NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Washington - 8. prosince 2022   01:10

Washington
23:51' Oshie  (D. Strome, Kuzněcov) • 49:19' D. Strome  (Carlson, E. Gustafsson) • 58:25' Ovečkin  (Mantha, Carlson) • 59:51' Ovečkin
Flyers
Nicholson, Pollock – McNamara, Gawryletz
Wells Fargo Center, Philadelphia
16 826 diváků
Washington

A to je vše! Třetí třetinu nakonec ovládli hosté, když dokázali využít tlak, kterým trápili Flyers celý zápas. Vítěznou branku si nakonec připsal T. J. Oshie, dvě branky do prázdné od Alexandra Ovečkina už byly jen třešnička na dortu. Hezký večer!
Česká stopa v utkání:

Lukáš Sedlák: 0+0, 3 střely, 2 hity, 2 bloky, úspěšnost na vhazování: 25%, čas na ledě: 12:06, 2 TM, +/-: -1.
Tři hvězdy utkání:

1. hvězda: Dylan Strome (1+1, 1 střela, úspěšnost na vhazování: 58%, čas na ledě: 16:08, +/-: +1)
2. hvězda: Charlie Lindgren (29 zákroků, úspěšnost: 96,7%)
3. hvězda: Kevin Hayes (1+0, 6 střel, úspěšnost na vhazování: 46%, čas na ledě: 21:34, +/-: -2)

59:51'
A je z toho ještě pořádná strkanice. Travisu Konecnymu se totiž nelíbilo, že ruský hráč nezvolil střelu, které by stejně nikdo nezabránil, ale pro Flyers potupně dovezl puk až do branky. Sudí domácímu hráči za agresi udělují desetiminutový osobní trest a protože bylo už jasné, že Philadelphia tři branky za devět vteřin nedá, šel rovnou do kabin.
59:51'
Washington právě vstřelil branku!

No a Washingtonu se dostává zasloužené odměny. ALEXANDER OVEČKIN se uvolnil a dovezl opět kotouč až do prázdné brány. Bez asistence.
59:23'
Flyers se ještě snaží o střelu, nedaří se jim ale pokořit napadání Caps.
59:01'
Poslední minuta třetiny.
58:43'
Branka Flyers i po gólu zůstává prázdná.
58:25'

Pak se ale do útočné třetiny dostal ALEXANDER OVEČKIN a ze svého oblíbeného místa u mantinelu si kličkou obehrál DeAngela a přesně zamířil. Je to jeho 404. branka venku, což je nový rekord NHL! Asistence: Anthony Mantha a John Carlson.
57:55'
Carter Hart je na střídačce! Washington hned mířil na prázdnou klec, jenomže puk tam nezamířil.
57:13'
Washington už nikam nespěchá a s pukem jen stojí a čekají, což se domácím fanouškům nelíbí a bučením to dávají najevo.
56:31'
Tippett střílel mezi nohami jednoho z hostí, puk ale skončil vedle branky.
55:40'
Hayes zachytil přihrávku Caps a musel dopředu sám. Jeho jednoduchou střelu mezi beky Lindgren bez problémů zachytil lapačkou.
55:26'
John Carlson to zkusil rovnou z buly, Hart byl v pozoru.
Dnešní utkání sleduje 16 826 diváků.
55:23'
A Hart pod tlakem musel zakleknout u své pravé tyče a jen tak tak zadržel puk před čárou. Následně se strhlo před ním několik potyček.
54:42'
Washington pokračuje v důrazném forčekingu, který mu vychází. Flyers se buďto vůbec, nebo s velkými problémy dostávají do akce.
53:59'
Hart zachytil oblouček do lapačky a hned ho chtěl rozehrát, trvalo mu to ale příliš dlouho a rozhodčí hru přerušili.
53:34'
Alexej Protas v brejku přihrál na obsazeného spoluhráče.
52:58'
A hosté odvezli hru až k Hartovi a jsou v plném počtu.
52:46'
Pokus zakončit zpoza brány domácím nevyšel.
52:30'
Washington dobře napadá a nedovoluje Flyers se uvolnit.
51:34'
Hayes dostal křižnou přihrávku k pravé tyči a Lindgrena zachránila konstrukce!
51:25'
Zatím se jen kombinuje.
51:01'
Dlouho se sudí radili, jestli potrestat Erika Gustafssona za tečování puku mimo hřiště, nakonec se ale na dvou minutách shodli a Flyers tak dostanou šanci srovnat z přesilovky.
50:28'
Travis Konecny jel sám na bránu, trefil ale jen Lindgrena.
49:19'

Dlouho se čekalo na branku, ale nakonec jde Washington do vedení! Střelu Carlsona na zadní tyč tečoval mezi kruhy DYLAN STROME a poslal ji na druhou stranu branky, zatímco Carter Hart už reagoval vyrážečkou na původní střelu. Nezbylo mu tak nic jiného, než se dívat. Asistence: John Carlson a Erik Gustafsson
46:55'
Na druhé straně Charlie Lindgren musel zasáhnout betony, nebylo to ale nic velkého.
46:25'
Kuzněcov zkusil připravit akci v mezikruží zadovkou od tyčky. Nikdo v bílém ale na určeném místě nestál.
45:45'
Ivan Provorov opět nevyzrál na Lindgrena.
45:22'
Garnet Hathaway při zakončení neudržel rovnováhu a klouzajíc po ledě vyrazil branku z kolíků. Snažil se domoci faulu, ale sudí měl dobrý výhled a ani se nepohnul.
44:10'
Hra pozbývá větší akce. Hraje se hodně nahoru dolu.
42:48'
Conor Sheary doslova přebruslil s pukem celé hřiště, než vystřelil na Harta. Ten byl s lapačkou v pozoru.
42:22'
Mezitím na ledě měl jeho protějšek Carter Hart problém se žabičkou, která proskákala okolo jeho pravé tyče.
41:28'
Kamery zachytily druhého gólmana Capitals Huntera Sheparda zrovna v moment, kdy mu vypadla žvýkačka z pusy do lapačky, odkud si ji hodil zpět. Myslel si, že ho nikdo nevidí, přitom na něj koukal celý svět.
41:04'
Zteč Washingtonu skončila překombinovanou akcí.
40:41'
Travis Sanheim mířil nad lapačku, nezvedl ovšem střelu dost vysoko.
40:16'
Provorov dostal křižnou přihrávku na brusle a nedokázal tak puk zpracovat.
40:04'
Opět mají puk Flyers.
40:01'
Vše je připraveno na poslední dvacetiminutovku! Rozhodne se teď, nebo půjdeme do prodloužení?
Další třetina začne přibližně v 2:58.
I prostřední dvacetiminutovka tak viděla jen jedinou branku, která srovnala skóre. T. J. Oshie dokázal využít přesilovku, když Sedlák přišel o hůl a Flyers byli chvilkově oslabeni.
40:00'
39:43'
Provorov neprodral střelu přes obranu.
39:40'
Sedlákova lajna si dlouho dělala prostor pro střelu, hráči byli ale pokaždé zablokováni.
39:01'
38:49'
Hart musel zastřihat betony, aby udržel puk před sebou.
38:31'
Hayesovu střelu zablokovali hosté zezadu.
38:24'
Konecnyho střela na zadní tyč by šla vedle brány, Lindgren ji přesto spolkl lapačkou.
37:42'
Ovečkinovi se střela přes obránce vůbec nepovedla, od domácí hole se ale puk odrazil k Shearymu a ten pořádně provětral Harta.
37:11'
James van Riemsdyk se ocitl s pukem před brankou, střela mu ale byla sražena.
37:00'
Nic z toho ovšem nebylo.
36:44'
A Tippett se dostal i na druhou stranu.
36:18'
Flyers jsou opět zamknutí ve své třetině, drží alespoň hru za brankou.
35:37'
Střelu od modré Hart našel vyrážečkou.
35:03'
Travis Konecny sebral hostím rozehrávku, než ale stačil zakončit z mezikruží, byl odstaven od kotouče.
34:39'
Hayes nebyl přesný.
34:28'
A na druhé straně je strkanice, jelikož Ristolainenovi se nelíbil Shearyho pokus o vyšťourání puku.
34:13'
Farabeeho nahození jen orazítkovalo beton Lindgrena.
33:32'
Gustafsson od modré poslal dvě dobré střely, které ale neprošly k Hartovi.
33:04'
Flyers posílají jeden útok za druhým, nedaří se jim ale vůbec v koncovce.
31:36'
Stiuaci 3 na 2 Flyers zakončoval po passu od Sedláka Scott Laughton. Kotouč skončil v ochranné síti.
30:05'
Kevin Hayes podržel kotouč pro dojíždějícího Provorova. Ten o něj ale hned přišel kvůli ležícímu obránci.
29:05'
Dlouhý pass dostal do samostatné akce MacEwena, střela ale nebyla dvakrát nebezpečná.
28:37'
A třetí pokus Flyers zablokoval Nick Jensen.
28:09'
Další Sedlákova střela šla už z osy hřiště, neměla ovšem gólové parametry.
27:36'
Sedlák zksuol nahodil kotouč na branku z ostrého úhlu, Lindgren ale ruku sklapl včas.
27:20'
Washington pod tlakem vyhodil až na Harta.
26:46'
Noah Cates dostal dobrou zadovku, nedokázal se ale nacpat před branku.
26:23'
Hart musel čelit nájezdu Kuzněcova, dokázal si s ním ale poradit.
25:25'
Někdo z Flyers rozezvučel brankovou konstrukci u Lindgrena!
23:51'

Lukáš Sedlák nejprve o hokejku jen přišel, až když ležela na zemi, tak byla rozpůlena. To ale dovolilo hostím lépe kombinovat, až nakonec T. J. OSHIE, který spřipravil českého hráče o zbraň, poslal nechytatelnou ránu těsně pod horní tyčku a využil tak početní výhodu! Asistence: Dylan Strome a Jevgenij Kuzněcov.
23:41'
Ovečkon dělovkou trefil jen Sedláka před sebou, ten ale následně přišel o hůl.
23:06'
Pak už ale bylo divoko! Nejprve Dylan Strome hledal u druhé tyčky spoluhráče na teč, což se nepovedlo. Druhou střelu pak vyrazil Hart.
22:45'
Nadvakrát trefil Kuzněcov jen prvního hráče.
22:21'
Flyers putují opět na trestnou. James van Riemsdyk podrazil Nicka Jensena.
22:11'
Druhá akce už byla lepší a Hart musel zakrýt puk u své pravé tyčky.
21:53'
Manthovo propagační střela Harta vůbec nezakočila.
21:50'
21:30'
Další pokus Carlsona skončil vedle.
20:58'
John Carlson s Kuzněcovem chvíli hráli hru, kdy si asi pětkrát vyměnili puk a pokaždé naznačili střelu. Nakonec to zkusil Carlson a Hart kotouč srazil do ochranné sítě.
20:25'
A puk tam směřuje znovu, tentokrát ho rozehrál Charlie Lindgren.
20:06'
Domácí začali výhozem do rohu Capitals.
20:01'
Jdeme na prostřední dějství! Domácí budou ještě minutu a padesát vteřin ve čtyřech.
Jedinou branku utkání tak zatím zapsal Kevin Hayes díky početní výhodě. Domácí měli vícero šancí, chybí jim ale klid ve hře. Hostům se je pak daří zamykat v útočné třetině.
20:00'
19:55'
Washington ještě rozjel divokou akci, která jim ale gól do šatny nepřinesla.
19:50'
Vylučuje se ale za jinou situaci. Zack MacEwen se dopustil podrážení.
19:17'
Flyers ještě dostanou trest, Jensen i chvíli hrál bez helmy.
19:04'
Kevin Hayes bekhendem nebyl přesný.
19:01'
18:33'
Po několika výhozech od Flyers jejich oslabení končí nevyužité.
17:25'
Přečíslení domácích opět ztroskotalo na špatné přihrávce.
16:33'
Přerušení se protáhlo, protože Charlie Lindgren potřeboval opravit brusli. Hunter Shepard už měl nasazenou helmu, ale střídat zatím není potřeba.
16:33'
A po akci hostujícího kapitána se strhla u Harta mela a odnesl to Lukáš Sedlák, který se dopustil podrážení.
16:33'
A na druhé straně je taky divoko. Ovečkin získal puk před brankovištěm Harta a vkleče trefil horní tyč!
15:46'
Philadelphia právě vstřelila branku!

Jenomže další pokusu KEVINA HAYESE už branku přináší! Nová hokejka zřejmě přinesla domácímu forwardovi štěstí, protože když si najel na střed modré lajny a vypálil pod lapačku, puk zaplachtil přesně tam, kam potřeboval! Asistence: Travis Konecny a Anthony DeAngelo.
15:40'
Travis Konecny zkoušel využít změti před brankou, jenomže minul.
15:13'
Kevin Hayes při svém pokusu zlomil hůl.
14:27'
Noah Cates zblízka nedokázal propasírovat střelu přes obranu.
14:16'
Sudí Kevin Pollock viděl další hákování. Jako viníka určil washingtonského Conora Shearyho.
14:10'
Jako teď icingem domácích.
13:48'
Hra je stále často přerušovaná zbytečnostmi.
13:06'
Domácí opět vyhazují a to je z přesilovky vše.
12:54'
Johansson nebyl přesný.
12:38'
Ovečkinova střela se od bruslí Ristolainena odrazila do ochranné sítě.
12:19'
Domácí opět dobře vyhazují a střídají.
11:50'
Na druhé straně zapsal dobrý pokus Lukáš Sedlák, Charlie Lindgren ho ale srazil.
11:29'
Nenápadná střílená přihrávka Ovečkina hledala Oshieho před brankovištěm. Ten ale puk netrefil a zachytil ho až Hart.
11:05'
A sudí pískají hákování i na straně Flyers. Proti Kuzněcovovi se ho dopustil Nick Seeler.
10:31'
3 na 2 domácím nevyšlo, nedokázali si přihrát.
09:32'
Domácí se potřebují urychleně sehrát. Jakmile jsou pod tlakem, tak o sobě nevědí a pletou se do cesty.
08:42'
Jensen se u modré potkal s Tippettem, který ho poslal k ledu s takovou vervou, že ho málem následoval.
08:00'
Sonny Milano trefil jen Provorova.
07:42'
Jevgenij Kuzněcov nebyl přesný se střelou.
07:26'
John Carlson čekal se střelou, až se mu uvolní spoluhráč u tyčky. Domácí ho ale dobře pokryli, takže Carlson už nemohl déle čekat. Jeho střelu Hart s problémy zachytil.
07:02'
Už je ale Lukáš Sedlák zpět, jen se nedostal ke střele.
06:37'
Zack MacEwen přihrávkou na modré nikoho nenašel a Sedlák musel z útočné třetiny ven.
06:18'
05:40'
Conor Sheary dělal problémy Provorovovi, který nemohl rozehrát a domácí tak přišli o cenné vteřiny.
05:09'
Anthony DeAngelo od modré vypálil dobrou střelu, která ale byla sražena.
04:50'
Křižná přihrávka na Frosta byla moc dlouhá, puk ale ještě domácí udrželi.
04:18'
Lukáš Sedlák se ale dokázal uvolnit a vybojoval před Lindgrenem faul proti sobě. T. J. Oshie se dopustil hákování.
04:03'
Capitals drží soupeře v zámku.
03:11'
Stromeovo střelu zablokoval jeden z domácích beků.
01:37'
Washington v útočném pásmu nic nevymysleli a dopředu může Anthony DeAngelo.
01:12'
Hra se nám rychle kouskuje.
01:07'
Owen Tippett zkoušel obkroužit bránu a zakončit za pravou tyč. Lindgren měl beton na dobrém místě.
00:55'
Střelu Flyers od mantinelu vyrazil Lindgren do ochranné sítě.
00:30'
Hart ale musel dávat také pozor, k puku se před ním dral Conor Sheary.
00:05'
Flyers vyhráli buly a hned obkroužili Lindgrena.
00:01'

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – Provorov, Ristolainen, Sanheim, Braun, Seeler, DeAngelo – Hayes, N. Cates, Konecny – Farabee, Frost, Tippett – J. van Riemsdyk, Laughton, MacEwen – Deslauriers, Sedlák, P. Brown.
Trenér: John Tortorella

Washington Capitals: C. Lindgren (Shepard) – E. Gustafsson, Carlson (A), T. van Riemsdyk, Jensen, Alexejev, Irwin – Ovečkin (C), D. Strome, Sheary – Milano, Kuzněcov, Oshie (A) – Johansson, Eller, Mantha – Protas, Dowd, Hathaway.
Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Nicholson, Pollock – McNamara, Gawryletz.
Oba týmy trápí poměrně velká marodka. U Flyers jsou to čtyři jistí a tři nejistí hráči, u Capitals pak šest jistých a dva nejistí. Bude tedy zajímavé, jak budou vypadat dnešní sestavy.
Washington Capitals

Hosté jsou na tom lépe jen o tři body, čili si moc nemůžou dovolit zaváhat. Případná výhra by je navíc mohla vystřelit v konferenci i o dvě pozice, takže je o co hrát. Aktuálně mají nelichotivé skóre 11 výher : 16 proher, kdy stejně jako Letci vyhráli v posledních pěti kolech jen dvakrát, byť v zápase se Seattlem brali alespoň bod v prodloužení. Úspěchy přišly na účet Vancouveru a v pondělí proti Edmontonu.

Byla to těsná výhra 3:2 a většina branek padala ve druhé třetině. Capitals nejprve inkasovali v čase 21:44, v polovině 28. minuty ale srovnali. Ve druhé polovině třetiny Connor McDavid vrátil týmu vedení zpátky trefou v oslabení, jenomže přesně o 90 vteřin později se dvě vteřiny před vypršením toho samého vyloučení trefil T.J. Oshie a srovnal na 2:2. Ve třetí třetině už padl jen jeden gól, čili vítězný a postaral se o něj Nic Dowd.
Philadelphia Flyers

Začněme domácími. Ti jsou v dnešním utkání jako aktuálně 14. tým východní konference a 7. metropolitní divize horším celkem. Na kontě mají za 9 výher a 17 proher (z toho 5 v prodloužení) 23 bodů. V posledních pěti kolech získali jen dvě výhry, a to v odvetě s Islanders (tři dny předtím s nimi prohráli) a v pondělním zápase uspěli proti Coloradu, které porazili 5:3.

Letci sice inkasovali jako první už na konci 4. minuty, netrvalo jim ale dlouho srovnat a v čase 49:54 druhou využitou přesilovkou zvyšoval Tippett už na 4:1. Laviny ještě utkání v 58. minutě zdramatizovali dvěma brankami v rozmezí 40 vteřin, nevyplatilo se jim ale odvolání gólmana a přesně šedesát sekund před poslední sirénou se do opuštěné branky trefil Travis Konecny.
Hezké čtvrteční ráno, všechny formy života, a vítejte u NHL! Dnes se podíváme na východní pobřeží a hosté z Washington Capitals tedy necestovali nijak daleko. Soupeřem jim totiž je Philadelphia Flyers. Oba týmy jsou v tabulkách konference i divize vedle sebe, takže půjde o jistě velmi atraktivní duel!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.