NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Detroit - 4. března 2023   18:30

Islanders
Islanders
42:11' Parise (S. Aho I, Palmieri) • 44:39' Lee (Fasching, Cizikas) • 55:41' Palmieri (Dobson, Nelson) • 57:30' Lee (Bailey)
Detroit

Oslabený Detroit čelil obrovské kanonádě, ale i přesto ve druhé třetiny zásluhou Larkina otevřeli brankový účet.

Do poslední dvacetiminutovky ovšem nastoupili Islanders velmi aktivně a pohotově srovnali a o pár minut později otočili vývoj utkání. Zbytek třetiny se Detroit ještě snažil zdramatizovat utkání, jenže gólový příděl byl pouze v režii New Yorku.

Statistika
Střely na bránu: 36 – 23 | Přesilová hra: 1/2 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
Magnus Hellberg (DET) – 32 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,9 %, odchytal 59:23
Ilja Sorokin (BUF) – 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7 %, odchytal 59:58

Československá stopa zápasu
Dominik Kubalík (DET) – 0+0, 0 účast, 1 střela na branku, 0 TM, čas na ledě 15:24

Tři hvězdy utkání
1. Anders Lee (NYI) 2+0
2. Kyle Palmieri (NYI) 1+1
3. Zach Parise (NYI) 1+0
57:30'
Islanders právě vstřelili branku!
Rozehrávající Larkin přišel ve středním pásmu o kotouč a dopředu vyrazil Bailey. Ten na ose udělal otočku a stáhl hru na ANDERSE LEEHO, který přesnou trefou na teploměr překonal Hellberga. Asistence: Josh Bailey.
55:41'
Pro ožívající Red Wings je to opět velká rána. KYLE PALMIERI před brankářem hellbergem zcela nekompromisně sáhl svou holí do Dobsonovy střely od modré a puk tečoval do nekrytého místa. Asistence: Noah Dobson a Brock Nelson.
55:17'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
David Perron – 2 min., podrážení.
54:52'
Larkin pálil ihned po vhazování, ale i tady byl Sorokin připraven. Detroitu se tenčí čas, ale nepřestává bojovat.
54:14'
Nebezpečná Zadinova střela zápěstím měla gólové ambice. Sorokin si vyjel na hranici brankoviště a střelu dobře vytěsnil.
53:22'
Po delším pobytu v útočném pásmu se měl ke střele Dubson. Ten kotouč nahazoval vedle branky a doufal v nějaký šťastný odraz.
52:17'
Raymond přečetl úmysl Palmieriho z pravého křídla a usnadnil práci svému brankáři, neboť ránu Palmieriho srazil do ochranné sítě.
50:19'
V těsné blízkosti domácí branky měl kotouč na vyrovnání Berggren. Svůj bekhend ale přes Sorokina neprotlačil.
50:00'
Souboj o střední pásmo nemá vítěze. Kotouč při pokusu o rozehrávku opustil hrací plochu.
48:30'
Larkina podpořila v útoku hned další trojice spoluhráčů. Po předávce na Perrona, čekal Larkin zpětnou přihrávku na levou tyč. Ale mohli jsme vidět další z řad nepřesností.
47:40'
Red Wings opět velmi snadno přicházejí o pásmo kvůli nedůrazné přihrávce.
46:45'
Střela od modré proletěla kolem pravé tyče, Sorokin nemusel zasahovat.
46:21'
Hosté rozehráli na Zadinu, který puk dostal příliš před sebe a navíc byl dobře pokrytý.
44:39'
Během necelých tří minut je utkání otočeno ve prospěch domácích! Po vhazování udělal dva kroky na osu Fasching a zkusil vyslat puk na vzdálenější tyč. Už se zdálo, že Hellberg nebude mít se střelou problém, ale těsně předním změnil dráhu kotouče tečující ANDERS LEE. Asistence: Hudson Fasching a Casey Cizikas.
44:13'
Walmanovu střelu srazil v pokleku Martin a po krátkém osobním souboji přešli domácí do protiakce.
42:33'
Detroit se snažil najít rychlou odpověď, jenže Erne ani Chiarot svými pokusy nebyli nebezpeční.
42:11'
Delší pasáž bez přerušení končí brankou, a to především díky dobrému vstupu Islanders do závěrečné třetiny. Ahovo nahození od modré bylo sraženo na spodní část levého kruhu, odkud ZACH PARISE trefil odkrytou část branky. Asistence: Sebastian Aho a Kyle Palmieri.
40:12'
Domácí na nic nečekají a dopředu okamžitě vyrazil Horvat.
40:01'
40:00'
38:59'
Detroit právě vstřelil branku!
I přes velký střelecký rozdíl je to právě Detroit jenž vstřelují první branku utkání! Seider místo střeli zvolil svižnější přihrávku k pravé tyči, kde se DYLAN LARKIN neukvapil a puk si rychle připravil a překonal Sorokina na vzálenější tyči. Asistence: Moritz Seider a Robby Fabbri.
38:43'
Bailey v oslabení přešel do útokua ve spolupráci se spoluhráčem si připravil solidní pozici mezi kruhy, ale i přesto skórovat nedokázal.
38:25'
Vyloučení v týmu New York Islanders:
Bo Horvat – 2 min., vysoká hůl.
38:25'
Tu přerušuje dotykem za brankou Romanov.
37:53'
Detroit kontroluje hru a má ponechanou výhodu.
35:55'
Haggova střela od modré neměla gólové parametry, ale Sorokin odražený puk od zadního hrazení raději přikryl.
33:55'
Nepříjemná teč Martina skončila na výstroji Hellberga, který puk reflexivně vyrazil.
33:07'
Haggovo ani Seiderovo nahození od modré čáry není cesta, kterou by Sorokina ohrozili. Domácí předbrankový prostor velmi pečlivě střeží.
32:50'
Zasahující Sorokin přerušuje hru po nebezpečné střele Zadiny, jenž pálil mezi kruhy.
32:18'
Po vypršení Horvatova trestu musel dávat pozor Hellberg, kterého z větší vzdálenosti prověřil Nelson.
31:48'
Nahození od modré tečoval přímo do Sorokina clonící Chiasson.
31:37'
Seidrova střela vypadla Sorokinovi z lapačky a odrazila se přímo na Larkina stojícího na hranici brankoviště. Neposedný kotouč ale nedokázal úspěšně zasáhnout.
30:15'
Bo Horvat – 2 min., hákování.
29:52'
New York nemilosrdně odstřeluje branku Detroitu. Hellberg již čelil šestadvaceti střelám.
28:33'
Islanders se opět dostávají do postupného tlaku. Absence Hronka (Vancouver) a Bertuzziho(Boston) je znát.
28:04'
Pelechovo nahození od modré nemělo gólové parametry a kotouč šel pouze za branku.
26:15'
Útočícího Pelecha za brankou odstavil Fabbri a Detroit přebírá kotouč.
25:50'
Hra se nám teď trochu uklidnila. Oba celky neriskují a pozvolna hledají cesty do pásma soupeře.
24:24'
Kubalík si vyměnil puk s Larkinem, který mu jej vrátil těsně před zajetím za Sorokinovu branku. Kubalík na nic nečekal, ale dvojice domácích hráčů si ho pečlivě pohlídala.
23:50'
Lee byl u levé tyče pod tlakem ale kotouč zpoza branky dokázal rychle předhodit před sebe a poslat jej skrz brankoviště. Tam Hellberg zasáhl betonem a nedovolil, aby tato nebezpečná přihrávka prošla.
22:32'
Fabbri stáhl hru do pravého rohu a uvolnil tak beky na modré. Po přihrávce se ale nikdo neodvážil ke střele a Islanders hru dokázali vytlačit do neutrální zóny.
21:43'
Bleskovou přihrávku nestihl Parise na levém křídle zpracovat a kotouč si pouze přibrzdil. To už se k němu ale stáhla obrana Red Wings.
21:20'
Pokus o dlouhou rozehrávku hostům nevyšel a hrát mohou opět Ostrované.
21:00'
Fabbri je už zpět ve hře, ale Islanders se stále drží v útočné třetině.
20:28'
Pokus z pravé strany Hellberg vyrazil před sebe, kde byl prostor posetý jeho spoluhráči. Ti okamžitě odpalují puk přes všechny čáry.
20:01'
O něco aktivnější byl v první třetině domácí celek Islanders, kteří dokázali velkou část času držet hru na polovině Detroitu. Hellberg čelil hned 18 střelám, zatímco Sorokin na druhé straně pouze 6!
20:00'
19:38'
Erne v oslabení ujel, ale už neměl příliš sil a tak ze střední třetiny pozdravil Sorokina svižnější střelou.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:34'
Robby Fabbri – 2 min., hákování.
18:24'
Holmström si dokázal vyměnit puk a rychlým přebruslením mezi kruhy si udělal prostor pro střelu. Hellberg se musel bleskově přemístit a díky tomu se na malou chvíli dostal mimo brankoviště.
17:58'
Detroit se dokázal držet delší chvíli na polovině soupeře, ale Sorokin nečelil žádné střele. Blízko tomu byl Kubalík, jehož pokus ale nepropustil Lee.
16:46'
Ani Holmströmovi se nepodařilo vyzrát na hellbergem, který se proti pokusu z levého kruhu rychle přemístil.
16:05'
Aho si připisuje další střelu z delší vzdálenosti. Islanders díky tomu obsazují útočné pásmo.
15:52'
Rozjetý útok Detroitu zastavil hvizd čárových pro postavení mimo hru.
14:35'
Na útočné modré Pelech přiklepl puk do brankového prostoru, kde se jej domácím nepodařilo tečovat.
14:03'
Dobson šikovně vložil svou hůl do střely Zadiny a sražený kotouč už ukryl do své lapačky Sorokin.
13:13'
Vyloučený Dobson je zpět ve hře. Poměrně rychle odehrané dvě minuty zvládli Islanders ve větší pohodě.
12:20'
A do třetice s podobným scénářem.
11:58'
Red Wings si neporozuměli na útočné modré a drobnou chybou ztrácí opět pásmo.
11:40'
Po delší přetahované o puk se obranná čtyřka domácích osvobozuje.
11:12'
Noah Dobson – 2 min., podrážení.
10:07'
Krátce po vhazování puk vyplaval v prostoru mezikruží, odkud bleskově střílel Lee.
09:52'
Přiťuknutí kotouče o mantinel zužitkoval Pulock k rychle koncovce z pravého kruhu, ale puk skončil kdesi ve výstroji Hellberga.
08:07'
Domácí zachybovali při rozehrávce. Kotouč za brankou ukořistil Kubalík, který se okamžitě vydal před brankáře Sorokina. Toho v tváří tvář nedokázal překonat.
07:00'
Od modré prošlo nahození Baileyho. Hosté puk odehráli do rohu kluziště a jsou opět pod náporem domácích útočníků.
06:16'
Islanders opět zatápí pod kotlem. Z ostrého úhlu zkusil své štěstí Cizikas. Hellberg se na levou tyč přilepil a nedovolil, aby mu kotouč propadl.
05:52'
Aho si šikovně přebruslil na osu hřiště a Hellberg musel jeho střelu zápěstím pohotově vytěsnit.
04:40'
Střelecký pokus Dobsona z pravého křídla zastavil před Hellbergem bránící Seider.
04:00'
Delší dobu se hraje bez přerušení. Poté, co Islanders uzamkli Detroit na necelé dvě minuty, se dostal do útočné akce Kubalík, jehož útok ohrozil Sorokina z těsné blízkosti.
01:24'
Ze spodní části pravého kruhu byl už v lepší příležitosti Horvat, ale ani ten z bližší vzdálenosti Hellberga nepřekonal.
00:57'
Kotouč na modré zachytil ještě Engvall, jenž puk vrátil zpět do brankového prostoru Detroitu.
00:40'
Rozjetému Cizikasovi se zablokoval prostor a tak z modré čáry alespoň nahodil puk na pozorného Hellberga.
00:18'
Fasching na nic nečekal a ihned po vhazování vyrazil do útočné akce.
00:01'

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Mayfield, Romanov, Pulock, S. Aho I, Dobson – Lee, Horvat, Engvall – Parise, Nelson, Palmieri – M. Martin, Cizikas, Fasching – Holmström, Koivula, Bailey.

Detroit Red Wings: Hellberg (Nedeljkovic) – Walman, Seider, Määttä, Chiarot, Hägg, Lindström – Kubalík, Larkin, Raymond – Fabbri, Copp, Perron – Berggren, Veleno, Zadina – Erne, P. Suter.
Vítám Vás u dalšího kola NHL.

New York Islanders je se 70ti body na osmé příčce, odkud dýchá na záda sedmému Pittsburghu.

V posledních pěti zápasech Islanders nestačili pouze na Los Angeles a Minnesotu.

Detroit je na tom o něco hůře. Po čtyřech porážkách v řadě navíc Red Wings poslali do Vancouveru Filipa Hronka a krátce na to Bertuzziho do Bostonu. Tuto výměnu za druhý draft pick těžce nesl kapitán Larkyn, který je velký přítel Bertuzziho.