NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Chicago - 31. prosince 2022   19:00

Columbus
Columbus
18:40' Bemström (J. Gaudreau, A. Boqvist) • 23:50' Nyquist (Roslovic) • 39:57' Marčenko (J. Gaudreau, Bayreuther) • 59:21' Nyquist (Kuraly)
Chicago

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.
Statistika
Střely na bránu: 38 – 27 | Přesilová hra: 1/3 – 0/5 | Trestné minuty: 10 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Alex Stalock (CHI) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,9 %, odchytal 58:09
Joonas Korpisalo (CBJ) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
1. Gustav Nyquist (CBJ) 2+0
2. Joonas Korpisalo (CBJ) 26 zákroků
3. Johny Gaudreau (CBJ) 0+2
Columbus Blue Jackets konečně ukončuje svou sérii sedmi porážek v řadě, když si na svém ledě dokázal poradit s Chicagem Blackhawks poměrem 4:1.

Modrokabátníci vstoupili do závěrečné třetiny s dvoubrankovým náskokem, který se jim nakonec podařilo udržet a v závěru ještě potvrdili svou výhru trefou do opuštěné klece, když se trefil Nyquist, jenž obě své trefy vstřelil při oslabení.
59:47'
Columbus ještě vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, ale rozhodčí zřejmě už nechtějí zápas prodlužovat, a tak rozpažují a nechávají hru pokračovat.
59:21'
Columbus právě vstřelil branku!
Domácí hokejisté potvrzují své vítězství, když se přes celé kluziště trefuje do opuštěné klece GUSTAV NYQUIST, který tak i svou druhou branku vstřeluje při oslabení Columbusu. Asistence: Sean Kuraly.
59:09'
Luke Richardson (CHI) si bere svůj oddechový čas.
59:09'
Z levé strany poté poslal Kane puk do domácího brankoviště, kde se hostům nepodařilo nějak tečovat touš, takže si ho opět sebral Korpisalo.
59:01'
Seth Jones opět nabil do pravého kruhu Domimu, jehož pokus zřejmě Korpisalo lehce tečoval mimo svou klec.
58:46'
Tentokrát to z levého kruhu zkoušel Kane, který se však trefil přesně do loga na dresu domácího brankáře.
58:39'
Z pravého kruhu nyní vypálil Domi, ale lapačka Korpisala byla opět na svém místě.
58:22'
Kane nahrál kotouč na modrou čáru Sethu Jonesovi, jehož střela zamířila přesně do výstroje domácího brankáře.
58:06'
Toewsovi se podařilo poslat puk před bránu Columbusu, kde ho Korpisalo schoval do své lapačky.
57:30'
Chicago už hraje v šesti!
57:30'
Foudy se už hnal do samostatného úniku, jenže rozhodčí přerušili hru, jelikož je na trestnou lavici poslán Mathieu Olivier (CBJ), jenž dostane dvě minuty za krosček.
56:55'
Bemström vyslal hodně jedovatou střelu z pravé strany, kterou Stalock jen vyrazil před sebe a kotouč následně odklidili obránci Chicaga.
56:20'
Kurashev se dostal k puku ve středu útočného pásma a ihned vystřelil z otočky, avšak Korpisalo byl pozorný a puk vykopl svým betonem.
55:58'
Berni přejel s pukem útočnou modrou a ihned vystřelil, ale jeho pokus zblokoval Murphy do ochranné sítě.
55:18'
Ze středního pásma byla přihrávka domácích sražena až do hlediště Nationwide arény, a tak si jeden z fanoušků odnese cenný suvenýr.
55:00'
Rozeběhla se poslední pětiminutovka tohoto utkání a jestli se nestane nic zázračného, tak by si hokejisté Columbusu mohli dokráčet k vítězství.
54:29'
Tyler Johnson zavezl puk do útočného pásma, kde se snažil uvolnit kličkou do středu, ale kotouč nechal za sebou.
53:32'
Nyquist poslal touš na modrou čáru Bernimu, jehož následné nahození bylo zblokováno těsně před Stalockem.
53:10'
Jenže ve středním pásmu si přebrali puk domácí a Stalock musel vyrážet střelu Bemströma.
52:51'
Stalock opět musí za svou bránu a hostující brankář následně i pomohl s rozehrávkou.
52:15'
Robinson pouze poslal touš do útočného pásma Blue Jackets, avšak zde se za ním nehnal nikdo z domácích.
51:40'
McCabe od levého mantinelu nahrál na střed Toewsovi, jehož následná střela minula bránu Columbusu.
51:22'
Marčenko vybojoval puk v útočném pásmu a následně ho přihrál Kentu Johnsonovi, který vybídl ke střel Gavrikova, avšak střela ruského obránce byla hodně nepřesná.
50:56'
Hned po vhazování vystřelil od modré Murphy a jeho střela zaletěla do výstroje Korpisala.
50:52'
Domácím hokejistům bylo odpískáno hodně přísné zakázané uvolnění, protože u kotouče byl dříve domácí Kent Johnson.
50:13'
Caleb Jones nahrál na modré Jacku Johnsonovi, jehož následná střela letěla hodně mimo bránu Columbusu.
49:54'
Blue Jackets pouze poslali puk přes celé kluziště, a tak je domácím hokejistům odpískáno zakázané uvolnění.
49:20'
Domi se snažil projít přes Bjorka prohozením kotouč mezi jeho nohami, avšak obránce Columbusu puk zastavil.
48:47'
Seth Jones z rohu kluziště poslal touš před bránu Columbusu, kde si ho raději sebral Korpisalo, jenž tak přerušuje hru.
48:20'
Columbus poté pokračoval ve své ofenzivní snaze a z pravé strany nakonec vystřelil Marčenko, avšak jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
47:46'
Murphy na modré čáře nahrál Phillipsovi, který však střelu zcela promáchl a Gaudreau poté letěl do útoku, kde byl faulován, jenže rozhodčí vylučovat nebudou.
47:00'
Bemström parádně obral o kotouč Caleba Jonese a následně nahrál Nyquistovi, jen ještě zadovkou vybídl ke skórování Roslovice, jenže jeho střela z mezikruží orazítkovala tyč hostující klece!
46:16'
Kuraly nahrával na modrou čáru svým bekům, jenže to bylo do protipohybu Bayreuthera, a tak puk míří do středního pásma.
45:48'
Sillinger po zisku kotouč pouze nahodil puk za bránu Chicaga a následně domácí celek rychle odchází na svou střídačku.
44:37'
Po menší chybě v rozehrávce domácích se k puku dostal Lafferty, jehož následná střela jen těsně minula klec Columbusu.
43:55'
Kane vyslal do útoku McCaba, jehož následnou střelu dokázal svou holí zblokovat jeden z obránců Blue Jackets.
43:36'
Seth Jones si s pukem sjel na střed útočného pásma, avšak jeho následný pokus letěl příliš nad bránu Columbusu.
43:13'
Raddysh se položil do střely Berniho a puk se zřejmě schoval někde do jeho výstroje. Nicméně Raddysh poté nějak nejevil snahu hrát, takže se do něj domácí hokejisté lehce pustili.
42:51'
Columbus si nahrál kotouč rukou, čehož si rozhodčí všimnuli a vhazovat se bude před domácím brankářem.
42:45'
Už kompletní Chicago se po ubráněném oslabení vydalo do útoku, kde z levé strany střílel Kurashev, avšak s jeho střelou neměl Korpisalo žádný problém.
42:22'
Seth Jones v závěru oslabení Chicaga vyvezl touš do středního pásma, odkud ho následně poslal za bránu Korpisala.
42:10'
Marčenko dostal kotouč pod sebe na Meyera, jehož následná střela byla zblokována hostující obranou do ochranné sítě.
41:40'
Chicagu se podařilo vytlačit domácí tým do středního pásma.
41:17'
Boqvist nyní trochu nečekal, že Roslovic vyhraje následné vhazování a kotouč se tedy dostal do středního pásma.
41:12'
Gaudreau se pokusil ke dvěma asistencím přidat i jednu trefu, když napřáhl z pravého kruhu a jeho rána zaletěla přesně do výstroji Stalocka.
40:40'
Chicago však zahájilo své oslabení vyhozením kotouče přes celé kluziště.
40:26'
Domácí hokejisté si hned v první minutě vybojovali přesilovou hru, když je na dvě minuty za hákování vyloučen Connor Murphy (CHI).
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 29:14
Zblokované střely: 3:11
Hity: 15:18
Vyhraná vhazování: 17:24
Chicago zahájilo druhou třetinu hned dvěma přesilovkami za sebou, jenže to byli domácí, kteří se při nich dostali do vedení. Columbus totiž udeřil ve svém oslabení, ve kterém Roslovic vybídl ke skórování Nyquista.

Blue Jackets byli ve druhé třetině jasně lepším týmem, jenže svou snahu velmi dlouho v další branku nemohli přetavit. Nicméně po další ubráněné přesilovce Chicaga se Columbus přeci jen dočkal. Jen tři vteřiny před koncem druhé části totiž přidal třetí branku domácích Marčenko.
40:00'
39:57'
Blue Jackets ještě dokázali udeřit pouhé tři vteřiny před koncem druhé části! Bayreuther poslal puk na modrou čáru Gaudreauovi, jenž poté posunul puk vedle sebe na KIRILLA MARČENKA, jenž poté z pravého kruhu prostřelil Stalocka zakončením k vzdálenější tyči. Asistence: Johny Gaudreau, Gavin Bayreuther.
39:00'
Nyní už se Columbusu podařilo získat puk a domácí ho rychle posílají přes všechny čáry.
38:42'
Chicago zatím stále drží puk ve svém útočném pásmu, ale hosté se nemohou dostat do nějakého vážnějšího zakončení.
38:16'
Domi vypálil z pravé strany, avšak jeho pokus zblokoval domácí obránce.
38:00'
Chicago zatím kombinuje ve svém útočném pásmu.
37:33'
Markus Bjork (CBJ) je vyloučen na dvě minuty za držení, ale tohle bylo vcelku přísné vyloučení, když Athanasioua příliš nedržel.
37:09'
Sillinger ze středního pásma jen nahodil touš směrem na Stalocka, který ho hned předal svým obráncům.
36:34'
Meyer si ve středním pásmu přebral puk, najel s ním do útočného pásma a jeho střelu do protipohybu dokázal Stalock vykopnout betonem.
36:04'
Katchouk byl není rychleji v útočné třetině než jeho spoluhráč s pukem, a tak je další akce Chicaga zastavena ofsajdem.
35:51'
Foudy dostal kotouč na pravou stranu, odkud následně i vypálil a kotouč zaletěl přesně do lapačky Stalocka.
35:09'
Další ofenzivní snažení hostujících hokejistů končí odpískaným postavením mimo hru.
35:01'
Následně se hra přesunula na druhou stranu, kde se Korpisalo po velmi dlouhé době dočkal úspěšného zákroku, když se mu podařilo zneškodnit střelu Murphyho z modré čáry.
34:38'
Phillipsovi se velmi dobře podařilo uklidit skákající puk před dotírajícím Roslovicem.
34:02'
Marčenko přihrál kotouč Kentu Johnsonovi, jehož následná střela mířila přímo do středu brány, kde byl připravený Stalock.
33:38'
Athanasiou se vcelku snadno dokázal dostat přes obránce Columbusu, jenže mu následně sjel puk z hole, tak Korpisala neohrozil.
33:12'
Další ze střel domácích hráčů byla přizvednuta do ochranné sítě za bránou Stalocka, a tak se po komerční přestávce bude vhazovat v obranném pásmu Chicaga.
32:54'
Columbus musel odrazit i menší ofenzivní snažení Chicaga, které však nijak neohrozili Korpisala.
32:19'
Nepřesnou rozehrávkou se nyní prezentovali domácí hokejisté, a tak se po dlouhé době bude vhazovat před Korpisalem.
32:08'
Murphyho dlouhý pas na Toewse skončil pouze zakázaným uvolněním.
31:35'
Chicago je ve druhé třetině hodně pasivní, když Blackhawks jen odrážejí jednu útočnou snahu domácích za druhou.
30:45'
Bemström si najel na střed útočného pásma, kde po pěkné stahovačky vyslal svou střelu, ale jeho střelecký pokus proletěl kolem brány Chicaga.
30:15'
Gavrikov od pravého mantinelu posílal puk před bránu, kde ho Foudy dokázal tečovat bruslí a Stalock tedy musel zasáhnout.
29:50'
Domácí hokejisté se sami vyhánějí ze svého útočného pásma, když na modrou čáru mířila hodně nepřesná přihrávka.
28:53'
Gaudreau dokázal z rohu kluziště najít Kenta Johnsona, avšak jeho pohotová střela brankou neskončila.
28:08'
Bayreuther vypálil od modré čáry a jeho ráznou střelu Stalock dokázal vyrazit mimo svou klec.
27:58'
Columbus málem hrál další přesilovou hru, když měl být McCabe vyloučen za hru vysokou holí, ale obránce Chicaga přizvedl hůl Meyera do jeho obličeje, takže se vylučovat nebude.
27:04'
Gavrikov nahodil touš z modré čáry a jeho pokus ještě dokázal lehce tečovat Boqvist a Stalock měl co dělat, aby kotouč vyrazil svým betonem.
26:26'
Ve středním pásmu byl kotouč sražen mimo hrací plochu, takže po reklamní přestávce proběhne vhazování před střídačkou Chicaga.
26:11'
Columbus zachytil ve středním pásmu Murphyho rozehrávku a hosté ihned vracejí kotouč zpět za bránu Chicaga.
25:05'
Blue Jackets se hned dostali do útoku, kde však byla jedna z jejich střel sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Stalocka.
24:56'
Po dlouhých čtyřech minutách jsou domácí hokejisté konečně kompletní, když dlouhé oslabení zvládli na výbornou, jelikož žádnou branku neinkasovali a naopak se dokázali dostat do vedení.
24:25'
Z levého kruhu zkoušel ihned vyrovnat Tyler Johnson, avšak jeho střelu Korpisalo kryje.
23:50'
Blue Jackets dokonávají tragédii Chicaga v jeho přesilovce, když se domácí vydali do rychlého protiútoku, kde nakonec Roslovic parádně vybídl ke skórování GUSTAVA NYQUISTA, jemuž přihrál mezi kruhy a švédský útočník se z této pozice už nemýlil. Nicméně neskutečná prce Roslovice, jenž přebruslil Domiho a poté předložil touš Nyquistovi. Asistence: Jack Roslovic.
23:20'
Zatím i další přesilová hra Chicaga pokračuje v kolejích té předešlé, když domácí znova vyhodili puk.
23:00'
Columbus vyhrál následné vhazování a kotouč opět hned letí přes všechny čáry.
22:55'
Nicméně v poslední vteřině oslabení fauloval Vladislav Gavrikov (CBJ) Athenasioua a za své počínání dostává dvě minuty za hákování.
22:40'
Tahle přesilová hra Chicagu rozhodně nejde, protože se hosté ani nemohou pořádně usadit ve svém útočném pásmu.
22:20'
Stalock znova musí za svou bránou, kde sbírá další vyhození domácích.
21:53'
Po neúspěšné přihrávce Patricka Kane se k puku dostali domácí, kteří jej vyhodili přes všechny čáry.
21:26'
Robninson dokázal vyvézt puk až do útočného pásma Columbusu, kde získal cenné vteřiny z oslabení.
20:56'
Chicago bude hrát první plnohodnotnou přesilovou hru, protože je na trestnou lavici poslán Tim Berni (CBJ) na dvě minuty za držení.
20:43'
Columbus dostal puk za bránu Chicaga, ale zde domácí hokejisté nevyhráli žádný souboj, a tak se k puku dostávají hosté.
20:01'
Statistky po první třetině

Střely na bránu: 14:10
Zblokované střely: 2:7
Hity: 11:10
Vyhraná vhazování: 12:11
První třetina utkání mezi Columbusem a Chicagem je tedy u svého konce. Do vedení se v něm nejprve dostali hostující hokejisté, když se přesnou střelou prezentoval Athanasiou.

Blue Jackets však byli následně lepším týmem a domácí se v závěru první části dočkali vyrovnání. V přesilové hře totiž Gaudrau vybídl ke skórování Bemströma a po první části tedy na světelné tabuli svítí nerozhodný stav 1:1.
20:00'
19:35'
Athanasiou se dostal ke střeleckému zakončení z levého kruhu, které však skončila na jednom z bránících hráčů.
18:40'
Blue Jackets bleskově využívají přesilovou hru! Domácím hokejistům se v závěru první třetiny podařilo srovnat stav utkání. Boqvist nahrál kotouč do pravého kruhu Gaudreauovi, jenž poté křižně našel EMILA BEMSTRÖMA, jenž pohotovou střelou překonal Stalocka. Asistence: Johny Gaudreau, Adam Boqvist.
18:30'
Seth Jones (CHI) znova putuje na trestnou lavici, když si hostující obránce tentokrát vysloužil dvě minuty za držení.
18:11'
Domácí hokejisté se hnali do rychlého útoku, kde Roslovic nahrával Bemströmovi, jemuž však při jeho střele lehce zabránil vracející se Raddysh.
17:59'
Domi dostal nabito na pravou stranu, odkud ihned vypálil z první a jeho střela zaletěla do lapačky Korpisala.
17:45'
Kane hledal svou zadovkou Tylera Johnsona, avšak tento pas uhlídala domácí obrana.
17:08'
Bayreuther dostal na modré čáře ještě jeden pokus, jenže tentokrát byl jeho pokus zblokován hostující obranou.
16:39'
Boqvist dokázal dostat puk na Bayreuthera, jehož následná střela jen proletěla kolem hostující klece.
16:07'
Sillinger se vrací zpět do hry a a už i domácí hokejisté jsou kompletní.
15:49'
Columbus získal puk za svou bránou a domácí hokejisté vzápětí poslali touš přes všechny čáry.
15:30'
Kane nahrál k bráně Raddyshovi, jenž poté dokázal dostat puk na Toewse, jenže hostující kapitán z bezprostřední blízkosti Korpisala nepřekonal.
15:09'
Robinson však obdržel přihrávku na útočnou modrou a následně poslal puk za bránu Chicaga.
14:38'
Chicago už je kompletní a začíná zkrácená přesilová hra hostujícího týmu.
14:14'
Chicago vyhrálo následné vhazování a ke střele se nakonec dostal Kane, kterou Korpisalo dokázal chytit svou lapačko.
14:06'
Přesilovka Blue Jackets končí předčasně, protože Cole Sillinger (CBJ) za bránou Chicaga vysekl hůl Jacku Johnsonovi, a tak za své počínání dostává dvě minuty.
13:40'
Gaudreau vypálil z pravého kruhu a Stalock jen vyrazil touš před sebe, kde se k dorážce dostal Roslovic, jenže i on napral puk přímo do brankáře Chicaga.
13:25'
Následné vhazování patřilo Chicagu a kotouč ihned letí ke Korpisalovi.
13:15'
Blackhawks se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma, avšak kotouč letí přímo na domácí střídačku. Vhazovat se tedy bude v obranném pásmu hostí.
13:00'
Boqvist vystřelil od modré čáry a jeho pokus jen proletěl kolem brány Chicaga.
12:45'
Meyer na modré čáře parádně obral o kotouč Setha Jonese a poté se hnal na Stalocka, ale byl faulován, a tak si Columbus zahraje přesilovou hru. Seth Jones (CHI) tedy míří na dvě minuty na trestnou lavici.
12:09'
Columbus se ihned pokusil o vyrovnání, když Roslovic přihrál kotouč mezi kruhy Nyquistovi, jehož okamžitá střela zaletěla přesně do výstroje Stalocka.
11:33'
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí hokejisté byli nyní hodně laxní se svou rozehrávkou, když Columbus nedokázal dostat puk ze svého obranného pásma a na modré čáře zastavil touš Phillips, jenž ihned přihrál ANDREASI ATHANASIOUOVI, jenž poté z levého kruhu zamířil přesně k vzdálenější tyči domácí klece. Asistence: Isaak Phillips.
11:10'
Během reklamní přestávky proběhlo na kostce děkovné video věnované Sethu Jonesovi, jenž v Columbusu strávil velkou část své kariéry.
11:10'
Chicago šlo následně do útoku, avšak akci hostů ukončuje hvizd čárového, jelikož se Blackhawks dostali do ofsajdu.
10:36'
Od modré čáry letěla na bránu Chicaga další střela a kotouč se poté odrazil na levou stranu, kde se k dorážce dostal Gaudreau, jenž měl před sebou zcela odkrytou bránu, ale fantastický zákrok holí předvedl Stalock!
10:24'
V posledních minutách se aktivita přelila na domácí stranu, když domácí tlačí na svého soupeře a Chicago se nyní osvobodilo jen za cenu vyhození kotouče na zakázané uvolnění.
09:48'
Gudbranson dostal přihrávku na modrou čáru a jeho následné nahození musel zblokovat některý z hráčů stojících před Stalockem.
09:03'
Gaudreau předvedl své hokejové umění, když na modré čáře prohodil kotouč mezi bruslemi jednoho z hostujících hráčů a následně i vystřelil, jenže jeho střelu do středu brány Stalock vyrazil.
08:28'
Marčenko dostával velmi dobrou přihrávku před bránu Chicaga, kde však skvěle zareagoval Stalock, jenž svou holí vysekl puk z hole domácího útočníka.
08:12'
Ofenzivní snaha domácích hokejistů končí na útočné modré, kde se Columbus dostal do ofsajdu.
07:53'
Přihrávka hostujících hokejistů byla zblokována až mimo hrací plochu, takže se po komerční přestávce bude vhazovat ve středním pásmu.
07:20'
Z pravého kruhu vyslal svou střelu Meyer a Stalock zřejmě ani zasahovat nemusel, protože střela domácího útočníka letěla mimo bránu.
06:48'
Domácí hokejisté velmi dobře uzavřeli svého soupeře v jeho obraném pásmu a Stalock si musel poradit i s jednou střelou Columbusu.
06:00'
Domácí hokejisté nyní se svým napadáním nadělali hostující obraně menší potíže, ale Chicago nakonec vše zvládlo.
05:09'
Kane velmi pěknou žabkou vybídl ke skórování Domiho, jenže tomu domácí obránce přizvedl hůl, a tak útočník Chicaga nemohl zakončit.
04:25'
Nyquist dostal přihrávku na útočnou modrou a v útoku následně vystřelil z otočky a Stalock jeho pokus vyrazil za svou bránu.
03:46'
Dickinson si na levé straně přebral kotouč a následně ihned přejel do útočného pásma, kde vystřelil na vzdálenější tyč, jenže jeho pokus mířil mimo.
02:44'
Olivier zavezl touš do útočného pásma Columbusu, ale zde mu při jeho zasekávačce ujel z hole, čehož hned využili hostující obránci.
02:23'
Korpisalo připisuje další úspěšný zákrok, když si nyní musel poradit s nahozením Caleba Jonese.
02:08'
Domiho střela ze středu útočného pásma jen proletěla kolem brány Columbusu.
01:12'
Korpisalo si připisuje první úspěšný zákrok v utkání, když si domácí brankář musel poradit se střelou Toewse z levého kruhu.
00:18'
Columbus nahodil touš do svého útočného pásma, ale zde si pro něj dojel Stalock, který ho poté poslal do středního pásma.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Gavrikov, M. Bjork, Berni, Gudbranson, Bayreuther, A. Boqvist – J. Gaudreau, K. Johnson, Marčenko – Nyquist, Roslovic, Bemström – E. Robinson, Sillinger, Meyer – L. Foudy, Kuraly, Olivier.
Trenér: Brad Larsen

Chicago Blackhawks: Stalock (Mrázek) – McCabe, S. Jones, I. Phillips, Murphy, J. Johnson, C. Jones – T. Johnson, Domi, P. Kane – Kurashev, J. Toews, Raddysh – Athanasiou, Dickinson, Lafferty – Katchouk, R. Johnson, Blackwell.
Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Dunning, Schlenker – Tobias, Mills.
Chicago Blackhawks
(8-22-4)

Naopak od Chicaga se jeho současné postavení v tabulce, tak nějak očekávalo. Blackhawks se předsezónou víceméně zbavili Alexe DeBrincata a Kirbyho Dacha. Chicago se tedy pustilo do celkové přestavbě svého týmu a zisk jedničky draftu Connora Bedarda by jim do budoucna velmi pomohl.

Poslední zápasy

St. Louis Blues – Chicago Blackhawks 2:1
Carolina Hurricanes – Chicago Blackhawks 3:0
Chicago Blackhawks – Columbus Blue Jackets 5:2
Columbus Blue Jackets
(10-22-2)

Před sezónou se rozhodně nečekalo, že Columbus bude okupovat poslední příčku Východní konference. Vždyť do týmu došel z Calgary Johny Gaudreau a očekával se útok na postupové pozice, jenže Blue Jackets si zažívají neskutečně smolný ročník. Jak se říká, co se může pokazit, tak to se pokazí. Modrokabátníky totiž sráží neskutečně velká marodka klíčových hráčů, a to se poté odráží na jejich výkonech a výsledcích.

New York Islanders – Columbus Blue Jackets 2:1
Philadelphia Flyers – Columbus Blue Jackets 5:3
Vítám vás na začátku posledních utkáních NHL roku 2022, které společně s utkáním Bostonu s Buffalem zahájí i střetnutí dvou adeptů na zisk Connora Bedarda, jelikož poslední tým Východní konference Columbus Blue Jackets na svém ledě přivítají poslední tým Západní konference Chicago Blackhawks.