NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : San Jose - 19. října 2022   01:30

Islanders
Islanders
30:03' Lee (Pelech, Nelson) • 34:48' Parise (Dobson, Pageau) • 39:04' Wahlstrom (Nelson) • 45:24' Wahlstrom (Dobson) • 57:34' Clutterbuck (M. Martin, Pelech)
5:2
(0:1, 3:1, 2:0)
San Jose
San Jose
12:50' Sturm  (Megna, E. Karlsson) • 37:10' J. Svečnikov  (Benning)
Islanders
Brenk, Halkidis – Toomey, Marquis
UBS Arena, New York
13 892 diváků
San Jose
J. Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson, Megna, Benning, M. Vlasic, Šimek, Ferraro (A) – Kunin, Couture (C), Meier – Lorentz, Hertl, Barabanov – Labanc, Bonino (A), Nieto – J. Svečnikov, Sturm, Gadjovich.

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný středeční den.

3. Semjon Varlamov (NYI) – 27 zákroků
V New Yorku je dobojováno. Domácí Islanders dokázali potvrdit roli favorita a po pomalejším začátku podali skvělý výkon a dokráčeli k pohodlnému vítězství 5:2. Sharks od druhé třetiny tahali za kratší konec provazu a jejich dnešní výkon na bodový zisk rozhodně nestačil.
59:03'
Nechybělo mnoho a skóre se ještě jednou měnilo. Reimer s vypětím všech sil ale dokázal přidat další dva úspěšné zákroky. Dá se říci, že pouze on dneska snesl na straně Sharks určité měřítko.
58:38'
Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře a drží se s kotoučem v útočném pásmu. Naopak z hráčů Sharks je cítit velká frustrace a odevzdanost.
57:34'
Islanders právě vstřelili branku!
Je definitivně rozhodnuto. Martin z pravého kruhu puk do prázdné klece neprocpal, to CAL CLUTTERBUCK byl z druhé strany úspěšnější. Islanders vedou o tři branky a musel by se stát zázrak, aby Sharks s tímto duelem ještě něco udělali. Asistence: Matt Martin a Adam Pelech.
57:14'
Reimer uhání na střídačku a San Jose zkouší hru bez brankáře.
56:40'
Parise od pravého mantinelu vystřelil zápěstím a Reimera tento pokus překvapil. I tak ho ale dokázal chytit.
56:10'
San Jose by se potřebovalo dostat do tlaku a pokusit se snížit, místo toho se ale nedokáže dostat z vlastního pásma. Domácí závěr zápasu zvládají na výbornou.
55:40'
Čtvrtá formace Islanders se usadila v útočném pásmu a málem přidala pátý gól do sítě Reimera. Střela Dobsona od modré čáry ale skončila na hrudi gólmana Sharks.
54:43'
Karlsson vyslal do útočného pásma Nieta, který se z levé strany dokázal natlačit před branku a zakončit. Varlamov byl připraven.
54:02'
San Jose začíná všechno své úsilí směřovat do útočné fáze, uvidíme, jestli z toho něco bude.
52:28'
Posledních pár minut mnoho šancí nenabídlo, hraje se převážně kolem mantinelů. Islanders jsou na nejlepší cestě k vítězství.
51:00'
Domácí se v posledních střídáních snaží kotouče rychle dostávat z vlastního pásma, aby si Sharks nebyli schopni vytvořit soustavný tlak. A vychází jim to.
49:37'
U branky Varlamova vznikl po střele Karlssona od modré čáry drobný závar, ze kterého se Sharks snížení nedočkali.
48:49'
Islanders se po ubráněném oslabení přesunuli do útočného pásma, ale k žádné střele se nedostali. Nicméně je na domácích hráčích znát, že jim tohle i vyhovuje, čas utíká Sharks velmi rychle.
47:51'
47:22'
Sharks se sice zatím většinu přesilové hry drží v útočném pásmu, ale chybí tomu nějaká myšlenka, případně zakončení. Islanders se pohodlně brání.
45:51'
Nelson ve středním pásmu podrazil svého protivníka a putuje na trestnou lavici. Sharks dostávají šanci tento zápas zdramatizovat.
45:24'
Začíná to vypadat, že Islanders míří definitivně za vítězstvím. OLIVER WAHLSTROM získal kotouč na pravém kruhu, pohotově zakončil a podruhé v zápase rozvlnil síť za Reimerem. Asistence: Noah Dobson.
45:14'
Z levé strany si to uháněl sám na branku Martin, střelou zápěstím z levého kruhu ale Reimera nepřekonal.
44:13'
Nyní ale Varlamov svůj tým podržel. Couture naskočil na led a vzniklo přečíslení dva na jednoho. Nejdříve ruský gólman pokryl střelu Kunina a poté i dorážku Coutura.
43:23'
Hra ve čtyřech více svědčí hostujícímu celku, který se pohybuje v útočném pásmu. Varlamov ale nemusí řešit vážnější problémy.
42:03'
Přesilová hra Sharks je u konce. Zbytečného faulu v útočném pásmu se dopustil Couture a je vyloučen na dvě minuty za držení.
41:42'
Hertl hledal u levé tyče postaveného Kunina, tomu ale kotouč přeskočil hůl.
40:29'
Lee při napadání v útočném pásmu sekl Šimka a je vyloučen na dvě minuty. San Jose si zahraje přesilovou hru.
40:55'
Islanders očividně nechtějí v této třetině nic ponechat náhodě a hned zkraje se pokouší přidat další branku.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:34
Druhá třetina přinesla jednoznačně zábavnější hokej a také čtyři vstřelené branky. Domácí Islanders dokázali v této části využít své převahy a prosadili se hned třikrát, a tak mohou jít do šaten spokojenější. Dokáže se San Jose ve třetí třetině vrátit do zápasu?

Střely na branku: 32 – 17.
40:00'
39:04'
A Islanders znovu vedou! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se na levém kruhu dostal k puku rychle OLIVER WAHLSTROM a trefil se přesně ke vzdálenější tyčce. Asistence: Brock Nelson.
39:01'
Přišla chyba a střela přes obránce v podání Cizikase. Reimer si vše v klidu pohlídal.
38:28'
San Jose se snaží držet na kotouči a využít mírného zaskočení svého soupeře. Hraje se však převážně ve středním pásmu.
37:10'
Rozhodčí ještě celou situaci řešili na videu, gól ale po krátké poradě uznali. Je srovnáno.
37:10'
San Jose právě vstřelilo branku!
Studená sprcha pro domácí, Sharks zničehonic srovnávají. Benning vystřelil z pravého kruhu, Varlamov puk nešťastně vyrazil do nohou JEVGENIJE SVEČNIKOVA a od nich se odrazil do branky. Asistence: Matt Benning.
35:48'
Dobson smolně na vlastní modré čáře upadl a vznikla z toho solidní příležitost pro Lorentze. Útočník Sharks ale nedokázal ideálně zpracovat skákavý puk, dostal se do úhlu a trefil pouze Varlamova.
35:34'
Reimer se v této třetině opravdu nenudí a nyní zastavil jedovatou střelu Pulocka od modré čáry.
34:48'
UBS Aréna bouří podruhé. Celá akce v útočném pásmu začala tím, že Bailey trefil tyčku. Puk se však podél mantinelu dostal na vrchol pravého kruhu, odkud vypálil Dobson a ZACH PARISE na brankovišti šťastně nohou nasměroval puk do sítě. Asistence: Noah Dobson a Jean-Gabriel Pageau.
33:45'
Barzal hledal od levého mantinelu před branku najíždějícího Beauvilliera, ale tomu puk přeskočil v důležité chvíli hůl.
33:10'
San Jose se na malou chvíli dokázalo usadit v útočném pásmu a narušilo tlak svého soupeře. Žádná střela na branku Varlamova z toho ale nebyla.
31:47'
Po svižné kombinaci se ke střele z modré čáry dostal Romanov, jeden z hostujících hráčů ale tento pokus zablokoval.
30:30'
Domácí jsou zpátky v útočném pásmu. Sharks v posledních střídáních nestíhají a nevypadá to s nimi aktuálně nejlépe.
30:03'
Nyní se mohou domácí fanoušci již radovat. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu vystřelil od modré čáry Pelech a ANDERS LEE šikovnou tečí nasměroval puk mimo dosah Reimera. Asistence: Adam Pelech a Brock Nelson.
29:57'
Tlak domácího týmu pokračuje a San Jose se ze všech sil brání.
29:32'
Reimer drží San Jose nad vodou! Do brejkové situace se dostal Clutterbuck, který nic nevymýšlel a vystřelil po ledě. Brankář Sharks dokázal zasáhnout betonem a zabránil brance.
29:17'
Cizikas je ve druhé třetině pořádně nebezpečný. Tentokrát vystřelil z levé strany a Reimer musel zasahovat.
28:36'
28:00'
Reimer nyní dokázal zasáhnout tak, že mohl přerušit hru. Bránící hráči mohou v klidu vystřídat.
27:48'
Tvrdá rána Dobsona od modré čáry rovněž nepřesná, kotouč proletěl nad břevnem. Domácí mají silný tlak.
27:23'
A ani do třetice se Nelson netrefil do správného místa. Jeho rána z vrcholu levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.
27:01'
A další střelecký pokus Nelsona. Tentokrát pálil z mezikruží, nicméně nemířil lépe než před chvílí.
26:46'
Hostům se po vyhraném buly nepodařilo vyhodit a vznikla z toho příležitost pro Nelsona, který zamířil pouze do připraveného Reimera.
26:36'
Za držení hole je vyloučen na dvě minuty Sturm a Islanders budou mít velkou šanci vyrovnat. Podaří se jim to?
26:27'
Od modré čáry vystřelil Mayfield a Reimer musel znovu do akce. Brankář Sharks je na začátku druhé části svému týmu oporou. Bude se ale vylučovat.
25:20'
Tempo hry je ve druhé části výrazně vyšší. I z tohoto důvodu se naskytla další šance Islanders, Reimer však svůj tým podržel.
24:37'
Příležitost i na druhé straně. Meier i přes to, že by tísněn obránci, dokázal vystřelit a branku těsně minul.
24:10'
Domácí se nyní hodně hněvají na rozhodčí. Palmieri dojížděl vyhozený puk a zřejmě by u něj byl dříve než dojíždějící bek, sudí však odpískali zakázané uvolnění.
23:51'
Pohledná individuální akce Barzala vyrovnání nepřinesla. Útočník Islanders z velkého úhlu zakončil pouze do Reimera.
23:20'
Cizikas se nenápadně dostal za obranu a z levé strany se pokusil zakončit střelou po ledě. Tento záměr mu vyšel, nicméně branku netrefil.
22:52'
Z vrcholu pravého kruhu na druhém konci hřiště měl příležitost dát druhý gól v zápase Sturm, Varlamov si tentokrát s jeho projektilem poradil.
22:00'
Wahlstrom je dneska jeden z nejaktivnějších hráčů Islanders. Nyní se dostal s pukem na holi do útočného pásma a chtěl se propracovat do zakončení, nicméně uklouzl.
21:22'
Nepřesná rozehrávka hostujícího týmu a zakázané uvolnění.
20:10'
Reimer se vydal za branku pro nahozený kotouč a nepočínal si nejlépe. Měl však velké štěstí, že se nikdo z domácích nedokázal rychle zorientovat.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:36.
První třetina dopadla lépe pro hostující San Jose, které se dokázalo ve 13. minutě dostat zásluhou trefy Sturma do vedení 1:0. Více ze hry však v úvodním dějství měli domácí, kteří zatím nenašli recept na Reimera.

Střely na branku: 11 – 9.
20:00'
19:57'
V závěru první třetiny ještě zakázané uvolnění ze strany Sharks.
19:08'
Vlasic měl ofenzivní choutky a dvakrát se pokusil od levého mantinelu vystřelit. Ale jeden z těchto pokusů se k brance nedostal.
18:34'
I po skončení přesilové hry se domácí udrželi v útočném pásmu a Reimer musel řešit další situaci.
18:25'
17:49'
Hostům se podařilo dostat kotouč pryč z vlastního pásma a Islanders čeká zakládání nového útoku.
17:20'
Islanders si dokázali vypracovat solidní tlak a po nepřehledné situaci střílel z levé strany Lee, branku však netrefil.
16:46'
Tvrdou střelu od modré čáry vyslal Dobson a Reimer musel zasahovat. Kotouč vyrazil před sebe, nikdo z domácích se ale k dorážce nedostal.
16:25'
Přesilovou hru si zahrají i domácí. Za držení putuje na trestnou lavici Benning.
15:52'
Branka Varlamova se dostala ze svého postavení a rozhodčí přerušují hru. Následně další komerční přestávka.
15:18'
14:40'
Kvalitní práce od bránící čtveřice, která se dokázala s pukem dostat do útočného pásma a nějaký čas se v něm udržet.
14:10'
Na levém kruhu si dokázal udělat prostor Hertl a vystřelil na bližší tyčku. Varlamov znovu úspěšně zasáhl.
13:50'
Varlamov ukázal v akci svoji lapačku, kdy kryl nebezpečnou střelu Meiera. Ruský brankář toho mnoho neviděl.
13:30'
Začátek oslabení domácím vychází, kotouč je ve středním pásmu.
13:18'
Nedovoleným bráněním se ale provinil Pelech a San Jose si zahraje první přesilovou hru utkání.
13:08'
Domácí se pokouší na inkasovaný gól rychle odpovědět a operují v útočném pásmu. Reimer si během krátké chvíle musel připsat dva zásahy.
12:50'
Sharks se na ledě Islanders dostávají do vedení. Střelu od levého mantinelu vyrazil Varlamov pouze do prostoru, kde byl NICO STURM a ten pohotově uklidil kotouč pod horní tyčku branky. Asistence: Jaycob Megna a Erik Karlsson.
11:28'
Varlamov musel v zápase poprvé vážněji zasahovat, když z pravého kruhu střílel Labanc. Brankář Islanders kotouč vyrazil do bezpečného prostoru.
11:12'
Dobson během krátké chvíle dvakrát střílel od modré čáry, ani jeden pokus k brance neprošel.
10:00'
Tentokrát zakázané uvolnění na druhé straně. Utkání zatím mnoho pohledných věcí nepřineslo.
10:13'
Další špatná rozehrávka domácí obrany, tentokrát vše končí zakázaným uvolněním.
09:40'
Špatnou rozehrávku Islanders se pokusil potrestat Kunin, jeho rána ale letěla přímo do středu branky, kde byl připravený Varlamov.
09:12'
Hra se v posledních střídáních hodně kouskuje. Nyní Reimer vyřešil nepřehlednou situaci podržením kotouče.
08:32'
Wahlstrom ukázal v akci své šikovné ruce a zničehonic se propracoval ke střele z pravé strany. Reimerův beton byl včas přilepen na ledě a zasáhl.
08:05'
Sharks se zatím v útočném pásmu nedaří podle představ, Varlamov doposud nemusel řešit nic složitějšího.
07:46'
Parise vyzkoušel pozornost Reimera z levého kruhu, brankář San Jose našel kotouč v lapačce.
07:00'
Mnoho nepřesností na obou stranách. Varlamov zachytil nahození a přerušil hru.
06:07'
Protečovaný kotouč do útočného pásma skončil v lapačce Reimera, který opět hru raději přerušil. Bude následovat komerční přestávka.
05:04'
A další zajímavá příležitost pro domácí. Cizikas se ze středního pásma prokličkoval až do mezikruží, odkud se mu podařilo zakončit. Reimer se při tomto zákroku pořádně zapotil a chvilku mu trvalo, než dostal celou situaci pod kontrolu.
04:11'
Pořádný rozruch v útočném pásmu Islanders. Na levém kruhu dostal příliš prostoru Wahlstrom a vystřelil zápěstím. Střela proletěla těsně kolem levé tyče.
03:37'
Do zajímavé situace se dostával solidně rozjetý Hertl, při kličce do bekhendu mu ale kotouč utekl.
03:05'
Couture lišácky nahodil puk zpoza branky na Varlamova, kotouč se ale odrazil mimo tři tyče.
02:33'
Poprvé se v akci musel ukázat i Varlamov, když u jeho branky vznikl menší závar. Ruský brankář si našel kotouč a úspěšně ho zalehl.
02:09'
Střela od modré čáry z hole Dobsona proletěla až k brance. Reimer musel vytáhnout solidní zákrok lapačkou.
02:03'
Střelou přes hráče se pokoušel prosadit Pageau, puk ale skončil v ochranné síti.
01:17'
Úvodní střídání patří domácímu celku. Podél pravého mantinelu nabruslil s pukem do útočné třetiny Barzal, jeden z obránců ho od puku odstavil. Ten se posléze dostal k Reimerovi, který raději přerušil hru.
00:28'
Otevřené obrany Sharks se pokusil využít Nelson, který se protlačil do útočného pásma a vystřelil. Střela ale byla sražena do rohu.
00:01'

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pulock, Pelech, Dobson, Romanov, Mayfield, Salo – Beauvillier, Nelson, Lee (C) – Palmieri, Barzal, Parise – Wahlstrom, Pageau, Bailey (A) – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
Trenér: Lane Lambert

San Jose Sharks: J. Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, M. Vlasic, Šimek, Ferraro – Kunin, Couture (C), Meier – Lorentz, Hertl (A), Barabanov – Labanc, Bonino, Nieto – J. Svečnikov, Sturm, Gadjovich.
Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Brenk, Halkidis – Toomey, Marquis.
San Jose Sharks

San Jose odstartovalo ročník dvěma prohrami v Praze a na vítěznou vlnu se nenaladilo ani v domácím prostředí, kde prohrálo s Carolinou a Chicagem. Nyní Sharks začínají venkovní trip čtyř zápasů a konečně by rádi zvítězili. Nečeká je však nic lehkého.
New York Islanders

Islanders za sebou mají dvě odehrána utkání, se kterými mohou být spokojení napůl. Úvodní duel přinesl porážku 1:3 s Floridou, naopak ten druhý nabídl fandům tohoto celku vysoké vítězství 7:1 nad Anaheimem.

Dokáží Ostrované ve svém stánku zdolat další tým z Kalifornie?
Přeji krásnou hokejovou noc! NHL je v plném proudu a i dnes nám nabídne pořádnou porci zápasů. V tomto přenose se zaměříme na duel hraný v New Yorku, kde budou Islanders hostit San Jose. Jak tento duel nakonec dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.