NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Nashville - 18. prosince 2022   03:00

Nashville

Děkuji vám za pozornost, přeji nádhernou čtvrtou adventní neděli a všem Miloslavům vše nejlepší k svátku!
Tři hvězdy utkání

1. Alex Newhook (COL) – 1+0
2. Mikko Rantanen (COL) – 1+0
3. Matt Duchene (NSH) – 1+0
Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Kdo se postavil do brankoviště?

Alexandar Georgijev (COL) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2 %, odchytal 59:28

Juuse Saros (NSH) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 59:02
Statistiky

Střely na bránu: 30 – 26 | Přesilová hra: 1/3 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 6
Vyrovnané utkání se rozjíždělo opatrně, v první třetině nebyla k vidění téměř žádná větší šance. Postupně se to trochu zlepšilo, i když celkově zápas nepatřil k těm nejvíc strhujícím, jaké NHL nabízí. Rozhodující pro dnešní duel byla druhá třetina, v níž Colorado nejprve využilo přesilovou hru a poté 16 sekund před sirénou využilo velké chyby hostující obrany. Ta nakonec byla klíčová, neboť Nashville ve třetí části jen jedním gólem snížil, v poslední minutě pak inkasoval do prázdné branky.

Utkání v Ball Arena sledovalo 18 131 diváků.
59:28'
Colorado právě vstřelilo branku!
Domácí sice ve vlastním pásmu buly nevyhráli, jenže hráči Nashvillu se nedohodli, kdo z nich puk sebere. Ujal se toho proto CALE MAKAR, jenž bez přemýšlení poslal kotouč přes celé kluziště přesně do odkryté klece. Bez asistence.
59:23'
Preds se rozmístili po útočném pásmu, na levý kruh dostal nabito Filip Forsberg. Jeho ránu na protější tyč ukryl Georgijev v pohotové lapačce. Hostující trenér John Hynes si bere oddechový čas.
59:10'
Nyní už Juuse Saros znovu spěchá na střídačku.
58:53'
Zavezení puku do útočného pásma se hostům úplně nepodařilo, bude se vhazovat ve střední třetině, a tak se Saros vrací do branky.
58:35'
Nashville už odvolává brankáře a bude hrát v šesti.
57:10'
Jeden z útočníků Colorada drobným přistrčením obral hostujícího obránce přímo před Sarosem o puk, načež mohl nabít Rantanenovi. Ten mohl rozhodnout, jenže netrefil branku.
56:48'
Napadání domácích dělá Nashvillu problémy, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
55:46'
Evan Rodrigues si připravil druhou individuální šanci za tuto třetinu, tentokrát proti Josimu v útočném pásmu zkoušel pohlednou otočku a bekhendové zakončení.
54:50'
V posledních minutách se Coloradu celkem daří dostávat puky od vlastní branky do bezpečí, přičemž se moc nepřerušuje hra.
53:07'
Cody Glass zdánlivě neškodně nahodil od levého mantinelu na branku, kam však dojížděl Nino Niederreiter, jenž málem nadělal Georgijevovi velké problémy.
52:46'
Domácí už řeší většinu situací jednoduše, soustředí se především na protiútoky. Jejich nahození ze středního pásma se po mantinelu svezlo nahoru mimo hřiště.
51:58'
Predátoři v útočném pásmu zvýšili tlak při napadání, uprostřed puk vyplaval k Jankowskimu. Ten chtěl co nejrychleji zakončovat, což udělal na úkor přesnosti – střela netrefila branku.
50:45'
Avalanche jeli dopředu ve třech, Ničuškin nedokázal prostrčit kotouč na své spoluhráče. Musel proto zakončovat sám, což se mu přes obránce Nashvillu moc dobře nepovedlo.
49:39'
Nyní to bylo zajímavější, když Evan Rodrigues pláchnul s pukem podél pravého mantinelu. Hostující obrana ho nestíhala, situaci proto musel řešit Juuse Saros dobrým zákrokem proti střele zápěstím.
48:55'
Domácí se drží v útočném pásmu, Mikko Rantanen ale váhal se zakončením. Predátorům tedy sice utíká čas, avšak v obraně momentálně problém nemají.
47:21'
Znovu to byl Roman Josi, kdo udržoval Georgijeva v permanenci. Tentokrát pálil z osy hřiště, opět domácí gólman zasahoval lapačkou.
46:35'
Roman Josi měl u levého hrazení chvilku času, aby vyslal zápěstím jedovatou ránu. Alexandar Georgijev si však našel výhled a puk schoval do lapačky.
45:45'
Hosté trpělivě čekají na svou další šanci, nejprve však musí ubránit ty soupeřovy. Zatím ve vlastním pásmu dobře blokují střely.
44:40'
Mikko Rantanen zůstal schovaný na útočné modré čáře a po přihrávce byl s pukem úplně sám před Sarosem. Snaha o pohotové zakončení nebyla správným řešením, Rantanen netrefil branku.
43:25'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté díky velkému štěstí snižují! Niederreiter si za brankou dobře pokryl puk, načež ho přenechal MATTU DUCHENOVI. Ten se s ním vytočil kolem tyčky a zakončením poté trefil tu protější. Od ní se kotouč odrazil do zad Georgijeva a od nich do branky. Asistence: Nino Niederreiter.
42:40'
Colorado však první akci hostů přestálo a teď dobře brání střední pásmo, navíc samo mírně hrozí.
41:50'
Nashville nastupuje do třetí třetiny odhodlaně, volný puk ve vlastním pásmu sbírá a už veze svůj další útok.
40:45'
Nino Niederreiter posunul na levé straně kotouč k modré čáře Romanu Josimu, jehož tvrdá pecka skončila na zadním mantinelu.

Vhazování 15:21
Vzhledem k tomu, jak byla první třetina vyrovnaná, na tom ani druhá dvacetiminutovka nebyla o mnoho jinak. Šancí už bylo nicméně přeci jen k vidění více, využít je ale dokázalo jen Colorado, jenž udeřilo nejprve v přesilové hře a poté ke konci třetiny potrestalo chybu v obraně soupeře. Ten se zbytečně v poslední minutě soustředil jen na útok, a do třetí třetiny si tak přidělal velkou porci práce.

Třetí třetina začne přibližně ve 4:56.
40:00'
39:44'
Hosté se tak vehementně snažili vyrovnat, až zapomněli na obranu, a tím si nyní zadělávají na velký problém. Dva domácí hráči totiž ujeli do přečíslení, Rodrigues ho vyřešil jednoduchým pasem doleva na ALEXE NEWHOOKA. Ten si počínal nekompromisně a zakončil nechytatelně pod horní tyčku. Asistence: Evan Rodrigues a Valerij Ničuškin.
39:10'
Gross ještě se štěstím udržel puk v útočném pásmu, a tak mohl na branku nahazovat Roman Josi. Jeho pokus Georgijevovi vypadl, nicméně domácí gólman ho včas přikryl.
38:42'
Dvakrát během několika sekund byl v dobré střelecké pozici Jordan Gross, jeho rány z první na Georgijeva nestačily.
37:33'
Domácí ovšem váhali se střelbou, a tak nakonec dlouhého pobytu v útočné třetině vůbec nijak nevyužili. Puk odevzdali hostům a vyklidili pásmo.
36:50'
Colorado velmi dlouho drží hosty v jejich vlastním pásmu, ti už mají šíleně dlouhé střídání a nemohou se dostat k puku.
36:01'
Nashville hraje v plném počtu.
35:21'
Nashville chvilku držel soupeře daleko od své branky, pak se ale pomalu vracel. Mikko Rantanen tak při zavážení kotouče do útočného pásma měl nalevo úplně volného Comphera, jemuž na poslední chvíli znemožnil zakončení Jakov Trenin.
34:12'
Přímo z buly sebral kotouč Ničuškin, který se ihned tlačil před Sarose. Přehodil si kotouč na forhend, ale ani z dorážek finského gólmana nepřekonal.
34:01'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Ryan Johansen – 2 min., hákování.
33:28'
Ledabylou rozehrávku hostů zachytil před jejich brankou Ben Meyers. Na vlastní střelu to neměl, a tak posunul kotouč doleva Loganu O'Connorovi, jehož ránu musel likvidovat pozorný Juuse Saros.
32:14'
Jakov Trenin se od levého mantinelu otočil a nečekaně dobře vystřelil na pravý Georgijevův beton.
31:49'
Predátoři si najednou neví rady, rozehrávka na náhodu z vlastního pásma končí zakázaným uvolněním.
30:56'
Rantanen získal vstřeleným gólem dostatek sebevědomí, takže si teď dovolil prohození puku mezi nohama. Na obránce Nashvillu to neplatilo, a tak Rantanen posunul kotouč za sebe, odkud Devon Toews povedenou ranou prověřil Sarose.
29:41'
Juuse Saros chtěl chytit vysoký oblouček do lapačky, jenže to neodhadl, na kotouč nedosáhl a na okamžik byl mimo pozici.
28:38'
Nejprve se střela domácích z levé strany od tyčky odrazila vysoko nad branku, podruhé už to ale vyšlo. MIKKO RANTANEN měl na levém kruhu spoustu času, kterou využil k preciznímu zamíření střely zápěstím. Od Sarosova ramene o tyčku ji poslal do branky. Asistence: Cale Makar.
28:19'
Domácí to sehráli skvěle, finální střelu vyslal z osy hřiště Cale Makar. Před Sarosem bylo rušno, avšak finský gólman Makarovu ránu udržel.
27:52'
Jakov Trenin – 2 min., držení.
27:31'
Po skončeném oslabení se Avs chtějí zase dostat k útočení, kvůli netrpělivosti je ale zastavuje ofsajd.
26:52'
Colorado hraje v plném počtu.
26:05'
Colorado se konečně dostává ke kotouči a ihned ho logicky vyhazuje pryč.
25:12'
Velkou šanci měl přímo před brankou Nino Niederreiter, Georgijev musel vytáhnout parádní zákrok.
24:52'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
Andrew Cogliano – 2 min., podrážení.
23:45'
I ve druhé třetině zatím hra plyne ve vysokém tempu a stále si ani jeden z týmů nedokáže vytvořit převahu.
22:10'
Již při hře pěti proti pěti Nashville dnes podruhé trefil tyčku, když Duchene dostal puk na svého spoluhráče zpoza branky na levý kruh.
21:45'
21:25'
Artturi Lehkonen ve vlastním oslabení otravoval hosty v jejich pásmu tak dlouho, až jim za brankou puk sebral. Rychle se zkusil vytočit kolem tyčky, ale Saros si to pohlídal.
20:43'
Nashville pokračuje v přesilové hře, ale Coloradu se daří vyhazovat puk z vlastního pásma.

Vhazování 5:12
První třetina byla velmi vyrovnaná, ani jeden z týmů rozhodně nevyčníval. Především to platí o útočnících, kteří těžko hledali recepty na soupeře, a tak nebylo k vidění moc šancí. Gólmani jsou zatím bezchybní, nicméně práci neměli příliš těžkou.

Druhá třetina začne přibližně ve 4:01.
20:00'
19:45'
Mikko Rantanen – 2 min., sekání.
19:29'
Dryden Hunt zpoza branky nabíjel až k modré Eriku Johnsonovi, který zakončením po ledě nedokázal překonat Juuseho Sarose.
18:15'
Preds se stále drží v útočné třetině, nahození Romana Josiho od modré bylo přizvednuto do ochranné sítě.
17:42'
Dante Fabbro zastavil u pravého hrazení pokus o vyhození a okamžitě posílal kotouč na branku. Tam ještě hlídkoval Ryan Johansen, k dorážce se však nedostal, protože Georgijev puk udržel.
16:43'
Hosté se po ubráněném oslabení zuby nehty drželi v útočném pásmu, chtěli zase připravit vlastní hrozbu. To se jim zatím nepovedlo, ale donutili soupeře k vyhození na zakázané uvolnění.
15:59'
15:02'
Nakonec to domácí sehráli skvěle, z levého kruhu přišla narážečka křižně na Ničuškina, jenž z jasné šance u pravé tyčky netrefil prázdnou branku.
14:40'
Colorado trpělivě kombinuje v útočném pásmu, dvě tvrdé rány Rantanena zatím neuspěly.
13:59'
Jordan Gross – 2 min., hákování.
13:25'
Rozhodčí signalizují faul Nashvillu, Alexandar Georgijev tedy pospíchá na střídačku a jeho tým z vlastního pásma zakládá akci při početní výhodě.
12:05'
Ryan Johansen byl na levém kruhu úplně volný, ale střelou zápěstím trefil jen horní tyčku.
11:36'
Hosté se rychle přesunuli na druhý konec kluziště, Roman Josi tam nahazoval od modré čáry. Nikdo ale nedokázal tečovat, a Georgijev v pohodě chytl puk do lapačky.
11:17'
Valerij Ničuškin se obloučkem uvolnil uprostřed útočného pásma, a tak tam ihned dostal přihrávku. Střelu přizvedl do ochranné sítě Jordan Gross.
09:57'
Domácí se dostali do krátkého přečíslení ve třech, Devon Toews chtěl zleva přihrávat na střed, jenže mu cestu chytrým zalehnutím zatarasil Mattias Ekholm.
09:19'
Rozhodně se nedá mluvit o převaze jednoho z týmů., Útok Lavin zastavuje ofsajd.
08:35'
Zatím se téměř nepřerušuje, hra je velmi plynulá, ale ještě jsme neviděli vyloženou šanci na té či oné straně.
07:48'
J. T. Compher otestoval Juuseho Sarose ihned po přejetí modré čáry, pro hostujícího brankáře to nebyla těžká zkouška.
06:51'
Georgijev vyjel za branku, aby pomohl s rozehrávkou, jenže ji namazal jednomu ze soupeřů. Domácí gólman měl štěstí, že poblíž měl dostatek spoluhráčů, kteří Nashville nepustili do šance.
05:40'
Začátek utkání je vyrovnaný, obrany obou týmů dobře brání střední pásmu.
04:46'
Juuso Parsinen byl vepředu úplně volný, přihrávku od Forsberga však nedostal úplně včas. Musel si proto poradit s obráncem Colorada, což vyřešil zpětnou zadovkou na Filipa Forsberga, jenže ta byla nepřesná.
03:31'
Teď už to však Colorado sehrálo skvěle, Alex Newhook z levého rohu přesným krátkým pasem nabil před branku Ničuškinovi, jenž z blízkosti na Sarose nevyzrál.
02:42'
I domácí tým by rád poprvé prověřil soupeřova gólmana, ale nahazované kotouče zatím stále sbírá obrana Nashvillu.
01:35'
Predators se ale nakonec dostali do útočného pásma a Alexandar Georgijev si připisuje svůj první zákrok.
00:40'
Devon Toews na modré čáře promáchl a nechal puk Mattu Duchenovi. Ten okamžitě vyrazil podél pravého mantinelu dopředu, ale sám Toews se stihl vrátit a zablokovat jeho pohyb u hrazení.
00:01'

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – Makar (A), D. Toews, E. Johnson, Girard, B. Hunt, Englund – Rantanen (A), Compher, Lehkonen – Ničuškin, Newhook, Rodrigues – L. O'Connor, Meyers, Cogliano (A) – J. Foudy, Hudon, D. Hunt.
Trenér: Jared Bednar.

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Gross, Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Lauzon, Gravel – Duchene, Granlund (A), F. Forsberg – Sissons, Glass, Niederreiter – Jankowski, R. Johansen, Co. Smith – Jeannot, Pärssinen, Trenin.
Trenér: John Hynes.

Rozhodčí: Anderson, Pochmara – Hughes, Toomey.

Pavel Francouz (COL) – úspěšnost zákroků 91,3 %, 2,8 GAA
Vzájemné zápasy

11.11.2022 Colorado – Nashville 5:3
10.05.2022 Nashville – Colorado 3:5
07.05.2022 Nashville – Colorado 3:7
06.05.2022 Colorado – Nashville 2:1 po prodl.
04.05.2022 Colorado – Nashville 7:2
Nashville Predators

Ke zmiňovaným týmům, které v této sezóně skórovaly méněkrát než Colorado, patří i Nashville. Horší než Predators je z celé ligy pouze úplně poslední Chicago. Po celkem povedené druhé polovině listopadu nyní Preds plavou na sérii pěti prohraných utkání v řadě. Aktuálních 28 bodů stačí jen na 12. místo Západní konference, i Nashville má však oproti konkurentům zápasy k dobru.

Colorado Avalanche

Colorado letos stále hledá ideální formu, která rozhodně nepřipomíná suverenitu posledních vítězů Stanley Cupu. Se 32 body se drží těsně na 8. pozici Západní konference. Až překvapivě důležitá je zřejmě absence kapitána Gabriela Landeskoga a v posledních zápasech i Nathana MacKinnona, neboť útok je hlavní slabinou Avalanche. Pouze čtyři týmy ze Západní konference vstřelily méně gólů než Colorado, které má ovšem nejméně odehraných zápasů.

Cale Makar – 26 bodů (6+20)
Zdravím všechny fanoušky zámořské NHL! Dnes tu máme souboj Centrální divize mezi Colorado Avalanche a Nashville Predators. Tyto týmy se také střetly v prvním kole minulého play-off, Colorado tehdy zvítězilo 4:0 na zápasy a udělalo první krok na cestě za Stanley Cupem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.