NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : San Jose - 18. prosince 2022   04:30

Kings
Kings
05:54' Danault (Doughty, Copley) • 36:16' Anderson-Dolan (Mik. Anderson, Vilardi) • ' Moore
3:2
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

2:1 (SN)

San Jose
San Jose
13:23' Meier  (Couture, E. Karlsson) • 35:26' Labanc  (Meier)
Kings
Blandina, Hanson – B. Gawryletz, T. Gawryletz
Crypto.com Arena, Los Angeles
18 230 diváků
San Jose

Utkání je u konce a my dostali nášup v podobě prodloužení i samostatných nájezdů. Třetí třetina gól nepřinesla, byť zejména domácí byli několikrát opravdu blízko. V nastavení naopak hosté nevyužili přesilovou hru a rozhodnout tak musel nájezdy. V nich domácí proměnil dva, zatímco hosté jen jeden a o ten vítězný se postaral Trevor Moore. Los Angeles tak vyhrálo 3:2 a je po tomto výsledku na druhém místě Pacifické divize s 39 body, San Jose je ve stejné divizi na sedmém místě s 26 body.

LA bude v dalším utkání hrát ve středu od 4:30 doma proti Anaheimu, San Jose se představí už v pondělí od 4:00 na svém ledě proti Calgary.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Střely na bránu: 41 – 25 | Přesilová hra: 1/4 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 8
V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí hráči, vítěznou trefu si ranou na vyrážečku připsal TREVOR MOORE a zajistil tak LA prémiový bod.
Barabanov musel dát, najížděl si z boku, poté ale svou střelu opřel pouze o Copleyho beton.
Moore zvolil prudkou ránu na vyrážečku a byl úspěšný!
Labanc si rozhýbal gólmana, ten se snažil vykrýt celé brankoviště, nechal ale mezeru mezi betony a toho útočník San Jose využil.
Fiala nejel kdovíjak rychle, ale našel si pozici a prudkou ranou podél vyrážečky překonal Reimera.
Bonino neuspěl, trefil Copleyho vyrážečku.
Kempe trefil pouze Reimerův beton.
Couture dopadl naprosto stejně, ani on netrefil branku.
Vilardi si najížděl pomalu a vystřelil vedle branky.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:59'
V takřka posledním okamžiku mohl rozhodnout Danault, když se dostal před branku, už byl ale moc blízko na to, aby našel v Reimerově postoji nějakou mezírku.
64:31'
Reimer si připsal další těžký zákrok, když na něj z otočky střílel Spence a stále tak drží svému celku šanci na dvoubodový zisk.
64:01'
Tyčku trefil i domácí Arvidsson, prodloužení má svou velkou kvalitu.
63:08'
Individuální akci předvedl hostující Gregor, vystřelil z ostrého úhlu a moc nescházelo, aby Copleyho překvapil.
62:17'
Je po přesilovce, do přerušení hry se teď bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
61:47'
Další útok si hosté pokazili sami, vystavili se do postavení mimo hru.
61:09'
Hertlovi se dnes moc nedaří. Dostal příhru do kruhu pro vhazování, z následné střely ovšem sešlo, neboť se mu puk sesmekl z hole...
60:35'
Couture střelou kousek za kruhy trefil Copleyho tyčku. Hosté zůstávají v útočném pásmu.
60:17'
No a pozor, je tu přesilovka pro San Jose, dvě minuty za sekání proti Meierovi dostal Phillip Danault.
60:01'
Začalo prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:43'
No, málem tu byl překvapivý úder domácích, Reimer si musel poradit s nahozením od pravého mantinelu a také s tečí jeho spoluhráče.
59:10'
Vyhození hostů bylo provedeno tak, aby se zastavilo ve středním pásmu a nehrozilo případné zakázané uvolnění.
58:41'
Už to vypadá, že se dočkáme prodloužení, ani jeden z celků se nikam nežene.
57:38'
Danault se snažil naznačit kličku a poté proniknout před Reimera, obranu hostů ovšem nepřelstil a sám skončil pouze v rohu.
57:13'
Domácí oslabení přečkali bez úhony a zase jsou v plném počtu.
56:34'
Hostující tým si bere oddechový čas.
56:33'
Z dobré pozice přestřelil Labanc, puk se pak odrazil ven z ledové plochy.
55:58'
Hertl dostal nabito na pravý kruh, vůbec mu to ale nesedlo a pouze promáchl. Domácí poté vyhodili přes všechny čáry.
55:13'
Hosté teď budou mít možnost zaútočit, mají totiž k dispozici přesilovku. Dvě minuty za hákování totiž dostal Kevin Fiala.
54:23'
Megnovo vyhození těsně minulo branku LA, bylo z toho tak zakázané uvolnění.
53:51'
Hosté nyní pouze trpělivě brání, iniciativu nechávají hráčům Los Angeles.
53:15'
LA začíná stupňovat svůj tlak, z ostrého úhlu chtěl Reimera překvapit Kopitar, gólman San Jose ale skryl puk u sebe.
52:43'
Barabanov pouze vyhodil do středního pásma, vysoký bekhendový oblouček skončil v držení domácích hráčů.
52:15'
Lizotte se snažil tečovat nahození od modré čáry, puk skončil vedle Reimerovy branky.
51:25'
Tahle přesilovka velice rychle utekla, domácí v ni nepředvedli zhola nic. San Jose je v plném počtu.
50:21'
Přechod přes modrou čáru domácím nevyšel, sami se tak vystavili do ofsajdu.
49:25'
Domácí si zahrají přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Noah Gregor.
48:27'
Kempe prováhal nejlepší okamžik pro střelu, nakonec z toho bylo slaboučké zakončení, které nepředstavovalo pro Reimera žádné nebezpečí.
47:49'
U mantinelu byl k ledu sražen domácí Lizotte, tohle ale bylo dle rozhodčích v rámci pravidel. Pokračuje se ve hře.
47:12'
Reimer nyní doslova hýří jistotou, na brankovišti vychytal i Vilardiho, který se po objetí branky snažil o bekhendové zasunutí.
46:33'
A povedlo se mu to i proti bombě Matta Roye od modré čáry. Puk skryl mezi svými chrániči a přerušil hru.
46:16'
Krátký tlak domácích, Reimer se na brankovišti slušně mrskal a zvládl puk udržet před brankovou čárou.
45:45'
Velice slibnou šanci na skórování měl Bonino, ten si sjel až před branku a měl trochu času na umístěnou střelu. Tu však poslal nad Copleyho břevno!
44:31'
Labanc zase pouze nahodil, je to teď hodně takticky vedená bitva.
43:50'
Kopitar byl tvrdě atakován při pokusu o střelu, dle sudích to bylo vše v pořádku, pokračuje se ve hře.
43:16'
Śimek se od pravého mantinelu snažil najít najíždějícího si Hertla, ten byl ovšem pod důkladnou obranou domácích.
42:39'
Karlsson opět jen nahodil do útočného pásma a Copley puk zastavil za svou brankou. Dopředu už míří zase Los Angeles.
41:48'
Několik nahození z obou stran, zatím čekáme na první opravdu vážnou akci.
40:59'
Opatrnější úvod třetí části, ani jeden z celků nechce udělat chybu, který by se pak v součtu mohla hodně vymstít.

Trestné minuty: 2:6
Čtyřicet minut hry je za námi a stále panuje vyrovnaný stav. I ve druhé třetině to bylo nejprve o tlaku domácích a časté střelbě, Reimer ale odolával. A pak přišel úder na opačné straně. San Jose se dostalo do fáze, kdy přehrávalo LA, v útočném pásmu přišel zisk puku a pohotová střela Kevina Labanca. Jenže vedení hostů moc dlouho nevydrželo, hned v následující minutě srovnal po tlaku v pásmu Jaret Anderson-Dolan a do kabin se tak odešlo za stavu 2:2.
40:00'
39:28'
Anderson na levé straně neviděl možnost z úhlu prostřelit Reimera, snažil se tak akci ještě vyšperkovat nějakou přihrávkou. To už ale obrana San Jose zvládla uhlídat.
38:53'
Harringtonova střela od modré čáry byla sražena ro rohu, dopředu může jít domácí tým.
38:15'
Dva výborné Reimerovy zákroky, o malou chviličku později se blýskl i Copley. Gólmani nyní drží své celky.
37:46'
Na opačné straně vystřelil Gregor a puk prosvištěl kousek nad Copleyho ramenem.
37:31'
Po dvou slepených brankách se začalo hrát nahoru a dolů. V sanci byl domácí Iafallo, když si sjížděl po levé straně, letící puk ale o kousíček minul.
36:16'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Vedení ale hostům moc dlouho nevydrželo a je zase srovnáno. Po tlaku v útočném pásmu přišla Andersonova střela z pravé strany, tu ještě Reimer zvládl vyrazit, ale proti dorážce JARETA ANDERSONA-DOLANA už byl krátký – 2:2. Asistence: Mikey Anderson, Gabriel Vilardi.
35:26'
San Jose právě vstřelilo branku!
Hosté využívají fázi hry, kdy dokázali na soupeře zatlačit a jdou do vedení. Po zisku puku v útočném pásmu přiklepl Meise bekhendem mezi kruhy, kde byl zcela volný KEVIN LABANC a ten golfákem prostřelil Copleyho – 1:2. Asistence: Timo Meier.
34:43'
Nahození hostů do útočného pásma, po krátkém souboji o puk zakončoval Megna, jenže slabě a Copley hravě holí jeho pokus srazil k mantinelu.
33:06'
Z úhlu vystřelil domácí Arvidsson, vyprášil však pouze Reimerovu lapačku.
32:47'
Přesilovka LA je u konce, Svečnikov naskočil zpět na led.
32:23'
Tvrdou ránu z pravého kruhu vyslal Kopitar, Reimer se stačil přemístit a včas srazit betony k sobě.
31:42'
Přihrávku ke středu dostával Vilardi, jeho rána ale nebyla z nejprudších a Reimerovi tolik starostí nenadělala.
30:47'
Nakonec rozhodčí celou situaci posoudili tak, že Spence v tom všem byl nevinně, nejevil snahu se prát a tak se vylučovalo jen na straně San Jose. Jevgenij Svečnikov dostal dvě minuty za hrubost.
30:47'
Máme tu šarvátku, v rohu kluziště se začali pošťuchoval domácí Spence a hostující Svečnikov. Nakonec z toho nebylo nic světoborného, každopádně se bude vylučovat.
29:35'
Sledujeme velice bojovně vedené utkání, střele na branku nyní mnoho není, osobních soubojů ovšem ano.
28:40'
O malou chvíli později už Hertl zakončoval sám a z kruhu trefil Copleyho spojnici tyče a břevna!
28:25'
Na opačné straně přihrával Hertl z rohu na Meiera, ten se bleskově uvolnil, ale byl až moc blízko na to, aby překonal Copleyho.
27:53'
Domácí Kaliyev skonči se svou snahou o průnik pravou stranou sražen k ledu, dopředu už jde zase San Jose.
26:41'
San Jose se začíná zvedat a na Copleyho toho létá čím dál více. Nyní musel řešit Barabanovovu teč po tvrdé ráně Scotta Harringtona od modré čáry!
26:04'
Nepovedená rozehrávka LA, tohle skončilo zakázaným uvolněním.
25:28'
Meier sice dobře objel branku soupeře a pohlídal si puk, poté už ale nedokázal najít najíždějící spoluhráče.
24:22'
Kempeho střela zápěstím letěla vysoko, zastavila se až o plexi.
23:46'
Reimer nějakým způsobem zastavil Vilardiho střelu zblízka, sám nevěděl, jak se mu to vůbec podařilo! Puk ve skutečnosti prošel mezi jeho betony a od tyčky se odrazil ven.
22:50'
Technické provinění proti pravidlům, při pokusu domácích o rychlé přenesení hry skončil puk mimo ledovou plochu.
21:48'
O přihrávku si zvednutou holí řekl Roy, dostal ji do pravého kruhu, následnou střelou ovšem Reimera vůbec nepřekvapil. Každopádně úvod třetiny domácím zase vychází.
21:14'
Zpoza branky se snažil přihrávat do lepší pozice Danault, jeho pas ale zastavil dobře postavený Hertl.
20:39'
Jako první se střelecky prosadil domácí Anderson, jeho rána od levého mantinelu skončila u Reimera.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina, do které měli domácí velice aktivní vstup a velice brzy svého soupeře začali střelecky přetlačovat. Z tohoto tlaku pak přišla i využitá přesilovka, kterou ve vedoucí gól přetavil na konci šesté minuty Phillip Danault. Až poté se probrali i hosté, začali na Copleyho směřovat více pokusů a i oni nakonec udeřili v přesilové hře. Ve 14. minutě se o to postaral Timo Meier a ustanovil tak současný výsledek 1:1.
20:00'
19:35'
Závěr třetiny se odehrává v pásmu Los Angeles, hosté však pouze honí puky okolo mantinelu.
18:08'
Je po přesilovce LA, Megna se vrátil na ledovou plochu.
17:48'
Nepřesné Fialovo bekhendové přiklepnutí, Sturm toho využil k dalšímu vyhození přes všechny čáry.
17:01'
Rychlá kombinace na jeden fotek skončila u Kaliyeva, ten střílel z mezikruží, nesedlo mu to ale podle jeho představ a Reimer si mohl připsal úspěšný zákrok.
16:34'
Durziho střela od modré čáry byla zblokována, hosté potom vyhodili alespoň do středního pásma.
16:08'
Danault se dnes už podruhé prosmýkl mezi obránci a dostal se k bekhendovému zakončení, tentokrát jej ale Reimer vychytal. Útočník LA však byl u toho všeho faulován a Jaycob Megna dostal dvě minuty za hákování.
15:35'
Oba celky střídají během nepřerušené hry, dopředu se chystá domácí tým.
14:45'
Domácí se snaží o rychlou odpověď, tlačí se před Reimera a nahazují na něj ze všech možných pozic.
13:23'
Tak i hosté využívají početní převahu a srovnávají skóre. Po Karlssonově ráně od modré čáry se puk od Copleyho odrazil ke Couturemu, ten přiklepl na TIMO MEIERA, který jej neměl zblízka problém zamést za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Logan Couture, Erik Karlsson.
12:51'
Přesilovka pro San Jose, dvě minuty za podrážení dostal Rasmus Kupari.
12:38'
Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez šancí, převážně ve středním pásmu.
11:44'
Za brankou hostů se urputně bojovalo o puk, obrana San ose jej nakonec vyšťourala a i když z toho nebyla útočná akce, hra se posunula alespoň do středního pásma.
10:41'
Copley na brankovišti zakročil proti nepříjemné dorážce, zatím si svůj první letošní zápas před domácím publikem užívá.
10:19'
Další nahození hostů z dálky, tentokrát to obrana LA srazila mimo ledovou plochu.
09:46'
Od modré nahazoval Šimek, Copley si jeho pokus dokázal najít a vyrážečkou vše kontroloval.
08:57'
Hosté pouze nahodili puk do útočného pásma, hru už opačným směrem otáčí Gabriel Vilardi.
07:50'
Chvíli to vypadalo, že Los Angeles bude hrát čtyřminutovou přesilovku za vysokou hůl, kontrola u videa ale odhalila, že Karlssonovu hůl přizvedl domácí Kopitar a trest se tak zrušil.
06:48'
Domácí po vedoucí brance pokračují v náporu, zatím soupeře výrazně přehrávají.
05:54'
Teď se už ale domácí mohou radovat. Mezi obránci projel jako nůž máslem PHILLIP DANAULT a bekhendem pod Reimerovou paží dostal puk do sítě. Využitá přesilovka a Los Angeles vede 1:0. Asistence: Drew Doughty, Pheonix Copley.
05:17'
Po přihrávce skrz pásmo si hodil puk na bekhend Fiala a z mezikruží vyzkoušel Reimerovu připravenost. Ten puk vyrazil před sebe a ještě chvíli musel čelit tlaku domácích.
04:45'
Je tu první přesilovka utkání, zahrají si ji domácí. Dvě minuty za podrážení dostal Radim Šimek.
03:54'
Střela od modré od Benninga, domácí obrana ji srazila vedle Copleyho branky.
03:07'
První střela hostů, z pravé strany ji vyslal Bonino, nebylo to ale nic, s čím by měl mít Copley problémy.
02:51'
Hosté při pokusu o vyhození dostali puk na vlastní střídačku, vhazuje se po levici Jamese Reimera.
01:47'
Los Angeles vstoupilo do zápasu velmi aktivně, hosté se ještě prakticky nedostali přes červenou čáru.
01:11'
Reimer má první vážný zákrok. Od modré čáry vystřelil Durzi, u kruhů tečoval Iafallo a gólman hostů musel bleskově reagovat na změnu letu puku!
00:21'
Kopitar se snažil z pravé strany protlačit přihrávku před branku, obrana San Jose ovšem tento první výpad zastavila.
00:01'

Los Angeles Kings: Copley (Quick) – Doughty (A), Mik. Anderson, M. Roy, Durzi, Spence, Edler – Kempe, Kopitar (C), Fiala – Moore, Danault (A), Iafallo – Kaliyev, Lizotte, Arvidsson – Vilardi, Kupari, Anderson-Dolan.
Trenér: Todd McLellan

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, Vlasic, Šimek, Harrington – Labanc, Hertl, Meier – Barabanov, Couture (C), Bonino (A) – Gregor, Sturm, J. Svečnikov – Lindblom, Lorentz, Gadjovich.
Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Blandina, Hanson – B. Gawryletz, T. Gawryletz.
Oba celky jsou již na ledové ploše, po hymně začne samotný zápas.
Zápas v Crypto.com Areně začne ve 4:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.