NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Washington - 12. března 2023   01:30

Washington
06:41' D. Strome  (Sandin, T. van Riemsdyk) • 19:13' Oshie  (Sandin, T. van Riemsdyk) • 44:15' Mantha  (Ovečkin, D. Strome) • 52:18' Dowd   • 53:19' Bäckström  (Sandin, Mantha)

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:26

Tři hvězdy utkání
1. Nicklas Bäckström (WSH) 1+0
2. Anthony Mantha (WSH) 1+1
3. Dylan Strome (WSH) 1+1
Capitals vstřelili ve třetí třetině tři góly a nakonec snadno zvítězili na ledě Islanders, ačkoliv se jim vstup do zápasu nepovedl. Parádní zápas odehráli Rasmus Sandin a navrátilec Trevor van Riemsdyk navzdory tomu, že neskórovali. První jmenovaný muž zaznamenal tři body za tři asistence, zatímco druhý dva za dvě asistence. Konečný výsledek nakonec jednoznačného zápasu. New York Islanders 1 Washington Capitals 5.
59:08'
Tom Wilson byl v závěru zápasu vyloučen na dvě minuty za držení, na výsledku už to ale nic nezmění.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:07'
Capitals nemají dost a nyní vystřelili na bodu levého kruhu pro vhazování, Semjon Varlamov ale snadno přerušil hru, když pak kotouč ukryl ve své lapačce.
57:37'
Capitals vstřelili v rychlém sledu dva góly a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka. Stav je 1:5.
55:34'
Bo Horvat práskl do puku na bodu pravého kruhu pro vhazování, Darcy Kuemper byl ale na přední tyči připravený a hrudí puk vyrazil do rohu ledové plochy.
53:19'
Washington právě vstřelil branku! Rasmus Sandin vystřelil na levém křídle ihned po vhazování od modré čáry a jeho nenápadná střela zaplula do vzdálenějšího pravého horního rohu brány po teči NIKLASE BÄCKSTRÖMA! Semjon Varlamov vůbec nic neviděl. Je to už 1:5. Asistence: Rasmus Sandin a Anthony Mantha.
52:18'
Washington právě vstřelil branku! NIC DOWD převzal puk na vrcholu mezikruží a nádhernou střelou zápěstím poté vymetl nad lapačkou Semjona Varlamova pravý horní roh brány! Caps dominují a vedou v závěru 4:1. Bez asistence.
51:52'
Semjon Varlamov snadno zastavil nahození Capitals a následuje krátká komerční přestávka. Caps vedou.
51:14'
Tom Wilson bojoval za bránou Islanders usilovně o kotouč, jenže byl velice rychle zdvojen a domácím hokejistům se podařilo puk vyhodit do středního pásma.
49:49'
Zach Parise svedl před střídačkou Capitals osobní souboj, během něhož sekl protihráče. Dvě minuty.
47:47'
Darcy Kuemper šel nyní rychle do kolen, aby zastavil nahození Islanders a následuje reklamní přestávka.
44:28'
Nicolas Aube-Kubel fauloval krátce po třetím gólu Capitals a dává příležitost domácím snížit na 2:3.
44:15'
Washington právě vstřelil branku! ANTHONY MANTHA se prosadil v blízkosti pravé tyče střelou do prázdné brány poté, co Capitals předvedli skvělou kombinaci po skončení přesilové hry! Capitals odskakují na dva góly. Asistence: Alexandr Ovečkin a Dylan Strome.
43:48'
Jevgenij Kuzněcov se teď mezi třemi protihráči protáhl až před bránu, u pravé tyče ale ztroskotal na levém betonu Semjona Varlamova! Málem!
42:11'
Casey Cizikas byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Capitals mohou využít přesilovou hru. Hosté vedou 2:1.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 12-20; Zablokované střely: 4-15; Vhazování: 64%-36%; Hity: 9-20; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 3:27.
Utkání mezi Islanders a Capitals má obrovské tempo a také nasazení. Je zkrátka vidět, že se hraje o playoff. Prostřední část duelu ale na rozdíl od úvodní žádný gól nenabídla. Skóre po druhé třetině stále vyrovnaného střetnutí. New York Islanders 1 Washington Capitals 2.
40:00'
39:42'
Kyle Palmieri vypálil na pravém křídle od hrazení přes clonu a puk skončil v ochranné síti, ačkoliv se chvíli hrálo a nikdo nevěděl, zda pokračovat nebo nikoliv.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:35'
Zach Parise vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho střela byla nepříjemně tečována, Darcy Kuemper byl ale na přední tyči připravený a puk vyrazil mimo.
37:54'
Anders Lee byl vyloučen v závěru druhé třetiny na dvě minuty za držení a bude se tedy hrát 4 na 4. Stav 1:2.
37:46'
Noah Dobson vypálil od modré čár těsně vedle pravé tyče, u které se vzápětí jeden z jeho spoluhráčů dostal k dorážce, Darcy Kuemper ale skvěle zasáhl levým betonem! Brock Nelson!
37:17'
Nicklas Bäckström byl vyloučen na dvě minuty za držení a domácí si teď zahrají druhou přesilovou hru v řadě.
36:10'
Slovenský obránce Martin Fehérváry vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho pokus skončil v náručí Semjona Varlamova. Po přerušení následuje reklamní přestávka.
34:53'
Alex Ovečkin neuspěl se střelou z pravého křídla a ostrého úhlu, stejně jako vzápětí domácí Scott Mayfield, jenž orazítkoval přední tyč! Málem 2:2.
33:27'
Casey Cizikas vypálil na pravém křídle od modré čáry, Darcy Kuemper byl ale připraven a zřejmě levým ramenem puk vyrazil do ochranné sítě. Hra přerušena.
31:09'
Craig Smith byl vyloučen na dvě minuty za držení a tentokrát si zahrají přesilovou hru hráči Islanders.
31:00'
Anders Lee a Pierre Engvall se ocitli před bránou v obrovské šanci, jenže Darcy Kuemper oba domácí hráče vychytal! Dva fantastické zákroky!
30:14'
Simon Holmström se ocitl podruhé v zápase ve slibné šanci, jenže na pravém křídle střílel z ostrého úhlu a jeho pokus minul hostující bránu Washingtonu – 1:2.
29:17'
Casey Cizikas nyní vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho ránu zablokoval obětavě Rasmus Sandin. Islanders začali hrát a snaží se být aktivnější.
29:00'
Islanders sice oslabení přečkali a stále prohrávají o gól, jenže Capitals mají obrovskou střeleckou převahu.
28:04'
Bo Horvat vypálil na levém křídle od modré čáry a připravený Darcy Kuemper kotouč vyrazil. Ojedinělá šance Islanders po začátku druhé třetiny střetnutí.
27:48'
Vzápětí to zkoušel z blízkosti Anthony Mantha a z vrcholu levého kruhu pro vhazování Conor Sheary, Semjon Varlamov ale puk vyrazil a poté ukryl v náručí.
25:35'
Alex Ovečkin a poté Jevgenij Kuzněcov pálili v rychlém sledu z vrcholu kruhu pro vhazování, Semjon Varlamov ale v obou případech dobře zasáhl a puk vyrazil mimo.
25:00'
Hudson Fasching byl vyloučen na dvě minuty za držení a Capitals mohou udeřit během přesilové hry. Stav 1:2.
23:54'
Trevor van Riemsdyk se vrátil zpět do Washingtonu a nyní mohl skórovat z mezikruží, Semjon Varlamov ale dokázal proti jeho tečované střele dobře zasáhnout.
21:33'
Matt Martin vypálil na levém křídle od modré čáry mimo a vzápětí se mohl prosadit bekhendem Zach Parise, Darcy Kuemper byl ale připraven a přerušil poté hru.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-12; Zablokované střely: 1-5; Vhazování: 65%-35%; Hity: 5-15; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:31.
Pierre Engwall sice poslal Islanders do vedení, jenže Dylan Strome a T.J. Oshie otočili utkání ve prospěch Capitals. Skóre po první třetině zajímavého střetnutí v UBS. New York Islanders 1 Washington Capitals 2.
20:00'
19:13'
Washington právě vstřelil branku! T. J. OSHIE si najel před bránu na přihrávku Rasmuse Sandina z levého kruhu a po parádní kombinaci skóroval z blízkosti do prázdné sítě! Přišel obrat. Asistence: Rasmus Sandin a Trevor van Riemsdyk. (1:2)
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:35'
Matt Irwin vypálil na levém křídle od hrazení a jeho pokus tentokrát mířil k přední levé tyči, kde Semjon Varlamov dobře zasáhl svým pravým betonem – 1:1.
16:22'
Simon Holmström vypálil bez přípravy na bodu levého kruhu, jenže Darcy Kuemper si skvěle povyjel z brány proti jeho střele a vyrazil ji!
15:39'
Kyle Palmieri nabral na pravém křídle rychlost, jenže rychle k němu přistoupil Martin Fehérváry. Slovenský obránce ho poté čistým hitem odstavil od kotouče.
14:14'
Matt Irwin práskl do puku na pravém křídle, jeho rána od modré čáry ale skončila v náručí klečícího Semjona Varlamova. Po přerušení následuje reklamní přestávka.
13:01'
Islanders vypálili na pravém křídle od modré čáry a Bo Horvat se snažil prosadit na vzdálenější levé tyči, jenže jeho střela z blízkosti byla sražena za bránu soupeře.
11:41'
Conor Sheary zkusil na levém křídle otočit zápas střelou od hrazení, Semjon Varlamov ale na přední tyči ukryl puk v lapačce. Následuje krátká komerční přestávka.
09:27'
Sonny Milano se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, Semjon Varlamov byl ale připravený a šel rychle do kolen, aby puk sevřel v náručí. Stále 1:1.
08:48'
Capitals nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Přerušení.
07:18'
Darcy Kuemper si snadno poradil s nahozením Islanders a sevřel vkleče kotouč v náručí. Po přerušení hry dostává prostor krátká komerční přestávka – 1:1.
06:41'
Washington právě vstřelil branku! Pěkné. DYLAN STROME si najel dobře na bodu levého kruhu na zpětnou přihrávku a bez přípravy napřáhl k prudké ráně s příklepem, která zapadla přesně do bližšího levého horního rohu brány! Asistence: Rasmus Sandin a Trevor van Riemsdyk. (1:1)
05:18'
Islanders právě vstřelili branku! Matt Irwin teď propadl na útočné modré čáře a domácí PIERRE ENGVALL ihned posílal puk z pravého kruhu bekhendem před bránu, kde si ho vleže srazil nešťastně mezi betony vlastního brankáře do sítě Martin Fehérváry – 1:0! Bez asistence.
02:36'
Bo Horvat mohl po krásné souhře skórovat z bodu levého kruhu pro vhazování, jenže jeho střela byla zřejmě těsně před bránou Capitals zablokována.
02:08'
Útočník Jevgenij Kuzněcov to přehnal na levém křídle s forčekingem a fauloval. Dostal dvě minuty za podrážení.
00:42'
Dylan Strome se snažil vypálit v úvodu zápasu na bodu levého kruhu pro vhazování, jenže se ocitl v obležení dvou protihráčů a jeho střela tedy byla sražena mimo.
00:01'

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Mayfield, Pelech, Pulock, Romanov, Dobson, S. Aho I – Holmström, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson, Parise – Fasching, Cizikas, M. Martin – Clutterbuck (A), Bailey (A), Engvall.
Trenér: Lane Lambert

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk, Sandin, Jensen, Fehérváry, Irwin, Alexejev – Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Cr. Smith, Bäckström (A), Mantha – Oshie (A), D. Strome, Milano – Aube-Kubel, Dowd, Sheary.
Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Beau Halkidis, Wes McCauley. Čároví: Julien Fournier, Tyson Baker.
Washington Capitals

Washington má v porovnání s Islanders o sedm bodů méně a v Metropolitní divizi zatím svého soupeře marně nahání. Capitals sice odehráli o zápas méně, jenže mají nevyrovnanou formu. Hosté prohráli dvakrát za sebou, když nestačili na New Jersey a předtím hráče LA Kings.
New York Islanders

Islanders usilují o účast v Stanley Cupu a v neposlední době se jim daří, když vyhráli sedm z posledních deseti utkání a na domácím ledě navíc čtyři z posledních pěti zápasů. Tým z UBS Areny vyhrál před svými fanoušky dvakrát v řadě, když porazil Detroit a následně Buffalo.
New York Islanders vyhrál třikrát za sebou a vítěznou sérii bude chtít natáhnout v domácím zápase proti Washingtonu, který po sérii dvou výher dvakrát za sebou prohrál. Capitals jsou aktuálně mimo playoff.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.