NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Montreal - 4. prosince 2022   01:00

Edmonton
Edmonton
21:25' Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid) • 26:27' Draisaitl (McDavid, Barrie) • 29:36' McDavid (Barrie, Hyman) • 39:55' Nurse (Draisaitl, Hyman) • 54:40' McDavid (Draisaitl)
5:3
(0:1, 4:2, 1:0)
Montreal
Montreal
16:37' Suzuki  (Matheson, Dach) • 33:26' Dadonov  (Armia, Kovacevic) • 36:38' Xhekaj  (Slafkovský)
Edmonton
S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse, Kulak, Barrie, Broberg, Bouchard – McDavid (C), Hyman, Draisaitl (A) – Nugent-Hopkins (A), Puljujärvi, Janmark – Ryan, Shore, Kostin – Malone, Holloway, Benson.
South, Skilliter – Toomey, Barton
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Montreal
Allen (Montembeault) – Matheson, Savard (A), Guhle, Edmundson (A), Xhekaj, Kovacevic – Suzuki (C), Dach, Caufield – Dadonov, Dvorak, Armia – Monahan, Slafkovský, J. Anderson – R. Pitlick, Evans, Pezzetta.

3. Zach Hyman (EDM) 0+2
Edmonton v pěkné přestřelce s Montrealem zvítězil 5:3. O osudu zápasu rozhodla nakonec druhá třetina, ve které se Oilers dostali pět sekund před sirénou do vedení 4:3 zásluhou Darnella Nurse. Montreal se ve třetí třetině jen marně snažil ve skóre dotáhnout a poslední úder si naopak schoval pro své soupeře domácí McDavid, který se v 55. minutě prosmýkl obranou a zvýšil na konečných 5:3. V utkání se blýskl parádní bilancí 2+2, přičemž jeho spoluhráč Leon Draisaitl zaznamenal bilanci 1+3.
59:05'
Caufieldovi ujel puk do středního pásma, musí hledat cestu zpátky.
58:50'
Allen je znovu na střídačce, Montreal drží útočné pásmo.
58:35'
Chyba v rozehrávce Montrealu, který se dopouští icingu. Allen tak musí zpět do branky, bude se totiž vhazovat před klecí Montrealu.
58:28'
Hyman poslal puk do středního pásma.
58:20'
A přišla velká šance! Skinnerovi hodně ztížilo pozici, že se puk odrážel od několika hráčů před brankovištěm, nakonec ale Dadonov nedokázal svou šanci proměnit. Hra je přerušena a Montreal si bere time-out.
58:05'
Brankář Allen vyrazil na střídačku, Montreal je v šesti!
57:24'
Monahan se marně snažil ohrozit branku Edmontonu, Barrie zblokoval jeho střelu.
56:45'
Hosté se ještě snaží rozhýbat hru, jsou trochu více aktivní, obrana Edmontonu ale nyní funguje.
55:42'
Dach vypálil od modré čáry, spíš se jednalo o takový pozdrav Skinnerovi, nic nebezpečného.
55:30'
Pro Montreal se skutečně jednalo o ledovou sprchu, která hostům opticky sebrala spoustu energie. Jako by už neměly sílu snažit se stahovat svou ztrátu.
54:40'
Edmonton právě vstřelil branku!
A tohle je nejspíš pomyslný hřebíček do rakve! Edmonton byl poměrně pasivní, odvracel pouze útoky. Pak ale ve středním pásmu získal kotouč Draisaitl, který přihrál CONNORU MCDAVIDOVI. Hvězdný útočník Edmontonu nabral rychlost, dostal se za obranu a při nájezdu proti brankáři Allenovi zakončil pod horní tyč. Jak jednoduše to v jeho podání vypadá, je až neuvěřitelné. Asistence: Leon Draisaitl.
53:30'
Čas se nyní Montrealu hodně rychle krátí. Hostům se navíc nedaří vyvinout na soupeře tlak, nedostávají se ani do nebezpečných pozic před brankovištěm.
52:09'
Skinner má puk pod svou kontrolou u pravé tyče. Matheson si na něj střelou od modré čáry nepřišel.
51:18'
Nugent-Hopkins střílel, spíš nahazoval, z uctivé vzdálenosti. K dorážce před Allenem se ale nikdo nedostal.
50:41'
Stejně jako na druhé straně podržel Montreal Allen, který zastavil prudkou střelu Nugenta-Hopkinse. Komerční pauza.
50:19'
Po delší době přišla střela na branku. Postarali se o ni hosté, Skinner svůj tým podržel.
50:00'
Zatímco se třetí třetina přenesla do své druhé poloviny, obrázek hry se nemění.
48:40'
Hra nyní plyne zejména ve středním pásmu. Ani jeden z celků se nedokáže v útočném pásmu udržet po nějaký souvislejší čas, o útočných kombinacích ani nelze hovořit.
47:45'
Oba celky se nyní poměrně pravidelně střídají u puku. Montreal vede na střely 27-19, na góly ale zatím stále prohrává.
46:51'
Oilers vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu. Hymanovi se ale nepovedlo na poslední chvíli přihrát McDavidovi, výborný obranný zákrok předvedl vracející se bek, který křižnou přihrávku srazil na zadní mantinel.
46:10'
Pezzetta zkusil také své štěstí, Skinner však proti střele z ostrého úhlu předvedl tentokrát sebejistý zákrok a přerušuje hru. Komerční pauza.
45:45'
Rozhodně je nyní nebezpečnější Montreal, který se žene za vyrovnáním. Edmonton prakticky jen odráží útočné výpady.
45:06'
Záhy si zachytal i Skinner, střelu Kovacevice zpoza pravého kruhu vyráží.
44:56'
Armia se dostal na hranici mezikruží do zakončení a Edmonton nyní nezachránil brankář Skinner, nýbrž horní tyč jeho branky!
44:05'
Kotouč v obranném pásmu Canadiens vyletěl mimo kluziště. Vhazovat se tak bude před Allenem.
43:37'
Allen se blýsknul těžkým zákrokem. Hyman se dostal až mezi kruhya provětral výstroj brankáře Montrealu. Hra je krátce poté přerušena.
42:44'
Mathesonův pokus byl zblokován Brobergem, domácí dostávají puk ze svého pásma.
42:07'
Kotouč skončil mezi střídačkami, hra je tak přerušena.
41:39'
Monahan se prodral až mezi kruhy, střela zápěstím mu ale úspěch nepřinesla. Skinner si situaci pohlídal.
41:13'
Edmonton se snažil o rychlý návrat do útočného pásma, ústí to jen v icing.
40:56'
Draisaitl nic nevymýšlel a hned po přejetí útočné modré vypálil směrem na Allena, který kotouč vyráží.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:09.
Je za námi ohromně divoká druhá třetina, během které napadlo hned šest branek! První polovinu třetiny zapříčinil zejména Joel Edmundson svými dvěma vyloučeními, během nichž dokázal Edmonton vstřelit hned tři góly – ano, druhé vyloučení Edmundsona bylo na pět minut plus do konce utkání a Oilers toho využili hned dvakrát, přičemž v obou případech se jim to povedlo v dvojnásobné početní převaze. Pak ale přišly chvíle Montrealu, který zásluhou Jevgenije Dadonova a Arbera Xhekaje srovnal na 3:3 a sebral tím domácím vítr z plachet. Ale nakonec ne na dlouho, do šatny se totiž trefil Darnell Nurse, a tak Oilers vedou po 40 minutách 4:3.
40:00'
39:55'
Allen počtvrté kapituluje! Hyman výborným napadáním ukořistil na zadním mantinelu kotouč, rozehrál do pravého kruhu na Draisaitla, který ještě vylepšil pozici přihrávkou na DARNELLA NURSE, jenž z prostoru mezi kruhy dokázal střelou k levé tyči vrátit Edmonton do vedení! Asistence: Leon Draisaitl, Zach Hyman.
39:34'
Nurse se snažil ohrozit branku Allena střelou od modré, puk ale nedoletěl až k brankovišti.
39:05'
Skinner na druhé straně přerušuje hru, když dokázal zastavit tečovanou střelu Dadonova.
38:50'
Obrovská šance domácích! Allen uhájil své brankoviště s velkým štěstím, když se Maloneovi nepovedlo propasírovat puk z bezprostřední blízkosti za jeho záda a trefil brankáře Montrealu i při dorážení.
38:29'
38:10'
Oilers dostali puk mimo své pásmo a mohou prostřídat.
37:38'
Dach nebezpečně pálil na Skinnera, který je nyní ve velké permanenci, podobně jako byl před zhruba deseti minutami na druhé straně Allen.
36:38'
Montreal právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! ARBER XHEKAJ si dal na své střele zpoza levého kruhu záležet, dlouho mířil a vyplatilo se. Skinnera úspěšně prostřelil, a co je ještě důležitější, stihl to před návratem McDavida na led. Takže bude pokračovat přesilová hra Montrealu! Asistence: Juraj Slafkovský.
36:29'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Darnell Nurse – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
36:20'
Skinner si v rychlém sledu připsal dva zákroky, a to se ještě snažil Suzuki o dorážku z pravé strany, ale trefil jen boční síťku.
35:40'
Suzuki nacentroval před brankoviště, odkud se ale hostujícímu útočníkovi nepovedlo protečovat na branku. Puk skončil na zadním mantinelu. Montreal ale dál drží útočné pásmo.
34:50'
Domácí zahájili oslabení vytlačením hry do středního pásma.
34:39'
Komerční pauza.
34:39'
Connor McDavid – 2 min., hákování.
34:15'
Bude se vylučovat na straně Edmontonu. Hosté mají výhodu.
33:26'
Hostům se povedlo vsítit kontaktní gól! Jednalo se o velké podcenění situace ze strany domácí obrany. Joel Armia se dostal do útočného pásma po pravém křídle a vypálil na Skinnera, který vyrazil kotouč jen před sebe. A tam si sjel nikým nebráněný JEVGENIJ DADONOV, který dorazil puk za záda domácího brankáře. Asistence: Joel Armia, Johnathan Kovacevic.
32:42'
Další střela hostů. Skinner má puk po pokusu Savarda zpoza pravého kruhu pod kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.
31:50'
Hosté se snaží vytvořit na soupeře tlak a něco s nepříznivým skóre udělat. Anderson ovšem mezi kruhy neuspěl, trefil bránícího protihráče.
31:25'
Zpoza kruhů vyslal na domácí branku prudkou střelu Monahan, Skinner nezaváhal a puk vyráží do bezpečí.
31:07'
Edmonton se dopouští icingu.
30:20'
Jelikož branka McDavida anulovala vyloučení Suzukiho a skončil také pětiminutový trest Edmundsona, který odseděl Pitlick, tak poté, co se puk dostal do ochranné sítě, nadchází komerční pauza.
29:36'
Jenže po krátké chvilce už inkasovali. Tentokrát se střelecky prosadil CONNOR MCDAVID, který vypálil prudkou ránu z levého kruhu a Allen se za pukem jen bezradně ohlédl. Asistence: Tyson Barrie, Zach Hyman.
29:26'
Montreal vyrazil hned ve dvou do útoku, ale Skinner si s tímto výpadem poradil. Mnohem horší bylo, že tím hosté zcela otevřeli svou obranu a pustili Edmonton do přečíslení tří proti jednomu! Jako zázrakem ale neinkasovali.
29:08'
Další z nespočtu střel Draisaitla, tentokrát mimo.
28:55'
Oddechový čas pro tým Edmonton Oilers.
28:55'
A zrovna takové hloupé vyloučení. Suzuki ve vlastním pásmu chytil puk letící vzduchem a vyhodil ho z vlastního pásma. Jenže puk sevřel v ruce, pouze ho neodrazil, takže jde na trestnou lavici. Oilers budou mít takřka minutu a půl dvojnásobnou přesilovku.
28:50'
Bude se znovu vylučovat na straně Montrealu!
28:17'
Canadiens dostali puk ze svého pásma. Edmonton má stále ještě dvě minuty výhodu jednoho muže v poli.
27:38'
Domácí pronikli do útočného pásma, Draisaitl zkusil na pravé straně zakončení z bekhendu, ale trefil jen Allena, který puk vyrazil vedle sebe. Sice ho neměl pod kontrolou, ale nakonec ho našel pod tělem svého spoluhráče, skočil po něm a hru přerušil.
27:14'
Hosté se snaží být ve čtyřech hodně aktivní, aby nepustili soupeře do dalšího tlaku. Teď se ovšem dopustili postavení mimo hru.
26:57'
Kotouč se ve středním pásmu dostal až do hlediště. Vhazuje se u modré čáry Montrealu.
26:27'
Parádní křižná kombinace z kruhu do kruhu a Edmonton využívá dvojnásobnou přesilovku. LEON DRAISAITL přihrál do levého kruhu McDavidovi, který mu puk vrátil a německý útočník střelou do pravého horního rohu nedal Allenovi šanci. Asistence: Connor McDavid, Tyson Barrie.
25:50'
Puky létají směrem na branku Montrealu, spousta pokusů však končí jen na zadním mantinelu. A hostům se daří vyhodit do bezpečí.
25:20'
A Edmundson dnes dohrál! Za Krosček do hlavy dostává trest na pět minut plus do konce utkání! Takže pětiminutová přesilovka pro Edmonton, z toho 108 sekund proti třem!
25:20'
Obrovský problém pro Montreal! U mantinelu v obranném pásmu fauloval Edmundson Hymana, navíc ho trefil krosčekem do hlavy. Rozhodčí míří k videu.
25:08'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Kirby Dach – 2 min., držení.
24:42'
Znovu byl Skinner v hlavní roli, tentokrát proti střele Dacha z levého kruhu.
24:14'
Matheson zkoušel štěstí od modré čáry, trefil ale jen brankáře Skinnera.
23:40'
Xhekajova rozehrávka končí pukem na střídačce Edmontonu. A tak se bude vhazovat před Allenem.
22:37'
Byť se hosté vypravili do útoku, dostali se do postavení mimo hru.
22:01'
Guhle nepropustil střelu Nurseho až k Allenovi a srazil jeho pokus do strany. Montreal se i po konci oslabení kvůli gólu musí bránit.
21:25'
Avšak domácí přeci jen přesilovou hru využívají! McDavid přihrál do pravého kruhu na Draisaitla, který vymyslel precizní křižný pas na levou stranu brankoviště, odkud střelou z první dokázal zasunout puk do sítě RYAN NUGENT-HOPKINS! Asistence: Leon Draisaitl, Connor McDavid.
21:09'
Xhekaj je zpět na ledě.
21:03'
Draisaitlova střela z pravé strany až k Allenovi neprošla a hosté vyhazují puk do bezpečí.
20:42'
Edmonton bude 28 sekund hrát v pěti proti třem. Dvě minuty za hru vysokou holí dostává Joel Edmundson.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:08.
Skóre zápasu mezi Edmontonem a Montrealem otevřel v 17. minutě Nick Suzuki, který velmi rychle využil přesilovou hru svého týmu. Oilers nebyli v první třetině příliš nebezpeční, brankář Allen čelil jen čtyřem střelám, do druhé třetiny si však domácí přenáší ještě víc jak minutu dlouhou přesilovku.
20:00'
19:50'
V průběhu tohoto postavení v útoku vyslal dvě střely z pravého kruhu McDavid. Poprvé byl zablokován a podruhé minul Allenovu klec. Následně navíc hosté vyhazují.
19:18'
Nugent-Hopkins to zkusil krátce po vhazování z okraje levého kruhu, Allen vytěsnil puk vedle své branky. Oilers pokračují v útoku.
19:09'
Arber Xhekaj – 2 min., podrážení.
18:01'
Puk byl po souboji u zadního mantinelu v pásmu Montrealu sražen až do ochranné sítě.
17:48'
Nurse vypálil z levého růžku mezi modrou čárou a mantinelem, Allen jeho pokus vyráží k opačnému hrazení.
17:21'
Montreal se po ztrátě útočného pásma snažil rychle vrátit, jenže je to jen zakázané uvolnění.
17:01'
Canadiens jsou navíc znovu v útočném pásmu. Armia z levého kruhu nutí Skinnera k další pozornosti.
16:37'
Hosté však hned vzápětí přesilovou hru využívají! NICK SUZUKI přibruslil v pravém kruhu trochu blíž k brance a střelou na bližší tyč tak trochu zaskočil brankáře Skinnera, kterému puk prolétl za záda. Asistence: Mike Matheson, Kirby Dach.
16:27'
Před Caufieldem byla zcela odkrytá klec, z levého kruhu při ráně z první ovšem míjí!
16:20'
Connor McDavid – 2 min., držení.
15:40'
Edmonton se dopouští dalšího z řady zakázaných uvolnění.
15:17'
Ještě od modré čáry střílel Nurse, klec Allena však přestřelil a puk nakonec končí až v ochranné síti. Komerční pauza.
15:04'
Holloway na levém křídle zkoušel prudký pas před brankoviště, kotouč ale pouze zasvištěl kolem brankáře Allena a odrazil se od zadního mantinelu.
14:28'
Xhekajova dělovka neprošla skrz skupinu hráčů kolem brankoviště. Puk byl zblokován a domácí se dostávají mimo své pásmo.
14:03'
Po Guhleho střele si sedmý zákrok připisuje Stuart Skinner. Puk vykopl svým betonem do bezpečí.
13:35'
Montreal prozatím vede na střely 6-3.
12:50'
Icingu se nyní dopustil také Montreal.
12:11'
Puljujarvi vystavil na modré čáře clonu a uvolnil tím prostor Janmarkovi k najetí před kruhy. Prudkou střelu domácího útočníka má Allen pod kontrolou. Komerční pauza.
11:08'
Slafkovský nechtěl jít do plné obrany soupeře, puk pouze nahodil a odchází se svými spoluhráči střídat.
10:35'
Broberg vyslal střílenou přihrávku od modré směrem do ohně, puk ovšem prolétl jen na zadní mantinel.
09:59'
Matheson se dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
09:24'
Hráči Edmontonu se pokusili o přihrávku na útočnou modrou. Puk zachycen nebyl, je z toho icing.
08:54'
Allen se musel mít na pozoru při útoku domácích, ke střele se však Oilers nakonec nedostali, byli před brankovištěm zastaveni.
08:20'
Tempo hry se po krátké přestávce mírně zklidnilo. Neprobíhá tak zběsilá honěná z pásma do pásma.
07:31'
Hra se přesouvala rychle ze strany na stranu. Caufield ve vlastním pásmu zblokoval Ceciho střelu a vyrazil do útoku po levém křídle. Jeho zakončení z levého kruhu sice vypadlo Skinnerovi z držení, ale brankář Edmontonu rychle přikryl ležící kotouč pod lapačku. Komerční pauza.
07:05'
Suzuki prosvištěl do útočného pásma po pravé straně, na levé straně mu najížděl jeden ze spoluhráčů, ale útočník Montrealu to vzal na sebe. A Skinner byl úspěšnější.
06:18'
Hra se zase přesunula před Allena. Kulakovo nahození před brankoviště ovšem neprošlo. A tak střílel alespoň z ostrého úhlu Malone, což se ale nesetkalo s úspěchem.
05:30'
Rychlý přechod Montrealu do útoku. Guhle se protlačil poblíž brankoviště, jeho zakončení z bekhendu vytěsnil Skinner na zadní mantinel.
05:17'
Bouchardovo nahození se snažil před brankovištěm tečovat Ryan, ale puk poslal jen k zadnímu hrazení.
04:15'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. S výjimkou předchozí střely Suzukiho probíhá dění bez jakýchkoliv šancí.
03:38'
Hosté se dostali do drobného tlaku. Dach napřed sice minul Skinnerovu branku, pak ale z ostrého úhlu střílel Suzuki a přinutil domácího brankáře k zákroku. Následovala ještě prudká rána Savarda, ta však zaletěla jen na zadní hrazení.
02:30'
Probíhá tuhá bitva o postavení v útočných pásmech. Oba týmy se po přejetí modré čáry nemohou nyní dostat od mantinelů, u kterých o puky přichází.
01:20'
Další icing Edmontonu, znocu se tak bude vhazovat před brankou domácích.
00:30'
Edmonton se snažil o rychlý návrat do útočného pásma, ale bylo z toho jen zakázané uvolnění.
00:18'
Hned na začátku utkání se o vzrušení postaral Zach Hyman, který se prodral obranou až před brankáře Allena a přinutil ho k těžkému zákroku.
00:01'

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse, Kulak, Barrie, Broberg, Bouchard – McDavid, Hyman, Draisaitl – Nugent-Hopkins, Puljujärvi, Janmark – Ryan, Shore, Kostin – Malone, Holloway, Benson.

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Matheson, Savard, Guhle, Edmundson, Xhekaj, Kovacevic – Suzuki, Dach, Caufield – Dadonov, Dvorak, Armia – Monahan, Slafkovský, J. Anderson – R. Pitlick, Evans, Pezzetta.

Rozhodčí: South, Skilliter – Toomey, Barton.
Montreal figuruje v Atlantické divizi na šestém místě, přičemž vybojoval z 23 zápasů 25 bodů. U Montrealu je zásadním problémem slabší ofenziva, v lize jsou méně produktivní už jen hráči Philadelphie, Columbusu, Arizony, Chicaga a Anaheimu. Vesměs tedy celky z chvostu tabulky. I tak se ale Canadiens v posledních týdnech relativně daří a z 10 posledních zápasů vydolovali šest výher. Velkou zásluhu na tom má brankář Samuel Montembeault, který sice chytá méně než Jake Allen, ale z osmi zápasů vychytal hned pět výher a jeho čísla jsou zatím velmi dobrá. V posledních dvou duelech chytal Allen, který má výkony jako na houpačce a po hodně nepovedeném střetnutí se San Jose se blýsknul naopak parádním výkonem proti Calgary, kdy vykryl 45 z 46 střel soupeře.
Před zápasem mají oba celky takřka totožnou startovní pozici. Edmonton je v Pacifické divizi na čtvrtém místě se ziskem 26 bodů z 24 zápasů. U Oilers není ani tak problémem produktivita jako spíš děravá defenziva. S 87 inkasovanými brankami patří z tohoto hlediska k podprůměrným týmům celé ligy. Týmu rovněž neprospívá poměrně široká marodka, na které jsou Evander Kane, Oscar Klefbom, dále McLeod se Smithem a nejistý start je u Foegeleho s Yamamotem. I proto není bilance týmu v posledních týdnech nikterak obdivuhodná. A to přesto, že opět řádí Connor McDavid (43 kanadských bodů) a Leon Draisaitl (38 bodů).
Hokejisty Edmontonu a Montrealu čeká v Rogers Place první vzájemný zápas této sezony. V minulém ročníku oba celky vybojovaly po jedné výhře, přičemž vítězství se slavilo vždy na kluzišti soupeře. Jak tomu bude tentokrát?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.