NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Washington - 7. března 2023   04:30

Kings
Kings
33:18' Gavrikov (Fiala, Arvidsson) • 39:29' Danault (Arvidsson, M. Roy) • 47:52' M. Anderson (Byfield, Kempe) • 59:59' Kempe
4:2
(0:0, 2:1, 2:1)
Washington
Washington
31:39' Sandin  (Milano, D. Strome) • 42:31' Ovečkin  (Sandin, Bäckström)
Kings
Washington

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkné úterní ráno.
Statistika
Střely na bránu: 41 – 22 | Přesilová hra: 0/5 – 1/5 | Trestné minuty: 10 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?
Pheonix Copley (LAK) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 60:00
Darcy Kuemper (WSH) – 37 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,5 %, odchytal 58:00

Česká a slovenská stopa
Do zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
1. Viktor Arvidsson (LAK) 0+2
2. Phillip Danault (LAK) 1+0
3. Drew Doughty (LAK) 0+0
Los Angeles mělo v první třetině velkou střeleckou, ale i herní převahu, na střely vyhrálo první periodu nad Washingtonem vysoko 19:3. Všechny střely ale dokázal pochytat zatím výborný brankář Capitals Darcy Kuemper.

Ve třetí třetině padly také tři góly. Nejprve v přesilovce srovnal svou typickou střelou z levého kruhu na 2:2 Alexandr Ovečkin, Los Angeles se ale zhruba o pět minut později vrátilo do vedení, po rychlé akci se prosadil střelou z mezikruží obránce Mikey Anderson. Sekundu před koncem pak dal gól do prázdné branky Adrian Kempe.
Zápas je u konce, Los Angeles na domácím ledě porazilo Washington 4:2 a díky tomu se podouvá na 82 bodů a na druhé místo v Západní konferenci se stejným bodovým ziskem jako má první Vegas. Washington zůstává šestý v Metropolitní divizi a jeho ztráta na příčky pro play-off zůstává tříbodová.
59:59'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Los Angeles vyhraje tento zápas 4:2, jejich vítězství pečetí gólem do prázdné branky sekundu před koncem švédský útočník ADRIAN KEMPE. Bez asistence.
59:50'
Další vyhození LA Kings na zakázané uvolnění. Washingtonu už na vyrovnání moc času nezbývá.
59:40'
Oddechový čas pro tým Los Angeles Kings.
59:40'
Tentokrát se už zakázané uvolnění Kings píská.
58:56'
Další vyhození puku Los Angeles jako zakázané uvolnění posouzeno nebylo.
58:47'
Po zakázaném uvolnění se hra vrátí před branku Los Angeles.
58:31'
Puk je za brankou Washingtonu, hosté budou muset rozjet novou akci.
58:07'
Vylučovat se nakonec nebude.
58:07'
Rozhodčí se zatím domlouvají, jestli se bude vylučovata nebo ne.
58:07'
Jevgenij Kuzněcov dostal od Byfielda zasáh hokejkou do obličeje. Nevypadalo to nijak hrozivě, ale Kuzněcov se chytil za obličej a spadl na led.
58:00'
Washington je v útočném pásmu a brankář Kuemper už míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti!
57:23'
Milano nahrál na Stromea, který vystřelil a Copley dobře zasáhl svým betonem.
56:50'
Kempeho střela z pravého kruhu byla sražena do rohu kluziště. Washington byl teď docela dlouho pod tlakem.
55:29'
Phillip Danault střílel z pravé strany a kotouč skončil po skvělém Kuemperově zákroku na tyči!
54:57'
Střela Van Riemsdyka od modré čáry na branku neprošla, Copley mohl tentokrát zůstat v klidu.
53:17'
53:05'
Kupari zaútočil v oslabení, ale ke střele se nedostal a ani nedokázal najít před brankou Danaulta.
52:34'
52:17'
Gavrikov střílel z pravé strany, Kuemper předvedl dobrý zákrok betonem.
51:17'
Minutu a 18 sekund se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, pak začne krátká přesilovka Washingtonu.
51:17'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Matt Roy – 2 min., sekání.
51:17'
V oslabení se do zajímavé šance dostal Kuzněcov, jeho střelu mezi betony ale dokázal Copley chytit.
50:49'
Hostům se povedlo v obranném pásmu vybojovat puk a následně ho vyhodit.
50:34'
Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Sonny Milano – 2 min., vysoká hůl.
49:31'
Roy vystřelil od modré čáry z velkého nápřahu, kotouč ale narazil na chrániče připraveného brankáře Darcyho Kuempera.
49:03'
Cople zastavil hokejkou puk za svou brankou, aby usnadnil svým spoluhráčům rozehrávku.
47:52'
Los Angeles se vrací do vedení! Domácí předvedli rychlý přechod do útoku a bylo to hodně na hraně, co se týče ofsajdu. Byfield našel přihrávkou z levé strany MIKEYHO ANDERSONA, který přesnou střelou z mezikruží překonal Kuempera. Asistence: Quinton Byfield, Adrian Kempe.
47:36'
Po nepřesné přihrávce Los Angeles se píská zakázané uvolnění.
46:25'
Los Angeles je od vyrovnání Washingtonu znovu aktivnějším týmem a snaží se opět se dostat do vedení.
45:44'
Viktor Arvidsson střílel z levého kruhu, ale těsně minul branku Capitals.
44:42'
Kopitar proniknul do útočného pásma, byl na to ale proti přesile sám, a proto brzy o puk přišel.
43:55'
Irwin vystřelil od modré čáry, nepřekonal ale Copleyho, který předvedl výborný zákrok.
42:31'
Washington právě vstřelil branku!
Gavrikov mohl vyhodit puk do bezpečí, ale Sandin jeho vyhození na modré čáře zachytil a tím výrazně přispěl k vyrovnání Washingtonu. Puk poté putoval na levý kruh na střelu pro ALEXANDRA OVEČKINA. Jeho ránu tečoval obránce Kings Roy do břevna, od kterého se odrazil puk do brány. Asistence: Rasmus Sandin, Nicklas Bäckström.
42:04'
Ovečkin vyslal další dvě rány z levého kruhu, ale obě dokázal Phoenix Copley vyrazit.
41:47'
Další nepřesnáovečkinova rána z leévho kruhu.
41:37'
Ovečkin střílel z levého kruhu nepřesně.
41:23'
Domácím se povedlo vyhrát vhazování a poté vyhodit puk.
41:15'
17 sekund budou hrát hosté přesilovku a následně začne jejich přesilovka pět na tři.
41:15'
Viktor Arvidsson – 2 min., podrážení.
40:49'
Necelou minutu se nyní bude hrát ve čtyřech na obou stranách, pak začne přesilovka Washingtonu.
40:45'
Gabriel Vilardi – 2 min., hákování.
40:42'
Kempe pálil od modré čáry, ale kotouč skončil vedle branky Washingtonu.
40:30'
Drew Doughty vystřelil z první od modré čáry. Kuemper ale na jeho střelu dobře viděl a kotouč bez problému chytil.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 6:28.
Střely na branku ve druhé třetině: 11:10.
Druhá třetina je za námi, Los Angeles vede na domácím ledě nad Washingtonem 2:1. Washington ve druhé třetině opticky vyrovnal hru a dokonce byl za své zlepšení odměněn úvodním gólem zápasu, ve 32. minutě se prosadil Rasmus Sandin. Washington ale nevedl ani dvě minuty a už bylo vyrovnáno. O to se postaral z dorážky Vladislav Gavrikov. V poslední minutě druhé třetiny se pak dokonce domácí dostali do vedení, Arvidssonovu střelu šikovně tečoval Phillip Danault.
40:00'
39:31'
Nic Dowd – 2 min., krosček.
39:29'
Domácí otáčejí průběh zápasu a dostávají se do vedení 2:1! Arvidsson dostal nabito na modrou čáru a vypálil. Jeho střela mířila do horní části branky, ale přišlo výrazná změna směru, PHILLIP DANAULT kotouč tečoval mimo dosah Kuempera. Asistence: Viktor Arvidsson, Matt Roy.
38:16'
Byfieldovi střela moc nesedla, kotouč si nenašel cestu na branku Washingtonu.
37:12'
Trevor van Riemsdyk tvrdě vypálil z pravé strany od modré čáry, Pheonix Copley předvedl další dobrý zákrok, kotouč vyrazil.
36:43'
Vincent Iorio si našel prostor na zakončení, ale nepřekonal pozorného Copleyho. Ten poté puk přikryl pod svou lapačku.
35:53'
Je tu další vyhození Los Angeles a tohle oslabení už domácí zvládnou.
35:06'
Hráči Washingtonu se zatím nedokázali na delší dobu usadit v útočném pásmu.
34:38'
Domácí zatím zvládají oslabení dobře, podařilo se jim vyhodit puk.
34:03'
Sean Durzi – 2 min., hákování.
33:18'
Máme tu rychlou reakci Los Angeles a je vyrovnáno na 1:1! Střelu Fialy ještě dokázal Kuemper výborným zákrokem vyrazit, ale pouze před sebe a do prostoru, kde se nacházel VLADISLAV GAVRIKOV, který přispěchal s dorážkou. Na tu už brankář Washingtonu nedosáhl. Asistence: Kevin Fiala, Viktor Arvidsson.
31:39'
Konečně tu máme první gól utkání a podle průběhu zápasu překvapivě jsou to hosté, kteří jdou do vedení! RASMUSU SANDINOVI nejprve střela vůbec nesedla a puku sjel z hokejky. On se ale ještě dokázal natáhnout a špičkou čepele hole dokázal puk posunout na branku Los Angeles a kotouč projel mezi betony Copleye až do sítě. Asistence: Sonny Milano, Dylan Strome.
30:46'
Los Angeles v této přesilovce ani jednou nevystřelilo na branku.
30:37'
30:17'
Nicolas Aube-Kubel se dostal před branku Los Angeles, ale v oslabení zakončit nedokázal.
29:31'
Tato přesilovka se zatím Los Angeles nedaří, domácí se zatím ani nedokážou udržet v útočném pásmu.
28:37'
Craig Smith – 2 min., sekání.
28:32'
Blake Lizotte projel do útočného a po rychlé otočce vypálil. Branku Washingtonu ale netrefil.
27:53'
Ve druhé třetině Washington dokázal opticky vyrovnat hru a také brankář Kings Copley se musí ohánět, aby si udržel nulu. Zatím se mu to daří.
25:39'
Kotouč je pod lapačkou Phoenixe Copleye, vhazovat se bude po levici brankáře Los Angeles.
24:10'
Hra je přerušena kvůli ofsajdu Washingtonu.
23:13'
Kupari střílel ze slotu, ale branku Washingtonu přestřelil.
22:06'
21:53'
20:10'
Hraje se ve čtyřech hráčích na obou stranách. Sandin se dostal k puku, ale netrefil branku.
20:06'
Kevin Fiala – 2 min., sekání.
20:01'
Los Angeles začíná druhou třetinu v přesilovce.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:30.
Střely na branku v první třetině: 91:3.
První třetina je za námi, Los Angeles zatím hraje na domácím ledě s Washingtonem bez branek. Los Angeles mělo v první třetině velkou střeleckou, ale i herní převahu, na střely vyhrálo první periodu nad Washingtonem vysoko 19:3. Všechny střely ale dokázal pochytat zatím výborný brankář Capitals Darcy Kuemper. Los Angeles nevyužilo jednu přesilovku a velkou část té druhé bude mít na začátku druhé třetiny.
20:00'
19:53'
Jevgenij Kuzněcov je vyloučen za hákování Doughtyho v útočném pásmu a Los Angeles bude hrát druhou přesilovku v zápase.
19:46'
Los Angeles bude hrát přesilovku, zatím má ponechanou výhodu.
19:25'
Danault přijal v útočném pásmu Filaovu přihrávku, ale poté proti dvěma hráčům Washingtonu o kotouč přišel.
18:34'
Kopitar objel branku a poté nabil puk pro obránce Matta Roye. Jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
17:26'
Kuemper vyrazil také Vilardiho střelu. Poté si vůbec nebyl jistý kde má puk, ale vzpamatoval se včas na to, aby zastavil i dorážku.
16:58'
Arvidsonovu rychlou střelu z pravé strany vyrazil Kuemper hokejkou do rohu kluziště.
16:04'
Nyní střílel na druhé straně Trevor van Riemsdyk, jeho pokus byl ale sražen mimo branku, takže Copley nemusel zasahovat.
15:32'
Kings mají zatím ve dnešním zápase velkou převahu, na střely vedou 15:1. Stále se jim ale nepovedlo vstřelit úvodní branku.
14:50'
Viktor Arvidsson si našel prostor na střelu z levého kruhu, ani on ale nezlomil bezbrankový stav, Kuemper dobře zasáhl.
14:07'
13:49'
Znovu pálil Kevin Fiala, ale Kuemper dokázal puk vyrazit a poté unavení hráči Washingtonu vyhodili puk.
13:35'
Fiala střílel z levého kruhu, z dobré pozice ale minul branku.
13:07'
Doughtyho střela byla sražení, Los Angeles dál kombinuje v útočném pásmu.
12:18'
Washington začal své oslabení dobře, hned vyhrál vhazování a Wilson vyhodil puk.
12:07'
Sandin držel Vilardiho, který se snažil zakončovat a sedne se na dvě minuty na trestnou lavici.
11:50'
Drew Doughty drží puk za brankou Los Angeles a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají, aby mohl rozehrát.
10:49'
Fiala hledal na pravém křídle Kupariho, ale přihrál mu na brusle. Los Angels poté přišlo o útočné pásmo.
09:33'
Royova střela od modré čáry na branku neprošla. Pak se kotouče na chvíli zmocnil Anže Kopitar, ale netrefil branku.
09:24'
Z nepřesné přihrávky Washingtonu se stává zakázané uvolnění.
08:39'
Los Angeles znovu vytváří velký tlak na branku Washingtonu. Phillip Danault dostal dobrou přihrávku , ale z blízka minul branku Caps.
07:43'
Roy střílel na lapačku, ale branku netrefil. Nepřesný byl poté také Rasmus Kupari.
06:31'
Durziho střela přes hradbu těl před Kuemperem na branku Washingtonu neprošla a k dorážce už se poté domácí nedostali.
06:18'
Anderson se do puku opřel od modré čáry, ale ta střela se mu vůbec nepovedla, kotouč skončil vysoko nad brankou Capitals.
05:57'
Po dlouhé době tu máme přerušení hry, píská se ofsajd Washingtonu.
04:02'
Kuemper předvedl dva dobré zákroky, když vychytal střelu Roye od modré čáry a poté si poradil i s dorážkou.
03:55'
Byfieldova střela z levé strany na branku Washingtonu neprošla. Hra pokračuje ve zběsilém tempu dál, zatím bylo jen jedno přerušení.
02:24'
Z ostrého úhlu z pravé strany střílel Phillip Danault, brankáře Washingtonu Darcyho Kuempera nepřekvapil.
01:46'
Další střela Washingtonu byla zablokovaná a puk na konec skončil v ochranné síti za brankou Los Angeles.
00:24'
Tom Wilson vypálil z pravého kruhu a brankář LA Kings Pheonix Copley si připsal první zákrok v utkání.
00:01'
Domácí Los Angeles dnes bude hrát v černých dresech, hráči Washingtonu jsou oděni v dresech, na kterých převažuje bílá a červená barva.
V Crypto.com Areně už zní hymna Spojených států, což znamená, že začátek utkání se nezadržitelně blíží.

Los Angeles Kings: Copley (Korpisalo) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Durzi, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Fiala – Vilardi, Lizotte, Iafallo – MacEwen, Kupari, Grundström.
Trenér: McLellan

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk, Sandin, G. Carlsson, Irwin, Iorio, Alexejev – Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), Bäckström (A), Mantha – Cr. Smith, D. Strome, Milano – Aube-Kubel, Dowd, Sheary.
Trenér: Laviolette.
Vzájemné zápasy

V této sezóně se bude jednat o druhý vzájemný souboj mezi těmito kluby. Ten první vyhrál Washington na domácím ledě 4:3, přestože po dvou třetinách prohrával 0:2. Třemi asistencemi se na otočce podílel obránce Capitals Dmitrij Orlov, za hosty měl tři body za gól a dvě asistence Viktor Arvidsson.
Washington Capitals

Washington má k dispozici velmi zkušený tým, který v podobném složení už jednou vyhrál Stanley Cup a je stále postaven okolo Rusa Alexandra Ovečkina. Washington sice nepatří mezi nejlepší týmy základní části, také on by ale nechtěl v play-off chybět. Po 64 odehraných zápasech mají Capitals na kontě 68 bodů a nachází se na šestém místě Metropolitní divize. V celé Východní konferenci jsou jedenáctí. Na postupové příčky do play-off Washington momentálně ztrácí tři body. Z posledních čtyř utkání Capitals třikrát vyhráli, naposledy vysoko 8:3 na ledě San Jose. Venku v této sezóně odehráli 33 utkání, z toho čtrnáctkrát vyhráli, třikrát brali bod a čtrnáctkrát nebodovali. Z posledních šesti venkovních duelů Washington čtyři dokázal ovládnout.
Los Angeles Kings

Los Angeles v minulé sezoně trochu překvapivě postoupil do play-off a ani v něm nezanechal vůbec špatný dojem, když v prvním kole pořádně potrápil silný Edmonton. Tuhle sezónu Kings potvrzují, že se nejednalo o nic ojedinělého a znovu míří do play-off. Po 64 odehraných zápasech mají na kontě 80 bodů a patří jim druhé místo v Pacifické divizi a třetí místo v celé Západní konferenci. Z posledních pěti duelů Kings čtyřikrát vyhráli, naposledy porazili doma 4:2 St. Louis. Doma Los Angeles zatím odehrálo v této sezóně 30 utkání, z toho devatenáctkrát vyhrálo, dvakrát bralo bod a devětkrát nebodovalo. Posledních pěti domácích zápasů dokázalo vyhrát.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Washington Capitals. Zápas se odehraje na stadionu Crypto.com Arena v Los Angeles.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.