NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Rangers - 2. března 2023   01:30

Flyers
Flyers
15:05' Tippett  • 31:16' Laughton (Hayes)
2:3
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Rangers
Rangers
02:51' Zibanejad  (Tarasenko, Panarin) • 50:33' Kreider  (Tarasenko, Trocheck) • 62:32' Tarasenko  (Chytil, B. Schneider)
Flyers
Hart (Sandström) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Braun – N. Cates, Laughton (A), Allison – Frost, Farabee, Tippett – P. Brown, Deslauriers, Desnoyers – Hayes, J. van Riemsdyk.
Chmielewski, McIsaac – Cormier, MacPherson
Wells Fargo Center, Philadelphia
19534 diváků
Rangers
Šesťorkin (Halák) – Mikkola, Fox, Harpur, Trouba (C), B. Schneider – Tarasenko, Zibanejad, Kreider (A) – Goodrow, Trocheck, Panarin (A) – Lafreniere, Chytil, Kakko – Motte, Vesey.

3. Owen Tippett (PHI) 1+0
Rangers už posedmnácté v této sezoně dokázali otočit vývoj skóre a dotáhnout utkání do vítězného konce. Ještě do poloviny třetí třetiny prohrávali 1:2, pak se ale trefil Chris Kreider a duel nakonec dospěl do prodloužení. V něm se za přispění asistence Filipa Chytila prosadil Vladimir Tarasenko, který potěšil řadu příznivců Rangers v hledišti philadelphské arény. Hokejisté New Yorku Rangers si znovu o něco víc pojistili třetí pozici v Metropolitní divizi.
62:32'
Rangers právě vstřelili branku!
VLADIMIR TARASENKO se dostal k puku ve středním pásmu, pronikl před kruhy v útoku a střelou po ledě se trefil mezi betony Harta! Tak trochu úder z ničeho po další uspávací taktice Rangers, kteří ve středním pásmu nikam nespěchali! Asistence: Filip Chytil, Braden Schneider.
61:57'
Domácí vyrazili do útoku, ale Tippett zůstal sám, jelikož jeho spoluhráči šli prostřídat.
61:31'
To ale zatím nepřichází. A průnik Zibanejada končí bez zakončení.
60:58'
Hosté kombinují ve středním pásmu a do útočného pásma se neženou. Čekají na nějaké zaváhání trojice Flyers.
60:18'
Postavení mimo hru, do kterého se dostal Provorov.
60:01'
60:00'
59:49'
Farabeeovu střelu zpoza pravého kruhu dokázal Šesťorkin vyrazit. Pouze však k Tippettovi, který měl na hokejce vítězný gól. Avšak Šesťorkin znovu výtečně zasáhl.
59:10'
Záhy se puk dostává až do ochranné sítě za brankou Flyers.
59:03'
Lafreniere hledal před brankovištěm rozjetého Chytila, ale tomu se nepovedlo letící kotouč zasáhnout a usměrnit na branku. Puk tak skončil pouze v rohu útočného pásma Rangers.
57:49'
Domácí Ristolainen nabral rychlost ve vlastním pásmu, do puku se ale tak trochu zamotal a nakonec o něj po přejetí do útoku přichází.
56:59'
Hosté se dostali do postavení mimo hru. Ještě jedna komerční pauza.
56:37'
Icing Philadelphie.
55:53'
Lafreniere od zadního mantinelu hledal v pravém kruhu Troubu, kterému ale sjel kotouč po čepeli a ke střele vůbec nedošlo. Další nebezpečná situace pro Flyers, která ale dopadla více než dobře pro brankáře Harta, jenž nemusel zasahovat.
54:50'
Trocheck se snažil mezi kruhy opřít z voleje do příhrávky ze strany, ale jeho střelecký pokus byl zblokován. To dost možná zachránilo Harta od velkých problémů.
54:30'
Šesťorkin po delší době zasahuje, ránu od modré čáry ale má ve své lapačce a přerušuje hru. Komerční pauza.
54:00'
Třetí třetina se dostala do své závěrečné fáze. Pomalu se blíží okamžik, kdy se bude muset rozhodnout, ať už v případném prodloužení či nájezdech.
52:35'
To vypadalo jako vnější část levé tyče, která zastavila Chytilovu střelu z levé strany brankoviště! Tomu se říká smůla! Chytil dnes nemá svůj den.
51:22'
Zblokovaná střela Ristolainena se k brance Šesťorkina nedostala. Hosté dobře brání své pásmo v posledních minutách, brankář Rangers už dlouho nezasahoval.
50:42'
Hosté se snaží vytěžit z maximum z psychické výhody, kterou po gólu nabyli. Goodrow ale nevyslal příliš nebezpečnou střelu a nikomu se nepovedlo puk dorážet.
50:33'
A je vyrovnáno! CHRIS KREIDER protečoval před brankovištěm vysokou střelu Tarasenka a usměrnil kotouč k levé tyči! Šťastný gól Rangers, ale velký přehled Kreidera. Asistence: Vladimir Tarasenko, Vincent Trocheck.
49:45'
Oba týmy se nyní střídají ve vedení puku. Jedná se skoro jako o klid před bouří.
48:58'
Chytilovo zakončení z levého kruhu bylo sraženo do ochranné sítě. Třetí formace dnes hodně bojuje, mladíci Chytil, Kakko a Lafreniere se hodně snaží o vyrovnání. Zatím ovšem marně.
48:00'
Rangers prohrávají na střely už jen 20 ku 23. Zatím se jim ale nedaří najít recept na Harta.
47:10'
Schneider byl dostatečně rychlý a zabránil svým návratem hrozbě samostatného úniku, který se tvořil po vyhození domácího týmu ze svého pásma.
46:30'
Zatímco v předchozích minutách byli lepší Rangers, teď měli dost důrazný nástup do hry domácí. Tippett ale přestřelil a dorážka odraženého puku od zadního mantinelu šla rovněž mimo branku soupeře.
46:13'
Sanheim zpoza levého kruhu trefil lapačku Šesťorkina. Komerční brejk.
45:39'
Dlouhý útok hostujícího týmu. Chytil hledal křižným pasem v pravém kruhu Lafreniera, jenž se opřel do střely z voleje, ale Hart už byl přesunut a připraven. Přerušuje úspěšně hru.
45:01'
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu. Lafreniere zpoza kruhů nedokázal zamířit přesně.
44:03'
Zblokovaná střela Catese neprošla na branku Rangers. Puku se zmocnili hosté.
43:35'
Čas ubíhá hodně rychle, hraje se ve vysokém tempu ze strany na stranu a hodně do těla.
42:20'
Chytil se prodral mezi kruhy, ale netrefil branku soupeře. Český útočník má zatím dnes trochu nepřesnou mušku.
42:15'
Icing Philadelphie vrací znamená vhazování před Hartem.
41:20'
Obrovská šance Rangers! Trocheck posunul kotouč ke Goodrowovi do pravého kruhu a útočník hostů vypálil křižnou střelu za brankářem Hartem na vzdálenější tyč, jenže puk se odrazil od tyče zpět do hřiště!
40:27'
Zibanejad zkoušel štěstí od modré čáry, Hart si s letícím pukem poradil.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:23.
Philadelphia vede po dvou třetinách na střely 20-17, ale především pak vede na góly 2:1. Ve druhé třetině se střelecky prosadil ve 32. minutě domácí Scott Laughton, který strhnul vedení na stranu Flyers. A to je prozatím hodně překvapivý vývoj. Rangers se zatím moc nevyplácí, že hrají v nekompletní sestavě s jen 16 muži v poli.
40:00'
39:50'
Ještě jedno přerušení hry. Postavení mimo hru, do kterého se dostali hosté.
39:30'
Zajímavá akce hostů, kteří se vřítili do útočného pásma ve třech. Finální pas do pravého kruhu ale adresáta nenašel.
38:11'
Šesťorkin znovu ukázal, že to s holí umí. I přes blížícího se soupeře rozehrál až do středního pásma.
37:51'
Lafreniere zpoza levého kruhu poslal prudkou ránu do lapačky Harta, který se nerozpakuje a hru zastavuje.
36:57'
Teď už je ale dění na hřišti přerušeno a vhazovat se bude před brankou Rangers. Šesťorkin zakončení Deslaurierse pro jistotu uschoval.
36:40'
Šesťorkin se po zákroku betony po střele Allisona od modré rozhodl nepřerušovat, holí odehrál puk mimo dosah hráče Flyers, který se rychle k němu blížil.
35:53'
Pro změnu zasahuje Hart proti ráně Trouby, který se dostal k puku po vhazování.
35:49'
A další icing Flyers.
35:41'
Flyers nevyšla přihrávka do možného úniku, místo toho je z toho icing a vhazování před Carterem Hartem.
34:44'
Teď už má Hart kotouč pod kontrolou a přerušuje hru, připsal si svůj čtrnáctý zákrok v utkání. Komerční brejk.
34:04'
Kreiderova střela zpoza pravého kruhu se odráží od Harta zpět do hřiště. Hosté pokračují v útočné akci.
33:45'
Flyers vedou na střely 18-13. Ve druhé třetině jsou zatím lepším a nebezpečnějším týmem.
33:22'
Rangers se dopustili zakázaného uvolnění.
31:42'
Domácí z aktivity neubírají. Znovu se zjevili v útoku, Noah Cates se snažil nahodit od pravého mantinelu směrem na branku a doufal v odraz. Žádný z jeho spoluhráčů se k dorážce ale nedral.
31:16'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Aktivita se domácím vyplácí! SCOTT LAUGHTON si povyjel od zadního mantinelu na levou stranu brankoviště a z ostrého úhlu zvedl svou střelu přes rameno Šesťorkina pod horní tyč! Parádní práce útočníka domácích. Asistence: Kevin Hayes.
30:54'
Protiútok Flyers ve dvou proti jednomu. Tippett, jehož je dnes plný led, se snažil najít najíždějícího spoluhráče, přihrávka ale postrádala přesnost.
30:19'
Hayes už ani nečekal, že se dostane v útočném pásmu k puku a zakončení. A podle toho i vypadala jeho střela po zisku kotouče. Šesťorkin pomalý puk ukryl pod lapačku. Komerční pauza.
29:45'
Zakázané uvolnění Rangers.
29:28'
Tippettova střela z mezikruží šla jen do zadního mantinelu, Deslauriers posléze napálil bránícího Foxe.
28:52'
Zibanejad při útoku dvou proti jednomu nějakým způsobem procpal přihrávku z levé strany přes ležícího protihráče na Tarasenka, který si najížděl na pravé straně. Rus ale při zakončení z bekhendu minul Hartovu klec.
28:16'
Dlouhá přihrávka Flyers na útočnou modrou čáru nebyla přesná a znamená icing.
28:05'
Postavení mimo hru, do kterého se dostali domácí.
27:43'
Wade Allison se krásně uvolnil před levým kruhem, vyhnul se napadajícímu protihráči, jeho rána však končí na tyči Šesťorkinovy brány! Chybělo málo!
26:56'
Hostující Motte se neprosadil přes bránícího Ristolainena, trefil jen jeho nohu.
26:32'
Flyers vyslali na Šesťorkina už 14 střel. Farabee zpoza levého kruhu vyzval brankáře hostů k zákroku.
26:17'
A další střela nažhaveného Tippetta! Tu už má Šesťorkin pod kontrolou. Komerční pauza.
25:48'
Hart svým zákrokem de facto založil protiútok svého týmu, Tippett ale z mezikruží přestřelil branku Rangers!
25:40'
Ještě Chytil se zjevil před brankou Harta, ale ani on nedokázal najít recept na domácího brankáře.
25:24'
Trocheck z pravého kruhu vyslal ránu z voleje na Harta, který se stihl přesunout a zasáhl betonem.
24:29'
Flyers se snažili přetavit maximum z menšího náporu, Allison ale byl zblokovaný Zibanejadem.
24:17'
O poznání větší šance Flyers. Frost poslal pas před brankoviště, kde operoval Tippett. Ten z mezikruží vyslal střelu k pravé tyči, ale kotouč otřel právě o pravou část brankové konstrukce, od které se odrazil na zadní mantinel!
23:05'
Hra se přesunula na druhou stranu kluziště. Deslauriers nebyl v ideální pozici u levého mantinelu, přesto poslal puk směrem na Šesťorkina. Ten ale bez větších obtíží puk odvrací.
22:45'
Třetí formace Rangers je hodně aktivní. Kakko se snažil dostat do další z řady střeleckých šancí, ale byl zblokován. Kakko je dnes hodně aktivní.
22:20'
Chytil pronikl do útočného pásma po levém křídle, na pravé straně mu najížděl Kakko. Český útočník neměl prostor před vracejícího se obránce přihrávat, a tak musel střílet sám. Branku Harta netrefil.
21:05'
Vhazuje se ve středovém kruhu.
20:49'
Panarin se snažil ze středního pásma prodrat do útoku až mezi kruhy. Narazil ale na zeď jménem York, jenž ho přes sebe nepustil.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:29.
Flyers s Rangers odchází do kabin za stavu 1:1 po první třetině. Oba týmy se prosadily v přesilových hrách. Skóre otevřel ve třetí minutě Mika Zibanejad, o vyrovnání se postaral v šestnácté minutě Owen Tippett. Úvodní třetina přinesla vyrovnanou partii, přestože na samém počátku měli více ze hry Rangers. Postupem času se ale dění na kluzišti vyrovnalo.
20:00'
19:44'
Provorov vyslal tvrdou střelu od modré čáry křížem z levého strany směrem k pravé tyči. Branku Rangers ale minul.
19:11'
A další icing hostů.
18:56'
Icing Rangers, vhazovat se bude před Šesťorkinem.
17:59'
Lehčí pozdrav od hráčů Rangers dostal Hart po příjezdu soupeře do obranného pásma Flyers. Kotouč od Trouby bez obtíží odrazil do strany.
17:02'
Ač kotouč skončil na střídačce Flyers, bude se vhazovat před brankou Philadelphie. Nahozený puk byl podle všeho sražen domácím hráčem.
16:30'
Frost vypálil zpoza obránce z levého kruhu, Šesťorkin kotouč dobře viděl a zachytil jej. Přerušuje hru.
15:38'
Kakko předvedl rychlé nohy, probruslil až do útočného pásma a poněkolikáté dnes zkusil vyzrát na Harta. Ale ani z pravého kruhu neuspěl.
15:05'
Zatímco předchozí přesilovky byly ze strany Flyers matné, tentokrát se domácí hodně rychle prosazují! OWEN TIPPETT se prosadil z prostoru před brankovištěm, kam se k němu odrazil kotouč po souboji v levém rohu útočného pásma. Svou střelu z první prodral za záda Šesťorkina. Bez asistence.
14:40'
Vyloučení v týmu New York Rangers:
Jacob Trouba – 2 min., podrážení.
14:40'
Bude se vylučovat na straně Rangers, již potřetí v utkání. Komerční pauza.
13:50'
Braun přes celé kluziště poslal kotouč až k brankáři Šesťorkinovi. I toto bude počítáno jako střela na branku.
13:40'
Panarin rychlostí blesku pronikl kolem obrany až mezi kruhy, jeho prudkou střelu odvrátil Hart betonem.
12:44'
Provorov zkoušel krátce po buly štěstí z okraje levého kruhu, napálil ale jen bránícího protihráče.
12:36'
Až teď přišla střela na Šesťorkina, který zakončení Laughtona z předbrankového prostoru zlikvidoval. Komerční pauza.
12:31'
12:23'
Další vyhození z pásma Rangers, toto oslabení už hosté zvládnou.
11:20'
Domácí jsou znovu v početní převaze tak trošku nuloví. Rangers dobře brání prostor kolem brankoviště.
10:31'
Barclay Goodrow – 2 min., hákování.
10:31'
Bude se vylučovat na straně Rangers. Komerční pauza.
09:55'
Ztráta Lafreniera v útočném pásmu založila protiútok Flyers. Letci ale nedostáli své přezdívce a místo přeletu do vlastní šance o puk záhy po překročení útočné modré přichází.
08:57'
Vystřelit na Šesťorkina se jim ovšem nepovedlo a o kotouč zase přichází.
08:35'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Do útočného pásma se pro změnu vydali hráči Philadelphie.
07:55'
Další závar před brankou Cartera Harta. Nepříjemně před brankovištěm tečoval prudkou přihrávku Trocheck, Hart byl ale dobře postavený a kotouč odvrátil do bezpečí.
06:50'
Hosté mají puk ve svém pásmu, s rozehrávkou ale nespěchají. Čekají na prostřídání.
06:10'
První střela Philadelphie v útkání. Okamžitě po buly pálil z levého kruhu Allison, Šesťorkin vyráží.
06:09'
Nepřesná rozehrávka z vlastní poloviny znamená icing Rangers a vhazování před Šesťorkinem.
06:02'
05:54'
Hosté si dokonce zaútočili v oslabení. Zasahovat musel i brankář Hart proti střele zpoza levého kruhu, kterou na něj vyslal Kakko.
05:38'
Dobrá obrana hostů, která zatím Flyers vůbec k ničemu nepouští.
04:59'
A další vyhození. Flyers se nepovedlo ještě ohrozit branku soupeře, pouze Ristolainen od modré pálil do zadního mantinelu.
04:27'
Rangers se povedlo úspěšně vyhodit kotouč mimo své pásmo.
04:02'
Artěmij Panarin – 2 min., hákování.
04:02'
Role se obrátí, přesilovku si vyzkouší pro změnu domácí.
02:51'
Hosté velmi rychle využívají nabídnutou přesilovou hru! Rychlá kombinace zpoza levého kruhu po ose Panarin – Tarasenko – Zibanejad. MIKA ZIBANEJAD vypálil z první z levého kruhu a překonal přesouvajícího se brankáře domácích. Asistence: Vladimir Tarasenko, Artěmij Panarin.
02:35'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
Scott Laughton – 2 min., sekání.
02:02'
Kakko si vybruslil od levého mantinelu až mezi kruhy, po otočce zkusil bekhendovou střelu, ta ale zasvištěla kolem tyče na zadní mantinel.
00:58'
První pokus o střelu, hostující Trocheck se ale zpoza levého kruhu neprosadil. Puk zblokoval bránící York.
00:01'

Philadelphia Flyers: Hart (Ersson) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, DeAngelo, Seeler – N. Cates, Laughton, Allison – Frost, Farabee, Tippett – P. Brown, Deslauriers, Desnoyers – Hayes, J. van Riemsdyk.

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Mikkola, Fox, Harpur, Trouba, B. Schneider – Tarasenko, Zibanejad, Kreider – Goodrow, Trocheck, Panarin – Lafreniere, Chytil, Kakko – Motte, Vesey.

Rozhodčí: Chmielewski, McIsaac – Cormier, MacPherson.
V této sezoně si Rangers a Flyers zahráli proti sobě už dvakrát. V obou duelech byli lepší Jezdci.
Oproti tomu Flyers jsou ve střejné divizi předposlední a přestože se poměrně nedávno herně trochu zvedli, už zase propadli do kolejí porážek. Prohráli třikrát v řadě a de facto mají po sezoně. Na divoké karty ztrácí 13 bodů, přičemž do konce základní části odehrají už jen 21 zápasů. S přihlédnutím k tomu, s jakou pravděpodobností budou bodovat další týmy Východní konference, musela by Philadelphia ze zbývajících zápasů vyhrát minimálně 14 zápasů, aby měla reálnou šanci na play-off. A to je více než nepravděpodobné.
New York Rangers se v noci na čtvrtek představí na ledě Philadelphie. Už v úterý obletěla nejen zámořský svět zpráva, že do týmu z New Yorku se stěhuje Patrick Kane z Chicaga, který dres klubu z Illinois opouští po dlouhých 16 letech. Do střetnutí proti Flyers by však ještě nastoupit neměl, alespoň tak hovoří předběžné zprávy. I tak budou ale Rangers favority. Jsou třetím týmem Metropolitní divize a favoritem na postup do play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.