NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Nashville - 11. listopadu 2022   03:00

Colorado
Colorado
07:37' Rantanen (MacKinnon, Lehkonen) • 26:34' L. O'Connor (D. Toews, Compher) • 27:59' L. O'Connor (Compher) • 30:48' Rantanen (MacKinnon, MacDermid) • 35:12' Rodrigues (Rantanen, Makar)
5:3
(1:1, 4:1, 0:1)
Nashville
Nashville
03:45' Tolvanen  (McDonagh, Glass) • 39:32' R. Johansen  (Granlund, F. Forsberg) • 42:59' Josi  (Fabbro, Trenin)

3. Nathan MacKinnon (COL) – 0+2
Mikko Rantanen a Logan O'Connor se výraznou měrou podepsali pod hladké vítězství Colorada nad Nashvillem, který má obrovské problémy v obraně. Oba hráči vstřelili shodně dva góly, přičemž finský útočník k nim přidal ještě jednu asistenci. Avalanche vyhráli potřetí za sebou. Hosté sice vedli, ale padli. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 5 Nashville Predators 3.
59:08'
Před bránou ruského brankáře bylo pořádné horko a Matt Duchene se dostal k odraženému puku, jeho střela z vrcholu pravého kruhu ale skončila v ochranné síti.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:39'
Kevin Lankinen znovu naskočil na střídačku a Filip Forsberg pálil na levém křídle z ostrého úhlu, jeho pokus byl ovšem přizvednut a skončil v ochranné síti. Oddechový čas pro Nashville.
58:15'
Cale Makar zkusil vypálit na ose útočného pásma téměř od modré čáry, do jeho pokusu ale vložil hůl jeden z protihráčů a přizvedl ho vysoko do ochranné sítě.
57:41'
Nashvillu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a bylo mu odpískáno zakázané uvolnění. Kevin Lankinen se během krátká komerční přestávky vrátí do brány.
57:03'
Predators se usadili v útočném pásmu a Kevin Lankinen naskočil na střídačku! Bez brankáře.
56:30'
Alexandar Georgijev se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Predators od trestných lavic a rozehrál. Avalanche už hrají hodně jednoduše.
55:38'
Avalanche rychle zareagovali a během pár sekund se dostali ke dvěma střelám, první z vrcholu pravého kruhu minula levý horní roh, zatímco druhé přední levou tyč.
55:10'
Kapitán Nashvillu vzápětí vypálil na pravém křídle a Alexandar Georgijev vyrazil puk pouze před sebe, čehož mohl využít Matt Duchene, jenže byl pod tlakem.
54:54'
Roman Josi vystihl parádně rozehrávku Avs a málem se řítil sám na bránu, domácí hokejisté ale měli štěstí, protože mu bylo rychle odpískáno postavení mimo hru.
54:45'
Blíží se konec utkání a kotouč byl sražen mezi střídačky. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
54:24'
Nathan MacKinnon vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale postrádala přesnost a minula vzdálenější levý horní roh hostující brány Preds.
51:34'
Roman Josi rychle míchal s pukem v blízkosti pravé tyče a pokusil se z ostrého úhlu zakončit bekhendem, Alexandar Georgijev byl ale pozorný a neinkasoval.
51:06'
Jakov Trenin číhal před bránou a mířilo na něj nahození z pravého rohu útočného pásma, hostující útočník se ale k ohrožení domácí brány nakonec nedostal.
49:00'
Tanner Jeannot si sjel z pravého křídla na osu útočného pásma a střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, Alexandar Georgijev měl ale čistý výhled a ukryl puk ve své lapačce. Následuje komerční přestávka.
48:38'
Cale Makar bleskově zareagoval na pohyb protihráče a vyhrál závod o puk. Predators nepřesně rozehráli podél střídaček a pískalo se tedy zakázané uvolnění.
47:55'
Hosté odpověděli střelou od modré čáry, která přišla na levém křídle a zasvištěla nad bránu Avalanche. Alexandar Georgijev tentokrát zasahovat nemusel.
47:00'
Avalanche vypálili na levém křídle z ostrého úhlu a Kevin Lankinen vyrazil puk před sebe, Andrew Cogliano se ale nakonec k dorážce nedostal. Skóre je 5:3.
45:33'
Nashville prohrával už o čtyři góly, jenže poté skóroval dvakrát v řadě a nyní je jeho hokejistů plný led. Střela z levého kruhu skončila na výstroji ruského brankáře.
44:13'
Hokejisté Colorada odpověděli střelou z pravého kruhu, která skončila v lapačce Kevina Lankinena. Přerušení.
42:59'
Nashville právě vstřelil branku! ROMAN JOSI vypálil na pravém křídle u hrazení bez přípravy a jeho rána vymetla přední pravý horní roh brány, který si Alexandar Georgijev nedokázal pohlídat – 5:3! Asistence: Dante Fabbro a Jakov Trenin.
41:28'
Jérémy Lauzon zkusil vystřelit na ose útočného pásma od modré čáry, spíše se ale jednalo o nahození, které navíc bylo mezi kruhy pro vhazování zablokováno.
40:21'
Colorado se dostalo v úvodu třetí třetiny pod tlak a volilo jistotu, když podél trestných lavic vyhodilo puk na zakázané uvolnění. Buly po pravici ruského brankáře.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 32-26; Zablokované střely: 12-7; Vhazování: 42%-58%; Hity: 17-25; Přesilové hry: 2/3-1/2; Trestné minuty: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 5:11.
Logan O'Connor po přestávce vstřelil rychle dva góly v rozpětí minuty a 25 sekund a nasměroval Avalanche za další hladkou výhrou. Colorado vede o tři góly a má vývoj utkání pěvně ve své moci. Skóre po druhé třetině střetnutí. Colorado Avalanche 5 Nashville Predators 2.
40:00'
39:32'
Nashville právě vstřelil branku! RYAN JOHANSEN zaparkoval u levé tyče a nádhernou žabku Mikaela Granlunda od modré čáry ve vzduchu usměrnil pod teploměr Alexandara Georgijeva! Asistence: Mikael Granlund a Filip Forsberg.
39:05'
Artturi Lehkonen zbytečně fauloval v útočném pásmu a dostal dvě minuty za držení. Přesilová hra pro Preds.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
36:26'
Nathan MacKinnon mohl skórovat na levém křídle z ostrého úhlu do odkryté brány, Kevin Lankinen ale předvedl bleskový přesun, po kterém puk senzačně vyrazil svou maskou!
35:12'
Colorado právě vstřelilo branku! Aktivní EVAN RODRIGUES vypálil na bodu pravého kruhu po zpětné přihrávce Mikka Rantanena a jeho rána zamířila pod lapačkou brankáře Preds k přední tyči! Asistence: Mikko Rantanen a Cale Makar.
34:32'
Jérémy Lauzon dostal dvě minuty za podrážení a po komerční přestávce budou hrát přesilovku domácí.
34:05'
Nathan MacKinnon fantasticky vypálil na pravém křídle v rychlosti a brankáře Predators tentokrát zachránila branková konstrukce! Málem už 5:1!
33:24'
Avalanche vypálili na levém křídle od modré čáry a puk zasvištěl vedle vzdálenější pravé tyče, zřejmě po drobné teči Logana O'Connora mezi kruhy pro buly.
32:05'
Cale Makar vypálil na ose útočného pásma a jeho rána od modré čáry minula pravou tyč. Odražený puk poté pohlídal Kevin Lankinen a následuje reklamní přestávka.
30:48'
Colorado právě vstřelilo branku! Domácí MIKKO RANTANEN se vrátil z trestné lavice zpět na led a po nádherné kolmé přihrávce se řítil sám na bránu, čehož využil, když nad lapačkou Kevina Lankinena vymetl pravý horní roh! Asistence: Nathan MacKinnon a Kurtis MacDermid. (4:1)
28:40'
Mikko Rantanen dostal dvě minuty krosček na Mattiase Ekholma a Nashville si zahraje svou první přesilovku.
28:16'
Před bránou Avalanche vznikl obrovský závar a Predators dotlačili puk do sítě, bohužel pro ně ale po odpískání, takže se o gól nejednalo!
27:59'
Colorado právě vstřelilo branku! J.T. Compher předvedl na modré obranné čáře skvělý blok a LOGAN O'CONNOR se řítil do samostatného úniku, v jehož závěru bekhendem zamířil k levé tyči! Jeho druhý gól. Asistence: J. T. Compher.
27:30'
Avalanche se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje komerční přestávka.
26:34'
Colorado právě vstřelilo branku! Devon Toews vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a v mezikruží puk jemně tečoval LOGAN O'CONNOR, když ho usměrnil mezi betony Kevina Lankinena! Asistence: Devon Toews a J. T. Compher. (2:1)
26:07'
Andrew Cogliano nabral rychlost a na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu. Puk letěl těsně nad ledem a brankář Predators ho na přední tyči vyrazil betony.
24:28'
Martin Kaut vypálil před vrcholem pravého kruhu bez přípravy s příklepem a mířil mezi tři tyče, Kevin Lankinen šel ale rychle do kolen, aby puk sevřel v náručí.
23:13'
Artturi Lehkonen číhal na vzdálenější levé tyči a málem skóroval, jenže těsně před ním skvěle zasáhl Mattias Ekholm. Kotouč skončil v rohu ledové plochy.
21:49'
Alex Newhook nabral na pravém křídle velkou rychlost a na bodu kruhu práskl do puku, Kevin Lankinen ale chytá opravdu skvěle a opět kotouč vyrazil mimo.
21:19'
Matt Duchene odpověděl nebezpečnou střelou v blízkosti pravé tyče, Alexandar Georgijev ale vykopl puk levým betonem do rohu ledové plochy. Stále 1:1.
20:38'
Mikko Rantanen se pokusil skórovat podruhé v zápase, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování ale skončila v lapačce připraveného brankáře Kevina Lankinena.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 21-14; Zablokované střely: 4-4; Vhazování: 48%-52%; Hity: 8-17; Přesilové hry: 1/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně v 4:14.
Eeli Tolvanen sice poslal Nashville po necelých čtyřech minutách do vedení a Predators prožili úplně opačný vstup do utkání než minule v Seattlu, jenže krátce na to v početní převaze vyrovnal Mikko Rantanen. Avs mohli zápas několikrát otočit, jenže Kevin Lankinen zatím chytá fantasticky. Skóre po první třetině v Ball Areně. Colorado Avalanche 1 Nashville Predators 1.
20:00'
19:01'
Kevin Lankinen zasáhl proti střele z levého kruhu pravým betonem a z levého kruhu mohl skórovat do prázdné brány Evan Rodrigues, brankář hostí se ale dokázal včas přesunout a svým pravým ramenem puk senzačně vytáhl do ochranné sítě!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:53'
Filip Forsberg byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Colorado si zahraje další přesilovou hru. První využilo.
17:55'
Matt Duchene se krásně protáhl z pravého křídla mezi dvěma protihráči do mezikruží a mířil k pravé tyči, Alexandar Georgijev ale fantasticky zasáhl pravým betonem! Preds málem vedli.
15:36'
Kevin Lankinen vyrazil ránu Nathana MacKinnona z levého kruhu a na opačné straně zasáhl po delší době Alexandar Georgijev. Následuje komerční přestávka.
14:59'
Nathan MacKinnon se nádherně protáhl kolem tří protihráčů před bránu, poté ale nedokázal puk usměrnit mezi betony brankáře Predators a trefil pouze jeho hruď! Avs mohli otočit skóre na 2:1.
13:22'
Kurtis MacDermid vypálil na levém křídle od modré čáry a Kevin Lankinen dobře zasáhl vyrážečkou, kterou puk vyrazil do ochranné sítě. Hra byla tedy přerušena.
12:28'
Nathan MacKinnon se ocitl na levém křídle v těsném ofsajdu a o dvacet sekund později Avalanche vyhodili kotouč podél střídaček týmů na zakázané uvolnění.
11:50'
Poslední okamžiky přinesly hodně přerušení a po nahození Predators končícím v ochranné síti následuje krátká komerční přestávka. Skóre je nerozhodné.
10:46'
Hra se nám přehoupla do druhé poloviny první třetiny a Sampo Ranta mohl skórovat před pár okamžiky u levé tyče, Kevin Lankinen ho ale vychytal! Brankář Preds puk vyrazil betony.
08:49'
Evan Rodrigues vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu a navíc od hrazení, takže Kevin Lankinen měl situaci usnadněnou a na přední tyči puk podržel v náručí.
07:37'
Colorado právě vstřelilo branku! Domácí Nathan MacKinnon napálil nádhernou střelou z levého kruhu zřejmě tyč, poté ale parádně přenesl hru doprava a MIKKO RANTANEN výstavní ránou bez přípravy z bodu pravého kruhu pro vhazování propálil roztaženého brankáře Nashvillu mezi levým betonem a lapačkou! Srovnáno. Asistence: Nathan MacKinnon a Artturi Lehkonen. (1:1)
07:08'
Nathan MacKinnon vypálil na levém křídle z ostrého úhlu, Kevin Lankinen byl ale na přední tyči připraven a puk za svá záda nepustil. Hra poté byla přerušena.
06:29'
Kevin Lankinen v rychlém sledu dvakrát senzačně zasáhl betony a Ryan McDonagh byl poté vyloučen na dvě minuty za krosček. Vzápětí krátká komerční přestávka.
05:20'
Roman Josi vypálil na pravém křídle od modré čáry a Alexandar Georgijev podržel puk v náručí poté, co těsně předtím skvěle zasáhl levým betonem a puk vyrazil.
03:45'
Nashville právě vstřelil branku! EELI TOLVANEN si najel na vzdálenější pravé tyči na parádní přihrávku přes šířku brankoviště a po senzační kombinační akci Predators uklidil puk z ostrého úhlu do prázdné brány! Predators vedou rychle 1:0. Asistence: Ryan McDonagh a Cody Glass.
03:27'
Filip Forsberg se dostal do zakončení v pravém kruhu pro vhazování a Alexandar Georgijev kotouč podržel. Ruský brankář předvedl v rychlém sledu tři zákroky.
02:07'
Shane Bowers si najel na vzdálenější pravé tyči na nádhernou přihrávku z levého rohu útočného pásma a z blízkosti mohl skórovat do prázdné brány, jenže brankář Predators Kevin Lankinen předvedl spektakulární rozštěp a puk zastavil!
01:03'
Avalanche vstoupili do zápasu velice aktivně a následovala střela z levého kruhu pro vhazování, brankář Predators byl ale opět na místě a ukryl puk v lapačce.
00:28'
Nathan MacKinnon obkroužil rychle bránu Nashvillu a jeden z jeho spoluhráčů poté vypálil v blízkosti pravé tyče, Kevin Lankinen byl ale připraven a puk vyrazil.
00:01'

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – Makar (A), D. Toews, E. Johnson, MacDermid, Manson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Kaut, Rodrigues, Newhook – L. O'Connor, Compher, Cogliano – Hunt, Bowers, Ranta – MacDonald.
Trenér: Jared Bednar

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – A. Carrier, Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Lauzon, McDonagh – Duchene, Granlund (A), F. Forsberg – Sissons, R. Johansen, Niederreiter – Jeannot, Jankowski, Trenin – Tolvanen, Glass, Co. Smith.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Corey Syvret, Jon McIsaac. Čároví: Bevan Mills, Trent Knor.
Nashville Predators

Nashvillu se v letošní sezóně zatím příliš nedaří, stejně jako například Pittsburghu. Predators vyhráli pouze tři z posledních jedenácti zápasů a naposledy nestačili na Seattle. Jeho hráči byli sice střelecky aktivnější, jenže v první třetině si nechali nasázet čtyři góly a byl konec. Juuse Saros neodchytal ani sedmnáct minut a střídal.
Colorado Avalanche

Avalanche budou usilovat proti Nashvillu o třetí výhru v řadě a celkově pátou ve vzájemných zápasech poté, co úspěšně zvládli první kolo playoff a naposledy Predators podlehli v základní části loňského ročníku NHL. Nathan MacKinnon byl vyhlášen druhou hvězdou týdne, když ve dvou zápasech nasbíral sedm bodů za sedm asistencí.
Colorado teď vyhrálo po sérii dvou porážek dvakrát za sebou a po dvou zápasech s Columbusem čeká úřadující šampióny Nashville. Oba soupeři se naposledy potkali v květnu v rámci prvního kola playoff a Avalanche svého soupeře porazili snadno 4:0 na zápasy, přičemž ve třech ze čtyř vzájemných zápasů vstřelili minimálně pět gólů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.