NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Dallas - 11. dubna 2023   01:00

Dallas
04:53' Hintz  (Harley, J. Robertson) • 07:59' Lindell  (Hintz, J. Robertson) • 12:10' Dellandrea  (Domi, Seguin) • 20:55' J. Robertson  (Hintz, Heiskanen) • 23:37' Pavelski  (Heiskanen, Hintz) • 34:19' Ja. Benn  (C. Miller, W. Johnston)
Detroit
Husso (13. Hellberg) – Walman, Seider, Edvinsson, Chiarot, Määttä, Lindström – Kubalík, Larkin, Perron – P. Suter, Copp, Raymond – T. Hirose, Veleno, Chiasson – Berggren, Czarnik, Luff.
Lambert, Dunning – Tobias, Barton
Little Caesars Arena, Detroit
17 861 diváků
Dallas
Oettinger (41. Wedgewood) – Heiskanen, R. Suter, Hakanpää, Lindell, Harley, C. Miller – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Domi, Seguin, Dellandrea – Ja. Benn, W. Johnston, Dadonov – Glendening, Faksa, Kiviranta.

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.

Radek Faksa (DAL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:11
Dominik Kubalík (DET) – 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 14:09

Tři hvězdy utkání
1. Joe Pavelski (DAL) 1+0
2. Roope Hintz (DAL) 1+3
3. Jason Robertson (DAL) 1+2
Po velmi dvou bohatých třetinách nakonec přišla závěrečná třetina, ve které nepadla ani jedna branka, a tak nakonec Dallas Stars zdolal domácí Detroit Red Wings poměrem 6:1.

Hokejisté Detroitu si zřejmě své poslední domácí utkání ročníku 2022/2023 představovali trochu jinak, když se alespoň ve třetí části snažili svým fanouškům trochu zvednou náladu lepší hrou, ale ta už k jejich další trefě nevedla.
59:51'
Hirose se ještě po levé straně snažil prodrat do útoku, ale obrana Stars jejj zde nacpala na mantinel.
59:28'
Domácí hokejisté jen protečovali kotouč za bránu Dallasu, kam pro puk míří Wedgewood, jenž ho předává svým spoluhráčům.
59:01'
Na druhé straně si Wedgewood musel poradit se střelou z modré čáry, kterou na něj odtud vyslal Czarnik.
58:43'
Heiskanenovo nahození z modré čáry jen proletělo kolem domácí klece.
58:19'
Johnston zkoušel obloukem vyslat do úniku Dadonova, který však dojel touš až v rohu útočného pásma Stars.
57:43'
Ani svou druhou přesilovou hru v utkání tedy Detroit nedokázal využít a Kiviranta se tedy vrací zpět do hry.
57:01'
Seider si na sebe vzal trochu velké sousto, když si ho vzal na starost Faksa, který domácího obránce čistě seslal k ledu a následně vyvezl touš z obranného pásma Stars.
56:24'
Další vhazování opět patřilo hostujícím hokejistům, jenž vyhazují puk ze svého obranného pásma.
56:18'
Perron nahrál do pravého kruhu Chiassonovi, jehož střela končí ve výstroji Wedgewooda.
55:50'
Dallas však vyhrál následné vhazování a touš letí podél mantinelu až za bránu Detroitu.
55:41'
Detroit ještě bude hrát přesilovou hru, protože dvě minuty za hákování dostává Joel Kiviranta (DAL).
55:24'
Detroit nyní pouze poslal touš přes celé kluziště na zakázané uvolnění a hra se tedy vrátí před domácí bránu.
55:18'
Nyní už konečně přichází přerušení, když se ze středního pásma kotouč doklouzal k Hellbergovi, který ho schoval do své lapačky.
55:00'
Kiviranta vyslal svou střelu zpoza obránce, kterou Hellberg schytal zřejmě do své helmy.
54:44'
Už poměrně dlouhou dobu se hraje bez jakéhokoli přerušení.
54:05'
Larkinova střela z modré čáry byla opět zblokována obranou Dallasu do rohu kluziště.
53:46'
Harley se dostal s pukem do rohu útočného pásma, kde nakonec o něj přišel, když zde na něj zatlačila dvojice domácích hráčů.
53:16'
Dlouhý pas na útočnou modrou domácích byl hodně nepřesný, a tak se k puku opět dostávají hráči Dallasu.
52:32'
Naopak Stars nyní ukrajují vteřiny ve svém útočném pásmu, kde si hosté spíš jen přihrávali kolem brány Detroitu.
52:02'
Domácí hrají opravdu velmi aktivně, jenže to zatím nevede k další brance Red Wings.
51:21'
Chiarot si sjel do pravého kruhu, odkud i vystřelil, ale hostující obrana touš srazila za svou klec.
50:28'
Hellberg musel pro puk za svou klec, kam dojížděl jeden z napadajících hráčů Dallasu a domácí brankář málem zahrál touš v zakázané výseči.
49:48'
Dallasu se až nyní podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
49:17'
Määttä nahazoval kotouč s tím, že ho některý z jeho spoluhráčů bude tečovat, ale neúspěšně a touš jen zaletěl za bránu Dallasu.
48:24'
Domácí publikum se nyní dožadovalo přesilové hry, když byl u brány Dallasu sražen k ledu jeden z hráčů Detroitu, ale rozhodčí žádný trest neudělují.
47:58'
Tohle byla vcelku povedená pasáž domácích hráčů, kteří svou hrou trochu probudili i své fanoušky, kteří jsou konečně nějak slyšet.
47:25'
Walman na modré čáře trochu zamotal Robertsona a poté vystřelil ze středu útočného pásma, ale jeho pokus Wedgewood vyrazil.
46:32'
Larkin přejel s pukem útočnou modrou a ihned střílel, ale jeho střela šla hodně nad bránu Dallasu.
46:08'
Seguin chtěl nahodit puk do útočného pásma, jenže jej příliš nabral svou holí a poslal touš až do hlediště.
45:39'
Veleno nahrál kotouč do středu útočného pásma Raymondovi a Wedgewood si proti jeho střele hodně povyjel, ale vůbec nevěděl, kam se touž odrazil. Bylo to však přímo na hůl jednoho z obránců Stars, kdyby to byl někdo z domácích, tak zakončuje do zcela prázdné klece.
45:06'
Benn z hranice pravého kruhu vyzkoušel pozornost Hellberga, který jeho střelu nevyrazil zrovna nejlépe, ale u kotouč byli dříve domácí hráči.
44:33'
Pius Suter dostal na pravé straně trochu více prostoru, a tak odtud i vystřelil, ale jeho svižná střela jen proletěla kolem brány Dallasu.
43:50'
Domácí hokejisté se ze svého obranného pásma osvobozují jen za cenu vyhození kotouče na zakázané uvolnění.
43:29'
Domi vyslal pas na modrou Lindellovi, jehož následná střela byla zastavena ještě někde před Hellbergem.
42:48'
Wedgewood si připisuje první úspěšný zákrok, když na hostujícího brankáře letěla střela z modré čáry.
42:21'
Määttä zkoušel vyslat dlouhý pas na útočnou modrou, který však jen sebral bránící Miller.
41:47'
Detroit tedy ubránil další přesilovou hru Dallasu. Nicméně vzápětí domácí poslali touš na zakázané uvolnění.
40:57'
Heiskanen si to středem projel mezi hráči Detroitu a následně dokázal i zakončit s bránícím hráčem na zádech, ale jeho bekhendové zakončení jednoruč nemělo potřebnou razanci.
40:44'
Detroit vyhodil kotouč ze svého obranného pásma přímo na střídačku Dallasu. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
40:01'
Dallas do závěrečné třetiny střídá své brankáře, když Jakea Oettingera střídá Scott Wedgewood.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 13:15
Zblokované střely: 10:8
Hity: 11:8
Vyhraná vhazování: 10:24
Ani ve druhé třetině hostující Dallas neopustila jejich ofenzivní chuť, protože i ve druhé části se Stars podařilo nastřílet do domácí brány tři puky. Po přesilovkové trefě Robertsona se svého 1000. bodu v NHL dočkal Pavelski, jenž jej obstaral typicky svou pověstnou tečí.

Šestou branku hostujících poté trochu šťastně přidal kapitán Benn, kterého trefilo nahození Millera. Detroit se následně dočkal alespoň čestného úspěchu, který obstaral Perron.
40:00'
39:50'
Následné vhazování hosté prohráli, a tak kotouč míří přes celé kluziště za bránu Oettingera.
39:46'
Nicméně je zde další vyloučení na domácí straně, protože dvě minuty za podrážení dostává Ben Chiarot (DET).
39:28'
Své druhé oslabení už domácí hokejisté zvládli ubránit bez inkasované branky, když Stars ani nijak neotestovali Hellberga.
39:00'
Domácím hokejistům se podařilo dostat touš alespoň do středního pásma.
38:43'
Dadonov dostal nabito do pravého kruhu, avšak jeho pohotová střela mířila mimo bránu Detroitu.
38:10'
Touš opět míří až k hostujícímu brankáři.
37:52'
Detroitu se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.
37:27'
Střelec první branky Detroitu David Perron (DET) vzápětí usedá na trestnou lavici, kde dostává dvě minuty za hrubost a krosček. Na druhou stranu míří Jani Hakanpää (DAL), jenž dostává jen dvě minuty za hrubost a Dallas bude hrát druhou přesilovou hru.
36:53'
Detroit právě vstřelil branku!
Larkinovi se z levé strany podařilo přihrát touš do pravého kruhu DAVIDU PERRONOVI, jenž zde stahovačkou oklamal bránícího Hintze a touš poté poslal přesně mezi betony Oettingera. Aistence: Dylan Larkin.
36:39'
Oettinger si musel poradit se střelou z modré čáry, kterou hostující brankář vyrazil za svou klec.
35:39'
Střelu Ryana Sutera Hellberg jen vyrazil před sebe a domácí brankář touš následně pohotově schoval pod svou lapačku
35:08'
A hostující hráče očividně ani po šesti vstřelených brankách jejich ofenzivní chuť neopouští, když se Stars znova ženou do útoku.
34:19'
Dallas právě vstřelil branku!
Stars zavezli puk do útočného pásma, kde se přihrávka Johnstona dostala na modrou čáru k Millerovi, jehož střela trefila projíždějícího JAMIEHO BENNA a touš poté směřoval zcela do protipohybu bezmocného Hellberga. Asistence: Colin Miller, Wyatt Johnston.
34:00'
Další vhazování už patřilo Dallasu a Hellberg si následně musel poradit se střelou Millera z modré čáry.
33:54'
Detroit sice vyhrál následné vhazování, ale domácí hned posílají kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
33:46'
Ještě jedna šance Dallasu, když Robertson posunul touš před bránu Detroitu, kam si sjel Ryan Suter, jenž sice měl na zádech bránícího hráče, ale svou střelu poslal až do ochranné sítě.
33:28'
Až nyní přišla vcelku schovaná střela Hintze ze středu útočného pásma, která skončila na tyči domácí klece!
33:06'
První formace Dallasu opět dělá velké potíže obraně Detroitu, ale Stars tentokrát zatím vůbec nestřílí.
31:42'
Raymond se pokoušel přihrát kotouč z rohu kluziště před bránu, ale tento pas skvěle překazil svou holí Oettinger.
31:00'
Domácí hokejisté jen obloukem poslali touš přes všechny čáry, takže je Detroitu odpískáno zakázané uvolnění.
30:00'
Benn po přejetí modré čáry přenechal touš Hintzovi, jehož svižnou střelu Hellberg vyráží mimo bránu Red Wings.
29:18'
Robertson zkoušel střílet z levého kruhu, ale trefil hned prvního hráče Detroitu.
28:52'
Dellandrea jen před útočnou modrou protečoval Millerovu nabídku do útočného pásma, kde si puk přebírají domácí hokejisté.
28:15'
Pius Suter dostal přihrávku ke střídačce Detroitu, kde byl domácí útočník hned pod tlakem a touš se nakonec opět dostal k jeho sedícím spoluhráčům.
27:34'
Glendening ve středním pásmu nabral velkou rychlost, a tak mu Kiviranta posunul touš do jízdy a bývalý dlouholetý hráč Detroitu svou střelu z pravé strany nasměroval mimo bránu Red Wings.
27:06'
Stars už se radovali z další branky, ale rozhodčí ihned rozpažuje. Johnstonovu střelu z mezikruží Hellberg jen vyrazil před sebe, kam dojížděl Kiviranta, jenž puk nasměroval do brány svou bruslí, když zde dobržďoval.
26:28'
Seider si sebral puk a následně s ním dojel až do útočného pásma, kde otestoval Oettingera, jenž touš chytá svou lapačkou. Následuje komerční přestávka.
25:38'
Dellandrea zavezl puk do útočného pásma, kde však byl osamocen a obránci Red Wings si s ním poradili bez větších potíží.
25:06'
Berggren nahrával zpoza hostující brány mezi kruhy, jenže zde nebyl žádný z jeho spoluhráčů a touš míří až do středního pásma.
24:18'
Red Wings jen ze středního pásma nahodili touš na Oettingera, který jej sebral svou lapačkou.
23:37'
Hintz poslal kotouč zpoza domácí klece na modrou Heiskanenovi, jehož následné nahození skvěle tečoval JOE PAVELSKI a Hellberg byl proti změně směru bezmocný. JOE PAVELSKI se tedy konečně dočkal svého 1000. bodu v NHL, který skvěle zaznamenal svým pověstným způsobem, a to tečí. Zkušeného amerického útočníka následně doslova zasypal celý tým Dallasu. Asistence: Miro Heiskanen, Roope Hintz.
23:25'
Robertsonovi se podařilo křižně nahrát Pavelskému, jenž mohl zakončit do prázdné klece, ale trefil bránícího Seidera.
22:58'
Luff pouze ze středního pásma poslal touš za bránu Dallasu, odkud ho hostující hokejisté poslali zpět do středního pásma.
22:21'
Seguin velmi dobře přihrával do druhé vlny Harleymu, jehož střelu na bližší tyč dokázal Hellberg vyrazit.
21:40'
Domácí hokejisté znova poslali puk na svou střídačku, a tak se opět bude vhazovat ve středním pásmu.
21:25'
Útočná snaha Detroitu skončila u modré čáry, kde se kotouč dostal na jejich střídačku.
20:55'
Stars využívají přesilovou hru! Hintzovit se podařilo křižně nahrát JASONU ROBERTSONOVI, jenž z hranice levého kruhu lépe ani vystřelit nemohl, když svou svižnou střelu vyslal přesně do vzdálenější šibenice domácí klece. Asistence: Roope Hintz, Miro Heiskanen.
20:27'
Robertsonovu přihrávku ukořistil jeden z domácích hráčů a Red Wings poté vyhodili touš z obranného pásma.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 9:6
Zblokované střely: 6:6
Hity: 5:4
Vyhraná vhazování: 4:12
První třetina vyzněla zcela jasně ve prospěch hostujícího Dallasu, kterému se během úvodních dvaceti minut podařilo nastřílet hned tři branky. Za Stars se postupně prosadili Hintz, Lindell a Dellandrea.

Třetí inkasovaná branka navíc byla konečnou pro Hussa, jehož v bráně Red Wings nahradil Hellberg. I Detroit měl své šance, když především první formace byla hodně nebezpečná, ale domácím se zatím nepodařilo najít recept na Oettingera.
20:00'
19:48'
Seguinova střela z pravého kruhu byla hodně nepřesná a touš míří mimo bránu Detroitu.
19:28'
Ryan Suter na modré čáře nezvládl svou kličku a touš se poté odrazil do středního pásma.
19:16'
Dallas si v závěru první třetiny zahraje přesilovou hru, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Taro Hirose (DET).
18:54'
Pavelski nahrál touš na modrou Robertsonovi, jenž chtěl přisunout puk do jízdy Hintzovi, jenže ten ho nakonec nechal za sebou.
18:27'
Chiarot nahrál kotouč na modrou čáru, kde Määtovi jeho střela vůbec nesedla, ale touš se poté doklouzal k Larkinovi, který však z velké blízkosti Oettingera nepřekonal.
17:46'
Copp se snažil křižným pasem najít hokejku Raymonda, ale tento pas mířil příliš za domácího útočníka.
17:18'
Ryan Suter zkoušel nahodit touš z modré čáry, jenže jeho pokus mířil mimo tři tyče domácí klece.
16:25'
Po chybné rozehrávce hostí se kotouč dostal k Berggrenovi, jenž místo střely však volil hodně špatnou přihrávku, kterou jeho spoluhráč ani nezpracoval.
15:54'
Domácím hokejistům se podařilo odrazit útočnou snahu první formace Dallasu a Detroit jen vyhodil kotouč do středního pásma.
15:21'
Robertson vyslal z levého kruhu hodně nepřesnou střelu, která jen zaletěla za bránu Red Wings.
14:50'
Perron zkoušel překonat Oettingera střelou z rohu útočného pásma a touš se jen odrazil do připraveného brankáře Dallasu.
14:22'
Red Wings nahodili touš do útočné třetiny, kde se od zadního mantinelu odrazil k Oettingerovi, který puk raději schoval pod svou lapačku.
14:02'
Hakanpää vydoloval touš ze souboje za bránou Dallasu a následně obloukem poslal touš do středního pásma.
13:17'
Nahození Piuse Sutera se od plexiskla odrazilo do hlediště. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
13:04'
Útočná snaha Detroitu skončila na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.
12:38'
Hellberg si ihned zapisuje úspěšný zákrok, když si švédský brankář poradil se střelou z modré čáry.
12:10'
Třetí inkasovaná branka je konečou pro Villeho Hussa, kterého v domácí bráně nahradí Magnus Hellberg.
12:10'
Stars ustáli tlak první formace Detroitu a hned z následného protiútoku přidávají třetí branku! Seguin ze středního pásma nahodil touš do útočného pásma, kde jej dojel Domi, který poté přihrál před bránu, kam si najel TY DELLANDREA, jenž usměrnil puk za záda Hussa. Asistence: Max Domi, Tyler Seguin.
11:06'
Larkinovi se podařilo poslat puk před bránu Dallasu, kde se letící touš pokoušel trefit Perron, ale ten dopadl až k Oettingerovi, od kterého se odrazil za hostující klec.
10:52'
Hostující hokejisté jen poslali touš přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
10:40'
Red Wings se rychle přesunuli do svého útočného pásma, kde z levého kruhu vystřelil Luff, jenže jeho pokus zblokovala obrana Dallasu do ochranné sítě.
10:32'
Robertson i v pádu dokázal nahrát kotouč Hintzovi, jenže tomu ujel z jeho hole, a tak si jej rychle přebírají domácí.
09:48'
Benn zpoza klece nahrával touš volnému Dadonovi, avšak tomu přeskočil puk přes jeho hůl.
09:42'
Dadonov objel s pukem domácí klec, aby následně nahrál Bennovi, jenž pustil touš až na modrou k Harleymu a jeho střela končí ve výstroji Hussa.
08:41'
Larkin velmi dobře přihrál kotouč na levou stranu Perronovi, proti kterému Oettinger hodně vyjel a možná i díky tomu domácího útočníka zahnal až za svou klec.
07:59'
Stars navyšují své vedení! Hintz zavezl puk do útočného pásma, kde ho hned přenechal ESOVI LINDELLOVI, jehož pohotová střela prošla Hussovi za jeho záda. Asistence: Roope Hintz, Jason Robertson.
07:05'
Czarnik se pokoušel překvapit Oettingera se svým zakončením z velkého úhlu, které brankář Dallasu jen prodloužil na druhou stranu obranného pásma Stars.
06:44'
Střela Ryana Sutera z modré čáry skončila hned na prvním bránícím hráči, od kterého se touš odrazil až do ochranné sítě.
06:31'
Stars vyhráli souboj za bránou Red Wings, odkud Benn poslal touš na modrou Heiskanenovi, ale ten se svou kličkou vyhnal až do středního pásma.
05:46'
Red Wings se okamžitě snaží reagovat, když se domácí dostali do svého útočného pásma, ale střela Lindströma z modré čáry byla tečována mimo bránu Dallasu.
04:53'
Stars otevírají stav tohoto utkání! První formace Dallasu uzavřela svého soupeře v jeho obranném pásmu, kde nakonec Harley z levé strany poslal touš před bránu na hůl ROOPEHO HINTZE, jenž nasměroval puk přesně mezi betony přesunujícího se Hussa. Asistence: Thomas Harley, Jason Robertson.
04:00'
Už v plném počtu hráčů si domácí hokejisté vytvořili obrovskou příležitost, když Suter nahrál před bránu zcela volnému Coppovi, jenž však z bezprostřední blízkosti Oettingera nepřekonal.
03:42'
Stars zřejmě naposledy v tomto oslabení vyhazují touš přes všechny čáry.
03:27'
Domácím poté nevyšel přechod do útočné třetiny, jelikož je kotouč tečován mimo hrací plochu.
03:14'
Zámek Detroitu končí až nyní nepřesnou přihrávku Larkina, kterou ukořistil Faksa, jenž vyhodil touš do středního pásma.
02:55'
Raymond nahrál kotouč na modrou Seiderovi, jehož dělovku Oettinger vyrazil vedle své klece.
02:13'
Perronova přihrávka skončila na bruslích Hakanpää a finský zadák Dallasu následně vyhodil touš z obranného pásma.
01:52'
Stars vyhráli následné vhazování a touš letí přes všechny čáry.
01:45'
Jamie Benn (DAL) provedl hodně zbytečný faul, když poslal k ledu Piuse Sutera a za své počínání dostává dvě minuty za krosček.
01:08'
Oettinger má za sebou první úspěšný zákrok v utkání, jelikož si musel poradit se střelou Walmana z pravého kruhu.
00:37'
Red Wings poté dostali puk do své útočné třetiny, kde z modré čáry střílel Määttä, avšak jeho pokus byl tečován do ochranné sítě.
00:24'
Stars hned nahodili kotouč do svého útočného pásma, ale zde si jej přebírají domácí hokejisté.
00:01'
Dallas Stars
(44-21-14)

Oproti tomu Dallas se už soustředí na vyřazovací boje, ale v závěru základní části stále ještě Stars bojují o vítězství ve své divizi, kde však aktuálně ztrácí na vedoucí Colorado dva body.

Případná druhá příčka by totiž znamenala hned velmi obtížného soupeře, kterým s největší pravděpodobností bude Minnesota Wild. Nicméně v závěrečných třech utkáních se ještě v této nabité divizi může vše rychle změnit.

Poslední zápasy

Dallas Stars – Vegas Golden Knights 2:1 sn.
Dallas Stars – Philadelphie Flyers 4:1
Dallas Stars – Nashville Predators 5:1
Detroit Red Wings
(35-34-10)

Red Wings už delší dobu ví, že se ani v tomto ročníku do play off nepodívají, ale tým se už postupně zvedá a třeba v příští sezóně by Detroit už klidně do play off proklouznout mohl. Ve velmi obtížné Východní konferenci to však vždy budou mít každý tým těžké.

Proti Dallasu to navíc bude pro hokejisty Detroitu jejich poslední domácí utkání v tomto ročníku, jelikož poslední dva zápasy poté odehrají na ledě Caroliny a Tampy Bay.

Detroit Red Wings – Pittsburgh Penguins 1:5
Detroit Red Wings – Buffalo Sabres 6:7 sn.
Montreal Canadiens – Detroit Red Wings 0:5
Vítám vás v závěrečném týdnu základní části NHL. Z pondělí na úterý nás čeká spousta zápasů a my se zde podíváme do Hockey townu, jelikož Detroit Red Wings na svém ledě přivítají Dallas Stars.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.