NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : San Jose - 8. března 2023   03:00

Colorado
Colorado
04:08' Makar (D. Toews, Ničuškin) • 12:51' MacKinnon (D. Toews, Ničuškin) • 17:01' Rantanen (Girard) • 21:22' Ničuškin (Makar, MacKinnon) • 22:45' Malgin (Nieto, Makar) • 38:21' Lehkonen (Makar, Ničuškin)
San Jose
Kähkönen (23. Reimer) – Knyžov, E. Karlsson, Vlasic, Benning, Ferraro, MacDonald – Johnsson, Couture, Barabanov – Eklund, Hertl, Zetterlund – Gregor, Sturm, J. Svečnikov – Lindblom, Lorentz, Labanc.

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.
Dnešní utkání sledovalo 18 092 diváků.
Colorado Avalanche tedy ukončilo svou sérii porážek, když si na svém ledě poradili ve velkém stylu se San Jose Sharks. Avs o svém vítězství rozhodli během úvodních dvou třetin, ve kterých svému soupeři nastříleli šest branek.

V závěrečné třetině už jsme žádnou branku neviděli, a tak utkání mezi Coloradem a San Jose už skončilo 6:0.
59:22'
Sharks se ještě pokusili o jednu útočnou snahu, ale na Georgijeva neletěl žádný střelecký pokus.
58:43'
Hostující hokejisté ještě poslali puk na zakázané uvolnění.
58:27'
Makar si opět velmi dobře počíhal na Labanca, kterého znova vytlačil až do středního pásma.
58:07'
Jack Johnson si sjel pro přihrávku do levého kruhu, odkud poté zkusil své střelecké štěstí, ale Reimer zasáhl svou lapačkou.
57:30'
Karlsson se svým nahozením z modré čáry trefil hned prvního bránícího hráče Colorada.
57:05'
Akce Colorada skončila na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.
56:57'
Gregor se snažil vystřelit zpoza domácího obránce, ale svou střelu nasměroval právě do něj.
56:39'
V závěru přesilové hry se ještě ke střele dostává Newhook, ale jeho pokus letí přímo do středu brány, kde je připravený Reimer.
56:02'
Ani Coloradu tato přesilová hra nijak zvlášť nejde, když se hosté opět osvobozují.
55:42'
Couture byl první u nahozeného kotouč, a tak jej následně odpaluje co nejdále od brány Sharks.
55:02'
Střela Rodriguese končí na lapačce Reimera a Sharks vzápětí vyhazují puk přes všechny čáry.
54:40'
Vše vyvrcholilo faulem Jamese Reimera (SJS), který se dostal do problému v rohu obranného pásma a zde i přidržel Ellera. Za své počínání dostává dvě minuty.
54:17'
Tak tato přesilová hra San Jose je zatím hodně mizerná, když Sharks opět narazili na obranný val na modré čáře.
54:10'
Ani další pokus Gregora hostům nevyšel, a tak je kotouč opět až u Reimera.
53:44'
San Jose se zatím nemůže dostat do svého útočného pásma.
53:22'
Colorado opět vyhazuje puk přes všechny čáry.
53:01'
Nieto velmi dobře zblokoval rozehrávku Sharks a poté vyhodil kotouč přes všechny čáry.
52:43'
Sharks budou hrát přesilovou hru, když Jack Johnson (COL) před bránou trefil Johnssona do jeho hlavy a dostává dvě minuty za hrubost.
52:31'
San Jose pouze poslalo kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
51:45'
Domácí hokejisté jsou vyhnáni ze svého útočného pásma, když Makar musí jet pro puk do středního pásma.
50:46'
Sturm poslal kotouč na modrou čáru Ferrarovi, jehož následnou střelu zblokovali domácí hokejisté až do ochranné sítě.
49:55'
Labanc v útočném pásmu přihrál kotouč Couturovi, jehož následná střela jen těsně proletěla kolem domácí klece.
49:04'
Eller dostal přihrávku na útočnou modrou a následně zkusil otestovat pozornost Reimera, který jeho střelu chytá bez větších potíží.
48:32'
Eklund velmi chytře zpoza domácí brány nahrával Zetterlundovi, ale toho si pohlídala obrana Colorada.
48:03'
Barabanov si s pukem hrál za bránou Colorada, kde na něj však velmi dobře dotíral Toews, který ho nakonec o kotouč obral.
47:36'
Girard ze středního pásma jen poslal kotouč na zakázané uvolnění. Hra se tedy přesune před bránu Colorada.
46:48'
Girard chtěl na modré čáře přihrát Byramovi, ale do tohoto pasu vložil některý z hráčů San Jose svou hůl a touš srazil do středního pásma.
45:56'
Hertl už se valil s pukem do útočného pásma, jenže kotouč byl zblokován na domácí střídačku.
45:39'
Žraloci tedy své další oslabení zvládnuli bez inkasované branky a opět se hraje v plném počtu hráčů na obou stranách.
45:09'
Po další zblokované střele domácích hráčů se Sharks podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.
44:49'
Toews vypálil z modré čáry a jeho rána zasáhla některého z bránících hráčů San Jose.
44:19'
Rantanen nahrál křižně kotouč na MacKinnova, který zkusil vystřelit z první, ale jeho pokus šel hodně mimo bránu San Jose.
43:38'
Z levého kruhu vystřelil MacKinnon a kotouč se jen odrazil od betonu Reimera.
43:27'
Erik Karlsson (SJS) při odchodu do šatny zahodil ze vzteku svou helmu na led a naopak on tedy dostává dvě plus deset minut za nesportovní chování.
43:10'
Newhook trefil Karlssona holí do obličeje, ale ani jeden z rozhodčích si toho nevšiml, ikdyž má švédský obránce zakrvácený obličej.
42:34'
Makar velmi dobře vytlačil Labanca až do středního pásma.
41:57'
Gaorgijev si ve 42. minutě zapisuje svůj desátý zákrok v zápase, když domácího brankáře tentokrát otestoval Benning.
41:01'
V závěru přesilové hry se ještě ke střele odhodlal Karlsson a jeho pokus Georgijev vyrazil za svou bránu.
40:40'
Další vhazování patřilo domácím hráčům a Colorado vzápětí vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
40:32'
Karlssonovo nahození z modré čáry jen doletělo přesně do lapačky Georgijeva.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 34:7
Zblokované střely: 9:12
Hity: 21:32
Vyhraná vhazování: 22:20
Střelecký apetit vydržel domácím hráčům i ve druhé třetině, protože i v ní se Avs dokázali prosadit hned třikrát. Hned v úvodu druhé periody přidal čtvrtou branku Colorada Ničuškin, na kterého velmi rychle navázal Malgin.

Následně se na další branku čekalo až do samotného závěru druhé části, kdy se ještě po parádní práci Makara trefil Lehkonen. Sharks měli ve druhé třetině i pár svých příležitostí, ale Georgijev své čisté konto drží.
40:00'
39:48'
Colorado ještě vyhodilo kotouč přes celé kluziště, a tak to vypadá, že ve druhé třetině se nic dalšího nestane.
39:36'
Karlsson napřáhl na modré čáry a jeho ránu Georgijev vyrazil mimo svou klec.
39:05'
Domácí vyhráli následné vhazování a Colorado tedy poslalo kotouč přes všechny čáry.
39:00'
Bowen Byram (COL) si odsedí dvě minuty za podrážení a San Jose si zahraje svou druhou přesilovou hru v utkání.
38:48'
Byram byl zcela volný na pravé straně, kde se pokoušel překonat Reimera střelou mezi jeho betony, ale brankář San Jose kotouč vyrazil.
38:21'
Colorado právě vstřelilo branku!
Tak to byla parádní individuální akce Makara, který se z modré čáry dokázal dostat až za bránu San Jose a odtud nahrál mezi kruhy volnému ARTTURI LEHKONENOVI, jenž pohotovou střelou překonává Reimera. Asistence: Cale Makar, Valerij Ničuškin.
37:50'
Žralokům se podařilo vyhrát souboj ve svém obranném pásmu a hostující hokejisté následně vyvezli touš do středního pásma.
36:43'
Georgijev si musel poradit s nepříjemnou tečí, když Sharks nahodili touš z modré čáry a mezi kruhy jej tečoval Eklund.
36:18'
Jack Johnson vyslal z modré čáry své nahození, které Reimer musel vyrazit mimo bránu Sharks.
35:41'
Žraloci poslali puk na zakázané uvolnění a hra se tedy přesune před jejich brankáře.
35:25'
Couture se pokoušel dostat puk zpoza domácí klece před Georgijeva, ale trefil jen boční konstrukci.
34:38'
Ani jednomu z týmů se nyní nedařilo dostat pořádně kotouč do útočného pásma, jenž spíš jen cestoval z jedné strany na druhou.
33:01'
Kotouč byl v rohu útočného pásma San Jose doslova zalehnut Coglianem, který ho poté chtěl odpálit, ale trefil padajícího Hertla přímo do obličeje.
32:29'
Hertl se snažil nahrát kotouč před bránu najíždějícímu Barabanovi, avšak tento pas skvěle zblokoval Byram.
32:03'
Reimer si musel poradit se zakončením O´Connora, které vyrazil před sebe a kotouč následně přikryl svou lapačkou.
31:44'
Cogliano vystřelil z pravého kruhu a jeho střela letěla hodně mimo hostující klec.
31:20'
Přesilová hra Colorada je u svého konce, a tak se po delší době opět pokračuje v plném počtu hráčů na obou stranách.
30:43'
Vlasicovi se podařilo získat touš za bránou San Jose, odkud ho po mantinelu poslal až do středního pásma.
29:58'
Makar nabil na levou stranu MacKinnovi, jehož rána z první zaletěla přesně do výstroje připraveného Reimera.
29:18'
Matt Benning (SJS) předčasně ukončuje přesilovou hru Sharks, protože na útočné modré podrazil Cogliana. Krátce se bude hrát ve čtyřech a poté začne třetí přesilovka Colorada.
28:55'
Eklund dostal přihrávku k domácí bráně, kde se hned pokoušel zasunout puk za Georgijeva, ale od toho se jen kotouč odrazil a domácí poté vyhodili touš.
28:24'
Karlssonovo nahození bylo ještě na své cestě tečováno a Georgijeva zachránila jeho branková konstrukce!
27:56'
Následné vhazování patřilo domácím, kteří poté vyhodili kotouč přes všechny čáry.
27:49'
Couture vyslal svou střelu z levého kruhu, která zaletěla přesně do lapačky Georgijeva.
27:25'
Barabanov byl však při svém úniku faulován, a tak si Sharks zahrají první přesilovou hru, protože dvě minuty za sekání dostává Jack Johnson (COL).
27:23'
Karlsson poslal parádní pas na útočnou modrou Barabanovi, který poté jel sám na Georgijeva, kterého chtěl překonat kličkou mezi betony, ale domácí brankář měl hůl na svém místě.
26:54'
Druhé oslabení už tedy San Jose ubránilo bez inkasované branky a Zetterlund se vrací zpět do hry.
26:01'
MacKinnon vyslal svou rychlou střelu z levého kruhu, která však do brány San Jose nemířila a touš se navíc odrazil mimo útočné pásmo domácích.
25:32'
Po úspěšném zákroku Reimera se hostujícím hokejistům podařilo vyhodit kotouč ze svého obranného pásma.
24:53'
Avalanche budou hrát svou druhou přesilovou hru v utkání, protože je na dvě minuty za vysokou hůl vyloučen Fabian Zetterlund (SJS).
24:36'
Karlsson se snažil poslat kotouč před domácí klec, ale zde si obrana Colorada puk sebrala.
24:11'
Domácí brankář zapisuje ještě jeden úspěšný zákrok, jelikož si musel poradit se střelou Labanca z levého kruhu.
24:07'
Benning vyslal své nahození z modré čáry, které musel Georgijev vyrazit nad svou klec.
23:43'
Cogliano poslal kotouč na modrou čáru Toewsovi, jenž následně vyslal své nahození a Reimer zapisuje první úspěšný zákrok.
22:45'
San Jose střídá své brankáře, když Kaapa Kähkönena nahrazuje James Reimer.
22:45'
A nyní už tu je pátá branka domácích. Makar poslal dlouhý pas na útočnou modrou, kde ho Nieto přistrčil DENISU MALGINOVI, jenž se poté z levého kruhu trefil přesně do bližší šibenice. Asistence: Matt Nieto, Cale Makar.
22:04'
Rodrigues mohl přidat už pátou branku Colorada, když byl zcela sám před Kähkönenem, kterého chtěl objet, ale následně zasunutí skončilo pod betonem hostujícího brankáře.
21:22'
Avalanche pokračují ve svém jízdě z první třetiny, když hned na začátku té druhé přidávají další branku. MacKinnon nahrál na modrou Makarovi, jehož nahození trefil před bránou projíždějícího VALERIJE NIČUŠKINA a od jeho nohy se touš odrazil do hostující klece. Asistence: Cale Makar, Nathan MacKinnon.
MacKinnon nahrál kotouč na modrou Makarovi a jeho střela skončila na bránícím Svečnikovovi.
20:45'
Lehkonen obdržel přihrávku na střed útočného pásma, odkud ihned vypálil a jeho pokus končí ve výstroji Kähkönena.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 19:2
Zblokované střely: 5:10
Hity: 12:14
Vyhraná vhazování: 15:8
První třetina tohoto zápasu zcela jasně patřila domácím hokejistům, kteří hostující bránu zasypávali jednou střelou za druhou a tři pokusy Avs nakonec skončily za zády Kähkönena.

Za domácí se totiž postupně prosadili všechny jejich velké hvězdy. Makar, MacKinnon a v přesilové hře Rantanen. Naopak na druhé straně se Georgijev hodně nudil, jelikož si víceméně zapsal jen jeden normální zákrok.
20:00'
19:42'
Svečnikov zkoušel vystřelit z hodně velkého úhlu a jeho pokus spíš jen křižně přeměřil útočnou třetinu.
19:09'
Girard nahrával na útočnou modrou Rantanenovi, jenže ten už byl v útočném pásmu, a tak se Avs dostávají do ofsajdu.
18:35'
Rodrigues vletěl ve velké rychlosti do útočného pásma, kde vystřelil z pravého kruhu a Kähkönen zapisuje další úspěšný zákrok.
17:47'
MacKinnon zavezl puk do útočného pásma, kde ho předal Lehkonenovi a jeho střelu musel Kähkönen vyrazit mimo svou klec.
17:35'
Z levé strany zkoušel střílet Sturm, avšak jeho pokus byl zblokován mimo bránu Colorada a navíc následně skončil v ochranné síti.
17:01'
Avalanche využívají přesilovou hru! San Jose se nechalo vytáhnout do útoku a díky tomu poté šli Avs ve dvou na jednoho, kde Girard nakonec přihrál MIKKOVI RANTANENOVI, jenž se trefil pod lapačku Kähkönena. Asistence: Sam Girard.
16:29'
Rantanen chtěl vystřelit z pravého kruhu, jenže při své střele zlomil svou hůl, takže touš jen letí za bránu San Jose.
16:15'
Makar vyslal z modré čáry další nahození, které se ještě snažil tečovat Compher, ale touš skončil ve výstroji Kähkönena.
15:48'
Makarova střela skončila na jednom z bránících hráčů a San Jose poté vyhodilo kotouč ze svého obranného pásma.
15:39'
Colorado si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože na dvě minuty za hákování je vyloučen Tomáš Hertl (SJS).
15:24'
Sharks jsou opět v hlubokém obranném bloku, když domácí hokejisté stíhají i vystřídat.
14:48'
Cogliano nahradil na modré čáře Girarda, kde poté nahrál Byramovi a jeho následná střela jen proletěla kolem brány San Jose.
14:13'
Couture přejel s pukem útočnou modrou, kde následně neměl žádnou jinou možnost než vystřelit a Georgijev jeho pokus chytá do své lapačky.
13:34'
Od pravého mantinelu jen bekhendem poslal kotouč Johnsson směrem na domácí klec, kde ho raději Georgijev schoval do své lapačky a víceméně má svůj první zákrok v utkání.
12:51'
Domácí potvrzují svou nadvládu v tomto utkání druhou brankou. Colorado opět uzavřelo svého soupeře v jeho obranném pásmu a Toews nakonec nahrál pod sebe na NATHANA MACKINNONA, jenž si ještě nabruslil do středu a následně se svou svižnou střelou prostřelil Kähkönena. Asistence: Devon Toews, Valerij Ničuškin.
12:25'
Avalanche se hnali do svého útočného pásma, jenže se jim nevydařil přechod přes útočnou modrou, kde se dostali do ofsajdu.
12:12'
A tak se Georgijev zapojí do hry alespoň tím, že zajede za svou bránu pro nahozený kotouč.
11:32'
Zatímco na Kähkönena už letělo přes deset střel, tak na druhé straně Georgijev zatím sleduje zápas bez jakéhokoliv zákroku.
10:45'
Domácí fanoušci už se radovali z další branky, protože po střele Byrama Kähkkönen vyrazil touš vedle sebe, kde byl Rodrigues, jenž ho mohl uklidit do prázdné brány, jenže trefil tyč!
10:16'
San Jose se osvobozuje z tlaku domácích hráčů jen za cenu vyhození kotouče na zakázané uvolnění.
09:56'
Makar je v tomto utkání hodně při chuti, když z modré čáry vyslal další střelecký pokud, který však až k hostující kleci nedoletěl.
09:38'
MacKinnon velmi dobře přihrál Makarovi, jehož následná střela jen proletěla kolem hostující klece.
09:11'
Finský brankář San Jose zapisuje další úspěšný zákrok, když si tentokrát poradil s nahozením Toewse.
09:02'
MacDermid byl zcela volný v levém kruhu, odkud následně i vystřelil, ale touš pouze poslal do výstroje Kähkönena.
08:01'
Tak to byla velmi pěkná kombinace domácích, na jejímž konci nakonec byla tvrdá rána Jacka Johnsona, kterou Kähkönen vyrazil.
07:09'
Barabanov chtěl konečně otestovat Georgijeva, jenže do jeho střely vložil svou hůl Lehkonen.
06:34'
Colorado ještě jednou nahodilo kotouč z modré čáry a touš se následně odrazil na hůl Newhooka, jenž ho však netrefil ideálně a spíš jen ho posunul pod lapačku Kähkönena.
06:13'
Z modré čáry zkoušel vystřelit MacDermid, avšak tuhle střelu Kähkönen viděl, a tak kotouč vyráží mimo svou bránu.
05:45'
Nieto zavezl puk do útočného pásma, kde ho předával Malginovi, jenže toho hostující obrana zpacifikovala.
04:40'
Domácím hráčům se nepodařila jejich rozehrávka, když kotouč přeletěl přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
04:08'
Domácí hokejisté jdou do vedení! Kotouč se dostal na modrou čáru, kde ho Toews předal svému kolegovi CALE MAKAROVI, jehož následné nahození Kähkönen vůbec neviděl a touš zaletěl až za jeho záda. Asistence: Devon Toews, Valerij Ničuškin.
03:21'
Malgin vyzkoušel pozornost Kähkönena se svou střelou z velkého úhlu, která se jen odrazila od brankáře San Jose.
02:47'
Žraloci poté poslali touš přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
02:33'
Rodrigues přejel s pukem útočnou modrou a nic následně nevymýšlel a hned střílel, ale jeho střela šla mimo bránu San Jose.
01:47'
Ofenzivní akce Colorada skončila na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.
01:31'
Svečnikov dostával přihrávku k domácí střídačce, ale kotouč nakonec letí právě do těchto prostor a hra tedy musí být přerušena.
01:16'
MacKinnon zavezl touš až před bránu San Jose, kde byl kotouč hodně dlouho volný před Kähkönenem, a tak do něj práskl Lehkonen a puk se doklouzal pod lapačku hostujícího brankáře.
00:32'
Couture posílal kotouč velmi nebezpečně před bránu Colorada, kam si najížděl Barabanov, jenž ho však o kousek netrefil.
00:01'

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – D. Toews, Makar, Girard, Byram, MacDermid, J. Johnson – Lehkonen, MacKinnon, Ničuškin – Rodrigues, Compher, Rantanen – Cogliano, Eller, L. O'Connor – Nieto, Newhook, Malgin.
Trenér: Jared Bednar

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – Knyžov, E. Karlsson, Vlasic, Benning, Ferraro, MacDonald – Johnsson, Couture, Barabanov – Eklund, Hertl, Zetterlund – Gregor, Sturm, J. Svečnikov – Lindblom, Lorentz, Labanc.
Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Dwyer, Syvret – Murchison, Toomey.
San Jose Sharks
(19-33-12)

Naopak hokejisté Sharks si už dávnou mohou vybírat místa na svou dovolenou případně zjišťovat účast na mistrovství světa, jelikož jich se play off určitě týkat nebude, ale naopak se připojují do bojů o jedničku následného draftu Connora Bedarda. Ikdyž už nemá San Jose o nic hrát, tak i oni občas ukážou, že umí kousat a posledně se o tom přesvědčil i Winnipeg, který v předchozí noci podlehl Žralokům po prodloužení.

Poslední zápasy

Winnipeg Jets – San Jose Sharks 2:3 pp.
San Jose Sharks – Washington Capitals 3:8
San Jose Sharks – St. Louis Blues 3:6
Colorado Avalanche
(34-21-6)

Obhájcům Stanley Cupu z Colorada sezóna určitě nevychází dle jejich představ. Avs v tomto ročníku trpí hodně na zraněné hráče a proto také jim patří až osmá příčka v Západní konferenci. Stále je to však poslední postupové místo do play off a zde už se poté může stát cokoliv. Pokud se Colorado nedopustí nějakého velkého krachu, tak se dá říct, že by tuto pozici už ztratit nemělo, ikdyž pětibodový polštář na devátou nepostupovou příčku nemusí během pár nepovedených zápasů znamenat nic.

Colorado Avalanche – Seattle Kraken 2:3 pp.
Dallas Stars – Colorado Avalanche 7:3
Colorado Avalanche – New Jersey Devils 5:7
Vítám vás u onlajn přenosu z velmi bohatého úterního programu NHL, ve kterém se podíváme k současným šampionům, protože Colorado Avalanche na svém ledě přivítají San Jose Sharks.

Zápas startuje něco málo po třetí hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.