NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Toronto - 26. března 2023   00:00

Ukončeno
Carolina
Carolina
01:54' Burns (Nečas, Gostisbehere) • 10:52' J. Staal (Martinook, Fast) • 48:13' Noesen (Kotkaniemi) • 57:34' S. Aho II (Slavin, Nečas) • 58:43' Teräväinen (S. Aho II, Fast)
5:3
(2:0, 0:2, 3:1)
Toronto
Toronto
24:41' Järnkrok  (Rielly, Marner) • 32:41' Matthews   • 57:02' Matthews  (Bunting, Rielly)
Carolina
Sestavy:
Kočetkov (Andersen) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Nečas, S. Aho II (A), Teräväinen – Noesen, Kotkaniemi, Jarvis – Fast, J. Staal (C), Martinook – Puljujärvi, Stepan, Drury.
Rozhodčí
Skilliter, Dunning – Tobias, Murray.
PNC Arena, Raleigh
18 895. diváků
Toronto
Sestavy:
M. Murray I (Woll) – Brodie, Rielly (A), Holl, Giordano, Liljegren, McCabe, L. Schenn – Marner, Matthews (A), Järnkrok – W. Nylander, Tavares (C), Bunting – Acciari, Kämpf, Aston-Reese – Lafferty, Kerfoot.
Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji vám za pozornost, přeji pěknou neděli a všem Emanuelům vše nejlepší k svátku!
Statistika
Střely na bránu: 28 – 44 | Přesilová hra: 1/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
Pjotr Kočetkov (CAR) – 41 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,2 %, odchytal 60:00
Matt Murray (TOR) – 23 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,2 %, odchytal 58:44

Česká a slovenská stopa
Martin Nečas (CAR) – 0+2, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:20

David Kämpf (TOR) – 0+0, +0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:18

Tři hvězdy utkání
1. Sebastian Aho (CAR) 1+1
2. Pjotr Kočetkov (CAR) 41 zákroků, úspěšnost 93,2 %
3. Stefan Noesen (CAR) 1+0
Jak již bylo zmíněno, dnes se utkaly dva z nejlepších týmů letošní sezony NHL, což bylo jasně vidět. Hrál se velmi rychlý hokej, při kterém žádný z hráčů nevypustil jediný souboj, intenzita neupadla ani ve třetí třetině. Navíc byly k vidění zajímavé zvraty, když ve druhé třetině Toronto přetavilo svůj silný tlak ve dvougólové vyrovnání, ve třetí třetině ale začalo zase gól ztrácet. Necelé tři minuty před koncem však Maple Leafs znovu vyrovnali a zdálo se, že budou mít v závěru více sebevědomí, nicméně o půl minuty později Sebastian Aho opět vrátil vedení Hurikánům. Teräväinenova trefa do odkryté branky pak už jen korigovala skóre.

Utkání v PNC Arena sledovalo 18 895 diváků.
Konec zápasu.
59:25'
Nyní už asi Toronto gólmana ani odvolat nestihne, protože se nemůže dostat do útočného pásma.
58:43'
Carolina právě vstřelila branku!
A rázem je rozhodnuto, neboť TEUVO TERÄVÄINEN ve středním pásmu chytře zabrzdil, předvedl krátkou otočku a pak už bez rozpaků střelil kotouč do prázdné branky. Asistence: Sebastian Aho a Jesper Fast.
57:55'
Hosté se rychle dostávají do útočné třetiny a pochopitelně ihned odvolávají brankáře.
57:34'
Carolina právě vstřelila branku!
Kontroverzní situace dlouho domácí fanoušky nemrzela, neboť Slavinovu střelu podobným způsobem dorážel SEBASTIAN AHO. Jeho trefa do odkryté části klece však přišla bez jakýchkoli problémů. Asistence: Jaccob Slavin a Martin Nečas.
57:02'
Toronto právě vstřelilo branku!
Po Buntingově teči a snaze o dorážení před brankou se puk odrazil k AUSTONU MATTHEWSOVI, jenž jednoduše zakončil do prázdné branky. Rozhodčí však před jeho finální střelou zapískal, takže by gól neměl platit, verdikt je ale opačný. Asistence: Michael Bunting a Morgan Rielly.
55:15'
Seth Jarvis vyhrál závod s Jakem McCabem, čímž zabránil zakázanému uvolnění. Poté navíc obětavě držel puk u mantinelu a šetřil čas.
54:37'
David Kämpf už byl připravený plácnout do kotouče klouzajícího na pravém kruhu, jeho střela ale byla nakonec zblokována.
53:21'
Na druhé straně se k podobné střele z levé strany dostal Sebastian Aho, kterému ale šlo především o to, aby co nejdéle udržel kotouč v útočném pásmu.
52:32'
Michael Bunting přebruslil obranu Caroliny, ale střílet musel z poměrně ostrého úhlu. Kočetkov proti němu agresivně vyjel a donutil ho k nepřesnému zakončení.
51:30'
Canes jednoduchým způsobem rozbíjejí útočné nájezdy Toronta a následně posouvají puk daleko od své branky.
49:45'
Najednou to jsou Maple Leafs, kdo si neví s kotoučem úplně rady. Po tlaku trvajícím v podstatě od začátku druhé třetiny je obdržený gól nepříjemně zaskočil.
48:13'
Carolina právě vstřelila branku!
Ubráněné oslabení dodalo domácímu týmu sebevědomí, což nyní dokázal Jesperi Kotkaniemi odvážným pasem z levého rohu skrz brankoviště, ale především STEFAN NOESEN. Ten dostal puk přesně na čepel, ovšem neunáhlil se, objel branku a nadvakrát procpal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jesperi Kotkaniemi.
47:15'
Carolina hraje v plném počtu.
46:40'
Poté se Carolině daří dokonce zahrozit v oslabení z protiútoku. Matt Murray měl navíc problémy při rozehrávce zpoza branky.
45:58'
Po dlouhém tlaku Toronta se domácí konečně osvobozují vyvezením puku přes celé hřiště.
45:15'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Jordan Martinook – 2 min., podrážení.
44:55'
Mitch Marner nabral na levé straně obrovskou rychlost, dojel až k brance, vedle které si stihl přehodit puk mezi nohama a velmi stylově zakončit.
42:45'
Úplně stejně nyní dopadl na druhé straně Stefan Noesen, jehož pokus byl také nepřesný.
41:20'
William Nylander se dostal ke střele z mezikruží, ale Kočetkov vůbec nemusel zasahovat, protože puk minul jeho branku.
40:16'
Jordan Staal začíná třetí třetinu dvěma vyhranými vhazováními proti Austonu Matthewsovi.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po 2. třetině

Střely na branku 21:33
Zblokované střely 8:6
Zákroky gólmanů 31:19
Vyloučení 2:2
Využité přesilovky 1:0
Hity 10:10
Vhazování 28:16
Druhá třetina už zdaleka nebyla tak vyrovnaná jako ta první. Otěže zápasu jednoznačně převzalo Toronto, jenž se hnalo za vyrovnáním, a také ho dosáhlo. Stupňující se tlak vyústil ve stav, ve kterém obrana Caroliny vůbec nestíhala, takže mohla spoléhat jen na Pjotra Kočetkova. Ten dělá, co může, ale na dvě střely zkrátka neměl nárok. Stav je nicméně vyrovnaný, takže ve třetí třetině se ještě může stát cokoli.

Třetí třetina začne po posunu času přibližně ve 3:06.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:39'
Auston Matthews za brankou Caroliny ukradl kotouč Bradymu Skjeovi, načež se rychle vytočil kolem tyčky. Kočetkova ale nepřekvapil.
38:50'
Zjednodušením hry se nyní domácím alespoň daří držet soupeře daleko od Pjotra Kočetkova.
37:36'
Sebastian Aho měl chvilku času na pravém kraji útočného pásma, a tak si připravil střelu zápěstím. Ani dlouhé míření ovšem nepomohlo, puk branku minul.
36:47'
Hurikáni zkusili jednoduše nahodit puk na zadní mantinel a zabojovat tam o něj, hostujícím hráčům jde ale nyní zkrátka všechno lépe.
35:36'
Naopak hostující útočníci se nyní začali hokejem naplno bavit. Marner nejprve vystřelil bekhendem po pěkné otočce "spin-o-rama", následně zpoza branky krásně nabil do mezikruží Callemu Järnkrokovi. Pjotr Kočetkov však drží svůj tým důležitými zákroky.
34:44'
Canes se tedy snaží alespoň přitvrdit v osobních soubojích, ale vůbec nemohou podržet kotouč.
33:30'
Domácí ve druhé třetině nestíhají, po obdrženém gólu se to znovu naplno projevuje.
32:41'
Toronto právě vstřelilo branku!
V rychlém protiútoku se puk se štěstím odrazil do druhé vlny k AUSTONu MATTHEWSOVI, který ze středu útočného pásma okamžitě pálil zápěstím. Konečně v minisouboji překonává Pjotra Kočetkova, jemuž puk proletěl zřejmě nad betonem. Bez asistence.
32:10'
Sebastian Aho s Martinem Nečasem jsou vidět po delším úseku, jejich rány ale nebyly ničím, s čím by si Matt Murray neporadil.
31:33'
Shayne Gostisbehere ve středním pásmu šikovně sklepl puk ze vzduchu, pak ho ovšem musel jen nahodit a jít střídat.
30:56'
Po delší době se Hurricanes chvilku drželi v útočném pásmu, jejich čtvrtý útok se tam však nedostal ke střele.
30:00'
Na druhé straně stylově zakročil také Matt Murray, jeho velkolepé máchnutí lapačkou však zastavovalo pouze vysoký oblouček puku, který ani nemířil do branky.
29:34'
Souboj Matthewse se strážcem svatyně Caroliny pokračuje, ihned po vhazování před ním opět byl úplně sám, Pjotr Kočetkov tentokrát zvolil lehnutí na led ve stylu Dominika Haška.
29:19'
Matthews dostal do jízdy skvělou přihrávku od pravého hrazení, jenže už byl příliš blízko Kočetkovovi. Sice si stihnul poměrně překvapivě přehodit kotouč na bekhend, i tak ho však zakončením pouze vložil do lapačky domácího gólmana.
28:46'
Auston Matthews chtěl po přechodu útočného pásma vystřelit přes couvajícího Bretta Pesceho, od jehož nohy se kotouč odrazil do pravého rohu.
27:48'
Burns střílel od modré podruhé, tentokrát zápěstím těsně branku netrefil.
27:15'
Nakonec se přeci jen Hurikáni do útočného pásma dostali, takže Brent Burns mohl od modré čáry solidně vypálit příklepem. Lapačka Matta Murrayho ale skvěle zakročila.
26:44'
Domácí se nyní ve vlastním pásmu jednoduše dostali k volnému puku, který ovšem obloučkem pouze posílají dopředu, aniž by chtěli založit útočnou akci.
25:38'
Carolina se na moc dlouho nedostala do útočného pásma, naopak Toronto už bylo zase zpět před Kočetkovem. Střela Noela Acciariho však branku netrefila.
24:41'
Toronto právě vstřelilo branku!
V podstatě až po skončení přesilové hry si Toronto vytvořilo v útočném pásmu tlak, který zakončil CALLE JÄRNKROK. Od modré si sjel níž na pravý kruh, aby vypustil skvělou střelu zápěstím od vzdálenější tyčku do branky. Asistence: Morgan Rielly a Mitchell Marner.
23:35'
Toronto ale pokračuje v útočném snažení, David Kämpf se snažil dorážet z pravého kruhu.
23:04'
Carolina hraje v plném počtu.
22:41'
Střela hostů od levého mantinelu nebyla pro Kočetkova problémem, Maple Leafs poté opět neudrželi puk v útočném pásmu.
21:48'
Domácí se zatím v pohodě brání a posílají puk až k Mattu Murraymu.
21:04'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Brett Pesce – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
20:46'
John Tavares svižnou ranou zápěstím trefil dobře postaveného Pjotra Kočetkova, který snad ani nevěděl, jak puk vyrazil.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po 1. třetině

Střely na branku 16:16
Zblokované střely 4:4
Zákroky gólmanů 16:14
Vyloučení 1:2
Využité přesilovky 1:0
Hity 6:5
Vhazování 15:10
První třetina potvrdila, že se na ledě prohánějí skutečně elitní týmy s vysokými ambicemi. Všichni hráči jdou do každého souboje naplno, což ne náhodou ukazuje, jak to nejspíš bude vypadat za pár týdnů v play-off. Carolině na začátku pomohla přesilová hra 5 na 3, kterou parádní střelou využil Brent Burns. V 11. minutě ještě střeleckou převahu svého týmu přetavil v gól kapitán Jordan Staal, nicméně poté se do více šancí začalo postupně dostávat Toronto.

Druhá třetina začne přibližně v 1:14.
20:00'
První třetina skončila.
19:49'
První útok domácích ještě vyzkoušel dlouhou přihrávku přes celé střední pásmo, ta však vůbec nezafungovala.
18:50'
Hraje se opravdu velmi rychlý hokej, někdy ale až příliš, což potom ústí v ofsajdy. Nyní se takto provinilo Toronto.
17:30'
Ihned po vhazování na útočné modré si puk kolem obránce krásně prohodil Jake McCabe a dostal se až před Kočetkova, bekhendem však už nedokázal příliš nebezpečně zakončit.
16:40'
Po ubráněném oslabení se domácí zase chtějí vrátit k útočení, aktivitou alespoň donutili k vyhození puku soupeře. Těsně z toho ale není zakázané uvolnění.
15:59'
Carolina hraje v plném počtu.
15:50'
Další část přesilové hry už se hostům nepovedla, Hurricanes dvakrát vyhodili přes celé kluziště.
15:16'
Rychlé ruce předvedl Auston Matthews, který v levém kruhu míchal s pukem a v překvapivý moment přihrával přes brankoviště, nebylo to však nikomu z jeho spoluhráčů na hokejku.
14:14'
Velmi blízko u pravé tyčky byl dvakrát dost aktivní John Tavares, jehož který se snažil dotlačit puk za brankovou čáru jakýmkoli způsobem.
13:59'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Brent Burns – 2 min., nedovolené bránění.
13:38'
Kočetkov již podruhé nerozehrál hokejkou zrovna přesvědčivě, což málem vedlo k další šanci Toronta.
12:49'
Marner se za brankou Caroliny otočil a bleskově našel v mezikruží Austona Matthewse, proti jehož střele Pjotr Kočetkov skvěle zakročil betonem. Poté ještě tvrdě dorážel Calle Järnkrok, ale domácí obrana situaci vyřešila.
11:40'
Rychlou souhru po přejetí středního pásma předvedlo finské duo, Teräväinen nabil na střed Ahovi, jenž však střílel z poměrně složitého záklonu.
10:52'
Carolina právě vstřelila branku!
V pravém rohu dobře bojoval Jordan Martinook, díky němuž puk vyskákal před branku. Tam přijel JORDAN STAAL, jenž do kotouče jen jednoduše plácnul, čímž ho poslal nad Murrayho lapačku. Asistence: Jordan Martinook a Jesper Fast.
10:36'
Kočetkov si přivodil problém, když vyjel za branku rozehrát. Puk mu sebral Auston Matthews, který o pár sekund později i nebezpečně vypálil od mantinelu.
09:47'
Čtvrtý útok domácích v útočném pásmu chvíli bojoval o kotouč, ke střele se však nedostal, takže se vrací bránit protiakci Javorových listů.
08:48'
Další útočné snažení Toronta nepřineslo ohrožení Kočetkovovy brány, ale domácí po přejetí červené čáry jen odevzdávají kotouč zpět hostům a pospíchají střídat.
07:35'
Canes ostřelují Matta Murrayho ze všech pozic, ale musí si dávat pozor i u vlastní brány. Před ní se totiž za pukem natahoval Mitch Marner, na nějž mířil chytrý pas do jízdy.
06:18'
Slavinova další rána se odrazila zpoza branky přesně k Jacku Drurymu, proti jehož rychlé dorážce se Matt Murray musel bleskově zorientovat, což se mu povedlo.
05:20'
Maple Leafs se také chtějí dostat do útoku, ale při nahození ze středního pásma puk vyletěl do hlediště.
04:34'
Sebastian Aho byl na modré čáře nedočkavý, domácí tým zastavuje ofsajd.
04:10'
Domácí se rychle přesunuli zpět k Mattu Murraymu, na kterého po vhazování od modré čáry tvrdě vypálil Jaccob Slavin.
03:29'
Toronto hraje v plném počtu.
03:28'
Ke konci své přesilové hry byla Carolina nedůsledná při bránění, takže se ke Kočetkovovi prodral Sam Lafferty, po jehož pokusu ještě doráželi Aston-Reese a Holl.
02:42'
Hurricanes pokračují v silném přesilovkovém tlaku, Teuvo Teräväinen už mohl zleva střílet, rozhodl se však ještě vylepšit pozici jednou přihrávkou. Tu ale už zablokoval jeden z bránících hráčů Toronta.
01:54'
Carolina právě vstřelila branku!
Dvakrát dostal nabito Shayne Gostisbehere, jenž druhým pokusem minul branku, ale Martin Nečas puk rychle vracel k BRENTU BURNSOVI, který to tentokrát vzal na sebe. Dobře udělal, neboť zápěstím vypálil přesně do horního růžku, takže střelou o tyčku využívá přesilovku pěti proti třem.. Asistence: Martin Nečas a Shayne Gostisbehere.
01:29'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
Noel Acciari – 2 min., hákování.
01:10'
Martin Nečas ve vysoké rychlosti proskočil zpět do útočného pásma, kde svižně vypálil z ostrého úhlu z pravého rohu.
01:00'
Domácí prověřili několika pokusy Matta Murrayho, Shayne Gostisbehere ale poté nezachytil puk na modré čáře.
00:40'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
Jake McCabe – 2 min., vysoká hůl.
00:30'
Toronto se jako první dostalo do útočného pásma, Luke Schenn pozdravil Pjotra Kočetkova jemným nahozením.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Andersen) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Nečas, S. Aho II (A), Teräväinen – Noesen, Kotkaniemi, Jarvis – Fast, J. Staal (C), Martinook – Puljujärvi, Stepan, Drury.
Trenér: Rod Brind'Amour.

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (Woll) – Brodie, Rielly (A), Holl, Giordano, Liljegren, McCabe, L. Schenn – Marner, Matthews (A), Järnkrok – W. Nylander, Tavares (C), Bunting – Acciari, Kämpf, Aston-Reese – Lafferty, Kerfoot.
Trenér: Sheldon Keefe.

Rozhodčí: Skilliter, Dunning – Tobias, Murray.
Česká a slovenská stopa

Martin Nečas (CAR) – 65 bodů (27+38)

David Kämpf (TOR) – 25 bodů (7+18)
Vzájemné zápasy

18.03.2023 Toronto – Carolina 5:2
06.11.2022 Carolina – Toronto 1:3
18.03.2022 Toronto – Carolina 3:2
08.02.2022 Toronto – Carolina 4:3 po prodl.
26.10.2021 Carolina – Toronto 4:1
Toronto Maple Leafs

Problém s útokem v Torontu neřeší, tam bývala poslední roky slabinou spíš obrana. Ani ta už ale letos nevypadá špatně, 196 obdržených branek je třetím nejnižším číslem v celé lize. S 95 body jsou Maple Leafs na 4. místě Východní konference, takže i oni mají postup do play-off již dlouho prakticky jistý, otázkou však samozřejmě zůstává, jak vše dopadne už v prvním kole vyřazovacích bojů, které je pro fanoušky Toronta noční můrou. Důležitým faktorem jistě budou gólmani a právě jejich situace je na konci základní části složitým rébusem pro trenéra Sheldona Keefa. Ilja Samsonov odchytal většinu zápasů a má lepší statistiky než Matt Murray, jenže v Murrayho prospěch zase můžou mluvit zkušenosti ze dvou vítězných tažení Pittsburghu v letech 2016 a 2017.

Poslední zápasy:

Florida – Toronto 2:6
NY Islanders – Toronto 7:2
Ottawa – Toronto 4:5 po náj.
Toronto – Carolina 5:2
Toronto – Colorado 1:2 po náj.

Nejproduktivnější hráči:

Mitchell Marner – 92 bodů (28+64)
William Nylander – 81 bodů (36+45)
Auston Matthews – 73 bodů (34+39)
Carolina Hurricanes

Canes tento týden díky výhře nad New York Rangers dosáhli hranice 100 bodů, takže jsou za Bostonem na 2. místě celé NHL a neohroženě míří do play-off popáté v řadě. V následné odvetě proti Jezdcům ovšem padli, když dokázali vstřelit pouze jeden gól, a fanoušky znovu znejistěl možný problém, na který by Hurikáni v play-off mohli doplatit. Carolina má z osmi týmů, které jsou momentálně na postupových příčkách ve Východní konferenci, druhý nejnižší počet vstřelených branek a chybí jim nějaký čistokrevný kanonýr. Zranění Maxe Pacciorettyho a Andreje Svečnikova se tedy jeví jako čím dál větší potíž, přičemž naopak třeba příchod Jesseho Puljujärviho není žádnou náplastí. Finský útočník totiž v sedmi dosavadních duelech za Carolinu neposbíral ani bod.

Poslední zápasy:

Carolina – NY Rangers 1:2
NY Rangers – Carolina 2:3
Philadelphia – Carolina 4:5 po prodl.
Toronto – Carolina 5:2
Carolina – Winnipeg 5:3

Nejproduktivnější hráči:

Martin Nečas – 65 bodů (27+38)
Sebastian Aho – 59 bodů (31+28)
Andrej Svečnikov – 55 bodů (23+32)
Zdravím všechny fanoušky zámořské NHL! Zatímco se v České republice bude posouvat čas, se v USA střetnou dva z nejlepších celků letošní sezóny, Carolina Hurricanes a Toronto Maple Leafs.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud