NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Winnipeg - 11. ledna 2023   01:10

Detroit
Detroit
01:16' Walman (Seider, Copp) • 07:21' Berggren (Copp, Seider) • 15:27' Sundqvist (Seider, Raymond) • 22:57' Kubalík (Sundqvist) • 37:38' Larkin (Seider, Raymond) • 41:52' Fabbri (Lindström, Veleno) • 58:40' Raymond (Larkin)
7:5
(3:1, 2:2, 2:2)
Winnipeg
Winnipeg
17:17' Pionk  (Scheifele, Perfetti) • 29:46' Gagner  (D. Gustafsson, Jonsson Fjällby) • 32:08' Schmidt  (Perfetti, Wheeler) • 40:33' Ehlers  (Connor, Pionk) • 54:55' Scheifele  (Dubois, Ehlers)
Detroit
Luxmore, St. Pierre – Fournier, Kelly
Little Caesars Arena, Detroit
19 075 diváků
Winnipeg
Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Samberg, Schmidt, Dillon – Ehlers, Dubois, Connor – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Kuhlman, Lowry (A), M. Barron – Gagner, D. Gustafsson, Jonsson Fjällby.

To už je z mé strany vše. Děkuji, že jste utkání spolu s námi sledovali a někdy zase napočtenou!
Kdo se postavil do brankoviště?
Ville Husso (DET) – 32 zákroků, 5 OG, úspěšnost 86,5 %, odchytal 59:46
Connor Hellebuyck (WPG) – 16 zákroků, 6 OG, úspěšnost 72,7 %, odchytal 57:33

Česká a slovenská stopa
Filip Hronek (DET) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:41
Dominik Kubalík (DET) – 1+0, -1 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 6:45

Tři hvězdy utkání
1. Moritz Seider (DET) 0+4
2. Oskar Sundqvist(DET) 1+1
3. Lucas Raymond (DET) 1+2
Statistika
Střely na bránu: 23 – 37 | Přesilová hra: 1/3 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 6
Hokejisté Detroitu poráží Winnipeg 7:5 a připisují si tak první výhru v roce 2023!

Tento duel přinesl atraktivní podívanou. Vždyť padlo hned 12 gólů! Domácím vyšel úvod. V 16. minutě vedli už 3:0, na začátku druhé části pak 4:1. Tryskáči utkání nikdy nevzdali a začali nebezpečně dotahovat. Po brance Nateho Schmidta to bylo 4:3, ovšem Red Wings ještě před koncem prostřední třetiny pomohla přesilovka 5 na 3, kterou využil kapitán Dylan Larkin.

Hned po 33 sekundách třetí části však obrana Detroitu propadla a Nikolaj Ehlers opět dostal Jets na kontakt. Následovala rychlá odpověď v podobě pohotové teče Robbiho Fabbriho. Kanadský celek znovu zdramatizoval duel v čase 54:55, kdy využil početní výhodu dorážkou Duboisovy rány do tyčky Mark Scheifele. Rudá křídla pak navíc zachránila branková konstrukce po střele Pionka. Hosté následně vsadili na hru bez brankáře, v níž zpečetil skóre na konečných 7:5 Lucas Raymond.
59:38'
Hosté to ještě jednou zkoušejí bez brankáře.
59:03'
Běží poslední minuta tohoto duelu.
58:40'
Detroit právě vstřelil branku!
Domácí přidávají pojistku při hře soupeře bez gólmana! Dylan Larkin vybojoval puk na obranné modré a svou přihrávkou poslal proti prázdné brance LUCASE RAYMONDA, který už to měl snadné. Asistence: Dylan Larkin.
58:12'
Husso vyrazil střelu od modré čáry, byť před ním clonil Blake Wheeler. Domácí pak dostali puk z obranného pásma.
57:25'
Hellebuyck na střídačce, branka Jets je prázdná!
57:25'
Velký tlak Winnipegu utnul Husso, který dokázal zareagovat na střelu Morrisseyho, kterou ještě tečoval Barron. Hra přerušena.
56:46'
Mohlo být vyrovnáno! Neal Pionk se v útočném pásmu šikovně uvolnil a mírně z pravé strany orazítkoval vzdálenější tyčku!
54:55'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovku a jsou zpátky v zápase! Všemu předcházelo nejisté vyjetí Hussa, který chtěl odehrát od mantinelu odražený kotouč, ale u něj byl dříve Ehlers, jenž z levé strany minul branku. Napravo si však vzal puk Pierre-Luc Dubois, jenž švihem nastřelil brankovou konstrukci a dorážející MARK SCHEIFELE už touš za záda domácího gólmana dopravil – 6:5. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Nikolaj Ehlers.
54:37'
Nikolaj Ehlers zleva minul branku. Puk následně vylétl až do středního pásma.
54:26'
Robby Fabbri napadal příliš důrazně Adama Lowryho. Hostujícího hráče podrazil a za faul v útočném pásmu odejde na trestnou lavici. Přesilovka pro Tryskáče.
53:30'
Josh Morrissey prověřil Hussa od modré. Domácí brankář zakročil tentokrát levým betonem.
53:11'
Další střela Ehlerse z pravé strany. Husso schoval puk do lapačky
52:58'
Nikolaj Ehlers střílel z vrcholu pravého kruhu. Trefil nohy spoluhráče Duboise.
52:27'
Hosté nyní zmáčkli svého soupeře. Hodně aktivní byl obránce Josh Morrissey, který se pak dokonce objevil před brankou v roli tečujícího hráče. Kotouč ale sebral Husso. Po jeho zákroku následuje reklamní pauza.
51:43'
Nahození Joshe Morrisseyho od modré čáry tečoval bránící hráč nad domácí branku.
50:52'
Domácí v přečíslení 3 na 2. Fabbri posunul puk doprava na Davida Perrona, jehož střelu vyrazil Hellebuyck.
50:13'
Teď už jsou domácí kompletní.
50:06'
V závěru přesilovky ještě přišla dobrá souhra, po níž minul z levého kruhu branku Blake Wheeler.
49:45'
Hostům se přesilová hra nedaří. Detroit vyhodil.
49:02'
Husso přikryl puk, který zůstal u bočního oblouku jeho branky.
48:33'
Domácí vyhodili díky dobré práci Michaela Rasmussena.
48:12'
Za nedovolené bránění je vyloučen Moritz Seider. Hosté budou hrát přesilovku.
47:36'
Tyler Bertuzzi se vydal za pukem, který hostům utekl do středního pásma. Dokázal jej vybojovat a dostat se s ním do útočné třetiny. Tam už ale Red Wings nevymysleli nic, čím by ohrozili branku soupeře.
46:54'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před brankou Villeho Hussa.
46:38'
Hosté v postavení mimo hru. Čas na reklamní přestávku.
45:53'
Od modré čáry to zkoušel Dylan Samberg. Kotouč byl sražen do ochranné sítě za brankou domácích.
44:29'
Zakázané uvolnění Detroitu.
43:52'
Od modré čáry vystřelil Filip Hronek. Puk udržel ve výstroji Connor Hellebuyck. Byl to důležitý zákrok, hráči v červeném už číhali na možnost dorážet.
43:19'
Z dobré pozice minul domácí branku Josh Morrissey. Kotouč nyní vyvezl Rasmussen.
42:39'
Obrany na obou stranách jaksi scházejí. Ta domácí nechala mezi kruhy volného Pierra-Luca Duboise, ovšem Detroit podržel brankář Husso!
41:52'
Přestřelka pokračuje! Domácí zase vedou o dva góly. Nahození Gustava Lindströma od modré čáry pohotově tečoval za Hellebuyckova záda ROBBY FABBRI – 6:4. Asistence: Gustav Lindström a Joseph Veleno.
41:31'
Další přečíslení hostí! Hned tři hráči najížděli proti osamocenému Filipovi Hronkovi. Ten to udělal pozičně skvěle a dokázal zablokovat Wheelerovu nahrávku.
40:33'
Hned zkraje třetí třetiny tu máme zápletku! Domácí propadli v útočném pásmu. Kyle Connor posunul puk do jízdy NIKOLAJOVI EHLERSOVI, který vyrazil společně se spoluhráčem do přečíslení 2 na 1. Situaci vyřešil sám ranou z pravého kruhu, která prošla Hussovi mezi betony – 5:1. Kyle Connor a Neal Pionk.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 3:03.
Statistiky:
Střely na bránu: 17 – 24 | Přesilová hra: 1/3 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 6
V Detroitu se hraje na góly bohaté utkání. Po čtyřiceti minutách vedou domácí Rudá křídla 5:3. Brankový účet druhé části otevřel ve 23. minutě Dominik Kubalík, který dokázal poslat do hostující svatyně žabičku Sundqvista. Jets však nepříznivé skóre 1:4 nesložilo. Domácí se navíc až příliš zatáhli a za to přišel trest. Nejprve korigoval skóre Sam Gagner a ve 33. minutě už to bylo po zásahu Nateho Schmidta pouze o gól. Detroitu však pomohla zpátky do sedla přesilovka 5 na 3, kterou zužitkoval Dylan Larkin. Nahrával mu Seider, jenž má dnes už čtyři asistence.
40:00'
39:29'
Pierre-Luc Dubois naznačil na pravém kruhu střelu. Pak ale ještě posunul kotouč doprostřed na Marka Scheifeleho, který svou ranou spíše trefil lapačku Hussa, než že by gólman Detroitu zasáhl vědomě. Husso si jistě oddechl!
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé části zápasu.
38:38'
Hosté v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.
37:48'
Dvě minuty za podrážení dostává Andrew Copp. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
37:38'
Domácí dvojnásobnou přesilovku využívají! Lucas Raymond nahrál od levého mantinelu na osu Moritzovi Seiderovi. Ten nabil na pravý kruh DYLANOVI LARKINOVI, jenž z jedničky propálil přesouvajícího se gólmana Winnipegu – 5:3. Asistence: Moritz Seider a Lucas Raymond.
37:22'
Seider z osy neprostřelil Hellebuycka. Následně nabíjel Davidovi Perronovi, který z první přestřelil!
36:37'
Hostující Brenden Dillon dostává trest za vysokou hůl. Vyloučení hodně rozzuřilo kouče Jets Ricka Bownesse, jehož tým se musí bránit ve třech.
36:37'
Nahození Moritze Seidera od modré Hellebuyck viděl a schoval puk do lapačky.
36:05'
Filip Hronek vybojoval pro domácí přesilovku. Podrazil ho David Gustafsson.
35:38'
Jake Walman to zkusil ze středního pásma. Hellebuyck vytřepal puk z výstroje a rozehrál.
35:10'
Oprava to byla rychlá. Zápas již pokračuje.
35:07'
Blake Wheeler nabral rychlost na pravém křídle a namířil si to přímo na branku. Po přistrčení od obránce Seidera vlétl do Hussa a následně narazil do brankové konstrukce. Všichni aktéři jsou naštěstí v pořádku. Vylučovat se nebude, pouze je třeba upravit uchycení domácí svatyně.
34:28'
Nahození Määtty od modré čáry tečoval Michael Rasmussen těsně vedle hostující branky! To byla po delší době příležitost Red Wings.
34:04'
Do střely Karsona Kuhlmana vložil hokejku Jake Walman. Puk končí v ochranné síti a tak je tu čas na další reklamní přestávku.
32:56'
Z levého kruhu střílel Kyle Connor. Tentokrát zasáhl dobře Husso.
32:08'
Kanadský celek trestá domácí za přílišnou pasivitu kontaktním gólem! Hosté po reklamní přestávce zůstali v útočném pásmu, kde kroužili s kotoučem. Cole Perfetti, který měl puk u zadního mantinelu, vymyslel bekhendovou přihrávku do předbrankového prostoru. Tam si sjel z pozice obránce NATE SCHMIDT, který zamířil k pravé tyčce z pohledu Villeho Hussa – 4:3. Asistence: Cole Perfetti a Blake Wheeler.
31:37'
Další snahu Winnipegu utnul Ville Husso, který dokázal po závaru nakonec přikrýt puk. Reklamní přestávka.
31:03'
Jets pokračují v náporu. Nyní střílel z levého kruhu mimo Karson Kuhlman.
29:46'
Hosté zaslouženě snižují! Sam Gagner nejprve nalezl Axela Jonssona Fjällbyho, který z jedničky přestřelil. Poté se dostal za brankou k puku David Gustafsson, který našel bekhendovou přihrávkou právě před brankoviště sjíždějícího SAMA GAGNERA a zkušený útočník dokázal najít mezírku v postoji brankáře Hussa. Tomu kotouč propadl za brankovou čáru někde mezi tělem a pravou rukou. Asistence: David Gustafsson a Axel Jonsson Fjällby.
28:32'
Hosté rozpoutali závar před brankovištěm soupeře, který vyřešil zalehnutím puku Husso. Hráčům Detroitu se vůbec nelíbilo počínání především Barrona, který vpadl do brankoviště a narazil do gólmana Hussa. Byla z toho šarvátka, ve které hráli hlavní roli David Perron s Adamem Lowrym. Rukavice však zůstaly na místě a nakonec nepřichází ani vyloučení za hrubost.
28:18'
Adam Lowry z levé strany posílal puk na vzdálenější tyčku. Tam ho jeden ze spoluhráčů dokázal tečovat. Husso se však přesunul dostatečně rychle.
27:31'
Sam Gagner zkusil překvapit Hussa nahozením ze záporného úhlu. Domácí brankář ale dával pozor a schoval hrací předmět do výstroje.
26:55'
Andrew Copp se snažil najít křížnou přihrávkou před branku najíždějícího Berggrena. Puk byl ale tečován obráncem a útočník Red Wings ho nezasáhl.
26:33'
Střely na branku – 10:12
26:11'
Při pokračujícím tlaku Jets to zkoušel Kyle Connor. Jeho ránu srazil do ochranné sítě Chiarot. Následuje reklamní přestávka.
25:50'
Neskutečné, co dokáží hosté neproměnit! Tryskáčům se podařilo rozebrat obranu soupeře a Pierre-Luc Dubois střílel z pravého kruhu na odkrytou branku. Nastřelil však pouze bližší tyčku!
24:10'
Detroit má tenhle zápas výborně rozjetý. Winnipeg musí strpět lekci z produktivity.
23:44'
A mohlo to být už o čtyři góly! David Perron uvolnil Joea Velena, který najížděl sám na Hellebuycka. Zkusil bekhendovou kličku, ovšem hostující brankář přiložil levý beton k ledu včas.
22:57'
Rudá křídla však skórují z rychlého brejku! Neal Pionk neudržel útočnou modrou čáru a ve snaze zachytit puk navíc zakopl. Za jeho záda se tak dostal Oskar Sundqvist, který vyrazil do přečíslení 2 na 1 společně s DOMINIKEM KUBALÍKEM. Švédský útočník našel Kubalíka jemnou žabičkou, po níž český ostrostřelec zamířil k bližší tyčce z pohledu přesouvajícího se Hellebuycka – 4:1. Asistence: Oskar Sundqvist.
22:38'
Hosté nedále na kotouči. Nyní se s ním přesunuli do útočného pásma.
22:03'
Střela Nikolaje Ehlerse z pravé strany prolétla nad domácí brankou.
21:20'
Hosté začali druhou část aktivněji. Snaží se stáhnout své manko.
20:27'
Barron to znovu zkoušel. Husso po jeho zakončení přikryl puk a přerušil hru.
20:20'
Hned šance Winnipegu! Mezi kruhy se dostal k puku Morgan Barron, který trefil dobře postaveného Hussa.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:04.
Statistiky:
Střely na bránu: 8 – 7 | Přesilová hra: 0/1 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 2
První třetina vyšla lépe Detroitu, který vede nad Winnipegem 3:1. Domácí si vypracovali dokonce tříbrankový náskok, když se na všech jejich zásazích podílel asistencemi obránce Moritz Seider. Ten hned po 76 sekundách hry předal puk kolegovi z defenzivy Jakeovi Walmanovi, který se šikovně uvolnil na osu a jeho střela zapadla do branky. V 8. minutě zvyšoval náskok Rudých křídel Jonatan Berggren, jehož našel bekhendovou přihrávkou zpoza branky Copp. V čase 15:27 to bylo už 3:0. Domácí sice nevyužily přesilovku, ovšem krátce po jejím skončení skóroval Oskar Sundqvist. Ještě do přestávky Tryskáči alespoň snížili, když si cestu za záda brankáře Hussa našla střela Neala Pionka.
20:00'
19:58'
Dylan Larkin ale dokázal vyhrát buly a Seider pak poslal puk do bezpečí.
19:51'
Ještě zakázané uvolnění domácích.
19:25'
Hosté chtějí před přestávkou ještě stáhnout manko! V přečíslení 2 na 1 uvolnil Scheifele svého mladého spoluhráče Colea Perfettiho. Ten šel do bekhendové kličky, kterou přečetl Husso, jenž má puk v lapačce!
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:40'
Nahození Nikolaje Ehlerse od modré čáry tečoval jeden ze spoluhráčů vedle domácí branky. To vypadalo vcelku nebezpečně.
18:14'
Kyle Connor kličkoval na pravé straně útočného pásma. Mimo střeleckou pozici ho vytlačil Määttä.
17:27'
Puk skončil mezi střídačkami. Reklamní přestávka.
17:17'
Hosté snižují! Od modré čáry vystřelil švihem NEAL PIONK a nenápadný pokus skončil až za zády brankáře Hussa, jehož lapačka sáhla do prázdna. Finský gólman měl pravděpodobně zakrytý výhled. Před ním stáli Wheeler a také spoluhráč Copp – 3:1. Asistence: Mark Scheifele a Cole Perfetti.
16:20'
Výborný zápas hraje Moritz Seider. Německý obránce posbíral už tři asistence.
15:27'
Rudá křídla přesilovku nevyužila, gól ale padl pár sekund po jejím skončení! Moritz Seider poslal z modré čáry nahrávku před branku. Našel hůl OSKARA SUNDQVISTA, který vystřelil kolem nohou bránícího DeMela a kotouč skončil v levém horním rohu z pohledu Hellebuycka – 3:0. Asistence: Moritz Seider a Lucas Raymond.
15:05'
Hosté vyhodili.
14:20'
Domácí v postavení mimo hru. Uplynula téměř polovina jejich přesilovky.
13:23'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Karson Kuhlman – 2 min., hákování.
13:23'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
12:32'
Od modré čáry střílel Olli Määttä. Hellebuyck kotouč vyrazil betonem.
11:26'
Zakázané uvolnění domácích.
11:05'
Do zakončení se dostával Filip Hronek. Jeho rána byla sražena obranou Jets.
09:59'
Střely na branku – 6:4
07:21'
Domácí navyšují své vedení! Prosadil se JONATAN BERGGREN, kterého našel bekhendovou přihrávkou od zadního mantinelu Andrew Copp a Berggren zamířil nad levé rameno Hellebuycka – 2:0. Asistence: Andrew Copp a Moritz Seider.
06:15'
Pionkovu střelu schoval ve výstroji Husso. Následuje reklamní přestávka.
05:56'
Do bekhendového zakončení z levé strany se natlačil Sam Gagner. Husso svým zákrokem přerušil hru.
04:05'
Dvakrát nebezpečně střílel Pierre-Luc Dubois. První pokus útočníka hostí byl zablokován, druhý vyrazil Ville Husso.
03:22'
Dobré střídání Detroitu. Domácí vyprodukovali několik střeleckých pokusů, kterým buď scházela přesnost, nebo byly zablokovány.
02:48'
Moritz Seider nahodil puk na hostující branku bekhendem z ostrého úhlu. Hellebuyck přerušil hru.
02:25'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
02:13'
Od modré čáry to zkoušel Neal Pionk. Ránu hostujícího obránce vyrazil Husso.
01:16'
Red Wings jdou do rychlého vedení! JAKE WALMAN přebral v útočném pásmu puk od kolegy z obrany Moritze Seidera. U levého mantinelu oklamal protihráče DeMela a vybruslil si na osu, odkud střelou švihem překonal Hellebuycka. Asistence: Moritz Seider a Andrew Copp.
00:01'

Detroit Red Wings: Husso (Hellberg) – Seider, Walman, Hronek, Chiarot (A), Määttä, Lindström – Raymond, Larkin (C), Bertuzzi – Rasmussen, Copp (A), Berggren – Perron, Veleno, Fabbri – Kubalík, P. Suter, Sundqvist.
Trenér: Derek Lalonde

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Heinola, Schmidt, Dillon – Ehlers, Dubois, Connor – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Kuhlman, Lowry (A), M. Barron – Gagner, D. Gustafsson, Jonsson Fjällby.
Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Luxmore, St. Pierre – Fournier, Kelly.
Detroit Red Wings:
Red Wings sehráli 38 zápasů, z nichž vytěžili 39 bodů. V tabulce Východní konference se nacházejí na dvanáctém místě. V létě přitom generální manažer Steve Yzerman zajímavě okysličil kádr, ovšem na postup do play-off to, zdá se, stačit nebude. Příčinou je i rozsáhlá marodka, která se už ale začala vyprazdňovat. Detroit poslední tři utkání prohrál. Naposledy padl 1:4 v Torontu.