NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Buffalo - 8. března 2023   01:30

Islanders
Islanders
32:38' Cizikas (Fasching, Romanov) • 41:51' Bailey (Cizikas, Romanov) • 47:37' Fasching (Bailey, Koivula)
3:2
(0:0, 1:1, 2:1)
Buffalo
Buffalo
25:00' Cozens   • 44:59' Okposo  (Power, Luukkonen)

3. Casey Cizikas (NYI) 1+1
New York Islanders pojedenácté v řadě porazil Buffalo, jeho vítězství se ovšem nerodilo vůbec lehce. Sabres se sice prali, nakonec ale na vítězný gól Hudsona Faschinga nohou odpovědět nedokázali. Konečný výsledek. New York Islanders 3 Buffalo Sabres 2.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:45'
Jordan Greenway vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a puk poté skončil v náručí Ilji Sorokina.
58:14'
Sabres vypálili na ose útočného pásma od modré čáry a puk zřejmě skončil v ochranné síti. Hra byla přerušena a hostující lavička si vzala oddechový čas. Brankář ven.
57:28'
Sabres na nic nečekají a po komerční přestávce odvolali brankáře! Hosté to tedy zkouší v šesti.
57:28'
Casey Mittelstadt vypálil na pravém křídle a Ilja Sorokin na bližší tyči sevřel kotouč mezi levou rukou a levým betonem. Následuje tak krátká komerční přestávka.
56:02'
Nahození Sabres od modré čáry bylo přizvednuto do ochranné sítě a následuje další komerční přestávka.
54:00'
Islanders si vytvořili v rychlém sledu dvě velké šance a mohlo být hotovo, Buffalo ale podržel dvakrát fantastický Ukko-Pekka Luukkonen!
51:21'
Nahození Sabres bylo přizvednuto mimo ledovou plochu a prostor dostává krátká komerční přestávka. Stav 3:2.
49:57'
Bo Horvat vybojoval puk na levém křídle a řítil se sám na bránu, Ukko-Pekka Luukkonen ho ale opět dokázal parádně vychytat! Druhá šance.
48:32'
Rasmus Dahlin se ocitl v šanci na levém křídle, jeho prudká střela zápěstím ale poté z úhlu zamířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Málem 3:3.
47:37'
Islanders právě vstřelili branku! Tamní HUDSON FASCHING levou holení poslal puk na vzdálenější levé tyči po nahození z pravého křídla do odkryté sítě a delší dobu se zkoumalo video, gól ale platí! Stav 3:2. Asistence: Josh Bailey a Otto Koivula.
47:05'
Ve třetí třetině je hra hodně plynulá a Vinnie Hinostroza na levém křídle dobře vypálil od hrazení, Ilja Sorokin byl ale opět na svém místě a puk vyrazil. Skóre je 2:2.
46:13'
Sabres se dostali do zakončení na pravém křídle, Ilja Sorokin ale snadno zasáhl a vyrazil puk za bránu.
44:59'
Buffalo právě vstřelilo branku! KYLE OKPOSO vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela plachtící ve vzduchu zapadla přesně do vzdálenějšího horního rohu! Asistence: Owen Power a Ukko-Pekka Luukkonen. (skóre 2:2)
41:51'
Islanders právě vstřelili branku! Ukko-Pekka Luukkonen neudržel ránu Caseyho Cizikase z levého křídla a na vzdálenější pravé tyči ho překonal bekhendovou dorážkou JOSH BAILEY! Asistence: Casey Cizikas a Alexandr Romanov.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-15; Zablokované střely: 16-7; Vhazování: 64%-36%; Hity: 16-8; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:26.
Aktivní Dylan Cozens se nádherně protáhl mezi třemi protihráči a poslal Sabres do vedení, Islanders ovšem v polovině utkání odpověděli, když se prosadil Casey Cizikas a domácí navíc mohli skóre otočit. Skóre po druhé třetině. New York Islanders 1 Buffalo Sabres 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:20'
Bo Horvat nádherně vypálil od modré čáry a puk se od horní tyče brány odrazil do ochranné sítě!
36:43'
Rasmus Dahlin dostal dvě minuty za sekání a Islanders mohou otočit utkání na svou stranu. Přesilová hra.
35:01'
Islanders orazítkovali z mezikruží levou tyč a Adam Pelech vypálil od modré čáry, Ukko-Pekka Luukkonen ale vytáhl parádní semafor! Brejk.
32:38'
Islanders právě vstřelili branku! Domácí Hudson Fasching zamíchal s pukem za bránou soupeře a vzápětí ho poslal do brankoviště, odkud CASEY CIZIKAS z blízkosti procedil puk pod brankářem hostí do sítě! Islanders vyrovnali. Asistence: Hudson Fasching a Alexandr Romanov. (1:1)
32:33'
Sabres se usadili v útočném pásmu a Peyton Krebs vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, našel pak ovšem pouze náruč připraveného Ilji Sorokina – 0:1.
30:47'
Alexandr Romanov vypálil pěkně na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Ukko-Pekka Luukkonen ale ukryl puk v lapačce a následuje krátká komerční přestávka.
29:01'
Casey Mittelstadt vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, Bo Horvat se ale postavil do jeho střely a srazil kotouč do pravého rohu útočného pásma Sabres.
28:15'
Scott Mayfield vystřelil na pravém křídle od modré čáry, jeho střela ale byla dostatečně prudká a puk skončil v lapačce připraveného brankáře. Ukko-Pekka Luukkonen.
27:53'
Ilja Sorokin odolal velkému závaru před vlastní bránou a zmrazil puk pod svou lapačkou. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka. Sabres vedou.
26:40'
Owen Power se protáhl v mezikruží mezi dvěma hráči a bekhendem mířil k levé tyči, připravený Ilja Sorokin ale tentokrát dobře zasáhl svým pravým betonem – 0:1.
25:00'
Buffalo právě vstřelilo branku! DYLAN COZENS se od modré čáry mezi třemi protihráči krásně protáhl do pravého kruhu a mezi betony Iljy Sorokina zamířil těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči! Sabres vedou v NY. Bez asistence.
23:32'
Jordan Greenway se dokázal protáhnout v mezikruží k puku a vystřelil, jeho slabá střela ale byla sražena vedle vzdálenější pravé tyče brány. Stále zápas bez branek.
21:36'
Hokejisté obou týmů měli v úvodních minutách druhé třetiny několik šancí, jako poslední Islanders, Ukko-Pekka Luukkonen ale dokázal jejich střelu zachytit.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-8; Zablokované střely: 10-2; Vhazování: 77%-23%; Hity: 8-2; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:32.
Islanders byli během úvodních 20 minut nebezpečnější a těsně před přestávkou měl velkou šanci Bo Horvat, který jel sám na bránu, prosadit se ale nedokázal. Skóre po první třetině. New York Islanders 0 Buffalo Sabres 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:31'
Bo Horvat si najel na nádhernou přihrávku Anderse Leeho o hrazení a řítil se z pravého křídla sám na bránu, Ukko-Pekka Luukkonen se ale mezi betony překonat nenechal!
17:42'
Vinnie Hinostroza vypálil na pravém křídle od hrazení, na přední tyči byl ale připravený Ilja Sorokin, který puk na přední tyči podržel v náručí. Komerční přestávka.
15:10'
Islanders zkrácenou přesilovou hru nevyužili a oba týmy hrají opět v plném počtu. Zatím stále bez branek 0:0.
13:10'
Kyle Palmieri šel do hostujícího brankáře příliš důrazně a Ukko-Pekka Luukkonen byl faulován.
13:02'
Owen Power byl vyloučen na dvě minuty za hákování a hosté si úvodní přesilovou hru příliš neužili. Hra 4 na 4.
13:01'
Zach Parise se u levé tyče rychle opřel z otočky do odraženého kotouče a Ukko-Pekka Luukkonen skvěle zasáhl levým betonem! Šance Islanders.
11:59'
Ukko-Pekka Luukkonen si dokázal pokryt prostor u své pravé tyče a Victor Olofsson vzápětí vypálil na levém křídle od hrazení, Ilja Sorokin zasáhl levým betonem.
10:52'
Bo Horvat shodil puk na levém křídle pěkně pod sebe a Alexandr Romanov napřáhl bez přípravy k dělové ráně s příklepem, kterou Ukko-Pekka Luukkonen vytáhl rukou.
10:18'
Brock Nelson nyní vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování zápěstím a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Po přerušení následuje reklamní brejk.
09:48'
Dylan Cozens vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Ilja Sorokin nadvakrát puk zastavil, když si pomohl hrudí a poté ho zmrazil pod svou lapačkou.
08:34'
Scott Mayfield vypálil na pravém křídle a jeho střela mířila k přední pravé tyči, Ukko-Pekka Luukkonen nakonec ale nemusel zasahovat, protože puk byl sražen.
08:16'
Jeff Skinner mířil z levého kruhu do bližšího horního rohu, Ilja Sorokin ale zasáhl vyrážečkou a prudkou ránu Tage Thompsona podržel. Krátká reklamní přestávka.
07:05'
Kyle Palmieri předvedl parádní sprint podél střídaček a v blízkosti levé tyče vystřelil z ostrého úhlu, Ukko-Pekka Luukkonen si ale přední tyč pohlídal a kotouč vyrazil.
05:31'
Dylan Cozens už mohl střílet v blízkosti pravé tyče, ještě ale bekhendem posílal puk naslepo za sebe a našel pouze hůl jednoho z protihráčů, který puk vyhodil.
05:04'
Adam Pelech byl vyloučen na dvě minuty za držení a Sabres si zahrají první přesilovou hru v dnešním zápase.
03:57'
Peyton Krebs zkusil na levém křídle vystřelit od modré čáry, jeho pokus zápěstím byl ale na přední tyči brány zablokován a Ilja Sorokin tentokrát nemusel zasahovat.
02:43'
Zemgus Girgensons se vzápětí snažil prosadit v blízkosti pravé tyče, jeho bekhendové zakončení ale skončilo na pravém betonu brankáře Ilji Sorokina. Svižný začátek.
01:52'
Kyle Okposo dostal puk do jízdy na ose ledové plochy a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, kterou Ilja Sorokin vyrazil vyrážečkou mimo.
01:30'
Alexandr Romanov vypálil ihned po vhazování na levém křídle a jeho střela od modré čáry skončila v lapačce připraveného Ukka-Pekky Luukkonea. Hra přerušena.
00:01'

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Pulock, Romanov, Dobson, S. Aho I – Engvall, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Parise – Fasching, Cizikas, M. Martin – Bailey (A), Koivula, Holmström.
Trenér: Lane Lambert

Buffalo Sabres: Luukkonen (Comrie) – Clague, Dahlin (A), Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Quinn, Ta. Thompson, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, Mittelstadt – V. Olofsson, Krebs, Jost – Okposo (C), Girgensons (A), Greenway.
Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Chris Rooney, Pierre Lambert. Čároví: Dan Kelly, Brandon Gawryletz.
Buffalo Sabres

Sabres vyhráli na ledě soupeřů čtyři zápasy v řadě, poté ovšem nestačili na Boston v TD Garden schytali debakl 7:1. Buffalo ztrácí ve Východní konferenci na New York Islanders čtyři body, má ovšem tři zápasy k dobru a dobrou příležitost ho v případě vítězství v tabulce ligy přeskočit. Tage Thompson prožívá parádní sezónu a s 83 body je pátým neproduktivnějším hráčem celé NHL.
New York Islanders

Islanders mají nevyrovnanou formu a proti Red Wings budou usilovat o druhé vítězství v řadě. Domácí hráči naposledy vyhráli dva zápasy za sebou mezi 21. a 23. únorem, když výhru z Pittsburghu potvrdili doma proti Winnipegu. New York Islanders táhne Bo Horvat, který má na svém kontě 62 bodů, zatímco Brock Nelson o bod méně. Bo Horvat vstřelil v letošní sezóně 36 gólů.
Souboj o pozice zajišťující playoff je stále otevřený a New York Islanders se představí po návratu z Minnesoty podruhé v řadě na domácím ledě, kde se po Detroitu střetne ve středu s Buffalem. Sabres jsou venku během posledních dnů hodně nebezpeční, naposledy ovšem schytali na ledě soupeře debakl. Utkání začíná v 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.