NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Toronto - 20. února 2023   00:00

Chicago
Chicago
10:44' P. Kane (Domi) • 27:57' P. Kane (Domi, Dickinson) • 30:49' P. Kane (Murphy, Domi) • 51:42' Guttman  • 58:44' Domi (P. Kane)
5:3
(1:1, 2:1, 2:1)
Toronto
Toronto
12:52' Tavares  (Rielly, Nylander) • 37:46' Acciari  (Kämpf, Kerfoot) • 47:38' Marner  (Rielly, Holl)
Chicago
Stauber (Stalock) – McCabe, S. Jones (A), J. Johnson, Murphy (A), C. Jones, Mitchell – Kurashev, Domi, P. Kane (A) – T. Johnson, Guttman, Raddysh – Dickinson, Lafferty, Athanasiou – Katchouk, R. Johnson, Blackwell.
McIsaac, Samuels-Thomas – Gawryletz, Suchánek
United Center, Chicago
20 979 diváků
Toronto
Samsonov (Woll) – Rielly, Holl, Brodie, Timmins, Giordano, Liljegren – Bunting, Matthews (A), Nylander – Tavares (C), O'Reilly (A), Marner – Engvall, Kämpf, Järnkrok – Aston-Reese, Acciari, Kerfoot.

3. Cole Guttman (CHI) 1+0
Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas 5:3 a získávají body do tabulky. O Své výhře rozhodli ve druhé a třetí třetině. Kane zaznamenal hattrick.
59:36'
Ryan O'Reilly měl obrovskou šanci, po rychlé akci ale minul branku.
59:00'
Poslední minuta hry.
58:44'
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky poslal MAX DOMI. Asistence: Patrick Kane.
58:25'
Marner minul branku, nechybělo moc jeho střele.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.
57:47'
Hosté hrají v šesti.
56:25'
Vhazovat se nyní bude před domácí brankou, Jaxson Stauber chytá dnes velmi dobře.
55:40'
Auston Matthews zakončoval od modré čáry, ale minul branku.
55:23'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině.
54:48'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
54:06'
Ilja Samsonov měl nyní štěstí, Domi měl obrovskou šanci, ale nepřekonal brankáře.
53:44'
Toronto zlepšilo hru, další zákrok má domácí brankář. Bude se vhazovat před jeho brankou.
52:35'
51:42'
Po nádherné individuální akci se domácí celek dostává do vedení, svou první branku dává po bleskovém předení hry COLE GUTTMAN.
50:23'
Ilja Samsonov kryje kotouč, komerční přestávka.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, stav zápasu je vyrovnaný.
49:27'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není, hraje se především ve středním pásmu.
47:38'
Toronto právě vstřelilo branku!
Z ničeho nic se prosazuje hostující celek a stav zápasu je vyrovnaný. Střílená přihrávka se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde byl MITCHELL MARNER. Jeho blafák byl povedený a je vyrovnáno. Asistence: Morgan Rielly a Justin Holl.
46:48'
46:23'
Noel Acciari vyhodil přes všechny čáry, velmi dobrá hra hráče v oslabení.
45:07'
Max Domi ani Taylor Raddysh nedokázali z bezprostřední blízkosti skórovat.
44:48'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
Mark Giordano – 2 min., hákování.
43:48'
William Nylander se dostal do zakončení, s jeho pokusem po obkroužení branky si dokázal gólman poradit.
42:42'
Hostující celek se pokouší hrát aktivně, ale rána od modré čáry končí vedle branky.
41:51'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.
40:53'
Ilja Samsonov přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou.
40:22'
Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí se rychle dostali do útočného pásma, ale zakončení se jim nepovedlo.
40:01'
Po dvou třetinách drží domácí celek těsné vedení 3:2. Patrick Kane zaznamenal hattrick.
40:00'
39:19'
Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Toronta.
37:46'
A je sníženo na rozdíl jediné branky, z bezprostřední blízkosti dostal kotouč do branky obranou soupeře neobsazený NOEL ACCIARI. První gól v novém působišti. Asistence: David Kämpf a Alexander Kerfoot.
37:20'
Zach Aston-Reese pálil, s jeho pokusem si v pohodě poradil brankář.
36:03'
Z přesilovky zbývá necelá minuta.
35:43'
Chicago nyní dokázalo vyhodit přes všechny čáry.
35:29'
William Nylander ani Auston Matthews nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit.
35:05'
Ryan O'Reilly pálil od modré čary, jeho rána byla zblokovaná.
34:43'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Jason Dickinson – 2 min., hákování.
34:11'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, rána z mezikruží byla zblokovaná.
32:50'
Zach Aston-Reese vypálil, jeho projektil kryje domácí brankář.
32:12'
12:10, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, mnoho šancí k vidění není.
31:59'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.
30:49'
Máme tu hattrick, o malý kousek přešel kotouč brankovou čáru, puk do branky dokázal dostat dobře hrající PATRICK KANE. Asistence: Connor Murphy a Max Domi.
29:52'
Taylor Raddysh se dostal do zakončení, ale minul. Následně měl velkou šanci David Kämpf. Trefil jen brankáře. Komerční přestávka.
28:42'
Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není, hraje se ve středním pásmu.
27:57'
Domácí celek se k velké radosti fanoušků v aréně dostává do vedení, střelou z mezikruží mezi betony poslal kotouč PATRICK KANE. Asistence: Max Domi a Jason Dickinson.
27:30'
Mnoho šancí k vidění není, hosté vedou střelecky 10:8.
27:16'
26:27'
Chicago se dostalo do útočného pásma, ale obrana si poradila a rychle vyhodila.
25:16'
David Kämpf – 2 min., vysoká hůl.
23:06'
Hostující celek má kotouč pod kontrolou, hraje aktivně, tlačí se do zakončení.
21:22'
William Nylander se dostal do brejku, mířil na brankáře, ale nedokázal jej prostřelit.
20:55'
Utkání pokračuje dál, hosté se usadili v útočném pásmu, ale rána nevyšla.
20:01'
20:00'
19:43'
Andreas Athanasiou minul branku.
19:30'
Už se pravděpodobně ve třetině nic nestane.
19:00'
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině, domácí se nastěhovali do útočného pásma.
17:48'
Ryan O'Reilly – 2 min., podrážení.
16:04'
Toronto se dostalo do útočného pásma, Pierre Engvall vybojoval kotouč pro spoluhráče, následná rána končí vedle.
15:13'
Po zakázaném uvolnění se vrací hra před branku Chicaga.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, nyní čekáme na výraznější šanci.
14:20'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry.
12:52'
Hodně rychle sehraná a proměněná přesilovka, hostující celek dokázal vyrovnat. Šikovnou tečí před brankou dostal puk do brány JOHN TAVARES. Asistence: Morgan Rielly a William Nylander.
12:43'
Andreas Athanasiou – 2 min., sekání.
10:44'
Domácí celek se dostává do vedení v době, kdy jsme sledovali klidnější pasáž hry. Nenápadnou střelou přes obránce dostal kotouč do branky PATRICK KANE. Asistence: Max Domi.
10:37'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
10:02'
Komerční přestávka.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, zatím platí bezbrankový stav.
09:21'
Alexander Kerfoot měl dobrou střeleckou pozici, ale z dobré pozice před brankou trefil jen gólmana.
08:21'
Sledujeme hodně rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.
06:55'
Ryan O'Reilly si vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale minul branku, následný pokus zastavil brankář.
06:37'
Conor Timmins pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná obranou Chicaga.
06:07'
6:1, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají hokejisté domácího celku, kteří jsou aktivnější.
05:32'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Conor Timmins pálil nepřesně od modré čáry.
04:51'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Toronta. Hostující celek musí být pozorný.
03:32'
Souboje o kotouč probíhají především ve středním pásmu, mnoho hokejové krásy zatím tento zápas nenabídl.
02:06'
Ilja Samsonov kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
01:50'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže usadit před brankou soupeře.
01:05'
Mitchell Marner sice dostal hru do útočného pásma, ale zakončit přesněji nedokázal.
00:30'
Patrick Kane se dostal do zakončení, ale s jeho pokusem si dokázal brankář v pohodě poradit.
00:01'
Utkání začalo, úvodní buly pro domácí.
00:01'

Chicago Blackhawks: Stauber (Stalock) – McCabe, S. Jones, J. Johnson, Murphy, C. Jones, Mitchell – Kurashev, Domi, P. Kane – T. Johnson, Guttman, Raddysh – Dickinson, Lafferty, Athanasiou – Katchouk, R. Johnson, Blackwell.
Trenér: Luke Richardson

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Rielly, Holl, Brodie, Timmins, Giordano, Liljegren – Bunting, Matthews, Nylander – Tavares, O'Reilly, Marner – Engvall, Kämpf, Järnkrok – Aston-Reese, Acciari, Kerfoot.
Trenér: Sheldon Keefe.
Vzájemné zápasy 2022/23

15.02.2023
Toronto – Chicago 5:2
Branky:
1. Nylander, 9. Sandin, 12. Matthews, 28. Tavares, 37. Timmins – 2. Lafferty, 21. Kurashev.
Chicago Blackhawks

Slavná hokejová značka letos spadla na úplné dno. V součtu obou konferencí jsou Blackhawks na posledním 32. místě. S dvěma zápasy k dobru ztrácí na Anaheim a Columbus jeden bod. Dva dny zpět Chicago oslavilo teprve sedmnácté vítězství ze čtyřiapadesáti zápasů. Na ledě Ottawy uspělo 4:3 v prodloužení. Dvěma góly tomu přispěl Patrick Kane, jenž by měl v nejbližších dnech poprvé v kariéře změnit působiště. Mimo hru je kapitán Toews, brankář Stalock, obránce Tinordi a další útočníci Khaira s Entwistlem.

Nejproduktivnější hráči:
• M. Domi – 38 bodů (14+24)
• P. Kane – 37 bodů (11+26)
• J. Toews – 28 bodů (14+14).
Toronto Maple Leafs

Javorové listy už několikátou sezonu za sebou spolu s Bostonem a Tampou okupují tři postupová místa v Atlantické divizi. Mnoho týdnů je skoro jasné, že první kolo play-off Toronto odehraje právě proti Lightning, a tak většinu základní části hraje vesměs z povinnosti. Kanadský tým se vyhýbá větším výpadkům a pravidelně vítězí. Včera Toronto jasně zvládlo souboj s Montrealem. U výhry 5:1 už byly nové posily z Blues – Ryan O´Reilly a Noel Acciari. Na marodce jsou oba brankáři Samsonov a Murray, spolu s nimi obránci Muzzin s Metem a útočník Robertson.

• W. Nylander – 65 bodů (31+34)
• M. Marner – 65 bodů (19+46)
• A. Matthews – 57 bodů (26+31).
Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu základní části kanadsko-americké NHL. Od půlnoci z neděle na pondělí si můžeme těšit na konfrontaci mezi Chicagem Blackhawks a Torontem Maple Leafs!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.