NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Detroit - 22. října 2022   02:30

Chicago
Chicago
25:41' Athanasiou  • 43:46' Kurashev (Lafferty, J. Johnson) • 50:06' Murphy (Lafferty) • 62:44' Domi
4:3
(0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)
Detroit
Detroit
09:26' P. Suter  (Hägg, Lindström) • 10:33' Larkin  (Kubalík, Hronek) • 31:18' Kubalík  (Määttä)
Chicago
Mrázek (41. Stalock) – Set. Jones, J. Johnson, Murphy (A), Tinordi, Cal. Jones, McCabe – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Lafferty, Dickinson, Kurashev – Entwistle, Blackwell, Khaira.
Hebert, MacDougall – Pancich, McNamara
United Center, Chicago
18 753 diváků
Detroit

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký sobotní den.

Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (DET) – 1+1, 0 účast, 1 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:33
Filip Zadina (DET) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:42
Filip Hronek (DET) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 23:00

Tři hvězdy utkání
1. Max Domi (CHI) – 1+0
2. Sam Lafferty (CHI) – 0+2
3. Connor Murphy (CHI) – 1+0
V United Center je důvod k radosti. Chicago v zápase dvakrát prohrávalo o dva góly a nakonec slaví výhru v prodloužení. Red Wings závěr zápasu nezvládli a ukázali, že jim ještě chybí potřebné zkušenosti s dohráváním zápasů.
62:44'
Chicago právě vstřelilo branku!
Chicago v prodloužení dokončuje obrat a bere si z dnešního zápasu dva body. Raymond při zakládání útoku přišel o kotouč, čehož využil MAX DOMI, který se rychle rozjel na branku soupeře a přesnou střelou z pravého kruhu propálil Nedeljkovice. Bez asistence.
61:26'
Nyní naopak bylo blízko k vítězství Chicago, ale ani Toews nedokázal zajímavou střelou skórovat. Proti byla tentokrát lapačka Nedeljkovice.
61:04'
V první vážnější šanci se v prodloužení ocitl Detroit. Nebezpečně z mezikruží střílel přes hráče Kubalík a Stalock musel zasahovat lapačkou.
60:01'
Chicago dokázalo ve třetí třetině dvěma góly smazat náskok soupeře a vybojovalo prodloužení. Detroit tuhle třetinu nezvládl podle svých představ. Oba týmy mají jistý jeden bod a o druhý budou ještě pořádně bojovat.
60:00'
58:29'
Z pravého kruhu vystřelil nebezpečně Lafferty a Nedeljkovic puk vyrazil do ochranné sítě.
58:00'
Duel se pomalu blíží ke konci třetí třetiny a skóre je stále nerozhodné. Vstřelí někdo důležitý gól ještě před prodloužením?
57:00'
Blackhawks svého soupeře uzamkli před brankou Nedeljkovice, žádné přímé ohrožení branky ale nepřišlo.
56:17'
Detroitu se znovu nepodařilo přesně založit útok, je odpískáno zakázané uvolnění a Chicago se dostává do útočného pásma.
55:47'
55:14'
Zadina nešikovně nahodil puk do útočného pásma a zavinil zakázané uvolnění.
55:00'
Larkinova přihrávka před branku svého adresáta nenašla a Chicago se osvobozuje.
53:57'
Lafferty se v oslabení vydal do útoku a nakonec i zakončil. Nedeljkovic si s jeho bekhendovým pokusem poradil.
53:47'
Stalock si nyní vybral smolnější okamžik, když vyhodil kotouč do ochranné sítě. Hosté budou hrát přesilovou hru.
53:05'
Kubalík se rozhodl vystřelit přes obránce, ale tento záměr mu nevyšel. Český útočník trefil pouze nohy bránícího hráče.
52:36'
Nedeljkovic po zákroku byl hodně dezorientovaný a kotouč se mu dostal pod tělo. Nakonec ho však dokázal udržet před brankovou čárou.
52:00'
Závěr zápasu bude pořádně dramatický. Dokáže se některý z týmů dostat do vedení?
51:09'
Raymond si z pravého kruhu navedl puk na střed a nebezpečně vypálil. Stalock skvělým zákrokem zabránil brance. Mezitím se Chicago vrátilo do plného počtu.
50:06'
Po vhazování ale přichází vyrovnání. Střela CONNORA MURPHYHO od modré čáry byla tečována a Nedeljkovic nedokázal zareagovat. Chicago srovnává při vlastním oslabení. Asistence: Sam Lafferty.
50:03'
Jack Johnson se v oslabení vydal na útočný výlet a dokonale využil toho, že Hronek ztratil hru. Zkušený zadák se před českého beka natlačil a ze strany vystřelil. Nedeljkovic úspěšně zasáhl.
49:22'
Sundqvist se v předbrankovém prostoru dostal k dorážce střely Hronka, Stalock ale předvedl dva solidní zákroky. Náhradní brankář Blackhawks chytá velmi dobře.
49:04'
McCabe trefil smolně holí do obličeje Raymonda a je vyloučen na dvě minuty. Detroit dostává velkou šanci vrátit se do dvoubrankového vedení.
48:40'
Zadina se mohl dočkat prvního gólu v sezóně, když jel sám na branku. Střelou po ledě ale na Stalocka nevyzrál. Český útočník má v dnešním zápase i trošku smůly, jelikož měl několik solidních příležitostí.
48:20'
McCabe si sjel hluboko na levý kruh, dostal přesný pas od Kanea a pohotově vypálil. Nedeljkovic se skvěle přesunul a tento pokus zastavil svým ramenem.
47:30'
Zápas se začíná dostávat do parádního tempa. Chicago touží po vyrovnání a Detroit se snaží využít toho, že obrana Blackhawks je otevřenější.
46:47'
Söderblom od modré čáry nahodil puk na branku, někdo z hráčů před ním ho srazil do rohu.
45:58'
Hosté nezvládli rychlé založení útoku a je odpískáno zakázané uvolnění.
44:55'
Detroit si během krátké chvíle vytvořil další dvě šance. Raymond ani Hronek však puk do branky neprocpali.
44:23'
Vrátit Detroitu dvoubrankové vedení mohl z levého kruhu Zadina, český útočník ale Stalocka neprostřelil.
43:46'
Chaosu u branky Red Wings dokázal nejlépe využít PHILIPP KURASHEV, který se dostal k odraženému kotouči a z pravé strany ho poslal pod horní tyčku. Asistence: Sam Lafferty a Jack Johnson.
42:40'
Erne se z levé strany dostával do brejku, nakonec svedl souboj s bekem a zakončil pod tlakem. Stalock dokázal puk zastavit betonem.
42:14'
Erne chtěl zpoza branky oslovit Sutera, k útočníkovi Red Wings se ale kotouč nedostal, dobře zasáhl jeden z obránců.
41:30'
Chicago je v úvodu třetí třetiny aktivnější a pokouší se o rychlé snížení. Hosté hrají ale zodpovědně.
40:01'
Střídání v týmu Chicago Blackhawks:
ze hřiště odchází Petr Mrázek, přichází Alex Stalock.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 4:32.
Druhá třetina nabídla zajímavější hokej a několik šancí na obou stranách. Každému týmu se podařilo proměnit jednu z nich, a tak je na tom lépe Detroit, který se může pyšnit vedením 3:1. Dočkáme se v poslední dvacetiminutovce nějakého dramatu?

Střely na branku: 13 – 18.
40:00'
38:59'
Red Wings se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Zodpovědnost na sebe vzal v tomto případě Suter, kterému se nepodařilo podruhé v zápase překonat Mrázka.
38:22'
Hägg chtěl od modré čáry nahozením ohrozit branku, pokus to ale byl hodně nepřesný.
37:09'
Tentokrát Raymond v útočném pásmu myslel na sebe a vystřelil z mezikruží. Střela až k brance ale neprošla.
36:37'
Raymond našel z pravého kruhu na protější straně volného Zadinu, který pohotově vystřelil a trefil Mrázka.
35:50'
Athanasiou se v předbrankovém prostoru dostal k dorážce a trefil tyčku. Chicago nyní mělo velkou smůlu.
35:43'
Patrick Kane vystřelil z velmi složité pozice z otočky a pořádně zaměstnal Nedeljkovice. Ten měl velké štěstí, že měl zrovna beton přilepený k ledu.
34:04'
Kotouč je znovu až u branky Mrázka, tohle oslabení Detroit zřejmě v pohodě přečká.
33:18'
Blackhawks se zatím nedokáží usadit v útočném pásmu, další velmi dobré oslabení ze strany Red Wings.
32:43'
Detroit nebyl daleko od toho, aby udeřil při vlastním oslabení. Larkin našel při přečíslení Coppa, jenž vystřelil těsně vedle pravé tyče.

32:20'
Nedeljkovic si dokázal poradit se střelou z levého kruhu. Následně vznikla u branky menší potyčka mezi několika hráči.
31:18'
Detroit právě vstřelil branku!
Red Wings se vrací do dvoubrankového vedení. DOMINIK KUBALÍK šikovně tečoval střelu od modré čáry a Mrázek nedokázal zasáhnout. Kubalík se vrátil poprvé do Chicaga jako soupeř a nyní má na svém kontě gól a asistenci. Asistence: Olli Määttä.
30:35'
Blackwell se podél pravého mantinelu dostal do pásma a vystřelil z pravého kruhu. Nedeljkovic neměl se zákrokem sebemenší problém.
30:13'
Chiarot se dostal s kotoučem na útočnou modrou čáru a nahodil ho na Mrázka. Ten zasáhl a rychle rozehrál.
29:41'
Detroitu se podařilo přečkat nebezpečné chvilky po inkasovaném gólu a nyní zase začíná dostávat duel pod kontrolu.
29:13'
Nedeljkovic musel být hodně pozorný, aby ho nepřekonala střela z rohu. Brankář Red Wings zasáhl a dostal kotouč do lapačky. Hra přerušena a následuje komerční přestávka.
28:19'
Chiarot z velkého úhlu poslal puk do předbrankového prostoru, odkud se pokoušel zakončovat Kubalík. Český útočník trefil pouze hráče před sebou.
26:40'
Domácí po vstřelené brance ožili a jsou natlačeni v útočném pásmu. Detroit se musí bránit ze všech sil.
25:41'
ANDREAS ATHANASIOU se rozjel velmi rychle a nakonec úspěšně zakončil. Athanasiou nic nevymýšlel, vystřelil mezi betony a puk prošel do sítě.
25:41'
Athanasiou byl v brejkové situaci hákován a uvidíme trestné střílení!
25:21'
Hosté byli velice blízko vstřelení gólu. Střelu Zadiny vyrazil Mrázek pouze před sebe, kde stál Raymond. Tomu se však puk zapletl pod nohy a nedokázal zakončit do prázdné klece.
24:10'
Red Wings jsou na začátku druhé části aktivnějším týmem a tlačí se do útočení. Třetí gól by hosty hodně přiblížil k vítězství.
23:29'
Na ledě to občas trošku zajiskří. Nyní si měli co říct Toews a Rasmussen.
22:35'
Erne si dokázal vypracovat střeleckou příležitost a pálil z mezikruží. Mrázek velmi dobře zasáhl.
20:50'
Fanoušci Detroitu si nyní museli z hluboka oddechnout. Dylan Larkin v závěru první třetiny opustil střídačku kvůli zranění, nyní se ale opět ukázal na ledě.
20:30'
Na začátku druhého dějství si Nedeljkovic připisuje solidní zákrok, když z blízkosti vychytal Tylera Johnsona.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:35.
Detroit dokázal v úvodní třetině vstřelit dva góly, a i když nebyl nijak výrazněji lepším týmem, tak vede pohodlně 2:0. Blackhawks se budou muset výrazně zlepšit, chtějí-li dneska pomýšlet na bodový zisk.

Střely na branku: 3 – 6.
20:00'
19:50'
Blackhawks v závěru první třetiny hrají v útočném pásmu, nedaří se jim ale propracovat do zakončení.
19:16'
18:26'
A kotouč je znovu až u branky Nedeljkovice. Chicago si v tomto oslabení počíná velmi dobře.
17:55'
Ani Red Wings se nyní nedaří usadit u branky Mrázka.
17:16'
Sundqvist se vrátil ve velkém stylu a vybojoval pro svůj tým přesilovou hru. Po tvrdém hitu ho sekl Caleb Jones, jenž tak odchází na trestnou lavici.
17:06'
16:05'
Tyler Johnson poslal z levého kruhu do brankoviště střílený pas, který svého adresáta nenašel a puk skončil v rohu.
15:40'
Chicagu se zatím nepodařilo usadit v útočném pásmu, hosté velmi dobře brání.
15:06'
Blackhawks si mohou zahrát další přesilovou hru. Za vysokou hůl je vyloučen na dvě minuty Sundqvist.
13:45'
Závar u branky Red Wings snížení nepřinesl, Nedeljkovic byl pozorný a puk za svá záda nepustil.
13:13'
Hra ve čtyřech zatím více svědčí Chicagu, které se šikovně drží u kotouče.
12:25'
Max Domi – 2 min., hrubost,
Max Domi – 2 min., hákování.

Michael Rasmussen – 2 min., hrubost.
12:25'
Hned po přerušení hry se do sebe pustili Rasmussen a Domi. Byla to však krátká bitka, rozhodčí rychle zasáhli.
12:20'
Rasmussen šikovně vyvezl puk do útočného pásma a navíc vybojoval faul. Detroit má ponechanou výhodu.
11:43'
Přesilovou hru si zahraje i Chicago. Hägg smolně vyhodil puk do hlediště a je vyloučen za zdržování hry.
11:30'
Chicago si tento zápas v posledních minutách výrazně zkomplikovalo a bude muset přidat, chce-li dneska bodovat.
10:33'
Hosté se během krátké chvíle radují podruhé. DYLAN LARKIN dostal od Kubalíka přihrávku mezi kruhy, odkud se kapitán Red Wings svižnou střelou zápěstím nemýlil. Mrázek toho v tomto případě mnoho neviděl. Asistence: Dominik Kubalík a Filip Hronek.
10:24'
Hronek našel na levém kruhu stojícího Perrona, který ale vystřelil nepřesně. Hosté však zůstávají v útočném pásmu.
10:02'
Hosté si po vstřelené brance zahrají přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen na dvě minuty Tinordi.
09:26'
Red Wings se dostávají do vedení. Od modré čáry vystřelil tvrdě Hagg, což Mrázek dokázal vyřešit a puk vyrazil před sebe. Měl však smůlu, protože puk trefil PIUSE SUTERA do brusle a od té se odrazil do branky. Asistence: Robert Hagg a Gustav Lindström.
08:30'
Caleb Jones se vydal podpořit útok, s pukem se dostal až mezi kruhy a pokusil si položit obránce. Ten mu ale puk v pádu vypíchl.
07:50'
Střela od modré čáry byla před Mrázkem tečována a český brankář musel rychle zareagovat. I s pomocí štěstěny puk vyrazil do bezpečného prostoru.
07:18'
Hra se v posledních střídáních přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů si zatím nedokáže vypracovat výraznější tlak.
05:17'
Seider si sjel v útočném pásmu hodně hluboko a vystřelil zápěstím. Německý obránce trefil pouze hráče před sebou.
04:33'
Nedeljkovic musel řešit další složitější situaci. Kurashev střílel z mezikruží, brankáře Red Wings ale neprostřelil.
03:49'
První lajna Red Wings se dokázala na malou chvíli usadit v útočném pásmu, ale žádná šance z toho nebyla. Hrálo se hlavně kolem zadního mantinelu.
02:50'
Zatím je k vidění hodně rozlítaný hokej, kterému chybí přesnost.
01:43'
Raymond dostal z rohu kluziště skvělý pas do předbrankového prostoru a pohotově vystřelil po ledě. Mrázek byl pohotový a betonem zabránil brance.
01:19'
Menší zaváhání obrany Red Wings a Nedeljkovic se musel ukázat. Během krátké chvíle úspěšně zastavil dva kotouče.
00:27'
Toews se pokoušel s kotoučem kolem levého mantinelu zajet do útočného pásma, Seider ho o puk šikovně obral.
00:01'

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stalock) – Set. Jones, J. Johnson, Murphy (A), Tinordi, Cal. Jones, McCabe – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Lafferty, Dickinson, Kurashev – Entwistle, Blackwell, Khaira.
Trenér: Luke Richardson

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Husso) – Chiarot (A), Seider, Määttä, Hronek, Lindström, Hägg – Kubalík, Larkin (C), Perron (A) – Zadina, Copp, Raymond – Söderblom, Rasmussen, Sundqvist – P. Suter, Veleno, Erne.
Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Hebert, MacDougall – Pancich, McNamara.
Detroit Red Wings

Detroit zažívá vydařený vstup do sezóny a po třech zápasech má na svém kontě pět bodů. V posledním zápase Red Wings prohráli s Kings 4:5 po prodloužení.

Detroitu budou i dneska chybět Tyler Bertuzzi s Jakubem Vránou, o kterém se toho v posledních dvou dnech napsalo hodně.
Chicago Blackhawks

Chicago v aktuální sezóně odehrálo tři zápasy a z vítězství se radovalo pouze jednou. V minulém klání si dokázalo vyšlápnout na San Jose, které zdolalo výsledkem 5:2.

Podaří se Blackhawks tento výkon zopakovat?
Přeji krásnou hokejovou noc! NHL je v plném proudu a i dnes nám nabídne pořádnou porci zábavy. V tomto přenose se zaměříme na duel hraný v Chicagu, kde Blackhawks budou hostit Detroit. Který z týmů se bude radovat z vítězství?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.