NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Anaheim - 8. února 2023   02:30

Chicago
Chicago
21:36' Dickinson (P. Kane) • 33:09' S. Jones (Dickinson, T. Johnson)
2:3
(0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Anaheim
Anaheim
28:25' Leason  (Klingberg, Jays. Megna) • 35:42' Jays. Megna  (Leason) • 62:15' Vatrano  (Lundeström, Klingberg)
Chicago
Blandina, McCauley – Tobias, Deschamps
United Center, Chicago
18 292 diváků
Anaheim
Stolarz (Gibson) – Klingberg, Fowler (A), Kulikov, Benoit, Shattenkirk, Colt. White – Henrique (A), Zegras, R. Strome – Vatrano, McTavish, Max Jones – Comtois, Lundeström, Silfverberg (A) – Jays. Megna, Leason, Grant.

To by ode mě bylo vše, přeji vám hezký zbytek středečního dne a těším se na vás u dalších přenosů z kanadsko-americké NHL.
Dnešní utkání v United Center sledovalo 18 292 diváků.

3. Brett Leason (ANA) 1+1
Je tedy dobojováno, druhý bonusový bod berou hosté. Autorem vítězného gólu je Frank Vatrano.
62:15'
Anaheim právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Kačeři v zápase ani sekundu nevedli, ale berou dva body. Lundeström se s kotoučem otočil kolem branky a našel volného FRANKA VATRANA. Ten si puk přehodil na bekhend a rychle zakončil kolem Mrázkovy levé ruky. Asistence: Isac Lundeström a John Klingberg.
61:49'
Domi se už dostával ke střele, Klingberg ho odzbrojil.
61:32'
Kurashev uzmul puk z tahanice u mantinelu.
61:11'
Domiho střelu Stolarz vyrazil nad.
60:44'
Seth Jones při rychlém protiútoku hledal hůl Tylera Johnsona, tomu se nepodařilo přesněji zakončit.
60:29'
Zegras s ním krouží v pásmu.
60:17'
Hosté uspěli na buly a drží kotouč.
60:01'
Stejně jako v první periodě jsme branku neviděli. Megnova trefa z 36. minuty tak určuje současné skóre 2:2 a my uvidíme prodloužení.
Střely ve třetí třetině: 11 – 8.
Prodloužení začne za necelé tři minutky, tedy někdy v 5:00.
60:00'
59:56'
Nahození Stromea ze středního pásma končí na Mrázkově vyrážečce.
59:43'
Hraje se ve středním pásmu.
59:32'
Icing Chicaga.
59:23'
Seth Jones uklidňuje situaci, domácí stihnou vystřídat.
59:01'
Na druhou stranu zamířil Max Jones, Mrázka ale neohrozil.
58:43'
Už ho ale opět mají, Murphy rozjíždí další útok.
58:26'
Kane dostal puk do pásma, tam o něj Hawks přišli.
58:04'
Uběhlo 5 sekund a další z fanoušků má radost z vyhozeného kotouče.
57:59'
Znovu se nehraje, Kačerům je odpískán icing. To vše 121 sekund před třetí sirénou.
57:37'
Konec třetí třetiny se kouskuje až moc, nyní pro ofsajd Anaheimu.
57:27'
Další kotouč mimo kluziště, znovu se tak přerušuje.
Poslední necelé tři minutky budou následovat po komerční přestávce.
57:13'
Kurashevovi se kotouč postavil na lopatu a nahození do pásma tak skončilo až v ochranné síti.
56:49'
Mrázek si po delší době sáhl na kotouč, když vyrazil střelu Comtoise.
56:29'
Seth Jones čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
56:04'
Daleko ale nedošel, domácí bek McCabe akci zastavil.
55:43'
Max Jones zakládá útok hostů.
55:06'
Domácí častěji kontrolují kotouč, bylo tomu tak i ve druhé části, ta ale skončila za vyrovnaného stavu.
54:34'
Čas rychle utíká, dočkáme se rozhodnutí ještě v základní hrací době?
53:52'
Kurashev před brankou tečoval Raddyshovu ránu z otočky, Stolarz zasáhl.
53:29'
White nezvádl nápor napadajícího Raddyshe.
53:03'
Puk v ochranné síti nad brankou Kačerů.
52:52'
Gólman Anaheimu znovu přerušuje, když pod lapačkou skrývá nahození Blackwella.
52:27'
Mitchell z pravé strany narazil na dobře postaveného Stolarze.
Následuje komerční brejk.
52:20'
Odražený puk vyplaval před Dickinsonem. Střelec první branky byl před brankou sám, trestuhodně ale zakončil jen do středu branky!
52:05'
Kane bekhendem přestřelil.
51:52'
McTavish tlak domácích odvrací alespoň na icing.
51:35'
Vatrano nohou zastavil pokus Murphyho.
51:07'
Oba ale pokračují ve hře, ve které se značně přitvrdilo.
50:43'
Stolarz upadl po kontaktu s Reesem Johnsonem.
50:19'
Seth Jones od modré těsně minul branku, Hawks ale zůstávají u puku.
49:42'
Megna zpoza branky přihrával před branku, tam se ke kotouči dostal jeden z domácích hráčů.
Pokračování po komerční pauze.
49:17'
Zablokovaná střela domácích končí v ochranné síti, hra je zastavena.
49:04'
Také Strome z levé strany sledoval, jak mu Mrázek chytá jeho pokus.
48:51'
Zegras se na pravém kruhu zbavil Blackwella a střelou po ledě trefil bližší tyč!
48:23'
Anaheim se dokázal vypořádat s aktivním napadáním domácích útočníků a drží touš.
48:05'
Domi dostává hru před Stolarze.
47:26'
Neurovnanou pasáž hry uklidnil Shattenkirk, který podržel puk a oba celky tak vystřídaly.
46:41'
Zakázané uvolnění Jestřábů, hra se přesune před Mrázka.
46:26'
Katchouk nestihl puk v pásmu, vrací se s ním k vlastní brance.
46:02'
Stolarz vytěsnil střelu Jacka Johnsona z levé strany.
45:46'
Ofsajd hostů.
45:38'
Kulikov ukončil další zmatky posunutím puku ven z vlastní třetiny.
45:00'
Domi si po přechodu modré dvakrát vyměnil kotouč s Kanem. Poslední přihrávka už byla navíc, protože domácího útočníka zahnala až za brankovou čáru.
44:42'
Zmatení hosté odhazují touš na zakázané uvolnění.
44:35'
Mitchell zprava zazvonil na tyč!
44:28'
43:52'
Kane pálil z pravé strany, Stolarz se přesunul.
43:29'
Domi stejně jako ve druhé třetině krosem hledal hůl Tylera Johnsona, neúspěšně.
42:50'
Tyler Johnson vypálil a po dorážce ještě sahal Raddysh, hosté kotouč uklidili.
42:28'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Kevin Shattenkirk – 2 min., hrubost.
42:06'
Rychlou akci Laffertyho zakončil Blackwell, trefil boční síť.
41:46'
Kane byl postrčen na hostující klec, která se díky tomu posunula. Hra je přerušena.
41:27'
Tyler Johnson musel spěchat pro nahozený kotouč, aby jej rychleji nedostihl Vatrano.
41:09'
Jeho spoluhráči vystřídali, on to ale nezvládne. Jeho dlouhý pas skončil na icingu.
41:00'
Fowler kontroluje puk za vlastní klecí.
40:37'
Grant z mezikruží nastřelil břevno domácí branky!
40:21'
Megna zavezl puk do pásma Leason o něj bojuje za brankou.
40:01'
Druhá třetina byla na góly bohatá, padly hned čtyři. Skóre ve 22. minutě otevřel Jason Dickinson, Ducks ale z nenápadné akce Bretta Leasona slavili vyrovnání. Další dobrou akci domácích zakončil ve 34. minutě obránce Seth Jones, do dvou minut ale bylo opět vyrovnáno. Na 2:2 upravil útočník Jayson Megna a jeho trefa určuje skóre po dvou třetinách. Určitě se vraťte na třetí periodu, ta může nabídnout opravdu hodně.
Střely ve druhé třetině: 12 – 8.
Další třetina začne přibližně v 4:23.
40:00'
39:46'
39:35'
Ještě jedno vhazování poté, co Stolarz drží příklep Mitchella.
39:25'
Stolarz přikryl střelu Kanea.
39:11'
Další přihrávku Domiho jeden z hostů vytečoval ven z pásma.
38:54'
Křížný pas Domiho skončil na holi Tylera Johnsona, ten trefil přesouvajícího se Stolarze.
38:23'
Hosté se osvobodili.
37:54'
Kane z pravého kruhu z jedné přestřeluje, kotouč se po hrazení svezl do středního pásma.
37:46'
John Klingberg – 2 min., hákování.
37:36'
37:10'
Utkání je tak znovu vyrovnané a my uvidíme, co z domácím týmem udělají rychlé vyrovnávací góly Anaheimu.
36:40'
Přihrávka Kulikova byla přizvednuta a puk končí mezi diváky.
35:42'
Kačerům se dnes daří skórovat přesně když to potřebují. To nyní ukázal JAYSON MEGNA, jenž naskočil na led ze střídačky a z pravé strany uklidil kotouč do branky po nepovedené střele Leasona. Asistence: Brett Leason.
35:34'
Klingberg odklízí touš ven z pásma.
35:08'
Domácí opět krouží s pukem okolo Stolarze.
34:35'
Tečovaný pokus Silfverberga končí na levé tyči Mrázkovy branky!
34:15'
Lundeström z mezikruží minul.
Komerční přestávka.
33:54'
Stolarz kryje pokus aktivního Dickinsona, hra je po jeho zákroku přerušena.
33:09'
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí podruhé v zápase vedou. Přímo z vhazování Hawks vyrazili do rychlé akce, kterou po pasu Dickinsona zakončil SETH JONES. Produktivní obránce před brankou zakončil přesně nad Stolarzovu vyrážečku. Asistence: Jason Dickinson a Tyler Johnson.
32:58'
Raddysh přizvedl ránu Fowlera, puk v ochranné síti nad brankou Mrázka.
32:49'
Mrázek kryje střelu McTavishe od modré.
32:28'
Domi neohroženě pronikl od pravého rohu až před branku, na Stolarze ale nenašel recept.
31:40'
Zablokovaná přihrávka jednoho z hostů po vysokém obloučku spadla před Mrázkem, Leason se ale po kotouči natahoval marně.
31:10'
A mohou v tom pokračovat, kotouč končí na hostující střídačce.
30:59'
Mitchell za brankou drží puk, oba celky střídají.
30:36'
Blackwell nahodil puk na Stolarze a kotouč poté poskakoval po brankovišti.
30:19'
Lundeström vystihl zpětný pas Setha Jonese.
Pokračovat budeme po komerční pauze.
30:06'
Shattenkirk přizvedl střelu, jež na branku z mezikruží vyslal Athanasiou.
29:33'
Uvidíme jak na obdrženou branku zareagují domácí, kteří byli v prostřední části aktivnější.
28:25'
Je vyrovnáno. Zničehonic se Ducks dokázali dorovnat ve skóre poté, co BRETT LEASON přijel až před branku k dorážce své střely. Na podruhé už bekhendem dokázal dostat kotouč za Mrázka a my tak začínáme odznovu. Asistence: John Klingberg a Jayson Megna.
27:59'
Caleb Jones vrací puk zpět do útočného pásma a oba celky střídají.
27:40'
Kurashev zachytil vyhození Kulikova a nikým neatakován dokázal zakončit. Jeho pokus z levého kruhu skončil ve Stolarzově lapačce.
Následuje komerční přestávka.
27:33'
Kurashev dostal prudkou přihrávku před Stolarzovu klec a kotouč jen usměrňoval na branku, hostujícího brankáře ale nepřelstil.
27:19'
Hawks jsou ale zpět v útočném pásmu.
26:40'
Následně si po buly zapisuje i první zákrok, nadvakrát se ke střele dostal Švéd Silfverberg.
26:36'
Dlouhá přihrávka jednoho z hostů skončila v moci Mrázka, který si ve druhé dvacetiminutovce podruhé sáhl na kotouč.
26:12'
Hosté posouvají kotouč do neutrální zóny a střídají.
25:56'
Zegras hokejkou zpomalil pokus Caleba Jonese.
25:24'
Kačeři vyhazují na zakázané uvolnění.
25:18'
Kane od levé tyčky hledal Raddyshe, před kterým by zela prázdná klec. Pas ale neprošel.
25:05'
Vyrážečka stála v cestě rány Setha Jonese.
24:41'
Henrique se Stromem neudrželi touš u mantinelu a hra se přesouvá zpět před Stolarze.
24:21'
Ofsajd Anaheimu.
24:12'
Po dobrém napadání Maxe Jonese přikryl odražený kotouč domácí brankář Mrázek.
23:29'
V tuto chvíli domácí kontrolují hru, Ducks mají problém dostat hru do středního pásma.
22:58'
Katchouk z pravé strany pálil na branku, před ní na dorážku čekal Entwistle.
22:29'
Hawks teď nemají kam spěchat a dávají se na čas s rozehrávkou.
21:36'
Domácí jdou do vedení. Tyler Johnson udržel puk u mantinelu a Kane poté našel před branku najíždějícího JASONA DICKINSONA. Ten si jedním dotekem zpracoval kotouč a druhým zakončil střelou mezi Stolarzovy betony. Asistence: Patrick Kane.
21:25'
Zegras poslal puk po hrazení, ale Klingberg jej nestihl.
20:56'
Domi z levého kruhu přihrával před branku pro Kurasheva, ten na kotouč nedosáhl.
20:39'
Murphy od modré trefil blokujícího hráče.
20:29'
Ducks si situaci nekomplikují a Max Jones vyhazuje na icing.
20:12'
Kurashev z pravé strany nahodil puk před branku a tam se k dorážce tlačil Domi, ale neuspěl.
20:01'
Oba celky se po All-Star víkendu rozjíždějí poměrně pomalu a prvních dvacet minut v United Center tak branku nepřineslo. Hawks měli zatím menší počet střel, ale před Stolarzem to chvílemi hořelo více než u Mrázka na druhé straně. Na gól si ale přesto budeme muset počkat.
Střely v první třetině: 6 – 9.
Další třetina začne přibližně v 3:28.
20:00'
19:48'
Ta ale skončila nepřesnou přihrávkou.
19:19'
Entwistle se štěstím neztratil puk při rozehrávce, ještě jednu akci budou vymýšlet domácí.
18:48'
Vatrano blokuje střelu od modré.
18:17'
Tyler Johnson pálil po křížné přihrávce z levého kruhu, Stolarz předvedl skvělý zákrok ramenem.
17:41'
Seth Jones bude zakládat další útočnou akci Jestřábů.
17:07'
Domi z levé strany hledal místečko u bližší tyčky, Stolarz byl ale dobře postavený.
16:42'
Strome nepřesně přihrál a White pro puk musí až do středního pásma.
16:29'
16:15'
Shattenkirkovo nahození od modré Mrázka příliš neohrozilo, český gólman na něj dobře viděl a zasáhl.
16:02'
Hawks oslabení zvládají bez větších potíží, hosté se pořádně nedostali ke kombinaci.
15:34'
Silfverberg nahodil ještě před přechodem půlící čáry, to je icing.
15:22'
14:47'
Kurashev zpětným pasem připravil šanci pro Murphyho, ten z mezikruží nepropálil blokujícího Benoita.
14:19'
Domácí jen nahodili a odcházejí střídat.
13:52'
Max Jones pálil po otočce na levém kruhu, Mrázek zasahuje vyrážečkou.
13:22'
Mason McTavish – 2 min., hákování.
13:22'
Seth Jones vyslal do akce Blackwella, ten si položil Stolarze, ale kotouč do branky nezasunul.
12:51'
A další osvobození, hned za modrou touš uzmul Dickinson.
12:32'
Hned po buly se jednomu z domácích beků podařilo vyhodit.
Vyloučený Katchouk při napadání zasáhl Klingberga hokejkou do obličeje a ten s krvavým šrámem zamířil rovnou na ošetřovnu.
Po komerční přestávce budeme sledovat přesilovku Anaheimu.
12:29'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Boris Katchouk – 2+2, vysoká hůl.
12:21'
Katchouk ukořistil nepřesnou rozehrávku Klingberga a snažil se vystřelit, White ho ale dokázal čistě odstavit od kotouče.
12:03'
Mitchell získal puk ze souboje u mantinelu.
11:36'
Hawks se k němu ale brzy dostali, vystřídali a míří zpět před Stolarze.
11:19'
Murphy se na levém kruhu pustil do kličky, při které mu kotouč utekl.
11:05'
Domácí začínají kombinovat v pásmu.
10:48'
Lundeström si našel pas Stromea a před brankou dostal hodně prostoru pro zakončení, toho však nedokázal využít a trefil se jen do připraveného Mrázka.
10:25'
Seth Jones čeká na dostřídání svých spoluhráčů za Mrázkovou brankou.
09:59'
Máme za sebou půlku první periody.
09:20'
Na útočné modré zůstal schovaný Athanasiou, který po přijetí přihrávky bleskově vypálil. Stolarz jeho pokus mohl sledovat jen pohledem a nemusel vůbec zasahovat.
08:48'
Zegras u mantinelu marně hledal cestu do útočné třetiny, s kotoučem pokračují domácí.
08:15'
Mrázek neudržel pokus Benoita z levé strany, nikdo z hostů se k odraženému kotouči nedostal.
07:47'
Nepříliš přesná přihrávka Setha Jonese vyhání Hawks do středního pásma.
07:26'
V posledních minutách je to poměrně opatrné.
06:52'
Vatrano přihrávkou hledal Maxe Jonese, nakonec pálil z levé strany sám.
06:27'
Klingberg čeká na ideální moment pro rozehrávku.
06:07'
Kulikov drží kotouč za vlastní klecí, oba celky střídají.
05:45'
Po vhazování přišla další zablokovaná střela.
05:21'
Dickinson z pravého kruhu nenašel prostor u bližší tyčky.
04:59'
McCabe zkoušel pálil z vrcholku kruhu, Stolarz zakročil a touš se odrazil dokonce o břevno!
04:24'
Silfverberg zachytil nepřesnou přihrávku a uklidil puk z vlastního pásma tak, aby jeho spoluhráči mohli střídat.
03:58'
Klingberg z modré neprostřelil bránící hráče Jestřábu, úspěšný blok předvedl Mitchell.
03:41'
A další zákrok pro hostujícího gólmana, jenž nejprve vyrazil pokus Kurasheva zpoza branky a následně i příklep McCabea od modré.
03:12'
A právě Katchouk se po levé straně protáhl až k zakončení, ale Stolarz situaci zvládl.
02:42'
Katchouk za modrou čárou zastavil přihrávku Megny a vyrazil do útoku.
02:15'
Oba týmy se zatím rozjíždějí.
01:39'
Zegrasovi ideálně nesedla střela z pravého kruhu a kotouč tak skončil u připraveného Mrázka.
01:23'
Icing Kačerů.
01:01'
Klingberg zablokoval pokus Kanea, u kotouče jsou hosté.
00:48'
Henrique střílel z levé strany, Murphy mu do kotouče sáhl a odrazil jej do ochranné sítě.
00:19'
Nepřesný pas Dickinsona ukořistil jeden z hostů, který touš expedoval do středního pásma.
00:10'
Jack Jonson hned po buly nahazuje puk do pásma.
00:01'
Ta už je z námi a jdeme na věc.
Následuje hymna Spojených států.
Před zápasem ještě fanoušci minutou ticha uctí památku nedávno zesnulého útočníka Bobbyho Hulla, který ve své kariéře odehrál nespočet utkání právě v dresu Chicaga.
Oba týmy už pomalu nastupují na led United Center, po zaznění hymny se můžeme pustit do boje.

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stauber) – McCabe, S. Jones, J. Johnson, Murphy (A), C. Jones, Mitchell – T. Johnson, Dickinson, P. Kane (A) – Kurashev, Domi, Raddysh – Athanasiou, Lafferty, Blackwell – Katchouk, Entwistle, R. Johnson.
Trenér: Luke Richardson

Anaheim Ducks: Stolarz (Gibson) – Klingberg, Fowler (A), Kulikov, Benoit, Shattenkirk, Colt. White – Vatrano, McTavish, Max Jones – Henrique (A), Zegras, Terry – R. Strome, Lundeström, Silfverberg (A) – Comtois, Jays. Megna, Carrick.
Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Blandina, McCauley – Tobias, Deschamps.

Forma: P – V – P – P – V

Nejproduktivnější hráči: Max Domi (14+21), Patrick Kane (9+25), Jonathan Toews (14+14), Taylor Raddysh (14+10), Seth Jones (4+18)
Kdo bude chybět: Jujhar Khaira, Alex Stalock, Jarred Tinordi (zranění), Jonathan Toews (nemoc)

Forma: PP – VP – V – V – P

Nejproduktivnější hráči: Trevor Zegras (18+25), Troy Terry (13+29), Adam Henrique (19+12), Mason McTavish (10+18), Cam Fowler (7+19)
Kdo bude chybět: Jamie Drysadale, Derek Grant, Justin Kirkland (zranění), Urho Vaakanainen (nejistý start)
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

13.11.2022
Anaheim Ducks – Chicago Blackhawks 2:3
Branky a nahrávky: 1. Terry (Zegras), 12. Henrique (Terry, Benoit) – 14. Tinordi (Domi, Kane), 25. Roos (Kane, Domi), 58. Tinordi
V brzkých ranních hodinách budeme sledovat střetnutí mezi týmy Chicago Blackhawks a Anaheim Ducks. Oba celky jsou na spodku tabulky Západní konference a na dálku "bojují" s Columbusem o nejlepší výchozí pozici pro draftovou loterii – tedy o poslední místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.