NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Florida - 11. ledna 2023   03:30

Colorado
Colorado
19:06' Cogliano (MacDermid, Makar) • 46:29' Rantanen (B. Hunt, Compher) • 46:49' MacKinnon (Rantanen, Girard) • 52:07' Compher (MacDermid, Rodrigues)
4:5
(1:3, 0:1, 3:1)
Florida
Florida
09:07' Barkov  (Lundell) • 11:52' Montour  (Verhaeghe, Bennett) • 13:47' Bennett  (Reinhart) • 39:09' M. Tkachuk  (Barkov, Montour) • 56:30' M. Tkachuk
Colorado
Pochmara, Syvret – Gibbons, Apperson
Ball Arena, Denver
18 102 diváků
Florida

Z mé strany je to dnes již vše. Přeji vám pohodový zbytek pracovního týdne a příjemné vstávání, někdy příště se budu těšit na počtenou!

3. Mikko Rantanen (COL) 1+1
Tohle byl zápas! Podle očekávání vstoupilo do třetí třetiny Colorado velmi aktivně a během 20 sekund ve 47. minutě snížilo tříbrankový náskok Panthers už jenom na jednu branku. Při hře 4 na 4 navíc srovnalo, branku Lehkonena ale očekávaně odvolala challenge Floridy za ofsajdový přechod do útočného pásma. Přesto byla Florida pod tlakem, jenom vyhazovala puky a J. T. Compher srovnal v čase 52:07. Přestože to i snad vypadalo, že by to mohly Laviny zvrátit, poslední slovo měli v přesilovce hosté. Matthew Tkachuk hodně šťastným gólem tři a půl minuty před koncem přisoudil dva body Panthers.

Střely na branku: 31 – 36 (14 – 8)
59:52'
Tohle Coloradu nevyjde. MacKinnon ztratil puk ve středním pásmu a musí jet až k vlastní brance, na gól je už málo času.
59:38'
Reinhart zašlápl puk u mantinelu za domácí brankou a Florida to má rozjeté velmi nadějně.
59:19'
Hosté dostávají přes dva hráče puk do útočného pásma. Makar hned otáčel hru a tlačil puk dopředu, jenže Rantanen si jeho prudký pas nezpracoval a je z toho icing.
58:50'
Compher vyhrál vhazování a puk šel samozřejmě na modrou pro Makara. Jeho pokus propadl do brankoviště a MacKinnon se tlačil k dorážce, chyběl mu však dobře krok. Florida vyhodila na icing.
58:42'
Hostující brankář následně připsal zákrok a Jared Bednar si bere oddechový čas.
58:42'
Velká šance Comphera po Makarově střele! Bobrovskij toho totiž přes clonu moc neviděl a puk se mu od ramene odrazil ke Compherovi. Tomu chyběl jenom kousek, aby tenhle duel dost pravděpodobně poslal do prodloužení!
58:15'
Alexandar Georgijev je na lavičce, Colorado to hraje v šesti lidech!
58:06'
Montour přibrzdil kotouč letící do útočného pásma a O´Connor už jej bral v ofsajdovém postavení. 114 sekund před koncem se bude vhazovat naproti střídačce Floridy.
56:30'
Florida právě vstřelila branku!
Tři a půl minuty před koncem strhává Florida po využité přesilovce zpátky na svou stranu! Pořádný důraz na brankovišti ukázal MATTHEW TKACHUK a tenhle gól si Colorado dalo víceméně samo. Tak dlouho šťouchal Tkachuk do puku, až jej Makar nasměroval hokejkou do brusle Rodriguese stojícího u protější tyčky. Od ní se kotouč odrazil do branky a Avalanche mají těžkou pozici – 4:5! Bez asistence.
55:32'
Florida hraje přesilovou hru v pohybu a Georgijev drží nerozhodný stav! Nejprve Ekblad od modré trefil tyčku, tlak pokračoval a po rychlé kombinaci zakončoval z vrcholku kruhů Reinhart. Gólman Avalanche mu ale sebral radost lapačkou!
55:01'
Sam Reinhart dostal nabito mezi kruhy a vystřelil z poměrně nadějné pozice, jenže netrefil ani branku.
54:40'
Mikko Rantanen (COL) byl až příliš přemotivovaný a vletěl u mantinelu ostře do Cousinse. Dostává tak dvojku za nedovolené bránění a přesilovka Floridy se rozehraje až po komerční přestávce.
53:49'
Panthers zahrozili a Carter Verhaeghe táhl rychlý brejk po levém křídle, který se i jal sám zakončovat. Zkoušel zaskočit Georgijeva na blížší tyči, domácí gólman si ale prostor pohlídal.
53:12'
Po komerční přestávce pokračuje tahle divoká třetina. Lundell přejel do útočného pásma moc rychle a je z toho ofsajdové postavení.
52:07'
Colorado právě vstřelilo branku!
Ale ono je to vlastně asi jedno. Avalanche se do zápasu vrací ve velkém stylu! MacDermid dostal kotouč na modré a rozhodl se pro nahození. To sice ještě bylo zablokované mezi kruhy, k odraženému puku se ale dostal J. T. COMPHER a z otočky prostřelil Bobrovského. Tady není na platnosti co rozporovat – 4:4! Asistence: Kurtis MacDermid, Evan Rodrigues.
51:11'
Panthers si teď pořádně oddechli! Tkachuk ztratil puk v útočném pásmu a Rodrigues táhl situaci 3 na 2. Jeho střelu ještě zachránil Bobrovskij, kotouč ale vyrazil na levý kruh, kde byl připraven Lehkonen. Z dorážky uspěl, leč radost fanoušků byla předčasná. Panthers si totiž vzali challenge na ofsajd a po konzultaci se situation room v Torontu branka kvůli zřejmému postavení mimo hru neplatí!
50:35'
Rodrigues dostal nahrávku do potenciálního brejku, při otočce mu ale podjely brusle a na tahu je opět Florida. Ve hře 4 na 4 však vůbec nikam nespěchá a drží hru u své branky.
49:41'
J. T. Compher (COL) a Brandon Montour (FLA) nakonec kasírují dvouminutový trest za nesportovní chování. Bude se hrát dvě minuty 4 na 4.
49:41'
Další mela po zákroku Bobrovského. Nejaktivnější v ní byl Montour s Compherem a rozhodčí se radí, jak tuhle situaci vyřešit.
49:03'
Pokračujeme tak dále a nálada v Ball Areně je hned veselejší. Kouč Bednar víceméně střídá jenom dvě pětky a drží tým v tempu.
46:49'
Během 20 sekund navíc Laviny snižují na jednobrankový rozdíl! Girard založil útok a Rantanen našel přesnou přihrávkou podél mantinelu rozjetého NATHANA MACKINNONA, který letěl do otevřené obrany. Nic složitého nevymýšlel, sice si povyjel ze střelecké pozice nad pravý kruh, Bobrovského ale prostřelil mezi betony. Tohle je na oddechový čas – 3:4! Asistence: Mikko Rantanen, Samuel Girard.
46:29'
Po komerční pauze se Colorado konečně prosadilo a ještě má o co hrát! MIKKO RANTANEN podržel kotouč za brankou Bobrovského a zkusil zasunout puk na vzdálenější tyči. A to se povedlo, hostující gólman si puk nešťastně přikopl do branky levou nohou – 2:4! Asistence: Brad Hunt, J. T. Compher.
45:32'
Colorado zahazuje další a další šance! Chybné střídání a Rodrigues dostal od Makara dlouhou přihrávku na modrou. Na pravém křídle navíc nikoho před sebou neměl. Pokoušel se zasunout za Bobrovského beton u tyče, jenže neuspěl! Další parádní zákrok hostujícího brankáře.
44:49'
Makar chtěl v obranném pásmu až moc, srazil se s Verhaeghem, který mohl jít do zakončení. Ale neměl rychlost, hru proto stáhnul na pravý kruh a počkal si na podporu z útoku.
44:22'
Avalanche hrají velmi svižně a v pohybu, což jim vynáší další šance! Makar rychle objel branku a snažil se překvapit Bobrovského zakončením na vzdálenější tyči, ale zkušený brankář se nenechal zaskočit.
43:18'
Po propadu ve středním pásmu domácí snadno přečíslili nezformovanou obranu Floridy a MacKinnon byl zcela sám před Bobrovským. Gólman Panthers však předvedl parádní zákrok lapačkou!
42:12'
Odražený kotouč napálil na levém kruhu Toews, trefil však jenom blokujícího obránce, a to pěkně zblízka.
41:43'
Mahura se dostal ve vlastním obranném pásmu ke kotouči a nijak si situaci nekomplikoval. Jenom vyhodil až k Georgijevovi, který podporuje rozehrávku.
40:56'
Bennett přebruslil Newhooka a zastavil rychlou kombinaci Colorada. Navíc toho využil k individuální akci, kdy provedl puk kluzištěm až k zakončení, Georgijev jeho střelu raději přikryl.
40:29'
Panthers ve snaze vyhodit z vlastního pásma poslali puk až na tribuny. Ale protože to bylo o mantinel, tak se neuděluje žádný trest.
40:01'
Druhou třetinu jednoduše Avalanche nezvládli. Navrch rozhodně neměli, přesto mohli několikrát snížit. Jenže v přesilovce na začátku prostředního dějství neproměnili jasné šance a Florida si to nejlepší nechala až na poslední minutu. Gól Matthewa Tkachuka dal Panthers výborný polštářek do závěru utkání. Panthers Colorado přehrávali a důkazem jsou i střely na branku, těch vyslali hosté čtyřnásobně více.

Střely na branku: 17 – 28 (4 – 17)
40:00'
39:09'
Na začátku poslední minuty druhé třetiny odskakuje Florida zpátky na tříbrankový náskok! Všechno začalo u Montoura, který výborně zavezl a zpoza branky našel u mantinelu připraveného Barkova. Ten na nic nečekal a hned střílel. Georgijev jeho pokus betonem vytáhl, ale přímo na hůl MATTHEWA TKACHUKA. A přestože nechybělo mnoho, aby domácí gólman celou situaci betonem zachránil, Tkachuk dává čtvrtý gól Floridy – 4:1! Asistence: Aleksander Barkov, Brandon Montour.
38:03'
Lomberg postrčil na pravou stranu pro Cousinse, jenž se ale věnoval osobnímu souboji a nebyl schopen pokračovat ve hře. Ke slovu se tak dostal Rantanen, z otočky hledal před brankou MacKinnona, ale neúspěšně.
37:03'
Florida jinak ubránila své oslabení, stále je však pod tlakem. Vyvézt se povedlo až Bennettovi, který naskočil na led a hned se zapojil do bránění.
36:05'
Lehkonen podržel kotouč na pravém kruhu a včas našel Comphera připraveného na druhé tyči. Compher ale už v poměrně těžké pozici střílel do Bobrovského.
35:28'
Staal na hraně podrážení zastavil Makara na modré a domácí už chtěli přesilovku 5 na 3, pokračuje se však dále bez intervence sudích.
35:00'
Začátek početní výhody ale není pro domácí nijak závratný. Florida bez problémů dvakrát za sebou vyhodila.
34:21'
Po komerční přestávce rozehraje Colorado další přesilovku. Hokejka Sama Bennetta (FLA) se zasekla pod bruslemi jednoho z domácích a jsou z toho dvě minuty.
33:10'
Gudas přistrčil pod tlakem jenom na Kauta, který situaci nijak nekomplikoval a nahazoval po mantinelu dopředu. Rantanen ale nesledoval situaci a byl v pásmu na kotouči mnohem dříve, proto je z toho ofsajd.
32:26'
Hraje se nadále 5 na 5 a zahrozil Cogliano, jeho nepříliš razantní pokus šel do protipohybu Bobrovského a trochu hostujícího brankáře zaskočil.
30:47'
Tresty jsou rozdány celkem jednoznačně. Kurtis MacDermid (COL) a Givani Smith (FLA) dostávají pětku za bitku, Logan O'Connor (COL) s Ryanem Lombergem (FLA) dvě minuty za hrubost. Všechny tresty se tak pokrátí.
30:47'
Po souboji v předbrankovém prostoru, kdy si připsal proti zakončení Whitea domácí brankář v poklidu zákrok, došlo poměrně nečekaně k bitce rovnou čtyř hráčů! Do sebe se pustili Lomberg s O´Connorem, hostujícího Smithe si poté vytáhl Kurtis MacDermid, který si během rvačky rozsekl ruku. MacDermid míří do kabiny na ošetření, zbytek hráčů na trestnou!
30:35'
Eetu Luostarinen po přechodu modré okamžitě pálil na Georgijeva, ten ale jeho pokus shrábl do lapačky. Proto přichází přerušení a další komerční přestávka.
30:19'
Rantanen udržel obránce na zádech a přepustil kotouč pro Girarda, který se do toho na modré opřel. Puk ale ani k hostujícímu gólmanovi pořádně nedolétl.
29:18'
Po komerční přestávce vyhráli Panthers vhazování a Bennett z vrcholku levého kruhu mířil na vzdálenější tyč. Georgijev sice do vzduchu vytrčil lapačku, nemusel však zasahovat, zakončení šlo vedle.
28:52'
Gudas vyslal z modré dva golfáky, ani jeden však neprolétl až k domácímu brankáři. Přesto se ale Florida drží v útočném pásmu.
28:03'
Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení a Barkov alespoň dostal puk do středního pásma. Colorado má v této pasáži utkání jednoznačně navrch.
26:42'
O´Connor šel za nahozeným kotoučem, lépe byl na tom ale Staal, který mohl rozehrát dopředu. Floridští však ztratili puk na útočné modré a měli co dělat, aby to vzadu ubránili. MacKinnon z přečíslení 3 na 2 ale trefil jenom rameno Bobrovského.
26:12'
Reinhart zablokoval pokus Makara z pravého kruhu a Florida mohla vyhodit. Domácí pak zase ihned mazali zpátky, jenže Rantanen už byl v ofsajdu. Střela mířící mezi betony Bobrovského tak byla již nadbytečná.
25:46'
Tohle měl být gól! Colorado mělo v samotném závěru přesilovky tlak a po přímočaré kombinaci nejprve zakončoval z mezikruží Kaut, Bobrovskij vyrazil jenom k levému kruhu, kde byl připraven na dorážku Girard. Ten měl před sebou prázdnou branku, jenže v naprosto tutové pozici minul odkrytý prostor mezi třemi tyčemi!
24:12'
Blízko tomu byl Rantanen! Všichni čtyři hráči Floridy se soustředili na hru na levém křídle, Rodrigues vybojoval u mantinelu kotouč a parádně našel finského útočníka, který zůstal zcela sám před Bobrovským. Střelu tlačil nad lapačku ruského gólmana, jenže zcela minul!
23:43'
Anton Lundell (FLA) nezachytil rychlou kličku Makara a vytrčenou hokejkou mu podrazil brusli. Proto dostává dvě minuty a Colorado se může zase o branku přiblížit.
23:22'
Mahura přepustil kotouč pro Smithe, který si nabruslil do střelecké pozice z mezikruží. Pokus mu ale příliš nesedl, navíc při něm zlomil Smith hůl. Georgijev schoval puk v lapačce.
22:39'
Domácí se trápí s přechodem do útočné fáze a Florida toho využívá k přímočarým útokům. Colin White zkusil střelu po ledě z větší vzdálenosti, puk byl však sražen do ochranné sítě.
21:50'
Poprvé za třetinu se dostali domácí do útoku a Compher zakončoval nadějný brejk 2 na 1, jenže trefil pouze vyrážečku Bobrovského.
21:16'
A že to bylo pořádně dlouhé obléhání! Za celých 76 sekund neopustili domácí vlastní pásmo a Florida využila krátké střídačky. Bennett za to vzal nad levým kruhem a tvrdým pokusem prověřil Georgijeva, který ale zasáhl.
20:03'
Druhá třetina startuje a Florida se usadila v útočném pásmu po vyhraném buly.
20:01'
Velmi zajímavá první třetina přinesla celkem čtyři branky a domácí mohou být ve finále rádi, že se jim povedlo snížit. Neodehráli totiž vůbec dobrou dvacku, přestože měli Panthers pomalejší rozjezd, tak se jim dařilo dobře trestat chyby Avalanche v obraně. Floridu poslal do vedení v 10. minutě Aleksander Barkov, v čase 11:52 navíc prostřelil Georgijeva Brandon Montour. A když přesilovku po vyloučení Lehkonena potrestal Sam Bennett, vypadalo to s Coloradem všeljak. To se ale probralo až v samotném závěru, teč Andrewa Cogliana přiblížila Avalanche na dvoubrankovou ztrátu.

Střely na branku: 13 – 11
20:00'
19:06'
54 sekund před první sirénou Avalanche snižují a částečně se takto vrací do zápasu! Souboj na levém křídle u mantinelu však floridské dráždí, dle nich mělo být minimálně přerušeno poté, co zůstal na ledě ležet Tkachuk. Hrálo se ale dále a Makar z modré přiklepl pro MacDermida na pravý kruh, jenž z první pálil. Jeho pokus ještě tečoval mimo dosah Bobrovského ANDREW COGLIANO – 1:3! Asistence: Kurtis MacDermid, Evan Rodrigues.
18:38'
Toews dostal podruhé za sebou nalito na modrou a bez větší přípravy střílel. Bobrovskij ale puk vyrazil betonem, poradil si i s druhým pokusem z prostoru pravého kruhu.
17:46'
Staal přenechal puk pro Cousinse, který byl sice přidržen od Johnsona, hra ale pokračovala dále. Následný pokus přes clonu dokázal Georgijev lapit.
16:40'
Florida však hraje ve velké pohodě. Bez potíží se dokázala udržet v útočném pásmu po dobrou půlminutu, Colorado vysvobodil až Girard, který vyvezl alespoň ke středovému kruhu.
15:41'
Po komerční přestávce pokračujeme v utkání a čtvrtá útočná formace Colorada předvedla velmi dobré střídání. Hru sice držela v útočném pásmu a vyslala zhruba čtyři střely na branku, ale bylo to bez práce pro Bobrovského.
15:19'
Florida dala tři góly v první třetině teprve počtvrté v tomto ročníku!
13:47'
Rozporuplné pocity v Ball Areně a je to už o tři branky! Panthers to sehráli v přesilovce snadno. Nahození kotouče do útočného pásma podél prken ještě nic neznamenalo, Girard však poměrně banální puk na kruzích nedokázal zpracovat a napadající Reinhart mu jej sebral. Pustil jej pak za sebe na SAMA BENNETTA, který prostřelil Georgijeva. Ten ještě v brance zůstává – 0:3! Asistence: Sam Reinhart.
12:38'
Po komerční přestávce si Artturi Lehkonen (COL) přitáhl hokejkou v útočném pásmu Ekblada, kterého posléze ještě přistrčil na mantinel. Rozhodčí se nakonec rozhodl do situace vstoupil a Lehkonena vylučuje na dvě minuty za hákování.
11:52'
Panthers navíc odskakují na konci 12. minuty na dvoubrankový rozdíl! Všechno to začalo ve vlastním pásmu u Bennetta, který obětavou rybičkou překazil Lavinám kombinaci. Z toho těžil rychlým brejkem Carter Verhaeghe, který zavezl puk až na pravý kruh. Místo zakončení však vrátil puk nahoru pro BRANDONA MONTOURA, který pumelicí překvapil Georgijeva – 0:2! Asistence: Carter Verhaeghe, Sam Bennett.
11:26'
Bennett nabil z pravého kruhu pod sebe na modoru Montourovi, který za to vzal z první. Jenže timing neměl nijak dobrý a vůbec kotouč netrefil.
10:40'
Hostům tak stačily na vedení pouhé dvě střely na branku. Teď je na tahu tým z Denveru a ukázal se Martin Kaut, který dohrál Mahuru u mantinelu v útočném pásmu.
09:07'
Nevinně vyhlížející akce a Florida jde prakticky z ničeho do vedení! Skvělé střídání měl Lundell, který nejprve vytlačil Avalanche z útočného pásma a následně si snadno obhodil v útočném pásmu Johnsona. Puk posléze zůstal za brankou Georgijeva, jenže Lundell jej parádním forčekingem získal zpět pro sebe. Před branku mu navíc z druhé vlny sjel ALEKSANDER BARKOV, který si posadil Georgijeva a z bekhendu zametl do prázdné – 0:1! Asistence: Anton Lundell.
08:22'
Po dobrém střídání to nakonec vzal na sebe Rantanen, kterému odvedl velmi dobrý kus práce Girard. Střelou od modré ale finský útočník nijak Bobrovského nezaskočil.
07:49'
Compher přišel o hůl a v souboji u mantinelu si počínal fotbalovým způsobem. Puk ale šikovně přikopl pro Newhooka, který si jej zpracoval a hru vytáhnul na modrou.
07:35'
Florida vyhrála buly u sebe v pásmu, Lomberg ale nepřebruslil rychlejšího Johnsona a prudké nahození tak končí jenom zakázaným uvolněním.
07:27'
Další chyba Floridy ve středním pásmu, Rantanen vybojoval puk a vedl přečíslení 3 na 1, které nijak nevykombinoval, z hranice levého kruhu se rozhodl pro střelu. Ostrý pokus do horní části branky chytil Bobrovski a je tu první brejk.
06:08'
Po ztrátě kotouče vedl coloradský útok po pravém křídle Andrew Cogliano a nevypadalo to v první chvíli nijak zvláštně, jenže obránci Floridy se při otočce srazili a Cogliano měl před sebou zcela volné pásmo. Z pravého kruhu zakončoval tvrdou střelou nápřahem, netrefil ale ani branku!
05:34'
Zatímco hosté jsou již v plném počtu, tak Avalanche rozjíždí další útok. Mahura ale dobře pozičně ubránil rozjetého Cogliana a Forsling okamžitě jel dopředu.
05:02'
Další vyhození puku až ke Georgijevovi a Panthers tohle pravděpodobně ubránit zvládnou.
04:30'
Florida odvádí v oslabení výbornou práci a Bennett mohl i vyvézt do útočného pásma, kde ještě chvíli podržel puk a následně odjel střídat.
03:26'
J. T. Compher se snažil kotouč stáhnout na hokejku na úrovni brankové čáry, od puku ho ale čistě odstavil Ekblad, který posléze vyhodil.
03:17'
Sam Reinhart (FLA) zastavoval brejk Colorada, respektive Rodriguese, jenom za cenu podražení před střidačkami. Rodrigues se navíc nešťastně trefil o mantinel a doslova se doplazil na střídačku. Domácí mají první přesilovku duelu.
02:56'
Ekblad proskočil mezi dvěma hráči v útočném pásmu a zavezl puk až za Georgijevovu branku. Tam ale o puk rychle přišel a šlo se na druhou stranu.
02:09'
Helm zablokoval Smithův pokus na modré a hned se vydal za odraženým kotoučem. A došlo to až do takové situace, že musel vstoupit do hry floridský gólman, který vyjel až mezi kruhy, aby odpálením puku překazil Helmovy plány se zakončením z úniku!
01:18'
Cogliano se na levé straně ostře srazil s Gudasem, kterému to pak šel útočník Avalanche oplatit.
00:48'
Carter Verhaeghe se snažil s pukem obtočit v útočném pásmu, byl ale zdvojen a domácí hned šli do kontru. Makarův ostrý pokus z pravého kruhu však Bobrovsky v poklidu sebral do lapačky a ihned rozehrával dále.
00:03'
Duel v Denveru začíná a domácí se hned po vyhraném buly vrhli dopředu. Toews po rychlé kombinaci pálil z modré, Bobrovski ale jeho skryté nahození bez potíží dokázal utlumit ve výstroji.
00:01'

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – D. Toews, Makar (A), Girard, E. Johnson, MacDermid, B. Hunt – Lehkonen, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Newhook, Compher, Rodrigues – Cogliano, Helm, L. O'Connor – MacDonald, Meyers, Kaut.
Trenér: Jared Bednar

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Lundell, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Cousins, E. Staal, Luostarinen – Lomberg, Coli. White, G. Smith.
Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Pochmara, Syvret – Gibbons, Apperson.
COLORADO AVALANCHE
Centrální divize: 5. místo, 43 bodů, skóre 112:110, bilance 12-8-3-15

Ani u Colorada není situace natolik příznivá, na druhou stranu mají pod Skalistými horami marodku několika klíčových hráčů. Mimo hru jsou Ničuškin s Francouzem (i když není u českého brankáře vyloučeno, že se objeví jako střídající gólman), na injury listu jsou Gabriel Landeskog, obránce Manson, či mladý talent Byram. Coloradu se nevydařil především přelom roku. Překvapivá prohra s Arizonou nastartovala spirálu pěti proher v řadě, přičemž ta poslední přišla na ledě podobně trápícího se Vancouveru. Výhra nad Oilers ale zase dala fanouškům optimismus a důvěru, že Avs zapíšou druhou výhru v řadě.
FLORIDA PANTHERS
Atlantická divize: 5. místo, 40 bodů, skóre 133:141, bilance 17-1-4-19

Na první pohled nevypadá aktuální forma Floridy až tak špatně. Jenže při vší úctě nejsou výhry nad Arizonou, Columbusem či trápícím se Detroitem až tak významné. Mnohem horší je srovnání se zhruba stejně ambiciózními týmy. Před Vánoci dostali od metropolitních týmů ve třech zápasech 16 branek, na přelomu roku dohromady devět gólů od Rangers a Caroliny, poslední zápas dopadl v Dallasu 1:5. Zkrátka to bylo nepříliš povedené období, povede se Floridě zvednout?
Krásnou středeční noc při sledování NHL! Základní část se pomaličku přesunuje do druhé poloviny a v rámci dalšího hracího dne budeme sledovat duel dvou týmů, jenž zůstávají zatím trochu za očekáváním.

Florida sama přiznává, že to není z její strany ono a aktuálně se v Atlantické divizi motá okolo pátého místa. V konferenci je však se šestibodovou ztrátou na osmé Islanders. Přestože se určité bolesti po výměně trenéra a hvězd čekaly, takový průběh sezony si na Floridském poloostrově určitě nepředstavovali.

Ani obhájce Stanley Cupu na tom není zrovna růžově. Přestože jej sužují zranění klíčových hráčů, rozhodně v Denveru chtěli hrát výše. Povzbuzení však může přijít posledním zápasem. V něm totiž Laviny otočily nepříliš dobře rozehraný zápas v Edmontonu a potupily jej v prodloužení.

Duel začíná v Ball Areně ve 3:30, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.