NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Winnipeg - 15. března 2023   00:00

Carolina
Carolina
04:37' Slavin  • 20:58' Skjei (Nečas, Kotkaniemi) • 28:15' Kotkaniemi (Skjei, Pesce) • 49:34' Drury (Noesen) • 59:56' Kotkaniemi (Jarvis)
5:3
(1:0, 2:1, 2:2)
Winnipeg
Winnipeg
20:19' DeMelo   • 44:27' Ehlers  (Wheeler, Dillon) • 55:38' Niederreiter  (M. Barron, Lowry)
Carolina
O'Rourke, Kea – Barton, Fournier.
PNC Arena, Raleigh
18 680. diváků
Winnipeg

Děkuji vám za pozornost, přeji dobrou noc, pěknou středu a všem Idám vše nejlepší k svátku!

3. Jack Drury (CAR) 1+0
Dnešní utkání bylo velmi vyrovnané, ani jeden z týmů neměl výrazně navrch po nějaký delší úsek. Carolina však dokázala dát gól vždy, když potřebovala, a ani jednou nepustila Winnipeg k vyrovnání. Po dvou, téměř třech zápasech bez vstřelené branky tak Canes udělali svým fanouškům gólovou radost hned pětkrát, dvakrát to byl konkrétně Jesperi Kotkaniemi.

Utkání v PNC Arena sledovalo 18 680 diváků.
59:56'
Carolina právě vstřelila branku!
Domácí už zvládli zablokovat jakékoli pokusy Winnipegu, Jarvis poté přistrčil puk JESPERIMU KOTKANIEMIMU, který střelou přes celé hřiště do prázdné branky dnes podruhé skóruje. Asistence: Seth Jarvis.
59:42'
Kotkaniemi posunul puk po mantinelu alespoň za červenou čáru, teď už to hosté nejspíš nestihnou.
59:14'
Hosté nahodili puk do útočného pásma a Rittich spěchá na střídačku.
59:08'
Winnipeg hraje v plném počtu.
58:21'
Noesenova nabídka před branku pro Aha nemohla projít, Jets díky tomu posílají puk přes celé kluziště.
57:40'
Shayne Gostisbehere dostal od Nečase nabito na modrou, ale tvrdou ranou přestřelil Rittichovu svatyni.
57:08'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Blake Wheeler – 2 min., hákování.
56:30'
Teräväinen s Kotkaniemim nebojácným napadáním zdržují nabuzené hostující hráče daleko od Andersena.
55:38'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Domácí obrana propadla na modré čáře, dostal se za ni Morgan Barron. Na střelu to neměl, ale místo ní krásně našel za sebou volného NINA NIEDERREITERA, jenž se přesným zakončením z první prosazuje proti svému bývalému týmu. Asistence: Morgan Barron a Adam Lowry.
54:45'
Domácí už stejně jako ve druhé třetině nevymýšlejí nic složitého, klidně jen posouvají puk po mantinelech co nejdál od své branky.
53:29'
Jets se po ubráněném oslabení rychle dostali do útoku, Nate Schmidt přihrál podél modré čáry doleva Capobiancovi. Ten vysoko napřáhl a vší silou vypálil do připravené lapačky Frederika Andersena.
52:43'
52:18'
Jesse Puljujärvi zkusil střelu zápěstím téměř z pravého rohu, což nebyl nejlepší nápad. Branku přestřelil a po mantinelu se puk svezl až zpátky k brance Caroliny.
51:26'
Winnipegu se podařilo dostat puk pryč ze svého pásma, následný přechod Hurikánů končí ofsajdem.
50:43'
Dylan DeMelo – 2 min., podrážení.
49:34'
Neal Pionk ve vlastním pásmu nezpracoval puk, který za brankou sebral Stefan Noesen. Ten ani chviličku neváhal, okamžitě ho předal za sebe JACKU DRURYMU, jenž procpal puk mezi levou tyčkou a Rittichovou rukou. Asistence: Stefan Noesen.
48:20'
Mark Scheifele se hnal po pravém křídle dopředu, byl tam úplně volný. Dlouhá přihrávka přes střední pásmo ale nebyla přesná, Scheifele na ni nedosáhnul, takže se píská zakázané uvolnění Winnipegu.
47:37'
Nikolaj Ehlers byl velmi blízko před brankou a už mohl střílet, ale ještě si všimnul dobře postaveného Vladislava Naměstnikova. Chtěl mu proto předložit puk, aby Naměstnikov zakončoval do prázdné, jenže tomu zablokoval hokejku domácí obránce.
46:41'
Jesper Fast měl na zádech obránce soupeře, nalevo se mu nabízeli spoluhráči. Přesto zakončoval sám, ale na Ritticha pokusem zápěstím z pravého kruhu nevyzrál.
45:30'
Ihned po vhazování v útočném pásmu tvrdě střílel Brent Burns, puk zaplul do lapačky Davida Ritticha.
44:27'
Blake Wheeler si při přejezdu modré čáry všimnul nalevo volného NIKOLAJE EHLERSE, a tak mu předložil naprosto přesný pas do jízdy. Dánský útočník před brankou nic nevymýšlel, zápěstím poslal puk mezi betony svého krajana Frederika Andersena. Asistence: Blake Wheeler a Brenden Dillon.
43:54'
Brenden Dillon vyslal od modré svižný pokus, který Andersen pravděpodobně moc neviděl.
43:02'
Nepřesná rozehrávka hostů od jejich vlastní branky končí zakázaným uvolněním.
42:45'
Winnipeg se snaží co nejdřív ve třetí třetině vytvořit si útočnou šanci, ale zatím to domácí obránci v pohodě zvládají kazit.
41:53'
Canes se snaží dostat dopředu podél pravého mantinelu, Jordan Martinook však na puk za modrou čarou nedosáhl.
40:50'
Oba týmy začaly poměrně opatrně a vyměnily si kotouč skrz střední pásmo.

Vhazování 17:9
Druhá třetina začala divoce, neboť hned v její první minutě jsme viděli gól na každé straně. Nejprve hosté po ošklivém střetu Martinooka se Sambergem vyrovnali, hned nato si ale domácí vzali vedení zpět. Na to ve 29. minutě navázal Jesperi Kotkaniemi rychlým obtočením kolem tyčky a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Jak se ale blížil konec třetiny, tak Jets stupňovali svůj tlak, takže ve třetí části ještě určitě uvidíme napínavý souboj.

Třetí třetina začne přibližně v 1:46.
40:00'
39:38'
Barron našel zpoza branky v mezikruží Adama Lowryho, jemuž ale zakončení z první úplně nevyšlo. Pro Andersena to nebyla zas tak složitá práce.
38:30'
Hurricanes jen posouvají puky po mantinelech co nejdál od své branky, avšak tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Očividně chtějí druhou periodu dohrát jednoduše.
37:35'
Po Lowryho zavezení puku do útočného pásma zůstal u levé tyčky úplně volný Morgan Barron. Andersen se musel velmi rychle přesunout, aby zneškodnil zakončení z ostrého úhlu.
36:51'
Rychlý protiútok domácích zakončoval tvrdou ranou Noesen, hosté poté posílají kotouč na icing.
35:52'
Hosté ujeli ve dvou proti jednomu, Naměstnikov chtěl nabít doprava Ehlersovi. Zkušený Brent Burns však vleže pas zablokoval.
34:43'
Seth Jarvis spěchal za pukem k pravému mantinelu, protože chtěl bekhendem nahrávat před branku Puljujärvimu. Jediný vracející se hráč hostů však přihrávku překazil.
33:58'
Dylan Coghlan poslal svižný puk od modré, Jordan Staal před brankou nepříjemně tečoval. David Rittich ale celou situaci zvládá.
33:10'
Nyní pro změnu zakázané uvolnění Caroliny.
32:22'
Zakázané uvolnění Winnipegu po několika minutách přerušuje hru.
31:46'
Opět se týmy velmi rychle střídají držení kotouče, čtvrtý útok Winnipegu se hnal do šance, na kterou navazoval protiútok Caroliny.
30:50'
Andersen vysokým obloučkem našel spoluhráče u útočné modré čáry, čímž chytře pomohl svému týmu s přechodem dopředu.
29:57'
Blake Whleeler nabral velkou rychlost, díky které proskočil domácí obranou, načež z mezikruží velmi nebezpečně zakončoval bekhendem. Andersen zasahuje vyrážečkou.
29:25'
Konečně zase také u slova hosté, konkrétně Nate Schmidt, jehož ránu musel Andersen raději podržet, přestože měl kolem sebe spoluhráče.
28:15'
Kotouč po mantinelu doklouzal za branku, kde ho sebral JESPERI KOTKANIEMI. Ten vůbec neváhal a zaskočil Davida Ritticha bleskovým obtočením a zasunutím puku kolem tyčky za brankovou čáru. Hostující gólman nebyl v rozkleku, takže mu puk projel pod bruslí. Asistence: Brady Skjei a Brett Pesce.
27:47'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Stefan Noesen – 5 min., bitka.

Dylan Samberg – 5 min., bitka.
27:47'
Vyostřené emoce vyústily v bitku Stefana Noesena a Dylana Samberga, takže rozhodčí musel přerušit útočnou akci Winnipegu.
26:44'
Jets pokračovali v útočné třetině, ale Mason Appleton nakonec ztratil puk u modré čáry.
25:52'
Carolina hraje v plném počtu.
25:40'
Vyhození přes celé hřiště nyní zvládl sám Frederik Andersen.
25:24'
Jordan Staal statečně vyvezl puk přes střední pásmo, čímž šetří cenné sekundy v oslabení.
24:46'
Pěknou přesilovkovou kombinaci zakončoval z pravého kruhu Blake Wheeler, ovšem domácí gólman se proti němu stihnul přesunout.
23:59'
Po vyhraném vhazování domácích chtěl Martinook co nejrychleji vyhodit, což se mu povedlo, jenže na vlastní střídačku. Buly se tedy bude opakovat před Frederikem Andersenem.
23:52'
Brady Skjei – 2 min., podrážení.
23:40'
Hosté mají již poměrně dlouhou výhodu před signalizovaným vyloučením, drží kotouč, ale do šance se nedostávají.
22:49'
Domácí pokračují v tlaku v útočném pásmu, kde bojuje jejich třetí útok. Zásadní zprávou je to, že je na ledě i Jordan Martinook, takže se nejedná o zranění.
20:58'
Vzhledem ke kontroverznosti vyrovnávacího gólu je rychlá odpověď zcela zasloužená. Martin Nečas hned po vyhraném buly v útočném pásmu posunul puk na BRADYHO SKJEIE, jenž měl u levého mantinelu spoustu prostoru. Sjel si proto blíž k brance a skvělou střelou do vzdálenější šibenice vrací svému týmu vedení. Asistence: Martin Nečas a Jesperi Kotkaniemi.
20:19'
Na modré čáře před pásmem hostů dostal Jordan Martinook strašidelného koňara od Dylana Samberga, což vypadá na zranění domácího útočníka. Jenže se nepřerušilo a z následného protiútoku z pravé strany snadno překonal Andersena střelou k protější tyči DYLAN DEMELO. Bez asistence.

Vhazování 6:5
První třetina byla velmi vyrovnaná, nicméně ačkoli se hrál rychlý hokej, nebylo k vidění mnoho šancí. Domácí už v 5. minutě otevřeli skóre, což ale bylo spíš díky štěstí v poměrně náhodné situaci, poté toho moc nepředvedli. Hosté měli největší šanci zhruba o 10 minut později, kdy Capobiancovu dorážku z brankové čáry vyškrábnul Jesper Fast.

Druhá třetina začne přibližně v 00:56.
20:00'
19:37'
Jaccob Slavin ze středního pásma poslal bezelstný oblouček směrem na branku hostů, puk přitom nepříjemně skákal a prověřil Rittichovu pozornost.
18:50'
Několikaminutovou pasáž bez přerušení ukončuje zakázané uvolnění Winnipegu.
17:25'
Hra se nyní bez přerušení rychle přesouvá z jednoho konce kluziště na druhý, Jets se snaží ke konci třetiny o vytvoření další šance. Těsné bránění ze strany domácích jim ale dělá problémy.
16:40'
Dobré Nečasovo a Kotkaniemiho napadání za brankou hostů zafungovalo, puk se dostal na modrou, odkud střílel Brent Burns.
15:02'
První obrovská šance hostů! Mason Appleton střílel z první po přihrávce zpoza branky, k dorážce se dostal Kyle Capobianco. Puk přeskočil Andersena a mířil za brankovou čáru, ale na poslední chvíli ho odehrál jeden z obránců Caroliny pryč.
14:15'
Jordan Staal dostal krásný dlouhý pas na útočnou modrou, jenže následně nenašel ideálně nikoho ze spoluhráčů.
13:22'
Canes celkově zrychlili hru, ovšem přechod do útočného pásma jim nyní zhatil ofsajd.
12:20'
Druhý útok domácích přidal na intenzitě v napadání, což vyústilo v nebezpečnou ránu Jesperiho Kotkaniemiho z bezprostřední blízkosti.
11:23'
Seth Jarvis měl volný prostor na pravém křídle, tvrdá střela zápěstím mu však nevyšla.
10:31'
Nenápadná střela Winnipegu od modré byla v mezikruží tečována, takže Frederik Andersen musel dávat dobrý pozor.
09:50'
Nyní sledujeme hluchou pasáž, kdy se ani jeden z týmů nedokáže prosadit v útočném pásmu k výraznější šanci.
08:36'
Protečovat nahození Nata Schmidta do útočné třetiny se Jets nepovedlo, kotouč vyletěl mimo kluziště, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
07:48'
Po vhazování po Rittichově levici hosté okamžitě vyhazují na zakázané uvolnění, takže se buly bude opakovat, tentokrát napravo z pohledu českého gólmana.
07:42'
Hurikáni předvedli bleskový přechod středního pásma, Sebastian Aho posunul doprava Stefanu Noesenovi, jehož střelu musel David Rittich udržet v lapačce.
06:30'
V tlaku hostů pokračoval Saku Mäenalanen, domácí obrana se už stihla srovnat.
05:14'
Winnipeg se snaží o rychlou odpověď, od zadního mantinelu se kotouč dostal před Andersena, kde byl zcela volný Nikolaj Ehlers.
04:37'
Při rychlém protiútoku jel ze druhé vlny obránce JACCOB SLAVIN, kterému se střela zrovna dvakrát nepovedla. Slavin ale pokračoval směrem k brance a po šťastném odrazu od jeho brusle kotouč obloučkem přeskočil za záda Davida Ritticha. Bez asistence.
03:43'
Jordan Staal si v útočném pásmu dobře pokryl kotouč, aby ho nahrál na osu hřiště Bradymu Skjeiovi. Ten ovšem neměl ideální pozici, a tak pouze bekhendem lehce poslal puk na Ritticha.
02:20'
Kyle Capobianco jel do útočné třetiny sám, a tak se za modrou čarou rozhodl vypálit vší silou. Puk letěl daleko vedle branky, takže Frederik Andersen se za ním jen ohlédnul.
01:30'
Podruhé zavezl kotouč dopředu Martin Nečas, tentokrát se však Canes dlouho před soupeřovou brankou neudrželi.
00:42'
Carolina se poprvé podívala do útočného pásma, kde Fastovo nahození od modré prosvištělo mimo branku, Slavinův pokus z ostrého úhlu už ale donutil Davida Ritticha k zákroku.
00:01'

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Coghlan, Gostisbehere – Jarvis, S. Aho II (A), Puljujärvi – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Fast, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Drury, Stepan.
Trenér: Rod Brind'Amour.

Winnipeg Jets: Rittich (Hellebuyck) – Pionk, Dillon (A), DeMelo, Samberg, Schmidt, Capobianco – Niederreiter, Scheifele (A), Connor – Wheeler, Naměstnikov, Ehlers – Appleton, Lowry (A), M. Barron – Mäenalanen, Stenlund, D. Gustafsson.
Trenér: Rick Bowness.

Rozhodčí: O'Rourke, Kea – Barton, Fournier.

Martin Nečas (CAR) – 60 bodů (25+35)

David Rittich (WPG) – 19 OZ, úspěšnost zákroků 90,6 %, GAA 2,57
Vzájemné zápasy

22.11.2022 Winnipeg – Carolina 4:3 po prodl.
22.04.2022 Carolina – Winnipeg 4:2
08.12.2021 Winnipeg – Carolina 2:4
22.01.2020 Carolina – Winnipeg 4:1
18.12.2019 Winnipeg – Carolina 3:6
Winnipeg Jets

Winnipeg na rozdíl od Caroliny ještě zdaleka nemá ani jistou účast v play-off. Momentálně je sice s 79 body na 4. místě Centrální divize a na 8. místě Západní konference s náskokem šesti bodů před Nashvillem, nicméně ten má oproti Winnipegu tři zápasy k dobru. Fanouškům Jets se každopádně zatím velmi pozitivně ukazují dvě posily, jenž přišly před uzávěrkou přestupů. Vladislav Naměstnikov má po dosavadních pěti zápasech v novém dresu průměr bod na zápas (2+3), Nino Niederreiter má v sedmi utkáních bodů šest (3+3). Pro Niederreitera bude dnešní večer speciální vzhledem k tomu, že poslední tři a půl sezony strávil jako hráč Caroliny.

Carolina Hurricanes

Canes jednoznačně patří mezi favority na letošní zisk Stanley Cupu – mají 94 bodů a jsou na 2. místě v celé NHL za rekordy lámajícím Bostonem. Poslední tři zápasy jim však nevyšly a fanoušky týmu z Raleigh trochu znejistěly. První ze zmiňovaných utkání sice Carolina vyhrála, ale pouze poměrem 1:0, přičemž onen jediný gól vstřelil již na začátku 3. minuty Andrej Svečnikov. V dalších dvou kláních Hurikáni neskórovali ani jednou, takže logicky prohráli a jejich střelecká impotence trvá již 177 minut a 51 sekund. Náladu fanoušků ještě více pokazila dnešní zpráva o zranění právě útočníka Andreje Svečnikova. Ten má problém s kolenními vazy a bude muset na operaci, takže si již v této sezoně nezahraje, což je pro Carolinu obrovská ztráta.

New Jersey – Carolina 3:0
Carolina – Vegas 0:4
Carolina – Philadelphia 1:0
Montreal – Carolina 3:4 po náj.
Carolina – Tampa Bay 6:0