NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Seattle Kraken - 14. října 2022   04:30

Kings
Kings
07:43' Iafallo
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)
Seattle Kraken
05:21' Schwartz  (Eberle, Burakovsky) • 26:08' B. Tanev  (Borgen) • 33:08' Wennberg  (Beniers, Bjorkstrand) • 58:59' Larsson
Kings
St. Laurent, Schlenker – Gibbons, Baker
Crypto.com Arena, Los Angeles

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkné páteční ráno.
Tři hvězdy utkání
1. André Burakovsky (SEA) – 0+1
2. Alex Iafallo (LAK) – 1+0
3. Martin Jones (SEA) – 28 zákroků
Česká a slovenská stopa
Do zápasu žádný český ani slovenský hokejista nezasáhl.
Kdo se postavil do brankoviště?
Jonathan Quick (LAK) – 18 zákroků, 3 OG, úspěšnost 85,7 %, odchytal 57:59
Martin Jones (SEA) – 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6 %, odchytal 60:00
Statistiky
Střely na bránu: 28 – 22 | Přesilová hra: 1/5 – 1/7 | Trestné minuty: 21 – 19
Zápas je u konce, Los Angeles prohrálo i svůj druhý domácí zápas na startu sezóny, tentokrát nestačilo 1:4 na Seattle, pro který je to první vítězství v sezóně. V první třetině zápasu padly dvě branky a obě v početní převaze. Skóre otevřeli hosté, po perfektní přihrávce Eberleho se prosadil Jaden Schwartz. Brzy ale bylo vyrovnáno, přesilovku Los Angeles využil rychlým obtočením kolem branky Alex Iafallo. V závěru třetiny sice puk dostal do branky Berniers, ale jeho gól rozhodčí kvůli zásahu puku vysokou holí neuznali. Ve druhé třetině padly také dvě branky, tentokrát však obě vstřelil Seattle. Nejprve se ve 27. minutě prosadil díky dobré práci před brankovištěm Brandon Tanev a do dvoubrankového vedení se hosté dostali ve 34. minutě, kdy se z gólu krátce po skončení přesilové hry radoval Alexander Wennberg, který se trefil mezi betony Quicka. Ve třetí třetině měl Seattle šanci zápas rozhodnout v dvojnásobné početní převaze, tu ale nevyužil, takže domácí dál živili šance na body. Ty se však nakonec rozplynuly, když v předposlední minutě zápasu poslal v oslabení puk do odkryté branky Los Angeles Adam Larsson.
I po závěrečném hvizdu se ještě bude patrně trestat, protože dochází k další šarvátce, do které se zapojilo hned několik hráčů obou týmů.

59:16'
Dnešní zápas nabídl i bitku, pěstmi se do sebe pustili Brendan Lemieux a Yanni Gourde. Bitka netrvala dlouho, ale oba hráči budou vyloučeni.
58:59'
Seattle právě vstřelil branku!
Seattle zvyšuje na 4:1 a už je velmi blízko svého prvního vítězství v sezóně. ADAM LARSSON nejprve odvedl skvělou práci, když sebral kotouč Kopitarovi a poté sám poslal ze středního pásma kotouč do prázdné branky. Bez asistence.
58:53'
Doughty našel přihrávkou na levém kruhu Kopitara, ten ale nestihl vystřelit a o puk přišel.
58:18'
Až nyní se dokázal Seattle osvobodit. Los Angeles má stále k dispozici více než polovinu přesilovky.
57:59'
Domácí mají obrovský tlak. Kotouč nyní nebezpečně proskočil brankovištěm, ale pro hosty to dobře dopadlo.
57:27'
Brandon Tanev – 2 min., krosček.
57:23'
Z levého kruhu pro vhazování vypálil Phillip Danault, Jones si připsal další úspěšný zákrok.
56:32'
Carson Soucy vyzkoušel své zakončení bekhendem, ale jeho pokud se nevešel do branky Quicka.
55:15'
Edlerova nebezpečná střela od modré čáry byla nakonec sražena mimo tři tyče branky Seattlu.
54:33'
Situaci dva na jednoho zakončoval střelou z pravé strany Oliver Bjorkstrand, jeho střelecký pokus byl ale nepřesný.
53:16'
Ubráněné oslabení domácím určitě dodá nějaké sebevědomí. Seattle navíc může mít v hlavách, že i včera vedl ve třetí třetině o dvě branky a nakonec prohrál v prodloužení.
52:55'
52:40'
Střela Gourdea z pravé strany na Quicka neprošla a nikdo z hráčů Seattlu se nedostal ani k dorážce.
51:58'
A kapitán Los Angeles opět osvobozuje svůj tým. Přesilovka pět na tři se zatím Seattlu vůbec nedaří.
51:41'
Kopitar vystihl přihrávku McCanna a dokázal dostat puk do středního pásma.
51:23'
Jared McCann dobře vypálil z levého kruhu, ale Quick měl odkrytý výhled a puk chytil
50:55'
Los Angeles prohrálo vhazování, takže musel Iafallo faulovat, aby předešel velké šanci Seattlu. Hosté budou hrát minutu a 55 sekund dvojnásobnou přesilovku.
50:55'
Alex Iafallo – 2 min., hákování.
50:49'
Arthur Kaliyev – 2 min., hákování.
50:14'
Mooreova střela z mezikruží byla zablokovaná, ale Kings ještě drží útočné pásmo a mohou pokračovat v tlaku.
49:40'
André Burakovsky neměl v útočném pásmu velkou podporu, tak se rozhodl vystřelit. Quick předvedl úspěšný zákrok, vhazovat se ale bude v útočném pásmu Seattlu.
49:19'
49:13'
Až nyní se domácí dokázali dostat do útočného pásma a jejich přesilovka již pomalu končí.
48:52'
47:39'
Nováček v sestavě Los Angeles Brandt Clarke posílal puk před branku pro Danaulta, ten byl však příliš blízko brankáře Jonese, že se mu nepovedlo kotouč za jeho záda nasměrovat.
47:19'
Vince Dunn – 2 min., hákování.
46:52'
Drew Doughty – 2 min., sekání.
44:28'
Oliver Bjorkstrand se poměrně jednoduše dostal do útočného pásma i k následné střele, Quicka ale překonat nedokázal.
43:55'
Moore vystřelil po zadovce Danaulta, jeho střelu však dokázal zablokovat obránce Adam Larsson.
43:12'
Ihned po vyhraném vhazování vystřelil Sean Walker, Jones byl ale pozorný a puk chytil. Stejně tak si poradili i s následným zakončením Matta Roye.
43:02'
Kempeho střelu zápěstím přizvedl do horní sítě svou hokejkou Adam Larsson.
42:39'
Blake Lizotte se natlačil před branku a před Jonesem poté vznikla velká tlačenice. Kotouč se však za zadá brankáře Seattlu nedostal.
41:45'
Ani Seattle se ale nemíní vzdát své útočné snahy. Z levé strany střílel Jamie Oleksiak a Quick musel betonem zasahovat.
40:40'
Domácí nastoupili do třetí třetiny aktivně a snaží se okamžitě pracovat a mazání svého dvoubrankového manka.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 6:28.
Střely na branku ve druhé třetině: 8:7.
Druhá třetina je minulostí, lépe se povedla Seattlu, který vede na ledě Los Angeles 3:1. Ve druhé třetině padly také dvě branky, tentokrát však obě vstřelil Seattle. Nejprve se ve 27. minutě prosadil díky dobré práci před brankovištěm Brandon Tanev a do dvoubrankového vedení se hosté dostali ve 34. minutě, kdy se z gólu krátce po skončení přesilové hry radoval Alexander Wennberg, který se trefil mezi betony Quicka.
40:00'
38:43'
Danault našel parádní přihrávkou Fialu. Švýcarský útočník z pravého kruhu rychle vypálil, ale Jones předvedl skvělou reakci a kotouč chytil.
38:07'
Matthew Beniers dostal dobrou přihrávku před branku a na chvíli byl sám před Quickem. Mladý útočník Seattlu se však své druhé branky v této sezóně nedočkal.
37:37'
37:21'
Konečně se dokázali hráči Kings usadit v útočném pásmu. Z pravé strany střílel Arthur Kaliyev, jeho rána však nebyla přesná.
36:16'
Domácím se zatím tato přesilovka příliš nedaří, Seattle znovu dokázal vyhodit puk.
35:37'
Jamie Oleksiak – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
34:55'
Vince Dunn jen nahodil kotouč do útočného pásma a poté zamířil na střídačku.
33:08'
Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! Tentokrát to není využitá přesilovka, protože gól přišel dvě sekundy po jejím vypršení, ale to Seattlu nebude vadit. ALEXANDER WENNBERG našel z blízka mezírku mezi betony v postoji brankáře Quicka. Asistence: Matthew Beniers, Oliver Bjorkstrand.
33:06'
32:34'
Přihrávka před branku na Schwartze neprošla, výborným způsobem zasáhl Kopitar a následně domácí vyhodili puk a mohou vystřídat.
32:10'
Na modrou čáru dostal nabito Vince Dunn, který jen o malý kousek minul branku Los Angeles.
31:31'
Alex Iafallo přečetl přihrávku hráčů Seattlu, dostal se k puku a poté ho dokázal vyhodit.
31:06'
Alexander Edler – 2 min., držení.
31:05'
Seattle už měl ponechanou výhodu, když Gourde opět střílel. Quick dokázal proti jeho ráně z levé strany zasáhnout.
30:04'
Yanni Gourde stříle hned po vstupu do útočného pásma z velkého nápřahu, nemířil však dostatečně přesně.
29:20'
Domácí měli dobrý tlak v útočném pásmu, ale hosté se nakonec dostali k puku a posléze mohli po dlouhé době vystřídat.
29:00'
Fiala našel krásnou přihrávkou od pravého mantinelu mezi kruhy obránce Matta Roye, jeho střela však byla nepřesná.
27:14'
Domácí jeli do zajímavého brejku, ten ale nedokázali zakončit díky skvělé obranné práci Schultze.
26:08'
Hosté se opět dostávají do vedení! Obránce Borgen výborným způsobem udržel puk v útočném pásmu. Poté se ke kotouči dostal BRANDON TANEV, který si rychle nabruslil před branku a poté rychlou střelou do horní části branky překonal Quicka. Asistence: Will Borgen.
25:50'
Anderson místo střely přihrál na pravý kruh na Anžeho Kopitara. Na jeho střelu ale Jones dobře viděl a kotouč chytil.
25:08'
Z pravé strany vypálil Adam Larsson, Quick proti jeho pokusu dokázal nastavit svou vyrážečku.
25:01'
Po zakázaném uvolnění Los Angeles se hra přesune zpět před Quickovu branku.
24:31'
Quinton Byfield byl sice těsně bráněn, ale dostal se ke střele. Jenomže nepálil přesně.
23:51'
Kalyiev posílal puk před branku, tam však žádného hráče v černém dresu Los Angeles nenašel.
22:48'
Píská se zakázané uvolnění Los Angeles. Domácí nemohou vystřídat a zejména obránci Anderson a Doughty jsou na ledě už opravdu dlouho.
21:58'
Domácí se dostali do přečíslen tří na jednoho. Moore přihrával do druhé vlny na Kopitara, slovinského útočníka však svou nepřesnou přihrávkou nenašel.
21:24'
Oba týmy střídají, na led půjdou druhé formace. Ty první si nevytvořily žádnou střeleckou příležitost.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:34.
Střely na branku v první třetině: 8:6.
První třetina je minulostí, Los Angeles hraje na domácím ledě se Seattlem nerozhodně 1:1. V první třetině zápasu padly dvě branky a obě v početní převaze. Skóre otevřeli hosté, po perfektní přihrávce Eberleho se prosadil Jaden Schwartz. Brzy ale bylo vyrovnáno, přesilovku Los Angeles využil rychlým obtočením kolem branky Alex Iafallo. V závěru třetiny sice puk dostal do branky Berniers, ale jeho gól rozhodčí kvůli zásahu puku vysokou holí neuznali.
20:00'
19:54'
Rozhodčí si potvrdili svůj výrok, který učinili na ledě, gól Seattlu definitivně neplatí.
19:54'
Prozatím rozhodčí gól neuznávají, ale ještě se půjdou podívat na záznam, jak vysoko ve skutečnosti Beniersova hokejka byla.
19:54'
Seattle se sice začal radovat z gólu z hokejky Benierse, jenže rozhodčí kvůli zásahu puku vysokou holí gól neuznávají.
19:36'
Carl Grundström se rychle vytočil před branku a zakončoval, Jones si ale tentokrát prostor u své levé tyče pohlídal.
19:08'
Po souboji o puk ve středním pásmu kotouč vypadl ze hřiště do publika.
18:07'
Oliver Bjorkstrand už mohl z levé strany i střílet, ale ještě se rozhodl hledat spoluhráče před brankou, což se mu nepovedlo.
15:46'
Seattle je v posledních minutách aktivnější, Los Angeles se ale brání dobře a nepouští hráče Kraken k zakončení.
14:28'
Yanni Gourde střílel z levé strany, ale jeho rána byla nepřesná, takže ani teď nemusel Quick zasahovat.
13:01'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho a Matthew Beniers to vzal na sebe a vystřelil. Jenomže z pravé strany netrefil branku.
12:16'
11:51'
Znovu musel Jones zasahovat, tentokrát proti střele Moorea z předbrankového prostoru.
11:25'
Po Fialově přihrávce střílel z levé strany Anže Kopitar. Martin Jones ale na jeho pokus dobře viděl a kotouč dokázal chytit.
11:04'
Tentokrát hosté zvládli začátek oslabení dobře, brzy se jim povedlo vyhodit puk.
10:16'
Carson Soucy – 2 min., držení.
09:47'
Carl Grundström se snažil najít přihrávkou Trevora Moorea, ale jeho přihrávka na útočníka Kings nebyla přesná.
08:56'
Brendan Lemieux ze středního pásma nahodil kotouč do útočného pásma, kde o něj nyní hráči obou týmů bojují.
07:43'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Domácím stačily jen čtyři sekundy k tomu, aby využili přesilovku a srovnali na 1:1! Seattle sice vyhrál vhazování, ale puk poté putoval za jejich branku, kde byl jako první ALEX IAFALLO, který předvedl své rychlé ruce a rychle zasunul puk do branky, ještě než se stihl Jones přesunout ke své levé tyči. Bez asistence.
07:39'
Will Borgen – 2 min., nedovolené bránění.
06:50'
Domácí se snaží o rychlou odpověď, ale v útočném pásmu se jim zatím nepodařilo nic vymyslet.
05:21'
Hosté svou druhou přesilovku využívají a otevírají skóre zápasu. Proti střele Eberleho z levého kruhu ještě dokázal Quick skvěle zasáhnout, ale puk jen vyrazil před sebe a poté už se nestačil přesunout proti dorážce JADENA SCHWARTZE z bezprostřední blízkosti. Asistence: Jordan Eberle, André Burakovsky.
04:56'
Až nyní musel Jonathan Quick poprvé zasahovat, poradil si se střelou Justina Schultze od modré čáry. Poté domácí vyhodili.
04:35'
Oliver Bjorkstrand střílel z levého kruhu, ale netrefil branku Los Angeles.
03:53'
Blake Lizotte – 2 min., podrážení.
03:47'
Mikey Anderson se dostal hned po ubráněném oslabení ke střele, Jones si však prostor u své bližší tyče pohládal,
03:44'
02:40'
Včera se Seattlu přesilovky dařily, proměnil tři z pěti. Dnes mu ale ta první nevychází. Moore dokonce v oslabení vystřelil na Jonese.
02:12'
Když se Seattle dostal zpět do pásma, Drew Doughty dokázal opět vyhodit puk.
01:50'
Hosté sice vyhráli vhazování, ale poté se sami nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.
01:44'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Arthur Kaliyev.
00:01'
Domácí Los Angeles dnes bude hrát v černých dresech, Seattle se představí v bílo-modré variantě dresů.
Hráči obou týmů jsou již připraveni na zápas, ještě než utkání začne, je na řadě hymna USA.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Doughty (A), Mik. Anderson, M. Roy, Walker, Clarke, Edler – Kempe, Kopitar (C), Fiala – Vilardi, Danault (A), T. Moore – Kaliyev, Byfield, Iafallo – Grundström, Lizotte, Lemieux.
Trenér: McLellan

Seattle Kraken: Mar. Jones (Grubauer) – Larsson, Dunn, Schultz, Oleksiak, Borgen, Soucy – McCann, Beniers, Burakovsky – Bjorkstrand, Wennberg, Schwartz (A) – Eberle, Gourde (A), B. Tanev – Geekie, Kuhlman, Donato.
Trenér: Hakstol

Rozhodčí: St. Laurent, Schlenker – Gibbons, Baker.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tyto dva týmy utkaly čtyřikrát v základní části a úspěšnější bylo Los Angeles, které třikrát zvítězilo. Na ledě Seattlu vyhrálo 3:1 a 5:3 a doma 4:2. Druhý domácí zápas prohrálo 1:6.

Seattle rozehrává svou druhou sezónu v NHL. V té první se od něj čekalo, že by mohl zabojovat o play-off, ale nestalo se a Kraken patřil mezi nejhorší týmy celé ligy. V aktuálním ročníku se však očekává zřetelný vzestup kvality a snad co nejdéle i boj o postup do play-off. Seattle by měl v budoucnu stát na kvalitních mladících, největšími hvězdami budoucnosti by měli být Matthew Beniers (19 let) a Shane Wright (18 let). V prvním utkání sezóně Seattle prohrál 4:5 v prodloužení s Anaheimem.
Los Angeles Kings

Los Angeles má poměrně mladý tým, který je doplněný o některé zkušené hráče, kteří ještě zažili vítězství ve Stenley Cupu Anžeho Kopitara a Drewa Doughtyho. V minulé sezóně Kings překvapili, když postoupili do play-off a poté v jeho prvním kole pořádně potrápili favorizovaný Edmonton. Pro Los Angeles nebude snadné na tento úspěch navázat, ale postup do play-off je určitě pro tento tým jasným cílem. V prvním zápase sezóny Los Angeles prohrálo doma 3:4 s Vegas Golden Knights.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosů základní části NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Seattle Kraken. Zápas se odehraje v Crypto.com Areně v Los Angeles.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.