NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Detroit - 25. března 2023   18:00

Flyers
Flyers
30:10' Bellows (Tippett, Laughton) • 39:24' Laughton (Ristolainen) • 58:41' Foerster (Farabee, N. Cates)
Detroit

Z tohoto utkání je to vše. Díky za pozornost a budu se těšit zase příště u dalších přenosů. Na počtenou! Hezký zbytek víkendu. Mějte se fajn.
Zajímavost: Jedním z čárových sudích dnešního utkání byl český rozhodčí Libor Suchánek.
Statistika
Střely na bránu: 22 – 29 | Přesilová hra: 0/3 – 0/7 | Trestné minuty: 14 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Carter Hart (PHI) – 29 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 60:00
Alex Nedeljkovic (DET) – 19 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,4 %, odchytal 57:13

Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (DET) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:18

Tři hvězdy utkání
1. Scott Laughton (PHI) 1+1
2. Kieffer Bellows (PHI) 1+0
3. Tyson Foerster (PHI) 1+0
Utkání je za námi. Philadelphia nakonec v této třetině ještě jednou skórovala, když se v samotném závěru prosadil střelou do prázdné branky Foerster. Detroit měl i v této třetině několik možností ke skórování, jenže Carter Hart v domácí brance chytal výborně a udržel čisté konto a 57. minutě předvedl famózní zákrok proti Berggrenově střele, která už mířila do branky. Philadelphia tak má další výhru, Detroit musí tentokrát zkousnout porážku.
58:41'
Philadelphia právě vstřelila branku! Detroit se špatně dohodl u mantinelu, čehož využil Farabee, který najel do útočného pásma a předložil puk TYSONU FOERSTEROVI, který trefil prázdnou bránu Red Wings. Asistence: Joel Farabee a Noah Cates.
58:27'
Farabee jen těsně netrefil prázdnou bránu.
58:00'
Detroit to zkouší bez brankáře!
56:30'
Hart nyní předvedl famózní zákrok, když se přesunul proti střele Berggrena, která mířila do úplně prázdné branky, ovšem domácí brankář se natáhl, chytil kotouč do rukavice a v poslední chvíli zachránil Philadelphii. Sám Berggren kroutí hlavou nad tím, jak jeho pokus skončil.
56:25'
55:34'
Philadelphia vyhazuje puk až za Nedeljkovice.
54:59'
Seider vypálil od modré a Hart musel zasáhnout a podařilo se mu střelu vyrazit.
54:25'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
Scott Laughton – 2 min., sekání.
54:25'
Obrovská skrumáž před brankou Harta! Několik hráčů Detroitu se snažilo dostat puk do branky, ale domácí brankář si dokázal se situací poradit a udržel nulu a může také poděkovat svým spoluhráčům v obraně, kteří mu také během této situace pomáhali. Obrovský tlak Red Wings ale stále ke gólu nevede.
53:41'
Lindström rozjíždí další útočnou akci Red Wings zpoza vlastní brány.
52:33'
Probíhá komerční pauza. Po ní se bude vhazovat ve středním pásmu, protože předtím byl odpískán Philadelphii ofsajd.
51:16'
Detroit v této přesilovce nic nevymyslel a Philadelphia zvládla i své šesté oslabení v utkání.
51:07'
Detroitu odpískán ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
50:38'
Philadelphii se znovu povedlo vyhodit přes všechny čáry.
49:28'
Flyers ihned posílají puk až k Nedeljkovicovi, jenž ho posílá dopředu svým spoluhráčům.
49:16'
Tyson Foerster – 2 min., hákování.
48:02'
Jeden z hráčů Detroitu zasáhl puk vysokou holí a hra je přerušena.
47:14'
Farabee se z mezikruží dostal ke střele, ovšem Nedeljkovic jeho ránu ukryl ve své výstroji. Dotírající Cates už se k dorážce nedostal. Vhazování před brankou Detroitu.
46:53'
Hart má kotouč ve své rukavici a hra je přerušena. Po komerční přestávce se bude vhazovat před bránou domácích.
45:30'
Bellows zkoušel překonat Nedeljkovice. Jeho první pokus hostující brankář vyrazil a zlikvidoval i Bellowsovu následnou dorážku.
44:43'
Zakázané uvolnění také na straně Philadelphie. Vhazování před Hartem.
44:20'
Tentokrát se bude vhazovat před Nedeljkovicem po icingu Red Wings.
44:03'
Puk se dostal za branku Nedeljkovice, ale zakázané uvolnění to není a Detroit může vyrazit dopředu.
42:56'
Nedeljkovic znovu zasahuje, tentokrát proti střele Ristolainena a má kotouč mezi svými betony. Znovu se tak vhazuje před jeho brankou.
42:29'
Icing Red Wings. Vhazuje se před brankou Nedeljkovice.
42:04'
Tippett zachyboval ve vlastním obranném pásmu, čehož využil Foerster a dostal se k puku a mířil na Harta. Jeho následný střelecký pokus ale domácí gólman lapil do své rukavice.
41:54'
Sanheim se kousek před pravým kruhem dostal ke střele, ale trefil jenom nastavenou Nedeljkovicovu lapačku.
41:16'
40:42'
Další ránu vyslal Seider, ale jeho pokus nebyl přesný.
40:14'
Zakázané uvolnění Flyers znamená buly před Hartem.
40:01'
Ve druhé třetině konečně začaly padat góly. Nejprve se z dorážky trefil ve 31. minutě Bellows, na kterého navázal 36 sekund před koncem druhé části přesnou trefou do horního růžku Laughton. Detroit si rovněž pár příležitostí vytvořil, ale zatím naráží na spolehlivě chytajícího Cartera Harta v domácí brance. Uvidíme, jestli Detroit ještě zdramatizuje průběh utkání ve třetí třetině. Třetí třetina začne zhruba v 19:55.
40:00'
39:27'
39:24'
Philadelphia právě vstřelila branku! Flyers se prosazují při hře ve čtyřech. Ristolainen vyslal puk SCOTTU LAUGHTONOVI, který prchnul po levé straně, a pak se trefil do horního růžku u vzdálenější tyčky Nedeljkovicovy brány. Asistence: Rasmus Ristolainen.
39:16'
Tyson Foerster – 2 min., držení hole.
39:09'
Flyers zastavuje ofsajd. Buly ve středním pásmu.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:51'
Po střele Larkina skončil kotouč mimo hřiště a vhazuje se před Hartem.
38:16'
DeAngelo vypálil od modré čáry a jeho pokus ještě tečoval York, ovšem pouze mezi betony Nedeljkovice, který svým zásahem přerušil hru.
37:27'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
Gustav Lindström – 2 min., vysoká hůl.
36:21'
Po vyhraném buly pálil Seeler a jeho střelu chytil do lapačky. Nedeljkovic. Další buly před hostující brankou.
36:08'
Sanheim si najel s kotoučem do mezikruží a prověřil Nedeljkovice, jenž jeho pokus vyrazil.
35:32'
34:39'
Ristolainen od levého mantinelu hledal nahrávkou jednoho ze svých spoluhráčů, který stál před bránou, ale na něj se nakonec kotouč nedostal.
33:32'
Adam Erne – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
31:03'
Icing odpískán Detroitu. Buly před Nedeljkovicem.
30:10'
Philadelphia právě vstřelila branku! Flyers se dostávají do vedení. Ránu Tippetta z pravé strany sice ještě dokázal Nedeljkovic vyrazit, jenže vyrazil puk přímo na hůl KIEFFERA BELLOWSE, který uklidil kotouč do odkryté brány. Asistence: Owen Tippett a Scott Laughton.
29:13'
Po zakázaném uvolnění Flyers se vhazuje před brankou Harta.
28:34'
Seider vystřelil zprava, ale Hart vyrazil jeho ránu a k následné dorážce už se nikdo z hráčů Red Wings nedostal.
27:16'
Hart si zapisuje další zákrok a Zamula následně vyváží puk.
26:54'
Hráč Philadelphie se za brankou srazil s jedním z hráčů Red Wings a puk zůstal volný na brankovišti Harta. Domácí brankář raději puk přikryl pod svou lapačku. Po komerční přestávce se bude vhazovat před bránou domácích.
25:36'
Nedeljkovic pomůže za brankou svým spoluhráčům s rozehrávkou.
24:48'
Foerster pálil od levého mantinelu a Nedeljkovic jeho pokus vyrazil betonem do rohu.
22:42'
22:35'
Při vlastním oslabení zahrozil Tippett, ale na Nedeljkovice si nepřišel a bránu minul.
21:55'
Detroit musí začít akci zpoza vlastní branky poté, co Philadelphia vyhodila kotouč za Nedeljkovice.
21:28'
Seider tentokrát pálil rovnou od modré a Hart vyrazil jeho pokus.
20:56'
Seider pálil kousek za modrou čarou, ovšem Lemieux střelu zblokoval a srazil puk do bezpečí.
20:42'
Noah Cates – 2 min., držení hole.
20:01'
První třetina branku nepřinesla. Oba týmy měly několik příležitostí ke skórování, ale oba brankáři zatím svoje týmy drží. Největší šanci Flyers měl ve 12. minutě Van Riemsdyk, jenž se řítil sám na Nedeljkovice, ale ten jeho pokus vyrazil betonem. Detroit může mrzet nevyužitá čtyřminutová přesilovka, během které hosté několikrát stříleli, ale na Harta si nepřišli. Uvidíme, jestli se dočkáme gólu ve druhé třetině. Druhá třetina začne zhruba v 19:00.
20:00'
19:25'
Farabee měl na holi vedoucí gól zápasu, ale Nedeljkovic znovu zasáhl betonem.
18:40'
Foerster vyslal pokus z předbrankového prostoru a Nedeljkovic musel zasahovat, a pak si poradil i s následnou dorážkou, kterou Nedeljkovic nepustil za svá záda. Důležitý moment pro hosty ze závěru první třetiny.
17:42'
Farabee vystřelil, Nedeljkovic jeho pokus vytěsnil betonem.
16:24'
16:11'
Detroit znovu vyhazuje puk.
15:25'
Allison vypálil z pravého kruhu, avšak bránu minul.
15:04'
Detroit vyhodil kotouč až za Hartovu bránu.
14:24'
Andrew Copp – 2 min., hákování.
13:59'
Icing Flyers. Vhazování před Hartem.
11:28'
Velká šance pro domácí! van Riemsdyk se řítil sám na Nedeljkovice, ale svůj brejk ke gólu nedotáhl, protože Nedeljkovic dokázal puk betonem vyrazit.
10:48'
Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena.
09:47'
09:42'
Ofsajd Flyers vrací hru do středního pásma. .
08:48'
Z předbrankového prostoru vypálil Larkin, jenže branku těsně minul.
08:30'
Cates vypálil a puk má ve své rukavici Nedeljkovic. Hra je přerušena a vhazuje se před jeho brankou.
07:20'
Kubalík dostal nabito do mezikruží, ale jeho tvrdou ránu vyrazil betonem Hart.
06:27'
Larkin pálil z předbrankového prostoru, ale Hart předvedl důležitý zákrok a udržel nerozhodné skóre.
Erne po zákroku DeAngela zamířil do šatny. Uvidíme, jestli se ještě zpět do hry vrátí.
05:47'
Anthony DeAngelo – 2+2, vysoká hůl.
05:08'
Po zákroku Harta se bude vhazovat před jeho brankou.
05:02'
04:36'
Nedeljkovic vyjel z branky za pukem a pomůže s rozehrávkou.
03:55'
Nedeljkovic musel i při oslabení Philadelphie čelit střele, ale dokázal si poradit.
03:02'
HL – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká James van Riemsdyk.
02:23'
Zamula tvrdě vypálil od modré, ale trefil jenom mantinel za brankou Nedeljkovice.
01:37'
van Riemsdyk se vytočil před branku a vystřelil, ale branku Red Wings minul.
01:05'
První střela hráčů Flyers na branku, kterou Nedeljkovic vyrazil a poradil si i dorážkou.
00:01'

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Zamula – Tippett, N. Cates, Farabee – Allison, Hayes, J. van Riemsdyk – Foerster, Frost, Lemieux – Laughton (A), Bellows.

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Hellberg) – Seider, Walman, Hägg, Määttä, Lindström, Oesterle – Raymond, Larkin (C), Veleno – Perron (A), Copp (A), Kubalík – Erne, P. Suter, Luff – Chiasson, Czarnik, Berggren.
Zdravím všechny hokejové příznivce! Základní část NHL pomalu míří do svého závěru. My se zaměříme na souboj Philadelphie a Detroitu. Detroit ve svém minulém zápase doma nestačil na St. Louis, kterému podlehl 3:4. Detroit sice vedl po první třetině 2:1, ale St. Louis třemi góly ve druhé třetině otočili vývoj zápasu a došli si nakonec pro výhru. Střelci Red Wings v tomto utkání byli Simon Edvinsson, Jake Walman a Alex Chiasson. U branky Edvinssona si jednu z asistencí připsal také Filip Zadina a u trefy Walmana zase nahrával Dominik Kubalík. Naopak Philadelphia ve svém posledním odehraném utkání uspěla, když na domácím ledě porazili Minnesotu 5:4 po nájezdech. Všechny třetiny tohoto utkání byly vyrovnané. První skončila 1:1, druhá 2:2 a třetí 1:1. V nájezdech vystřelil výhru Flyers James Van Riemsdyk. V základní hrací době se pak za Philadelphii prosadili Scott Laughton, Joel Farabee, Rasmus Ristolainen a Tyson Foerster. Nejproduktivnějším hráčem Philadelphie je kanadský útočník Travis Konecny, který si v 52 utkáních připsal 54 bodů (27+27) a je i nejlepším střelcem týmu. Mezi obránci je tím nejproduktivnějším Američan Anthony DeAngelo, který si v 64 zápasech zapsal 39 bodů (10+29). Mezi brankáři zatím nejvíce zápasů odchytal Kanaďan Carter Hart, jenž odchytal 51 utkání s procentuální úspěšností zákroků 90,69 % a s průměrem 2,95 branky na zápas.
V barvách Detroitu je nejproduktivnějším hráčem americký útočník Dylan Larkin, který v 70 utkáních zaznamenal 68 bodů (26+42) a je i nejlepším střelcem týmu. Na třetím místě klubového bodování je Dominik Kubalík, který v 70 zápasech zapsal 41 bodů (18+23). Mezi obránci je tím nejproduktivnějším Němec Moritz Seider, který si v 71 utkáních zapsal 35 bodů (5+30). Mezi brankáři odchytal nejvíce Fin Ville Husso, který nastoupil do 51 zápasů s procentuální úspěšností zákroků 89,93 % a s průměrem 3,00 branky na zápas. Jak dopadne tento zápas? To se dozvíme po jeho skončení. Úvodní vhazování bude ve Wells Fargo Center ve Philadelphii vhozeno krátce po 18. hodině.