se snažil tečovat Okposo. Kotouč se mezi tyče nevešel.
38:04'
Olofsson nahrál mezi kruhy Dylanovi Cozensovi. Pro jeho střelu si sáhl Forsberg lapačkou.
37:28'
Výborné střídání Okposa. Ten byl podražen Thomasem Chabotem a získal tak pro Sabres další přesilovku.
36:55'
Výborná defenzivní práce domácího kapitána Kylea Okposa. Ten nedovolil vystřelit Norrisovi, který měl napřaženo mezi kruhy.
36:29'
Bekhend Joshe Norrise prošel vedle vzdálenější tyčky domácí branky. Chyběl tam spoluhráč.
35:19'
Tim Stützle vypíchl kotouč protihráči a najížděl sám na Craiga Andersona. Volil střelu na vyrážečku, kterou čtyřicátník v domácí svatyni vytěsnil mimo!
35:01'
Pět minut před koncem druhé části je pískáno zakázané uvolnění Senátorů.
34:46'
Po střele Alexe Tucha musel Forsberg kotouč zalehnout. V tu chvíli akorát naskočil na led vyloučený Samuelsson a tak tu máme reklamní přestávku.
34:24'
A nyní na pravé straně přesprintoval hostující hráče Casey Mittelstadt. Forsberg pokryl jeho zakončení i následnou dorážku Rasmuse Dahlina! Tak to je výborné oslabení Buffala.
34:00'
Thompson opět výborně zapracoval. Puk vyvezl až na útočnou modrou a nahodil ho na Forsberga.
33:35'
Domácí už brání ve čtyřech!
33:29'
Tage Thompson se dostal mezi kruhy ke kotouči a vyhodil ho!
33:15'
Alex DeBrincat si vyměnil puk se spoluhráčem a z levého kruhu vypálil. Craig Anderson důležitým zákrokem přerušil hru.
32:58'
Domácí vyhazují!
32:46'
Domácí jdou do tří! Dvě minuty za sekání dostal Mattias Samuelsson.
32:26'
Velký závar před brankovištěm Buffala! Puk se nakonec dostal k Joshovi Norrisovi, který ho před prázdnou brankou promáchl!
31:34'
Ilja Ljubuškin u mantinelu nedovoleně bránil Norrise. Přesilovka pro Ottawu.
31:24'
Střely na branku – 19:22
31:10'
Od modré čáry vypálil Travis Hamonic. Anderson si puk našel a ztlumil ho ve výstroji.
31:06'
Zakázané uvolnění domácích.
31:00'
Bathersonův bekhendový pokus z levé strany vykopl Anderson. Veterán v brance Buffala si dnes zatím vede velmi dobře.
30:46'
Rána Thomase Chabota od modré čáry se mezi tyče nevešla. O chvíli později byl puk sražen do hlediště, kde o něho svedli souboj diváci.
30:35'
Zakončení Bradyho Tkachuka vyrazil do ochranné sítě Anderson. Následuje reklamní pauza.
30:25'
Vstupujeme do druhé poloviny tohoto utkání. Momentálně jsou spokojenější hráči Buffala.
29:48'
Hosté jsou v tuto chvíli už kompletní.
29:15'
Krebsovi sjel při nahrávce puk z hole. Hosté tak opět vyhodili.
28:50'
Domácí mohou být po obratu na koni, ale přesilovka se jim zatím nedaří podle představ.
28:19'
Hosté se osvobodili vyhozením.
27:46'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
Alex DeBrincat – 2 min., podrážení.
27:35'
Rasmus Asplund se řítil do další domácí šance! Z pravé strany najížděl na Forsberga, který jeho střelu pokryl.
27:25'
Domácí celek otáčí skóre! Kyle Okposo dostal puk na levé křídlo. Odsud nahrál za branku Peytonovi Krebsovi, jenž kotouč od zadního mantinelu ideálně naservíroval RASMUSOVI DAHLINOVi a ten z předbrankového prostoru skóroval. Asistence: Peyton Krebs a Kyle Okposo.
26:46'
Peterka nyní chtěl vrátit Cozensovi gólovou přihrávku. Po pasu z levé strany Dylan Cozens zblízka neusměrnil kotouč za Forsberga!
26:24'
Dobrá rána Victora Olofssona končí v lapačce Antona Forsberga. Následuje reklamní přestávka.
25:10'
JJ Peterka vstřelil svůj první gól v NHL. Pro nadějného německého hokejistu to tedy dnes bude nezapomenutelný večer.
24:31'
Sabres vyrovnávají! Úspěch přinesla krásná spolupráce mezi Dylanem Cozensem a JOHNEM PETERKOU. Oba hokejisté si cestou k brance několikrát rychle vyměnili kotouč a po finální Cozensově přihrávce už neměl Peterka problém zblízka překonat přesouvajícího se Forsberga – 1:1. Asistence: Dylan Cozens.
24:16'
Austin Watson se prezentoval nepříjemnou střelou švihem od levého mantinelu. Craig Anderson však ukázal, že má i ve 41letech rychlou lapačku a připsal si dobrý zákrok.
23:08'
Domácí zastavilo postavení mimo hru.
22:03'
Hosté už jsou v plném počtu.
21:59'
Sanderson chyboval za brankou. Tam ho obral o puk Owen Power, který nahrál před brankoviště Dylanovi Cozensovi. Ten v souboji tváří v tvář nevyzrál na Forsberga!
21:31'
Hosté vyhazují.
20:30'
Hosté jeli ve dvou na jednoho. Sandersonova přihrávka na Kellyho však byla zablokována!
20:20'
Připomínám, že Buffalo hraje v úvodu druhé třetiny přesilovku. Nyní ale domácí obraně ujel Tyler Motte, který z uniku nepřekonal Andersona!
20:01'
Statistiky po 1. třetině:
Střely na bránu: 9 – 16 | Přesilová hra: 0/0 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2
Další třetina začne přibližně ve 2:08.
První třetina se vydařila lépe Ottawě. Posílení Senátoři byli o něco živější, střelecky aktivnější a v 11. minutě se také ujali vedení. Batherson zavezl puk do útočného pásma, kde ho posunul na Bradyho Tkachuka a hostující kapitán mířil přesně. Nutno podotknout, že i domácí několik nadějných možností měli, ovšem za záda brankáře Forsberga zatím žádný kotouč nespadl.
20:00'
20:00'
Rasmus Asplund si v samotném závěru periody došel pro faul. Buffalo tak začne druhou třetinu v početní výhodě. Na trestnou lavici půjde Thomas Chabot za hákování.
19:09'
Přihrávku zpoza branky obdržel Drake Batherson. Z bezprostřední blízkosti však nedostal puk za Craiga Andersona, který teď Šavle hodně podržel!
18:38'
Kotouč vypadl ven z hrací plochy. Vhazuje se v útočném pásmu Buffala.
18:03'
Rasmus Dahlin se vydal k podpoře domácí ofenzivy. Až do šance obránce Buffala neprojel.
17:28'
Rozhodčí viděli přihrávku rukou od někoho z hráčů Ottawy. Hra je přerušena a tak tu máme reklamní pauzu.
16:30'
Drake Batherson vypálil z levého kruhu. Domácí Anderson byl připraven.
16:02'
Zemgus Girgensons projel s pukem až mezi kruhy. Jeho rána švihem jen těsně minula Forsbergovu branku!
14:58'
Giroux nabil Travisovi Hamonicovi, jehož střelu vyrazil do bezpečí domácí brankář.
14:22'
Na druhé straně kontroval individuální akcí Thomas Chabot. Dobrý zákrok předvedl Anderson.
14:09'
Casey Mittelstadt se prezentoval individuální akcí a nakonec dokázal i prověřit Forsberga. Ten střelu ze střední vzdálenosti vyrazil.
13:36'
Hosté zahráli po vhazování v obranném pásmu na zakázané uvolnění.
13:29'
Mohlo být srovnáno! JJ Peterka ukradl kotouč protihráči a řítil se sám na Antona Forsberga, který se však překonat nenechal! Následuje reklamní přestávka.
12:28'
Dobré střídání čtvrté formace Senátorů. Hra se odehrávala v útočném pásmu.
11:10'
Ottawa tedy zahájila první utkání v sezóně lépe. Domácí fanoušci jsou nyní trochu zaraženi.
10:16'
Ottawa právě vstřelila branku!
Hosté jdou po relativně jednoduché akci do vedení! Drake Batherson zavezl puk do útočného pásma podél levého mantinelu. Poté ho posunul více na střed na najíždějícího BRADYHO TKACHUKA, který rychlou střelou z první překonal Andersona. Asistence: Drake Batherson a Erik Brännström.
09:03'
Jeff Skinner se z pravé strany natlačil až k brankoviště Ottawy. Pokusil se puk silou protlačit za brankovou čáru, ovšem rozklek Forsberga byl pevný. Hezká individuální akce útočníka Sabres.
08:28'
V dobré příležitosti se ocitl Tage Thompson. Z pravého kruhu blíže středu hřiště neprostřelil Forsberga.
08:05'
Mattias Samuelsson pod tlakem alespoň nahodil puk za branku Ottawy. Domácí mohou střídat.
06:58'
Po zahájení hry jsme sledovali solidní střídání domácích, kteří si ale nevytvořili nějakou větší příležitost.
06:26'
Nahození Victora Olofssona od pravého mantinelu skončilo v lapačce brankáře Ottawy Forsberga. Následuje první reklamní přestávka.
05:41'
Buffalo je již v plném počtu. Oslabení odehráli jeho hokejisté dobře.
05:20'
Šance domácích ve vlastním oslabení! Alex Tuch výborně forčekoval za brankou a donutil protihráče k chybě, po níž se dostal k puku Casey Mittelstadt. Ten ho posunul právě na Tucha, jehož bekhendové zakončení Anton Forsberg pokryl!
04:36'
Šavle zatím bez větších potíží odolávají přesilovce soupeře.
03:40'
Na levém křídle nabral rychlost Tyler Motte, jenž s kotoučem zajel za branku a po rychlém objetí zkusil překvapit Andersona. Ten zasáhl, ovšem útočník Sens byl faulován Henrm Jokiharjuem. Ottawa si zahraje první přesilovku.
02:53'
Od modré střílel Travis Hamonic. Domácí branku minul. Ottawa začala o něco aktivněji.
02:06'
Parker Kelly byl před domácí brankou hodně důrazný, což se nelíbilo Henrimu Jokiharjuovi, jenž se začal s hráčem Senators pošťuchovat. Rozhodčí vylučovat nebudou. Hru vykázali do středního pásma.
00:58'
První zákrok velezkušeného Craiga Andersona po bekhendovém pokusu Shanea Pinta.
00:01'
Domácí začali utkání se svou čtvrtou útočnou řadou. Na jejím pravém křídle figuruje nově zvolený kapitán Kyle Okposo. Kouč Granato tedy chtěl, aby muž s Céčkem na dresu utkání zahájil.
00:01'
Nyní zazní hymny Kanady a Spojených států amerických. Pak už se půjde hrát.
V aréně probíhá slavnostní ceremoniál s představením týmu Sabres pro sezónu 2022/23.
V sestavě Buffala neschází ani Mattias Samuelsson. 22letý obránce má v kapse čerstvou lukrativní smlouvu sedm let, byť dosud v NHL neskóroval. Z 54 duelů nasbíral 12 asistencí.

Buffalo Sabres: Cra. Anderson (Comrie) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Olofsson, Ta. Thompson, J. Skinner – Tuch, Mittelstadt, Quinn – Peterka, Cozens, Krebs – Okposo (C), Asplund, Girgensons (A).
Trenér: Don Granato

Ottawa Senators: A. Forsberg (Hellberg) – Zub, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Batherson, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Norris, DeBrincat – M. Joseph, Pinto, Motte – Watson, Kastelic, Kelly.
Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Blandina, Rooney – McNamara, Smith.
Buffalo Sabres:
Buffalo je na tom ještě hůře než Ottawa. Play-off nehrálo od ročníku 2010/11. Vedení klubu bylo v posledních letech kritizováno za spoustu špatných rozhodnutí. Situace v organizaci například znechutila někdejší dvojku draftu a kapitána Jacka Eichela, který byl v průběhu loňské sezóny vyměněn do Vegas. Právě tam ale možná začal restart. Součástí výměny byli i útočníci Peyton Krebs a Alex Tuch, který u niagarských vodopádů pookřál a ve zbytku sezóny podával velmi dobré výkony. Navíc si výborně rozuměl s Tageem Thompsonem. Kromě toho mají Šavle v kádru i řadu talentovaných mladých hráčů. Jmenovat můžeme obránce Rasmuse Dahlina či Henriho Jokiharja a útočníky Dylana Cozense, Rasmuse Asplunda nebo Caseyho Mittelstadta. Samostatnou kapitolou je pak loňská jednička draftu Owen Power. Talentovaný zadák dostal první šanci v NHL v závěru loňského ročníku a rozhodně se neztratil.

Z šesti zápasů v přípravě Buffalo prohrálo jen dva. V generálce však padlo na ledě Pittsburghu vysoko 1:7.
Ottawa Senators:
Ottawa hrála play-off naposledy v sezóně 2016/17, kdy vypadla až ve finále konference s pozdějšími šampióny z Pittsburghu. Poté už následovala jen série neúspěchů a velká obměna kádru. V loňském ročníku Sens obsadili sedmé místo v Atlantické divizi. Před tímto ročníkem se podařilo tým velmi slušně posílit. Do branky přišel Cam Talbot (naposledy Minnesota), který je ale momentálně zraněný. Ofenzivní řady pak jistě zkvalitní dlouholetý kapitán Philadelphie Claude Giroux, jenž dohrál minulou sezónu na Floridě. Další velkou posilou je produktivní křídelník Alex DeBrincat (Chicago), který je ve 24letech stále velmi perspektivní. Novicem v sestavě je také zkušený centr Derick Brassard, jenž rozdělil minulou sezónu mezi Philadelphii a Edmonton. Když k tomu připočteme stávající hráče jako ofenzivní obránce Thomas Chabot, či šikovní útočníci Brady Tkachuk, Josh Norris nebo vycházející hvězda Tim Stützle, mohlo by to letos v hlavním kanadském městě konečně hokejově ladit.

V přípravě Senators odehráli osm zápasů s bilancí pěti výher a tří porážek. V generálce doma zdolali 3:2 v prodloužení Montreal.
Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího hokeje! Tak jsme se konečně dočkali, NHL odstartovala. V noci ze čtvrtka na pátek vstoupí do sezóny také Buffalo Sabres a Ottawa Senators. Jedná se o souboj klubů, které se v posledních letech vyhýbají play-off velkým obloukem. Zejména Sens však kvalitně posílili a letos se počítá s jejich vzestupem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.