NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Nashville - 12. března 2023   04:30

Kings
Copley (Korpisalo) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Vilardi, Lizotte, Iafallo – MacEwen, Kupari, Grundström.
Hanson, South – Kelly, Toomey
Crypto.com Arena, Los Angeles
18230 diváků
Nashville
Lankinen (Saros) – Fabbro, Josi (C), Barrie, McDonagh (A), C. Foote, Lauzon – Duchene, Glass, Evangelista – Novak, Sherwood, Tomasino – Sissons (A), Trenin, Co. Smith – Jankowski, McCarron, Afanasjev.

Tři hvězdy utkání
1. Kevin Lankinen (NSH) Kevin Lankinen (NSH) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3 %, odchytal 64:51
2. Matt Duchene (NSH) 0+1
3. Pheonix Copley (LAK) 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 96,7 %, odchytal 65:00
Dnešní utkání sledovalo 18230 diváků.
Je dobojováno. Přetahovanou v tomto utkání nakonec zvládli lépe hosté, kteří rozhodli o bonusovém bodu navíc až v samostatných nájezdech, které rozhodl Matt Duchene, jenž byl nakonec jediným střelcem v této dovednostní soutěži. Zápas je tedy definitivně u konce. Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Nashville Predators.
Hosté rozhodují samostatné nájezdy a zapisují oba body. MATT DUCHENE se sjel až před Copleye a svižnou střelou ho překonal mezi jeho betony – 1:2.
I Arvidson trefuje beton gólmana a je to jasné, bonusový bod poputuje do Nashvillu.
Tomasino si sjel až ke Copleyemu, ale trefil pouze jeho beton.
Kempe nasměroval svůj pokus mimo branku soupeře.
Duchene švihem skóruje a hosté vedou na nájezdy.
Vilardi se rozjel na Lankinena, ale střelou okolo jeho levého betonu ho nepřekonal.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:46'
Stále se nikdo nedokázal prosadit a pomalu míříme k samostatným nájezdům.
64:00'
Hraje se poslední minuta prodloužení.
63:43'
Další zákrok hostujícího brankáře a hra je přerušena. Buly po jeho pravé ruce.
63:12'
Roman Josi mířil mezi tři tyče, ale tam byl připraven Pheonix Copley. Hosté pak rychle otočili hru, ale před Copleyem taktéže nevymysleli nic.
62:15'
Je to přetahovaná i v prodloužení, nyní střílel Anže Kopitar, ale trefil jen beton Kevina Lankinena.
61:55'
Další možnost pro Predátory, ta skončila zmarem.
61:44'
Akce vystřídala akci a v té další byli zase domácí hráči, ale ti nechali vyznamenat hostujícího brankáře Kevina Lankinena.
61:05'
Nakonec se k puku hned dostali hosté a otáčejí hru, pomalu se dostávají před Pheonixe Copleye.
60:22'
Domácí jsou na puku a trojice Kings míří před klec soupeře. Kevin Lankinen se připravuje k případnému zákroku.
60:01'
Základní doba nenašla vítěze a na řadě tedy bude pětiminutové prodloužení. Pokud ani to nerozhodne, půjde se na samostatné nájezdy.
60:00'
59:23'
Hosté jsou v plném počtu.
59:12'
Další osvobození hostů a ti stále drží naděje na úspěch v utkání. Zápas pomalu opravdu spěje do nastavené hrací.
58:11'
Alex Iafallo po přihrávce od Mooreho pálil na branku soupeře, ale pokus byl sražen obranou hostů do bezpečí.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:23'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Jakov Trenin – 2 min., podrážení.
56:59'
Kevin Lankinen povyjel za svou branku, pomohl tak s rozehrávkou a jeho spoluhráči mohli jít dopředu. Ale nakonec puk ztratili a akce souepře trvá dále.
56:18'
Blíží se závěr třetí třetiny a čím dál více to vypadá, že se v základní hrací době nerozhodne. Je to boj o každý centimetr ledu.
55:46'
Predators nevyužili přesilovou hru a zápas je tak pro oba týmy stále otevřený. U puku jsou hráči Los Angeles a míří s ním před Kevina Lankinena.
55:20'
Domácí jsou v plném počtu, hra je přerušena a následuje ještě další komerční přestávka.
54:25'
Obrana Kings získala puk a hned ho vyhodila až před Kevina Lankinena. Šetří tak cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
53:45'
Roman Josi hned ohrozil branku Kings, tam ale dobrý zákrok vytasil Pheonix Copley a hra je přerušena.
53:20'
Šance pro hosty, ti mají k dispozici přesilovou hru a mohou tak jít poprvé do vedení.
53:20'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Adrian Kempe – 2 min., hrubost.
51:28'
Phillip Danault operoval před Lankinenem, zblízka ho však nepřekonal. Následovala akce na straně Nashvillu, ale ani hosté nestrhli vedení na svou stranu.
51:03'
Na řadě je další komerční přestávka.
50:57'
Domácí se dostali do tlaku před hostující brankou, ale tam si poradil Kevin Lankinen. Po jeho zákroku je hra přerušena.
49:35'
Anže Kopitar švihem střílel na klec soupeře, ale neuspěl. Nicméně akce domácích trvá i nadále.
48:55'
Colton Sissons napřahoval před domácí brankou, ale pouze promáchl. Akce hostů tedy měla pouze jepičí život.
48:12'
Alex Iafallo se otočil u levého mantinelu a nahodil kotouč před branku soupeře, tam ale nebyl nikdo, kdo by jeho přihrávku tečoval.
47:53'
Oba týmy jsou v plném počtu.
47:21'
Adrian Kempe neudržel puk v útočném pásmu a hosté toho využili k rychlému protiútoku. Ten končí nepřesnou střelou před brankou Copleye.
46:03'
45:53'
Matt Roy – 2 min., vražení na hrazení.

Kiefer Sherwood – 2 min., hrubost.
45:05'
Přetahovaná pokračuje dále, oba týmy mají snahu strhnout vedení na svou stranu, stopku jim však vystavují na domácí straně Pheonix Copley a na té hostující pak Kevin Lankinen.
43:52'
Dante Fabbro nahodil kotouč před domácí klec, kde ho tečoval Kiefer Sherwood, ale branku domácích minul o kousek.
42:53'
Vladislav Gavrikov mezi kruhy nenašel puk a ten získali hosté. Nasměrovali ho směrem před branku domácích, ale obrana Kings ho zachytila a ti jdou opět dopředu.
41:29'
Roman Josi to zkusil střelou od modré čáry, jeho švih však končí opět na domácím brankáři, který hru zastavuje, buly bude vhozeno po jeho pravé ruce.
40:20'
Do šance se na úvod třetí třetiny dostali hosté, ale Pheonix Copley byl připraven se zákrokem ve svém brankovišti.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 6:28.
Střely na branku: 16 – 18
Je za námi i druhá třetina, která byla bezgólová. Oba celky si vypracovaly několik dobrých střeleckých příležitostí, ale nakonec se brankáři na obou stranách prezentovali dobrými zákroky a neikasovali. Uvidíme, co nám ještě nabídne třetí dějství. Strhne jeden z týmů vedení na svou stranu a zápas se rozhodne v základní hrací době, nebo dojde minimálně na nastavenou hrací dobu?
40:00'
39:55'
Zakázané uvolnění hostů stěhuje hru opět před Kevina Lankinena a bude se vhazovat před ním. Už se ale patrně nic nestane.
39:35'
Matt Duchene pak neuspěl před Copleyem a ještě dopředu mohou jít domácí hráči.
39:15'
Anže Kopitar si najel do zakončení před klec hostů, jeho švih však končí pouze a jen nad brankou Kevina Lankinena.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:25'
Ta ale končí neúspěchem.
37:55'
Hosté se opět dostali k puku a založili další akci, ale Drew Doughty to celé pokazil, protože ho zachytil a následovala akce Kings.
37:25'
Trevor Moore otravoval obránce před sebou, k puku se však nedostal. Hosté se tak dostali do další akce, ale ta byla neúspěšná stejně tak jako ta domácích na opačném konci kluziště.
36:59'
Velká šance hostů. Kiefer Sherwood nechal vyniknout Pheonixe Copleye, jenž zapsal pohotový zákrok a podržel Kings.
36:34'
Gabriel Vilardi se zjevil mezi kruhy, místo střely zvolil přihrávku na pravou stranu, která ale nenašla adresáta.
35:47'
Drew Doughty hned po chvilce střílel od pravého hrazení, trefil však pouze boční konstrukci Lankinenovy klece.
35:01'
Adrian Kempe na levé straně naznačil střelu, poté puk poslal na modrou čáru, odkud ale Drew Doughty kotouč ideálně netrefil a rázem tak skončil další náznak domácí akce.
34:46'
Zápas je zatím hodně vyrovnaný, jak ve skóre, tak i počtem střel. Ve třetí třetině jsme se ještě nedočkali žádného gólu, změní to některý z týmů?
Střely na branku: 16 – 16
34:46'
Na řadě je znovu komerční pauza.
34:16'
Kiefer Sherwood napřáhl od pravého mantinelu, jeho jedovka byla zastavena pozornou domácí obranou, ta hned touš posílá do středního pásma.
33:20'
Trevor Moore zblízka tečoval pokus spoluhráče, ale mezi betony Lankinena nenašel žádnou skulinku. Ty byly přilepené k ledu a tam kotouč skončil.
33:12'
Dělovka z první z hole Viktora Arvidsona končí na pozorném Kevinu Lankinenovi a hra je zastavena. Za chvíli se bude vhazovat před jeho svatyní.
32:53'
Domácí sebrali puk soupeři a zamířili s ním před Kevina Lankinena, ale těsně před ním se jim nepovedlo přesně zakončit.
32:30'
Kevin Lankinen lapil pokus z levého kruhu a po zákroku přerušuje hru. Po další komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
31:53'
Hosté nahodili puk do útočného pásma, ale tam ho získala jen obrana Kings, ti tak míří znovu na opačnou stranu.
30:59'
Matt Duchene se utrhl a mířil rychle před branku Los Angeles. Skrze obránce před ním vystřelil, ale semaforem jeho pokus likviduje Pheonix Copley.
30:45'
Další počínání domácích hráčů před klecí soupeře, ale opět z toho není další branka v síti.
30:02'
Zápas se přehoupl do své druhé poloviny, stav je stále nerozhodný. Nyní jsou u puku domácí hráči a míří opět před klec Kevina Lankinena.
29:04'
Gabriel Vilardi si rychle sjel až těsně před Kevina Lankinena, ale přízemním pokusem ho nepřekonal.
28:46'
Na druhé straně z levého kruhu střílel Kiefer Sherwood, ale kotouč končí jen vedle protější tyče. Nicméně hosté znovu obléhají klec Los Angeles Kings.
27:17'
Mikey Anderson na modré čáře napřáhl ke střele, ale vůbec mu to nesedlo. Kotouč se nakonec před branku soupeře nedostal a ve své moci ho mají Predators.
26:52'
26:52'
Velmi dobrý zákrok Kevina Lankinena, na kterého si troufl zblízka Rasmus Kupari. Hostující brankář dobře zasáhl a hned na to přerušuje hru.
26:20'
Nashville je v plném počtu.
26:04'
Nepřesný pokus Alexe Iafalla a přesilovka domácích pomalu, ale jistě končí.
25:24'
Další výhoz puku hosty před domácí klec. Predators se zatím brání v oslabení velmi dobře a zbytečně nepouštějí svého soupeře do vážnějšího zakončení.
24:55'
Domácí se chvíli drželi v pásmu soupeře, nakonec se ale Predátoři dokázali dostat na puk a ten vyhazují až před klec Copleye.
24:20'
Roman Josi – 2 min., držení.
23:31'
Do blízkosti Lankinena si najel Sean Walker, ale jeho přízemní pokus končí jen na jeho betonech, které Lankinen sklapl.
22:38'
Mark Jankowski si najížděl do prostoru mezi kruhy, přihrávky se ale nedočkal. Následně pak se do úniku dostal Trevor Moore, obranou Predators však byl odzbrojen.
21:50'
Adrian Kempe se rozjel do pásma Nashvillu a z pravého kruhu vyslal hodně nepříjemnou střelu, kterou u své levé tyče kryje Kevin Lankinen.
21:40'
Po akci domácích zakročila obrana Nashville a hosté se pak znovu dostali před klec soupeře, ovšem tam byl znovu připraven Pheonix Copley a jeho svatyně tak zůstala neohrožena.
20:42'
Hosté se hned v úvodu druhé třetiny dostali do pásma Kings, kde zahrozili před Copleyem, ale ten byl ve svém brankovišti pozorný.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:36.
Střely na branku: 10 – 10
První třetina je minulostí a padly v ní dva góly. V desáté minutě hry otevřel skóre Mickey Anderson a do vedení tak šli domácí hráči. Ovšem hosté v poslední minutě úvodníh dějství bleskově využili hru díky zakončení Thomase Novaka a začínalo se znovu od začátku. Do prostřední části hry se tak půjde za nerozhodného stavu.
20:00'
19:50'
Ještě se vhazovalo před hostující klecí, ale Anže Kopitar se nedokázal prosadit před Lankinenem.
19:05'
Nashville právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! V poslední minutě první třetiny hned po buly získal puk THOMAS NOVAK, který si s ním sjel do lepší střelecké pozice a z dálky pak svižnou ranou prostřelil domácího brankáře – 1:1. Přesilovka Nashville je tak velmi rychle využita. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Cody Glass.
19:00'
Alex Iafallo – 2 min., podrážení.
18:01'
Velké rušno bylo před domácí brankou, Pheonix Copley čelil několika dorážkám soupeře, nakonec ale skrumáž ustál a dostal puk do své moci. Hra je opět zastavena.
17:52'
Nyní musel zasahovat Kevin Lankinen, jenž lapil pokus Viktora Arvidsona. Hra je přerušena, buly po jeho pravé ruce. Kings si tak ještě prodlouží pobyt v útočném pásmu.
17:14'
Luke Evangelista po převzetí kotouče pálil z první mezi kruhy, proti byl další zákrok Pheonixe Copleye, jenž puk vyrazil nad sebe.
16:48'
Hra je po dalším tlaku hostů zastavena, puk má ve své moci Pheonix Copley a hra je zastavena. Následuje komerční přestávka, po ní se bude vhazovat před jeho brankou.
16:09'
Matt Duchene se natlačil až před domácí branku, tam poté mířil puk, ale jeho přízemní pokus končí odrazem o beton Copleye. Ten podržel svůj tým.
15:23'
15:08'
Colton Sissons se dokonce ve vlastním oslabení utrhl, z pravého kruhu pak švihem nasměroval touš na branku soupeře, ale lapačka Copleye byla připravena.
14:32'
Trevor Moore poslal dozadu přihrávku na Seana Walkera, ten ale puk u modré čáry nezachytil a Nashville se znovu osvobozuje výhozem kotouče až před Copleye.
13:44'
Domácí mají šanci navýšit své vedení, když při vyloučení Danteho Fabbra mají k dispozici přesilovou hru. Hned na jejím začátku se ale hosté osvobozují.
13:23'
Dante Fabbro – 2 min., hrubost.
13:03'
Nyní už Pheonix Copley zakročil, lapil pokus Marka Jankowskiho a hra je zastavena. Buly po jeho pravé ruce.
12:17'
Anže Kopitar neudržel puk na své hokejce, uvolnil tak hosty, kteří se okamžitě vnutili do teritoria domácích, ale před Copleyem nic nevymysleli.
11:24'
Kings opět zahrozili před Lankinenem, ten si ale své místo v brankovišti pokryl a zapisuje další zákrok. Do akce pak hned míří zase jeho spoluhráči.
10:34'
Další komerční přestávka.
09:58'
Hned po buly se do pásma Kings dostali hosté, pokus Michaela McCarrona ale končí mimi tři tyče.
09:32'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Domácí se ujímají vedení a otevírají skóre dnešního zápasu. Gabriel Vilardi našel zadovkou mezi kruhy MIKEYE ANDERSONA, který poté švihem prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Asistence: Gabriel Vilardi a Alex Iafallo.
Střely na branku: 7 – 2
08:54'
Matt Roy vyslal na Lankinena pořádnou dělovku, která provětrala jeho betony, které jen zaduněly. Hra je přerušena, buly před Kevinem Lankinenem.
08:20'
Na řadě je první komerční přestávka.
08:20'
Lankinen nyní fantasticky vychytal Phillipa Danaulta, který si sjel až k němu a zakončil bekhendem u částečně odkryté klece, ale hostující brankář se přesunul a má kotouč u sebe.
07:32'
Jakov Trenin objel branku Kings a sám se dostal před ní do zakončení, ale to pokryla obrana domácích, kteří se poté k puku nedostali. Akce Nashvillu tak pokračuje dále.
06:54'
Adrian Kempe poslal křižnou přihrávku na Anžeho Kopitara, jenž z první pálil z hrany pravého kruhu, ale beton Lankinena zasáhl.
05:56'
Luke Evangelista švihem poslal kotouč na branku Los Angeles, ovšem Pheonix Copley byl znovu na místě a zasáhl. Zapisuje tak další důležitý zákrok.
05:13'
Na druhé straně střílel Thomas Novak, ale místo u bližší tyče nakonec pohlídal Pheonix Copley.
04:12'
Drew Doughty zavezl puk do útočného pásma, Lankinen se musel mít na pozoru, protože na něho šla nebezpečná střela Mikeye Andersona. Ta mířila k protější tyči, kde měl nataženou lapačku právě hostující brankář.
03:18'
Jakov Trenin stahovačkou poslal puk na levou stranu, kde ale jeho spoluhráč přihrávku nezachytil, následně pak končí kotouč ve středním pásmu.
01:47'
Zack MacEwen si klepl uvnitř pravého kruhu o přihrávku, té se ale nedočkal. Nicméně akce Kings pokračuje dále, Carl Grundström to zkusil zleva, ale branku Lankinena minul.
00:49'
Od vlastního brankáře pak zakládali první akci domácí hráči, ale Viktor Arvidsson se na pravém kruhu nedostal do zakončení. Puk tak mají znovu hosté a pádí dopředu.
00:19'
Domácí brankář Copley hned musel zasahovat proti střele Romana Josiho a má puk ve své moci. Hned zastavuje hru a bude se vhazovat po jeho levé ruce.
00:01'
Ještě jednou vítejte u online přenosu ze zámořské NHL. Utkání mezi Los Angeles Kings a Nashvillem Predators za malý okamžik začne.

Los Angeles Kings: Copley (Korpisalo) – Doughty, M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar, Byfield – Arvidsson, Danault, Moore – Vilardi, Lizotte, Iafallo – MacEwen, Kupari, Grundström.
Trenér: Todd McLellan

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – Fabbro, Josi, Barrie, McDonagh, C. Foote, Lauzon – Duchene, Glass, Evangelista – Novak, Sherwood, Tomasino – Sissons, Trenin, Co. Smith – Jankowski, McCarron, Afanasjev.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Hanson, South – Kelly, Toomey.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.