NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Vegas - 24. března 2023   02:00

Calgary
Calgary
19:03' Lucic (Duehr) • 52:33' Kadri (Huberdeau, Weegar)
2:3
(1:2, 0:0, 1:1)
Vegas
Vegas
11:43' Marchessault  (Eichel, Pietrangelo) • 15:23' Amadio  (Theodore, Barbašev) • 45:19' N. Roy  (Kessel, Stephenson)
Calgary
Lee, Chmielewski – Marquis, Apperson
Scotiabank Saddledome, Calgary
Vegas
L. Thompson (54. Quick) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith, W. Karlsson, Dorofejev – Stephenson, N. Roy, Kessel – Howden, Blueger, Amadio.

3. Jonathan Marchessault (VGK) 1+0
Vegas sice vyhrálo, ale přišlo o dva hráče. Logan Thompson a Reilly Smith nedohráli pro zranění.
Hokejisté Vegas vyhrávají tento zápas na ledě soupeře a v boji o play-off získávají další cenné body do tabulky.
59:46'
Ještě jedno vhazování před brankou Vegas. Tlak domácích vrcholí.
59:40'
Buly pro domácí. Tyler Toffoli minul branku.
59:40'
Oddechový čas pro tým Calgary Flames.
59:40'
Zakázané uvolnění Vegas. Obrovský tlak domácích.
59:25'
Mnoho času už domácí nemají, puk mají za svou brankou.
59:06'
Jonathan Quick senzačně zastavil puk, vůbec nevěděl, jak.
58:12'
Michael Amadio dostal hru do středního pásma, domácí v šesti, oba kluby střídají.
57:46'
Domácí v šesti.
57:20'
Domácí se dostali do útočného pásma, ale následně Vegas rychle otočilo hru.
56:19'
Nick Ritchie se dostal do zakončení, jeho pokus kryje brankář Vegas. Domácí hráč následně naboural do gólmana. Zdá se, že trest nepřijde.
56:10'
Alex Pietrangelo pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky.
55:41'
Utkání pokračuje dál.
55:41'
Jonathan Quick kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.
55:18'
Tyler Toffoli vyslal tvrdou ránu, jeho projektil končí vedle branky.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, domácí celek prohrává o jednu branku. Proti němu stojí ovšem nerozchytaný brankář.
53:53'
Vegas střídá brankáře, podle všeho má znovu problémy s nohou.
53:53'
Střídání v týmu Vegas Golden Knights:
ze hřiště odchází Logan Thompson, přichází Jonathan Quick.
53:35'
Nikita Zadorov měl další velkou šanci, ale jeho projektil kryje brankář. Bude se vhazovat. Domácí mají jasnou převahu.
53:14'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře, Vegas má velké problémy se soupeřem držet krok.
52:33'
Calgary právě vstřelilo branku!
Neschopnost Vegas odehrát puk velmi výrazně usnadnila domácím cestu za gólem. První střela byla zblokovaná, rána od modré čáry, kterou vyslal NAZEM KADRI, už končí v brance.
52:15'
Hostující celek se zatím dobře brání přesilovce soupeře.
52:05'
Ofsajd Calgary, vhazovat se bude ve středním pásmu.
51:40'
Následně Vegas znovu vyhazuje, a tak musí Rasmus Andersson rozehrávat od své branky.
51:21'
Nicolas Roy dostal hru do středního pásma, následně do útočného. Šetří tak čas z oslabení.
51:03'
Tyler Toffoli pálil, někdo z jeho spoluhráčů tečoval puk těsně vedle branky.
50:57'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Shea Theodore – 2 min., podrážení.
50:21'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme aktivní hru Flames.
49:56'
Pavel Dorofejev se znovu dostal dvakrát do výborné střelecké pozice, ale oba jeho pokusy zastavila tyč. Komerční přestávka.
49:13'
Brett Howden se prokličkoval před branku, ale brankáře prostřelit nedokázal. Následně neuspěl ani Teddy Blueger.
48:41'
Hodně neobvyklý moment. Jeden z domácích hráčů narazil do branky Vegas, ta vypadla ze svého postavení. Brankář Logan Thompson to vyhodnotil jako prohřešek proti pravidlům a zamířil na střídačku. Domácí však pokračovali v akci dál a dali gól. Branka však neplatí protože byla klec mimo své postavení.
48:16'
Logan Thompson si jen tak tak poradil s velkou šancí soupeře. První střelu zastavila tyč, pokračovala akce dál, a pak puk ležící před brankovou čárou tak tak zastavil brankář.
47:18'
Hokejisté Vegas nyní hrají velmi dobře, podařilo se jim rozmělnit tlak soupeře, vypracovat si dvoubrankový náskok.
47:03'
Zach Whitecloud pálil, brankář vyrazil puk před sebe, a pak se už hostující celek do střelecké pozice nedostal.
46:28'
Jack Eichel vypracoval šanci pro spoluhráče, Jonathan Marchessault trefil jen brankáře. Komerční přestávka.
46:00'
Vegas se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana Flames je nyní pozorná.
45:19'
Vegas právě vstřelilo branku!
Hokejisté Vegas navyšují svůj náskok, po rychlém přenesení hry se prosazuje z bezprostřední blízkosti ránou do horní části branky NICOLAS ROY. Asistence: Phil Kessel a Chandler Stephenson.
45:00'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla zblokovaná obranou Vegas.
43:44'
MacKenzie Weegar rozehrává od své branky, ve středním pásmu ale přišel o puk. Následně Jonathan Marchessault minul branku po rychlé protiakci.
43:05'
Michael Amadio vypracoval dobrou pozici pro spoluhráče, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.
42:54'
Logan Thompson vůbec nevěděl, kde je puk, ale sudí jej ztratili z dohledu také, a tak je přerušená hra.
41:56'
Phil Kessel sice dostal hru do útočného pásma, následně Chandler Stephenson měl zajímavou šanci, ale brankář Jacob Markström jej vychytal.
41:42'
Branka Vegas vypadla ze svého postavení, vhazovat se bude v útočném pásmu Flames.
41:21'
Střelecky vedou jednoznačně domácí hráči 26:20.
41:00'
Shea Theodore rozehrává od své branky, Michael Amadio prodloužil kotouč do útočného pásma.
40:37'
Teddy Blueger se dostal do střelecké pozice, jeho rána ale končí vedle branky. Nechybělo moc.
40:10'
Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí celek se pokouší pokračovat v aktivní hře.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli domácí převahu, ale k úpravě skóre nedošlo. Domácí celek prohrává těsně 1:2.
40:00'
39:30'
Chandler Stephenson měl dobrou střeleckou pozici, ale sám před brankou byl překvapený a nezakončil přesně.
39:00'
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
37:48'
Dennis Gilbert rozehrává od své branky, i on čeká na dostřídání spoluhráčů. Domácí akce se tak poněkud pozastavila.
37:00'
Hostující celek střídá, do hry přicházejí odpočinutí hráči.
36:20'
Reilly Smith se z ničeho nic dostal do zakončení, s jeho pokusem si snadno poradil domácí brankář.
35:34'
Nikita Zadorov měl hodně prostoru pro zakončení, jeho rána byla zblokovaná před brankou.
35:10'
Vegas rozehrává od své branky, ale do útočné třetiny se přes modrou čáru nedostalo. Domácí hrají velmi dobře defenzivně.
34:51'
Logan Thompson nechtěl rozehrávat, kryje kotouč po střele od modré čáry. Komerční přestávka.
34:23'
Zakázané uvolnění Vegas vrací hru před branku, ve které je Logan Thompson.
34:06'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, více ze hry mají domácí.
33:51'
Andrew Mangiapane rychle otočil směr hry, jeho zakončení míří vedle branky. Nechybělo moc jeho pokusu.
33:34'
Jack Eichel sice dostal hru do útočného pásma, ale k zakončení se hráč Vegas nedostal.
32:34'
MacKenzie Weegar měl obrovskou šanci, dostal puk před branku, jeho rána ale o malý kousek minula branku.
31:43'
Logan Thompson se vyznamenal proti střele soupeře, Dillon Dubé měl velkou šanci, kterou nedokázal proměnit.
31:30'
Rasmus Andersson rozehrává od své branky a čeká na vhodný moment, aby puk přenechal spoluhráčům.
31:00'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Vegas drží těsné vedení, ale aktivnější je domácí celek.
30:44'
Komerční přestávka.
30:26'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, hostující celek stále drží těsné vedení.
29:35'
Vhazovat se bude před brankou Flames. Domácí hokejisté jsou nyní pod mírným tlakem soupeře. Vegas hraje nejlepší pasáž druhé třetiny.
29:16'
Jacob Markström si poradil s další nebezpečnou příležitostí Vegas.
28:30'
Reilly Smith se dostal do brejku, předčil obránce, a pak vypálil. S jeho pokusem ovšem brankář neměl problém.
27:33'
Nazem Kadri to zkoušel individuálně, ale nedokázal překonat posledního obránce Vegas.
27:07'
17:15, střelecky aktivnější je domácí celek, který pokračuje v aktivní hře. Snadněji se dostává do zakončení.
26:36'
Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.
25:37'
Reilly Smith otočil směr hry, dostal se sice do útočného pásma, ale zakončit přes výbornou hru obrany soupeře nedokázal.
24:52'
Logan Thompson kryje kotouč poté, co pálil MacKenzie Weegar. Domácí aktivní hrou vybojovali další buly v útočném pásmu.
24:30'
Mikael Backlund rozehrává od své branky, MacKenzie Weegar pokračoval v akci, ale přenést hru do útočného pásma se nepodařilo.
23:38'
Nicolas Roy vypracoval střeleckou pozici pro spoluhráče, ale Phil Kessel minul branku.
23:00'
Střelecky aktivnější je domácí celek, který má převahu, tlačí se do zakončení a Vegas tahá od druhé vstřelené branky za kratší konec.
22:26'
Zakázané uvolnění Vegas vrací hru před branku hostujícího celku, sledujeme klidnější pasáž hry.
21:37'
Jack Eichel se po rychlém přenesení hry dostal do útočného pásma, s jeho pokusem neměl brankář Flames problém.
20:44'
Nazem Kadri měl obrovskou šanci, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Výborná domácí akce v úvodu třetiny.
20:20'
Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí celek prohrává o jednu branku, ale hraje aktivněji.
20:01'
20:00'
19:44'
Pavel Dorofejev se propracoval k zakončení, s jeho pokusem si snadno poradil brankář domácích. Vhazovat se bude před jeho brankou.
19:03'
Neschopnost Vegas vrátit se do svého pásma znamená branku domácích. Po bleskovém přenesení hry dává po přihrávce spoluhráče snadný gól střelou do horní části branky MILAN LUCIC. Asistence: Walker Duehr.
18:34'
Jack Eichel nahodil kotouč na branku a gólman musel zasahovat proti střele soupeře.
18:02'
Logan Thompson vůbec nevěděl, kde je puk, ale Tyler Toffoli ho nedokázal překonat.
17:28'
Zach Whitecloud dokázal vyhodit tak, že puk dostal až za branku soupeře. To se už vyloučený hráč vrací do hry.
17:14'
Domácí pokračují v dobré přesilovkové hře. Vegas se tak tak brání.
16:43'
ANDREW MANGIAPANE v přesilovce sice dostal kotouč, do branky, ale bylo to bruslí. Po rychlé poradě s videocentrálou branku neplatí pro úmyslné kopnutí.
16:24'
Tyler Toffoli se dostal do zakončení, jeho rána končí vedle branky. Nechybělo moc jeho pokusu.
16:00'
Domácí hokejisté mají možnost přesilové hry, ale zatím se nemohou dostat do útočného pásma stabilněji.
15:40'
Teddy Blueger – 2 min., držení hole.
15:23'
Znovu rychlá akce středem hrací plochy. Puk mezi dva obránce dostal MICHAEL AMADIO. S jeho první střelou si brankář poradil, ale puk se k němu dostal znovu, a pak se už nemýlil. Vegas navyšuje své vedení. Asistence: Shea Theodore a Ivan Barbašev.
14:33'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma. Mnoho šancí k vidění není.
13:03'
5:9, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Více ze hry a optickou převahu mají hostující hokejisté.
12:42'
Domácí celek špatně rozehrál píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Flames. Hosté mají možnost dostat se do útočného pásma.
12:20'
Ofsajd Flames, vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:43'
Hostující celek se dostává do vedení jako první. Po rychlém přenesení hry dostal Eichel puk na spoluhráče, kterým byl JONATHAN MARCHESSAULT. Ten se dostal do situace dva na jednoho. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, které zapadlo do branky. Asistence: Jack Eichel a Alex Pietrangelo.
10:53'
Ofsajd Vegas, buly ve středním pásmu. Komerční přestávka.
10:13'
09:35'
Hosté se vůbec nemohou dostat do útočného pásma, na hře není vidět, že by mělo Vegas přesilovku.
09:12'
Další vyhození Flames až za branku, ve které je Logan Thompson.
08:53'
Elias Lindholm zblokoval ránu Vegas a jeho spoluhráč rychle a v pohodě vyhodil přes všechny čáry.
08:39'
Jack Eichel pálil od modré čáry, brankář si s jeho pokusem v pohodě poradil.
08:20'
Domácí v pohodě vyhazují.
08:13'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Troy Stecher – 2 min., nedovolené bránění.
07:50'
Domácí vybojovali buly v útočném pásmu, Elias Lindholm vyhrál puk, ale jeho spoluhráči si šanci vypracovat nyní nedokázali.
07:00'
Sledujeme rychlý hokej, který zatím mnoho šancí nenabízí. Následně Nazem Kadri vypálil a brankář Vegas kryje kotouč.
06:13'
Brayden McNabb a Nick Ritchie se pustili do menší potyčky před brankou Vegas, brankář hostů kryje kotouč. Bude se vhazovat.
06:04'
05:40'
Zach Whitecloud se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus byl tečovaný a puk se zastavil na tyči. Dobrá příležitost Vegas.
05:04'
Domácí rozehrávají od své branky, Tyler Toffoli následně hledal spoluhráče před brankou, ale minul.
04:06'
Nikita Zadorov rychle otočit směr hry, Mikael Backlund pálil a první střelu na branku zastavil gólman Vegas.
03:47'
Nick Ritchie měl výbornou střeleckou pozici na druhé straně, jeho rána končí vedle.
03:06'
Shea Theodore pálil od modré čáry, brankář vykopl kotouč betonem. Dobrý začátek ze strany Vegas.
02:33'
Brett Howden se dostal do zakončení, brankář si s jeho pokusem snadno dokázal poradit.
02:00'
Jonathan Marchessault zůstal volný před brankou, ale jeho zakončení bekhendem končí vedle branky. Nechybělo moc jeho zakončení.
01:16'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
00:36'
Jonathan Marchessault vedl zajímavou hostující akci, ale následně kotouč kryje po Eichelově zakončení brankář Jacob Markström.
00:20'
Hra je přerušená, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:10'
Domácí vyhráli úvodní buly, dostali se do útočného pásma, ale střela se nepovedla.
00:01'

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Zadorov, Weegar, Gilbert, Stecher – Mangiapane, E. Lindholm, Toffoli – Huberdeau, Backlund, Coleman – N. Ritchie, Kadri, Dubé – Lucic, Lewis, Duehr.

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Quick) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith, W. Karlsson, Dorofejev – Stephenson, N. Roy, Kessel – Howden, Blueger, Amadio.
Zápas brzy začne.
Calgary je v tabulce Západní konference na deváté pozici, odehrálo 72 zápasů s bilancí 26-6-15-25 a ziskem 79 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Hokejisté Las Vegas jsou v tabulce Západní konference na první pozici, odehráli 71 zápasů s bilancí 33-11-6-21 a ziskem 74 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrálo Vegas čtyři. Favoritem zápasu je hostující celek, kterému se v poslední době daří i přesilovky, což nebývalo zvykem.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Nation hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Vegas Golden Knights.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.